Jan Alma al snel aan de Handbalploeg verliest doelman Ron de Jonge ehampagne loodst Anderlecht in veilige Rensenbrink Barcelona acht zich te vroeg winnaar haven DUBBEL VOOR GERARD VAN EYKELENBORG Opnieuw remise in duel Petrosjan-Kortjsnoj EUROPA CUP 1 EUROPA CUP II UEFA CUP AMATEURS VERSLAAN AMERIKAANS TEAM SPORT LEIDSE COURANT. PAGINA 14 Titel kan Idem/Hellas niet meer ontgaan ROERMOND Jan Alma heeft het laatste doelpunt van Mora/Swift niet gezien. Terwijl Suzanne Geerdink voor de Limburgers de acht op het score bord liet aantekenen, voelde de coach van Idem/Hellas de eerste slok welda dige champagne, attent meegebracht door teammanager Ruud Uijtdebroek, door zijn keel glijden. Alhoewel de tijd nog niet volledig verstreken was, barstte het feest bij Idem/Hellas al in volle hevigheid los. En met reden. Want het trotse Mora/Swift had een pak slaag gekregen dat veel harder aankwam dan de uiteindelijke eind stand van 10—8 in het voordeel van de Hagenaars kon doen vermoeden. Het logische uitvloeisel van deze over winning op hun grootste concurrent is dat Idem/Hellas de Nederlandse titel vrijwel niet meer kan ontgaan. Met nog drie wedstrijden voor de boeg, tegen respectievelijk Swift/Arnhem, PSV en Attila, is de voorsprong op Mora/Swift gegroeid tot drie punten En niet alleen de overwinning op zich maar ook de wijze waarop deze tot stand kwam, imponeerde. Mora/Swift vond een tot het uiterste geladen Idem/- Hellas tegenover zich in het veld. Zo mogelijk nog meer geprikkeld door uit spraken van Mora/Swift in een sport blad waarin werd gesteld dat het „frika- dellenploegje", de bijnaam voor Swift, het weer helemaal zou maken. Idem/- Hellas nam daartegenover het stand punt in „we eten ze op met huid en haar". In een bomvolle sporthal in Roermond, het publiek zat zelfs binnen de lijnen van "het speelveld, heeft Idem/Hellas vanaf het begin duidelijk gemaakt wel ke ploeg als enige aanspraken mocht imaken op de Nederlandse titel. Marja Noldus opende de score met een fraaie actie aan de cirkel. Mora/Swift kwam dankzij Annie v.d. Aa langszij. Hannie de Kok liet Idem/Hellas een punt uitlo pen, Gudrun Timmermans bracht de stand weer in evenwicht. Op dat mo ment was al duidelijk dat Sandra Reinders in het doel van Idem/Hellas een erg goede partij speelde. Trainer Jo Gerris van Mora Swift later: „Logisch, wij hebben haar op een erg fijne ma nier ingeschoten. Ze kan dankzij ons in een grootse vorm groeien". Sandra Reinders: „Ingeschoten? Vergeet het maar! Vanaf de kant lijkt het misschien gemakkelijk. Maar vanaf de eerste bal heb ik mijn uiterste best moeten doen". De wetenschap dat het op de achterste lijn safe zat, had ogenblikkelijk zijn positieve gevolgen voor de hele ploeg. Sandra Reinders: „Het zijn allemaal kleine dingetjes die meespelen. Vang je een bal wel of niet, hoe pakt de verdedi ging het aan en wat doet de aanval". Dat laatste liet tot groot enthousiasme van de ongeveer 100 supporters van Idem/Hellas weinig te wensen over. In- grid van Koppen faalde niet bij het nemen van een strafworp en Hannie de Kok verraste even later doelvrouwe Gerda Daemen met een knap schot. Hannie de Kok: „Het" was er ineens. De hele ploeg draaide voortreffelijk, Sandra speelde uitstekend. Daardoor kregen wij ook meer zelfvertrouwen". Hetgeen zich weer uitte in de manier waarop de tegenstander tegemoet werd getreden. Twee doelpunten van Suzan ne Geerdink (Sandra Reinders: „Ik wist dat ik er niets aan kon doen. Dan moet je je er snel overheen zetten") gaven Mora Swift weer enig hoopvol perspec tief, maar dankzij een break out zorgde Annet van Bergen Henegouwen ervoor dat Idem/Hellas met een voorsprong ging rusten. Het spel van Annet van Bergen Henegouwén was trouwens toch opmerkelijk. Na tien minuten was zij in het veld gekomen voor Marja Noldus om daarna, niet in het minst tot haar eigen verbazing, de hele wedstrijd uit te spelen. „Ik goed gespeeld? Ik weet het met. Je bent maar een onderdeeltje van het team. En vandaag draaide de hele ploeg goed". Onmiddellijk in het begin van de twee de helft eiste Ingrid van Koppen de aandacht op. Zij rondde een magnifieke break-out over drie schijven (Jan Alma: „Zoiets had ik mijn ploeg nog nooit zien doen") af met een heel beheerst boog- balletje. „Heerlijk om zo te scoren. Iede reen verwacht een hard schot. Dan zie je de keepster het doel uitkomen en dus waarom het niet eens anders gepro beerd". Nadat Maja van Kapel de voor sprong van Idem/Hellas tot drie punten had uitgebreid (7—4) tekende de over winning zich duidelijk af. En zeker toen Mora/Swift in korte tijd twee tegensla gen te verwerken kreeg, een gemiste strafworp en het afkeuren van een doel punt, was het gedaan met de Limbur gers. Twee doelpunten van Ingrid van Koppen en een treffer van Hannie de Kok maakte voor Idem/Hellas de tien vol. Mora/Swift kwam niet verder dan acht. Jo Gerris was na afloop zo sportief om onmiddellijk toe te geven dat de over winning bij de ploeg was gekomen die daar ook het meeste recht op had. „Swift had geen lef. Er zat geen kracht in de ploeg". En Idem/Hellas verder complimenterend. „Als je zo twee maal van ons weet te winnen, ben je de beste. Dan verdien je het kampioen te wor den". En Jan Alma, het hoeft eigenlijk niet gezegd te worden, dacht er net zo over. „Ik moet wel zeggen dat het voor mij een van de moeilijkste wedstrijden uit mijn carrière was. Er stond zo ver schrikkelijk veel op het spel. Ik dacht dat in ieder geval wel bewezen was dat de titel die wij vorig jaar al behaalden zeker geen „vergissing" was. Ik heb als coach te leven met een ploeg die als wisselvallig bekend staat. Ik ben blij dat ze er vanavond waren". In de middernachtelijke uurtjes keerde het uitgelaten gezelschap, na de offi cieuze titel uitgebreid gevierd te heb ben, in Den Haag terug. Maja van Kapel: „Ik moet er niet aan denken dat we verloren zouden hebben. Wat zou iedereen dan chagrijnig zijn geweest". PAUL HOVIUS LINZ De Nederlandse handbalploeg is tot het bijna absolute minimum gereduceerd. Doelman Ron de Jonge, die dinsdagavond na een botsing met Groner geblesseerd raakte, is vermoedelijk voor zes weken uitgeschakeld. Onderzoek in het ziekenhuis van Linz wees gistermorgen uit dat Over enkele weken zal de ernst van De Jonge's knieblessure pas definitief kunnen worden vastge steld. Het is namelijk niet uitgesloten dat ook de buitenmeniscus enigszins is beschadigd. De dokter heeft voorlopig rust voor het rechterbeen voorge schreven. Nu Nederland in feite geen kans i de banden van zijn rechterknie ernstig verrekt heeft zal geen beroep meer worden gedaan op Ger Norbart, die het vorige weekeinde al vertrok we gens werkzaamheden. Nederland zou in zijn laat- zijn. De dokter die De Jonge behandelde ploegarts van Oostenrijkse skiploegen ervaring ste twee wedstrijden, IJsland op donderdag en met dit soort blessures. Hij meende dat inpakken vermoedelijk Frankrijk op zaterdag, dus slechts in gips de beste therapie zou zijn. De Jonge zit de beschikking hebben over een doelman, Wim van enkel tot dij in het gips dat vandaag zal Pik. worden vervangen door loopgips. Hij zal daardoor Naast de op krukken rondstrompelende doelman voorlopig ook ontbreken bij zijn club Hermes, die had ook Bob Sondaar medische hulp nodig. Een de beslissende competitiefase inging met kam pioenskansen. kieswortelontsteking vroeg om een tamelijk uit breide ingreep van een Linzer tandarts. De vreugde bij Idem/Hellas, zoals meer in het verleden, was na de overwinning tegen Mora/Swift zeker op zijn plaats. Van links naar rechts Sandra Reinders', Marja Noidus,"ingria van Koppen, Hannie de Kok en rechts Mieke Pottuyt. (Van onze sportredactie) NOOTDORP Op de voorlaat ste Nootdorpse woensdagmid dag van het winterseizoen be haalde Gerard van Eykelenborg weer een dubbele zege. Geheel volgens de verwachtingen zege vierde hij met Obarator J en later op de middag met Moniek Donne. Jan van Dooyeweerd is op het kleine Nootdorp week in week uit heer en meester met de vijf jarige hengst Nerva die op deze baan kan lezen en schrijven. In de 2380 meter lange Friensprijs had hij echter maar erg weinig tegenstand. Mariesol H werd op afstand tweede voor King Ba ker. Met Mia Fortuna was Van Dooyeweerd door het wegblij ven van Larens Roem met zijn zoon Bert ook favoriet, maar kon het in de eindstrijd van de Fijnaartprijs echter niet bolwer ken en moest genoegen nemen met een derde plaats. Loena ging hier met Wim Geersen na de start aan de leiding en stond deze niet meer af. Michael Spen der kwam op de tweede plaats. Uitslagen: sterwoldeprijs 2380 m: 1. Obara- (G. W. van Eykelenborg) 3.29.1, 1.27.9, 2. Neeltje H., 3. Orson Anjo. Winn. 1,80 pl. 1,20 1,60 1,20 kopp. 10,80 trio 44,40. Niet gestart: 7 (Nan cy la Maire). M. Verhoeve) 2.55.4 1.27.7, 2. Paüa, 3. Petrella V. Winn. 5,00 pL 1,60 3,20 3,20 kopp. 24,80. Foxholprijs (le afd.) 1680 m: 1. Ons T. (A. J. C. Harmsen) 2.26.3 1.27.1, 2. Nestor Roodnoot, 3. Marion Braun. Winn. 3,10 pl. 1,60 4,20 2, kopp. 31,40 trio 247,70. Friensprijs 2380 m: 1. Nerva (J. v Dooyeweerd) 3.23.7 1.25.6, 2. Mariesol H., 3. King Baker. Wmn. 1,40 pl. 1,40 I,60 kopp. 2,90. Niet gestart 5 (Leon van Ymuiden). Franekerprijs (le afd.) 2000 i Ninon la Plata (J. J. Duivenvoorden) 2.51.1, 1.25.6. 2. Nosca, 3. Kalif Hag- heweyde. Winn. 2,90 pl. 1,40 1.50 2.50 kopp. 5,00 trio 113,00. Niet gestart 4 (Nightingale W.). Fijnaartprijs 1680 m: 1. Loena (W. H. Geersen) 2.18.1, 1.22.2, 2. Michael Spender, 3. Mia Fortuna Winn. 3,60 pl. 3,30 2.90 kopp. 14,00. 2.50.9, 1.25.5, 2. Jay Lêe, 3. Mare Anthony. Winn. 12,90 pl. 2,90 2,: 2,30 kopp. 68,50 trio 969,60. Niet g start 4 (Norton's Boy). Foxholprijs (2e afd.) 1680 m: 1 No- non Buitenzorg (R. L. Pools) 2.24.9, 1.26.3, 2. Monte S., 3. Nelly Fortuna. Wmn. 3,40 pl. 2,20, 3,90 3,10 kopp. 46,40. Niet gestart 10 (Mousa Beroo- na). Franekerprijs (2e afd.) 2000 Olga Anjo (A. J. C. Harmsen) 2.51.3, 1.25.7, 2 Mireille, 3. Naughty Grace. Wmn. 2,90 pl. 1,20 1,30 1,50 kopp. 3,00 trio 63,90. Niet gestart 7 (Kuno v.d. Lente). Follegaprijs 2000 tn: 1. Noisy Feet (J. I. L. Geluk) 2.57.2, 1.28.6, 2. Over Pride, 3. Netty Williams. Winn. 1,60 pl. 1,10 1,10 1,10 kopp. 3,50. Totalisatoromzet: 257.608,-. Europese honkbalcompetitie gaat van start AMSTERDAM In Antwerpen heeft een bijeenkomst plaats gehad, op initiatief van Claus Heimig om een Europese honk balcompetitie in het leven te roepen. Er was voor dit plan vrij veel response o.a. uit West- Duitsland, België, Frankrijk en Nederland. Ons land werd ver tegenwoordigd door de Rotter damse eerste klasser Euro Stars. Voor deze competitie hebben zich negen ploegen gemeld. Twee uit West Duitsland (Mann heim Tornados en Wiesbaden Eagles), twee uit Frankrijk (PUC en de All-Stars uit Parijs), drie uit België (General Motors, linkeroever en Olympia Antwer pen) en Euro Stars. De wedstrij den in deze Europese liga zullen worden gespeeld buiten be- 1 zwaar van de nationale competi ties. Euro Stars opent reeds op 13 april in Wiesbaden tegen de Eagles en op 16 april tegen Mannheim Tornados. Beide wedstrijden worden gespeeld tijdens het trainingskamp dat de Rotterdamse ploeg in West- Duitsland houdt. Tijdens de Eu ropese kampioenschappen zul len eveneens wedstrijden wor den gespeeld waarna aan het eind in totaal moeten 14 wed strijden worden gespeeld 'dubbele wedstrijden en zelfs tri ples worden gespeeld. FC Zurich (Zwi) - Dynamo Dresden (OdI) 2-1 (1-0). Cuccionot- ta 1-0, Kreische 1-1, Risi 2-1; Toeschouwers: 19.000. St. Etienne (Fra) - Liverpool (Eng) 1-0 (0-0). Bathenay 1-0. Toeschouwers: 28.000. Bayem München (Wdl) - Dynamo Kiev (Rtts) 1-0 (1-0). Kunkel 1-0; Toeschouwers: 74.000. Borussia MG (Wdl) - FC Brugge (Bel) 2-2 (1-2). Cools 0-1, Courant 0-2, Kulik 1-2, Simonsen 2-2. Toeschouwers: 65.000. MTK Boedapest (Hon) - HSV (Wdl) 1-1 (0-0). Volkert 0-1, Borso 1-1. Toeschouwers: 20.000. Slask Wroclaw (Pol) - AS Napoli (Ita) 0-0. Toeschouwers: Levski Spartak Sofia (Bul) - Atletico Madrid (Spa) 2-1 (2-0) Tsvetkov 1-0, Milanov 2-0, Bermejo 2-1. Anderlecht (Bel) - Southampton (Eng) 2-0 (1-0). Ressel 1-0, Rensenbrink 2-0. Toeschouwers: 35.000. Feyenoord (Ned) - RWDM (Bel) 0-0 Toeschouwers: 45.000. FC Magdeburg (Odl) - Juventus (Ita) 1-3 (1-1) Cuccureddu 0-1, Streich 1-1, Benetti 1-2, Boninsegna 1-3. Toeschouwers: 32.000. Queens Park Rangers (Eng) - AEK Athene (Gri) 3-0 (3-0) Francis 1-0, 2-0 (strafschoppen), Bowles 3-0. Toeschouwers: 23.000. Atletico Bilbao (Spa) - FC Barcelona (Spa) 2-1 (1-1) Asensi 0-1, Churruca 1-1, Dani 2-1. Toeschouwers: 42.000. LOBEL WEG BIJ RAS DEN HAAG Trainer J. Lobel van RAS heeft het contract met deze vereniging niet verlengd. SAN DIEGO Het staat vast, dat de Amerikaanse reis van de Nederlandse amateurselectie naar Californië geen grote sportieve successen heeft gebracht. Maar het is een onloochenbaar feit, dat de enige echte interland, die de amateurteams van de Verenigde Staten en Nederland speelden toch de volle winst heeft opgele verd. Nederland zorgde voor dat wapenfeit in San Diego (Zuid-Ca- liforaië). Op het veld van de plaatselijke universiteit versloeg Oranje voor 3000 toeschouwers met 2-1 het Amerikaanse Olympische team. De Nederlandse treffers waren van Brands (RKC) en Van Buuren (BEC). UITSLAGEN ENGELSE LEAGUE LONDEN Gisteravond werden voor de eerste divisie van de Engelse league twee inhaalwedstrijden gespeeld. De uitslagen wa ren: Aston Villa—Derby County 4-0, Newcastle United—Leeds United 3-0. DEN HAAG Twee straf schoppen en een normaal doel punt sloegen alle eventuele il- lussies van het Griekse Aek Athene in het duel tegen Queens Park Rangers in grui- zels: 3-0. De return zal slechts een formaliteit zijn voor de En gelsen, die overigens geen over tuigende indruk achter lieten. In de zevende minuut wist de Griekse verdediger Tsamis niets anders te doen dan de doorgebroken Bowles in het strafschopgebied onderuit te halen. Waarna Francis de elf- metertrap feilloos benutte: 1-0. Acht minuten later stond Gerry Francis, de voormalige aanvoer der van het Engelse team en pas een week geleden hersteld van een blessure, weer op de straf schopstip. Nu was Nikolau in de „fout" gegaan tegen Don Givens en opnieuw gaf hij doelman Stergioudes geen kans: 2-0. Twee minuten voor rust beslis ten de Londenaren de wedstrijd definitief. Een cross-pass van Don Masson bereikte Bowles en deze faalde niet: 3-0. De Spaanse derby tussen Atleti co Bilbao en Barcelona leverde een 2-1 nederlaag voor michels' formatie op. Dit ondanks een voortreffelijk begin van de Ca talanen, die reeds na twaalf mi nuten middels een' schitterend doelpunt van Asensi een voor sprong veroverden. Maar Atleti co versaagde daardoor niet. Barcelona, dat meende door de ze vroege treffer in een fauteuil naar de zege te kunnen spelen, werd geleidelijk aan in de de fensie gedrukt. Vijf minuten voor rust drukte Churruca dit overwicht uit in de gelijkmaker en dat brak iets in de ploeg van Rinus Michels. In de tweede helft moest Barcelona opnieuw naar de verdediging, maar Dani bracht hysterische vreugde te weeg toen hij in de 63e minuut de - naar later bleek winnende treffer van zijn voet liet vertrek ken. DEN HAAG Anderlecht heeft door de (2—0) triomf op de Engelse vertegenwoordiger Sout hampton een zeer goede kans zich opnieuw te plaatsen in de halve finales van het toernooi voor bekerwinnaars, dat de ploeg vorig seizoen won. Met vier Nederlanders in de ploeg Ruiter, Haan, Ressel en Rensenbrink, maar zonder de gebles seerde Vandendaele voor wie Van Binst speelde moest men in het begin het initiatief aan de Engelsen laten. Schoten van Osgood en Holmes leverden Jan Ruiter echter weinig problemen op. Anderlecht liet de eerste stormlopen gelaten over zich heen gaan. Toen bleek dat door doelmatige dekking de Engel se angel uit de aanval kon worden gehaald, namen de Belgen voorzichtig het heft in handen. Een prachtige kans kreeg Vanderelst na een schot van Ressel, maar de Belg faalde. Anderlecht bleef komen, maar voorshands slaagde doelman Wells erin zijn doel schoon te houden. Schoten van Coeck, Rensenbrink en Vanderelst zorgden voor enige opwinding op de tribunes, maar veroorzaak ten nog geen paniek in de Britse defensie. Het .duurde een half uur voordat Anderlecht erin slaagde eindelijk een bres in de Engelse muur te schieten. Een flitsende solo van Rob Rensenbrink, die onderschat werd door de Engelse defensie, stelde Ressel in staat met een hard schot de score open te breken: 1—0. Twee minuten later kreeg Channon een unieke kans de stand op gelijke hoogte te brengen na een fout van Van Binst, maar zeer bekwaam redde Jan Ruiter. Vlak voor rust was het nogmaals Vanderelst die voor open doel miste. In de tweede helft domineerde de Belgische be kerhouder over alle, linies. Toch was de eerste kans wederom voor Southampton, maar McDou- gall stuitte opnieuw op de in grootse vorm verke rende Ruiter. Daarna was het al Anderlecht wat de klok sloeg, maar de schoten van Rensenbrink, Vanderelst, Vercauteren misten allemaal op een haar na of spatten op de lat. De aanvalsgolf bleef voortduren en slechts zelden kon Southampton terugslaan. Maar als de Engelsen in de aanval kwamen was het gevaarlijk, zoals in de 70e minuut toen McDou- gall plotseling alleen voor Ruiter verscheen, die met grote moeite onheil voorkwam. Rensenbrink probeerde het nog eens met een ver schot, maar het lukte niet Met nog zeven minuten te spelen kwam dan toch de verdiende tweede treffer. Een combinatie tussen Dockx en Ressel werd door Rensenbrink koelbloedig afgewerkt: 2-0. Rob Rensenbrink. nauwelijks zichtbaar achter de verdediger van Southampton, haalt kort voor het einde doeltreffend uit. Anderlecht leidt met 2-0. Rodnina Saitsjev weer kampioen TOKIO De Olympische kam pioenen Irina Rodnina en Ale xander Saitsjev hebben in To kio de wereldtitel in het paar- rijden heroverd. Bij de vrije kür veroverden zij een grote voorsprong op Irina Vorobieva en Alexander Vlassov (Rus) 23 136.16 en Tai Babalonia en Ran dy Gardner (VS) 29 135.65. De zestienjarige Amerikaanse Linda Fratianne heeft door een briljant optreden tijdens de kor te kür de leiding genomen bij de dames. De Europese kam pioene Anett Poetzsch, die na de verplichte figuren de leiding had, raakte bij één van de sprongen uit balans en kreeg een lage waardering. De Oost- duitse zakte daardoor naar de derde plaats achter Fratianne en de Westduitse Dagmar Lurz. IL CIOCCO De tweede partij in de kandidatent- weekamp tussen Tigran Petrosjan (wit) en Viktor Kortjsnoj (zwart) is in de Italiaanse plaats II Ciocco op voorstel van Petrosjan na achttien zetten in remise geëindigd. De stand is nu 1—1. Petros jan en Kortjsnoj hebben net als in de eerste partij geen handen geschud. Evenals de eerste keer geschiedde het remise-aanbod via de Joego slavische hoofdscheidsrechter Kazic. De tweede partij tussen Mecking (Bra) en Poloega- i_"i jevski (Rus) is in Luzem na de 42e zet van zwart (Poloegajevski) afgebroken. In de tijdnoodfase protesteerde de Rus bij de scheidsrechter tegen het optreden van Mecking, die voortdurend met zijn vingers de stukken beroerde. De arbiter beslis te dat Mecking bij herhaalde overtreding van de reglementen zou worden gestraft. Daarna hield Mecking zich rustig. De tweede partij tussen de Rus Boris Spasski (zwart) en de Tsjech Vlastimil Hort (wit) is in Reykjavik in remise geëindigd. De stand is nu Het duel Portisch—Larsen werd na de 41e zet 'afgebroken. Na een Siciliaanse verdediging had de derde partij in de tweekamp tussen de Deen Bent Larsen en de Hongaar Lajos Portisch in de Doelen te Rotter dam een rustig verloop. Portisch kwam met een nieuwtje op de zesde zet, maar enig voordeel bereikte hij er niet mee. Larsen zocht geen compli caties. Hij koerste naar een toreneindspel, dat een tikkeltje beter voor hem was. De Deen offerde een pion ten einde een actieve opstelling voor zijn torens te verkrijgen. Later was Portisch gedwon gen hetzelfde te doen in ruil voor tegenspel. In de afgebroken stand heeft Larsen een pion voor en iets betere kansen. De stand in de tweekamp is 1,5—0,5 voor Portisch. De tweede partij tussen Petrosjan en Kortjsnoj verliep als volgt: Wit: Petrosjan, zwart: Kortjsnoj. 1 d2-d4, Pg8-f6, 2. Pgl-f3, d7-d5, 3. c2-c4, e7-e6, 4 Pbl-c3, c7-c5, 5. c4xd5, Pf6xd5. 6. e2-e4, Pd5xc3, 7. b2xc3, c5xd4, 8 c3xd4, Pb8-c6, 9. Lfl-c4, b7-b5, 10. Lc4-e2, Lf8-b4, 11. Lcl-d2, Dd8-a5, 12. Tal-dl, Lb4xd2 schaak, 13. Ddlxd2. a7-a6. 14. Dd2xa5, Pc6xa5, 15. Le2-d3. Ke8-e7, 16. Tdl-cl, Lc8-d7,17. Kel-d2, remise op voorstel van Petrosjan.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 14