UT) KTT.A NEEMT fVCS IN ARM Nico van Slobbe krijgt toch vrij Opgeklopt programma anti-climax in strijd Zuidhollandse bokstitels Zwemcoach Stadt daagt KNZB voor de rechter Eerste zege voor Van der Mije Tips voor Nootdorp Totorsportbonden en trainen vhegvelden Minter onderhandelt over titelgevecht STA' 'ORT; LEIDSE COURANT/ DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 PAGINA ïldboete vier spelers FC Den Haag na strafschoppen-incident" HAAG De misère rond de strafschoppen iet bekerduel FC Den Haag-Excelsior heeft vier spelers van de Haagse-ploeg een onple- staartje gekregen. Na het gebruikelijke |ken van de video-beelden van de wedstrijd [en gisteren vier spelers, Aad Kila, Oeki tema, Joop Korevaar en Martin Toet, op het i geroepen bij trainer Anton Malatinsky en Fred van Hal. De spelers kregen te d dat hun een boete werd opgelegd van 150 tn (met uitzondering van Toet, die 75 gulden betalen), omdat ze zouden hebben geweigerd trafschoppen te nemen. Dit in de ogen van rqau(jtinsky zeer onprofessionele gedrag bracht de •hische trainer tot grote woede. Maar vooral nitiatief van Van Hal werd aan de vier ge raars" de geldstraf opgelegd. •al Aad Kila is deze maatregel in het verkeer- eelgat geschoten. De kleine middenvelder, die et laatste kwhrtier van de normale speeltijd het duel met Excelsior al een verre van fitte jdc maakte, maar ondanks zijn enkelblessure edstrijd inclusief verlenging geheel uitspeelde, de disciplinaire maatregel niet verkroppen. Na loren van de straf van de trainer en manager Kila zijn jas aan en vertrok zeé'r geemotio- d met de mededeling dat hij er „nu genoeg had" en dat hij „met het hele betaalde voetbal 'C Den Haag zou kappen en een gewone baas toeken". ld deze opgewonden mededeling vertrok Aad 23 i naar huis. Daar aangekomen wilde hij aan- ]kelijk de daad bij het woord voegen. Maar tonisch advies van de secretaris van de spe- vakbond (V.V.C.S.), Karei Jansen, bracht hem indere (verstandiger) gedachten. [wilde er inderdaad eerst compleet mee stop- r, vertelde gisteravond de nog steeds geemotio- fde Aad Kila, „maar Karei Jansen wees mij (lijn contractuele verplichtingen. Toch kan ik joete niet accepteren. Ik schrijf, nu op aanra- van Jansen een brief naar de V.V.C.S. om die boete af te komen. Want het is onrecht- dig. Ik kon die strafschop niet nemen, ik had Manager Fred van Hal: „Dit konden we niet pikken". Fred Filippo koppend in actie voor UVS. Binnen kort is dat verleden tijd. een hele dikke enkel. De trainer zegt dat, als ik wel tot het eind van de wedstrijd kon spelen, ik ook die strafschop had kunnen nemen. Maar ik heb het in het belang van het elftal niet gedaan. Met die voet kon ik het risico niet nemen. Anders •zou ik er geen enkele moeite mee hebben gehad, maar nu kon het echt niet. De trainer heeft toch ook moeten kunnen zien dat ik geblesseerd was. Tpen ik vandaag op de verzorging was, kreeg ik van de dokter tot woensdag vrijaf, om die enkel wat te laten genezen. Dat is toch het bewijs dat ik 'm niet kon nemen, die strafschop". Tegenover de v^sie van Aad Kila over het gebeuren staat de mening "van manager Fred van Hal. „Tijdens de eerste verlenging vroeg de trainer nog aan Aad Kila of hij nog kon blijven spelen. Kila antwoord de daarop dat het nog wel ging. Kila is toen in het veld geleven en vervolgens werd Noël voor Tempelaar gewisseld." Protest De disciplinaire maatregel is bij Kila vooral verkeerd gevallen, omdat hij vindt dat het niet de eerste keer is dat hij op een dergelijke manier wordt behandeld. „Vorig jaar kreeg ik van de club ook nog eens 500 boete na die rode kaart die ik toen ontving. Dat vond ik toen ook zeer onrechtvaardig. Dat betekende toen een dubbele straf. Deze boete moet ook worden ingetrokken voor komend weekend, anders speel ik onder protest". Manager Fred van Hal heeft gistermorgen de eerste stap gezet voor de disciplinaire straf. „Dit konden we niet pikken", aldus de manager, „ik heb maandagmorgen contact opgenomen met de trainer en later ook overleg gehad met aanvoerder Simon van Vliet In dat gesprek kwamen we tot de conclusie die geldboete te moeten geven. Het bedrag voor Toet is lager, gezien de hoogte van zijn contract". Het bestuur van FC Den Haag maakt zich geen zorgen over de stappen van Aad Kila. „Als hij via de V.V.C.S. zijn recht denkt te kunnen halen," aldus manager Van Hal, „heb ik daar geen enkele moeite mee". In een al eerder geplande vergadering van de spelersraad is gisteravond over het „strafschoppe- nincident" en de daaruit voortgevloeide boetes gesproken. Besloten werd dat de geldstraf via de voorzitter van de spelersraad Woody Louwe- rens in het bestuur zal worden aangekaart. Ge tracht zal worden om intrekking van de straffen te bewerkstelligen. Oeki Hoekema, die zondag na afloop van het duel overwoog als gevolg van het tumult om zijn plaats als secretaris van de spelers raad op te geven, heeft na overleg met Louwerens voor zichzelf uitgemaakt de zakelijke belangen te Het juichen is Aad Kila vergaan. Gisteren wilde hij definitief FC Den Haag de rug toekeren, maar werd door de secretaris van de VVCS op andere gedachten gebracht. laten prevaleren boven de persoonlijke. „Hoewel ik wel erg gekwetst was door negatieve uitlatingen van verschillende kanten. Bij een volgend incident zou het toch wel eens afgelopen kunnen zijn met dat werk voor de spelersraad. Je blijft niet je hoofd stoten." FRANK WERKMAN, I UTRECHT De Zaanse zwerctrainer Cees Stadt heeft zijn i advocaat mr. B. Bertels opdracht gegeven een kort geding aan te spannen tegen de Koninklijke Nederlandse Zwembond. De tuchtcommissie van de KNZB heeft ongeveer twee maanden geleden de Amsterdamse vereniging Koninklijke AZ/HDZ op dracht gegeven Cees Stadt als trainer te ontslaan. Stadt, die zelf geen lid van de KNZB is, ging vorig jaar september een driejarig contract aan met de Amsterdamse vereniging. Voor de zwembond is Stadt een ongewenst persoon, omdat hij vorig jaar februari na twee jaar procederen van de Hoge Raad twee maanden voorwaardelijk kreeg vanwege ontuchtige handelingen met zwemsters. De tuchtcommissie vond daarin aanleiding de door het echtpaar Stadt opgerichte vereniging Free and Easy te verbie den Cees Stadt als trainer in dienst te nemen. Zulks tot 1 maart DEN HAAG Nico van Slobbe, die met Bert van der Helm en Bettine Vriesekoop deel uitmaakt van de nationale tafeltennis ploeg, zal op 3 maart wel beschikbaar zijn voor de belangrijke interlandwedstrijd in Luik tegen België. j „De Schiedammer die voor het Amsterdamse Tempo Team speelt, I heeft van de commandant van de kazerne in Hilversum, waar Van j Slobbe gedurende drie weken op herhalingsoefening is, voor 3 en j 4 maart vrijaf gekregen. I Bovendien wordt Van Slobbe een dag eerder van zijn militaire verplichtingen ontslagen, zodat hij ook kan deelnemen aan het trainingskamp voor de wereldkampioenschappen in Birmingham. ROOSENDAAL Nationaal kampioene schaken Cathy van der Mije heeft gisteren in Roosendaal de vierde partij in de beslis singstweekamp tegen de Bulgaarse Tatjana Lematsjko gewonnen. Lematsjko speelde met zwart de Spaanse opening en kwam in het voordeel. In het middenspel bracht Van der Mije echter vele tactische finesses aan, zodat zij twee belangrijke pionnen verover- •de. Het eindspel leverde haar daarna gemakkelijk de eerste winst op. De afgebroken partij uit de derde ronde werd gistermorgen zonder verder te spelen remise gegeven. De stand is momenteel gelijk: Hippo IJVS) ^est .sjor .00-2 Z'67 N HAAG - De li visie club 9).! U haftal, 67 zal van- g de 17-jarige TA-intematio- jtn h van UVS, Sf» Filippo, con- iteren. Filippo, ste man en voerder van UEFA-jeug- zal met de maarse ver fing een con- !t van twee 5. Rof aangaan. Ir Filippo be id ook belangstelling van onder andere Telstar, Ajax en FC echt. De Leidse hoofdklasser UVS krijgt voor de overstap van iijck speler van AZ'67 de gebruikelijke vergoeding van ongeveer I gulden. LAATSTE AVOND TOONT ARMOEDE IN A-KLASSE (Van onze sportre NOOTDORP I I HAAG De samenwerkende motorsportbonden, de KNMV de NMB, willen militaire oefenterreinen gaan gebruiken voor motorsport. De twee bonden hebben daarvoor gisteren een port onder de titel .Reveil voor de motorsport' overhandigd l mr. A. Stemerdink, minister van defensie, motorsportorganisaties spreken in het rapport hun bezorgdheid fiver het gebrek aan accommodaties. Terwijl het aantal beoefe- Irs van de motorsport sterk groeit, wordt het aantal beschikbare reinen hiervoor minder. Circuits moeten sluiten, omdat de •enten geen vergunning meer afgeven. Vaak gebeurt dat onder van milieu-actiegroepen. Het rapport stelt dat in gebieden ar door de week militaire oefeningen worden gehouden redelij- wijze mag worden verondersteld, dat daar geen directe proble- h kunnen ontstaan. iMV'en NMB hebben een enquête gehouden onder alle verenigin- Tachtig procent van de clubs heeft hierop gereageerd. Uit vragenlijst blijkt, dat eenvijfde van de verenigingen geen eigen lommodatie heeft De bonden zien een oplossing in de .slapende' gvelden, die alleen in oorlogstijd gebruikt worden. Deze vliegvel- met hun voor de motorsport uitermate geschikte landingsba- zouden een groot aantal jongeren - in 1976 werden 3550 rungspasjes afgeven - de gelegenheid bieden hun sport te fefenen. ister Stemerdink beloofde de bonden te trachten tot een ssing te komen. VLAARDINGEN De armoede in de hoogste klasse van het amateur boksen in Zuid-Holland had niet beter gedemon- steerd kunnen worden dan door de fina les die gisteravond in sporthal „De oude Lijnbaan" te Vlaardingen werden gebok st. De jubilerende (15 jaar) vereniging „Westland" had de organisatie gevraagd en gekregen. Men zal er, achteraf beke ken, niet verheugd over geweest zijn. Het peil was bedroevend, het aantal A-partij- en minimaal en „Westland" had, om toch een programma te kunnen bieden, de avond opgeklopt met vrije partijen. Ter illustratie: toen de Wok vijf minuten over elf uur aanwees, waren zegge en schrijve twee „echte" finalepartijen ge bokst in de A-klasse, waarvan er nog een Wullems (Huizenaar R'dam) tegen Dolf Krijgsman (Bouwlust, Dordt) voor de lichtgewichttitel moest worden ge staakt en later overgebokst, wegens een blessure van de Rotterdammer. Maar die andere finale was van uitste kende kwaliteit. Jan Hermans en Wim de Jonge, beiden van Hoogenband (Den Haag) moesten een „broederstrijd" leve ren. In de eerste ronde moest scheids rechter Kleinoot tot meer activiteit ma nen. Logisch, want de tegenstanders ken nen elkaar van haver tot gort. Het werd tenslotte een vinnige strijd die volgens Bartjens in het voordeel van Hermans moest eindigen. Hij bracht een felle stoot in, was uiterst beweeglijk waardoor De Wim de Jonge (links) in zijn duel met Jan Hermans Jonge zijn zware stoten zelden kon plaat sen en is technisch beter. De Jonge heeft zijn stoot, maar die werd vrijwel altijd geëlimineerd. Hermans won dan ook en mag zich zwaarwelterkampioen noemen. Een sterke kampioen, die in De Jonge, jeugdiger en onmiskenbare aanleg, zijn opvolger heeft De titelstrijd verliep minder gunstig voor zwaargewicht Leo Fasani (Te Pas, Den Haag), die de in veel betere vorm dan vorige week gestoken John Doornbos (De Haan, Schiedam) trof. Ondanks moedig verzet van Fasani kon hij niet op tegen de zuiverder stoten en de langere reach van Doornbos die overtuigend maar niet overweldigend kampioen werd. Talent Er konden nog Haagse kampioenen ge boekt worden met Gtith (Te Pas) die zijn prestatiepartij voor de titel junioren mid dengewicht weliswaar verloor van Berk (Hoogenband) maar kampioenswaardig werd bevonden en Lageweg (Te Pas), pas overgestapt van de B-klasse waarin hij kampioen werd, die in het middenge wicht A-klasse de te lang alerte Doom (Bouwlust) royaal versloeg en de Dordte- naar in de eerste ronde zelfs acht tellen rust toediende. In de derde, toen Doom fanatiek de aanval koos, zal Lageweg gemerkt hebben wat hem nog mankeert Maar dat kan hij leren, want het talent is er. Twee finalisten werden niet kampioens waardig bevonden. Terecht, want Driesse (Flakkee) kreeg in zijn prestatiepartij ve dergewicht A-klas een pak slaag van de prachtige bokser Roy Somer (Carpentier, Assen) en De Groot (Huizenaar) was in zijn prestatieduel met v.d. Tak (Te Pas) zoveel de mindere dat hem geen kam pioensgordel in het middengewicht B-klasse kon worden uitgereikt Overige uitslagen van deze teleurstellen de en veel te langdurige slotavond (van de zes) van de Zuidhollandse titelstrijd: Smit (Crooswijk, R'dam) kampioen wel- tergewicht A-ldasse na zege door k.o. in tweede ronde van prestatiepartij op Kui per (Carpentier); Otto (Crooswijk) kam pioen zwaargewicht B-klasse na punten- zege op v.d. Ham (Bouwlust); v.d. Akker (Huizenaar) kampioen half zwaargewicht A-klasse na ondermaatse prestatiepartij tegen Prigge (Carpentier). HERMAN VAN BERGEM den. De eerste start is om 14.30 uur zijn: EELDEPRUS: Noisy Feet Neeltje H en Oswald. EDAMPRIJS: Okki Rustburcht, Peg- gy Sue en Penny Wise. ELBURGPRUS: Narcis G, Oroline en Olga Ano. I EGMONDPRUS: (Eerste afdeling): Oebele Spencer, Niveau en Minerel- I le. ENSCHEDEPRIJS: (eerste afdeling): i Loyaal van Liante, Luitenant Dixy EGMONDPRUS: (tweede afdeling): Mandingo, Nina Spencer en Nora I Nimble. j ERMELOPRUS: Larens Roem, Ju- piter D en Mia Fortuna. ELSPEETPRIJS: Leone Be. Nobles Hollandia en Katinka van Wisch. ENSCHEDEPRIJS: King Supreme, Nachtegaal K en Looper T. EERBEEKPRUS: New Star, Nanna G en Myra Buitenzorg. Zege Olivetti Leo Fasani (links) blokkeert een stoot van John Doornbos. VLAARDINGEN Alan Minter, Euro pees kampioen middengewicht, bevond zich gisteravond in Vlaardingen onder de toeschouwers bij de bokskampioen schappen. Hij had 's middags de eerste contacten gelegd voor een titelgevecht met Rudie Koopmans. Maandag zal de beslissing vallen. Minter, onberispelijk gekleed, was verge zeld van zijn schoonvader die tevens zijn manager is. Met Peter Bonthuis, chef organisatie sport van „Ahoy", en Maar ten de Vos van Inter Football die Koop- mans belangen behartigde, vorderden de onderhandelingen zodanig dat Minter be reid is zijn titel vrijwillig op het spel te zetten. Zijn manager zal trachten de BBC te interesseren voor tv-uitzending vanuit Ahoy, wat de gage van de Brit hij krijgt zijn „procenten" ervan kan op vijzelen. Over die gage is slechts zijde lings gesproken. Bonthuis wil een vaste gage betalen maar heeft geen bedrag genoemd. Naar verluidt vraagt Minter vijftienduizend pond. Als maandag Minters eisen bekend zijn, zal „Ahoy" een begroting maken voor de titelpartij en het omringende programma en bezien of het geheel financieel haal baar is. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De vriendschap pelijke rolhockeywedstrijd gis tereavond op de rolschaatsbaan in het Haagse Zuiderpark tus sen Olivetti en Duijvestein is door de landskampioen met 6—4 gewonnen. Bij de rust was de stand al 41, in het voordeel van Olivetti. Oud-international Rob Olthoff zorgde voor de vier doelpunten. Duijvestein had de score geo pend door Frans Hun tink. In de tweede helft kwam Duij vestein goed terug. Door de ge broeders Frans en Ger Huntmk werd het 44. Cor Slootweg en Piet Grootens zorgde echter voor de verdiende 6—4 overwin ning. Triomf Old Stars m :ne (Van onze sportredactie) DEN HAAG Old Stars heeft gisteren de uederlaagserie voortgezet met een overwin ning. De ploeg won in sporthal Overbosch met 5—2 van RVC, waarbij alleen Marcel Huls twee keer tot scoren kon ko men. Bij Old Stars werden de doel punten gemaakt door Leen de Graaf (twee), Cock Clavan, Ger- rie Hup en Guus Haak. VUC is totnogtoe de enige die Old Stars een nederlaag toegebracht In de voorwedstrijd versloeg gis teravond HVV Quick met 6—5. tercu profiteert van organisatie ken ICO De derde etappe in de pde van de Middellandse Zee h Hyeres naar Nice, werd lledig gecontroleerd door de neg van Eddy Merckx. Pa- 1snupk Sercu kon aan de finish nfiteren van de solide organi se van de ploeg van Merckx won de sprint van het pelo- Na 47 kilometer ontsnapte de Fransman Jean-Louis Danguil- laume, maar hij werd eerst door Cees Bal en vervolgens door het gehele peloton achterhaald. Luis Ocana werd het slachtoffer van een valpartij, raakte daar door geblesseerd aan zijn knie en moest de strijd staken. Uitslag derde etappe: 1. Patrick Ser cu (Bel.), 134,5 kilometer in 3 uur 26 minuten en 49 seconden; 2. Wilfried Weselmael (Bel.), z.-5.; 3. Sean Kelly (Ier.) z.t, 4. Franco Bitossi (Ita.) z.t; 5. Jan Raas (Ned.) z.t Algemeen klassement: 1. Eddy Merckx (Bel.), 8 uur 55 minuten en 26 seconden; 2. Wilfried Wesemael (BeL) op 10 seconden; 3. Frans Ver- beeck (Bel.) op 23 seconden; 4. Jean Chassang (Fra.) op 26 seconden; 5. Jan Raad (Ned.) op 28 seconden Die Haghe-PKC toch zaterdag (Van onze sportredactie) DEN HAAG De korfbal wedstrijd tussen Die Haghe en PKC, die de beslissing kan brengen over de titel in de hoofdklasse B, wordt zoals oorspronkelijk vastgesteld zaterdagavond gespeeld. Plaats van handeling is de Vliegermolen. Er was sprake van dat het duel een dag vervroegd zou worden omdat concurrent Allen Weerbaar reeds op vrijdagavond in actie komt. Hockeytrainers verenigen zich BILTHOVEN In navolging van de voetbaltrai ners gaan ook de hockey-oefenmeesters zich ver enigen. Zaterdag 26 februari wordt in het club huis van SCHC in Bilthoven de oprichtingsverga dering gehouden. De bijeenkomst begint om 11.00 uur en Jaap van der Leek, secretaris-generaal van de vereniging van voetbaloefepmeesters in Neder land (VVON) is gastspreker. Doelstellingen van de Vereniging Van Hockey-Oe- fenmeesters zijn onder meer: het verstevigen van de contacten, onder andere door het uitgeven van een regelmatig verschijnend blad, de behartiging van de belangen van de trainers, het onderhouden van contacten met de bond en coördinatie in" vraag en aanbod".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11