Giscard verliest Parijs Eddie Denie dood gevonden in hotelkamer Studentenoproer eist 2 doden RIJN OPNIEUW ZEER ZOUT Angela IN ROME EN BOLOGNA: m Kroon op hard werken Nieuw strijdmiddel Jj r Ceidóc Sou/tont Maandag 14 maart 1977, 67e jaargang no. 20682 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Kort Rapenburg 2. Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. 'Advertenties (excl. BTW) 0.45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147.70. losse nummers: 55 cent. L Nederlandse speelfilm „Angela" op Ned. I om 20.00 uur. Pa Pinkelman om 19.30 uur. Ned. II om 19.30 uur Dat ik dit nog mag meemaken, om 20.25 uur Gauguin (slot) en om 21.50 uur Man over de vloer. Wisselvallig Half tot zwaar bewolkt en plaat selijk een bui. Matige, aan de kust enige tijd krachtige naar zuidwest draaiende wind. Maxi mumtemperaturen ongeveer 10 graden. Morgen: Zon: 6.55—18.46 Maan: 4.28—14.03 Schev. hoogw.: 11.56 Laagw.: 7.08-19.59 Regeringscoalitie in Franse steden in minderheid Twee vroegere Franse premiers, Couve de Murville (links) en Chirac met elkaar in gesprek tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk. Couve is kandidaat in het achtste district in Parijs en Chirac mikt op de burgemeestersfunctie. (Van onze correspondent) ARIJS De eerste ronde van de gemeen- raadsverkiezingen in Frankrijk, die dit- aal sterker dan anders een politiek karak- r hadden, heeft de verwachte vooruitgang ran de linkse oppositie tot resultaat gehad, oor president Giscard betekende de uit- ag een dubbele tegenslag. Niet alleen zag lij de oppositie ongeveer 52 procent van de Itemmen behalen, tegen 46 procent voor de egeringscoalitie; maar ook bleek Giscards tandidaat voor het belangrijke burgemees- fader n zoon terschap van Parijs niet opgewassen tegen de Gaullistische kandidaat, oud-premier Jacques Chirac. Chirac treedt komende zon dag, tijdens de tweede ronde van de verkie zingen, in het strijdperk tegen de linkse kandidaat, die gisteren verreweg de meeste stemmen verwierf. Moesten de kandidaten gisteren een absolute meerderheid (dus meer dan 50 procent) beha len om ineens gekozen te worden, volgend weekeinde is een enkelvoudige meerderheid voldoende. Het is de gewoonte dat in de komende week de kandidaten die er minder goed voorstaan zich terugtrekken en hun kiezers vragen hun stem uit te brengen op de meest verwante van de overgebleven kan didaten. Chirac, die gisteren 28 procent van de stemmen verwierf, zou misschien kunnen rekenen op de meesten van de 20 procent van de kiezers die gisteren hun stem uit brachten op de kandidaat van president Giscard, minister d'Ornano. De linkse coali tie behaalde gisteren 40 procent van de stemmen van Parijs, en veel zal nu afhangen van wat de milieubeschermers (12 procent) hun kiezers als advies meegeven. De linkse oppositie heeft in heel Frankrijk grote vooruitgang geboekt. Bij de 221 steden met meer dan 30.000 inwoners, heeft de linkse oppositie in de eerste ronde al in 30 steden de macht overgenomen van de rege ringspartijen. Vooral in het westen van het land, en met name in Bretagne, was de vooruitgang van links merkbaar. Volgens de socialistische partijleider Frangois Mitter rand biedt de uitslag gunstige vooruitzichten voor de parlementsverkiezingen van volgend jaar. odelijk 'erongelukt an een onzer ver- jgevers) dijk - De 38- Hagenaar M. uit de Melo- ~t is zondag- vroeg sa am met zijn 12-ja- rig loontje Albert om bet leven geko men, toen zij op de ^M'euweweg in Poe/dijk met hun Into frontaal tegen en stilstaande rachtauto botsten. )e wagen raakte oor nog onbeken de oorzaak van de jreg en schoof on- ler de vrachtwa len, waarna de fcaagse brandweer le bekneld geraak- e slachtoffers uit let wrak heeft ge- riscus ipeurt (Van een onzer verslaggevers) Den Haag De 20-jarige Eddie Denie, telg uit de beruchte Haagse onderwereldfamilie, die medio februari op het station Hollands Spoor aan zijn bewaker ontsnapte, is zondagmorgen dood aangetroffen in een kamer van een hotel in. het Groningse Wildervank, nabij Veendam. De politie iii Veendam veronderstelt een acute hartdood, maar de juiste doodsoorzaak zal vandaag worden vastgesteld door een patholoog-anatoom in het Groningse ziekenhuis, waarheen het lijk is overgebracht Eddie Denie, die een gevangenisstraf uitzat van zes jaar, wegens het ombrengen van de Haagse autoimporteur Lau- ret in oktober '74, zou volgens de Veendamse politie al sinds enkele dagen na zijn ontsnapping op 18 februari in het hotel hebben verbleven. Ook de verloofde van Eddie, Toos, verbleef daar. In de hotelkamer werden geen wapens aangetroffen, De Veendamse politie kwam gistermorgen in aktie nadat de hoteleigenaar het lijk had ontdekt, en de politie gewaarschuwd. PEN HAAG - De icale Inlichtin- g-i- en Opsporings dienst (FIOD) gaat sen onderzoek in- ftellen naar de ma- e waarin bezitters n kostbare antie- voorwerpen, .childerijen en sie raden de vermo gensbelasting ont duiken door deze pezittingen niet »an de belasting dienst op te geven. Pit onderzoek is ten vervolg op de vorig jaar gestarte frctie van de FIOD (er opsporing van thwart geld", dat pelegd is in plezier jachten. Gebleken k daarbij dat jaar- "jks ruim honderd {biljoen gulden, be legd in boten, niet wordt opgegeven ton de vermogens belasting De nieuwe actie van de FIOD is za-1 terdagmiddag door bünister Duisen- berg (financiën) tij- dens een radio-in- jerview aangekon- (Van onze correspondent Frans Wijnands) ROME Tien- en tienduizenden studenten hebben dit weekeinde in Rome en Bologna complete veldslagen geleverd met zwaar gewa pende eenheden van politie en carabineri. Ook in andere Italiaanse universiteitssteden is het tot vechtpartijen en gewelddadige demonstra ties gekomen. Twee personen zijn om het leven cekomen. Tenminste dertig personen zijn ge wond geraakt van wie twee zeer ernstig. De politie heeft tientallen arrestaties verricht. De universiteit van Bologna is gistermorgen met geweld door politie-eenheden ontruimd. Vooral in de centra van Rome en Bologna zijn enorme vernielingen aangericht. Honderden au to's werden in brand gestoken. Winkels, hotels, krantenkiosken, politiebureaus en gebouwen van politieke partijen werden aangevallen en bescha digd. Al twee dagen heerst in diverse stadscentra een sfeer van terreur en angst De binnensteden van Rome en Bclogna leken gistermorgen (zondag) op verlaten slagvelden, en in Bologna is het ook gisteren weer tot botsingen tussen politie en studenten gekomen. Alle politieke partijen heb ben de door links geïnspireerde studentenacties veroordeeld, de communistische partij inbegre pen. Paus Paulus heeft om vrede en gezond verstand gevraagd. De Italiaanse minister van binnenlandse zaken, Cossiga, heeft alle manifes taties in de Italiaanse hoofdstad voorlopig abso luut verboden. De onrust in de grote universiteitssteden van Italië heerst al enige dagen. Afgelopen vrijdag kwam het in stad Bologna tot massale betogin gen, waarbij zowel door demonstranten als door politie geschoten is. Duizenden betogers, voor het merendeel studenten staan In het hartje van Rome opgesteld voor een protestmars door de stad. Deze mars zou ontaarden in bloedige onlusten. VUILNISMANNEN IN MAASTRICHT WERKEN TE ZWAAR Maastricht (ANP) De commissie Arbeids- geneeskundig onderzoek en het instituut voor preventieve geneeskunde van TNO zijn na een enquête tot de conclusie geko men dat de vuilnisophalers in Maastricht in vergelijking met collega's elders heel wat zwaardere arbeid verrichten. De Maastrichtse reinigingsdienst werkt met teams van elk twee personen, een belader en een chauffeur, welke laatste uitsluitend de auto bestuurt In andere gemeenten is de bestuurder tegelijk belader. De onderzoe kers zijn tot de conclusie gekomen dat de belader in Maastricht eigenlijk per dag niet meer dan 1600 1700 zakken mag ophalen en geen grotere loopafstand mag afleggen dan elf lyjometer. HISWA trok 200.000 man AMSTERDAM - De 22e HIS WA, de internationale water- sport- en kam peerten toons tel ling die gisteren gesloten is heeft 216.786 bezoekers getrok ken, 6.042 minder dan vorig Exposanten zeiden redelijk tot zeer tevreden te zijn en hoge verkoop verwachtingen te koes teren naar aanleiding van ge maakte afspraken. Op de expositie waren 1100 bo ten en scheepsmotoren te zien die samen een waarde van ruim 51 miljoen gulden vertegen- woordigden. De RAI mocht zich tijdens de tentoonstelling ver heugen met de 25-miljoenste be zoeker, gerekend vanaf 1961 toen het gebouw aan het Euro paplein betrokken werd. (Van een onzer verslaggevers) i ROTTERDAM Het zoutgehalte van de Rijn heeft vorige maand een zorgwekkende toename te zien gegeven. Bij Lobith kwam die maand gemiddeld 500 kg zout per seconde ons land binnen. „Normaal" is volgens het ministerie van verkeer en waterstaat een boeveelheid van 400 kg per seconde. Gedurende enkele dagen vorige maand steeg het zoutgehalte zelfs naar 600 en 700 kg per seconde. De toename is opmerkelijk tegen de achtergrond van het vorig jaar getekende „zout-verdrag" waarin Frankrijk zich verplichte de zoutlozing in de Rijn met onmiddellijke ingang sterk te beperken. De onzerzoeksresultaten wijzen uit dat van deze beperking tot nu nog geen effect is uitgegaan op de verontreiniging van de Rijn. ADVFRTENTIE P Geen krant ontvan gen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur 071—122244. en per speciale koorier wordt de krant als nog gebracht AMSTERDAM Wraakacties heb- ben het afgelopen weekeinde In twee sporten toppresta ties opgeleverd. In haar „eigen" Sportfondsenbad In Amsterdam mani festeerde Enlth Brt- githa zich als 's werelds sterkste op de vrije slag nummersZij la nog steeds boos op de zwembond die haar wil voor schrijven In welk badpak zij moet aantreden. Enlth Brigitha heeft die els tot nog toe aan haar laars gelapt en de grote prestaties hebben de bondsbestuurde- ren gisteren doen terugkrabbelen. „Het belangrijkste la, dat Enlth In een badpak zwemt, dat haar het best zit", sprak voorzitter Van der Krol plotseling, al zijn oude denkbeelden daarbij vergetend. In het San Sebastian nam Ruud Wlerfart sportieve wraak op de bestuurderen van het NOC die hem vorig jaar niet goed genoeg vonden voor de Olympische Spelen. Hij bewong een hoogte van 2.22 meter, goed voor een Nederlands record en een bronzen medaille bil de Euro pese Indoorkampioenschappen. Den Haag Het gebaar van Mieke Pottuyt, aanvoerster van Idem Hellas, spreekt boekdelen. Met een triomfantelijk gebaar heft zij de trofee die zij even eerder uit handen van verbondsvoorzitter Frans Groener had ontvangen. En dat allemaal omdat Idem Hellas gistermiddag in de Voor- burgse Vliegermolen de nationale titel zaalhandbal prolon geerde. Op de achtergrond een eveneens breed grijnzende trainer/coach Jan Alma. Ook hij zag de kroon gezet op een seizoen hard werken VENLO Het wordt minder maar elke week Is er toch nog wel een club die door een aantal belhamels wordt vergezeld. Deze week viel de „eer" te beurt aan AJax. De politie van Venlo, waarheen de vandaattjes zich hadden begeven om hun club tegen FC VW aan te moedigen arresteerden voor de wedstrijd twee Amster dammers die met glazen knikkers gooiden, een nieuw „strijdmiddel". In de rust moest de politie Ingrijpen bij door Amsterdammers veroorzaakte vechtpartijen. Drie arrestanten. Na de 2-2 werd nog een aantal supporters van AJax aangehouden op het station van Venlo waar een Limburgs jongetje werd mishandeld. Atte Bouma trainer van Rijnsburgse Boys RIJNSBURG Atte Bouma. overbekend trainer alleen al om dat hij de langste haren bezit van alle oefenmeesters die in ons land op en om de voetbalvel den lopen, strijkt neer in het westen. Hij wordt trainer van Rijnsburgse Boys. de zaterdag- ploeg die in de tweede klas uit komt. Atte Bouma werkte in het be taald voetbal als trainer van SC Cambuur waar hij moest vertrekken omdat hij niet in het bezit is van het A-diploma. Vandaar vertrok hij naar de amateurploeg CEC uit Emmer Compas- cuum dat hem ech ter niet meer kon houden omdat het zijn salaris niet lan ger kon betalen. Rijnsburgse Boys blijkt beter bij kas te zitten. Willen? vtrri Hanegem won weer 'ns in De Kuip .maar het ging dit keer ten koste van Feyenoord. Ajax keek tegen een 2—0 achter stand aan maar sleepte toch nog een gelijkspel uit het vuur. Ook P.S.V. kwam tot 2—2 omdat doelman Van Beveren „even" met de scheidsrechter stond te praten. ':-s>

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1