J Jeugdige dr. David Owen neemt Croslands zetel over „.Gemeente niet geloofwaardig als faalt als „bevrijde gemeenschap" zij A min nodigt uit voor onderzoek dood bisschop LStênland NEDERLANDS JOURNALIST MOET Z-AFRIKA VERLATEN Arabisch gesprek >ver Palestijnen mi, ~~be -e Giscard weigert gesprek met Amalrik Spaanse protestanten verwachten weinig van nieuw concordaat Kerk herleefd in Soedan Korte metten LEIDSE COURANT DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 PAGINA 7 merikaanse afia heeft ieuwe eetvader W YORK (RTR) Volgens •e dagbladen in New York is mine Galante („Lillo" voor intimi) naar voren aan het oen als de nieuwe baas van rikaanse onderwereld, ante, die door de politie dt aangeduid als een van de est meedogenloze en gevrees- hedendaagse gangsters, zou de dagbladen gelijk hebben, opvolger zijn van Carlo nbino, („baas van alle ba- die in oktober van het ig jaar in zijn bed overleed. op sigaren kauwende Galan- s naar voren gekomen als de chtigste onderwereldfiguur ds Lucky Luciano. Hij is de sident-directeur van een mis- dorganisatie met vertakkin- over het hele land en in lada, Mexico, Zuid-Amerika, opa en Azië, schreef de New :k News. New York Times citeerde mafia-kenner in het poli- ipparaat van New York, die ft gezegd: Sinds de tijd van o Genovese is er geen meedo- llozer en gevreesder man ge est dan Galante. De anderen van koper. Hij is van zuiver Dr. David Owen LONDEN— Tot grote verrassing van vrijwel alle politieke waarne mers heeft premier Callaghan dr. David Owen (38), onderminister van het Foreign Office, benoemd tot minister van Buitenlandse Za ken, als opvolger van Anthony Crosland, die zaterdag is overle den. Owen is nu het jongste hoofd van het Foreign Office sinds Ant hony Eden, die precies twee maan den jonger was toen hij in 1935 minister van buitenlandse zaken werd. Iedereen dacht, dat dr. Owen nog te jong was om het al zover te schoppen. Hij zit nog maar vijf maanden op het ministerie. Owen is echter gespecialiseerd in Europese aangelegenheden. Afgelopen week, toen Anthony Crosland op zijn sterfbed lag, nam hij waar voor zijn doodzieke chef. Hij is een geschikte opvolger wat het Britse voorzitter schap van de Europese ministerraad betreft dat loopt tot eind juni. Het is evenwel duidelijk, dat Owen's benoeming niet van tijdelijke aard is. De nieuwe Britse minister van buitenlandse zaken zal premier Callag han- vergezellen wanneer deze op 7 maart met president Carter gaat praten in Was hington. Owen's eerste poging om in de politiek te gaan, dateert nog maar van 1964. Als piep jonge neuroloog deed hij toen een mislukte poging om de socialistische Lagerhuiszetel van Torrington te veroveren. In 1966 be machtigde hij echter op het nippertje de Labourzetel van zijn woonplaats Plymouth. Dr. David Owen telt weinig politieke vijan den. Wel heeft hij vroeger met Labours linkervleugel ruzie gehad over Europa. Hij is een overtuigde voorstander van Groot- Brittanniës lidmaatschap van de EEG. Een van Owen's politieke successen is de wet van 1974 inzake kinderbescherming. PRETORIA (ANP) Drs. Fred de Bruin, correspondent van de NCRV en de Haagsche Courant voor zuidelijk-Afrika met als stand plaats Pretoria, is gisteren na een verblijf van enkele dagen in Swaziland door de regering aldaar zonder opgaaf van reden uitgewezen naar Zuid-Afrika. Een mogelijke reden voor zijn aanhouding werd geacht zijn poging om een gevangenis in Swaziland te bezoeken die volgens een politieman als opvangcentrum voor Zuidafrikaanse vlucht elingen dient. Zaterdag werd De Bruin bij het gevangenkamp aangehouden en acht uur lang door een agent in burger verhoord. Paspoort en fototoestel geconfis- keerd teconfiskeerd. Hij kreeg de opdracht zich maandag op een politiebureau in Mazini te mel den. Daar kreeg hij na zes uur wachten zijn paspoort en fototoestel terug waarop hij per over valwagen naar de grens werd gereden. Daar werd hem echter de toegang tot Zuid-Afrika ontzegd onder het tonen van een boek waarin zijn naam als ongewenste bezoeker vermeld stond. Door medewerking van een douanebeambte Swaziland kon hij contact opnemen met de Neder landse ambassade in Pretoria. Na dringend over leg met een functionaris van Binnenlandse zaken in Zuid-Afrika kon De Bruin, wiens visum voor Zuid-Afrika vrijdag afloopt, na uren wachten in niemandsland naar Pretoria terugkeren. LIRO (AP-Reuter-Upi) De rabische landen zullen op 6 aart een topconferentie hou- n over de vraag of de Pales- n aanwezig moeten zijn bij toekomstige Geneefse vre- sconferentie. jdens de top zal ook de recen- rondreis van de Amerikaanse nister van buitenlandse zaken rrus Vance door het Midden- >sten worden besproken. van de voorstellen inzake t Palestijnse vraagstuk kwam jrige week tijdens een pers conferentie van de Egyptische president Anwar Sadat die met Vance naast zich zei dat Jorda nië en de Palestijnen formele banden zouden kunnen aangaan alvorens de conferentie in Gène- ve begint. Dit voorstel wordt gezien als een manier om een confrontatie met Israël te ont wijken, dat heeft laten weten geen directe onderhandelingen in Genève te zullen voeren met de Palestijnse bevrijdingsorga nisatie (PLO) van Jasser Arafat. Inmiddels heeft de Israëlische arbeiderspartij zijn jaarlijkse conventie in Jeruzalem vandaag geopend tegen een achtergrond van financiële schandalen, eco nomische kwalen en arbeidson rust, die de strijd om de aanwij zing van de kandiaat voor het premierschap duidelijk in het licht heeft gesteld. Jitzhak Rabin, de huidige minis ter-president, heeft in zijn mi nister van defensie, Peres, een geduchte concurrent Op zeker ogenblik leek Rabin de favoriet, maar een staking van 35.000 technici, architecten, economen en andere functiona rissen in overheidsdienst heb ben zijn kansen aanzienlijk ver minderd. De 3000 afgevaardigden naar de conventie zullen na een dag van redevoeringen naar Tel Aviv gaan voor het kiezen van de partijleider die automatisch de kandidaat zal zijn voor het pre mierschap voor de verkiezingen van 17 mei. razilië geen hoefte om praten met ~/an der Stoel 3e57 KASILIA (AFP) - De Brazi liaanse minister van buiten- an orOdse zaken, Antonio Azeredo lad, i Silveira, heeft verklaard dat 46 jatï niet van plan is met minis- Van der Stoel te praten over nhouifc heroverweging van het tus- nder n Brazilië en West-Duitsland tsloten akkoord voor de lever van acht kernreactoren, lister Van der Stoel is tame- onverwacht maandag in izilië aangekomen voor „be- tkingen over aspecten die band houden met de mogelij- levering van verrijkt uranum het Urenco-consortium aan ■azilië". In het consortium ne- West-Duitsland, Groot-Brit- Nederland deel. Tegen levering van kerninstallaties Brazilië bestaan bij diverse bezwaren, onder meer idat dit land het zogenaamde ^-proliferatieverdrag (tegen verspreiding van kernwa- i) niet heeft ondertekend. PARIJS Andrej Almalrik die zondagavond uit Nederland in Parijs aangekomen was, heeft een onderhoud met een hoge functionaris van het ministerie van buitenlandse zaken geweigerd, omdat hij n(.et door president Giscard d' Estaing ontvangen wordt. Amalrik had een verzoek ingediend voor een audiëntie met het Franse staatshoofd, die hij wilde wijzen op de pogingen van de Sovjet-regering om de beweging van dissidenten in Rusland de kop in te drukken. Amalrik is in de namiddag andermaal naar het Elysée gegaan om een brief te deponeren, waarin hij nog eens om een audiëntie verzoekt. Het onderhoud met de hoge ambtenaar die de conferentie van Belgrado voor Frankrijk moet voorbereiden, heeft hij van de hand gewezen. In diplomatieke kringen in Parijs werd er gisteren op gewezen dat Frankrijk niet met de Verenigde Staten vergeleken kan worden. Jimmy Carter, zo werd gezegd, kan het zich veroorlo ven een bemoedigende brief aan Sacharov te sturen, omdat het diplomatieke risico dat hij daarmee neemt wegvalt bij dat wat Giscard zou nemen als hij Amalrik op het Elysée zou ontvangen. Er zijn dingen die een supermogendheid zich kan veroorloven, maar die voor een klein of middelmatig land onmogelijk zijn. FRANKFURT De Nobelprijswinnaars Heinrich Böll, Günter Grass en een aantal andere Westduitse en Zwitserse auteurs, hebben een beroep gedaan op de openbare aanklager in Tsjechoslo- wakije om de vier dissidenten die in januari zijn gearresteerd vrij te laten. „Het is voor ons ondenkbaar dat zij de wetten van Tsjechoslowakije overtreden zouden hebben, en wij vrezen dat hun arrestaties op politieke motiveringen berusten", zo schrijven de auteurs in een open brief die in de „Frankfurter Allgemeine Zeitung" is gepubliceerd. MOEDER VAN BOBBY Mevrouw Regina Fischer, moeder van het Amerikaanse schaa- kwonder Bobby, die zondag werd opgepakt toen ze in Londen een opstopping had veroorzaakt voor het ministerie van binnen landse zaken, is gisteren op borgtocht tot 15 maart vrijgelaten. Zij protesteerde met haar actie tegen de voorgenomen uitwijzing van twee Amerikaanse journalisten, Agee en HosenbaJI. die het met de CIA aan de stok hebben. NAIROBI (UPI) Elke regering mag een missie naar Oeganda sturen om zelf na te gaan wat hier gebeurd is. Die uitnodiging is vervat in een telegram dat president Idi Amin van Oeganda gisteren heeft gestuurd aan William Eteki, secretaris-generaal van de Organisatie van Afrikaanse Eenheid. Daarin zegt hij dat de berichten over de dood van aartsbisschop Loewoem en twee ministers berusten op „overdreven zionistische propaganda" en dat hij missies van onderzoek van buitenlandse regeringen zal verwelkomen. Onder meer de regeringen van Engeland, Canada en Australië hebben aangedrongen op een internationaal onder zoek naar de dood van de drie, die door veel critici als „moord" is betiteld. Volgens het Tanzaniaanse dablad Daily News heeft president Amrn persoonlijk bisschop Loewoem doodgeschoten, nadat deze eerst vernederd en gefolterd was. De bisschop had geweigerd een „bekentenis" van de samenzwering tegen Amin te tekenen. Daarop rukten soldaten de bisschop zijn toog uit, en begonnen hem af te ranselen. Amin ontstak in woede. Toen Loewoen begon te bidden, sloeg Amin de bisschop en schoot hem vervolgens dood met twee schoten in de borst, aldus de Daily News. De lijken van de bisschop en de ministers zouden niet zijn begraven, maar in het Victoriameer gegooid. De aartsbisschop van Canterbury, dr. Donald Coggan heeft gisteren gezegd dat Idi Amin verboden zou moeten worden aanwezig te zijn bij de feestelijkheden die in juni in Londen gehouden zullen worden rond het regeringsjubileum van koningin Elizabeth II. De Anglicaanse aartsbisschop maakte deze opmerking op het Londense vliegveld Heathrow, vlak voor het begin van een rondreis van 33 dagen door Australië en omliggende landen. Hij zei dat de Britse regering er eens ernstig over na moet denken wat voor tegendruk ze op Amins regime kan uitoefenen. Duitse oppositie wil onderzoek naar CIA-geld voor Brandt MUNCHEN (AP) De Westduitse opposi tiepartij, de Christen Sociale Unie (CSU), heeft de regering in Bonn gevraagd een verzoek te richten aan Washington voor het verschaffen van alle documenten van de Centrale Inlichtingendienst (CIA) betreffen de mogelijke geheime betalingen aan West duitse politici. CSU-woordvoerder Dieter Kehl zei dat de regering in Bonn de docu menten moet aanvragen om de bewering in Amerikaanse kranten te onderzoeken dat ex-kanselier Willy Brandt, voorzitter van de Sociaal-Democratische Partij (SDP) geld van de CIA zou hebben aangenomen. Brandt heeft gezegd deze berichten te be schouwen als een lasterlijke insinuatie en heeft aangekondigd dat hij een brief aan president Carter zal schrijven om krachtig te protesteren tegen de leugens die over hem zijn verspreid. De voormalige president van Chili, Eduardo Frei, heeft gisteren een be richt in de New York Times, dat hij geld van de CIA zou hebben ontvangen, een „walgelijke leugen" genoemd. Frei was pre sident van 1964 tot 1970 en werd opgevolgd door, Salvador Allende, die in 1973 het leven verloor bij een militaire machtsovername. Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den ^tufeften. te bekorten. Staking De staking opheffen en de eco nomie herstellen, dat kan. Als de ministers, burgemeesters en vakbondsleiders enz. nu eens hun hoge salarissen wat inkor ten. Burgemeester Van der Louw van Rotterdam heeft toch zelf gezegd, dat zijn salaris veel te hoog is. Er is werk genoeg. Vele huiseigenaren kunnen niets aan hun huizen laten doen, om dat de prijzen veel te hoog zijn, wat weer komt doordat er steeds hogere lonen worden ge vraagd. De prijscompensatie is er door en als er nu eens genoe gen wordt genomen met 11/2 loonsverhoging zijn biede partij en tevreden. Als het doorgaat zoals nu, vallen wij in handen van die partij, die steeds in troe bel water vist en kunnen ook wij een soort „Berlijnse muur" verwachten. Als wij de prijzen kannn drukken is het beter con curreren met het buitenla d. Den Haag W, van Duin. Staking De heer Kok en zijn vakbondbe stuurders r de arbei- vragen ders meer salaris. Doen zij dat niet, dan gaan zij eruit Stel dat zij 10,- meer krijgen, dan gaat er ongeveer 4,- naar de belas ting en de rest naar de kruide nier, de slager enz., omdat zij ook weer meer moeten uitbeta len. We schieten er niets mee op, het is allemaal wel slecht voor de economie. Ik ben 66 jaar en al 21 jaar weduwe en „heel blij met mijn vijf kinderen" en krijg nu aow. Moet het wel zuinig aan doen, maar ik ben tevreden. En dat zijn maar weinig mensen. Den Haag Mevr. E. de Ruiter-Tuin. Anti-staker Als anti-staker, wiens stem veel te weinig gehoord wordt moet ik toch even kwijt dat we goed bedonderd worden door de poli- tieke-doeleinden die ons door de bonden worden opgedrongen. Op demagogische wijze (hoe an ders?) wordt het Nederlandse volk met open ogen bedrogen: 1. de overgrote meerderheid van de HTM zou voor staking ge weest zijn. Als 150 de overgrote meerderheid van 1600 is, klopt dat wel, anders is het een grove leugen. 2. Intimidatie gebeurd niet vol gens de bonden, alleen maar een ludiek dreigementje dat ze je wel zullen krijgen. 3. Dronken stakers? Nietwaar zegt de bond. Wat doet dat uit schot dan in de stakersrijen? En als de bond er „niets" van weet (hoe ku je ook dronken worden van die paar tientjes stakings- geld) lopen die lui zeker met oogkleppen voor, alleen gericht op de rode ster aan de horizon! 4. Die „enorme" manifestaties zijn wel bijna steeds door de zelfde lui, met dezelfde spandoe ken, met hetzelfde bord voor hun kop. En van de WDM, Vereniging van Vijandelijke Doetjes in Militair uniform, ver wacht toch niemand iets nor maals, dus dat zij er bij lopen is normaal. Verder kan ik alleen maar zeg gen „Nederland, let op uw Saeck". „En wie ons denkt te dreigen of denkt te nemen ooit hij zal ons land niet krijgen wij geven Holland nooit". Den Haag Een nationalistische anti-staker Het een openbare les over ,;de maar degelijk gestoeld is op bij- vele opzichten ook van toepas- wel als voor de gemeente van sing kan zijn op een parochiële Jesus Christus een onafgebro- lemeenschap heeft de gerefor- ken leerproces, neerde dominee drs. K. A. Schippers zijn ambt aanvaardt Maar het wordt lang niet altijd als zodanig beleefd, merkt drs. il lector in de praktische theo- Schippers op. „De gemeente logie aan de theologische hoge school in Kampen. Na een uit voerige uiteenzetting van de theologische opvattingen van de gemeente als leergemeen- schap stelt drs. Schippers de /raag of het een begrip is, dat tan leiden tot een beter begrip /an wat gemeente-zijn is. lij constateert dat het begrip {emeente als leergemeenschap Been modieus verschijnsel is, staat over het algemeen niet hoog aangeschreven wat haar vermogen tot leren betreft". De aandacht voor de gemeente als leergemeenschap wordt niet zel den ingegeven uit wanhoop daarover. Op basis van deze ervaringen en van onderzoekingen met name in de Evangelische Kerk van West-Duitsland concludeert drs Schippeis, dat de kerk blijkbaar niet bepaald een teken van ver nieuwing tussen de mensen is. Voorzover zij zich onderscheidt van andere groepen in de sa menleving is dat niet zelden in ongunstige zin. Eerder staat de kerk onder de druk van samen- levingsinvloedenwaardoor in vloeden waardoor tot confor misme gedreven wordt dan dat zij vanuit de conformiteit met Jezus Christus invloed uitoefent op de samenleving." Drs. Schippers verwijst ook naar de polarisatie in de ge meente. Van de ene kant zijn er mensen die bijzonder benauwd zijn voor nieuwlichterij en die niet kunnen verstaan dat juist dwingt tot voortdurend veran deren. Van de andere kant men sen, die de richting van de ver andering zo precies wensen te formuleren, dat het voor de an deren alleen maar een kwestie wordt van formules overnemen. De gemeente als leergemeen schap kan zich spiegelen aan de gezinspraktijk. Voor het kind, aldus drs. Schippers, achten wij het vanzelfsprekend, dat het al leen dan tot leren komt in het gezin, wanneer het daar een plekje van liefde en veiligheid gevonden heeft. Leren heeft te maken met oer-vertrouwen, niet-leren met oer-wantrouwen. Schippers het spreken in de ge meente over gemeenschap, vriendschap, onderlinge band en dergelijke met enig schoude rophalen afgedaan, zo nu en dan ook op zogenaamd weten schappelijke gronden. Er is ech ter nogal wat sociaal-psycholo gisch onderzoek met name on der jonge mensen, waarin over duidelijk blijkt, dat de gemeente bij velen niet op geloofwaardig heid behoeft te rekenen, wan neer zij faalt in het gestalte geven aan wat drs. Schippers „bevrijde gemeenschap" zou willen noemen. In zijn conclusies tenslotte pleit Dit geldt ook voor de volwasse- drs. Schippers voor leergroepen in de gemeente, die niet groter onveranderlijke identiteit ne, ook voor de gemeente, van Christus zijn volgelingen Niet zelden wordt volgens drs. zijn dan de mogelijkheid van wederzijdse aanvaarding toe staat. In dit verband merkt hij op, dat in de gemeente over het algemeen met te grote groepen wordt gewerkt. En met een ver wijzing naar de polarisatie in de gemeente merkt drs. Schippers nog op, dat „de onderlinge aan vaarding in de groep het uit gangspunt moet zijn voor de aanvaarding van andere groe pen in de gemeente". Hij besluit met de opmerking, dat de opvatting van de gemeen te als leergemeenschap de moei te van verdere uitwerking waard is, omdat hierin wellicht de,mogelijkheid aanwezig is het valse dilemma tussen de vert roostende en kritische functies van de gemeente te doorbreken. De Spaanse protestanten vrezen dat het nieuwe concordaat tussen Spanje en de heilige stoel, waarover al geruime tijd onderhandelingen gaande zijn, nog te veel zal vasthou den aan de binding van kerk en staat in Spanje. Een officieel protest hiertegen is gepubliceerd door de „Spaanse protestantse verdedigingscommissie". Volgens de commissie houdt een desbetreffende bepaling in het nieuwe concordaat in, dat er geen werkelijke godsdienstvrijheid in Spanje mogelijk zal zijn. Tot dusver is volgens de commissie nog maar weinig veranderd in het oude concordaat, dat uit 1953 dateert. Met name de bepalingen over het onderwijs in de openbare en bijzondere scholen zijn nog van kracht. Krachtens deze bepalingen moet een bisdom toestemming geven voor gods dienstonderricht in alle, ook protestantse scholen in zijn gebied. Vorig jaar juli werd een gedeeltelijk akkoord tussen Madrid en het Vatikaan bereikt. De overeenstemming maakte een einde aan de zeggenschap van het Spaanse staatshoofd over bisschopsbenoemingen. Onderhandelingen over de verhou ding kerk en staat zijn nog gaande. Tien commissies zijn ermee bezig. De ontkoppeling van de eeuwenlang nauw vervlochten banden tussen kerk en staat wordt als het moeilijkste probleem beschouwd, met name de financiële consequenties ervan. Vijf jaar geleden, is het zondag, dat er een eind kwam aan de burgeroorlog die Soedan zeven tien jaar had geteisterd. Sinds dien is officieel een punt gezet achter de islamisering en de arabisering van het zuiden en werd ook het missiewerk niet meer verboden. In 1963 waren 214 missionaris sen en dertig zendelingen het land uitgezet. Nu telt Soedan 160 priesters, van wie de helft Soedanees is. Ze zijn vooral werkzaam in het zuiden, waar de meesten van de 680.000 kath olieken wonen. De meeste buitenlandse missio narissen zijn lid van de congre gatie van Verona. Indiase je- zuieten leiden sinds enkele jaren een klein seminarie. Twee jaar geleden is een groep Witte Pa ters aangetrokken door aarts bisschop Baroni van Khartoen, die door de Soedanse regering werd onderscheiden vanwege zijn verdiensten voor het land. De paters zijn ingezet in New Haifa, de nieuwe stad 360 kilo meter ten oosten van de hoofd stad bij de stuwdam aan de Atbararivier. Onder de nieuw komers zijn vele christenen uit het zuiden, die spontaan naar de pastorie komen, hoewel ze thuis ieder contact met de missiona rissen vermeden. De Witte Paters spannen zich bijzonder in voor de dialoog tus sen de zwarte Afrikanen uit het zuiden en de islamitische ara bieren uit het noorden. Ook de samenwerking met de orthodo xen wordt bevorderd. (Saigon) is door de Vietnamese autori teiten gearresteerd, zo heeft een woord- Voerder van het Vaticaan medegedeeld. paus onder meer de problemen en vooruitzichten „van de ontwikkeling naar democratie in Portugal, mede in De bisschop van Orleans, mgr. Guy Riobe, heeft in het Franse dagblad Le Monde voorgesteld getrouwde leken tot priester te wijden. Volgens mgr. Riobe behoeft het celibaat geen nood zakelijke voorwaarde voor de uitoefe ning van het priesterlijk ambt te zijn. Men weigert getrouwde leken tot priester te wijden krachtens eeu op vatting over het celibaat die gebonden is aan een onaanvaardbaar beeld van de sexualiteit, aldus de bisschop. De hulpbisschop van Ho Tsji Minhstad Hij sprak het bericht tegen, dat de het licht van de betrekkingen tussen hulpbisschop de Fran^ois-Xavier kerk en staat". Basis van deze betrek- Francois-Xavier Ngoeyen Van Thoean kingen is het concordaat uit 1940. - dood zou zijn. Sinds 1975 is Thoean hulpbisschop van aartsbisschop Paul Aan het eind van het jaar zal de Ngoeyen Van Binh van Ho Tsji Minh- Lutherbijbel verschijnen in heden- stad. daags Duits. De oorspronkelijke verta- De Portugese premier Soares heeft een ling, zoals die door Luther was ge- bezoek van anderhalf uur aan paus Paulus gebracht, samen met de minis ter van buitenlandse zaken, de vooralt- maakt, was onbegrijpelijk geworden als gevolg van de aanzienlijke ver schuivingen in de taal de afgelopen ter van de Portugese commissie voor eeuwen. Door haar aan te passen aan onderhandelingen met de EEG en en kele economen. Soares besprak met de modem Duits wil men de Lutherbijbel als algemeen erkende tekst voor de protestantse christenen van Duitsland behouden. Er is achttien jaar aan de modernisering van de Lutherbijbel ge werkt. De Oostenrijkse katholieke zuster Ma ria Herlinde Moises is na zestien we ken vrijgelaten uit een gevangenis in Columbia. Zij was op 30 oktober gear resteerd, samen met pater Rafaël Ge- nein op verdenking van het onderhou den van contacten met de szadsguer- rilla. Later werd nog een pater, Cesar Augusto Rojas, gearresteerd. Tegen zuster Moises, die al vijfentwintig jaar in Columbia is, zijn inmiddels be schuldigingen in onderzoek bij een civiele rechter.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 7