De Algemene bij rust al zeker van winst J Belangrijke overwinning Scylla tegen Aloysius Hank Smith schiet Mercasol op verlies Gelukkige zege LMHC DELTA LLOYD HOUDT HOOFD KOEL Jong Oranje alleen voor rust sterk KOPPOSITIE BEHOUDEN SFEER... Basketbal Van onze korfbalmedewer ker Leiden Er was tijdens het algelopen weekeinde weinig te beleven op korf- balgebied. Er werden slechts twee wedstri]den verspeeld. De Algemene won met 7—3 van Groen Geel. Ook K.N.S. kwam binnen de lijnen, maar zij moest de punten afstaan. Wlon bleef KNS met 10-4 de baas. Oe Algemene—Groen Geel 7—3 De Algemene is weer goed begon nen op het veld. De Leidenaren waren tegen Groen Geel de betere ploeg en hadden dan ook het meeste recht op de overwinning. De Algemene begon overtuigend en nam al snel een 2—0 voor sprong door treffers van Ruud van Vliet. Groen Geel kon nog wel terugkomen tot 2—1, maar nog voor rust werd Groen Geel al in een bijna kanslose positie gema- noevreerd. Wim van Vliet wist de stand op 3—1 te brengen. Op slag van rust werd het zelfs 41. Het was Ans Lambooy, die voor deze vierde treffer zorgde. Direct na rust liep De Algemene alweer weg van Groen Geel. Aad Rusman zorgde voor 5—1. Freewheelend dacht De Algemene toen de eindstreep te halen, maar Groen Geel profiteer de handig van deze gedachte en wist dan ook tot 5—2 terug te komen. De Algemene schrok wak ker en ging in het offensief. Dit leverde al spoedig een doelpunt op. Ruud van Vliet was de maker ervan. Hen Rusman maakte aan alle illusies een einde om ook voor 7—2 te zorgen. Tenslotte was het dan toch Groen Geel, dat via een strafworp de eindstand op 7—3 bepaalde. K.N.S.WION 4—10 K.N.S. is tijdens het treffen met Wion conditioneel door de mand gevallen. Vooral in de tweede helft waren het de meer ervaren spelers en speelsters van Wion, die dit op voortreffelijke wijze wisten uit te buiten. In de eerste helft ging het allemaal nog wel vrij redelijk met K.N.S. Men nam in eerste instanie zelfs een 1—0 voorsprong. Het was Wim van der Linden die hier uit een strafworp voor zorgde. Het was echter Wion dat sterk terug kwam en dat vrij snel 1—1 liet aantekenen. Peter Zitman zorgde er echter weer voor dat KNS weer op voorsprong kwam. Toen dema- reerde Wion echter. Er kon een 42 tussenstand genoteerd wor den voor Wion voordat KNS daar iets aan kon doen. Yvonne van der 'Linden zorgde voor de leidse tref fer. Nog voor rust liep Wion echter andermaal uit. Het werd dan ook tW tenslotte een 5—3 ruststand ii voordeel van Wion. In de 1 helft speelde Wion een domin? de rol. Het wist uit te lopen. 9—3. Toen kwam er weor I Leids doelpunt op het scoreb( Wim van der Linden zorgde voor. Wion wilde echter het la£ woord hebben en kreeg dit Hierdoor werd de eindstand; |fi paald op 10—4 in het voordee^M Wion. Leiden LMHC heeft de kop* positie in de eerste klasse A behouden door een kostbare maar gelukkige overwinning op HOCO. Ook de Leidse da mes wonnen evenals de he ren en dames van het jubile rende Forescate, terwijl de dames van Roomburg het be ter deden dan de heren door een overwinning op Haarlem. Heren HOCO—Lelden: 0—1 Koploper Leiden heeft in de wed strijd tegen het Oisterwijkse OCO vrouwe Fortuna aan haar zijde ge had. Leiden speelde de eerste helft nogal chaotisch en krampachtig. Toch forceerde de Leidenaren nog vier strafcorners, die echter alle slechts verwerkt werden. HOCO was gevaarlijker en keeper Martijn Drijver hoefde dan ook niet bang te zijn het koud te krijgen. Vlak na de rust wisselde coach Gardeniers de wat stroef draaiende Wouter v.d. Berg voor Bobby Coe- bergh. Pas toen kreeg Leiden wat meer vaart in haar aanval. Echte kansen kreeg LMHC evenwel niet. Er was een lange corner nodig om de winst veilig te stellen. Henk v. Veen plaatste deze naast het doel, waarna Ernst v.d. Berg toen uit een onmogelijke hoek scoorde. Tien minuten voor tijd werd aan valler Sjoerd Zwanenburg gewis seld voor verdediger Paul Otten, om de kostbare voorsprong te be houden. Dit lukte tot grote op luchting. Forescate—Roomburg: 1—0 De wedstrijd begon enige minuten later dan was aangekondigd door de vertraagde komst van enkele Roomburg-spelers. De eerste helft speelde zich vooral op het midden veld af met zo af en toe een uitval. Uit zo'n uitval van Forescate ont ving Michael Kimman de bal die hij vakkundig over keeper Ino Leye wipte, wat 10 betekende. De tweede helft ontaardde in een ge kleurd kaartenfestival, ongeveer gelijk verdeeld over beide partijen. Roomburger Nol v.d. Drift kreeg zelfs de rode voorgetoverd, nadat hij de scheidsrechter zou hebben geraakt met zijn stick. Hieraan vooraf ging de verwarrende situa tie van een doelpunt dat eerst goedgekeurd werd maar even later door de andere scheidsrechter we gens shoot weer werd afgekeurd. Beide partijen werden door deze en andere beslissingen zo uit het spel gehaald dat ze niet meer aan doelpunten toekwamen. DAMES p Victoria—Lelden: 0—1 irs Na een goede eerste helft ise Leidse zijde, waarin doelpunt schaars waren, volgde een mirpa re tweede helft. Ver in de tweO- helft viel het enige doelpunt, tidt Machteld v. Vloten uit de laafeti strafcorner van de wedstrijd ©irp t lijk scoorde. j Haarlem—Roomburg: 0—3 Door vaak vreemde scheids terlijke beslissingen werd vl Haarlem uit haar spel geh: Roomburg profiteerde hier rust via Pien Paauw eenmaal Na de thee maakte dezelfde Paauw er 0—2 van en bept Marleen van Schaik de eindsl op 0—3. Forescate—Alecto: 4—0. Forescate speelde een kat en spel met Alecto, maar kon overwicht maar in vier doelpu uitdrukken. Evelien Kimman alle doelpunten voor haar ning, èèn in de eerste helft ze nadat ze een strafcorner aangeslagen de bal van Jan te Groen terug ontving en met doorsloeg achter de Leiderdo" doelvrouwe, de andere na waarvan twee uit een strafpi Nog één punt uit twee wedstrijj scheidt Forescate van het pioenschap. Van onze tafeltennismede- werker LEIDEN Scylla heeft het afgelopen weekend de kans op behoud van de plaats in de promotie-ereklasse aan zienlijk vergroot door St. Aloysius met een &4 neder laag naar Zeeland terug te sturen. En wederom was Gerard Bakker de grote man bij de Leidenaren: hij won driemaal. In vele voorafgaande ontmoetin gen had Scylla zeer onfortuinlijk de boot gemist, maar zaterdag avond was het in een sfeervol duel Tafeltennis dan eindelijk zover. Zeer belangrijk was dat Gerard Bakker de sleutel- partij tegen de Belg Schalley waar hij enige weken geleden nog ruim van verloor bij de stand 3-2 op regelmatige wijze in winst omzette. Joly Sojinu kan ook op een ver dienstelijke wedstrijd terugzien, daar hij twee wedstrijden winnend afsloot. Rob van der Zeeuw moest met één winstpartij genoegen ne men en wel tegen Matthijsen, te-' gen wie Gerard Bakker bij een 5-4 voorsprong de wedstrijd definitief besliste. Voor Scylla 2 stond het topduel in de hoofdklasse tegen NOAD op het programma. De Lei denaren bleven in Schiedam met 6-4 aan de verkeerde kant van de score. Karei van Schie verloor met 20—22 in de derde game van De Vaal en al even onfortuinlijk ver liep het dubbelspel: precies dezelf de uitslag. Gevoegd bij het feit dat Theo Bakker van Van Dijk met 21-18 verloor in de derde game in een wedstrijd waar deze acht zgn. „sorryballen" had, kan gezegd worden, dat het een zeer ongeluk kige nederlaag is geweest. Rob Regeer boekte wederom een goe de prestatie door al zijn partijen te winnen. Theo Bakker, die alleen Peter van Wijk terugwees en Peter van Schie, die op 0 bleef staan, voegden hier te weinig aan toe. Bij de promotie-hoofdklassers ste vent Avanti recht op het kam pioenschap af. Concurrent VEV werd op een achterstand van vier punten gezet: Avanti won met 6-4. Theo Louwe bleef al zijn tegen standers de baas, Peter Groot won twee maal. Het dubbelspel leverde het zesde punt op. Docos blijft kansrijk door Blue Star met 7-3 te kloppen. Ed van den Berg en Ed Fallaux hadden met hun tegenstanders geen moei te, maar Gerard van der Klauw kwam niet tot winst. In dezelfde poule zit T.O.V. diep in de zorgen, vooral na de 5-4 nederlaag bij Jaski Quick. Ruud van Alkemade bleef met twee overwinningen overeind, maar Sjaak van Veen en Ted van der Ploeg kwamen maar tot één winstpartij. Met Mlzu S.C.O. blijft het goed gaan: in een wedstrijd vol onvriendelijkheden werd Swift met 6-4 geklopt. De Oegstgeestenaren zullen met ge mengde gevoelens op deze wed strijd terug kijken, want met name ex-ereklasser Knikkenberg ge droeg zich weinig sympathiek, het geen een zeer vijandige stemming veroorzaakte. Swift - onder protest spelend, omdat het publiek tussen de ralleys het speelveld betrad ging ten onder door drie overwin ningen van Thung, twee van Polak en één van Kuiper, nadat de Oegstgeestenaren nog met 4—3 hadden achtergestaan. Scylla 3 zag zijn kampioenskansen aanzienlijk slinken door de 6-2 nederlaag tegen Phoenix. Invaller Hein Crispijn en Freddie van der Zeeuw scoorden ieder één maal. Frits Kantebeen stelde met drie verliespartijen teleur. Met Scylla 4 gaat het goed. Wibats werd met 7-3 overtroefd. Joost Mentink en Eric Noest deden met ieder drie winstpartijen niets voor elkaar on der, terwijl De Wekker één maal zegevierde. De Treffers had het gemakkelijk tegen Irene en blijft aan kop: met 9-1 werd gewonnen, slechts Jacques van Ruiten moest een veer laten. Avanti 2 kon het niet bolwerken tegen de Salaman ders: 4-6. Jan van Wetten bleek niet te kloppen, maar overigens werd slechts het dubbelspel ge wonnen. Mlzu S.C.0.2 wist de voor het kampioenschap in de promo tie-overgangsklasse belangrijke wedstrijd tegen Polec 2 met 6-4 te winnen. Otto Verkerk en Friso Reitsma boekten twee zeges. Tho mas van Nes één. De Treffers 2 behaalde met dezelfde cijfers de winst binnen tegen M.V.O. Kees van Klink en Vesseur wonnen ieder twee maal, terwijl van der Veer één tegenstander klopte. Docos 3 en- Tempo Team deelden de punten: 5-5. Voor Docos scoorde invaller Arjen Angenent twee maal evenals Waayer. Het dubbespel zorgde voor het vijfde punt. Steeds Voor uit lijkt op het kampioenschap af te stevenen na de 7-3 overwinning op Overschie. Cees Haasnoot was voor al zijn tegenstanders te sterk. Nol Sikking en Peter Turk kwamen ieder twee maal tot winst. Scylla-dames winnen Een belangrijke overwinning haalde het damesteam van Scf en wel op Tanaka met de voorkomende cijfers van 64. S dra de Kruiff speelde goed bleef moeiteloos ongeslagen; werd goed gesteund door Liest van Winsen die twee maal z< vierde. Het dubbespel was voor Scylla. bij wie Marjan Zo melk niets won, hoewel zij kansrijk was tegen Snijders (1S vóór in de derde game). Het damesteam van Docos klo Belcrum 2 met 64. Lian Brou bleef ongeslagen, terwijl Ria Carsel en Ineke Smits ieder maal aan het langste eind trokk LEIDSE COURANT PAGINA 1| Zaterdag ontvingen de dames van Forescate in het kader van de viering van het derde lustrum Jong Oranje. Nederlands hoop voor de toekomst kon alleen in de eerste helft keep- ster de Vreeze passe ren al was dat wel vier maal. Na rust werd het een gelijk opgaande strijd die het aanzien volledig waard bleef. Wethouder Maselis van Voorschoten verrichtte de begin-bully. Spelmoment uit de wed strijd Jong Oranje Foresca te. Forescate-doelvrouwe De Vreeze wordt voor de eerste maal gepasseerd (Van onze basketbalmed' werker) LEIDEN Delta Lloyc hield tenslotte in de hek senketel van de Vijf Meihal het hoofd koel. In een chaotische slotfase, waarin maar liefst 27 vrije worpen moesten worden genomen en van een wedstrijd geen sprake meer was, bleef Mercasol drie punten on der de Amsterdamse ploeg, die daarmee revan che nam voor de eerder dit seizoen geleden nederla gen. De winst (85-88) ging naar de ploeg, die er de meeste aanspraak op mocht maken. Delta Lloyd was op veel punten de beste ploeg. Schoot goed (57%), nam de vrije worpen bijna perfect (91%) en kwam tot een rendement van 1,07. Dat betekent dat elke aanval ge middeld 1,07 punten oplevert en dat is zeer hoog. Centrale figuur in de wedstrijd was Hank Smith. Hij was voor alles verantwoorde lijk. Voor de voorsprong van Mer casol na de rust, maar ook voor de belangrijke punten in de slotfa- Voor basketbalminnend Leiden was het zaterdag in de Vijf Meihal een bijzondere avond. Als voorspijs een bijzonder aardige rolstoel- basketbalwedstrijd en als entourage een heuse boerenblaasband. Aan sfeer dus geen gebrek. Mercasol heeft alles willen doen om het de vele toeschouwers (zo'n 1200) naar de zin te maken. Na de wedstrijd (in de rust bleek niet mogelijk) zelfs nog een optreden van Patricia (Who's that lady with my man) Paay. In alle nuchterheid moet je je echter afvragen of Mercasol in zijn enthousiastme niet wat te ver is gegaan. Leuk hoor, zo'n hoempaorkest, maar op sommige momenten bijzonder storend. Tijdens time-outs bijvoorbeeld gaf het orkest ook een deuntje weg en dat is niet zo prettig voor de coach, die tenslotte die time-out neemt om zijn spelers iets te vertellen. Dat was nauwe lijks mogelijk. Hennie Blom: „Ik moest gewoon staan schreeu wen". Veel spelers zullen de goede bedoelingen niet in dank hebben afgenomen. Blom weer: „Ik weet zeker dat het Vic Bartolome mateloos heeft geïrriteerd. Een jongen als Freeman (Buitoni) zou in zo'n situatie waarschijnlijk huilend zijn weggelo pen". Ook Delta Lloyd-coach Egon Steuer keek herhaaldelijk woest in de richting van de kapel. Ach, topsport en amusement kunnen best samengaan, maar dan wel in de juiste verhouding. se. Hennie Blom," die zijn ploeg opnieuw man-to-man liet spelen, tegen Delta Lloyd een zone, pos teerde in de eerste helft afwisse lend Kop en Berendsen bij de Amerikaan. Later ook Greg Bell. En hoewel de Leidse Amerikaan goed werk deed was Smith, die in blakende vorm verkeerde, niet af te stoppen. Zijn 40 punten zeggen voldoende. Van echt verschil was er nauwelijks sprake. Goed, in cij fers wel, maar in het veld waren de ploegen tegen elkaar opgewas sen. Delta Lloyd had alleen veel minder schotpogingen nodig om bij te blijven. In de eerste helft was het verschil nooit groter dan een punt of vier. Delta Lloyd leidde bij rust met 36-38. Die nek-aan-nek race werd ook in het tweede deel voortgezet. De ploegen gaven elkaar geen duim breed toe. Tot dat....Hank Smith roet in het Amsterdamse eten leek te gaan gooien. Hij werd afgefloten en reageerde door de bal bikkel hard de tribune in te knallen. Een technische fout was het (terechte) gevolg. Maar er gebeurde meer. De bal werd met dezelfde vaart teruggesmeten....midden op het gezicht van Smith, die woest de tribune oprende, maar zich op tijd realiseerde, dat een onbezonnen actie desastreuze gevolgen zou kunnen hebben. Toch was het allemaal merkbaar. Hij schoot een paar keer mis en zijn ploeg kwam achter met 59-50. Mercasol leek naar een tweede zege binnen vier dagen toe te gaan. Lang bleef er een verschil in het voordeel van Mercasol be staan, maar in de slotfase ging het toch, mis. Hank Smith was het incident al lang weer vergeten en speelde weer grandioos. Bell, ook erg goed, moest toezien hoe Smith uit alle standen raakschoot en de wedstrijd besliste. Hennie Blom: „Ik speel in feite met vier goed bezette plekken. De Amerikanen en de spelverdelers. Op de tweede forward plaats ging het weer mis. Hank Smith, de Amerikaan van Delta Lloyd, deed in de de hij het leeuwendeel van de Amsterdamse productie, toen een door hem weggetrapte bal met grote precisie Kop, Berendsen en later Ruyse- naars konden het niet redden. En dan de vrije worpen, hè? Woens dag tegen Arke ging het geweldig en nu schieten we nog geen 70%. Daar verlies je, zeker met zo'n slotfase, de wedstrijd op". Scores Mercasol: Bartolome 27, Bell 22, Leysner 21, Hoeksema 8, Berendsen 4, Kop 2 en Ruyse- naars 1. Schotpercentage: 48. Vrije worpen: 68%. Rendement 0,89. Delta Lloyd: Smith 40, Davis, Gor- Winst dames Hetdamesteam van Mercasol deed van zich spreken door in Groningen van Olympia te winnen en daardoor een plaats bij de eerste vier veilig te stellen. Na een gelijkopgaande wedstrijd (rust 25- 24) scoorde Jos Oudshoorn het beslissende punt: 4649. Mardette van Gennip 12 en Marlies Bosman 9 zorgden voor het grootste deel van de produktie. VAK Stars en Luba haalden flink uit. VAK Stars deed dat in de thuiswedstrijd tegen Red Stars, dat Vijf Meihal met recht van zich spreken. Niet alleen maar ook was het Smith die woedend de tribune oprefteer tegen zijn gezicht was geretourneerd.... terug en kon Red Stars vrijwel nog in moeilijkheden, maar evenveel scoren. Eindstand 92-64 voorsprong nog net te met John Dawson (29), Raas (22) en Fanferus (12) als topscorers. Ook Luba had het niet moeilijk. Wanneer coach Ton Kallenberg al les eruit had willen halen, was er een monsterscore op het bord ge komen. Hij wilde dat niet en liet iedereen spelen. Desondanks werd het 63-102. Tegenstander Lakers keek al bij rust tegen een verschil van 15 punten aan: 35-50. Voor naamste scorers: Verbeek en Kal lenberg 20, Uhlenbeck 18, Walt- man en Van Zandwijk 12. ter en Van der Hart 12, Kragtwl|k al bij de rust een geslagen ploeg 10, Stiphout 2. Schotpercentage: was: 51-24. Na de rust nam de 57. Vrije worpen 91%. Rendement: Leidse ploeg, die donderdag bij BVO kwam na een vorstelijke voor- 1,07. winst op OSG kampioen is, gas en de punten te pakken: een wedstrijd, waarin voor de de Alphense verdediging elkaar zat. Verschuren punten tegen een percentage 70. Ponsioen 13 en Ross 10. Llsse kwam in de strijd voor de een overwinning moeten winnen en misstap van de Devils bleek te sterk. Tot de hield Lisse het aardig bij (3! maar een periode van niet sci (7 minuten) velde de ploeg uil Bollenstreek: 83-69. Van sprong bij rust (29-49) tegen OSG burg was topscorer met 23 pun

Leidse Courant | 1977 | | pagina 18