BEDRIJFSTEAM 'OEGSTGEEST' STORT ZICH IN EEN POP-KWIS Warmondse IJsclub tracteert leden op een schaatsfestijn Negen rolstoelen en tien mille BMW Van der Plas deelt met LDWS iSÜEHUF Sterker Godyla gelijk bij Des Gee 3iNf AD/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 8 MAART 1977 PAGINA 5 De aanhang van "pop" is in onze dagen geen zeldzaam verschijnsel meer, maar toch zal menigeen zich wel tien maal bedenken alvorens zich voor een nationale kwis op dit gebied op te geven. Ik bedoel uite raard "quiz", maar om dat gans het volk de taal maakt houd ik het, in slecht en goed gezel schap, op kwis. Welnu, het is slechts een hand vol die het verlangen in daden omzet: wedijve- jens i i de I, ie ac et uitblijven van echte vrieswinters is voor heel ^_wat ijs verenigingen een „kriem". Wat voor de leden luiteindelijk overblijft is meestal een vergadering met de mogelijkheid tot klaverjassen om de beken- de fraaie prijzen, het prijsjassen dus. Voor het overige mag iedereen zich gelukkig prijzen in de, vaak verre, nabijheid van een kunstijsbaan. Nu doet het me werkelijk deugt, dat het bestuur van de Warmondse IJsclub - zeker nu de krokussen r uit overdag wijd openstaan en de narcissen bersten litie- van bloeilust - niet bij de pakken wil neerzitten, 1 "h maar het ijs een laatste daadwerkelijke seizoen-eer daar bewijzen. Ht mislukte ijstijdperk 76-77 krijgt voor veel Warmonders een bijzonder aangenaam slot: i hij, ieder lid van de club mag vóór het lentebegin nog aken een keer echt schaatsen. Helemaal voor niets zelfs, verd Dat wil zeggen: de club betaalt it hij Overmorgen, donderdag 10 maart gaan ongeveer 150 leden naar e uit de Haagse Uithof, op kosten van de club. Het bestuur is er ;i de namelijk van doordrongen, dat er al jaren geen natuurijs van litie- betekenis is geweest en dat de mensen voor hun contributie oon- wel eens waar mogen hebben. Het terrein van de ijsclub, achter de Lommerlustlaan, is toch al geen pretje om te bereiken; de poel achter de Warmonder Tol, bij het oude zwembad, ligt er al jaren als een fata morgana bij: waar je kunt lopen is het 1 „verboden toegang" en op het ogenblik duiken er de torenvalken op hun prooi. LJs is hier wel een allerlaatste gedachte die bij je zou kunnen opkomen. De Uithof biedt voor de zoveelste maal .m, in ons winterarme klimaat weer uitkomst. Om 7 uur 's avonds 'I IJ vertrekt vanaf de Baan een plezierbus (ook gratis) naar Den Haag, en de betrokken Warmonders - zo heb ik me laten l vertellen - zijn inmiddels dolenthousiast geworden bij het voor uitzicht van de invasie op de Uithof, met het voorjaar op de hielen. ntebei aange Gelukkig is het schaatsen, dankzij de fenomenale ijsmachines, :oekei niet meer zo aan de winter gebonden met al die kunstijsbanen, •e vei Iedereen die lust gevoelt, kan op een goeie dag die behoefte enini bevredigen en de gladde ijzers onderbinden. Dat zijn in War- antin mond, volgens de secretaris van de WIJC, zelfs aardig wat ïal, h 65-plussers die van de week meegaan naar Den Haag. In elk ige geval voelt de WIJC er niets voor, stilletjes te wachten op een „O), paar loze nachtjes dat het een beetje wil gaan vriezen. Geruime e vei tijd is er al een trainingsgroep, die in de zomerwarmte van it ooi juni begint met het „droogtrainen" op sportpark „Het Overbos". 'ereni Dan trainen ongeveer tachtig geestdriftigen tweemaal in de n ko week (naar hun zeggen) keihard onder leiding van Cor Zuider al aai duin uit Lisse. De echte wedstrijdschaatsers^ werken in het i der seizoen even keihard tweemaal in de week op de Uithof en inctio de WIJC-jeugd doet hetzelfde. --.s. De Warmondse ijspoelis een luchtspiegeling en daarom gaat WIJC potverteren op echt ijs. Waarom de Uithof en niet Ton Menkens IJsbaan in het naburige Leiden? Ik zou het niet weten. Maar het WIJC-bestuur is gloeiend van mening, dat deze succesvolle Leidse ijsbaan „een goed ding" is voor de ijsclub, omdat iedereen in de gelegenheid is er te schaatsen, ongeacht de weersomstandigheden. Niettemin is dat aanbod op 10 maart wel heel erg positief bij de Warmond se ijsminnaars overgekomen. ren voor het front van een paar miljoen tv.-ge- kluisterden. Ik maakte gisteren kennis met een groepje streekbewoners, die voor de NCRV-kwis "Kwistig met muziek" de strijd gaan aanbin den met twee andere teams die in de rustige heksenketel van belich ting, camera's en een doodkalme presentator desnoods genadeloos wensen onder te gaan, met behoud van de eer en de trots van familie en kennissen. Op zaterdag 19 maart (Neder land II) ziet u de zes dapperen die tezamen het team Oegst- geest zullen vormen in het kwistige pop-geweld van pro ducer Eddy Becker. Hilversum zal niet op z'n grondvesten staan te schudden, maar tien tallen geestelijk betrokkenen in Leiden, Leiderdorp. Kat wijk, Oegstgeest en Rijnsburg zullen in zeker opzicht hun hart vasthouden als René de Bie (20 jaar, uit Katwijk), Jan de Haas (19 jaar, uit Leider dorp), Marjan Waalwijk (20 jaar, Rijnsburg), Chris van Bockel (25 jaar, getrouwd, uit Oegstgeest), Corrie Dijkdrent (18 jaar, uit Katwijk) en Leo van der Klauw (22 jaar, ge trouwd, uit Leiden) met hun pop-kennis in de aanval zullen gaan. Komende zaterdag 12 maart is de opname in de NOS-studio; dan wordt over hun lot beslist Een week later zal ons land weten hoe het team Oegstgeest (de jongelui werken allemaal op de voor- raad-administratie van de zwaarbewaakte Marine Maga zijn Dienst, MMD, in Oegst geest) het er heeft afgebracht Chris van Bockel en René de Bie hebben beiden op pop-ge bied hun sporen al verdiend op disco-avonden voor wijk- verenigingen in Katwijk. Ze vormen alvast een stevige kern, waarom het team Oegst geest kan draaien. Chris: "Ik heb al die uitzendingen van Kwistig met muziek gezien en ik dacht, dat zou best eens iets voor ons kunnen zijn. Ik wist toen al wie de gegadigden kon den zijn. Daarom schreef ik naar de NCRV en Eddy ant woordde, dat er nog wel plaats was. We woonden met ons zes sen een auditie bij en werden toen uit een team, of zeventien geselecteerd. Een voorlopig succes dus, toen al. Nou, daar gaan we dan, zaterdag. De he le procedure van vijf rondes: vragen beantwoorden over pop- en algemene muziek, fo to's bekijken van platenarties- ten, uitbeelden van titels van Nederlandse liedjes, vinger bij de knop tijdens de "doorgeef'- ronde, en tenslotte het arties- v. - - V - -'Mé-U De zes deelnemers aan de pop-kwis ten raden "aan de hand" van foto's en geluiden". Dat wordt het nerveuze werk van drie vragenbeantwoorders en drie secondanten. Zo gaat het team van Oegst geest in de slag. Chris van Bockel: "Het is een bedrijfs- kwis. Eén van de voorwaarden is, dat de hele dag Hilversum 3 aanstaat op je bedrijf (mag ook een andere omroep dan de NCRV zijn), maar het moet wel gebeuren via de dienstra- dio. Een privé-radiootje mag niet, vanwege de Bumarech- ten". Het "team Oegstgeest" heeft al geruime tijd in de middagpauzes geoefend op het liedjes uitbeelden. Chris: "We hebben al een lijst met 15 ti tels. We doen het nu elke mid dag en deze week nog een extra avond om beslagen ten ijs te komen. De routine, de snelheid, hebben we wel te pakken, dacht ik. Zaterdag morgen gaan we ter plaatse in de studio repeteren en 's mid dags worden we "ingeblikt". Het gaat deze jongelui om het meedoen. Leo van der Klauw: "Dit wordt een ervaring: amb tenaren, die nog iets anders kunnen dan propjes gooien. Winnen zou leuk zijn, hoewel, als je het goed doet zeggen ze: die luisteren alleen maar naar de radio..." Met een gehuurd busje gaat het zaterdagochtend op Hilver sum aan. Per team mogen 25 supporters mee; alles op kos ten van de NCRV (wat de andere omroepen trouwens ook doen). "Oegstgeest" komt in elk geval in volle sterkte opzetten, want de supporters stonden te dringen. Chris: "Behalve die supporters ko men de zenuwen ook wel van zelf, die hoeven we niet "op te zoeken". Zo stort het "Marine team" zich in de jacht op de elpee-trofee, in goud, zilvpr of brons. Zonder meer houdt elk teamlid er een cassette-recor der aan over en als er gewon nen wordt wordt het zelfs (per man of vrouw) een radio-cas sette-recorder. Da's allemaal meegenomen in dit goedgeefse kwissen-tijdperk, dat zich niet bomt over het almaar duurder worden van een pak koffie. mOR LEIDSE KANTONRECHTER Joyvaren, f ?en gebroken vaantje bn een nat pak pijtyan onze rechtbankverslagge- 't eei ver) l,ichtelDEN - Tussen de talloze ode lichten, botsingen, bijna- 'eaeiotsingen en hoofdbuigende P tokadsvrouwen door diende gis- ieg&i*n voor een overvolle zaal in dhet verkeers- en andere zon- ard]laars de zaak-D. voor de Leidse kantonrechter. Of eigenlijk de "H^ak Van der S. want de offi- Vori<ier van justitie had de laatste s meoornaam van de 19-jarige sch- _noj|ier aangezien voor diens ach- LhJk1ernaam, vermoedelijk door het ld eirouwelijke karakter ervan ar0IMaar goed, laten we to-the-point wee(iijven. Van der S. afkomstig ran het Kaageiland, stond te- echt voor een overtreding die iet Nederlandse wetboek van trafrecht eigenlijk niet kent, te Keten Joysailing (ltterlijk ver- aald: pleziervaren), een ver trijp analoog aan het joyriding >p de weg, maar dan te water, ïortom: de jongeman was in de bloedhete zomer van het vorig aar er met een zeilboot van de firma Hoogenboom op het Kaa- jeiland vandoor gegaan, zonder flit van te voren bij de verhuur- Ser te melden. Hij deed dat - volgens eigen teggen - wel vaker. In alle fi-oegte nam hij dan rond zes iiur een boot, voer er de Kaag toee op en ging dan een tijdje zitten vissen. Bij z'n terugkomst betaalde hij altijd, Hoogenboom wist daarvan en er was nog nimmer iets aan de hand ge dweest. Tot op 29 juli van het unavorig jaar. Opnieuw stapte Van /ooider S. rond de klok van zes in ™)«en zeilboot om te gaan vissen. Hij had z'n vriendin meegeno- ^■men. Om 10.20 uur miste Hogen- 2®P"'boom z'n boot en deed aangifte K.ubij de politie, die van der S. na "ilfjdiens terugkomst rond het mid- daguur verbaliseerde. was er echter intussen ge labeurd. „Toen de zeilboot onder A. een paar takken doorvoer brak de het vaantje van de mast", legde erdde scholier aan de rechter uit en'op diens vraag waarom hij zo de lang was weggebleven. „Aan dat vaantje kan je zien waar de hel wind vandaan komt". Hts „Oh", reageerde mr. Van Dijke, ge- „en toen kon u niet meer zien waar de wind vandaan kwam en zodoende kwam u zo laat weer bij de wal".Nee, het was anders gegaan: „Ik ben toen in de mast geklommen om het vaantje er weer op te zetten. M'n vriendin zat toen aan het roer. Toen kwam er een ru kwind en ze hield het roer niet goed. Daardoor zijn we omge slagen. Toen hebben we eerst de boot weer goed moeten krijgen en hem helemaal leeg moeten hozen en daardoor waren we pas zo laat terug". „Een mooi verhaal", reageerde de kantonrechter. Of het nu aan de geloofwaardigheid lag of aan het feit dat de scholier geen tijd had gehad zich een advokaat te verschaffen om zijn verdediging ter hand te nemen, de officier van justitie vroeg ondanks het uitvoerige verhaal een geldbpete van 50 gulden, een straf die de rechter overnam. Een andere nawee van de hitte kreeg een inwoner van Leimui- den te verwerken, die zich in Noordwijk gelijk Adam aan het strand had vertoond. Hij be streed dat er sprake was ge weest van naaktlopen, omdat hij slechts in z'n blootje gezeten had. Toch kostte het hem 50 'gulden boete plus gederfde in komsten van een ochtendje kan tonrechter: „maar daarvoor hebt u zich dan ook een dag aan het strand kunnen verpozen". Het bleek geen dag, maar slechts 10 minuten. Te meer re den om voortaan een zwem broek aan te trekken, vond de rechter. ARJEN BROEKHUIZEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Het charitatieve carnavalsfeest ten bate van de gehandicapte sportbeoefe naar in Leiden heeft in totaal ruim 10.000 gulden opgele verd. Bovendien kreeg het be stuur van de gehandicapten sportvereniging De Sleutels negen rolstoelen voor zijn basketbalteam aangeboden. In totaal bracht de Leidse burgerij en het bedrijfsleven dus ongeveer 18.000 gulden bijeen voor zijn gehandicapte medeburger. Bestuursleden van De Sleutels waren vol lof over de gulheid van de mensen, die enkele we ken geleden het charitatieve carnavalsfeest in de Ton Men ken IJshal bezocht hadden. „Dit overtrof onze stoutste verwachtingen", zei men. Van het binnengekomen bedrag heeft het bestuur van De Sleu tels inmiddels extra rolstoelen, een aanhangwagen om het materiaal te vervoeren en an dere benodigdheden voor het basketbalteam aangeschaft Komende zaterdag zal het bas ketbalteam van De Sleutels, dat getraind wordt door Peter Paulides, officieel worden voorgesteld. Dit zal gebeuren tijdens een showprogramma rond de eredivisiebasketbal- wedstrijd Mercasol Leiden- Delta Lloyd. Als voorwedstrijd van Mercasol Delta Lloyd zal de rolstoel-basketbalwedstrijd Antilope—Redeoss gespeeld worden. Naast een demonstra tie van Excelsior en een optre den van de zangeres Patricia Paay zal er tot 02.00 uur zon dagmorgen een disco-show in de kantine van de 5-Meihal gehouden worden. Het team van De Sleutels met enkele scheidsrechters die een oefenwedstrijd tegen de invalide sporters speelden om zich op de hoogte te stellen van de spelregels van rolstoel-basketbal. Nieuwe sponsor voor Mercasol (Van onze sportredactie) KATWIJK Het in degradatiegevaar verkerende BMW Van der Plas heeft gisteravond in de Katwijkse Cleyn Duinhal een kostbaar winstpunt aan het (nog schamele) totaal gevoegd. In een meer spannende dan fraaie wedstrijd werd met 2—2 gelijkgespeeld tegen LDWS. Een resultaat waar coach Cees van der Plas toch wel tevreden mee was: „In de eerste helft waren we wat sterker, maar na rust maakte LDWS de wedstrijd. Als je dan ook nog eens met 21 achterkomt, moet je wel tevreden zijn met een punt LDWS nam in dit zenuwen- duel" ook een 0—1 voor sprong. Bart van der Weyden scoorde voor de Vlietbewo- ners. Gert Pluimgraaff nivel leerde die achterstand nog voor rust maar in het tweede part was het opnieuw LDWS dat scoorde. Bram de Roode' was de maker van dit tweede Leidse doelpunt. Pas drie mi nuten voor tijd stelde BMW Van der Plas vervolgens het ene winstpunt veilig. Wim van der Plas buitte een numerieke meerderheid van de Katwij- kers (Ger de Roode was voor twee minuten naar de kant verwezen) bekwaam uit: 2—2. Cees van der Plas: „Eigenlijk de juiste uitslag. Voor ons houdt het in dat we tegen De Tegelhandel zullen moeten winnen. Dan redden we het toch nog. Glasbergen kampioen Glasbergen de Best heeft gis teravond het kampioenschap van de eerste klasse veroverd. De Rijnsburgse formatie, die in diverse toernooien al heeft duidelijk gemaakt tot de Leidse zaalvoetbaltop te beho ren, versloeg Lisser Boys met 14-4 en werd door dit resultaat onbereikbaar voor de verza melde concurrentie. John Ma- nuputty scoorde driemaal in dit eenzijdige duel. Henk de Mooy, Cas en Nico Zwaan na men allen twee treffers voor hun rekening. Het kampioensteam van Glas bergen de Best. LEIDEN De Leidse eredivi- siebasketbalvereniging Mer casol Leiden heeft zich voor het volgende seizoen voor vrijwel honderd procent ver zekerd van een nieuwe spon sor. Via een reclamebureau is het bestuur van de Leidse ver eniging benaderd om in zee te gaan met een grote internatio nale onderneming. Welke firma interesse heeft voor Mercasol Leiden wilden bestuursleden van deze club gisteravond nog niet medede len, omdat zij zelf ook nog slechts kunnen gissen naar de naam van de nieuwe sponsor. Zeker is in ieder geval, dat vertegenwoordigers van de fir ma, die volgend seizoen even tueel het sponsorschap van Perquin overnemen aanstaan de zaterdag in Leiden aanwe zig zullen zijn bij de wedstrijd Mercasol Leiden-Delta Lloyd. Mercasol Leiden heeft ernaar gestreefd om in samenwerking met de gehandicapte sportver eniging De Sleutels voor deze avond een soort totaalpro gramma in elkaar te zetten. Op deze avond zal het basket balteam van De Sleutels, dat. onlangs door een actie in Lei den voldoende geld binnen kreeg om het benodigde spel materiaal aan te schaffen, aan het Leidse publiek voorgesteld worden. Het ligt in de bedoe ling, dat Mercasol in het ko mende seizoen tijdens elke thuiswedstrijd zijn aanhang een complete showavond gaat voorschotelen. Momenteel heeft men van deze plannen afgezien, omdat de financiële middelen ontbreken. LISSE/ARNHEM - Het zaal voetbalteam Godyla United heeft gisteravond ternauwer nood gelijkgespeeld tegen het Arnhemse Des Gee in de strijd om de Nederlandse zaalvoetbal- beker. De eindstand van het duel, waarin de ploeg uit Lisse verreweg de sterkste was werd 2—2. Harry v.d. Zwet scoorde voor Godyla in de laatste tien seconden de gelijkmaker. Het thuis spelende Des Gee scoorde al direct na de aftrap. Godyla wist zich over deze te leurstelling heen te werken, maar kon niet tot scoren komen. Verder dan een veldoverwicht en een schot op de binnenkant van de paal door Theo Godyla kwam de ploeg uit Lisse niet De rust ging dan ook in met een 1—0 achterstand. Na rust begon Godyla met een stevig offensief Bij een van de uitvallen wist de tegenpartij echter te scoren 2—0. Godyla verhoogde toen de pressie en Des Gee moest naar hardere methoden zoeken om de Lissese zaalvoetballers af te stoppen. Een van de harde ac ties resulteerde in een penalty, die door Harry v.d. Zwet be heerst werd ingeschoten (21). In de laatste seconden wist Har ry v.d. Zwet opnieuw te scoren na een een-twee met Johan Hel- fring. Godyla United, bekerhouder van het District West 2, speelt waarschijnlijk op 23 maart thuis tegen Des Gee

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5