Raad Noordwijkerhout snelt door agenda Ton voor bestrating deel Stompwijkseweg Groothandelsbedrijf verhuisd naar Zoeterwoudse polder In Wassenaar BEJAARDENVERENIGING VOOR SAMENWERKING Buitenbussen aan Schoonoord doelwit van vandalen Agnesschool Voorhout binnen vijf jaar dicht REGIOLEIDSE COURANT DINSDAG 1 MAART 1977 PAGINA 4 NOORDWIJKERHOUT De gemeenteraad van Noordwijkerhout werkte gisteravond in een recordtempo een achttien punten tellende agenda af. Na ruim een uur konden de gemeenteraadsleden huiswaarts keren. Het punt: vrijstelling ingevolge artikel 18 van de wet op de Ruimtelijke Ordening voor de bouw van een kas door de heer Van de Hulst vergde de meeste tijd. De zaak van de heer Van de Hulst speelt al sinds vorig jaar. De gemeente weigerde toen een vergunning af te geven voor het bouwen van een kas op een perceel grond gelegen aan het Westeinde. In de vergade ring van 15 december 1976 ging de raad hier niet op in. Zij wenste een procedure als bedoeld in artikel 18 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in verband hier mee werd dus het verzoek om voorziening gegrond verklaard. Het bouwplan lokte ech ter bezwaarschriften uit van de gemeente Noordwijk, de Stichting „Het Zuid-Hollands Landschap" en enkele betrokken buurtgeno ten. Alle bezwaarschriften wijzen op het feit. dat het bouwplan in strijd is met de geldende voorschriften van het bestemmingsplan „Plan tot herziening van het Uitbreidings plan in hoofdzaak 1965" (bestemming van de grond, bos en park"). Het bouwplan is ook in strijd met de nieuwe - nog niet geldende - voorschriften van het bestem mingsplan „Natuurgebieden Leeuwenhorst en Waterleidingduinen" (bestemming van de grond: landschappelijk waardevol agrarisch gebied). De gemeente is het met de bezwaar schriften eens, en stelt de raad voor de voorziening ongegrond te verklaren. De heer Knapp (VVD) kon zich vinden in het voorstel. Ook de heer Laros (CPG) zag geen andere mogelijkheden, maar .pinkte toch een traantje weg voor een hard werker als de heer Van de Hulst'. De heer Van Kampen (EZP) was blij met de bezwaar schriften, maar vond dat de gemeente Noordwijk wat tegenstrijdig te werk ging. „Zelf bouwen ze er vlakbij een hele woon wijk", zei hij. De heer Van Duin (CPG) vond dat je de burger een kans moest geven (mede in verband met het nog niet geldende bestemmingsplan). Hij stelde voor de heer Van de Hulst een vergunning voor 10 jaar te geven. Wethouder Heemskerk antwoordde hierop, dat je niet gaat investeren voor 10 jaar. Van Duin probeerde het nog eens: de voorziening ongegrond verklaren, maar de zaak verder aanhouden tot het nieuwe be stemmingsplan van kracht wordt. Burge meester Bosma zag dit ijskastvoorstel niet zo zitten, waarna zonder hoofdelijke stem ming het voorstel van B. en W. werd aange nomen. De uitbreiding van de openbare lagere school „De Regenboog" met één lokaal kwam tegen het eind van de vergadering ter sprake. Door de snelle toename van het aantal leerlingen is verzocht om een zevende leerkracht te mogen aanstellen. De school dient daarom uitgebreid te worden met lokaal. De heer Van der Lem (PPNZ) stelde dat de school volgens de 33-norm al toe zou zijn aan de achtste leerkracht. Hij vroeg zich af of dit niet in de besluitvorming moest meetellen. Burgemeester Bosma wilde dit onderwerp echter eerst overleg plegen in B. en W. en de Commissie Onderwijs. Hij wilde eerst de leerlingenopgave afwachten. Als de toename van het aantal leerlingen inderdaad groot zou zijn, dan sloot hij de stichting van een tweede openbare school niet uit. Mede in verband met het type onderwijs op „De Regenboog" zag hij het liefst, dat de school zes klassen zou omvat ten. Het Plan Zeeburg zou in aanmerking kunnen komen als locatie voor een eventue le, nieuwe school. Het voorstel om de school uit te breiden met één lokaal werd door de raad aangenomen Boete voor dood door schuld TER AAR/DEN HAAG We gens veroorzaken van dood door schuld veroordeelde de Haagse rechtbank een 29-jarige verkoper uit Alphen a/d Rijn gisteren tot 2.500 gulden boete, een maand gevangenisstraf en zes maanden intrekking van de rijbevoegdheid waarvan beide laatste elementen voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De verkoper had op de Schik- kerweg in Ter Aar een dodelijk ongeval veroorzaakt. Hij reed een wielrijder aan, die ter plaat se overleed. Het ongeval ont stond, toen de verkoper in zijn auto een tractor passeerde. ZOETERWOUDE/LEIDERDORP Het groothandelscentrum De Lijnbaan bv heeft vandaag de nieuwe-uitgebreide-vestiging in de Zoeterwoudse Grote Polder in gebruik genomen. Het groothandelsbedrijf was vanuit gevestigd in Leiderdorp aan de Lijnbaan. Door expansie van het bedrijf moest men uitzien naar een groter en efficiënter bedrijfspand. Dichtbij de Heineken-fabrie- ken werd het terrein gevonden, waarop een pand van 3500 vierkan te meter kon worden opgetrokken. Het bedrijf richt zich op verkoop aan detailhandelaren, horeca-ondernemers, en grootverbruikers zoals ziekenhuizen en bejaardenoorden. Opmerkelijk in het nieuwe pand is de grote koelvers-afdeling: ongeveer vierhonderd vierkante meter met diepvriesprodukten, vleeswaren, salades en kaas. Duinkaart Zuidduinen afgeschaft KATWIJK Aan het begin van dit jaar is het beheer over de zuidduinen in Katwijk over gegaan van Domeinen naar Staatsbosbeheer. Was het voor heen zo, dat voor het onderha vige gebied een duinkaart no dig was, dit jaar wil de nieuwe „Beheerder" bij wijze van proef de toegang vrij laten. Wel geldt nog steeds dat het alleen is toegestaan te wandelen op we gen en verharde paden, terwijl honden moeten worden aange lijnd. Gedetailleerde wandel- kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de boule vard. Voor de noordduinen blijven de duinkaarten intussen verplicht Deze kaarten worden nu ver strekt door de VW in Noord wijk. Wat betreft het Panbos is de gang van zaken ongewijzigd: toegangskaarten daarvoor wor den uitgegeven door de bos wachter, die woont bij de in gang van het bos aan de Wasse- naarseweg. SASSENHEIM In jeugdsocie- teit De Stormbal aan de Sassen- heimse Vaartkade wordt vrij dagavond een kwisavond gehou den. Aanvang half negen. Zater dagavond treedt de popgroep „Spoil" in de sociëteit op. De Stompwijkseweg BETONKLINKERKEIEN ALS EXPERIMENT LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK - De voor openbare werken en ruimtelijke ordening heeft gisteravond positief geadviseerd op een voorstel van B. en W. 100.000 gulden beschikbaar stellen voor het bestraten van een proefstuk van 600 meter van de Stompwijkseweg met betonklin- kerkeien. Op ambtelijk niveau wordt al jaren gestudeerd op wijziging van de onderhoudstoestand van deze weg en van het buiten de bebouwde kom gelegen deel van de dr. van Noortstraat. Totnutoe werd jaarlijks 600 meter herstraat wat een dure en weinig efficiënte werkwijze werd gevonden. De beste oplossing werd asfalteren geacht maar dit stuitte op grote bezwaren omdat het onmogelijk is leidingen en kabels in een aparte strook buiten de wegverharding onder te brengen. Het proefstuk komt te liggen tussen de percelen 33 en 37. Op vragen van enkele commissieleden antwoordde de heer Bisschop, adjunct-directeur van gemeente werken, dat het wegdek hierdoor zeer strak kan worden bestraat, de klinkers zijn zeer stroef zodat ook de mogelijkheid van slippen, gevaarlijke van wege de nabijheid van de Stompwijksevaart, tot een minimum wordt teruggebracht. De commissie kreeg ook enkele schetsontwerpen voor de aula van de algemene begraafplaats aan de Noordheylaan voorgelegd. Een openbare dis cussie werd vanwege de in het stuk aanwezige cijfers onmogelijk geacht zodat de commissie ak koord ging met een voorstel van de WD-er D. W. Bergeren de kwestie in een besloten vergade ring te behandelen. De keuze ging voornamelijk over het al dan niet bouwen van enkele woningen nabij de aula. Op voorstel van het CDA-commis- sielid C. H. de Ruijter werd bovendien besloten ook het voorbereidingsbesluit voor het bestem mingsplan „Landelijk gebied" niet in het openbaar te behandelen. „Mijn fractie heeft grote bezwaren tegen de voorlopige opzet van het plan", aldus de heer de Ruijter die meteen maar zei dat B. en W. niet op een gunstig advies over het voorberei dingsbesluit behoeven te rekenen als met die bezwaren geen rekening wordt gehouden. Wethouder H. L. van Dongen deelde nog mee dat waarschijnlijk al volgende week wordt begonnen met het bouwrijpmaken van de grond van de nieuwe wijk Duivenvoorde. Het eerste werk zal bestaan uit het leggen van 5 kilometer riolering. Zoals eerder meegedeeld zal 16 maart de tentoon stelling worden geopend van de plannen voor koop- en huurwoningen in de wijk. Begin oktober zal waarschijnlijk de eerste paal voor deze wonin gen de grond ingaan. WASSENAAR De Wassenaarse Katholieke Be- jaardenvereniging heeft gistermiddag in het Je- roenhuis, op een speciaal daarvoor belegde verga dering waardering uitgesproken voor de pogin gen, die voorzitter A. J. van Bemmelen tot nu toe ondernomen heeft om tot een herstel van de eenheid onder de katholieke bejaarden van Was senaar te komen. De Katholieke Bejaardenvereniging is, zoals be kend, bijna 3 jaar geleden opgericht na een con flict tussen het toenmalige bestuur van de Wasse naarse afdeling en het hoofdbestuur van de r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden. In het mededelingenblad van de vereniging had voorzit ter Van Bemmelen een uitvoerig relaas gepubli ceerd, wat er in de laatste anderhalf jaar, sinds de aanvaarding van het voorzitterschap door de heer Van Bemmelen, gebeurd is om te trachten de twee bejaardenorganisaties weer tot elkaar te brengen. Het is tot nu toe bij een pogen gebleven; door een onverzettelijke houding van het hoofdbe stuur van de r.k. bond, zijn, aldus de heer Van Bemmelen, tot nu toe geen resultaten bereikt Voorzitter van Bemmelen en zijn medebestuursle den voelden er behoefte aan, alvorens een verdere koers voor de toekomst te bepalen, de mening te horen van de leden van de vereniging. Zoals te verwachten was gaf dit aanleiding tot levendige discussies. Er gingen stemmen op om verdere pogingen maar te staken. Voorzitter Van Bemmelen, die de discussies zeer bekwaam leidde, wees er op, dat het belang van de bejaarden niet gediend is met een overigens gezonde plaatselijke bejaardenvereniging. Zonder organisatorisch ver band met een landelijke organisatie kan zo'n plaatselijke vereniging niet veel meer zijn dan een gezelligheidsvereniging. Het resultaat van de bespreking was, dat de vergadering zich uitsprak vóór het herstel van de eenheid, maar wel onder enkele voorwaarden. Eerste voorwaarde is en blijft, dat het royement van de vroegere bestuursleden van de Wassenaar- se afdeling ongedaan gemaakt wordt. Daarbij wordt de eis van het hoofdbestuur, dat de ge royeerde leden zelf schriftelijk om opheffing var het royement moeten vragen onaanvaardbaar geacht. Een tweede voorwaarde, die de ledenver gadering aan het streven naar herstel van deze eenheid verbond was, dat verdere initiatieven niet van het bestuur van de vereniging, maar van de r.k. bond van Bejaarden en Gepensioneerden ten uitgaan. Verenigings- markt op Voorstraat VOORSCHOTEN - Het vereni gingsleven in Voorschoten krijgt weer de kans zich bekend te maken bij de dorpelingen. Evenals in 1974 zal er ook dit jaar een zgn. verenigingsmarkt gehouden worden op de Voor straat en het voormalige Mari ne Opkomst Centrumterrein. Alle verenigingen krijgen een halve kraam welke voorzien van gegevens over de betrokken ver eniging en bemand door een lid van die vereniging voor de nodi ge informatie moet zorgen. De opzet is dat de sportverenigin gen tevens demonstraties zullen verzorgen. De voorbereiding van een dergelijke verenigings markt vereisen veel tijd. De ver enigingsmarkt is vastgesteld op zaterdag 10 september, bij het begin van het nieuwe vereni gingsjaar. Er is een voorbereidingscomité samengesteld, waarin zitting hebben mevrouw C. A. van der Haar-Terpstra, echtgenote van de burgemeester en de heren H. C. A. Boom, D. H. Wassink (sportraad) en F. Vink. Alle organisaties kunnen een oproep verwachten tot deelna me. Als coördinator zal optre den F. W. Vink, Willem de Zwij gerlaan 58. Op dat adres zijn eventuele deelnameformulieren verkrijgbaar. VOORHOUT De PTT-bui- tenbussen langs Het Voor- houtse Schoonoord worden di kwijls vernield. Bij een van de bewoners heeft de buiten bus het dit keer voor de tien de maal moeten ontgelden. Twee bussen zijn momenteel zoek. Ook de inhoud is spoor loos. De buitenbussen aan het Schoonoord zijn al geruime tijd doelwit van vandalen. De bussen worden vernield, be schadigd, gesloopt en volge stopt met allerhande voorwer pen. De gedupeerde bewoners van het Schoonoord kunnen moeilijk toezicht houden op de bussen, omdat deze aan de achterzijde van de woningen zijn geplaatst. De Voorhoutse politie noemt het raadselach tig, dat de bewoners, die uit zien op de bussen nog nimmer iets van het vandalisme heb- ben gemeld. Men zal nog beter zoekt een ieder daarbij toezicht gaan houden en ver- hulpzaam te zijn. bekneld ALPHEN AAN DEN RIJN - Gisterochtend om 9 uur liep de 25-jarige L. N. M. uit Lith, rug letsel op tijdens laswerküaro- heden bij de asfalteerinrichting „De vrije Molen". De lasser verrichtte de werk zaamheden op een hoogte van 6 meter en stond daarbij in de bak van een laadschop. De ma chinist van de laadschop liet de bak zakken toen de lasser ge reed was. Daarbij raakte het slachtoffer bekneld tussen de bovenrand van de bak en de pijp van een asfalteermolen. De lasser werd per ambulance overgebracht naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. KORTWEG TER AAR Jongerenvereni ging „De Schakel" heeft twee pottenbakkers uitgenodigd om vrijdag 4 maart een demonstra tie te geven in het jongerencen trum. De demonstratie begint om kwart over acht De toegang is gratis. TER AAR De fakir Madra- hasj treedt zaterdag 5 maart op in het jeugdgebouw „De Scha kel". Madrahasj is een van de fakirs in Europa die niet met trucs werkt. Hij hanteert vlijm scherpe attributen, zoals een spijkerbed, hij steekt pennen door wangen, keel en nek. Na de pauze zal de fakir een aantal mensen onder hypnose brengen. Het optreden begint om kwart over acht. De toegangsprijs is voor leden van jongerenvereni ging „De Schakel" 3,- en voor niet-leden 5,-. HAZERSWOUDE Het Jeugd- circus Capriole staat in het ka der van de evenementenweek, aanstaande zaterdagmiddag in de piste van Het Anker te Ha- zerswoude-Rijndijk. De voor stelling, die om 13.30 uur begint, is dan alleen toegankelijk voor kinderen (die gratis toegang hebben). Op zaterdag 26 maart kan „het hooggeëerd publiek" (tegen betaling!) daar nog eens kennis nemen van de prestaties van de jeugdige artiesten. Tus sen de bedrijven en repetities door, op zaterdag 19 maart, geeft Capriole een voorstelling in Wassenaar. HOOGMADE/WOUBRUGGE De commissie „Open Be- jaardenwerk Woubrugge- Hoogmade" houdt woensdag 2 maart een muziekmiddag. Plaats van handeling is het rusthuis „Woudsoord" in Wou- brugge. Het duo Elstgeest v. Klink verleent medewerking. Aanvang twee uur, de toegang is gratis. Aanmelding en in lichtingen bij mevr. Hoogen- boom, v. Poelgeestlaan 75, tel. 8907 en mevr. Zwetsloot, Bos- kade 4, tel. 8338. LISSE De wekelijkse fiets tochten van de Ren- en Tour- vereniging De Bollenstreek be ginnen zondag 6 maart. Ver trekpunt is het clubhuis aan de Spekkelaan. Leden van de toerclub kunnen dinsdag 1 maart bij het clubhuis terecht om de toerboekjes op te halen. Inlichtingen bij C. Wesseling (02521-10445). LEIDSCHENDAM Binnen kort wordt begonnen met de reconstructie, van de Damlaan. Op donderdag 7 maart wordt in „De Witte Kaketoe" aan de Damlaan een hoorzitting ge houden over de ophanden zijn de reconstructie. Tot 7 maart is in het bibliotheekgebouw aan de Damlaan en in de voor lichtingskamer van het ge meentehuis een situatieteke ning van de reconstructie te zien. SASSENHEIM - Het be stuur van de Sassenheimse IJsclub wil door het uit blijven van natuurijs de leden van de vereniging toch in staat stellen de schaatsen onder te binden. Zaterdag 5 maart houdt men hiertoe een tocht naar de kunstijsbaan De Uithof in Den Haag. Za terdagmiddag om één uur vertrekt een bus naar de Haagse ijsbaan. Kosten voor leden twee gulden; niet-leden zes gulden. Opgeven bij J. H. Karremans, Hoofdstraat 119 in Sassenheim. ACHTTIEN PUNTEN IN UUR AFGEWERKT KATWIJK De ijsclub Voor waarts houdt vrijdag in de Ros kam de jaarlijkse ledenvergade ring. De traditionele verloting heeft als hoofdprijs een half varken. Aanvang half negen. KATWIJK De Algemene Bond van Bejaarden, die van maandag tot en met vrijdag soos houdt van 9.00 totl2.00 en van 13.30 tot 17.30 uur, geeft op morgen 2 maart een filmavond in het sociëteitsgebouw (Voor straat 59). De avond begint om 19.30 uur en wordt verzorgd door de heer J. van "der Plas. KATWIJ Op de agenda van 't Mallegat staat voor morgen 2 maart een „open avond" die om 20.00 uur begint. Vrijdag 4 maart wordt een kleurenfilm vertoond over Uriah Heep: een life optreden in Tokio voor 15.000 jongeren waar een Rock and Rollmedley wordt gezongen en o.a. de songs „Look at your self" en „July morning." Aan vang 21.00 uur. Entree 1,-. Het cabaretgezelschap „Total-los" komt zaterdag 5 maart om 21.00 uur in het jongerencentrum. En tree 2,-. KATWIJK - Dit jaar wordt, voor de vijfde maal in successie, een interkerkelijke zang- en mu ziekavond georganiseerd. Het muzikale gebeuren vindt plaats op maandag 7 maart in de Kerk van de H. Joannes den Dooper te Katwijk aan den Rijn en be gint om 20.00 uur. Medewerking wordt verleend door de muziek vereniging „Harmonie Katwijk", het R.K. Kerkkoor „St. Ceciüa", het Chr. gemengd koor „Canta te Deo", het Rijnstreekkoor en het Christelijk jongerenkoor „The revival Singers". KATWIJK De wijkvereniging „Molenwijk" in Katwijk aan den Rijn houdt op vrijdag 4 maart haar jaarlijkse ledenvergade ring in het Protestants Militair Tehuis, Tulpstraat 15. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering worden de activitei ten van 1976 besproken. Aan vang 20.00 uur. De cabaretgroep Tekstpierement komt zaterdag 5 maart naar Kat wijk met „Wacht u voor de hond", een programma waarin de vraag „Waar zijn we eigenlijk bang voor?" centraal staat. In hoog tem po zullen 26 nummers voor het voetlicht worden gebracht. Bij de groep van Jos Brink, Frank San ders, Henk Bokkinga en Guuske Kotte debuteert dit seizoen Lucy de Lange, die de plaats inneemt van Sytha Bolt. De avond wordt gehouden in Tri podia en begint om 20.15 uur. Kaarten voor de door K O geor ganiseerde voorstelling zijn ver krijgbaar bij Drukkerij Wouda, Lijd- weg 9 en bij het WV-kantoor aan de boulevard. De toegangsprijs be draagt 6,- voor K O-inschrij vers. 65+ pashouders en CJP-ers. Anderen betalen 7,50. VOORHOUT Als gevolg van de enorme terugloop in het aan tal schoolkinderen op Voor houtse basisscholen, heeft het r.k.-schoolbestuur besloten de Agnesschool over vijf jaar defi nitief te sluiten. Met ingang van het schooljaar 1977/1978 zullen geen eersteklas sertjes meer op de Agnesschool worden geplaatst. Het aanbod van eersteklassers wordt ge schat op ten hoogste zestig, die straks over de twee overige katholieke scholen zullen wor den verdeeld. De huidige sch olieren van de Agnesschool zul len de school op normale wijze afmaken. De Agnesschool zal over vijf jaar worden afgebroken. Het is niet toevallig dat juist de Agnes school moet verdwijnen, omdat de gemeente vervangende nieuwbouw wil plegen voor be jaardenhuis „Sint Agnes", ter wijl daarbij de gedachten ook uitgaan naar het bouwen van enige bejaardenwoningen, waar van de bewoners qua verzorging afhankelijk zijn van het nieuw te bouwen verzorgingshuis. Het schoolbestuur zal zich inzetten voor het herplaatsen van de on derwijzers op andere scholen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4