Vakbonden willen |eugdcomité werkloosheid m eiden oprichten Alphen krijgt volksuniversiteit Vastenactie dekenaat Leiden voor Brazilië Muziek „New Hope soms te uitbundig Belgische onderscheiding Vernieuwd onderkomen rijkspolitie Rijnsburg Gospelevenement '77 in Leiden BVerbouwd raadhuis jjZoeterwoude geopend Bekende Nederlanders muciseren in Warmond Opperwachtmeester Van Kuyen overleden 'vipst voor Nca-lineen en "3lerwijzers fl Leimuiden 12 (S) A (S) si y style" ichtex; 2). 6.41 muz. m pelen, t. 15.5. IS) Aa jsprok Verd OS: jsica 3.00 j AGJ- —AD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 MAART 1977 PAGINA 3 S3 roeflok de sar iciteert' X) (S) lass, m LEIDEN Het dekenaat Lei den heeft voor de Vastenactie van dit jaar een aantal projec ten in Brazilië gekozen. Het eerste project betreft de verbetering van de situatie van de bewoners van Ferraz de Vas- concellos, een voorstad van Sao Paolo. Ze zijn weggetrokken uit de binnenlanden. Maar ook in Sao Paolo vonden zij niet wat zij zochten: werk en geluk. De r.k. kerk helpt mee de inwoners van Ferraz de Vasconcellos te begeleiden op hun weg naar zelfstandigheid. In een klein ge bouwtje worden cursussen op allerlei gebied gegeven. Dit ge bouwtje moet hoognodig wor den uitgebreid. De aartsbisschop van Recife, Dom Helder Camara heeft bij de bisschoppelijke vastenactie twee projecten aangevraagd: 1. Hulp bij een wijkvoorziening in de vorm van een 'vuilverbran dingsoven, 2. Aanschaf van wa terfilters. In april is de sympa thieke Braziliaan 25 jaar bis schop. Voor hem zal steun voor deze wijkvoorzieningen zijn grootste cadeau betekenen. De vastenbijdrage kan op ver schillende wijzen worden ge stort: 1. Door een bijdrage te deponeren in de vastenzakjes, die rond de paasdagen worden opgehaald, 2. Door een bijdrage te storten op gironummer 9013, t.av. rekeningnummer 56.65.19038 van de dekenale vas tenactie, 3. Door een bijdrage over te maken naar de bisschop pelijke vastenactie Nederland gironummer 5850. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllllll LEIDEN De heer A. A Ver hoef, directeur van de N.V. Leidse Wolspinnerij, is benoemd tot officier in kroonorde van België. Verhoef heeft die onder scheiding gekregen, voor zijn verdiensten voor de industriële betrekkingen binnen de Bene- Lux. Hij werd al eerder be noemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. Illllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll RIJNSBURG Burgemeester De Roos heeft gis- voor de schoolkinderen in de garage een film terochtend het bureau van de rijkspolitie hero- vertooond over het werk van de politie. Voor de pend. Het bureau heeft een grondige verbouwing oudere schoolkinderen was er een rondleiding ondergaan. door het politiebureau. De garage van het bureau was ter gelegenheid van Gisteravond trad de Rijkspolitiekapel op in de de heropening omgetoverd in een feestelijk met Immanuëlketk. Het tachtig man sterke korps werd bloemen versierd verblijf. Burgemeester De Roos bij een van de nummers geleid door de Rijnsburg- overhandigde adjudant Dolman een wandbord se dirigent, K. Brul. Vandaag is er open huis in met het wapen van Rijnsburg. 's Miadags werd het verbouwde polititoureau. LEIDEN De Stichting Continental Sound is er alles aan gelegen om mensen in aanraking te brengen met het evangelie en zij doet dat al sinds 1969 door middel van muziek. Gister avond was er daarom in samenwerking met het Interkerkelijk Petra-Jeugdkoor uit Leiden een gospelevenement georganiseerd, want na het succesvolle optreden vorig jaar, konden de gospelzingers weer op grote belangstelling re kenen. Voor velen in de Zuiderkerk een hernieuwde kennismaking met de groep New Hope uit Amerika, <Le al jarenlang grote tournees maakt door heel Europa en zich ook hier in Nederland een vast en groeiend publiek heeft verworven. Centraal staat voor hen de inhoud van hun liederen, gericht op Jezus en op Zijn boodschap die van alle tijden is, maar in hun vormgeving zijn ze helemaal van deze tijd: de geestelijke inhoud komt over als puur entertainment in pakkende, swingende melodieën ontleend aan de popwereld, gesteund door zeer professionele apparatuur en electronisch instrumentarium. Toch voelden niet alleen de jongeren zich door hun muziek aangesproken, er waren ook heel wat ouderen die het kennelijk beviel; de per soonlijke benadering van het publiek door de groep met praatjes tussen de liedjes door zal ongetwijfeld hieraan meewerken. Aan het optreden van New Hope was dat van de Nederlandse groep Sjofar voorafgegaan, een stel jonge mensen dat zich eveneens op muzika le manier met Jezus bezighoudt en daarvan de mensen wil doordringen. Hun liedjes kwamen veel rustiger over dan de soms bijzonder uit bundige arrangementen van de Amerikanen. Zij bleven meer in het vredige luisterliedjesgen re en hadden ook een minder agressieve bena dering. Wat ons betreft had Sjofar nog wat langer mogen zingen en we hopen dat zij hun aanstekelijke spontane enthousiasme nog lang Eerste optreden majoretten van St. Cecilia VOORHOUT Tijdens haar jaarlijkse winteruitvoering pre senteerde Muziekvereniging Sint Cecilia voor de eerste maal haar nieuwste aanwinst, het Majorettenpeleton. De 24 meis jes werden in een half jaar tijd opgeleid door mevrouw G. van der Berg-Verkade. Zij heeft de meisje zo grondig geïnstrueerd dat zelf een spannend gebeuren als een eerste optreden op de bühne hen niet meer van hun stuk kon brengen, er is geen stokje gevallen en geen botsing vond plaats. Met de drumband van St Ceci lia brachten de majoretten een wervelende show op de maat van „Glorie van Rotterdam" van H. van Kapel en „Margos in Jumping Five" van W. Laros. De drumband vervolgde het programma met onder andere Fryslan Boppe van S. Egberts en Wehrer Madchen van G. Sleyser de dirigent van de band. Onder leeiding van dirigent de heer H. Bakker schotelde de harmonie *n samengesteld pro gramma voor aan het veelkoppi ge publiek, dat aan het eind van het programma een ovationeel applaudiseerde. muurplaquette trok de aandacht van iedereen. ZOETERWOUDE Burgemeester Detmers heeft gis- Rad teren met het doorknippen van een lint het verbouw- *3 (5 de gemeentehuis van Zoeterwoude heropend. Zijn Ju^ officiële handeling had tot gevolg dat een koperen «ter muurplaquette met daarop de woorden: „Het ver bouwde en vergrote raadhuis werd geopend op 11 1 maart 1977", zichtbaar werd. Ter gelegenheid van de feestelijke heropening werd een buitengewone raadsvergadering gehouden. Hier oe bood de heer Duindam (CDA) namens de raadsleden de burgemeester een nieuwe voorzittershamer aan. uit Ceremoniemeester, gemeentesecretaris J. Wingelaar 0(S overhandigde namens het personeel de burgemeester een maquette van het raadhuis vóór de verbouwing. rag Van de firma Heineken kwam een prachtige aquarel ng. van het vernieuwde raadhuis. LTBHoogmade ongerust over reorganisatie gezondheidszorg HOOGMADE LTB-Hoogma- de heeft gisteren tijdens de jaarvergadering zijn verontrus ting uitgesproken over de voor genomen reorganisatie in de ge zondheidsdienst. Enkele leden spraken de vrees uit dat contro le op de agrarische bedrijven hieronder zullen lijden. Tevens kwamen de geruchten dat het het Leidse Slachthuis zou sluiten ter sprake. Besloten werd bij hogere instanties aan te dringen op het voorkomen van een dergelijke sluiting. Secretaris G. van der Laan leg de zijn bestuursfunctie neer. De heer N. v.d. Meer stelde zich kandidaat voor ,de functie. Uit handen van voorzitter H. Moo- ren ontving de scheidende se cretaris een cadeau-bon en bloe- WARMOND - De Warmondse Jazz So ciëteit tekent 13 maart voor een op treden van de Jazz Band „oude stijl", „Lazy Mama's and their crazy Papa's", in boerderij de Meer- rust aan de Dorps straat De uit twee dames en zeven he ren bestaande forma tie zal het twintiger jaren jazz repertoir van onder andere King Oliver en Jelly Roll Morton ten ge hore brengen. De toe gangsprijs bedraagt zeven gulden. Voor twintig maart heeft de Warmondse Sociëteit beslag we ten te leggen op de zogeheten Gooische Company, bestaande uit bij de radio en televisie werkzame amateur musici On der wie de TROS- journalist Wibo van de Linde en de vrou welijke disc-jockey Meta de Vries. Voor acht gulden kan een ieder de muzikale es capades van deze kopstukken op de voet volgen. 27 maart en 4 april tenslotte staan de deuren van boerderij de Meerrust wagen wijd open voor res pectievelijk The New Orleans Syncopators en The Swing Socie ty. ■IIIIIIIII De Amerikaanse groep „New Hope" aan het werk komend onderzoek zal dan moe ten uitmaken of er naast de bestaande aktiviteiten van bij voorbeeld het buurtcentrum Ridderveld behoefte is aan uit breiding. Daarna zal de werk groep zich moeten uitspreken of dan een Volksuniversiteit daar voor de aangewezen instelling is. Start Contactpersoon is Arnoud de Bruin. Hij stelt dat het zeker niet de bedoeling is om met het buurtcentrum te gaan double ren. „Dat heeft natuurlijk geen zin Overlapping zit er echter wel in maar dat is ook niet erg. Algemeen bekend is dat het buurtcentrum vrij forse wacht lijsten heeft van mensen die een cursus willen volgen", aldus Ar- IDEN De organisaties voor wer- tde jongeren in Leiden spoedig komen de formering van een „Jeugdcomité JTiTrkloosheid", dat bleek gisteravond op ■■4 manifestatie Jeugdwerkeloosheid nwerd gehouden in het Leidse Volks- s aan de Apothekersdijk. Het comité zich gaan bezighouden met het ver- Weeriijnsel jeugdwerkloosheid in het alge- >rtmeden en zal verder culturele activiteiten n-zes-8,r de werkloze jongeren gaan organi- 'raklis^ manifestatie van gister mocht zich 50 (S)'heugen in een grote belangstelling, norgerarschijnlijk geholpen door een aan- ^"Jitend optreden van de pop-groep „Sail ld 13*a"- Spandoeken met opschriften als mm. 'ij willen een baan, laat ons niet in de /.v. Kill", „Schoolverlaters willen werk" en „Leiden blijft knokken tot de bazen dok ken" illustreerden het doel van de mani festatie: acties tegen de jeugdwerkloos heid, Leiden zo tegen de 1000 jeugdige werklozen. De voornaamste eisen op de manifestatie naar voren kwamen, waren een verbetering van de onderwijsmoge lijkheden voor de werkende jongeren met behoud van uitkering alsmede een verbe tering van de om- en bijscholing en ver der dat er een eind wordt gemaakt aan de bedrijfsluitingen. Sprekers van de ver schillende Werkende jongeren-groeperin gen annex vakbonden droegen voorbeel den aan van de situatie in Leiden, waar bij vooral de door hen gesignaleerde herhaaldelijke pogingen van bepaalde be drijven om een vestiging in Leiden te sluiten, \yerden bekritiseerd. Een poging van de organisatoren om na de toe spraakjes een discussie op touw te zetten verzandde. Enigszins vanwege het optre den van „Sail Joia". De PSP-afdeling Leiden heeft zich inmid dels solidair verklaard met het streven van de verschillende organisaties om de situatie van de werkende jongeren te verbeteren. De PSP stelt dat de werkelij ke oorzaken van jeugdwerkloosheid sa menhangen met de huidige economische crisis. „Jongeren zijn vooral het slachtof fer van de vacaturestops. Bovendien moeten zij het ontgelden bij de veelvuldi- gige bedrijfinkrimpingen en reorganisa ties", aldus de Leidse afdeling van de Pacifistische Socialistische Partij-in een brief, die op de manifestatie werd voor gelezen. spel. k ondza C/ TWaiden Het is gister- in het gemeenschapscen- erweg„Het Spant" een bijzonder 'kgde feestavond geworden fwifcenodigden en organisato- 11.59'an de School met de Bij luien avond, bijeenkomst die 'urina het bestaan van de school .d.e_>neel is, en elke twee jaar 17 55* gehouden. 0 NwP-00 uur reeds verwelkom- ist.: Hèheer Treur, voorzitter van le.) ^(choolbestuur, de bijna 600 irood^fien, waarna een rijk ge naderd programma werd ge- forurtnteerd door alle leerlingen 5 Ges(nderwij skrachten van de S^°b^' hoogtepunten van het s uigrijke programma waren gr twijfel de musical „Het fluïde songfestival", die werd ^Jdroerd door leerlingen van klas en de schoolrevue, iwachaarverslag, dat op cabare- iek I wij26 werd gepres anordhet onderwijsteam. /erre ALPHEN AAN DEN RIJN Een nog op te richten werk groep zal gaan onderzoeken of er in Alphen behoefte is aan een volksuniversiteit. Een andere werkgroep „Vorming en Ont wikkeling" van de Culturele Raad heeft zich de afgelopen 4 tot 5 maanden intensief bezig gehouden met dit vraagstuk. Er zijn onder meer gesprekken ge voerd met de Bond van Neder landse Volksuniversiteiten (BV- NU) in Den Haag. Vastgesteld werd dat er ongeveer 250 inwo ners van Alphen zijn die de Volksuniversiteiten bezoeken in Leiden, Bodegraven of Gouda. De BVNU heeft nu aangeboden om bij het vormen van een werkgroep te assisteren. De eerste werkzaamheden van de werkgroep zullen gericht zijn op het peilen van de behoefte in Alphen. Het resultaat van een noud de Bruin. De eventuele start van de Volksuniversiteit zou reeds in september kunnen zijn. Arnoud de Bruin: „Dat acht ik niet uitgesloten. Er zijn bestaande lokaliteiten die te ge bruiken zijn. Dan zou je, als alles meezit, het nieuwe school jaar kunnen starten met bij voorbeeld twee cursussen". Fi nancieel levert het ook geen problemen op. Arnoud de Bruin: „We zullen zeker ook kunnen rekenen op een gedeelte van het budget van de Culturele Raad". Een eerste informatieve bijeen komst is gepland op dinsdag 5 april a.s. in Nabij, Lauraplein, Alphen aan den Rijn. De aan vang is 20 uur. Voor nadere informatie kan men zixh wen den tor Arnoud de Bruin, Barn steenstraat 45, Alphen aan den Rijn, telefoon: (01720)-23437. HAZERSWOUDE Opper wachtmeester A. van Kuyen, waarnemend groepscomman dant van de rijkspolitie in Ha- zerswoude is in de nacht van donderdag op vrijdag onver wachts in het Academisch Zie kenhuis overleden. De heer Van Kuyen, die sinds 1 april 1976 in Hazerswoude werkzaam was, is vijftig jaar geworden. Voordat hij naar Hazerswoude kwam, was hij werkzaam in Sassen- heim en Hillegom. Tijdens de buitengewone raads vergadering die werd gehouden ter gelegenheid van de opening van het verbouwde raadhuis in Zoeterwoude betuigde burge meester Detmers zijn spijt over het heengaan van de groeps commandant. „We hebben een politieman-pur-sang met bijzon dere gaven verloren", aldus een ontroerde Detmers. „Hem wer den bijzondere opdrachten ver strekt, zoals in februari, toen er acties zijn geweest. In opdracht van zijn allerhoogste baas is toen de zaak in de doofpot ge stopt Het is triest dat zoiets mogelijk is. Ik ben bang dat het hart van de heer Van Kuyen dit alles niet heeft kunnen verdra gen".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3