telefoontjes Ook oud-katholieken tegen priesterwijding van vrouw [boeken N.G.-kerk Zuid-Afrika handhaaft banden met Gereformeerde Kerken kerk wereld 071-122244; Elfde Vredesweek geeft aandacht aan selectieve verontwaardiging GYMNASIUM ROLDUC VIERT EEUWFEEST 99Long weekend" naar Yorkshire -REISPLAN BON 6 DONDERDAG 10 MAART 1977LEIDSE COURANT PAGINA 7 Oudste boom wordt elk jaar ouder Ook Nederland heeft zo zijn records. Bijvoorbeeld is hier ooit de oudste amfibie ter we reld gesignaleerd. Het was een Japanse salamander die 85 jaar werd. Voorts kunnen we met de oprichting van de Oost-Indi sche Compagnie in 1601 bogen op de eerste naamloze vennoot schap ter wereld, hebben we de oudste beurs en is de K.L.M. de oudste luchtvaartmaatschappij. Om niet te spreken van Fanny Blankers Koen, Atje Keulen- Deelstra, Ard Schenk en Kees Verkerk. Deze feiten werden trots gememoreerd toen de Britse allesweter Norris McW- hirter in Amsterdam de Neder landse uitgave van zijn Groot Quinness Record Boek ten doop hield 312 Pagina's vol merkwaardig heden in de trant van „De lang ste alpenhoorn bevindt zich te Aschau in Beieren, het instru ment is 10 meter lang en voor bespeling ervan zijn drie blazers nodig." Helemaal een primeur is dit nieuwe naslagwerk overigens niet, want in 1971 kwam Born al met een Nederlandse bewerk ing van het Groot Guinness Re cord Boek. Maar records heb ben de neiging zichzelf te over treffen (de oudste boom wordt ieder jaar ouder, de langste snor ieder jaar langer - bij meet nu 1,57 meter) zodat iedere boek weer actueler is dan het vorige. Zo staan in deze uitgave alle records van de laatste Olympi- sche Spelen vermeld. Norris McWhirter begon zijn re cords te verzamelen in 1948. Ze werden in 1955 voor het eerste gebundeld. Sindsdien zijn er in 15 talen 68 edities verschenen waarvan er 29,9 miljoen exem plaren zijn verkocht - op zich een record. In totaal staan er in de jongste uitgave 15.000 records vermeld. „Ik heb een feiten- en cijferhan- del," zegt McWhirter. „Ik put uit de 20.000 brieven die ik jaarlijks binnenkrijg. Alles wordt zorg vuldig gecontroleerd. Éénderde van de opgenomen records ver andert ieder jaar. Dat houden we nauwkeurig bij." De verzameling is uniek, gezien de talloze onderwerpen die zijn opgenomen. Belangrijk is het uitgebreide sportgedeelte. Maar ook- is er ruime aandacht voor de mensheid met al haar vreem de en serieuze records, het di- ren- en plantenrijk, de natuur, heelal en ruimte, de wereld der wetenschappen, kunst en amu sement, bouwwerken en de za kenwereld. Om het zoeken naar bepaalde gegevens te vergemakkelijken is een uitgebreid register opgeno men. Norris McWhirter: Groot Guin ness Record Boek. Uitg. Lui- tingh. Prijs 29,90 Encyclopedie In de Grote Nederlandse La- rousse Encyclopedie zijn de de len 15 en 16 verschenen, in de zelfde uitstekende verzorging die van de eerste delen bekend was. Een voelbaar verschil tus sen beide laatst verschenen de len was de gebruikte papier soort, een overgang naar een iets ruiger aanvoelend geheel. De delen beslaan de onderwer pen die begrensd worden door resp. de lettercombinaties Lavki - Marok en Marol - Natur. In deel vijftien konen onderwer pen aan de orde als letterkunde, lokomotieven, luchtvaart, mari ne, Maria en aardrijkskundige namen als Leiden, Limburg en Marokko. In het zestiende deel zijn het ondermeer Middeleeu wen, melk, nationaal-socialisme en landen als Mozambique, Na mibië, Mexico. Er is duidelijk gestreefd naar volledigheid en dat gaat noodgedwongen samen met beknoptheid, die in belang rijke onderwerpen (nationaal- socialisme) als bezwaar gevoeld kan worden. De ruimte die het opnemen van een heel woorden boek in de encyclopedie vraagt, speelt daarbij mee. Doorgaans valt de behandeling van de onderwerpen op door haar actualiteit. Een enkele uit zondering misschien, zoals de geschiedenis van een stad als Leiden die blijft steken in ver vlogen jaren en de geschiedenis van de letterkunde waarin re cente ontwikkelingen onvol doende zijn aangegeven. Overi gens geven de nieuwe versche nen delen weer blijk van een voortreffelijke exacte weergave van feitelijkheden op brede ter reinen van kennis. Grote Nederlandse Larousse Encyclopedie, dl 15 en 16. Uitg. Scheltens en Giltay, Den Haag. Prijs per dl. 113,50. (Ont)spanning en humor Op humoristische wijze vertelt auteur Janosch over Lari Fari Jokketand de notekraker, die kan liegen dat het gedrukt staat Jokketand heeft weer eens opgeschept over het be staan van de boef Boris Borrel glas. De eerlijke speelgoed leeuw Hans gelooft er niets van en belooft Jokketand op te eten wanneer hij zijn verhaal niet waarmaakt. Hij dwingt Lari Fari uit hun speelgoedkist te klimmen en samen trekken ze de wijde wereld in om Boris Borrelglas te zoeken. Zo begint de avontuurlijke „leeuwereis" die hen selfs in venetië brengt waar ze ternau wernood aan de dood ontsnap pen. De reis is zo spannend dat de eerlijke leeuw Hans helemaal vergeet Jokketand op te eten wanneer ze na hun omzwervin gen weer thuis komen zonder Boris Borrelglas gevonden te hebben. Een fijn boek met ge zonde (ont)spanning voor kinde ren van 8 tot 10 jaar. Janosch: Lari Fari Jokketand in de leeuwereis. Uitgave: West friesland, Hoórn. Prijs: 6,90. Volksgezondig heden Het aantal uitgaven op het zo brede terrein van de volksge zondheid blijft toenemen. On langs verschenen weer vier boekwerkjes op de markt die de geinteresseerde lezer, onder wie misschien de bezorgde ouder, tal van wetenswaardigheden verschaffen. In de serie „een boekje open over" wordt aandacht gevraagd voor „Ginseng, het toverkruid van het Oosten". In vierenzestig pagina'tjes wordt ingegaan op de geschiedenis van ginseng, de plaats die dit kruid inneemt in 'de Chinese geneeskunde en en kele wetenschappelijke gege vens. Meest interessant is het hoofdstuk dat handelt over de gebruiksmogelijkheden van gin seng. Dit alles onder het motto dat er tegenwoordig wel andere methoden tot genezen zijn dan het slikken van (chemische) me dicijnen. De gezondheid bij kinderen komt ter sprake onder de titel „Een gezond kind is niet dik", een verantwoord vermagerings- dieet voor kinderen. Allereerst worden verschillende oorzaken voor „dik-zijn" aangegeven. Dit kan te maken hebben met de aanleg om dik te worden, maar zo wordt gesteld „je erft dus niet het dik zijn van je ouders maar van hun manier van leve. Moeders verwarren nogal eens het beste met hetmeeste". Daar na wordt ingegaan op de proble men die het vermageren voor een kind, - en zijn omgeving-, met zich meebrengt. Het groot ste deel van het boek bestaat uit tal van recepten die, als er niet de hand mee wordt gelicht, het kind weer tot een normaal aan tal kilo's moet terugbrengen. In een nawoord wordt de ouders niet zonder inzicht veel moed en succestoegewenst. Datzelfde zullen anderen nodig hebben als zij ingaan op de uitdaging „Van roker tot niet-ro- ker". Voor de prijs van nog geen tien pakjes sigaretten kan een schriftelijke cursus aange schaft worden die er uiteinde lijk toe kan leiden dat de sigaret achteloos terzijde wordt gelegd. In het boek is een controlekaart opgenomen, waarop iedereen zijn vorderingen kan noteren. Enkele willekeurige hindernis sen waarvan volgens de schrijf ster gebruik gemaakt kan wor den zijn „rook alleen nog maar gebietste sigaretten", „ga voor elke sigaret uw handen wassen" en „schaf aansteker en lucifers af en vraag voor elke sigaret iemand om vuur". Lukt het om het „saffie" uit uw leven te bannen, dan kunnen in „Fit blijven door de jaren heen" nog enkele nuttige tips opge volgd worden, die natuurlijk voor iedereen gelden. Het boek je is bedoeld voor die groep mensen die de leeftijd hebben waarop verplichte activiteiten vermindemi of helemaal op houden. Juist dan is het echter nodig de conditie van het li chaam op peil te houden en de bewegingsmogelijkheden opti- maal te maken. Om iedereen die dat wenst de mogelijkheid te geven, zijn een aantal(eenvoudige) gymnastie koefeningen op papier gezet die in de beslotenheid van de huise lijke sfeer verricht kunnen wor- den.In de periode van een week komen alle lichaamsdelen van hals tot voeten en enkels aan de beurt. De cyclus wordt afgeslo ten met een aantal evenwichts oefeningen. Pü. Stephen Fulder; Ginseng; Uit geverij Helmond: f 5,90 4,08 per plaatsing (voor de eerste 30 woor den - niet groter dan 12 letters) r ieder woord méér 24 ct. r exclusief 4% BTW BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST 'w op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen: slechts 3 x betalen regel-telefoontjes te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letterkorpsen 28 ct. per mm. W- 'W opdrachten worden telefonisch en schriftelijk W' aangenomen tot de dag vóór plaatsing 13.00 uur. ONTVETTINGS- en VERMAGE RINGSTHEE, 2 maal daags een kopje trekken als thee en u slankt af, 100 gr., 100 gr. 3,45. Drogisterij Boerhave, Haarlem- merstr. 68, Leiden. Diversen Het bekendste adres voor uw HUWELIJKSREPORTAGE IN KLEUR! Foto van Bemmelen, Kerklaan 2, Zoeterwoude (Dorp). Tel. 01715-1353. Wie is nog steeds de WERK SCHOENSPECIALIST? Natuur lijk „de Schoenmaker", sinds 1929. Korevaarstraat 9 (onder de luifel). Tel. 071-130175. Waar vindt u de grootste collec tie VETERS, waar het grootste assortiment schoencrèmes en onderhoudsartikelen, waar de meest uitgebreide hoeveelheid inlegzolen? Goed geraden De Schoenmaker. Korevaarstraat 9, Onder De Luifel. BOUWVERGUNNING NODIG? Deltabach maakt snel de afdruk ken van de bijbehorende bouw tekening voor u gereed. Dat is lichtdruk op z'n best! Drukkerij Deltabach, Oranjelaan 37 -tel. 071-899241, Zeterwoude-Rijn- dijk. Caravans, VOORTENTEN. P.V.C. dekkleden in elke maat. kussens voor caravan en boot, (ook overtrekken), linnen en P.V.C. daken, voor tenthuisjes, etc., tent en zeilwerk voor de indus trie, vraag folder en/of prijs, WUBS Tenten en Zeilmakerij, Dorpsstr. 59b, Koudekerk a/d Riin. tel. 01714-2988 of 3886. WEIGHT CONTROLLERS SA MEN SLANKCLUB word en blijf slank en verdien 10.—. Knip deze advertentie uit. Ze geeft recht op 10.— korting bij in schrijving tot eind maart 1977.Het Parlement, Nieuwe Rijn 52, Leiden. Elke maandag om 20.00 uur. Bel voor informa tie: 078-32022. DINGJAN'S REINIGINGSSPECIA- LISTEN. Ook voor Uw vaste vloerbedekking, Perzische tapij ten, etc Voor meer informatie Snelstomerij Dingjan, Hoge Rijndijk 1, Leiden. Tel. 124627. PARAPLU REP (ook voor op vouwbare o.a. knirps) invaliden- stokken, wandelstokken van Oerle, Haarlemmerstraat 95 bij de Vrouwensteeg, Reparaties worden alleen aan de zaak aan genomen. Tel. 123458. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9 - 11.30 en 2-4 uur. Maand, en dond. avond van 19 - 19.30 Fa. v. Berge, Hene gouwen Schelpenkade 47, Lei- den. Tel. 120794. Geef het onderhoud van uw pruikje in goede handen. Voor wassen, watergolf, knippen, per manent of reparaties natuurlijk naar L. H. van Tongeren haar- werken. Breestraat 32, Lelden. Tel. 12.52.12. HEUGAFELTTEGELS. Alle kleu ren direct leverbaar. 5 jaar ga rantie Gemakkelijk te leggen. Tijdelijk Stanley mes cadeau bij 1 aankoop van min. 20 tegels, j Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. NERGENS ZO'N KEÜS. VER LICHTING, hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange, Molenstraat 49, Noordwijk. Tel. 017193734, levering door de gehele Bollenstreek. GEBROKEN RUITEN, GLAS-IN- LOOD REPARATIES wordt door mij met spoed hersteld. Ook levering van ventilatoren. Glas reparatiebedrijf D. Galjaard, De Sitterlaan 76, tel. 071-132916. Te koop aangeboden ANTIEKE ENGELSE BIJBEL met koperbe- slag. Te bevragen Brederolaan 4, Roelofarendsveen. Te koop romantische WITTE BRUIDSJAPON uitlopend sleep je, maat 34-36 met hoedje en schoenen maat 37. Prijs 400. Grimbergen, 01718-20579. Te koop: 5-pers. BUNGALOW TENT, 2 wkn. gebruikt. Merk: Vendex. Prijs n.o.t.k. Tel. na 7.00 uur 071-762135. Bloeiende VIOLEN primula's en madeliefjes kamerplanten en aardewerk enz. Kwekerij Zonne landen, C. J. v. Klink, Geestweg 58, Roelofarendsveen. 01713- 2773. Te koop: div. Fischer TECHNIEK Te ko°P LEDIKANTJE met bij- DOZEN. Rodenburg. Tel. 071- passende kommode, tel. 071- 890234. 143981. Tijdens de Vredesweek, die in september voor de elfde keer wordt gehouden door het Inter kerkelijk Vredesberaad, wordt aandacht be steed aan de kernwapens en de vermilitarise ring van de (eigen) samenleving. Dit htema is een vervolg van de brede behandeling van het militarisme vorig jaar. De Vredeskrant zal wat gerichter zijn dan de krant van vorig jaar en bovendien wat minder zwaar en dik. Daarnaast komen er een aantal mini-brochures, een cahier over „de kern van de bewapening", een bundel „tien jaar IKV" en onderwijsmateriaal. Door het hele thema speelt de kwestie van de zogeheten „selectieve verontwaardiging", het verwijt aan het adres van actievoerders en kerken, dat ze „zacht" zouden zijn voor linkse dictaturen en „hard" voor alles wat rechts is. Waar het Interkerkelijk Vredesberaad eenzijdig is, zal worden aangegeven waarom dit gebeurt en vanuit welke normen en verantwoordelijkhe den. IKV-sekretaris dr. Mient Jan Faber schrijft hierover in het dinsdag verschenen nummer van IKV-berichten, dat het nodig is selectieve verontwaardiging duidelijk te onderscheiden van het doen van keuzes en het hanteren van normen. „Is het mogelijk" zo vraagt hij, „om over selectieve verontwaardiding te praten, zon der te vervallen in een sfeer van loven en bieden? Maar ook zonder terecht te komen in een veilig, maar kleurloos ethisch midden?" Volgens dr. Faber wordt het wel uiterst cynisch als men eikaars verontwaardiging regelrecht gaat afruilen: Corvalan mocht uit Chili vertrek ken en Boekowski uit de Sowjet-Unie. „Boven alle partijen staan is wel zo veilig, want het doen van bewuste keuzes vraagt in zekere zin om moeilijkheden. Je trekt immers een wissel op de toekomst". Als voorbeeld noemt hij Angola, „waarvoor je hebt geijverd en waar daarna doodvonnissen worden voltrokken". De internationale oud-katholieke bis schoppenconferentie heeft zich uitgespro ken tegen de wijding van vrouwen tot diaken, priester en bisschop en zich hier mee geschaard achter de verklaring over de wijding van vrouwen van hun Unie van Utrecht. Slechts één van de dertig bisschoppen stemde voor: bisschop G. L. van Kleef van Haarlem. De verklaring van Utrecht, dje werd opge steld onder leiding van aartsbisschop Ma- rinus Kok van Utrecht als voorzitter van de bisschoppenconferentie, is een reactie op de houding van de episcopaalse kerk in de V.S. en de Anglicaanse kerk in Canada, die tót de wijding van vrouwen zijn overgegaan. De Anglicaanse kerk van Engeland heeft tegen deze wijdingen in beginsel geen bezwaar meer. In de verklaring wordt erop gewezen, dat Jezus Christus, de Heer van de kerk, door zijn Geest twaalf mannen tot het aposte lambt heeft geroepen en dat de katholie ken en orthodoxen uitsluitend mannen tot het ambt hebben geroepen. De kwestie raakt de fundamentele orde en het mysterie van de kerk, aldus de verklaring, die tenslotte benadrukt, dat „de kerken die de continuiteit met de oude onverdeelde kerk en haar sacramentele ambtsinrichting bewaard hebben", de kwestie van de wijding van vrouwen ge meenschappelijk zouden dienen te bespre ken. „En daarbij de gevolgen, die uit eenzijdige beslissingen kunnen voort vloeien, in hun volle omvang in aanmer king moeten nemen." De verklaring, die in december was opge steld, werd aan alle oud-katholieke bis schoppen over heel de wereld ter goed keuring voorgelegd. In de loop van dit jaar zullen de oud-katholieken zich over deze zaak nader beraden met orthodoxen, rooms-katholieken en anglicanen. ,De „Nederduits Gereformeer de Kerk (blank) in Suid Afri ca" zal de band met de gere formeerde kerken in Neder land niet verbreken. „Zaken waarover onze synode van 1974 zo verontrust was en waardoor onze broederlijke banden in het gedrang zijn gekomen, hebben uw ernstige aandacht gekregen", zo heeft het moderamen van deze kerk in een uitvoerig schrijven aan het moderamen van de gene rale synode der gereformeerde kerken doen weten. Toen de gereformeerde syno de in 1974 besloot het speciale fonds van het programma ter bestrijding van het racisme (PCR) van de Wereldraad van Kerken te gaan steunen, dreig de de NG-kerk (blank) alle banden te verbreken als deze In een speciale synode-zitting van mei vorig jaar viel toen bij de gereformeerden het besluit „de aanbevelingen tot finan ciële steun aan het speciale fonds van PCR op te schor ten", wat inhield dat er geen officiële actie voor het fonds in de kerken meer zou worden gevoerd. In zijn brief zegt de NG-Kerk dat door deze beslissing een opening is gekomen om „het gesprek over de onderlinge verhouding voort te zetten", al bleef er teleurstelling dat ge meenteleden vrijwillig bijdra gen kunnen blijven overma ken via het diakonaal bureau in Leusden. De NG-kerk wijst er tenslotte op dat het harerzijds niet zo zeer de kwestie van het PCR als wel de leerkwesties (inzake het belijden) binnen de gere formeerde kerken in Neder land zijn die de onderlinge verhoudingen onder spanning hebben gezet. Korte metten Het bestuurslid van het Ne derlands Christelijk Werkge versverbond, de heer F. H. Terwindt, heeft bij bevorde ring de pauselijke onderschei ding gekregen van comman deur in de orde van Gregorius de Grote. De heer Terwindt heeft veertig jaar de belangen van de werkgevers behartigd. Hij is voorzitter van de stich ting Nijmeegs interconfessio neel ziekenhuis en lid van de Eerste Kamer. Tot rector aan de theologische hogeschool van de Vrije Evan gelische Gemeenten in Utrecht is benoemd ds. M. Nijkamp (47) uit Dordrecht. Hij volgt ds. P. E. van Staveren op, die door de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen is benoemd tot onafhankelijk' voorzitter van de stuurgroep herstructurering middelbaar nijverheids- en huishoudon- derwijs en middelbaar sociaal- en pedagogisch onderwijs. Achtenzestig procent van de Fransen meent, dat de kath olieke kerk de gelovigen vrij laat in het kiezen. Dat blijkt uit een enquête van het Fran se blad „La Vie" bij gelegen heid van de gemeenteraads verkiezingen zondag. Veertien procent meent, dat de kerk de keuzevrijheid beperkt. Van de praktizerende katholieken vindt zevenentachtig procent, dat zij vrij kunnen kiezen, maar zevenenveertig procent van de niet-katholieken denkt, dat de katholieke kerk de keuzevrijheid inperkt. Mgr. Joseph Honze, sedert vier jaar hulpbisschop van het dio cees Natchez-Jackson (Missis sippi) is benoemd tot bisschop van dat diocees. De Verenigde Staten hebben tot dusver slechts eenmaal eerder een zwarte bisschop aan het hoofd van een bisdom gehad, name lijk mgr. James Healey in Portland (Maine) van 1875 tot 1900. De afdeling gymnasium van het bekende katholieke onderwij sinstituut Rolduc te Kerkrade bestaat honderd jaar. Dit eeuw feest zal woensdag 16 maart worden gevierd. De viering van het honderdjarig bestaan valt samen met de ingebruikneming van een verbouwd en vernieuwd gebouw, onderdeel van het complex van de voormalige abdij Rolduc. De staatssecretaris van onderwijs, de heer De Jong, heeft zich bereid verklaard om het gerenoveerde gymnasium officieel in gebruik te stellen. Het jubilerende instituut heeft eertijds een grote rol gespeeld bij de emancipatie van het katholieke volksdeel. Jarenlang was het de enige katholieke middelbare school in Nederland. Tal van belangrijke figuren uit het maatschappelijk leven hebben er gestudeerd. Aan het gumnasium Rolduc was vroeger een internaat verbon den. Dit is thans niet meer het geval. Het is nu een gymnasium voor jongens en meisjes uit Kerkrade en omgeving en telt 428 leerlingen. De boekingen voor de enkele weken geleden geannonceer de minitrips naar Yorkshire zijn op gang gekomen. De krant gaat dit voorjaar maar liefst vier weekeinden naar Engeland. U kunt kiezen uit de vertrekdata 15, 22 en 29 april en 6 mei. En u kunt verzekerd zijn van een uiterst gezellig en afwisselend weekeinde met veel tijd om te winkelen, een onvergetelijk Middeleeuws banket, een be zoek aan een van die mooie Engelse landgoederen, etc. Op alle vier de reizen zijn nog enkele plaatsen vrij. Het is dus zaak snel de bon in te sturen. De oversteek naar Huil maken we weer met een van de comfortabele schepen van North Sea Ferries. De avonden aan boord zijn gezellig: een voortreffelijk diner, belasting vrije winkels, drie bars en tegenwoordig zelfs een disco theek. Comfortabele bussen van Bee Line Coaches brengen ons zaterdagochtend regelrecht naar het Grosvenor House Hotel in het hartje van Sheffield. Onderweg natuurlijk even een koffiestop. Dat doen we in Monk Fryston Hall, een hotel met een rijke historie en een prachtige tuin. Na de lunch in het hotel is de gehele zaterdagmiddag beschik baar om in Sheffield te winkelen. Een stad met onder meer een uiterst modern centrum, belangwekkende stede- bouwkundige vondsten, en drie grote winkelgebieden, die op elkaar aansluiten. Voor het diner op zaterdagavond rijden we naar het statige Eckington Hall, waar we aanschuiven aan een uniek Middeleeuws banket. Zondag staat een rondrit door het geweldig mooie Peak District op het programma en een bezoek aan Chatsworth Hóuse, domicili van de hertog en hertogin van Devonshire. Een kapitaal huis met prachtige stijlkamers en kunstschat ten, gesitueerd in een prachtig landschap. Sheffield, een modern centrum Gedetailleerder ziet het reisplan voor dit lange weekeinde in Yorkshire er als volgt uit: Vrijdag namiddag 17.00 uur Inschepen op de terminal van North Sea Ferries in Europoort, 's Avonds diner aan boord. Zaterdagochtend Ontbijt aan boord. Ontscheping in Hull. Met luxe touring cars via de M62 naar Monk Fryston Hall voor de koffie. Tegen de middag aankomst in Grosvenor House hotel in Sheffield. Middag 12.30 uur Lunch in het hotel. Daarna de gehele middag vrij om te winkelen. Avond 19.00 uur Vertrek per bus vanaf het hotel naar Eckington Hall voor het Middeleeuwse banket. 22.30 uur Terug naar het hotel. Zondagochtend Ontbijt in het hotel. 10.00 Vertrek voor een rondrit door het zeer mooie Peak District, via Hope Valley, Mam Tor, Chapel-en-le-Frith en Peak Forest. 11.30 uur Aankomst in Chatsworth, waar we vroeg lunchen in Chatsworth Institute, speciaal voor deze gelegenheid op zondag voor ons ingericht. Middag 13.00 Aankomst Chatsworth House, 14.45 uur Vertrek Chatsworth House, 17.15 uur Inscheping in Huil Avond Diner aan boord Maandagochtend Ontbijt aan boord en ontscheping. De prijs voor dit geheel verzorgde lange weekend bedraagt 335 per persoon. Toeslag voor een luxe ingerichte hut met douche aan boord: f 40 per persoon. Alle verdere inlichtinqen over deze reizen van uw krant naar Yorkshire UITSLUITEND: North Sea Ferries, afdeling Passage, mej. Joke Kriboo, tel. 01819-62077, toestel 131. Wie op de dag van vertrek niet op eigen gelegenheid naar Europoort komt (er is een groot omheind parkeerterrein), kan GRATIS gebruik maken van de bussen, die deelnemers aan de reis uit Den Haag, Gouda en Rotterdam naar North Sea Ferries brengen (en maandagochtend weer terug). Vertrektijden: Den Haag Centraal: 15.00 uur. Goudsche Courant, Markt 26: 15.00 uur en Rotterdamsch Nieuws blad. Coolsinqel 67:15.45 uur. Inzenden aan North Sea Ferries, Postbus 1123, Rozen burg. Op de envelop in de linker bovenhoek vermeiden: YORKSHIRE. Ja, ik ga mee naar Engeland! Noteer mij/ons als deelnemers) aan het long weekend voor de prijs 335,— per persoon. Vertrekdatum 15 april* 22 april* 29 april* 6 mei* Na(a)m(en): dhr./mevr./mej.* Ik/wij maak/maken wel/geen gebruik van het gratis busvervoer naar Europoort en terug.* Ik/wij wil/willen graag een luxe hut met douche en betaal/betalen daarvoor dus wel/geen toeslag van 40,— per persoon.* Kinderen tot 12 jaar betalen 50% van de reissom. (Bij aanmelding van kinderen de leefti|d vermelden.) Als u de bon heeft ingezonden stuurt North Sea Ferries u nadere gegevens over de reis en een bevestiging van de boeking. Daarin staat hoe u de reissom kan overma ken. Zodra daarna de betaling is ontvangen zendt North Sea Ferries u de reisdocumenten toe. Afzender: dhr./mevr./mej.' (naam) Adres) (woonplaats) „...(tel. nummer) (doorhalen wat niet van toepassing is.)

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7