ran Hanegem houdt AZ967 in de race 9e vink soos na dissel üoach Operatie Wim Jansen al op maandag V ul tink haalt zeer fors uit Opnieuw verlies voor team Ajax Tom Okker op Mets tegen Joego-Slavie HYS pas na forse achterstand vier treffers EMcidenten m derby EJJRTLEIDSE COURANT,ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 PAGINA 9 BADE Europees voetbal Alkmaarse Hout, het uit- uint van A.Z., is weer een naderbij gekomen. Niet zon- oeite, want A.Z. had in het larnavalsstemming verkeren- rkrade niet alleen de norma- tijd, maar ook bijna de volle iging nodig om Roda uit het :ebeuren te wippen. minuten voor het slot van de 'erlenging sloeg A.Z. definitief toe. basis van het beslissende doelpunt tygaard, die Van Hanegem diep in 'schopgebied van Roda lanceerde, ie hield het hoofd koel. Uiterst omzeilde hij eerst Zeigler en vervol- ~7~ ïlman Bram Geilman. Waarmee Van vw t1 op Passen^e wijze het Kerkraadse s vw afstrafte^ dat al vanaf de eerste '"®®rfLouwe, ouwe" brulde, zodra A.Z.'s """"'Waan de bal was. Z. was een tamelijk tammme beker- ^d. Het na de dopingrel rond A.Z.'s Ql Van Rompu, inderdaad niet present irade, opgeblazen bekerduel voltrok .pile rust. Overigens niet bepaald de >te van de erbarmelijk leidende Kees 1 u'in. Want Roda-trainer Bert Jacobs |t helemaal ongelijk, toen hij na j '.telde: „Die man heeft gefaald. A.Z. 5y poon de betere club maar dat neemt te dat hij met zijn beslissingen de d ongunstig beinvloed heeft". SH0( L"*eraarc* A.Z., dat als een berg Sf /4fV te openen, maar eerst Meuser en vervolgens Naninga kogelden op de lat Roda bleef aandringen. Naarmate het openingsoffensief echter luwde werden de stormlopen van Roda een stuk onrustiger waardoor de ach terhoede van A.Z. probleemloos de Lim burgse aanvallen een voortijdig halt konden toeroepen. Slechts de agressieve Broeks was nog eenmaal dicht bij een doelpunt, maar hij strandde op de uit zijn doel snellende Meskovic. Aan de andere kant verzuimde Vosmaer op korte afstand van Geilman raak te knallen. Na rust had A.Z. weinig moeite meer met het ongecoördineerd aanvallende Roda, wat in offensief opzicht het technisch vernuft van de door trainer Bert Jacobs buiten de ploeg gehouden Gerard van der Lem miste. De A.Z.-defensie stond daardoor geen kan sen meer toe, want alhoewel Meskovic op nieuw niet foutloos zijn heiligdom verde digde, bleef het centrale blok Vonk - Spel- bos rustig en oppermachtig. Ook op het middenveld draaide A.Z. nu een stuk beter. Onder aanvoering van Wim van Hanegem en de ijverige zwoeger Peter Arntz werden doorlopend naar gaten in de Roda- afweer gezocht Gaten die er wel degelijk waren, want zowel op rechts bij Peter de Wit als in het centrum bij John Pfeiffer sloot het allerminst bij Roda. A.Z. profiteerde er echter niet van. Weliswaar was de ploeg na rust op alle fronten oppermachtig, maar zodra het 16-metergebied in de buurt kwam, verdween het overleg uit de aanvalsacties, waardoor Arntz en Kist steeds voortijdig strandden. De wissel Vosmaer-Nijdam veranderde daar weinig aan. A.Z. bleef superieur, echter zonder te scoren. Inmiddels bleef ook Roda aanvallend volstrekt machteloos. Ook toen Pierre Vermeulen het veld ruimde voor Van der Lem bleef Roda vruchteloos zoeken naar weloverwogen aanvalspatronen. Net als A.Z. dat ook in het slot van de normale speeltijd weigerde het technisch surplus in de score te illustreren. A.Z. doelpuntte pas in de tweede verlenging. Voordat Willem van Ha negem A.Z. uiteindelijk ook in het bekergebeuren in de race naar Eu ropees voetbal hield, bleef A.Z. ech ter de meest eenvoudige kansen missen. Met name Kees Kist (voor een leeg doel) en Arntz hielpen opnieuw riante mogelijkheden om zeep. De rechtvaardiging kwam echter net op tijd. Juist op het moment dat de 20.000 toeschouwers zich begonnen te verlekkeren aan het idee van strafschoppen nemen, sloeg Van Hanegem toe. Op zijn eigen, uiterst lakonieke wijze Rob Hartog Scoreverloop 117. Va Henegem 0-1, Scheidsrechter De Bruin, Toeschouwers: 17.000. Roda JC: Geilman; De wit. Pfeiffer, Ziegler, Blat ter, (Toonstra); Ehlen, Meuser, Broeks; Holding, Nanninga, Vermeulen (Van der Lem). A-Z/67: Meskovic; Metgod, Spelbos, Vonk, Hoven- kamp; Arntz, Van Hanegem, Nygaard; Vosmaer (Nijdam), Kist, Van Marwijk. A.Z. startte met Bobby Vosmaer voor het eerst na zijn langdurige blessure terug in de basis. Ten koste van Johnny Metgod ging het overigens niet, want die schoof door naar de positie van rechter vleugelverdedi ger. Een stekkie dat vakant geworden was door de liesblessure die Henk van Rijnsoe ver buiten de ploeg hield. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De hardnekkige buikspierblessure van Feyenoord's middenvelder Wim Jansen zal opera tief worden behandeld. Gisteren be sloot de medische staf van de Rotter damse club voor deze radicale in greep, nu gebleken, is dat veel rust en intensieve physio-therapie geen re sultaat hebben opgeleverd. De operatie zal maandag al in het Rotterdamse Bethesdaziekenhuis plaats vinden en zal worden verricht door de Joegoslavische arts Branko Neskovic. Boskov heeft Neskovic vooral daarom aanbevolen bij Feyenoord. Verwacht wordt dat Wim Jansen het ziekenhuis na een week weer mag verlaten. Zijn rentree wordt nog dit seizoen ver wacht. Als het genezingsproces gun stig verloopt, zou Jansen over zes weken weer kunnen spelen. Feyenoords verdediger Mladen Raml- jak zal aanstaande dinsdag zijn ren tree in Feyenoord's eerste team ma ken in de wedstrijd tegen het Franse FC Nantes. Ruim voor het eind van het vorig seizoen werd Rami jak uitge schakeld door een moeilijk te behan delen en zeer gecompliceerde spier blessure in zijn bovenbeen en lies streek. Verscheidene malen, toen leek dat hij hersteld was, verergerde de blessure plotseling en moest de thera pie weer van voren af aan worden gestart. Op eigen initiatief consulteer de Rami jak afgelopen zomer dokter Neskovic. De afgelopen maanden is hij, al weer op eigen initiatief, behan deld door de Rotterdamse professor Van Lingen. tegen het bezoek aan Kerkrade had opge zien. Trainer Hans Kraay: „Desondanks zijn we rustig gebleven. Dat is op dit moment onze grote kracht. We spelen zulk goed voetbal, dat we ook in uitwedstrijden kans zien te domineren. Met uitzondering van het eerste kwartier zijn we eigenlijk niet in problemen geweest. Het heeft alleen een beetje Icing geduurd, voordat eindelijk dat doelpunt viel". A.Z. kwam in het eerste bedrijf nauwelijks toe aan positieve daden. Het middenrif van A.Z., normaal gesproken de basis van suc cesvolle aanvalsacties op de vijandelijke af- weerlinie, functioneerde in die openingsfase allerminst vlekkeloos. Slechts Peter Arntz pareerde de felle acties van Roda op het middenveld. Van Hanegem en vooral Ny gaard werden nogal eens uitgespeeld door het fanatieke Limburgse middenveld, waar Broeks en de beurtelings met Kolding vanuit de spits terugvallende Nanninga domineer den. Offensief was er daardoor weinig verras sends bij A.Z., omdat de spitsen Van Mar wijk en Kist erg weinig in stelling gebracht konden worden. De terugkeer van Vosmaer bood wat dat betreft ook weinig soulaas, want alhoewel Vosmaer zelfbewuster acteer Wim van Hanegem omzeilt doelman Geilman en scoort de winnende treffer voor AZ'67. de dan de laatste weken als wisselspeler, heeft hij nog altijd niet de vorm om met flitsende acties bressen te slaan in vijandige verdedigingen. Gevaarlijk was Roda wel. Geïnspireerd door het vakbekwame middenveldspel brak Roda enkele malen gevaarlijk uit In de zevende minuut leek een van die uitbraken de score Natuurlijk Thurau MALAGA De Westduit ser Dietrich Thurau heeft de ronde van Andalusië ge wonnen. Thurau, die reeds zes etappes op zijn naam bracht, won ook het eerste gedeelte van de zevende rit, een tijdrit over 28 kilo meter. Het tweede gedeelte over 31 kilometer leverde een overwinning op voor Aad van den Hoek. Eindklassement 1. Thurau (WD1) 19 uur 1 minuut en 55 seconden, 2. Kuiper (Ned) 19.04.37., 3. Perurena (Spa) 19.04.48, 4. Gonzales Lmaes (Spa) 19.04.49, 5. Thaler (Wdl) 19.05.14. 6. Knudsen 19.47.26, 7. Lubberding 19.47.33., 8. Battag- lin 19.47.41, 14. Knetemann 19.49.10, 16. Pronk 19.49.42, 32. Van den Hoek 19.58.58. De bergprijs was voor Pronk 35 NANCY - Hans Vultink heeft gisteren in de derde ronde van het Europees kampioenschap anker-kader 47/2 zeer fors uitge haald tegen de Fransman Con- nesson. Vultink had slecht vier beurten nodig voor de 300 ca ramboles, waarna de Fransman op vijf bleef staan. In de vierde ronde won Vultink van Dufetel- le in 8 beurten (300 tegen 104). Hiermee staat Vultink alleen aan de leiding van het klasse ment. Uitslagen derde ronde: Muller—Gal- vez 300—204/9; StenzeiSchrauwen 207—300/7; Dielis—Dufetelle 30069/7; Connesson—Vultink 5—300/4; vierde ronde: Galvez Schrauwen 300236/19; Stenzei Muller 299—300/6; Dielis—Connesson 34-300/3; Vultink-Dufetelle 300-104. Stand: 1. Vultink, 2. Dielis, 3. Müller, 4. Schrauwen, 5. Connesson. Remise voor Van der Mije ROOSENDAAL De tweede partij uit de schaaktweekamp tussen Kathy van der Mije en haar Bulgaarse tegenstandster Lematsjko is in remise 'geëind igd. De stand na twee partijen werd daardoor 11/2—1/2 in het voor deel van Lematsjko. In de tweede partij werd geko zen voor een rustige variant van het Spaans. Kathy van der Mije kreeg met wit een licht voor deel, maar miste in het midden spel de scherpste voortzetting. Na iets meer dan drie uur spe len aanvaardde Lematsjko het aanbod van mevrouw Van der Mijfrhet punt te delen. Cor snel terug (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bij de stand 4—0 voor Feenstra in de tweede periode werd de doelman van de Hagenaars Cor Hoogendoorn voor tien minuten van het ijs gezonden door de scheidsrech ters. Hij schoot de puck voor hun handen weg, terwijl het spel dood was. Hoogendoorn zocht de kleedkamer op, kwam even later weer terug en werd toen in de derde periode ingezet door coach Martin. „Als ik niet was terug gekomen, dan had ik het wereldkampioenschap in de B-poule wel kunnen vergeten. Martin had mij dan zonder twijfel de verdere competitie niet meer laten spelen. En een reis met WJC in Tokie wil ik niet mis lopen. DEN HAAG Tom Okker (32) zal definitief uitkomen in de Nederlandse ploeg, die op 15, 16 en 17 april op de „Metsbanen" in Scheveningen voor de derde ronde van het toernooi om de Davis Cup tegen Joegoslavië speelt Okker, die het contract met de KNLTB reeds heeft getekend, speelt begin april in Monte Carlo een WCT-toernooi. Daarna komt hij naar Nederland. De Nederlandse selectie voor de Davis Cup-ont moeting Louk Sanders, Fred Hemmes, Marian Laudin en wellicht Rolf Thung gaat begin april mogelijk toernooien in Zuid-Frankrijk spelen (Menton, Nice en Monte Carlo), als voorbe reiding op de krachtmeting met Joegoslavië. Wouter fok is niet beschikbaar voor de selectie in verband met het feit, dat hij dit voorjaar zijn studie hoopt af te maken. World Championships Tennis (WCT) heeft de definitieve spelerslijst voor het toernooi in Rotterdam bekendgemaakt De zestien spelers, die van 22 tot en met 27 maart in het sportpaleis Ahoy zullen uitkomen zijn: Ilie Nastase (3e op de wereldranglijst), Manuel Orantes (4), Adriano Panatta (7), Eddie Dibbs (8), Harold Solomon (9), Wojciech Fibak (14), Dick Stockton (15), Mark Cox (16), Jan Kodes (19), Corrado Barazzutti (22, Tom Okker (23), Vijay Amritraj (25), Onny Parun (27), John Alexander (34), Rod Laver (72) en een nog nader aan te wijzen speler, die waarschijnlijk wordt gekozen uit het drietal Roche, Moore en Rosewall. SPLIT Ajax heeft opnieuw een nederlaag geleden in het internationale toernooi om de Marjantrofee. Gastheer Hajduk Split, de oude club van Tomas- lav Ivic, versloeg de koploper in de Nederlandse competitie met 1—0. Een dag eerder had Ajax een blamerende nederlaag gele den tegen Dinamo Zagreb (4-0). HONG KONG De Rotterdam se eredivisieclub Sparta, op toernee in Hongkong, heeft zijn eerste wedstrijd tegen de natio nale ploeg van Hongkong met 2—0 gewonnen. Voor Sparta scoorden Luuk Balkestein (75e minuut) en Leendert de Goey (77e minuut). Voor Hongkong was deze ontmoeting de laatste test voor het kwalificatietoer nooi voor het wereldkampioen schap (Aziatische zone),'dat vol gende week in Singapore begint BR UNS WIJK Ein tracht Braunschweig en Fortune Dus- seldorf hebben, in een inhaal wedstrijd voor de Bundesliga, gelijk gespeeld, 0—0. Er waren 15.000 toeschouwers. SCHIEDAM - Leo Halkes, trai ner van de eerste-divisieclub SW zal aan het eind van het seizoen de Schiedamse vereni ging verlaten. Het contract van Halkes zal niet worden ver lengd. De trainer volgde twee jaar geleden Bob Maaskant die nu werkt bij NAC, op als trai ner van SW. MADRID Francisco Rojo, aanvoerder van Athletico Bil bao is door de strafcommissie van de Spaanse voetbalbond precies even zwaar gestraft als Johan Cruijff. Rojo werd afge lopen zondag uit het veld ge stuurd in de wedstrijd Athletico BilbaoAtletico Madrid (0—1) wegens belediging van de scheidsrechter. En ook hij werd voor drie wedstrijden uitgeslo ten. Cruiff ontkent Rojo de scheidsrechter te hebben uitge scholden. Scheidsrechters korfbalfinales DEN HAAG De landelijke scheidsrechtscommissie van de korfbalbond (KNKV) heeft Teun van Es uit Barendrecht aangewezen als scheidsrechter voor de microkorfbalfinale, die op 12 maart in de Sporthal Zuid in Amsterdam zal worden ge speeld. Van Es wordt gesecon deerd door Frans Eysink en Gerrit Poldervaart De vierde treffer van Feenstra in beeld. Het betekende de bekroning van een groot Fries overwicht en de basis voor de uiteindelijke zege. Van onze verslaggever DEN HAAG HYS heeft gisteren het topduel tegen Feenstra uit Heerenveen met 6-4 verloren. Op zich betekenden deze cijfers eeü draaglijk resultaat, maar dat was slechts schijn. Feenstra nam eerst een royale voorsprong van 6-0 alvorens HYS iets kon terug doen. Daarmee deed de Haagse formatie weliswaar nog iets aan klantenbinding, maar meer ook niet. In de eerste periode bouwde een veel beter Feenstra snel een voorsprong op. HYS, dat dagenlang naar dit duel had uitgeke ken, kon niet uit de startblokken komen. Binnen vijftien minuten stonden de Friezen verdiend met 2-0 voor. Tony Palmiscino scoorde 0-1. Een doelpunt dat voorbereiding had gekregen van de oud-HYS-speler Leo Koopmans. De onvervalste, rasechte Hollandse spieler Jan Janssen tilde uit een pass van Larry van Wieren Feenstra op 0-2. Van Wieren en Jan Janssen waren ook de voorbereiders voor het doelpunt van de topscorer van de ijshockey-divisie, Jack de Heer 0-3. In de tweede periode deed doelman Tom Tesselaar, die ook nog een blauwe maandag bij de Hagenaars heeft gespeeld, in zijn heiligdom bijna het onmogelijke. HYS bouwde de ene goede aanval na de andere op, maar steeds stond Tesselaar op de goede plaats, al moet gezegd worden, dat bij enkele handelingen hij duidelijk geluk had. Jack de Heer en Roel Sceenstra voerden de score op tot 0-5. Bij de stand 0-4 kreeg de Haagse doelman Cor Hoogendoorn tien minuten straf uit te zitten, en werd door zijn coach vervangen door André LockhorsL Het gevecht kreeg dan toch nog een leuk slot op De Uithof HYS verloor uiteindelijk met 6-4, maar een gelijkspel had gezien het spel in de derde periode verdiend geweest In de derde periode scoorde Jan Janssen 6-0 en daarna kwam HYS Rob Hagendoorn (6-1), Jacco de Vos (6-2), Robin Saraber (6-3) en Harry Wielheezen (6-4) waren de schutters. Uitslagen: Amsterdam-Tilburg Trappers 4-3 (1-1,1-2, 2-0), Groningen-Ut- recht 10-5 (7-1, 64, 2-0). Q 49 A irdhal 1 1 tsen den lebedr. Peter Kool smasht voor Roswell diago naal langs het door Chris Schmidt ge vormde eenmansblok. Dergelijke akties lukte gisteravond te weinig tegen de meestal goed sluitende netverdediging van Starlift, dat dan ook verdiend met er nog hoop leefde bij Roswell. Peter Kool heeft in de tweede set voor 15-11 en wordt door zijn teamgenoten gefêteerd. Leo Koopmans van Feenstra schiet met forse kracht de puck langs de speler van HYS, maar breekt daarbij wel zijn stick in tweeën. Hij houdt het handvat nog vast, maar de rest zweeft boven het ijs. smash 15—12 op het scorebord en meteen weer hoop in de Voor bur gse harten. De opleving bij Roswell zette ook nog even door in het der de bedrijf. In de beginfase hing het blok wel enkele ma len goed en mede daardoor kon het 6—0 worden. Vanaf dat moment kwam ech ter de kentering. Starlift kreeg weer alle kans de Voorburgse verdediging open te scheuren via diagonale smashes, terwijl Roswell de bal te vaak tegen het blok van de bezoekers ramde. Bij 8—8 was de stand in evenwicht en vervolgens stootte Starlift door naar 1512. Ondanks het verlies van zijn aanvoerder bleef Starlift ook in de vierde set oppermachtig: 154. Loek Willemstein kon na afloop niet spreken over een „zwaar kar wei": „Dit was voor ons de gemakkelijkste wedstrijd te gen Roswell sinds jaren. Ze waren doodsbang voor ons blok, terwijl wij aan alle kan ten in hun verdediging konden trekken. Roswell maakte op mij een uitgebluste indruk". Teamgenoot Jan Warns was het met hem eens: „Ons blok was vanavond oppermachtig!" Na deze overwinning is Star lift nog vier winstpunten af van prolongatie van de land stitel. Vanmiddag (vier uur) ontvangt Starlift in eigen huis het Amsterdamse Deltalloy- d/AMVJ. Diens spelverdeler Geert Trompetter zat gister avond als „spion" op de tribu ne, maar ook hij en zijn team zullen Starlift hoogstwaar schijnlijk niet van een nieuw kampioenschap kunnen afhou den. Gerrit van der Werf °h onze volleybalmedewer- |6°°'N HAAG Starlift om- 20^5(Jde gisteravond onver- -ïht gemakkelijk een vrij ra9eb! Roswell: 3—1. De circa 350° fbonderd toeschouwers be- encj jden dan ook qua spel geen fantaserende avond. Grote op- {QQLiding ontstond pas in de r 71rde set, toen Starlift-aan- 'rder Van der Velden na 3edr discussie met scheidsrech- REN^)e Saegher in een ondoor- Vo)voht moment naar zijn voor- lt 204 ld wees en prompt zijn Sudntagspak mocht aantrek- >0; Ra» >0. Mijincident was het resultaat )50. een aantal eerdere me- ebedrJsverschillen tussen vooral iMCAspelers van Starlift en de 15011 „op de bok", De Saegher, imca r beslissingen van laatstge- lenauimde die soms inderdaad i112 lutabel waren. 71 i ander incident zal de (ste toeschouwers minder YAM opgevaren. Al in de twee de pet had Cees van Zweeden, em ofcoach van Roswell, routi- jy, Mif Jacques de Vink uit het m.p gehaald en vervangen us qt Peter Kool. (Van Zwee- sle an: „Jacques had tot dat mo- enkelpt een heel slecht aanval- v.d. rcentage"). De Vink mocht vcent verdere verloop van de lERD^strijd vanaf de bank vol- gelak en dat werd hem in de ij Berfde set duidelijk te veel. Hij aiden? met zijn coach een hefti- Woordenwisseling aan wat jr deze een reden was om iruil pi vink ook in het verdere p' joop buitenspel te houde- 3 PeuT'^e ^an tweeden: „Ver- cialislger ^eter Kool speelde be- [af niet slecht zodat ik geen en zag om terug te wisse- r—i De dingen die de Vink lames me zei waren beslist niet tsteke 3-1 won. fraai en zulke dingen ver wacht je niet van zo'n gerouti neerde speler". De Vink zelf wilde na afloop geen commen taar geven en verdween schie lijk achter de kleedkamerdeur. Toch w&ren er na afloop heel wat mensen ook spelers die zich afvroegen of De Vink niet weer in de ploeg had gemoeten. Frank van Over- eem: „Als De Vink niet weer in de ploeg had gemoeten. Frank van Overeem: „Als de Vink op een gegeven moment niet best aanvalt, moet je hem wat minder lanceren. Als spelverdeler heb je hem toch nodig!". In de eerste set bleek Starlift oppermachtig. Thuisclub Ros well had totaal geen blok te gen de korte aanvalsacties van Starlift, dat zelf in die fase wel over een goed sluitende net- verdediging beschikte. Starlift won dan ook met 15—7 en die zeven tegenpunten kwamen dan nog hoofdzakelijk door stopfouten van Frank Con- standse en Ad van der Velden. De tweede set verliep echter anders. Roswell viel met wat meer overleg aan en Starlift schrok na de te gemakkelijk gewonnen eerste set laat wak ker. Pas bij 8—1 voor Roswell ging men Wat terugdoen maar dichterbij dan 12—11 kwamen de Rijswijkers toch niet'meer. Peter Kool bracht via een Van der Velden uit veld gestuurd

Leidse Courant | 1977 | | pagina 9