Bouwen van representatief raadhuis is normaal streven" FEESTWEEK BU EERSTE LUSTRUM DIENSTENCENTRUM DUIVENVOORDE NMB I Centrum Het Anker in Hazerswoude geopend Uitverkocht Dorpshuis voor KPJ Aarlanderveen Daverend applaus harmonie Hoogmade Ambitieuze plannen Noordwijkse IJsclub; MEDEDELING 071-145222 STAD/REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 28 FEBRUARI 1977 HAZERSWOUDE Het multifumctionele centrum Het Anker in Hazerswoude is zaterdag officieel in gebruik genomen. De daadwerkelijke openingshandeling werd verricht door stich tingsvoorzitter J. Verlare, die hiertoe driemaal de uit de Zwaantjeskerk afkomstige oude kerkklok luidde. Na de officiële openingshande ling voerden vele sprekers het woord. Zij allen omschreven het nieuwe centrum als het „symbool van de hoop" en be nadrukten de functie van Het Anker als ontmoetingscen- De belangstelling voor de openingspechtigheid was groot. Links is een deel van het grote wandkleed van de Hazerswoudse vrouwen te zien. trum voor de gehele bèvolking van Hazerswoude. Pastor H. Wishout, tevens secretaris van de stichting, sprak de hoop uit, dat de Hazerswoudse burgerij zich in Het Anker zal gaan „vinden". C. Scholtes, voorzitter van de 2000 leden tellende kruisver eniging Hazerswoude, Rijndijk en Koudekerk en een van de participanten in het nieuwe gebouw richtte zich tot het gemeentebestuur van Koude kerk met het verzoek om ook in die plaats een nieuw cen trum op te trekken. Burgemeester J. ten Heuvel hof wenste de stichting geluk en sprak de verwachting uit, dat het nieuwe centrum in elk geval druk gebruikt zal wor den. Zijn echtgenote overhan digde namens de vrouwelijke inwoners van Hazerswoude het stichtingsbestuur een enorm wandkleed, dat door de verschillende vrouwenvereni gingen was vervaardigd. Ter gelegenheid van de ope ning werd tevens een oecume nische samenkomst gehouden. De opening van Het Anker was tevens het startsein voor een culturele week in Hazers woude. Mgr. Simonis bisschop van Rotterdam zal op 16 april Het Anker bezoeken. Hij zal dan de nieuwe dagkapel inze genen. AARLANDERVEEN Voor een uitverkocht Dorpshuis, voerden de leden van de KPJ het blijspel „Zo heeft Meu Gerre het gewild" van D. J. Eggengoor op. Dit stuk laat duidelijk de konsequentie's zien, die zich kunnen voor doen, bij het openen van een testament. In het testament van Meu Gerre, eige naresse van de Garvershof, staat vermeld, dat wil iemand van de erfgenamen iets erven, dat men dan eerst 4 weken op de boerderij moet komen wonen, ook moeten zij voldoen aan de eis die er verder in gesteld is. Na 4 weken wordt het testament door notaris van Haaften (Bertus Ubink) geopend, tot schrik van de aanwezige erfgenamen voldoet niémand aan die eis, nu ontvangen Gre de Vos (Mieke Verbij) en Bertus Dolding, de bedrijfsleider (Kees v.d. Pijl) de boerderij als erfenis. Gre de Vos, als huishoud ster. Een nicht van de familie, een Amerikaanse dame Mildred Oomen (Els Kempen) ontvangt een 1/4 van de erfenis, want zij voldeed aan de eis van tante, om de boerderij te behouden. Rollen werden onder regie van de heer G. Ange- nent, door de overige acteurs en actrice's op voortreffelijke wijzen vertolkt door: Marieke Kem pen, Hans Hoogenboom, Trudy Koot, Manus Ubink en Ans Kempen. St. Theodulfus met „chips" „Chips" De Oude Weteringse toneelver eniging St. Theodulfus hield za terdag in De Alkereburcht in Roelofarendsveen een toneeluit voering van de comedie „Chips". De in groten getale toe gestroomde belangstellenden beleefden een geslaagde avond. Vrijdag 4 en zaterdag 5 maart staan de leden van de vereni ging opnieuw op de planken. Op de foto een scène uit het vierde tafereel, waar politieagent Piet Möllers twee schaars geklede toeristen van het strand heeft opgepikt. Keukenprinses Marie (mevr. M. Klein-Möllers)kijkt toe. Tijdens leden vergadering Zwemclub Lisse Pleidooi voor bundeling van zwemverenigingen Bollenstreek LISSE Voorzitter J. A. Mink van de Zweraclub Lisse heeft tijdens de algemene ledenver gadering van xijn vereniging een lans gebroken voor het sa mengaan van de verschillende zwemverenigingen in de bollen streek. „Als we alleen al denken aan het samengaan van de vereni gingen in Sassenheim, Lisse en Hillegom, dan zou er een vereni ging ontstaam met ongeveer 2000 georganiseerde zwemmers. Twee buitenbaden en een over dekt bad zouden ter beschik king staan. Deze vereniging Bol lenstreek zou in het land zijn weerga niet kennen voor wat betreft accommodatie, ledental en prestaties", aldus de voorzit ter die na afloop van de verga dering zijn functie neerlegde en wordt opgevolgd door D. Heins. LISSE De toneelvereni ging ONI uit Lisse geeft za terdag 5 maart een uitvoe ring in gebouw Rehoboth, aan de Achterweg. Het blij-' spel „Op een mooie dag in mei" van Rosita Peters wordt uitgevoerd. Aanvang acht uur. De baten zijn be stemd voor de Nederlands Hervormde School; toegang sprijs is drie gulden. HOOGMADE Voor een over- ken onder leiding van dirigent vol Cultureel Centrum gaf de J. Klein stond op een redelijk Hoogmadese harmonie D' Heer- tot goed niveau. In het begin lijkheid Hoogmade met drum- overheerste het koperwerk nog, band en majorettes zaterdag de maar na enkele nummers musi- jaarlijkse muziekuitvoering. ceerde de harmonie overtui- Het programma van acht wer- gend. Burgemeester Brouwer- De Koning gebruikte een korte onderbreking om zeven leden te onderscheiden voor jarenlang lidmaatschap van de vereniging. en majoretten-peloton overtrof alle verwachtingen. Het geza menlijk uitgevoerde slot deed het gebouw schudden. De uit voering werd dan ook besloten Het daarna volgende optreden met een daverend applaus, van mini-majorettes, drumband LEIDSCHENDAM - Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Dienst encentrum Duivenvoorde heeft de stich ting Bejaardenwerk Leidschendaa tot en met zaterdag 5 maart een uitvoerig feestprogramma samengesteld. Vanmorgen om 10 uur opende mevr. M. A. J. WiBebrands-Raat, voorzitter van de stichting drie tentoonstellingen, namelijk een van „eigen werk" van de schilder en boetseerclub, van kindertekeningen en collages gemaakt door leerlingen van de dr. Perquinschool en een fototentoonstel ling van de activiteiten van het diensten centrum. Verder is er een voorlichtings stand over het welzijnswerk voor oude- Behalve zaterdag is er in de feestweek iedere middag om half 1 een „open eetta fel" tegen een gereduceerde prijs, dins dag en donderdag een verse maaltijd bereid door het verzorgingscentrum „Schoorwijck". Behalve volksdansen op donderdagmor gen, waar ook niet-leden welkom zijp, is er vrijdag een speciale dag voor de Stich ting Sociëteit voor Lichamelijk Gehandi capten waarbij een „Rad van Avontuur". Vanavond geeft het opera- en operette- ensemble Juri-Moni-da Ros een concert met aria's uit bekende opera's en operet tes. Vrijdagavond om 5 uur is er een pannekoekenfestijn waarvan de baten bestemd zijn voor de Aktie Rolstoelbus Prinsenhof. Zaterdag 5 maart worden op het terrein van de stichting Duivenvoorde de feeste lijkheden besloten met 's morgens van 10 tot 11 uur een show door het majoretten- korps, tamboers en hoornblazers van Showband '75 Leidschendam en van 11 tot 12 uur een show van de Ponyclub „De Blesruiters" uit Stompwijk. In het dienst encentrum is van 's morgens 10 tot 's middags 2 uur een „habbekratsmarkt' met een Rad van Avontuur, ingericht door het Oranjecomité Duivenvoorde waarvan de opbrengst eveneens is be stemd voor de Actie Rolstoelbus. Architect Van der Sterre over Leiderdorps bouwplan van 10,5 miljoen LEIDERDORP „Het bouwen vu «en representatief raadhuis is een normaal streven. Het bouwen vu mooie grote dingen is altijd een uiting vu wilskracht geweest, de mens als het ware ingeboren. Maar of dit de beste weg is ku ik niet beoordelen". Dit zegt de Leiderdorpse architect Piet vu der Sterre (61) over de plannen vu het gemeentebestuur om in het plu Winkelho^ een raadhuis te beuwen, dat in de plaats moet komen vu het huidig reeds jaren lang te klein zijnde raadhuis in de Heofdstraat. De gemeenteraad vu Leiderdorp komt vanavond om zes uur in een extra raadsvergadering bijeen om een krediet beschikbaar te stellen voor de tien en half miljoen gulden kostende nieuwbouw. De heer Vu der Sterre deelt overigens de verontrusting die is ontstau over de gevolgen vu de nieuwbouwplannen voor het zogenaamde oude dorp, zon der zich evenwel achter de ac ties te stellen voor vernieuw bouw vu het oude raadhuis. Over de situatie denkt hij heel genuuceerd: „Als ik naar het nieuwe dorp kijk au de udere kut vu de Persut Snoepweg du is een centrum in die omge ving zeer gewenst Daar staat echter tegenover, dat het oude dorp er als het ware maar een beetje bij komt te hugen. Voor het bestuurlijke centrum dat we nu kwijt raken zal iets in de plaats moeten komen dat een stimulus geeft voor het leef baar houden vu het oude dorp. Door de Leiderdorpse gemeen schap zal hier een utwoord op gegeven moeten worden". De heer Vuder Sterre ziet de op lossing vu dit probleem als een' uiterst belugrijke opgave. Een filiaalkutoor voor de bevolkin- sadministratie vindt hij al een stap in de goede richting. Beschermd dorpsgezicht Architect Vu der Sterre is een erkend specialist op het gebied vu restauratie vu monumen ten. In de loop der jaren heeft hij zijn sporen op dit terrein verdiend. Hij heeft veel op drachten in Leiden en wijde om geving, onder udere de Hoog- ludse kerk, het Herenlogement bij de Burcht, de kerken vu Katwijk en Noordwijk/Bmnen, Huize Diever in Lisse, etc. Bin nenkort gaat hij de restauratie vn de Pieterskerk en de Joodse synagoge au het Levendaal in Leiden ter hud nemen. Als zo. danig is hij een zeer gewaar deerd en deskundig lid vu de onlugs ingestelde Leiderdorpse monumentencommissie. Hij is de mu achter het plu om de Hoofdstraat inclusief de Brug- gestraat en het Jaagpad vu de Oude Rijn tot beschermd dorps gezicht te laten verklaren. De plannen licht hij als volgt toe: „De betekenis vu zo'n be schermd dorpsgezicht is dat voor de historie bewaard blijft waaruit Leiderdorp is ontstau Dat betekent niet dat het vu het geheel wordt afgezonderd en men mag het ook niet als een museum zien. De bedoeling is dat voorkomen dient te worden dat het beeld wordt verstoord". De heer Vu der Sterre vindt dat het dorpsgezicht het meest tot zijn recht komt wanneer het normaal blijft functionerea „Hoe meer levend zo'n oud V» .s.. - Hfc' ..7.1» .1 - -■ I-II De Leiderdorpse Hoofdstraat. Links het te kleine, huidige raadhuis Verbreding Oude Rijn Hij maakt zich echter zogen over de autasting vu het Jaag pad wanneer de plannen vu de Provinciale Waterstaat om de Rijn te verbreden werkelijkheid gau worden. Het Jaagpad moet du zodanig worden versmald dat men vuuit de Bruggestraat geen toegang meer heeft „Het merkwaardige vu die oude wa terverbinding is dat er een jaag pad is. Het is een belangrijk historisch element en een ver trouwd beeld vu Leiderdorp. Het zou fijn zijn als het zodanig geregeld zou kunnen worden dat de oude situatie gehud- haafd blijft. In ieder geval moet er au het eind vu de Brugge straat een plek komen waar men naar het water ku gau. een soort brughoofd of eer stoep voor de hengelaars", aldus de heer Van der Sterre. FRANS BROCKEN. Muziekfestijn Crescendo NOORDWIJK In de sporthal in Noordwijk is zaterdagaer een groot muziekfestijn gehouden ter gelegenheid van het 80-Seli bestaan van de Noordwijkse harmoniekapel „Crescendo". Meert» tien gezelschappen namen deel aan het festijn. Au het eindê| de bijeenkomst hield burgemeester Bonnike een toespraak NOORDWIJK De Noord wijkse IJsclub is vu plaa de tennisacconunodatie aan de Gooweg uit te breiden met drie banen. Vorig jaar opende de N.IJ.C op de Jhr. Gevers-ijs baan vier tennisbanen. De be langstelling was zo groot dat binnen enkele weken een leden stop moest worden ingesteld. Met de aanleg vu drie nieuwe banen denkt de N.IJ.C. voorlo pig in de behoefte te voorzien. Maar er staat nog meer op het programma. Men wil overgau tot verbetering van de ijsbaan, want zoals bekend vertoont de vloer enkele gebreken. Verder ligt het in de bedoeling een nieuw clubgebouw te bou wen en te zoeken naar meer trainingsfaciliteiten voor de zeer talrijke jeugdleden van de N.IJ.C. Dit werk wordt tot nog toe gefinancierd uit de op brengst vu diverse activiteiten als het ophalen van oude kran ten en dergelijke, en uit bijdra gen van ouders en begunstigers. Deze situatie acht het N.IJ.C.- bestuur niet langer verant woord. Het is vu mening dat moet worden overgegaan tot het austellen van gehonoreerd^ roepstrainers voor de jeugd Fasen Het ambitieuze programing in fasen worden uitgevito piHinuf^1 dezelfde uitvoering als def vorige, namelijk met een \vj doorlatende toplaag. Deze lfl het voordeel dat de banen| Door het aubrengen vanPa lichting wil het bestuur de'a gelijkheden in de avondi nog uitbreiden. Daarbij nog dat de invoering vaif1!1 zomertijd op 4 april straks^' spelen 's avonds nog metP uur verlengt. Tennissers kunnen zich opgl bij W. H. M. vu Schooten, 1 bert Dodoenstraat 23, telef 14991. Telefonische infon kan men ook bekomen b?3 bestuursleden J. de Klil1 Beeklaan 262, telefoon 1374P bij G. Vogelaar, Simon 1 straat 2, telefoon 14677. F. A. M. Somerwil pastoor St. Joze WASSENAAR Zaterdag avond is tijdens een eucharistie viering in de kerk kapelau F. A. M. Somerwil geïnstalleerd als pastoor vu de St. Jozef paro chie. De installatie geschiedde door de deken vu Leiden. Na afloop vu de eucharistievie ring werd namens het parochie bestuur het woord gevoerd door de secretaris, Drs. J. M. A. vu Nassau. Hij wenste de nieuwe pastoor geluk met zijn benoe ming en installattie. Deze benoe ming betekent, dat de lijn, die de overleden pastoor Nooij bij zijn leiding vu het parochie werk volgde, zal worden v<j0 gezet. Het was ook de wensj s de overleden pastoor, da^y kapelau, die al 8 jaar in dt Jozefparochie werkt, hem» j opvolgen. p Na de dienst was er vo<fc auwezigen gelegenheid it nieuwe pastoor geluk te weitri terwijl er achter in de kerkr fie geserveerd werd. Hettei meentebestuur werd bij plechtigheid vertegenwoor^ door wethouder A. J. M vai Klaauw, de Raad vu Kerke Wassenaar door zijn voorzi Ds. J. A. G. vu Zuten. 9 Bomen voor Oostdorperweg WASSENAAR De afdeling groenvoorziening van de techniij) diensten in de wandeling „plantsoenendienst" genaamd, btn deze week met de aanplant van bomen op de Oostdorperwqr op het pleintje bij het winkelcentrum Stadhoudersplein. Wat de Oostdorperweg betreft gaat het om uitbreiding vane auwezige beplanting. Voornamelijk au de oostzijde vu de a is op verschillende plaatsen nog ruimte auwezig voor bon 2 Afhankelijk vu de ruimte zullen daar zowel breeduitgroeienda zuilvormige soorten worden geplut, in totaal 31 stuks. v Op het winkelpleintje vu het Stadhoudersplein zal eveneens a bestaude bepluting - 4 bomen lugs de Hofcampweg en y rozenvak - worden uitgebreid. E r zullen 8 bomen worden bjj, plaatst en op die manier wordt getracht de gezelligheid env intimiteit vu het plein te vergroten. i De volgende maud zullen bomen worden geplut in de ZijllP aan de zijkut vu de botenloods in Princehaven. Tij demi. boomfeestdag op 16 maart zal de schooljeugd bomen pluterf het clublokaal vu de postduiven vereniging „De Gevleugr Vrienden" au de Dr. Mansveltkade en bij het speelterrein- dezelfde omgeving. 1 ADVERTENTIE rl Het NMB-kantoor in Leiden aan de Rijnsburgersingel 61 heeft met ingang j, van 1 maart 1977 een nieuw telefoonnummer p Rijnsburgersingel 61, Leiden. KATWIJK De jaarverga dering vu Philatelic a - afde ling Katwijk zal worden ge houden op dinsdag 1 maart in het restaurant van sport hal Cleyn Duin. Auvang 20.00 uur. Na de pauze: bingo en een grote veloting. KATWIJK In „De Klink", het blad vu de wijkvereni- ging Koestal-Overduin wordt gewag gemaakt van een actie om de wijk letterlijk „op te fleuren": men wil de bewo ners ertoe brengen zoveel mogelijk bloembakken aan te brengen op en aan bal kons en galerijen. Coordina tor van deze actie is de heer Dirk vu Duijn, tuinmu bij gemeentewerken gedurende „Waard komt dii - bij elkaj iis om n> de afgelopen 24 jaar. Yol adviezen ku men bij hd terecht (Haviklaan 20). VOORHOUT - Anders Om" soos komt d dag om 2 uur weer bij e in het Parochiehuis om de hele groep de middj door te brengen met diven bezigheden zoals kaarte kienen, biljarten, enz. Vd elk onderdeel worden prijrt beschikbaar gesteld. Deze maudelijks terugkerend bijeenkomsten blijken duid lijk in de behoefte aan oj spanning voor de vaak n( vrij jonge W.A.O.-ers te voc zien. Kwam auvankelijk e vaste kern trouw bij elkai nu is het een duidelijk ge( ven dat bij elke nieuwe b eenkomst weer nieuwe I zichten eens een kijkje k men nemen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4