Record- voor Eurovisie Songfestival is onzeker ZUID-HOLLAND Tijdens stakingen VERLOOR MEESTE ARBEIDSDAGEN Gekaapt vliegtuig in lunjn geland turder Consument moet van voedseloverschot profiteren99 ,a Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „haff-automatische ..herenparaplu. Een mooi kadootje. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant adres woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naf^r: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. *349. Leiden. AG leidde 0ouumt nburg 2. Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N V.. Leiden. Directeur-hoof dredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. es (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39.80. jaar ƒ147.70, losse nummers: 55 cent. Dinsdag 15 maart 1977, 67e jaargang no. 20683 Miniatuur Olof en Krebbers in Bachs dub belconcert in d in „Muziekmi- niatuur" op Ned. I om 22.20 uur. Om 21.50 uur Aktua met ge sprek Andriessen. Ned. II om 21.25 uur Edward VII en om 22.20 uur Televizier met beeld India. Eerst opklaringen Opklaringen, maar later op de dag weer toenemende bewol king en plaatselijk regen. Vrij krachtige en aan de kust moge lijk harde zuidelijke wind met maximum temperaturen om streeks 12 graden. Morgen: Zon: 6.53—18.48 Maan: 5.01—15.15 Schev. hoogw.: 0.3613.05 Laagw.: 8.2821.03. Wereld- beraad Club van Europese Radio en Televisie Unie werd gezegd, dat de B.B.C. wegens een loonconflict met 29 kameramannen van de afdeling rechtstreekse uitzendingen geen garantie kan geven, dat de show werkelijk id de ether zal kunnen komen. Gehoopt wordt, dat de Europese Radio en Televisie Unie spoedig de naam van een nieuwe plaats wereldkundig kan maken, vanwaar het songfestival wordt uitgezonden. Het programma, bestemd voor 500 miljoen kijkers in dertig landen, waaronder de Sovjet-Unie, zal echter veel eenvoudiger zijn dan normaal. Eurovisiefunctiona rissen achten het hoogst onwaarschijnlijk dat alsnog een ander organiserend land kan worden gevonden. (Van onze corres pondent Roger Si mons) LONDEN —De B.B.C. heeft af stand gedaan van het dure recht om op 2 april de uit zending te verzor gen van het 22ste Eurovisie Song festival. In een boodschap uit Londen aan de Motorfiets populair AMSTERDAM (ANP) In 1976 zijn in ons land 14.900 motorfietsen verkocht, 38 pro cent meer dan in 1975, toen 10.800 stuks werden afgezet De laatste tien jaar is de omzet sterk gestegen: van 4.358 in 1967 tot 9.829 in 1974. Deze verkoopcijfers zijn gebaseerd op het aantal nieuw afgegeven kentekenbewijzen, de verkoopresultaten zijn inwerkelijkheid aanmerkelijk hoger. In de cijfers zijn name lijk niet de duizenden (kentekenloze) wed strijdmachines opgenomen. Aangezien de Nederlandse sportbonden KNMV en NMB het aantal nieuw verkochte wedstrijdmachi- I nes op 2.000 stuks te schatten, komt het werkelijke cijfer voor 1976 tussen de 16.500 I en 17.000 motoren te liggen. duurdere bakje koffie... Brandstichting in Stockholmse nachtclub: 4 doden STOCKHOLM (AP) Van nacht zijn de bekende Stock holmse nachtclub Monte Carlo en de erbij behorende speelzaal en eetzaal door brand nagenoeg geheel verwoest. Drie jonge mannen en een vrouw kwamen in de vlammen om. Ongeveer 200 personen, gasten en leden van het personeel, konden wor den gered via nooduitgangen. Het is nagenoeg zeker dat er sprake is vn brandstichting. Er zijn bewijzen voor dat iemand een voorraad gebruikte papie ren servetten heeft aangestoken. De eigenaar van Monte Carlo, Bo Aakesson, heeft tot de politie gezegd: Ik weet zeker dat er mensen zijn die niet graag zien dat wij zulke goede zaken doen, maar dat een concurrent deze brand op zijn geweten heeft kan er bij mij toch niet in. Monte Carlo was zeer in trek gekomen omdat het een van de weinige gelegenheden van die aard was in Stockholm die open mocht zijn tot 3 uur 's nachts. Voorlopig geen nieuwe vaarwegen i (Van onze parlementaire redac tie) DEN HAAG Het net van Nederlandse vaarwegen heeft tot het jaar 2.000 geen groot scheepse uitbreidingen nodig. De regering overweegt slechts de aanleg van twee nieuwe vaarverbindingen, namelijk een tweede kanaal tussen Maas en Waal bij Heerewaarden en een verbinding tussen het Albertka- naal en de Maas bij Maastricht. Wel zullen nog voor 1985 heel wat verbeteringen aan bestaan de vaarwegen moeten worden aangebracht, zoals de bouw van nieuwe sluizen, verbreding en verdieping van verschillende vaarverbindingen en het afsnij den van bochten in rivieren. Kosten: anderhalf miljard. KABINET WEER BIJEEN OVER GRONDPOUTIEK (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De ministerraad is vanmorgen opnieuw voor een extra zitting bijeen geweest om over de grondpolitiek te overer- gen. Deze zaak komt, zoals bekend, donderdag aanstaande weer in de Tweede Kamer voor het antwoord van de regering op de reeds gevoerde debatten. Tot en met gisteren heeft het ambtelijk overleg gewerkt aan diverse compromissen in het wetsontwerp, die vanmorgen door de minister raad bestudeerd moesten worden. DEN HAAG (ANP) De centrale organisatie van de consumentenbonden in de Europese Ge meenschap vindt dat de prijzen van agrarische produkten, waarvan overschotten bestaan, niet moeten worden verhoogd. Zij zegt dit in een commentaar op het voorstel om de agrarische prijzen met gemiddeld drie procent te verhogen. Er zijn overschotten in de Europese Gemeen schap van ongeveer 260.000 ton boter, 1,13 mil joen ton magere melkpoeder, 1,5 miljoen ton granen en 1,8 miljoen ton suiker. De consumen tenbonden zeggen het absurd te vinden dat de prijzen van deze produkten zouden worden ver hoogd, terwijl kostbare wegen moeten worden gezocht om die overschotten van de hand te doen. De consumentenbonden zeggen verder het de consument onmogelijk te kunnen uitleggen, hoe het mogelijk is dat de Europese Gemeenschap levensmiddelen tegen gesubsidieerde prijzen ver koopt aan landen buiten de gemeenschap, waar door de mensen buiten de gemeenschap hun voedsel goedkoper verkrijgen dan de mensen binnen de gemeenschap. Als er overschotten zijn, dienen die met subsidie binnen de gemeenschap te worden verkocht, menen de consumentenbon den. Scott Parker zit in een wat moeilijke houding, maar in elk geval droog in een telefooncel bij een winkelcentrum in de Amerikaanse stad Pittsfield (Illinois). Pittsfield is een van de vele Amerikaanse steden die door hevige regenval en door het smelten van de enorme sneeuw massa's met overstromingen te kampen hebben. Elders in de Verenigde Staten, zoals in Califor nia, heerst grote droogte. rwi TURIJN (UPI/RTR) De gisteren gekaapte Boeing-727 van de Spaanse maatschappij Iberia is vanmorgen op het vliegveld van de Italiaanse stad Turijn geland. Kort na de landing begonnen onderhandelingen tus sen hoge politiefunctionarissen met de ka per, de Italiaan Luciano Porcari, over de vrijlating van de 29 passagiers en de zeven leden tellende bemanning, allen Spanjaar den. Aan boord van het vliegtuig bevond zich ook het driejarige dochtertje van de kaper, Margarita Beactrice. Ze was gisteren in Ivoorkust door de kaper 'opgehaald' bij diens voormalige Afrikaanse vriendin. Ook had Porcari in Ivoorkust ongeveer 350.000 gulden gekregen die hij had geëist Porcari had zich, gewapend met een geweer en een pistool, van de Boeing meester ge maakt tijdens een vlucht van Barcelona naar Palma op het eiland Majorca. Hij liet het toestel dat 29 passagiers aan boord had en een bemanning van zeven leden, naar Algiers vliegen waar het brandstof innam. Vervolgens vloog het Spaanse vliegtuig naar Ivoorkust De autoriteiten willigden daar alle eisen van de kaper in. Daarop vertrok de machine in de richting van Italië. Porcari had al eens eerder een poging ge daan tot kaping van een -vliegtuig. In juli 1972 probeerde hij zich meester te maken van een toestel van de Italiaanse maatschap pij Alitalia, toen zijn Italiaanse vrouw Ivoor kust verliet waar het echtpaar met zijn kinderen had gewoond. Het kwam toen tot een schietpartij op de luchthaven van Abid jan waarbij de vrouw van Porcari en een politieman werden gewond. De Italiaan werd toen tot gevangenisstraf veroordeeld en later het land uitgezet Toen hij in Abid jan zijn gevangenisstraf uitzat, mocht hij wegens goed gedrag als automonteur buiten de strafinrichting werken. In die tijd ont stond zijn relatie met zijn Afrikaanse vrien din. nieuwe cao afgesloten is. Bij Fokker liggen de problemen veel dieper. Daar is voor de fabrieken en kantoren in Papendrecht en Dord recht totaal ongeveer duizend man werktijdverkorting voor het tijd vak, van 4 april tot 13 mei. Afzetpro- blemen voor de Airbus en het VFW 614 vliegtuig zijn hiervan de oorzaak. Rome STOCKHOLM (AP) Ongeveer 20 staats- en rege ringshoofden onder wie de premier van de Sovjet-Unie Ko- sygin en de presi dent der V.S. Car ter zullen worden uitgenodigd tot het bijwonen, deze herfst, van een ver gadering in Stock holm ter bespre king van wereld problemen, meldde het Zweedse dag blad Svenska Dag- bladet. De vergadering zal worden georgani seerd door de „Club van Rome", een internationale vereniging van we- tenschaps- en za kenmensen en door de Internationale Federatie van Mo derne Studies, de Ifias. Het is niet zeker of alle genoemde pro minenten naar Zweden zullen ko men of dat zij zich door hoge mede werkers zullen la ten vertegenwoordi gen. in februari REMAN ZN periodemeubelen Nieuwe rijn 9, leiden telefoon 071-122144. DEN HAAG/AMSTERDAM (ANP) Meer dan de helft van het aantal arbeidsdagen, dat tijdens de stakin gen in februari verloren zijn gegaan komt op rekening van Zuid-Holland. Uit gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek blijkt name- 'lijk, dat in aantal 232.500 arbeidsda gen tijdens de stakingen niet ge werkt is, waarvan 118.800 arbeidsda gen in Zuid-Holland. De meeste mandagen gingen verlo ren in de transport-, opslag- en com municatiebedrijven, namelijk 75.600. In de bouwnijverheid en de installa tiebedrijven bedroegen het 54.900 mandagen. Tijdens de stakingen in 1973 gingen echter veel meer ar beidsdagen verloren, 583.800. Intussen is het cao-overleg tussen Shell en de Industriebonden van daag, na demonstratieve werkpauzes gisteren in Pernis, hervat Mochten de besprekingen opnieuw vastlopen dan kan Shell volgens de bonden op een ultimatum rekenen. De bespre kingen van vandaag zijn al de zeven de na de stakingen van februari. Ook bij Hoogovens worden de cao besprekingen voor een groot aantal arbeidsgroepen voortgezet Bij Phi lips is een akkoord bereikt over het arbeidsvoorwaardenbeleid voor het hoger personeel. Dit geldt ook voor de suikerverwerkende industrie, waar voor 15.000 werknemers een Itgebreide sortering RUND. LEDEREN 'MEUBELEN Droog in de cel (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Meer dan negen gulden per kilo voor de beste theesoorten. Dat was de histori sche recordprijs, die gisteren op de wekelijkse theeveiling in Londen geboden werd door groot handelaren. Specialisten vrezen nu, dat thee spoedig bijna even duur zal zijn als koffie. In de winkels van Groot Brittannië was de prijs van thee het laatste jaar al verdubbeld. Hier en daar werd thee gehamsterd, een verschijnsel dat volgens de winkels en warenhuizen heeft geleid tot speculaties op de theeveilingen. Toch is hamsteren niet de voornaamste oorzaak van de recordprijzen. Zelfs de bekende uitvlucht, dat in vele landen de theeoogsten mislukt zijn, geeft geen bevredigende verklaring voor de prijs stijgingen. Londense deskundigen zoeken de oor zaak van het probleem in de enorme stijging van het wereldtheeverbruik. Er wordt nu veel meer thee gedronken in het Midden Oosten. Groot Brittannië dat altijd de belangrijkste theeconsu ment was maar dat in de afgelopen twintig jaar wel wat meer koffie dronk dan vroeger, is wegens ds recente forse prijsstijgingen van de koffie weer helemaal gewonnen voor zijn oude liefde, de thee. Belangrijker nog is het feit, dat India, de grootste theeproducent ter wereld, eensklaps zelf meer thee verbruikt dan het exporteert. ^ANK/- AG Denie, de fan telg uit de 1scAjderwereld- ^ie zondag- ®n h hotel „De dr,e" in Wilder- en ^nloos werd :or<*fen, is een ke dood ge- ,je. ^en onder- En.' een ?ath°- u fiom in een officier van IV- s-J-A- d, uit Gum- die wegens de 34-jari Lauret zes 'angenisstraf Int. De jon pie na een ichting 18 februari lc station Hol- l^oor in Den n zijn bewa- tsnapte, ge- medicijnen, ining en de ien die hij Weken heeft ontberen is 'a9aarschijnlijk eer)worden. ls»os Dobbelaar Htofde van Eddie LSceerde gisteren ouderlijke wo- *a»n de Haagse Dr haar relaas :S et dramatisch n Eddie zie pa

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1