Terugkeer in voetbalwereld bevalt Burgwal Schakers niet geïnspireerd door stilte CO GILING IN WIELERPLOEG VAN MARKTHOF Southampton uitgeschakeld Rennies moet je altijd bij je hebben. 5 FINALEPLAATS VOOR HONGKONG FC Vlaardingen overweegt geen naamsverandering ROTTERDAM De vijfde matchpartij tussen Bent Larsen en Lajos Portisch, gisteren in de Rotterdamse Doelen, is niet tot een beslissing gekomen. Het duel is afgebroken in een stelling, die geen van beide partijen veel perspectief biedt. Remise is de hoogst waarschijnlijke uitslag van het duel, dat vanmiddag werd vervolgt. ningsvariant voor de dag kwam, waar Portisch stellig niet op voorbereid zal zijn geweest Het was na het tumult van maandag een rustig, om niet te zeggen vervelend middagje in Rotterdam. Het was doodstil in' de Doelen, maar de spelers kon den er geen inspiratie uit put- ten. Toch leek het aanvankelijk nog wel wat te worden, omdat Larsen, die de witte stukken hanteerde met een antieke ope- Maar de ouderwetse Italiaan, die "op het bord kwam, werd door de Hongaar bekwaam be handeld. Larsen met voorzichtig manoeuvres iets in het voordeel. Hij had meer ruimte en een betere pionnensteling. Maar Portisch liet zich nergens door verleiden. Langzaam maar ze ker wikkelde hij af naar een eindspel met ieder een paard en zeven pionnen, dat nog wel nauwkeurig spel vereist, maar dan ook vast en zeker remise moet worden. De vijfde partij uit de tweek amp voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi schaken tussen de Rus Boris Spasski en de Tsjech Vlastimil Hort, die in Reykjavik wordt gehouden, is na 24 zetten in remise geëindigd. Na vijf partijen heeft Spasski met 3-2 de leiding. In Luzern hadden Poloegajevsi en Mecking slechts vier zetten nodig om hun afgebroken stel ling van maandag in remise te doen verzanden. De Armeniër kon eeuwig schaak forceren en deed dat prompt Het verloop van de partij: Wit: Larsen Zwart: Portisch 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6 3. Lfl-c4 Lf8-c5, 4. d2-d3 Pg8-f6, 5. Pbl- c3 d7-d6, 6. Lcl-g5 h7-h6, 7. Lg5xf6 Dd8xf6, 8. Pc3-d5 Df6-d8, 9. c2-c3 Pc6-e7, 10. Pd5-e3 0-0. 11. 0-0 Pe7-g6, 12 d3-d4 Lc5-b6. 13. d4xe5 d6xe5, 14. Ddlxd8 Tf8xd8, 15. Tal-dl Td8-e8, 16. Tfl-el Pg6-f8, 17. Pe3-d5 c7-c6, 18. Pd5xb6 a7xb6, 19. Tel-e3 Pf8-g6, 20. a2-a3 Kg8-f8, 21. h2-h3 f7-f6, 22. Kgl- h2 Kf8-e7, 23. Lc4-b3 Lc8-e6, 24. Lb3- xe6 Ke7xe6, 25. Te3-d3 Ta8-a4, 26. Td3-d7 Te8-e7. 27. Td7-d6+ Ke6-f7, Hk2-g2 Ta8-d8, 37. Tdlxd8 Ke7xd8, 38. Kg2-f2 Kd8-e7, 39. Kf2-e3 Ke7-f7, 40. Ph4-g2 Pf8-d7, 41. Pg2-el afge broken. De afgebroken stelling van Lar- sen-Portisch is: Wit: Ke3 Pel pionnen a3, b2, c3, e4, f3, g3, h3. Zwart: Kf7 Pd7 pionnen b6, b7, c6, e5, f6, g6, h6. De resterende zetten in het duel tussen Poloegajweski (wit) en Mecking waren: 41. f2-f4 b7-b5, 42. Te7-e8 schaak Kg8-g7 43. Te8-e7 schaak Kg7-g8 44. Te7-e8 schaak, remise door eeuwige schaak. SPORT LEIDSE COURAN7 WOENSDAG 9 MAART 1977 PAGINA 13 LONDEN Manchester United heeft in een overgespeelde wed strijd uit de vijfde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker, cuphouder Southampton, dat in de tweede divisie speelt, uitgeschakeld. Manchester United won met 2—1. Wolverhampton Wanderers is de enige club die niet in de eerste divisie uitkomt, die is doorgedrongen tot de kwart-finales, die plaats vindt op 19 maart. De kwart-finales zijn: Everton Derby County, Liverpool Middlesbrough, Manchester United Aston Villa en Wolverhampton Leeds United. In de Engelse eerste divisie werden gisteravond twee wedstrijden gespeeld, Arsenal West Bromwich Albion 1—2, Queen's Park Rangers Leeds United 00. In de Schotse eredivisie eindigde Dundee United Glasgow Rangers in 00. Wereld - record Van der Duim SAVALLEN De Nederlandse jeugdkampioen Hilbert van der Duim heeft bij I recordwedstrij- I den in het Noor- I se Savalle een l wereldrecord voor junioren gereden op de 1000 meter. Hij realiseerde j een tijd van 1 19 .41 Het ou de record stond DEN HAAG „De Markthof" heeft een eigen wielerploeg. Gisteravond maakten de Haagse kooplieden op het Spui kennis met de negen mans formatie van kersverse ploegleider Henk Plat. Het was eerst de bedoeling dat deze Haag se zakenman voor Olympia's Ronde een ploegje van zes man zou samenstellen en die onder de kleuren van „Markthof aan de start van deze grote Nederlandse etappe wedstrijd zou bren gen. Het samenstellen van deze ploeg leverde niet veel moeite op maar er ging wel een bedrag van tienduizend gulden inzitten. Plat, de grote anima tor achter deze Markthof-equipe, kwam toen wel voor het gegeven te staan dat het zonde is om al die kleding voor de renners voor slechts één wedstrijd te gebruiken. „Ik ging terug naar mijn collega's van de Markt hof en binnen een paar dagen kwam er nog twaalf mille op tafel en was het mogelijk een ploeg van negen renners samen te stellen en daar het hele seizoen mee te rijden". Wegens technische redenen werden tot nu toe nog maar negen renners aangetrokken. De be- mel 1.19.68 op naam van de Noor Frode Rónning, dat hij twee weken ge leden op dezelf de baan vestig- Poloegajevski had niet veel denk werk meer te verrichten. Na vier zetten besloot hij tot remise. 8l/vc/1 c(v< 'c Maagzuur overvalt je. Komt onverwachts. Goed als je dan een paar Rennies bij je hebt. Brandend maagzuur? Opgeblazen gevoel? Druk op de maag? Kennies helpen direkt stelde kleding was niet op een volledige ploeg berekend maar wanneer de nabestelling ontvan gen is zal de ploeg uitgroeien tot twaalf renners. De ploeg zal buiten de vele nationale criteriums ook deel nemen aan de grote stad tot stad wedstrijden. De renners gaan van start in: De ronde van Zuid-Holland, Merkenkampioenschap (2-daagse), Omloop van de Braakman, Omloop van Zeeuws- Vlaanderen (2-daagse), Ronde van Zuid-Fries land, Omloop van de Krimpernerwaard, Vier- stromenlandronde, Internationale Wieier Avond- Zesdaagse en natuurlijk waarom alles begonnen is de Olympia's Ronde van Nederland, waarvan de start is op Scheveningen. Jongste De Markthofploeg bestaat uit: Eric Waasdorp (22 jaar) hij is woonachtig in Den Haag en reed zesdaagse in Rotterdam, Maastricht en Milaan. Jos Weber (20 jaar) is de jongste renner van de negen. Hij komt uit Best en is tweede jaars amateur. De presentatie van de „Markthofploeg" gistermiddag op de Scheveningse Pier Op de foto van links naar rechts: Joop Kettems, Martin van der Toom, Eric Waasdorp, Marcel Rehorst, Rene Kos, Jos Weber. ploegleider Henk Plat en zittend: Joop van Vliet en Fons Schelfhout. 26 Jaar oud is Go Giling uit Warmenhuizen die v00r de lan8ere afstand, omdat hij altijd laat op bij de presentatie van de ploeg niet van de partij toeren komt- Martin van der Toorn uit Scheven- was, wegens schaatsen in het buitenland Marcel mgen kwam reeds vele keren in het buitenlan<* Rehorst 23 jaar uit Den Haag is reeds vijf jaar aan de start In Berliinj Duitsland en Spanje. De amateur en heeft ervaring opgedaan in de Cabal- 24 jarige renner wist al 36 maal Priis te rijden, leroploeg en bij Hebro-Flandria. De Ploe6 wordt compleet met de Noord-Hollan- der Rene Kos, de 21-jarige uit Oudkarspel die Joop Kettems deed dit bij Fehx-Bonzo en Umon- sedert 1975 amateur is. In dit jaar kwam ook freetime. De Hagenaar is 24 jaar oud en meestal de 23-jarige Fons Schelfhout uit het Zeeuwse voorin te vinden bij de uitslagen. Ook Joop van Hengstdijk voor het eerst bij de amateurs uit. Vliet maakt ddel uit van de ploeg. De broer van Ploegleider Henk Plat voor het eerst in de ploeg de bekende Amstelrenner Leo, wil uit de scha- leiderswagen hoopt op eerste succes in de Ronde duw van zijn broer proberen te komen. De van zuid Holland. 23-jarige renner uit Honselersdijk is een renner ARTHUR VAN RIJSWIJK De het van Theo Laseroms (foto) mikt ook op publiek uit Van onze sportredactie VLAARDINGEN - Het bericht in enkele dagbladen dat FC Vlaardingen zich op het Westland wil richten en met ingang van het volgend sezoen FC Westland wil heten is volgens de één maart aangestelde commercieel direkteur de heer Sebastiaan Gouka niet waar. De 54-jarige zakenman uit Vlaardingen:. „Wij denken binnen de vereniging wel eens aan het prachtige achterland, het Westland. Ik dacht dat het een goede zaak was om te proberen de voetballiefhebbers uit het proberen bij onze wedstrijden te krijgen. Maar naamsverandering hebben we nog niet voor ogen". FC Vlaardingen wil de zaak echter wel commercieel gaan aanpakken, vandaar ook de aanstelling van de heer Gouka. „We hebben een opzetje gemaakt, een paar maanden geleden, van wat er allemaal gedaan moet worden. Toen bleek dat het beste was dat ik als direkteur zou gaan optreden, omdat het onmogelijk was de overige bestuursleden het vele 'werk te laten verrichten naast hun gewone dagtaak". Als eerste grote taak voor de heer Gouka ligt er een rapport van een'reclamebureau voer de functie van FC Vlaardingen in de regio. Dit rapport schijnt ook verband te houden met de naamswisseling van FC Vlaardingen in FC Westland. De heer Gouka: „Misschien zou het wel beter zijn om in het Westland te gaan spelen, omdat de gemeente Vlaardingen geen cent aan het betaalde voetbal kwijt wil. Maar aan de andere kant mogen we niet vergeten dat we bij onze wedstrijden dit seizoen al 40% meer publiek kregen dan het jaar daarvoor. Hoewel de heer Gouka de naam van FC Westland van de hand wijst, leeft deze wel in Vlaardingen. Maar om de band met het publiek in Vlaardingen niet te verliezen had deze niet in het nieuws mogen komen. De heer Gouka: „Wat de toekomst zal brengen is nog niet bekend. We zijn op de goede weg en en zullen alles doen om ons te handhaven en te versterken". Daarbij moeten we ons een beetje afstemmen op het Westland. En met trainer Theo Laseroms zijn wij erg ingenomen. Een verhuizing van de club uit Vlaardingen naar een plaats in het Westland, 's-Gravenzande of Naaldwijk zal echter wel betekenen dat een behoorlijk stuk concurrentie wordt ontlo pen, in de Rotterdamse regio. Immers afgelopen zondag speel de FC Vlaardingen gelijktijdig thuis met Excelsior, SW en de FC Dordrecht. (Van onze sportredactie) ALKMAAR Wat al een tijdje in de lucht hing is i gistermiddag beklonken. Henk Burgwal, oud-se- cretaris-penningmeester van de K.N.V.B., is be noemd tot directeur van A.Z. Burgwal volgt daar mee de eind vorig jaar vertrokken Ruud Bone- wit op. De verbintenis tussen Burgwal en A.Z. is voor lopig nog van tijdelijke aard. Beide partijen heb ben zich aan elkaar ver bonden tot 1 september. Daarna zal bekeken wor den of de betrokkenen een basis zien om de tij delijke verbintenis om te zetten in een definitieve. Voorzitter Arie Ligthart van AZ: „We hebben een optie op Burgwal. Bevalt deze constella- Henk Burgwal: „KNVB heeft ver plichtingen aan mij". tie, dan praten we in september verder". En Burgwal: „Best mo gelijk dat deze relatie van blij vende aard is. Dat hangt af van de toekomst. Nadrukkelijk zijn we overeengekomen pas na een half jaar te onderzoeken of een SINGAPORE Hongkong heeft zich gisteren geplaatst voor de finale van de Aziatische zone groep 1 van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1978. De ploeg speelde met 1—1 gelijk tegen Maleisië. De zone-finale gaat tussen de nummers één en twee van het toernooi, dat de afgelopen week in Singapore werd gehouden. Dat zijn, ongeacht het resultaat van de laatste wedstrijd tussen Singapo re en Indonesië, Hongkong en Singapore. De winnaar van de finale plaatst zich voor de volgende ronde, waarin de vier Aziatische groepswinnaars elkaar ontmoeten. De winnaar van dat toernooi speelt twee wedstrijden tegen de kampioen van Oceanie om één plaats in Argentinië. De stand in het toernooi van Singapore is nu: Hongkong 4 2 2 0 6 9—5 Singapore 3 2 1 0 5 5—2 Maleisië 4 12 14 7—6 Thailand 4 1 0 3 2 8—12 Indonesië 3 0 12 1 3—7 Bij A.Z. is men uiterst tevreden met de komst van Henk Burg wal. Ligthart verwoordde dat als volgt: „Na het vertrek van Bonewit hebben we een vakbe kwame directeur gemist. Gerrit Peters en ik moesten ons nu met allerlei zaken bezighouden die eigenlijk niet door ons gedaan moesten worden. Een bestuur is er om het beleid te bepalen en niet om dat ook nog eens uit te voeren". Burgwal zal zich de komende maanden vooral belasten met een aantal administratieve en organisatorische problemen. Ook Burgwal zelf is content met zijn benoeming bij A.Z. „Ik ben verheugd weer terug te zijn in de voetbalwereld", aldus Burg wal. „De afgelopen maanden heb ik A.Z. al geholpen met een aantal bijzondere opdrachten. Ik verwacht een boeiende'werk kring. A.Z. heeft duidelijk be hoefte aan iemand die op pro fessionele wijze het secretariaat kan runnen en die leiding kan geven bij de dagelijkse werk zaamheden. En ik geloof zonder onbescheiden te zijn te mogen stellen dat ik bij de K.N.V.B. bewezen heb dat aan te kunnen. Ik neem tenslotte mijn ervaring en mijn relaties mee". Burgwal, met de inmid dels beruchte gouden handdruk de laan uitge stuurd bij de K.N.V.B., verwacht van de zijde van de voetbalbond geen problemen i.v.m. zijn fiancièle uitkering. Burg wal: „Ik heb geen ver plichtingen aan de K.N. V.B., zij wel aan mij. In ieder geval is nooit be paald dat ik binnen de voetbalwereld geen func ties meer mocht aanvaar den". Voor coureur Lar ry Clark was het meer geluk dan wijsheid dat hij het er levend af bracht. Tijdens ra ces in het Califor- nische El Centro ging hij enkele ke ren over de kop. De wagen was to tal-loss, Clark kwam met de schrik en wat schrammen vrij. BONDSCOACH URUGUAY ONTSLAGEN MONTEVIDEO De bondscoach van het na tionale voetbalteam van Uruguay, Eduardo Hohbberg, is ontslagen en inmiddels opgevolgd door Raul Bentancour. In een officiële verkla ring werd geen reden opgegeven voor het ont slag van Hohbberg, maar het wordt in ver band gebracht met de slechte resultaten van Uruguay m de voorron den van het toernooi om het wereldkampioen schap. Uit twéé wedstrij den behaalde Uruguay slechts één punt, tegen Venezuela werd gelijk gespeeld, van Bolivia werd verloren. KOERSEN HILVERSUM De uitslagen van de inHilversum ge houden koersen zijn: RIBERAC-PRIJS (2000 m): 1. Nancy Morgan (J. Hof) 1.23.4, 2. Lady Rene, 3. New Roodnoot. Winn.: 1,90, pl. 2,30, 1,80, 1,60, kopp. 22.30, trio 116,60. ROQUETTE-PRIJS (2000 m): 1. Ola- na Kitty (J. Wagenaar) 1.26.2, 2. Pim pelmees, 3. Perino. Winn.: 2,30, pl. 1,60, 1,80, 2,30, kopp. 6,50. ROMANS-PRLJS (2000 m): 1. Lonely Star (J.G.H. de Jong) 1.22.0, 2. Ko balt, 3. Krone van Nora. Winn.: 2,80, pl. 1.40, 3,80, 2,50, kopp. 35,90, trio 864,40. RANVILLE-PRIJS (2000 m): 1. Olympus (J.M. Swaab) 1.25.7, 2. Oke- ja, 3. Neeltje Spencer. Winn.: 7,90, pl. 4,20, 2,50,1,90, kopp. 21,70. ROUGEMONT-PRLIS (2000 m): 1 Macky (W C. Strooper) 1.21.1, 2. Otto- lina, 3. O. Tempora. Winn.: 5,—, pl. 2,80. 2,70, 2,50, kopp. 14,90, trio 242,40. REDOUTE-PRIJS (2020 m): 1. Mia Fortuna (M. Tollenaars) 1.23.8, 2. Jacques, 3. Iwan Mac H. Winn.: 1,90, pl. 1,40, 2,30, kopp. 8,50. REAUVILLE-PRUS (2440 m): 1 Nant Buitenzorg (M. Vergay) 1.24.1, 2. Karina Darnley, 3. Moos Rood noot Winn.: 1,70, pL 1,50, 1,60, 1,40, kopp. 10,40, trio 89,10. RAHON-PRUS (2920 m): 1. Olaf Pri de (M. Bouwhuis) 1.26.8, 2. Orange Bowl, 3. Karei Belwin. Winn.: 2,30, pl. 2,—, 1,70, 3,30, kopp. 7,10. ROSKOFF-PRIJS (1600 m): 1. Mia- metta (J. Oosting) 1.20.3, 2. Kimber- ley Gregor, 3. Lange Ros. Winn.: 3,80, )f 1.10, 1.60. 3,60, kopp. 9,20, trio ROQETTE-PRIJS (tweede afdeling, 2000 meter) 1. Ona Kid (F. J. Eeren- berg), 1.25,5, 2. Olga Faune, 3. Potel- la 3,10 pl 2,40, 3,50, 4,90, kopp. 13,50 Totalisatoromzet 452.780,—. pl 1.70 761.20. Nederlaag Wilhelmus (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Jong FC Den Haag heeft haar nederlaagserie gisteravond voortgezet met een overwinning van 20 tegen de zaterdageersteklasser RCL. Na rust scoorden Andre van Maa- ren en Toine Linders voor de Hagenaars. Wilhelmus oefende tegen het Amsterdamse Blauw Wit, dat met een zege van 10 naar de hoofdstad terugkeerde. Bij rust was de stand nog gelijk. RVC won met 2—0 van NVPTT dank zij doelpunten van Riedijk en Jeup. Ook hier werd in de eer ste helft niet gescoord. Het vriendschappelijk treffen tussen VCS en Rijswijk eindig de tenslotte in een overwinning van 2—1 voor Rijswijk.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 13