BOSKOVS HOVAARDIJ TEN VAL BAYERN MIST GERD MULLER St. Etienne heeft abonnement op 1-0 FC Brugge lonkt naar plaats bij laatste vier Kleurloos duel in de Kuip SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 3 MAART 1977 PAGINA 15. i Wangedrag Belgische supporters ROTTERDAM, - Een gro te groep supporters van RWDM zette gistermiddag de binnenstad van Rotter dam op stelten. De moei lijkheden begonnen voor De Bijenkorf op de Cool- singel. De Belgen deden zich aan een kraampje te goed aan warme bollen. Toen het op betalen aan kwam, lieten de voorname lijk jeugdige supporters het afweten. De groep dromde rondom de verkoper en be spuwde zijn koopwaar. De man verdedigde zich tegen de overmacht door een van de belhamels met een vork in de borst te prikken. De inmiddels gearriveerde po litie nam enkele knapen mee en slaagde er in de overige supporters te ver spreiden. Feyenoord wil spits Willem II (Van onze correspondent) TILBURG Feyenoord heeft gisteren onderhan deld met Frans Janssen (22) de spiisspeler van Wil lem II over een transfer naar de Rotterdamse club. De vraagprijs van Willem II zou ongeveer een kwart miljoen gulden bedragen. Trainer Jan Brouwer: „Wij wachten nu op een bericht van Feyenoord. Wij zouden Janssen het liefst in de ploeg houden, maar als hij hogerop kan, zullen wij hem dat niet beletten." Vi- ce-voorzitter Leo Maas: „Bovendien is het geld dat wij voor hem krijgen niet te versmaden". Janssen kwam dit seizoen als amateur van Groesbeek naar Willem II, waar hij na enkele maanden een vaste plaats in het eerste elftal kreeg en een contract ROTTERDAM Het stadion van RWD Molenbeek zal over veertien dagen mudvol zitten. De hovaardij van Feyenoords trainer Boskov, die de Belgi sche formatie afschilderde als een stelletje beginnelingen, is met een formidabele klap ten val gekomen. Inderdaad, RWDM speelt verre de sterren van de hemel, maar dat doet Feyenoord ook niet De Belgen hebben derhalve getoond, dat het voetballen in hun land op hetzelfde betreurenswaardige peil staat als in Nederland. De nummer twee op de Belgische ranglijst tegen de nummer twee van Nederland en beiden bo vendien behorend tot de beste acht in het UEFA-Cuptoernooi. Het demonstreert de schamel heid van het voetbal in de Lage Landen. Stil en hoofdschuddend verlie ten 38.000 kijkers de Kuip. Slechts een kleine 5.000 voelden zich happy, de aanhang van Mo lenbeek, die er vast van over tuigd is dat dit Feyenoord - en er zijn geen aanwijsbare rede nen dat het spelpeil binnen veertien dagen zal stijgen - in Brussel uit het toernooi zal wor den gestoten. Natuurlijk is Vu- jadin Boskov een andere me ning teogedaan. Maar zijn strak ke gezicht, de rusteloze blik in zijn ogen en het struikelen over zijn woorden mogen erop wijzen dat ook hij zich verre van geluk kig moet voelen, nadat zijn equi pe wederom blijk heeft gegeven niet te kunnen scoren. "Pech gehad", riep Boskov uit. Hij doelde op het schot van De Jong dat in het begin rakelings langs het doel van De Bree vloog en nog eens een schot, veel later, van de ijverige en eensklaps in vorm gestegen De Jong, dat met moeite werd gestopt Hij had ook nog kunnen aanvoeren, dat het een haartje heeft gescheeld of Cordiez had in eigen doel gemikt. Dat alles neemt niet weg, dat Feyenoord een ploeg zonder aanval is. Wederom faalden Verheijen en Vreijsen die een vrije opdracht heeft, maar op geen stukken na weet waar hij zich moet laten gelden. Door het zwerven van Vreijsen nam Van Deinsen veelal de functie van linkerspits op zich. Maar de man kan niet passeren en als dat eens lukt levert hij een on mogelijke pass af. Omdat Nico Jansen als spoedig sukkelde met zijn rechterknie en alleen als een konijn kon MUNCHEN Een recette van 1,2 mil joen mark, maar slechts een doelpunt voorsprong. Dat was de oogst van de drievoudige Europese bekerwinnaar Bayern München gisteravond in het Olympisch stadion tegen Dynamo Kiev, de kampioen van Rusland. Het enige doelpunt werd twee minuten voor rust gemaakt door Rainer Künkel, de man die al weken probeert de van een opera tie herstellende „bomber" Gerd Muller te doen vergeten. Het lukt hem nauwe lijks. Hoewel hij tegen Kiev scoorde, wanhoopten de 74.000 toeschouwers om de blessure van de ongeëvenaarde goal- getter. Gerd Muller werd node gemist. Hij had waarschijnlijk het goede spel en de enor me vechtlust van Bayern kunnen verrij ken met een paar dqelpunten. Dynamo Kiev werd overrompeld en overklast, maar hield met de rug tegen de muur de score beperkt. Tot dat ene doelpunt van Künkel. De nederlaag van 1-0 in München mag voor Dynamo Kiev een goede uitgangspositie heten om de drie voudige bekerwinnaar van de troon te stoten. Op het zo belangrijke afronden na, was Bayern weer de grote ploeg van Duits land. De Zuidduitsers speelden tegen de Russische ploeg alles op de aanval. Trai ner Detmar Cramer kwam met een tacti sche vondst. Franz Beckenbauer werd van de liberpositie opgeschoven naar het middenveld, waar hij de rol van grote regisseur kreeg toegewezen. In samen werking met het werkpaard Kapellman moest hij de spitsen in stelling brengen. Dat verliep allemaal zoals Cramer het in zijn hoofd had. Alleen.... er kwamen geen doelpunten uit Dynamo Kiev had het al snel gezien. Deze in vergelijking met de competitie onherkenbare ploeg, zou al leen met harde middelen af te stoppen zijn. Dynamo Kiev, dat op conditioneel vlak zulke fraaie spelpatronen kan uitvoeren, ging doodgewoon lopen schoppen. De tactiek van de verschroeide aarde werd zonder bedenking gehanteerd. Scheids rechter Antonio Garrido uit Portugal trad daar zeer tolerant tegen op. Hij had minstens drie gele kaarten kunnen uitde len, maar deed het niet. Niettemin stond het doel van Dynamo 90 minuten onder druk, er kwamen gaten, maar slechts eentje werd uitgebuit voor een doelpunt. Künkel was de gelukkige. Het was na afloop echter de vraag of Bayern over twee weken nog steeds ge lukkig kan zijn. Dan echter zal Dynamo ook moeten aanvallen en kan de ploeg niet meer alles aan hardheid en de uit blinkende doelman Roedakov overlaten. Bayern: Maier; Andersson, Schwarzenbeck, Beckenbauer, Gruber; Roth (Weiss), Torstens- son, Kapellman: Rummenige, Künkel, Hoeness (Oenal). Dynamo Kiev: Roedakov; Konkov, Resjkoe, Fomenko, Matvienko; Trosjhkin, Slobodjan (Moentjan), Berezsna; Soejev, Boerjak, Blochin. SAINT ETIENNE De Franse kam- pioensploeg Saint Etienne heeft patent op overwinningen met de cijfers 10. PSV weet dat het beste. Gisteravond versloeg Saint Etienne in de eerste wed strijd van de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor lands kampioenen het Engelse Liverpool met 1—0. Het winnende doelpunt werd na geharrewar voor het Engelse doel ge maakt door Bathenay. Dat gebeurde elf minuten voor het eindè van een wedstrijd waarin de Britten de Franse aanvalsgolven koelbloedig en kundig hadden afgeslagen. Liverpool deed dat erg knap, zo knap zelfs dat het legioen bij het begin uiterst enthousiaste en luidruchtige „groene" supporters er rustig van werd, een kwartier voor het einde werd het stil in het stadion. De supporters geloofden ook niet meer in een overwinning. Liverpool bleek raad te weten met de kunstige spelletjes van Rocheteau en de zijnen en ging af en toe zeer gevaarlijk in de tegenaanval. Dat boezemde ontzag in. Saint Etienne kreeg het hoe langer hoe moeilijker en geloofde ook niet meer in succes toen de aanvallende pogingen van de Argentijnse verdediger Pazza ook geen succes bleken te hebben. Liverpool stoomde de Franse kampioen 70 minuten klaar voor de knock out Die leek te komen toen Heighway ontsnapte aan de verdediging van Lopez. Heighway had de bal voor het inschieten, maar vuurde tegen de paal. Negen minuten later werd het toch nog 1—0 voor Saint Etienne. Op een moment dat niemand er meer in geloofde. Roche teau, de balkunstenaar, zag kans door te breken. Zijn schot schampte echter af op de vuisten van doelman Clemence. Lar- que trok de bal uit een hoekschop voor het doel, waar verdediger Hughes, gehin derd door Janvion, de bal voor de voeten van Bathenay kopte. Deze schoot direct en raak. Het stadion van Saint Etienne stond ineens weer op zijn kop. Alles is weer mogelijk voor de Franse kampioen 1—0 was vaak genoeg, omdat de ploeg uitstekend kan verdedigen. Liverpool is daarom nog niet bij de laatste vier. St. Etienne: Curkovic; Janvion, Lopes, Piazza, Farison; Bathenay, Synaeghel, Rocheteau; Lar- que, Santini, Patrick Reveii. Liverpool: Clemence; Neal, Jones, Thompson, Kennedy; Hughes, McDermott, Case; Heigh way, Toshack, Callaghan. door een derde opkomende man, Olsen of Nielsen. Nuchter beschouwd waren de Belgen enige malen dichter bij een tref fer dan Feyenoord. Wellens schoot van rechts, Treytel kon niet bij de bal, die tegen de verste paal stuitte, waarna Niel sen miste. Teugels ging er een maal fraai doorheen en schoot tegen de uitlopende Treytel aan. Twee kansen die rijp waren voor een doelpunt. Zulk een geweldige mogelijk heid kreeg ook Feyenoord in een tumultueus ogenblik vlak voor de rust Uit een schot van Verheijefi stuitte de bal tegen een Belg, Jansen en De Jong misten en wonderlijkerwijs ket ste de bal toen precies in de handen van De Bree. Het was in feite de enige doelrijpe kans die Feyenoord kreeg en niet eens zelf creëerde. Omdat naarmate de wedstrijd vorderde, de onverzettelijkheid van Molenbeek groeide, kon de ploeg zich staande houden on der de druk die Feyenoord na de rust uitoefende. Ook al om dat de aanvallen weinig intelli gent van opzet waren. Er werd dikwijls zelfs dom gespeeld door Feyenoord, wat zijn climax kreeg in het zinloze wegtrappen van de bal, nadat was gefloten voor Rami jak - later wegens conditiegebrek vervangen door Van de Korput - die van de veel fluitende Westduitser Heinz Al- dinger prompt de gele kaart kreeg, zoals ook Jan Boskamp was overkomen bij de tweede overtreding pas in deze uiterst matige wedstrijd. Hij kegelde toen De Jong omver. Als Nico Jansen over twee we ken niet in staat is zijn aandeel te leveren in de zware taak om alsnog Molenbeek te verlslaan, ziet het er bepaald somber uit voor Feyenoord, dat zelfs niet over iemand beschikt die als spits kan optreden. Met een dan totaal hulpeloze aanval zal het een bijna onogelijke opgaaf zijn om tot scoren te komen. De schoten zullen dan alleen en uit sluitend uit de tweede lijn moe ten komen en daartegen zal Piet de Visser wel een middel vin den, want zijn midenspel is ij- zersterk. Piet de Visser, de grote overwin naar in het voorpostengevecht van de twee trainers, waarin Boskov met zijn laatdunkend optreden vóór dit povere, kleur loze duel een blamerende neder laag heeft geleden. HERMAN VAN BERGEM Scheidsrechter: Aldinger (WDld). Toeschouwers: 43.000. RWDM: De Bree; Cordiez, Bjerre, Desanghere, Dumon; Boskamp, Ol sen, Nielsen, Wissmann; Wellens, Teugels. huppelen ging er van de aanval helemaal niets uit En die ene grandioze kans dan, die Nico Jansen kreeg na aangeven van Willy Kreuz, een van de weini gen - met Rijsbergen en De Jong - die een voldoende kon halen, al was het alleen maar op basis van ijver. Nico Jansen: "Ik kon niet op gang komen met die knie. En toen ik naar de bal gleed, kon ik mijn knie niet voldoende strekken. Ik had er totaal geen controle over". Maar Nico Jansen wilde spelen, hoewel hij eigenljk niet kon. Hij wenste zijn team niet in de steek te laten, wetend dat er geen alternatief is. Hij heeft het moe ten bekopen met een vererge ring van zijn blessure, die hem, naar eigen zeggen, voorlopig buitenspel zal zetten. Geen angst Evenmin als Boskov toonde Piet de Visser, RWDM's oefenmees- ter, zich enthousiast. "Over het spel ben ik tevreden, vooral in de tweede helft, maar de af werking liet enorm veel te wen sen over. In elk geval hebben we ons wel behoorlijk geweerd". Boskov: "Jawel, precies zoals alle Belgische ploegen spelen, met twee spitsen en een opko mende man. Maar in Brussel zal Molenbeek het zich niet kunnen veroorloven met twee Ausput- zers te spelen". Zelfs dan hoeven de Belgen voor dit fantasieloos, onrustig en zonder overtuiging spelend Feyenoord geen overdreven angst te hebben. IJver kon de Rotterdammers niet worden ontzegd, maar er kwam vrijwel nimmer een verrassende ont knoping aan de opzet die mees tal sjabloonachtig werd uitge voerd met veel spel in de breed te. Dat veranderde weliswaar enigszins na de rust toen Bos kov er terecht op had gwezen, dat alleen met schieten kans op doelpunten ontstaat, maar effec tief was het allemaal niet. Nico de Bree, die zich in het Belgi sche doel wilde manifesteren, kreeg daartoe in de eerste helft zelfs geen gelegenheid, eenvou dig omdat hij werkloos was. Na de rust vervulde hij zijn taak bekwaam. Hij had daarbij de grote steun van Bjerre, die een vorstelijke partij in de defensie speelde en meester in de lucht was. Op de middenveld excel leerde Jan Boskamp, de rust- brengde figuur en toonden Ol sen en Nielsen hun capaciteiten. En hoe gevaarlijk was de twee mans aanval Teugels-Wellens, snel en technisch knap onder legd en altijd tijdig ondersteund Düsseldorf FC Brugge maakt een beste kans om zich over veer tien dagen in het eigen stadion te verzekeren van een plaats bij de laatste vier in het toernooi om de Europa Cup voor landskampioe nen. De equipe van Ernst Happel legde gisteren een uiterst gezonde basis voor het treffen over twee weken door Borussia Monchen- gladbach in Düsseldorf op 2-2 te houden. Een score, waarmee Bo russia veel meer kreeg dan waarop het zelf na veertig minuten moet hebben gerekend. Toen immers had Brugge al een kloof van twee treffers geslagen en niets leek erop dat de Duitsers alsnog een remise zouden kunnen forceren. Dat ge beurde wel, mede door de helpen de hand van scheidsrechter Konra- tn. De Fransman zag een buiten spelsituatie over het hoofd waar uit Borussia op 2-1 kwam en legde daarmee ongewild de basis voor het herstel van de Duitse kam pioen die een helft lang vergeefs trachtte de zwakke vorm van de laatste weken te doen vergeten. Emst Happel, hij is nog dezelfde mysticus als immer, ging daarop ook in bij zijn praatje na afloop overigens zonder de arbiter te ka pittelen:, Het was het eerste psy chologische moment tegen ons, die goal. Het tweede kwam twee minu ten na rust, toen Davis een hele goede kans had om er 3-1 van te maken. Het zou ongetwijfeld de genadeklap voor Borussia geweest zijn". Het nam niet weg, dat Ernst Happel terecht zeer tevreden was over de uitslag die alle mogelijkhe den biedt op een plaats in de halve finale. „Natuurlijk vind ik het best zo, al moeten we ons er terdege van be wust blijven, dat Borussia nog steeds een Europese topper is en een geweldige reputatie heeft op het gedied van counteren. We kun nen niet zo maar blind gaan aan vallen straks." Met de zelfverzekerdheid die Brug ge met name in de eerste helft aan de dag legde, hoeft Happel echter niet zo bevreesd voor zijn uiterma te bewegelijke formatie te zijn. Dat Brugge zo vol zelfvertrouwen start te, was overigens toch verrassend. FC Brugge had eigenlijk alle reden om nerveus aan de confrontatie in het volgepropte Rheinstadion te be ginnen. Vlak voor de wedstrijd im mers tijdens de warming-up, liep spits Raoul Lambert qen spierver- rekking op die hem noopte vanaf de kant toe te kijken. Happel later: „Ik had echter niet de indruk dat het een schok voor de ploeg ge weest is". Hinderyckx werd Lam berts vervanger. De mededeling dat de Belg niet zou aantreden, werd door de Duitse toeschouwers, uiteraard door de magere resulta ten vah hun favoriete ploeg, be hoorlijk ongerust geworden, met gejuich ontvangen. Pikant was dat de stadion-omroc- per daar direkt op antwoordde door te verzoeken dit na te laten: „Bewaar uw geklap alsjeblieft voor mooie scenes tijdens de wedstrijd, het is niet netjes te applaudisseren als er iemand geblesseerd is". En die scenes kwamen er genoeg. Het had er veel van weg dat Brug ge juist extra gemotiveerd raakte door het wegvallen van de kwets bare aanvaller, die in de counter- taktiek vanzelfsprekend een bij zonder belangrijke plaats innam. Want Brugge startte uiterst voort varend, liet Borussia rustig komen om steeds met vier of meer spelers razendsnel uit te breken. Die offensieve speelwijze verraste Borussia Mönchengladbach, dat voorin spelers van een te kleine gestalte had om gevarieerd te kun nen aanvallen. Dieptepasses waren bij voorbaat gedoemd tot balver lies, omdat de spitsen niet in de lucht te bereiken waren. De te be perkte aanvallende mogelijkheden leidden ertoe dat de Duitsers vaak de bal naar het front moesten bren gen omdat Brugge het drietal Si- monsen-Kulike en Delhaye een "gei- soleerde positie vrij gemakkelijk kon opdringen. De gele kaart die Krieger kreeg voor zijn eerste over treding jegens Simonsen deed aan het overwicht van de Belgen niets De verbazing straalt van het gezicht zijn verbijsterd. af. Het betekent echter wel dat Krieger over veertien dagen zal moeten toekijken. Happel: „En dat zit me wel dwars. Hij heeft eerder dit seizoen een gele kaart gehad en ik kan hem in de verdediging moei lijk missen". Hét was niet zo verwonderlijk dat Brugge in de 23ste minuut de lei ding nam. Een schitterende combi natie over rechts tussen Davis en de uitblinkende Cools werd door laatstgenoemde fraai afgerond. Hij dook precies op tijd in het gat dat Hinderyckx voor hem had ge creëerd: 0-1 Borussia leek er niet al te zeer door te worden aangeslagen en kwam erg dicht bij 1-1 toen Delhaye na een knappe voorzet van Wimmer de bal maar voor het inkoppen had. Krieger haalde de bal met de hand uit het doel, maar scheids rechter Konrath die te veel afging op adviezen van zijn grensrechters, gaf niet de strafschop waarop Bo russia recht had. En zes minuten voor rust stond de equipe van Lat- tek zelfs met 0-2 achter. Vanderey- ken nam de bal onbestraft met de hand mee en zette een formidabele counter op met Leekens, Cools, Volders en Courant De sterk spe lende Courant had geen enkele moeite om Kneib te passeren: 0-2 Lattek: „We waren in de eerste van Cools af. Hij heeft zo juist brugge helft nog in de vorm van zaterdag tegen Kaiserslautern toen alles mis ging. Verdedigend pasten we niet op en het kostte ons meteen twee goals." Borussia kreeg echter op een psy chologisch gunstig moment de kans terug te slaan. In duidelijke buitenspelpositie kreeg Kulike de bal twee minuten voor de pauze van Wimmer en hij maakte er fraai 1-2 van. De Duitsers hadden er in de rust wel zoveel moed uitgeput, dat ze het tot dan super ieure Brugge met de rug tegen de muur zetten. Een blunder van doelman Jensen was er de oorzaak van dat Borus sia niet eens lang op de gelijkma ker behoefde te wachten. Jensen hield een kopbal van Wittkamp in de 61ste minuut niet goed onder kontrole en Simonsen schoot ge makkelijk in. De bijzonder boeien de wedstrijd was plotseling weer geheel open. Lefevre had toen te gen zijn oude club overigens al plaats gemaakt voor Sanders. Bo russia bleef jagen en Brugge kreeg nog maar een enkele keer de kans om een redelijke tegenaanval op te zetten. Doordat Wimmer zich na de hervatting in het conditievretende gevecht meer als spits aandiende, was Borussia plotseling voor het doel van de Belgen ook enorm op 1-0 gezet. Doelman Kneiben Vogts gevaarlijk. Nadat Davis van de zeer matige Konrath een gele kaart had gekregen wegens aanmerkin gen op de leiding, illustreerde Vogts dat nog op een andere ma nier door van afstand onverwacht keihard tegen de onderkant van de lat te mikken. Hoewel Brugge in de slotfase nog enkele malen bewees niet alleen aan het consolideren van de 2-2 te willen denken maar best nog een winnende treffer wil de, kwam die er niet. Zodat Borus sia nog een klein beetje hoop over hield. Udo Lattek was zelfs best bereid om te verkondigen, dat zijn ploeg nog ongeveer gelijke kansen heeft als Brugge. „Over veertien dagen zullen we nog weer verder zijn dan vandaag. Brugge was eerst beter, maar wij hebben de tweede helft beheerst. Al moet ik zeggen dat we die goal van Kulike op een gunstig moment kregen. Maar wij zullen in Brugge echt de kansen wel krij gen, zoals Brugge ze vandaag hier gehad heeft". „Het klonk niet over- Bonissia Kneib; Vogts, Wittkamp, Bon hof, Klinkhammer; Wohlers, Süelike, Wimmer; Kulik, Delhaye, Simonsen FC Brugge; Jensen, Basüjns, Krieger, Leekens, Volders, Cools, Courant, Van- dereyken, Davis, Hinderycks, Lefevre (Sanders). Het moment dat het doek voor Feyenoord bijna viel. Wellens heeft uitgehaald, maar de bal raakt de paal, waarna het leer bijna over de doellijn huppelt. Het geluk was met Feyenoord, hetgeen doelman Treijtel en Nielsen constateren.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15