estuur wijkvereniging verdedigt beleid voor "Zelfs geld Salarissen is niet meer aanwezig ,Asbestdeeltjes nog op daken huizen" Anderhalf uur toeteren om PPR- megafoon Verdeeldheid over kostenbesparing bij bouw R. Steinerschool in Voorschoten Knap fluitspel Rien de Reede Bloemrijke modeshow Gronheid WERKNEMERS FAILLIETE ANKETCENTRALE OP STRAAT (NENIGHEID IN PIETERS- EN ACADEMIEWIJK Ketelshow nog niet volgroeid ^TAP/REGIO LEIDSE COURANT PAGINA 3 S) Pro, teert, v< (S) Vc ES EO: 2) 2^ j id roll Vers. Q en). 2i: jTWIJK Het voltallige personeel 60 mensen Veer <£n de Banketcentral Van den Ooord bv in ieded< jfwijk aan Zee, is ontslag aangezegd. Dat ge- P.amGn urde nadat de rechtbank in Den Haag de de nketcentrale failliet had verklaard. De heer rkdienfui Den Ooord eigenaar-directeur van het bedrijf waren vertegenwoordigers in de Katwijkse onder neming aanwezig om de ontslagen personeelsleden als werkzoekenden in te schrijven. Van een afvloeiingsregeling is geen sprake. Dis trictsbestuurder Wim Meere van de voedingsbom- ganze d zelf het faillissement aangevraagd nadat de den FNV zei dat hij bij het ministerie van Econo- ldtderlandse Middenstands bank niet langer be- mische Zaken aan zal kloppen om geld voor een s krediet te verlenen. afvloeiingsregeling los te krijgen. Tot de verkoopmaatschappij Van Den Oord bv io KruP1^31 er 'n het bedrijf totaal geen geld meer behoren behalve de banketbakkerij Van Den Oord samefwezig was heeft de curator besloten de produk- m Katwijk ook De Jong's Koek- en Banketfabriek >00 0* onmiddellijk stil te leggen en het personeel te in Veenendaal en Soberjé Biscuit- en suikerwerk- (^jtslaan. Er is zelfs geen geld meer in kas voor fabriek in Horst (Limburg). 'n r>Jt uitbetalen van de salarissen over februari. Het bedrijf in Veenendaal zal volgende week ook tegenwoordigers N van de bedrijfsvereniging failliet worden verklaard. Voor het bedrijf in het bakkersbedrijf waren gistermorgen in het Horst is er nog een kans dat het kan blijven voortbestaan. Dat bedrijf is niet failliet verklaard. Wel is uitstel van betaling verleend. De produktie kan daar dus gewoon doorgaan. In totaal werken van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Leiden bij de drie bedrijven ongeveer 150 mensen. [drijf aanwezig om er voor te zorgen dat het ;oneel een voorschot uitbetaald kreeg. „VOORKOMEN IS BETER" EIST MEDISCH ONDERZOEK LEIDERDORP - De vereni ging „Voorkomen is Beter" is bijzonder teleurgesteld in het gemeentebestuur van Leider dorp, dat nog steeds niet heeft gereageerd op het verzoek een medisch onderzoek te houden onder de werknemers en de omwonenden van de firma Kruyt. „Voorkomen is beter" eist dit onderzoek nadat be kend was geworden dat in de zagerij van de firma Kruyt gevaarlijke asbest houdende stofdeeltjes in de open lucht kwamen, als gevolg van een slecht afzuigsysteem. Volgens de vereniging, die inmiddels 1400 handtekeningen heeft verzameld om haar eisen kracht bij te zetten, bevindt zich nog steeds stof op de daken van de huizen in de omgeving van het bedrijf. Die stof waait volgens „Voorko men is Beter" bij harde wind de huizen binnen. De vereniging meent tevens dat bij het laden en lossen van eternietplaten gevaarlijke stof deeltjes in de lucht komen. De vereniging „Voorkomen is Be ter" blijft bij haar eis dat een medisch onderzoek moet wor den ingesteld en voegt daar aan de volgende eisen toe: on derzocht moet worden of zich inderdaad gevaarlijke stoffen mogelijk asbestvezels op de daken van de omliggende huizen bevinden en of er ge vaarlijke stoffen in de open lucht terechtkomen bij het la den en lossen van eternietpla ten. Indien de vermoedens van de vereniging juist zijn, moe ten de daken van de huizen onmiddellijk worden gereinigd en moet het laden en lossen van eternietplaten onmiddel lijk worden stopgezet Aldus heeft de vereniging geschre ven aan het gemeentebestuur. Afscheid van zuster Stanislaus •De Ursula school in Nieuwveen heeft gisteren afscheid genomen van zuster Stanislaus, die 16 jaar lang hoofd van deze blo- school is geweest. Om gezond heidsredenen moest zij haar functie neerleggen. Het afscheid werd gisteren uitbundig gevierd. Voor de kinderen was er een feestmiddag, de ouders kwamen in groten getale naar de recep tie. Zuster Stnilaus werd over stelpt met geschenken. Op de foto haar opvolger S. Geerlings, die namens de collega's een kookboek aanbiedt. in een onzer verslaggevers) [IDEN Het bestuur van de wijk- niging Pieters- en Academiewijk •ft in een brief van 10 kantjes de (S) I wijkbewoners van repliek gediend, 1 le zich eerder deze week in een 'ijven tot het bestuur richtten om rogrjpheldering te vragen over het be- lursbeleid inzake de afsluiting van Breestraat. Zoals bekend wilden wijkbewoners met meer linkse tpathieën het bestuur min of meer (Sjfer verantwoording roepen in een ex- ra ledenvergadering. Wiet bestuur antwoordt de onderteke- ^ïaars van deze brief, dat het niet is op korte termijn monde- i) J| ling op de vragen in te gaan, zodat men zijn toevlucht heeft genomen tot een weerwoord op papier „om de be zorgdheid met de grootste spoed weg te nemen". Het verenigingsbestuur gaat vervolgens uitvoerig in op de gang van zaken rond het gewraakte raadsbesluit over de Breestraatafslui- ting en herhaalt nog eens zijn stand punt dat het onzinnig was dit besluit te nemen zonder eerst de uitslag af te wachten van een nog te houden onderzoek. Het bestuur merkt naar aanleiding van opmerkingen over de „nergens geëxpliciteerde rol van de gewraakte partij-politiek in de besluitvorming" op dat wethouder Waal op donderdag 20 januari aan de voorzitter van het LCC en de secretaris van de Kamer van Koophandel heeft gevraagd of zij niet een van de leden van het CDA en de VVD konden overhalen alsnog met zijn voorstellen in te stemmen zodat deze - bij gebrek aan steun van de PSP - alsnog een meerderheid kon den halen. Toen deze weigerden daar aan gehoor te geven moest Waal om wille van zijn politieke partijpro gramma wel een ander middel om de ene stem te winnen. Hij heeft die stem gewonnen door de afsluiting van de Breestraat op het laatste mo ment terug te koppelen van het voor stel de Valkbrug in twee richtingen open te stellen", zo legt het bestuur uit. Naar aanleiding van het verbreken van de contacten met de Adviesraad voor de Binnenstad (zie L.C.- van 10 februari) wijst men er op dat de wijk vereniging als zodanig geen lid was en kon zijn van de adviesraad, maar dat de bestuursleden Van Cruijsen en Doove, die op persoonlijke titel aan het werk in deze raad hebben deelge nomen, hiermee zijn gestopt. Ook het verwijt dat de Pieters- en Academiewijk voor het opblazen van het overleg tussen de binnenstadswij- ken zou hebben gezorgd wijst het bestuur in zijn brief van de hand. Het betwijfelt zelfs of het feit dat een aantal andere wijken hier inmiddels uitgestapt is er wel toe heeft geleid dat dit overleg nu is opgeheven. Tenslotte krijgen de protesterende wijkbewoners ook op hun opmerkin gen over de kontakten tussen het ver enigingsbestuur en het LCC en over de brief aanPrins Claus ter gelegen heid van diens bezoek aan Leiden lik op stuk. Het bestuur wijst er op dat de Pieters- en Academiewijk naast bewoners ook winkeliers rijk is, tus sen wie een samenspel moet zijn als de binnenstad dat vraagt. Overigens stelt het bestuur dat op dit punt door de briefschrijvers naar de bekende weg wordt gevraagd en dat men zich op dit punt zelf heeft misleid: de brief aan Prins Claus ging helemaal niet over de Breestraat, zoals de bewoners hadden gesuggereerd, maar over de bouwplannen voor het Doelenterrein en wat daarmee samenhangt. Tenslotte wijst het verenigingsbestuur er nadrukkelijk op geenszins de be doeling te hebben gehad het lidmaat schap van de briefschrijvers gelijk te schakelen met onmondigheid. De lan ge schriftelijke verantwoording is vol gens het bestuur een bewijs van het tegendeel. LEIDEN Jasper Postma en Fred van Deth waren gister avond met hun „Ketelshow 2" in de Leidse Schouwburg. Wei nig mensen zullen evenwel van hun optreden kunnen getuigen; met de publieke belangstelling was het droef gesteld. Nu bleek „Ketelshow 2" geen hoogvlieger in humorland, maar sympathieke kanten heeft deze cabaret-achtige productie wel. Je zou dit humorprogramma kunnen karakteriseren als ideeën-theater. Elk nummer heeft één bepaalde kerngrap - voortgesproten uit een creatieve oprisping, die voornamelijk op het terrein van requisieten en décor ligt Het idee is dan door gaans uitstekend, maar te ma ger om een heel nummer te dragen. Ook is de uitwerking van zo'n creatieve boer niet al tijd even gelukkig. Dat laatste hangt samen met een ander gebrek van van Deth en Postma. Hoewel ze alle twee kwaliteiten hebben, vooral op het mimisch vlak, heeft geen van beiden uitstraling. Gespro ken tekst krijgt derhalve geen werking in de zaal; woordspelin gen gaan verloren, omdat ze krachteloos gezegd worden. De timing van grappen is niet orde. Daar is ondermeer het lage tempo of de grote uitge- sponnenheid schuldig aan. Veel van de kracht van een paar op zich aardige clownsnummers gaat door die traagheid verlo ren. En op die ogenblikken speelt het vertragende van het mimische van Deth en Postma juist parten. Dat alles neemt niet weg dat „De Ketelshow" ook iets leven digs heeft, omdat hij niet zo glad is. Bovendien zitten er een paar goede ideeën in. Met drie creatieve flitsen van van Deth en Postma moet zeker een mooi programma te maken zijn. Paul van de Plank (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Grote verwarring gistermiddag op ons Leidse stadhuis. Je kan je als raadscommissie voor de beroepsvoor schriften natuurlijk wel gaan buigen over een verzoek van de PPR tot het meevoeren van megafoons tijdens een demonstratieve tocht, maar dan moet je natuurlijk wel eerst weten wat megafoons zijn. Mr. Woudstra, voorzitter van deze commissie, was gistermid dag volkomen de draad kwijt. Na een half uur oeverloos heen en weer gepraat, stelde hij de enigszins onnozele vraag: „Ja, maar wat is nu eigenlijk een megafoon? Is dat soms een soort scheepstoeter? Wat jammer nou, dat niemand zo'n ding heeft meegenomen naar deze vergadering". Vragen en opmerkingen, die de discussie nog eens een half uur zouden rekken, alvorens de vergadering geschorst werd. Wat was nu eigenlijk het grote probleem? De PPR hield vandaag in Leiden een manifestatie tegen kernenergie. Om daar ruchtbaarheid aan te geven had de PPR een kraam op het Stadhuisplein geplaatst. Voor zover waren er nog geen moeilijkheden, want voor het plaatsen van kraam en geluid sinstallatie werd grif een vergunning afgegeven. Maar ja, de Leidse PPR wilde ook nog eens met handkarren naar winkelcentra in de Meren wijk en Zuid-West trekken, met gebruik van megafoonds. Nee, zei het college, verwijzend naar politieverordeningen en enkele vage richtlijnen in dat soort zaken. De kwestie „megafoon ja-megafoon nee" was uiteindelijk goed voor het opvoeren van een allersmakelijkste klucht, die meer dan anderhalf uur in beslag zou nemen. Mr. Woudstra toonde zich meestentijds de grootste aamgever voor de komische spraakverwarringen. Zijn reeds eerder genotuleerde opmerkingen vulde hij nog eens aan met „Waar heeft u die megafoonds eigenlijk voor nodig?". Toen dat probleem uit de wereld was geworpen, rees de vraag: „Hoeveel decibellen aan die „geluidsversterkende toeter zou den kunnen ontspruiten?". PPR-secretaresse Cockie Volmer had het er duidelijk moeilijk mee, maar stelde dat je je ermee verstaanbaar kon maken over een afstand van drie meter. Geen slim antwoord uiteraard, want onmiddellijk kwam mr. Woudstra weer in het geweer. „Maar waar heeft u dan die megafoonds nog voor nodig?". De spitsvondigheid van deze voorzitter kende gistermiddag echter geen grenzen, want met de vraag: „Hoe groot zijn die dingen eigenlijk", wist hij de discussie nog aardig te rekken. Brigadier de Beer van de Leidse politie toonde toen reeds zijn „lekengeduld" in dit soort zaken: „Mensen, wat zitten we nu eigenlijk te doen. We zitten al 15 minuten te praten over hoe groot zo'n ding kan zijn". Na een schorsing kwam 's avonds eindelijk het verlossende antwoord: de PPR mocht vandaag tijdens zijn manifestatie wel megafoons gebruiken in de twee winkelcentra, maar niet tijdens de tocht naar deze centra. Blijft echter de vraag, waar sommige commissies op ons stadhuis mee bezig zijn. Misschien kan er over een tijdje vermakelijkheidsbelasting geheven worden. LEIDERDORP De Dorps kerk in Leiderdorp was gisteren weer stampvol voor het concert in de Barokserie van K&O. Bij het sfeervolle kaarslicht was het deze keer met moeite muziek lezen voor fluitist Rien de Reede en de van beter licht voorziene Bob van Asperen, die clavecim- bel en orgel bespeelde. Een con cert vol gevoelige muziek, alle maal even zoetgevooisd, waar naar het aangenaam luisteren is zonder dat je een keer rechtop in je stoel gaat zitten omdat er zulke interessante dingen gebeu ren. Maar dat neemt niet weg dat deze muziek zijn eigen, niet al te gecompliceerde charme heeft. En in ieder geval was het knap pe spel van Rien de Reede zeer de moeite waard. Als specialist in het Barok-genre is hij ver doorgedrongen in de geheimen van het vak. Niet alleen in de langzame delen maakt hij een prachtige toon, in presto en vi vace klinkt het even gemakke lijk en licht aangeblazen. De fantasie voor fluit-solo van G. Ph. Telemann, hoewel gehin derd door het onophoudelijk ge- sjirp van een paar vroege kre kels, klonk goed en doordacht gedoseerd van klanksterkte. Sa men met zijn partner speelde hij werken van C. Ph. E. Bach, Fr. de Grote en C. F. Abel; de sluitist zo te horen helemaal in zijn element, de begeleider leek wat minder op dreef; oneffenhe den in het tempo zodat het even niet harmonieerde, kwamen meermalen voor. Dit viel des te meer op toen Van Asperen een orgelsolo speelde, de Sonata nr. 6 in a van C. Ph. E. Bach. Zijn kortaffe spel met eigenaardige ritmische interpre tatie en onzuivere loopjes maak ten dit werk ietwat moeilijk ver teerbaar. Bij de vertolking van de Sonata nr. 50 in D van Haydn was sterker hoorbaar dat hij zijn dag niet had. Het sprankelende geluid dat hierbij aan het clavecimbel ontlokt kan worden, kwam er niet zo uit; misschien legde Bob van Aspe ren zich hier een te hoog tempo op. De uitvoering van de Sonata in d van J. A. Hasse door het duo liet weinig te wensen over. PAULA KONING De Lenteklokjes De 21-ste uitvoering van het jeugdkoor De Lenteklokjes in Sassenheim was gisteravond in de Gereformeerde Kerk weer een werkelijke happening. De verschillende groepen kinderen zorgden voor een uitstekende uitvoering, zodat dirigent H. de Jong werd onthaald op een geestdriftig applaus. Na afloop werd het bestuurslid mevr. Vink-Haasnoot in de bloemetjes gezet als dank voor haar jaren lange inspanningen. VOORSCHOTEN - De ge meenteraad toonde zich gister avond verdeeld bij de beoorde ling van de werkzaamheden van wethouder Marselis (CDA) ten aanzien van de kostenbe sparende aktiviteiten bij de voorgenomen bouw van de Ru- dolf Steinerkleuterschool in de wijk Noord-Hofland. CDA en WD prezen de wethou der omdat zijn bemiddeling ge leid had tot een besparing van bijna ƒ50.000,- in de bouwkos ten van- de school, waarvoor in de morgenuren de eerste paal de grond was ingeslagen. De PPV-fractie vond de besparin gen wel nuttig, maar meende dat de CDA-wethouder voor on nodige vertraging had gezorgd bij >de bouw. Drs. Van Wijk (PPV) vroeg zich af of het open baar onderwijs wel kan rekenen op de volledige medewerking van een CDA-wethouder gezien de uitlatingen van de fractie voorzitter van het CDA Mr. Es- selaar, dat zijn fractie pal staat voor het bijzonder (confessio neel) onderwijs. De gemeenteraad benoemde tot direkteur van openbare werken de heer M. J. S. Bedet sinds 1 januari in dienst van de ge meente Voorschoten en thans adjunkt-directeur van openbare werken. De benoeming zal op 1 maart ingaan. De benoeming van de bestuur sleden van de Stichting Prinsen hof in Leidschendam, verkreeg niet de goedkeuring van de CDA-fractie. De drie deelne mende gemeenten Leidschen dam, Voorburg en Voorschoten hebben elk drie leden in het king in de openbaarheid diende te geschieden. Omdat de gehele CDA-fractie om schorsing vroeg en het overgaan in een besloten zitting, werd de vergadering ten onrechte geschorst, want bij de stemming over de schorsing was de meerderheid voor openbaar heid. Bij de stemming kregen de voorgestelden de meerderheid, de CDA-fractie stemde op het raadslid Ter Mul (CDA) in plaats van de WD-wethouder. Zowel Leidschendam als Voor burg hebben een CDA-wethou der in het bestuur gekozen en mede daarom zag de meerder heid van de Voorschotense raad geen aanleiding om de kandida tuur van de financieel deskundi ge wethouder van financiën te vervangen door een CDA-kandi- daat. De gemeenterekening over 1974 geeft een netto batig saldo te zien van ƒ759.897,-, dit bedrag gaat.naar de saldi-reserve toe. De commissie financiën krijgt gelegenheid over de bedrijfsre-— keningen over 1974 te discussie- LEIDEN Gisteravond konden ruim driehonderd doe-het-zelf- sters op naaigebied in de Stads gehoorzaal (met fraaie „bloe mentuin" op het podium) ideeën opdoen bij de attractieve mo deshow, die Gronheid, Boter markt 17, presenteerde in sa menwerking met het modeblad Neue Mode. Na wat geharrewar met de microfoon en het plan kier konden de vijf mannequins hun voorjaars- en zomermodel- len 1977 introduceren. Het sloeg meteen in: een zonnig geel broekpak in safari-stijl, een af stekende rode blouse onder een zwart broekpak, een kobalt blauw broekpak in de zoge naamde dandy look en twee mantelspakjes, waarvan één in rood met plooirok en een slank makend groen model, alle van linnen, gemengd met polyester. Veel hard rose onder de luchti ge gebloemde jurkjes van soepel katoen, met tasjes van dezelfde stof. Apart en sportief toonden ruime khaki rok met ingezette plissé-banen en de tweewielige japon met bloesend bovenstukje van fijne katoenen tricot in tij ger-dessin. Naar de stijl van Yves Saint Laurent zijn de zali ge Ibiza-look modelletjes uit grootmoeders tijd, met keurslijf jes en applicaties van kanten kleedjes. Een grappige vrije- tijdscombinatie was de witte bermuda-short met kreukvrije katoenen Hawaii-blouse en bij na te mooi voor naar het strand vonden we de lange chenille- badstof jurk in fraaie streep met capuchon. Gewoon ideaal vakantiemate riaal voor koffer in, koffer uit, is zijdenjersey, zoals b.v. de cy- elaamkleurige bikini en de gele japon met halflange strookjes mouwen en lekker vlot het oran je poplin broekpak in parachu tisten-stijl en leuk tegengevoerd met kanariegeel. Veel écru voor zomer '77, zoals een makkelijk grofgebreide middagjapon met loshangend jasje, maar ook de felle kleurtjes komen aan bod: een tweedelige japon van mari ne katoen met grote bloemen of een kleurig gestreept zonnejurk- je met wijde, vanuit de hoge taille aangerimpelde, rok. Een beetje smokkelen met typisch batik-patroon en erg mooi zijn doet u in een gebloemde tran sparante avondjapon met zijs- plit en vierkanten doek van ka toenen voile. Opvallend was het bruidje beslist: in een wit nos talgisch model naar 1900, met halflange wapperende mouwen en lila sjerp om de taille. Een aantrekkelijke en gevarieerde show; werkelijk jammer, dat ik zelf amper een knoop kan aan zetten. ANNET PIETERSVAN DE STAAK

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3