Bewoners Seringenlaan willen uitzicht houden Christiaan Bor wil van contract af Meningsverschil in raad Leidschendam over aantal woningen in beschutte sfeer Vormingscentrum De Hoop draait op volle toeren Verpleegster botste tegen omvergereden lichtmast RAAD WASSENAAR VINDT HOUDING „ASOCIAAL" Nieuwe lokalen voor Kamperfoelieschool s Nieuw complex voor Prinses Marijkeschool LEDO MAAKT OPGANG VOOR INVALIDEN „Dé Duinrand" gaat collecteren BOTSING OP DE GOOWEG KORTWEG LISSE Een groep leden van de Nederlandse Christe lijke Vrouwenbond zal dins dag 8 maart een bezoek brengen aan het postorder bedrijf Wehkamp in Dedems- vaart De dames zullen op deze dag uitgebreid kennis kunnen maken met het pos torderbedrijf middels een rondleiding en dia's. Het pro gramma voor de dag ver meldt verder een Gelderse koffietafel, inclusief panne koeken in Soest. De kosten bedragen 22,50 en men kan zich opgeven bij mevrouw Westerink, Molenstraat 9 in Lisse. De bus vertrekt om 7.00 uur vanaf het HBG-plein en men verwacht om 21.00 uur in Lisse terug te zijn. WASSENAAR - De afdeling Wassenaar van de Streekmu- ziekschool Leiden en omstre ken houdt donderdagavond 24 februari 19.30 uur een leerlingenuitvoering in de Zijllaankerk. De toegang is vrij. Het jeugd-symphonie-or- kest onder leiding van Theo Krijnen zal werken van Pur- cell en Stamitz uitvoeren. Verder staan op het pro gramma een klarinetensem ble, Kees Plug, orgel, een slagwerkensemble en een blokfluitensemble. WASSENAAR Op uitnodi ging van de Historische Ver eniging „Oud Wassenaar" zal de heer J. D. Backer, plaats vervangend hoofddirecteur van de ANWB op donderdag avond 24 februari te 20 uur in het NPB-gebouw aan de Lange Kerkdam een causerie houden over de beroemde Spaanse rijschool te Wenen. NOORD WIJK - De 20-jari ge verpleegster M. Tjoelker uit Noord wijk is zondagmor gen op weg naar haar werk te Leiden het slachtoffer ge worden van een niet-alle- daags verkeersongeval. Tus sen half zeven en zeven uur reed zij met haar bromfiets over het rijwielpad langs de Herenweg en botste ter hoogte van de Johanna-Hoe- ve tegen een lichtmast op, die even tevoren door een beschonken vrachtwagen chauffeur omver was gere den. Het meisje sloeg met haar brommer over de kop en bleef gewond liggen. Korte tijd later werd zij aan getroffen door een onbekend gebleven bestuurder van een Ford-transit bestelwagen, die het slachtoffer naar haar wo ning bracht Een aldaar ont boden arts achtte overbren ging naar het Academisch Ziekenhuis noodzakelijk, waar zij met ernstig inwen dig letsel werd opgenomen. De politie verzoekt de be stuurder van de Ford-transit om zich te melden, teneinde als getuige te worden ge hoord. Behalve het omrijden van de lichtmast blijkt de vrachtwa genchauffeur, een 26-jarige Katwijker, met zijn 13-tonner nog meer ravage te hebben aangericht Over een afstand van ongeveer veertig meter drukte hij met zijn wagen de vangrail in de bocht van z'n plaats en scheerde vervol gens met het door hem be stuurde gevaarte over het fietspad. Een politiepatrouil le volgde het spoor en trof de chauffeur slapend in zijn vrachtwagen in 't Heen aan. De man bleek stomdronken te zijn en kon eerst na enkele uren op het politiebureau worden verhoord. Tegen de chauffeur werd proces-ver baal opgemaakt wegens het rijden onder invloed en het doorrijden na een aanrijding. LEIDSCHENDAM In de Leidschendamse raad is verschil van mening ontstaan over het aantal woningen dat in de wijk Duivenvoorde in de zgn beschutte sfeer moet worden gebouwd. Na een enquête die gehouden is om inricht te krijgen in het aantal personen dat voor zo*n woning in aanmerking wenste te komen hebben b. en w. meegedeeld dat circa 60 personen overbleven van de 626 die een formulier hebben ingeleverd. De heer J. J. Roovers van Progressieven Leid schendam meende gisteravond echter dat volgens de richtlijnen van de minister wel 500 gegadigdèn over zouden blijven. Volgens hem had het college naar die zestig toegewerkt en zou het aantal tot bijvoorbeeld 150 moeten stijgen waarbij in Duiven voorde dan nog 300 premiekoopwoningen over zouden blijven plus een aantal van 150 woningen in de huursector. Zestig woningen voor PL te weinig zijn om straks ja tegen een voorstel van gronduitgifte te zeggen. De heer J. A. W. Pohlkamp van Groep Nieuw Leidschendam zei met zestig woningen wel ak koord te willen gaan als tenminste in Stompwijk eveneens bijvoorbeeld 25 woningen in de beschutte sfeer worden gebouwd. Dit raadslid wilde nu eindelijk ook eens de verdeelsleutel voor Duiven voorde zien opgesteld. CDA-fractievoorzitter C. H de Ruijter maakte ernstig bezwaar tegen vaststelling van de quota terwijl hij bovendien vond dat door een aantal van 150 woningen in de beschutte sfeer het aandeel van de premiekoopwoningen in gevaar zou komea Hij wilde, evenals de WD-er G. M. van de Ruit, wachten op de tentoonstelling van ontwerpen die vanaf 16 maart zal worden gehouden, „de toekom stige bewoners van Duivenvoorde zullen dan zelf kunnen bepalen of zij huur of koop willen", aldus de heer De Ruijter. j „Meerburg" krijgt houten school ZOETERWOUDE - DRKS1 I .Meerburg" krijgt, wanneer d< gemeenteraad dam donderdai 24 februari toestemming vooi geeft, de beschikking over di voormalige houten landbouw school aan de Laan de Goedt Herder. B en W stellen de raat voor de accommodatie aan d sportclub te verkopen voot 26.000,-. De afdeling voetbal van „Meer burg" heeft de school nodig al was- en kleedgelegenheid. D sportvereniging krijft van de ge meente. een geldlening voor d aankoop en de financiering va het achterstallig onderhoud, ds op 7200,- is geraamd. Twee banen voor „Rijnkanters" RUNSBURG Tennisvereni ging „De Rijnkanters" wil op korte termijn twee tennisbanen erbij hebben. De vereniging be schikt thans over vier banen/ Dit aantal blijkt onvold te zijn. Inmiddels staan kandidaat-leden ingeschre die in verband met de nood niet kunnen worden gelaten tot de vereniging. B en W stellen de gemeenteraad donderdag 24 februari voor eer krediet van 106.200,- beschik baar te stellen voor de aanlef van de twee banen. Aan de ten nisvereniging zal 11.300,- huui voor deze banen in 1977 in rek» ning worden gebracht REGIO LEIDSE COURANT WASSENAAR De bewoners van de Seringenlaan zijn bij Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland in beroep gegaan tegen het bestemmingsplan „Ter Weer". De gemeente wil hier honderdzestig wo ningen door woningbouwvereniging „St Willibrordus" laten bouwen. Het betreft hier een complex woningwetwoningen en premie-koopwoningen. De Seringenlaanbewoners hebben be zwaar tegen deze plannen. Toen zij hun woningen kochten, dachten zij een vrij uitzicht te houden. De plannen van de gemeente met betrekking tot „Ter Weer" hebben pas later vorm gekregen. In de gemeenteraadsvergadering, waarin onder meer de ontsluiting van het gebied „Ter Weer" en de verkoop van de bouw grond aan de woningbouwvereniging aan de orde kwam, verklaarde Mr. A. van Vuuren gisteravond, dat zijn fractie zich verbaast over de hardnekkigheid waar mee de Seringenlaanbewoners hun be zwaren handhaven. De WD-fractie vraagt zich af of die bewoners zich wel voldoende realiseren, dat hun belangen afgewogen moeten worden tegen het be lang van de publieke zaak, namelijk de sociale woningbouw. Hij deed een beroep op deze bewoners om hun verzet niet verder voort te zetten er is, na een beslissing van Gedeputeerde Staten nog beroep bij de Kroon mogelijk omdat daardoor de publieke zaak nadeel wordt gedaan. Jagerslaan Een ander onderwerp waarbij van „hard nekkigheid" gesproken kan worden is de kwestie Jagerslaan. Omwonenden van deze laan, verenigd in twee buurtvereni gingen, laten geen gelegenheid voorbij gaan om hun bezwaren tegen de door trekking van deze laan ter kennis van de gemeentelijke overheid te brengen. In de raadsvergadering werd gisteravond de goedkeuring van plannen om langs de Jagerslaan een fiets/voetpad van 2,50 me ter breedte aan te leggen en een rui ter- slag en om een voorstel om het noordelij ke gedeelte van de laan te versmallen, behandeld. Burgemeester Mr. K. Staab maakte melding van brieven van de twee buurtverenigingen, die er bezwaar tegen maakten dat de raad vooraerungenaan de laan zou gaan treffen, terwijl Gedepu teerde Staten zich nog niet hebben uitge sproken over het bestemmingsplan „Lan delijk Gebied", waarin deze laan gelegen is. „Je zou er moe van worden" verzuchtte raadslid D. van Klaveren (CDA), doelend op het feit, dat nu al jaren over de Jagerslaan gediscussieerd wordt De raad stemde in met de plannen van burgemeester en wethouder en stelde de benodigde kredieten beschikbaar. Wel was er nog even discussie over de breed te van het aan te leggen fiets/voetpad. B. en W. hadden voorgesteld 2 1/2 meter, omdat het fietspad voor verkeer in beide richtingen geld, terwijl er ook nog plaats moet zijn voor voetgangers. Mr. A. van Vuure, deelde mede, dat een deel van zijn WD-fractie een breedte van 1,50 meter voldoende achtte. Toen er uit de andere fracties te weinig steun kwam voor deze suggestie, zag de heer Van Vuure er van af er een amendement van te maken. OEGSTGEEST De christelijke kleuter school aan de Kamperfoelielaan krijgt, wanneer de gemeenteraad daar maandag 24 februari mee akkoord gaat, de beschik king over de per 1 augustus vrijkomende houten lokalen aan de Kamperfoelielaan. De lokalen rijn thans in gebruik bij de Joris de WittcschooL Deze kleuterschool verhuist begin augustus naar een nieuw gebouw. B en w stellen de raad voor 80.317,56 beschikbaar te stellen om de noodzakelijke werkzaamheden aan de school te verrich ten, teneinde de lokalen geschikt te maken voor de kleuters van de Kamperfoelie school. Tijdens de behandeling van de begroting 1977 bleek de bereidheid van de raad mede werking aan de verhuisplannen van de school te verlenen niet zo groot. Uit de statistieken blijkt namelijk dat het leerlin genaantal van kleuterscholen in Oegstgeest snel terugloopt. In 1972 heeft de raad even wel al medewerking aan de Kamperfoelie school toegezegd. Dit besluit kan, volgens b en w niet meer worden ingetrokken. DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 PAGINA-, De Prinses Marijkeschool heeft vorige week het nieuwe gebouw aan de Noordwijkse Oranje Nassaulaan betrokken. Het riant gelegen complex is een fraaie aanwinst voor het zeedorp, speciaal voor het Noorderkwar tier en het nabijgelegen Duinpark. In het nieuwe gebouw is ook de Beatrix-kleuterschool geïntegreerd. De leidsters en de kleuters hebben een nieuwe vleugel ter beschikking gekregen met drie grote lokalen en een grote speelruimte. Inclusief de kleuterschool telt de Prinses Marijkeschool twaalf lokalen. Men heeft thans 220 leerlingen. Hovenier N. Plaatzer is belast met het ontwerpen en de aanleg van de plantsoenen. Het is de bedoeling om op de hoek van de Albert Verweystraat en de Hoogwakersboschstraat eeen kunstwerk te plaatsen. De school wordt op 29 april officieel geopend. KATWIJK De violist Chris tiaan Bor, die volgens contract op vrijdag 25 februari samen met Marja Bon (piano) moet optreden in de Soefitempel is vervroegd naar Amerika ver trokken om zich daar weer bij rijn leermeester Jasha Heifetz te voegen. Het impressariaat dat Bor voor K O-Katwijk heeft gecontracteerd, stelt mo menteel alles in het werk om de 26-jarige violist terug te la ten komen. Als dat niet mocht lukken zal een invaller vrijdag de vioolpartij overnemen. Christiaan Bor won op 16-jarige leeftijd in Moskou de staatsmu- ziekprijs en werd in 1971 onder scheiden met de Prix d'Excel- lence. In datzelfde jaar accep teerde Heyfetz de jonge virtuoos als leerling en sindsdien woont Bor in Amerika. Hij treedt veel vuldig op als solist bij orkesten en in recitals, zowel in de U.S.A. als in Europa. De pianiste Marja Bon (28) kreeg eveneens de Prix d'Excel- lence en wel in 1970, terwijl NOORD WIJK - Lido-eigenaar N. Pot wil bij de ingang van zijn theater een opgang maken voor invaliden. Hij voldoet daarmee aan de wens van ver schillende organisaties en in stellingen, die met lichamelijk gehandicapte mensen te maken hebben. Zo houden de Zonne bloem en de Stichting Recreatie Gehandicapten Bollenstreek jaarlijks hun feestavonden in Lido, de Algemene Bond van Bejaarden komen er in het ver gaderseizoen elke maand bijeen en regelmatig bezoeken patiën ten van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting de film voorstellingen in het theater. Het maken van de opgang kost ruim 2400,-. De heer Pot heeft verzocht om een bijdrage in de kosten. B. en w. zijn van me ning, dat met de opgang in de eerste plaats een algemeen be lang wordt gediend en stellen de raad voor de aanlegkosten ge heel voor rekening van de ge meente te nemen. DE ZILK De stichting speel- en zonneweide JDe Duinrand" heeft gisteravond andermaal een beroep op de bevolking gedaan haar financieel te steunen. „De Duinrand" wil namelijk een kinderboerderij realiseren bij haar speelruim Bovendien moet de speeltuin worden uitgebreid. Tijdens een vergadering van de stichting gisteravond werd besloten van 4 tot en met 10 april een huis-aan-huis-collecte te houden teneinde de plannen te realiseren. Door de vergadering werd de suggestie gedaan meer zitgelegenheid in „De Duinrand" te creëeren voor bejaarden. Tevens werd de mogelijkheid geopperd de kinderen aanschouwelijk onderwijs over dieren te geven. KATWIJK Fijn van school af - gaan werken - geld verdienen.En dan zegt een minister dat je weer naar school terug moet De meeste jongeren „balen": voor hen „hoeft het niet." Jongens en meisjes, meestal van een jaar of 16, die van de Mavo, de LTS of de Huishoudschool komen zijn sinds enkele jaren echter verplicht na tien jaar school nog een jaar lang twee dagen per week onderwijs te volgen. Deze groep jongeren noemt men de „partieel leerplichtigen". In Katwijk is sinds kort geves- kunnen de partieel leerplichtige tigd het Christelijk Vormings- jongeren uit Katwijk, Leiden, en opleidingscentrum „De Noordwijk en andere plaatsen Hoop". Dit - vrij moeilijk te in de omtrek van 's morgens 8 vinden - instituut ligt aan de tot 's middags 4 uur terecht. Het Provincialeweg no. 10, nog net onderwijspakket is zeer geva- op Katwijks grondgebied tegen rieerd en omvat onder andere de grens met Noordwijk aan. de onderdelen bijbelstudie, be handeling van maatschappelijke Komend uit de richting Kat- problemen, voorlichting over wijk/Rijnsburg staat de school beroepen en bedrijven, tekenen aan de linkerkant van de weg, cn ontwerpen en sport. Deze een eindje het land in bij het vakken zijn verplicht, maar voetbalterrein „De Krom". Hier daarnaast is er een keuzepro gramma dat 23 andere bezighe den vermeldt zoals fotografie, koken en bakken, bromfiet stechniek, handenarbeid, hout bewerking, bloemschikken, vreemde talen, steno en typen. Hoewel het vormingscentrum nog niet officieel geopend is, draaien de lessen toch al op volle toeren. Er zijn ongeveer zestig jongelui ingeschreven voor het lopende cursusjaar, die onder leiding staan van de ent housiaste direktrice, mevrouw C. W. Nieuwenhuis, een staf van vier vaste leerkrachten en drie gastdocenten. Opmerkelijk is dat er in het Katwijkse centrum ongeveer evenveel jongens als meisjes zijn. Elders zijn name lijk altijd de meisjes verre in de meerderheid, soms zelfs vormen ze 90% van het aantal leerlingen. Wat bij „De Hoop" eveneens opvalt, is dat diverse meisjes hebben gekozen voor het vak „bromfietstechniek" en dat er jongens zijn die zich met volle overgave toeleggen op bakken en koken. Jongeren die van de zomer aan hun partiële leerplicht toe zijn kunnen intussen bij „De Hoop" al eens een kijkje gaan nemen en er inlichtingen vragen. Voor de ouders van deze categorie kinderen is er donderdag 24 fe bruari om 16.00 uur een voor lichtingsbijeenkomst in het cen trum. Dan houdt de direktrice een uitgebreide lezing over de school en zijn doelstellingen, worden er dia's vertoond, kun nen de leslokalen worden be zichtigd en kan men vragen stel len. Ook telefonisch worden in lichtingen verstrekt, en wel on der nummer 01718—23115. De auto van de Oegstgeestenaar na de botsing. NOORDWIJKERHOUT Op de kruising Goowegrs-Gravendam- seweg ter hoogte van congrescentrum „Leeuwenhorst" zijn gister middag rond drie uur twee auto's op elkaar gebotst Een 60-jarig* automobilist uit Noordwijkerhout reed op de 's-Gravendamseweg en wilde de Gooweg op rijden richting Noordwijk. Hij verleende daarbij geen voorrang aan een uit de richting Noordwijk komende auto, bestuurd door een 53-jarige Oegstgeeste naar. De auto van de Oegstgeestenaar werd totaal vernield. De bestuurder moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. De auto van de Noordwijkerhouter werd aan de rechterzijde vernield. De bestuurder liep lichte verwondingen op- Regelmatig gebeuren ongelukken op de kruising. Onlangs werd aj nog gereconstrueerd. Volgens een woordvoerder van de politie is de kruising te breed, waardoor de automobilist het juiste overzicht: mist haar twee jaar eerder de Elisa beth Evertsprijs werd toege kend. Zij is regelmatig te horen in recitals voor de radio en tv en heeft met praktisch alle Ne derlandse orkesten gewerkt Ook elders in Europa kreeg ze Christiaan Bor bekendheid. Op het programma voor vrijdag staan o.m. de Kreuzersonate van Beethoven, de Slavische dans in e-klein van Dvorak en de mars uit „Liefde van de drie sinaasappels" van Prokofieff. Het concert begint om 20.15 uur. Kaarten k 7,50 zijn verkrijg baar bij Drukkerij Wouda, Lijd- weg 9, bij het WV-kantoor aan de Boulevard, en 's avonds aan de Soefitempel. K O-inschrij vers en houders van CJP en 65+ passen betalen ƒ6,- entreegeld.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4