Uitschakeling Hans Beugel typeert paniek HYS KAN NIET MEER VLAMMEN Meniscusoperatie Henk van Leeuwen rS2SL i AMVJ in slotfase met drie man Basketbalduel Duijrestein gestaakt na dreigement" Vieuw rircuit )ss ifgekeurd Iafgelast Gemakkelijke zege Tilburg Gunstige loting sehaatssprinters Kantrechters wijzen Cees Jan Winkel als verliezer aan LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 FEBRUARI 1977 PAGINA 9 Bij René Notten (in een ander zieken huis werd deze week ook Wim Jan sen van Feyenoord geopereerd) is het ergste achter de rug. De speler van Ajax heeft een dij beenoperatie achter de rug, aanleiding voor zijn zoontje Reinoud Heinz Stuy, Wim Suurbier en Pim van Dord op bezoek te komen in het Amsterdamse Lucasziekenhuis. Vreemde" supporters steunen Eindhoven (Van onze correspondent) EINDHOVEN Behalve door de eigen aanhang zal voetbal vereniging Eindhoven morgen in de thuiswedstrijd tegen kop loper Ajax gesteund worden door een groot legioen PSV- supporters. Een Eindhovense caféhouder en supporter van PSV liet 20.000 affiches drukken en versprei den, waarin hij zijn collega-sup porters van PSV verzocht de wedstrijd van Eindhoven te be zoeken en de spelers van trainer ink van Leeuwen essure in het duel ivolg zou hebben. (Van onze sportredactie) Lex Schoenmaker daarentegen geneest sneller de opgelegde straffen van DEN HAAG Henk van Leeuwen ondergaat van zijn voetoperatie dan was voorzien. De mid- en Korevaar, gehandhaafd, maandag in het Haagse Westeinde-ziekenhuis denvelder wordt over twee weken verlost van het een meniscusoperatie. De spits van FC Den gips om zijn voet en hoopt twee weken daarna Haag, die dit seizoen al gedurende een groot zijn rentree te maken in het C-team. Uit de dit Het viertal, dat betrokken was bij het „straf- aantal wedstrijden met allerlei blessures buiten- seizoen omvangrijke ziekenboeg van FC Den schoppenincident" in het bekerduel tegen Excel- spel heeft gestaan, moest afgelopen zondag in Haag is Leo de Caluwe ontslagen. De rechtsach- sior, had beroep tegen de boetes aangetekend, het bekerduel tegen Excelsior met een naar het ter, die zeer lang met een liesblessure kampt, maar het bestuur stelde zich achter de maatregel zich toen liet aanzien lichte knieverwonding maakt vanmiddag zijn opwachting in het C-team. van manager en trainer. „Ik heb het de spelers uitvallen. Gisteren werd bij nader onderzoek Dojo Perazic, die met een voetblessure sukkelt, afzonderlijk in een plezierige sfeer meegedeeld en clubarts Bos na de opgelopen met Excelsior, die een operatie tot duidelijk dat de blessure ernstiger was dan speelt morgen niet tegen FC VW. aanvankelijk werd verondersteld en dat opera tief moet worden ingegrepen. Van Leeuwen zal MJ14 V(tl> tenminste zes weken zijn uitgeschakeld. Het bestuur van FC Den Haag heeft overigens moest ondernemen". en ze hebben het wijs opgenomen", aldus mana ger Van Hal. „Alleen Kila zou nog overwegen of hij via zijn vakbond nog verdere stappen (Van onze correspondent) De achtste 24-uurs-race oor motoren van Oss, die op en 8 mei op een geheel nieuw Ircoit zou worden gehouden en raarvoor het gemeentebestuur m Oss reeds toestemming had ;even, gaat op die datum 'el zeker niet door. Nederlandse Motorsport lond, onder wiens auspiciën het enement valt, en de Koninklij- Nederlandse Motorrijders Vereniging stellen aan het cir cuit veiligheidseisen waaraan de gemeente Oss op korte termijn niet kan voldoen. Er zouden on- idermeer lantaarnpalen ver- (plaatst moeten worden. Voorzitter Harry Hofmans van het organisatiecomité: „als de ace niet zou doorgaan, bete tent dat de zwaarste klap en de [rootste tegenvaller voor het co- nité. Zeker nu we de zaak al oor negentig procent voor el- :aar hebben". ^athy v.d. Mije 'rijpt kans tOOSENDAAL De laatste lartij van de schaaktweekamp üssen Lematchko en Cathy van Ier Mije die donderdag j.l. cerd afgebroken, is na totaal 4 zetten en acht uur spel in rinst voor de Nederlandse chaakster geëindigd. De afge- iroken stelling, een toreneind spel, bood meer moeilijkheden lan verwacht werd. Nederlandse kampioene ipeelde echter veilig en zeker en roerde langzaam haar voordeel pt winst, waarmee de eindstand ip 3-3 werd gebracht. Vanmid- iag is de eerste beslissingspartij yaarbij Lematchko met wit speelt- Bij remise wordt morgen de tweede beslissingspartij ge speeld. ZEIST Acht afdelingen van de KNVB hebben alle wedstrij den voor vandaag afgelast: Zwolle, Gelderland, Amster dam, Haarlem, Leiden, Gouda, Rotterdam en Dordrecht. De af deling Dordrecht heeft ook alle ontmoetingen voor morgen af gelast Het concours hippique dat dit weekeinde in het Amsterdamse zou worden gehouden, is in verband met de gesteldheid van het terrein afgelast HANDBALLERS KUNNEN B-GROEP VERGETEN INNSBRÜCK - De wereldkam- pioenschappen handbal in de B-groep lijken voor Nederland afgelopen. Spanje wees de Ne derlandse heren gisteravond in Innsbrück hun plaats met een overwinning van 25—16, na een ruststand van 10—7. Vandaag volgt nog de wedstrijd tegen Noorwegen, dat eerder van de kracht van Spanje, dan van die van Nederland is. Er is niets jaf te dingen op de cijfers waarmee verloren werd van .de Spanjaarden. Spanje was in alle opzichten beter, van doelman tot cirkelloper, in ver dediging en in inventiviteit bij de aanval. Slechts onverzette lijkheid heeft Nederland een helft op de been kunnen hou den, want na het eerste half uur bleek de strijd, bij een achter stand van drie doelpunten, nog niet beslist. Tien minuten na de rust was het wel definitief voor- Gosens aan te moedigen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het tijdelijk staken van de gister avond gespeelde basketbal wedstrijd tussen Duijves- tein Wintersport en AMVJ uit Rotterdam bleek het dieptepunt te zijn van een zeer felle partij. De scheidsrechters Greup en Pattiscilano (Den Haag) besloten tot deze maatregel, toen Van Eek (AMVJ) j het veld moest verlaten met vijf persoonlijke fouten. Van Eek ging er uit nadat hij achter de ruggen van Schoenmaker daarentegen geneest_sneller de opgelegde straffen van Kila, Koekema, Toet] bL^houwd^werTab^n Tei^'end^hJódiï^ ten opzichte van de scheidsrechters", aldus de lezing op het wedstrijdformulier. Het incident gebeurde bij de stand 79—62 voor Duijvestein. De Vos, De Vries en Bornet (AMVJ) waren toen al uit het veld gestuurd met vijf p's. Trainer Frits Spaak van AMVJ: „Ik zal het hier zeker niet bij laten. Het is toch abnormaal dat bij deze wedstrijd twee Haagse scheidsrechters aanwezig zijn. Waarom niet één uit Den Haag en een uit Rotterdairi, dat is tenminste eerlijk verdeeld. Reken maar dat het staken van deze wedstrijd een grote staart zal krijgen. Wij zijn van plan er een mondelinge zaak van te maken bij de bond". De verhitte gemoederen waren er de oorzaak van dat het gerin ge publiek een slechte wedstrijd voorgeschoteld kreeg. Duijves tein nam reeds na vijf minuten in de eerste helft een voor sprong van 14—10 en breidde deze stand na tien minuten ver der uit tot 28—17. Omdat de Rotterdammers de nadruk leg den op het hinderen van de tegenstander, moesten zij toe zien dat Duijvestein ging rusten met en voorsprong van 48—31. De tweede helft werd nog ru wer. In totaal namen beide speelhelften een uur en drie kwartier in beslag. Veel onder brekingen dus voor overtredin gen aan beide kanten. De scheidsrechters gingen ook niet helemaal vrijuit, zij floten elke actie „dood". Berry Eijgendaal moest reeds na vijf minuten in de tweede helft het veld ruimen vanwege het plaatsen van op merkingen aan het adres van de scheidsrechters. Hoewel AMVJ wat terugkwam, maar in de laatste minuten met drie man moest spelen, won Duijvestein verdiend met 96-76. bij. Nederland klapte volledig in elkaar, de productie stokte twaalf minuten lang en Spanje scoorde in die periode zes keer. Een verschil van negen doelpun ten was niet meer goed te ma ken. Nederland verloor in de eerste minuten na rust volledig z'n greep op het spel. Niet alleen in het veld, ook op de bank. Aan voerder Hans Beugel, die voor twee minuten was uitgesloten, werd te vlug het veld weer inge stuurd. Een paar seconden maar, het kostte hem echter wel de rest van de wedstrijd. Neder land verloor daarmee zijn scherpste cirkelloper, die in de eerste helft goed was geweest voor drie doelpunten. De han delwijze rondom Beugel was een symptoom voor de paniek die bij Nederland heerste in de pijnlijke eerste fase na rust Hans Beugel maakte maar drie doelpunten. Door een fout mocht hij in de tweede helft niet meer meespelen. De totale ineenstorting was niet voorspelbaar geweest na de eerste dertig minuten. Ak koord, Spanje speelde beter, maar Nederland bleef redelijk bij, niet in het minst door Piet Kivit die in ieder opzicht zich een volwaardige international toonde. Als geheel echter was Neder land te beperkt, het sterkst ma nifesteerde zich dat bij Bert Bouwer, toch een van de hoofd figuren in de nationale competi tie. Bouwer scoorde in het ge heel niet, kwam ook nauwelijks tot een schot en werd in de verdediging volledig overlopen. Drie van de vier strafworpen, die Nederland tegenkreeg, kwa men op zijn conto, omdat hij de noodrem moest hanteren nadat afstoppen op een andere manier voor hem onmogelijk was geble ken. Trainer Georges van Noessel had geen verontschuldigingen na afloop. „Een verdiende ne derlaag. Wij dachten in de rust nog kans te hebben, maar bin nen tien seconden hadden wij al een doelpunt om de oren. Van dat moment werden alle hand balafspraken vergeten en in de rommelige fase daarna was Spanje de ploeg die profiteer de." Opstelling (met tussen haakjes het aantal gemaakte doelpun ten) Nederland: doel Ron de Jonge en Ger Norbart, veldspe- lers Jo Helwegen (1), Hans Beugel (3), Paul Schuurkes (1), Bert Bouwer (-), Bob Sondaar (-), Piet Kivit (7), Harry Weer man (1), Geert Oosting (-), Peter Verjans (1), Ton Reijnders (2). Overige uitslagen: Zwede n—Oostenrijk 28—15 (158), W est-DuitslandPortugal 36—18 (19—8), Tsjechoslowakij- e—Zwitserland 24—16 (11—12). NEDERLAAG VOOR ZAALHOCKEYTEAM KEULEN De West- duitse zaalhockeyploeg heeft gisteravond in een sportcentrum in Keulen de interlandwedstrijd tegen Nederland voor 600 toeschouwers met 18-10 gewonnen. Bij de De huidige Europese zaalhockeykampioen, bij wie Wolfgang Rott, Die ter Freise, Fritsz Sch midt en Michael Kr a use hun laatste wedstrijd voor de nationale ploeg speelden, liet regelmatig voortreffelijk zaalhoc key zien. In de weinige tijd, dat de thuisclub gas terugnam, werden onno dige doelpunten van Oranje geincasseerd. Aan Nederlandse zijde vielen de debuterende doelman Pierre Her mans en Tim en Ron Steens in positieve zin het meest op. Harry Wielheesen, straks met de Nederlandse ijshockeyploeg op de wereldkampioen schappen maakt de gelijkmaker. De vreugde was voorbarig. DEN HAAG Het was gisteravond vlees noch vis in de wedstrijd HYS In te rv amTilburg Trap pers. De bijna 2000 toeschouwers zijn dan ook teleurgesteld naar huis gegaan. Niet alleen omdat de thuisclub de voorlaatste thuiswedstrijd met 4—2 verloor. De gehele wedstrijd stond op een laag pitje. En dat terwijl er voor de Hagenaars nog een tweede plaats in de competitie te verdienen was. Een overwinning zat er wel degelijk in, maar de Haag se ploeg wilde niet vlammen en het waren alleen Harry Turk, coachspeler Jean Martin en doelman Cor Hoogendoorn die in het povere duel een ruime voldoende konden halen. De tweede lijn, de zogenaamde jeugdlijn faalde volkomen. Tjakko de Vos en Robin Saraber van wie het Haagse publiek zoveel plezier heeft gehad deze competitie zijn blijkbaar ijshockeymoe. De eerste periode werd afgesloten met een voor sprong van 2—1 voor de Hagenaars. HYS had in die eerste periode de kans gehad om een grotere afstand te nemen, want de Tilburgse ploeg bood weinig of geen tegenstand in die fase van de wedstrijd. De wedstrijd was ruim zes minuten oud, toen Johan van der Ven Tilburg Trappers op 6—1 bracht. Maar 25 seconden later was het gelijk toen de Haagse aanvaller voor de W.K. in Tokio Harry Wielheesen gelijk maakte. Van Boekei bracht in de veertiende minuut de stand in evenwicht: 2—2. In de derde minuut van de laatste periode werd de nederlaag van HYS een feit. Een afstandsschot van Klaas van der Broek was Cor Hoogendoorn te machtig: 2—3. Daarna kam HYS sterk terug en ging dan toch nog ijshockeyen maar de defensie van de Trappers met Peternousek aan het hoofd liet niets meer toe. Het publiek kwam ook nog even aan zijn trekken. Een kleine vechtpartij tussen Wenzel Tuma en Brian de Bruin deed beide spelers in de kleedka mer belanden. Terug Matig Hij zorgde ook voor 21. Een combinatie „uit het boekje" tussen Brian de Bruin en Harry trof doel. Daarna kon de weer herstelde Göbel zijn doel verder schoon houden. De tweede periode was zeer matig en van Haagse kant nauwelijks het aankijken meer waard. Met nog 27 seconden te spelen ging de Haagse doelman van het ijs om een veldspeler meer in stelling te brengen voor het Tilburgse doel. Het hielp echter niet. Zestien seconden later was Cor Hoogendoorn weer in zijn doel terug. Bij zijn afwezigheid had Bill Buckton een combi natie met Klaas van der Broek in het verlaten Haagse doel geschoten en stond Tilburg op 42. Een nederlaag die HYS de tweede plaats in de competitie kostte en Feenstra Verwarming de Nationale titel nog niet bracht. Feenstra Verwarming won gisteravond met 84 in Nijmegen bij de Nationale Nederlanden. De tussenstanden waren hier: 11, 1—4 en 2—3. Aan e^n gelijkspel vanavond thuis tegen het Amster damse Orwo hebben de Friezen genoeg om voor de eerste maal kampioen van Nederland te wor den. In Amsterdam won Orwo met 12—7 van de Hunters. Tussenstanden: 3—3, 2—1 en 7—3. ARTHUR VAN RIJSWIJK (Van onze sportredactie) ALKMAAR De eerste klap was een daalder waard. Dat Sold gisteravond voor Henk Gemser de trainer van de he- rensprintkernploeg was goed te spreken over de loting die werd verricht in het Raadhuis van Alkmaar. Zijn twee troeven Ep- Pie Bleeker en Jos Valentijn werden namelijk na toppers als Eric Heiden, Oloph Granath, Gaetan Boucher, Kay Arne En- gelstad en Frode Running ge noemd. Eppie Bleeker lootte op de 500 meter in de vierde rit tegen de Amerikaan Peter Muller. Jos Valentijn die evenals de friese onderwijzer in de eerste groep was ingedeeld, trof het wat min der met de Westduitser Hirsch Bichler als tegenstander. De de butant Bert de Jong rijdt tegen de Fin Pertti Niitylë. Op de deelnemerslijst bij de heren kwam nog een verandering Va- leri Moeratov zal voor Rusland niet starten. In zijn plaats rijdt Evgeni Koelikov. Op de 1.000 j meter opent Eppie Bleeker te gen de Zweed Bernt Jansson. Valentijn rijdt in de zesde rit I tegen de Noor Stenshjemmet I Bert de Jong rijdt in de negende r rit tegen de Fransman Michon. Als eerste Nederlandse start op j de 500 meter Annie Borckink, die in de vijfde rit tegen de Noorse Liesbeth Korsmo-Berg rijdt. De verdere indeling van de Nederlandse dames is als volgt: zesde rit: Haitske Pijl- man-Paula Halonen, zevende rit: Sijtje van der Lende-Yuko Ota, achtste rit: Jome van Rijs- sel-Pirjo Hyvarinen. Op de 1.000 meter is Haitske Pijlman de eer ste Nederlandse rijdster. Zij start in de vierde rit tegen Halo nen, daarna volgen Borckink te gen Poulos, Van der Lende te gen Hyvarinen, en Van Rijssel tegen de Japanse Ota. Bij zwemkampioenschappen in Leiden I (Van onze sportredactie) j LEIDEN In zwembad de Zijl j in Leiden zijn gisteravond de I nationale winterkampioen- I schappen voor jongens en meis- I jes geboren in de jaren 1961, 1962 of 1963, voor het eerst in I de geschiedenis van de Zwem- bond georganiseerd. I Bij de meisjes, waarvoor, ver- I deeld over drie series, de 800 meter vrije slag op het program- I ma stond, was Ineke Ram van het Amsterdamse D.J.K. de I snelste. Na een zeer regelmatig gezwom men race (100 meter tijdden ge middeld 1.09.0) werd zij met 9.12.2 kampioene bij de meisjes, geboren in 1962. Agnes Jansen van Z.P.A. werd in de leeftijd groep tweede met 9.16.9. en als derde met 9.18.4 tikte Rianne Jansen van Kraay van P.S.V. waren eveneens succesvol. Bij de meisjes, geboren in 1963 werd Anneke van Kraay natio naal wereldkampioene met de goede tijd van 9.18.0. Haar zusje Lenny werd met 9.13.7 winnares bij de in '61 geborenen. De 1500 meter vrije slag '63—'62 leverde een prachti ge strijd op tussen Cees-Jan Winkel van DES Den Haag en Edwin Kooijman van H.P.C. uit Haarlem. Winkel, die snel van start was gegaan en halverwege de race een voorsprong van ruim vier seconden had opgebouwd, moest in de tweede helft terrein prijsgeven. In de laatste meters kwam Kooijman langszij en hoewel voor beide zwemmers 16.47.4 werd genoteerd, wezen de kantrechters Kooijman als winnaar aan. Het laatste pro gramma an de openingsavond, de 1500 meter vrije slag voor jongens geboren in 1961, leverde een overwinning op voor de ta lentvolle Fred Vollenberg van B.Z.V. uit VHertogenbosch. Met 16.49.8 was hij verzekerd van een nationaal kampioen schap. Tweede werd Frans de Goey van R.Z.V. met 17.21.8. Aad Heemskerk teleurgestelde biljarter (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG Aad Heemskerk kon niet anders dan teleurge steld zijn. Met een sip gezicht verliet hij de toernooizaal na zijn onverwachte verliespartij tegen Hank den Hertog. Welis waar had de laatste steeds een kleine voorsprong gehad, maar in de slotfase nam Heemskerk het initiatief en leek op weg de partij nog winnend te beëindi gen. Den Hertog scoorde echter een slotserie van negentien, waarmee hij zijn eerste winst partij realiseerde en Aad Heemskerk voor de eerste maal in dit distriktskampioenschap libre-klein eerste klasse op ver lies zette. (166—170 in 32 brt). De nederlaag kwam des te har der aan, om dat hij in de derde ronde nog een formidabele winstpartij boekte en dertien beurten met een hoogste serie van zeventig. De 72-jarige Harry Beckers was zijn slachtoffer. Na vier ronden zijn nog twee spe lers zonder puntenverlies: Frans Ebregt en een oude bekende in de eerste klasse Joop Danc- kaerts. Vooral Ebregt kroop in de derde ronde tegen Kasper Bleijenberg door het oog van de naald. De laatste had tot kort voor het einde van de partij zeer ruim de leiding. Frans Ebregt vocht echter knap terug en ver sloeg Bleijenberg op de streep (170—166 in 37 brt.). Joop Danc- kaerts levert zeer regelmatig, maar niet imponerend werk af: zeges in resp. 30,25,30 en 26 brt. De stand na 4 ronden: 1. Frans Ebregt 8/6.29; 2. Joop Danc- kaerts 8/6.12; 3. Aad Heemskerk 6/6.44; 4. Aad Rimmelzwaan 4/4.62; 5. Freek Dieke 2/4.77; 6. Hank den Hertog 2/4.44; 7. Har ry Beckers 2/3.86; 8. Kasper Bleijenberg 0/4.22. Elfstedentocht moet uitwijken DEN HAAG Het ijs in Lahti waar de alternatieve Elfsteden tocht op 5 maart was gepland is van dusdanige kwaliteit ge worden dat de organisatie heeft moeten uitkijken naar een tweede alternatief om de tocht doorgang te laten vinden. Om alle problemen te ondervan gen is nu besloten om de alter natieve elfstedentocht te ver plaatsen naar Oulu, in het hart van de Botnische Golf op de grens van Lapland. Sportpenning voor KVS (Van onze sportredactie) DEN HAAG Wethouder Vink heeft gisteravond de sportpen ning van de gemeente Den Haag uitgereikt aan de korfbal vereniging KVS. De heugbjke gebeurtenis luister de de viering van het 50-jarig bestaan van de Haagse korfbal vereniging op.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9