Bouw nieuw Adelbertcollege kan beginnen Strubbelingen over weggetje in Langeveld Blokfluitensemble presenteerde zich Overtuigend spel in Toontje heeft een paard getekend Automobielbedrijven doen goede zaken op occasionshow Capabel spel Gelukwensen voor honderd-jarige I Schaatsdiploma's voor jeugd Hoogmade HOOGMADE/DEN HAAG De ijsvereniging van Woubrug- ge en Hoogmade hebben zater dag op de ijsbaan „De Uithof' in Den Haag schaatsproeven ge houden. Tweeënzeventig jeugdi ge schaatsers tussen -acht en zestien jaar namen aan de proe ven deel. In het cultureel centrum „De Schuur" werd hen zaterdag avond door burgemeester Brou wer de Koning diploma's uitge reikt. Aanstaande zaterdag, 19 maart, vertrekken de jeugdige schaatsertjes weer naar „De Ui thof', dit maal zullen zij een mini-elfstedentocht en een ma rathon rijden, die wordt georga niseerd ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van de Haag se ijsbaan. B K ZET JUBILARIS IN 't ZONNETJE SASSENHEIM De heer F. Homan heeft het afgelopen weekeinde zijn vijftigjarig jubi leum als werknemer van de fir ma Baarman Koning gevierd. Uit handen van zijn directeur, A. Arentshorst, ontving de heer Homan een enveloppe met in houd en een gouden B K-speld. Namens het personeel werd de jubilaris een gouden horloge met inscriptie aangebo den. j OEGSTGEEST Leerlingen van mevr. Blunge-Baltisber- ger hebben vorig jaar augustus een blokfluitensemble i gevormd dat zich heeft toegelegd op de vertolking van typische volksmuziek maar ook op zeer bekende volkse j wijsjes. Tijdens een concert, zaterdagavond in de aula van de Floraschool werden de jeden van het orkestje voorge steld door Barbie Blangé die ook de ritmische begeleiding verzorgde. Lenie Vermond trad op als zangeres en zong, zéér hooggestemd, o.m. Nina Bobo en het bekende Israëli sche lied „Majim". Ook het Zwitserse „Lueget vo B&rg und Tal" stond op het repertoire van ensemble en zangeres. De leerlingen, voornamelijk meisjes, hebben bijzonder hun best gedaan, het klonk allemaal zeer welluidend. Met een echte Hollandse mars kreeg men de handen op elkaar. Voor de pauze traden de begin nelingen, gevorderden en verge vorderden voor het voetlicht met een klassiek programma De ouders, in grote getalen aan wezig, moeten het op de eerste plaats interessant gevonden hebben getuige te zijn geweest van goed samenspel, immers zij horen hun zoon of dochter thuis meestentijds alléén musicerea Mevrouw Blangé streeft op de eerste plaats naar samenspel. Het kwam tot uiting in de licht voetige Hollandse dansjes en la ter ook in de vriendelijke wijs jes van Chédeville l'ainê. Ron duit fraai gespeeld werd een menuetje van J. S. Bach. Het ensemble wisselde tijdens de uitvoering nog eenmaal van be zetting om het vingervlugge werk beter te doen uitkomen zoals in „Gaillarde" van M. Franck. De leerlingen werden bijgestaan door mevr. Blangé en de dames Goddijn en Van der Laan op de gitaar. Het was een fijn klinkend en uiterst be schaafd optreden. Geertje Of- ferhaus en Corette Ploem boden mevr. Blangé na afloop een enorm voorjaarsboeket aan. An toon Koch Succesvol eerste optreden ,,Mavileo" Leimuiden In een tot de ste plaats bezet Spant heeft j tamboer-, trompetter- en rettekorps „Mavileo" I avond zijn eerste treden gepresente< j kanten en 61 majorettes en I nirettes, in schitterende j tuums, voerden een j die voor de plm. 700 I gen zeer indrukwekkend was. In zijn toespraak sprak I meester Van der Kroft dan van de allergrootste waardering, die een ieder wel moest hebben voor de prestaties van deze 11/2 jaar oude vereniging. Met grote vaardigheid werden i de verschillende shownummers gepresenteerd onder leiding van j tamboermaitre Pank Vervark, terwijl de majorettes hun aan- I voerster Nel Blom uiterst gedis ciplineerd volgden. Speciale ver- ?r| melding verdienen de miniret- f tes, die onder de dappere lei- rj ding van de 8-jarige Uona Ver- P? steeg, hartveroverend waren in 11 hun optreden. Het op het programma aangege- 'ei ven punt „Intermezzo", bleek in de praktijk de aanbieding van een verenigingsvaandel, be staande uit een zwart veld met zilveren letters en verenigings embleem, gekroond door het wapen van Leimuiden. Zondag middag is voor een even groot aantal bezoekers een tweede op voering gegeven. Het eerste bui tenoptreden van Mavileo zal zijn op zaterdag 26 maart waarbij een show zal worden opgevoerd voor de be jaar den woningen aan het Cederplein. Hazerswoude De toneel groepen „Ontwikkeling en Vreugd" en „Michael", beide uit Hazerswoude, stonden za terdagavond voor de tweede achtereenvolgende keer Sa men op de planken. Nadat een barstensvolle zaal van cen trum Het Anker de combina tie op 4 maart „Toontje heeft een paard getekend" had zien opvoeren, maakten velen nu in het Michelshuis kennis met 'de interpretatie van Lesley Stroms blijspel. Regisseur Henk van Straten, die in de toneelwereld full ti me actief is, koos ook zaterdag voor „het moderne". Dat wü zeggen: Speelsters en spelers werden ten aanschouwen van het publiek door de Hoppen- zaks geschminkt, gordijnen van de bühne werden niet ge hanteerd en de souffleuse zat „gewoon" op de eerste rij, te midden van het publiek. „Toonjte heeft een paard gete kend" is meer praat- dan ac tiestuk. En dat moet regisseur Van Straten zich zeer bewust zijn geweest Immers, speel sters en spelers maakten veel werk van het woordenspel: in de dialoog zowel als wat de rolkennis aangaat. Met name Ada van de Water, Joke Bik, Bernard van de Laan, Thijs van Wijk en Piet Meyer onder scheidden zich tijdens de op voeringen, belangrijke rollen als er nu eenmaal voor hen waren weggelegd. Dat er in dit spel, dat destijds op het reper toire van de beroepsgezel schappen stond, soms sprake is van langdradigheid in de tekst, is niet te wijten aan de tonelisten van beide gezel schappen. Eerder aan regis seur Van Straten, die wellicht in bepaalde fragmenten toch wat (vaker?) het potlood had moeten hanteren. Daar staat weer tegenover dat dezelfde Van Straten de rollen heel goed had verdeeld. 141 AUTO's VERKOCHT LEIDEN De zevende BO- VAG-occasionshow in de Leidse Groenoordhallen is weer een succes geworden. Honderdee nenveertig gebruikte auto's wer den op de show verkocht. Er werd voor 1,3 miljoen omgezet De hoogst genoteerde prijs was 32.000,- voor een bijna één jaar de hand. Zaterdagmiddag rond een uur kochten de heer en mevrouw Van Beekum uit Den Haag de honderdste gebruikte wagen. Uit handen van organisator A. Kamsteeg ontvingen zij bloemen en een autoradio. De volgende Bovag-occasions- j ---, v-tn uijiia ecu jtua vuigciiuc ouvag-uccasions- oude Mercedes. De goedkoopste how wordt in oktober van dit occasion ging voor 3.750.- van jaar gehouden. De kopers van de honderdste auto toegesproken door de heer A. Bollenkeuring Wassenaar De Floraliaver- eniging Wassenaar heeft dezer dagen de jaarlijkse keuring ge houden van bloembollen, die door de vereniging, in samen werking met de plaatselijke af deling van .Bloembollencul tuur" aan alle schoolklassen in Wassenaar beschikbaar waren gesteld. Dit jaar voor het eerst deden ook de kleuterscholen mee. De uitslag bij de lagere scholen was als volgt. Wat opstelling en presentatie betreft kreeg de Chr. school aan de Herenweg de eerste prijs, gevolgd door resp. 2. St. Jan Baptistschool, 3. Boni- faciusschool 4. Salvatorschool 5. St. Jozefschool. Daarnaast werd beoordeeld het resultaat van de in bloei getrokken bollen. Daar van was de uitslag: 1. St Jozef school, 2. Chr. school Herenweg, 3. Bonifaciusschool, 4. St. Jan Baptistschool, 5. Nutsschool, 6. I Pius X-school., 7. Salvator- school, 8. Openbare Bloem- campschool, 9. Chr. school Bloemcamplaan, 10. Kieviet- school Bij de kleuterscholen was het resultaat van de beoordeling van de opstelling en presentatie: 1. Prinses Margrietkleuter school, 2. Chr. kleuterschool Joh. de Wittstraat, 3. R. K. Kleu terschool Bambino, Van Pola nenpark. De keuring van de kwaliteit van de bollen leverde het volgende resultaat op: 1. Bambino, 2. Kietviet-kleuter- school, 3. R.K. kleuterschool Kerkstraat, 4. Chr. kleuter school Kerkstraat, 5. St. Anna- kleuterschool, 6. Ons Honk (Van Polanenpark), 7. Het woelige nest (Middelweg), 8. De Robbe does (v. Polanenpark), 9. Vieren en vijven (SL Willibrordus- straat), 10. Montessorikleuter- schooi, 11. Nutskleuterschool, 12. De Twinckeltjes, 13. Caroli ne van Schaik-kleuterschool KORTWEG SASSENHEIM Niet min der dan zes lammeren en een ooi van de veehouder Van der Ploeg aan de Menneweg zijn onlangs door verdrin king om het leven gekomen. De dieren werden opgejaagd door loslopende honden. De politie wijst hondeneigena ren erop dat het verboden is hun dieren los te laten lo pen, tenzij onder toezicht Tegen overtreders zal in de toekomst strenger worden opgetreden. ALPHEN AAN DEN RIJN In de nacht van zaterdag op zondag om half vier bot ste een personenauto tegen een vrachtauto en andere personenauto's die gepar keerd stonden in de Hugo de Grootstraat. De auto reed na de aanrijding door. Volgens een ooggetuige was het een rode Ford. De schade aan de voertuigen was gering. ALPHEN AAN DEN RUN Tijdens het afgelopen weekeinde zijn in Alphen- Ridderveld, twee ruiten ver moedt van woningen aan de Barnsteegstraat en Lupine singel. De politie vermodt dat er geschoten is met een windbuks. Er zijn tot nu toe geen aanwijzingen gevonden die naar de dader(s) kunnen leidea van zijn belastingformulier kan dinsdag 15 maart terecht op de spreekuren van de Katwijkse afdeling van het CNV. Men kan van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.30 uur in hef Hervormd Jeugd huis, Voorstraat 72, adviezen inwinnen. AARLANDERVEEN - De penningmeester van de Aar- landerveense afdeling van de hout- en bouwbond CNV, de heer H. Schellingerhout, is onlangs gehuldigd. Dit naar aanleiding van het feit dat hij vijfentwintig jaar pen ningmeester van de afdeling is. Namens het bondsbestuur werd de jublilaris een fraai wandbord aangeboden. Van zijn afdeling ontving hij een kist sigaren. SASSENHEDI - Op het kruispunt Haarlemmerstraa- t/Leidschevaart bij het Post- viaduct heeft vrijdagavond een verkeersongeval plaats gegrepen. Een bromfietser, een 48-jarige inwoner van Voorhout, werd geschept door een personenauto, be stuurd door een 46-jarige Noordwijker. De Voorhouter liep een dubbele fractuur aan zijn rechterbeen, een fractuur aan zijn rechterpols en verwondingen aan het ge laat op. Hij is in het Elisabe- th-Ziekenhuis in Leiderdorp opgenomen. STAD/REGIO leidse courant maandag 14 maart 1977 paginafrj NOORDWIJK - Er blij ken zaterdag strubbelin gen te zijn ontstaan tussen mevrouw Koomen in het Langeveld en de Stichting Zuid-Hollands Landschap over een overpad, dat door mevrouw Koomen geblok keerd zou zijn. Mevrouw Koomen bewoont al van voor de oorlog een boer derij in het Langeveld, waarop zij in het verleden een kam- peerbedrijf exploiteerde. In 1956 verkreeg de Stichting Zuid-Hollands Landschap de eigendom van de hoeve en de omliggende gronden, maar mevrouw Koomen kon even wel tegen een luttel bedrag op de boerderij blijven wonen. De Stichting stelde een gedeel te van het terrein open voor het publiek en daarin lag een overpad, dat door mevrouw Koomen al jaren werd ge bruikt om van de weg naar haar boerderij te kunnen ko men. Het pad doorkruiste een speel weide en de Stichting creëerde daarom een ander pad naar de hoeve, maar dit bleek niet tot genoegen van de bewoonster. Zij meende zich op een oud verkregen recht te kunnen be roepen en barricadeerde daar op de toegang naar het terrein. Omdat daaruit moeilijkheden konden voortvloeien, vond za terdagmorgen een gesprek plaats tussen mevrouw Koom en en de heer Van Dijk na mens de Stichting Zuid-Hol lands Landschap. Inspecteur Couzijn en hoofdagent Rieze- bos traden bij dit onderhoud bemiddelend op. Men kwam daarbij tot een vergelijk, waarbij mevrouw Koomen de versperring zei te zullen oprui men, terwijl de Stichting Zuid- Hollands Landschap de door haar gewenste afzettingen zal aanbrengen. De politie deelde op een vraag uitdrukkelijk mede, dat zij be slist geen partij in het geding is, maar dat het een civiele kwestie betreft tussen de be woonster van de boerderij en de grondeigenaresse, de Stich ting Zuid-Hollands Land schap. LEIDERDORP Het Toonkunstorkest speelde zondagmid dag in de Leiderdorpse Dorpskerk een concert bij Kaarslicht op klaarlichte dag. Het programma verschilde niet zo erg veel van het novemberconcert dat wij in Katwijk hoorden: alleen het Concert voor fluit en orkest in G. van Johan Joachim Quantz was nieuw voor ons. ueiuiüüg was net Pestuur van het orkest deze keer zo verstandig geweest capabele solisten uit te nodigen, want per slot van rekening moet je het als amateurorkest daarvan hebben. Dat bete kende dat we wederom Tjitte Weber konden beluisteren in zijn nauwegezette weergave van Mozart's Concert voor piano en orkest in D nr. 3. De samenwerking tussen or kest en solist liet dankzij de zeer attent en inspirerende directie van René Verhoeff nauwelijks te wensen over, en die inspiratie stimuleerde het orkest tot zeer doorleefd spel, goed meegaand met Tjitte Weber die de drie de len van het werk markant neerzette. In het concert van Quantz was het de taak van de flui tiste Stance Backer om het niveau te bepalen en ook zij was daarin goed geslaagd; zelf meteen in vorm produ ceerde ze een opvallend war me toon, die prachtig reso neerde in de ruimte; de mu ziek van Quantz kan als bij zonder melodieus gekarakti- seerd worden en dat kwam in haar liefelijke, waar nodig zeer spitse spel, weldadig tot uiting. Het orkest had in het eerste deel allegro ook hele maal de pittige toon te pak ken, maar worstelde wat met het arioso. Na de pauze tenslotte de her nieuwde kennismaking met de Symfonietta van Henk Badings, een stuk waar we de eerste keer enthousiast waren en dat was nu niet anders. Al was het alleen maar om te zien hoe een soms wat mat aandoend en semble ineens de geest krijgt en op. het puntje van zijn stoel gaat zitten om deze mu ziek te spelen. Maar het is dan ook een muzikaal festijn, dit werk van Badings, waar in strijkers en blazers niet anders dan leuk werk te doen hebben. Paula Koning Wassenaar Met het heien van de eerste paal door de drie jongste leerlingen is het afgelopen weekende, op het terrein waar vroeger de remise van de Wassenaarse tram van de HTM stond de bouw van het nieuwe gebouw voor het S. Adel bertcollege officieel begonnen. Behalve de ruim 1000 leerlingen die het college op het ogenblik telt, waren vele genodigde getuige van de plech tigheid, die voorafgegaan werd door hét gezamen lijk zingen van een lied, dat speciaal voor deze gelegenheid geschreven werd. Burgemeester Mr. K. Staab en wethouder Mr. G. C. van Dijk vertegenwoordigden het gemeentebestuur. De heer W. F. Brücher, bestuurslid van de stich ting S. Adelbertcollege, en coördinator van de nieuwbouw, gaf een korte toelichting op de bouw plannen en burgemeester Mr. K Staab sprak een gelukwens uit namens het gemeentebestuur en de gehele Wassenaarse gemeenschap. Nadat de eerste paal - geschilderd in de kleuren van de school - onder luid vuurwerkgeknal in de grond verankerd was, begaven de vele genodigden zich naar de aula van het huidige collegegebouw aan de Wiegman weg. Daar werden, afgewisseld door een koor onder leiding van conrector Dr. J. A. Brons, enkele toespraken gehouden, door voor zitter J. D. Jongma van het stichtingsbestuur en door de rector van het college Drs. R. J. M Bocxe. De nieuwbouw van het college zal ruim een jaar in beslag nemen; het is de bedoeling, dat het gebouw in het schooljaar 1978/1979 voor het eerst gebruikt zal worden. De huidige dependance aan de Van Heeckerenstraat blijft voorlopig nog in functie. Burgemeester en mevrouw Staab waren zater dag onder de velen die in haar woning aan de Van Oldenbarneveldtweg in Wassenaar me vrouw M. W. Rutgers-Hovij kwamen gelukwen sen met haar honderdste verjaardag. Het ge sprek met het burgemeesterspaar bracht aan het licht, dat mevrouw Staab en de jubilaresse familie van elkaar zijn. Mevrouw Rutgers geniet een goede gezond heid; zij is een trouw bezoekster van de zondag se kerkdiensten in de gereformeerde kerk aan de Zijllaan. Haar echtgenoot, Prof. Dr. V. Rutgers was hoogleraar aan de Vrije te Amsterdam, heeft in de twintiger jaren gehad in de Tweede Kamer en was in en 1926 minister van Onderwijs, Kunsten Wetenschappen. Hij speelde in de laatste doorlog een belangrijke rol in het verzet stierf enkele maanden voor de Duitse gevangenschap. De honderdste dag werd, behalve met een receptie in morgenuren, gevierd met een familie-reunie Den Haag. Veel belangstelling voor lustnunfeestmarkt NOORDWIJK De start van een reeks van drie, ter gelegen heid van het derde lustrum, georganiseerde feestmarkten, genoot grote belangstelling. Men kon op het plein bij de sporthal over de hoofden wel lopen en al die drukte zorgde voor een gezellige sfeer op de markt. De enorme toeloop van het pu bliek was niet voor niemendal. De marktkooplieden, van wie er verscheidene reeds gedurende deze vijftien jaar wekelijks op de Noordwijkse markt acte de presence geven, hadden hun be ste beentje voorgezet Zij boden de bezoekers een formidabel aantal koopjes aan en boven dien daalde een regen van ver rassingen op de marktgangers neer. Velen konden daardoor de gekochte waren geheel gratis in tas of mand stoppen. Maar er staat de mar kt bezoe kers nog meer te wachten. Bij elke kraam werden namelijk gratis bonnen vertrekt Dit beurt ook op de marktdagen. Op 24 maart moeten de bonnen op de worden ingeleverd. Zij kans op prachtige prijzen, onder een vijftal Philips ble-TVs (met twee jaar van Jan de Lange), even fietsen (van Piet van Dam) lips cassette-recorders, handra dio's, hairstyle-set, en nog veel meer. Op 31 maart a.s. vindt de uitreiking plaats.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4