stroom '77 Katwijk en Noordwijk maken zich op voor toeristen. Floris: allemansvriend met energie-prob VW Noordwijk: „Eenheid in bemiddeling kamerverhuur" VW Katwijk: „Dit jaar weer meer toeristen" Katwijk's WV-directeur Chris Verplancke: Van een teruglopend bezoek is geen sprake. Hoe komt het gemeentebestuur er bij". De stranden van Noordwijk en Katwijk zullen weer vele duizenden zonaanbidders trekken. plancke van de Katwijkse Ver eniging voor Vreemdelingen verkeer spekt de toeristische pot van Katwijk door over de hele wereld te snabbelen. Het geld dat hij daarmee verdient wordt rechtstreeks in de pro moting van Katwijk gepompt. Het meest opvallende verschil tussen Katwijk en Noordwijk is wel dat in Noordwijk enige honderden miljoenen guldens worden geïnvesteerd in de mo dernisering van de badplaats en in het bouwen van nieuwe hotels en verkoopappartemen ten, terwijl de activiteiten in Katwijk wat dat betreft op een uiterst laag pitje staan. In het plan „Centrum" van de ge meente Katwijk, dat onlangs door de raad is aanvaard, is. een middelklasse hotel opge nomen met zo'n zestig kamers. Als het aan Chris Verplancke zou liggen, dan komt er in dat hotel ook nog een zwembad. Onderdak Buiten onderdak in een hotel of een pension, wordt elk jaar een flink leger van toeristen ondergebracht bij particulie ren. Een groot aantal particu lieren is geregistreerd bij de VW-kantoren. Er wordt ech ter ook bemiddeld door parti culiere organisaties. Wim Rovers van het VW in Noord wijk vindt dat een badplaats er niet mee gebaat is als twee verschillende instituten bemid delen bij de verhuur van ka mers: „Het komt weieens voor dat toeristen die door diverse instituten in dezelfde straat zijn ondergebracht, verschil lende kamerprijzen moeten betalen. Dat komt het aanzien van de badplaats niet ten goe de. De VW en de particuliere organisaties hebben elk een eigen benadering, eigen servi ceverlening en eigen prijzen". De Noordwijkse VW'-er vindt het wenselijk dat er eenheid wordt geschapen ten behoeve vaji de toerist. Buiten de vier particuliere bemiddelingsbu reaus in Noordwijk, zijn er ook enkele particuliere perso nen die bemiddelen bij de ver huur van kamers. „Geen goe de ontwikkeling", verklaart Wim Rovers. Hij doelt hiermee op het toenemend aantal Noord wij kers die - per onge luk - in contact zijn gekomen met buitenlandse buschauf feurs en hen aanbieden de bui tenlanders onder te brengen. „Deze mensen realiseren zich niet welke risico's verbonden zijn aan dat werk. Zij spelen met geld, met de gasten en met de badplaats", aldus de Noordwijker. Het VW in Noordwijk werkt met een aantal wijkhoofden, die in een bepaalde sectie van het dorp kamers werven. Em- ployées van het VW hoeven dan slechts even te bellen om te vragen hoeveel buitenlan ders in een bepaalde wijk kun nen worden ondergebracht. Zowel in Noordwijk als in Katwijk, dat nog steeds voor het grootste deel aangewezen is op particulieren, blijkt het aantal kamers vooral met Pa sen ontoereikend te zijn. Toe risten moeten dan onderge bracht worden in de omgeving of ver daarbuiten. Wim Rovers en Chris Verplancke zouden graag zien dat tijdens de Pa sen nog meer mensen een ka mertje beschikbaar stellen ten behoeve van de toeristen. Toeristen Het aantal toeristen in de badplaats neemt nog steeds toe. Noordwijk - meer de bad plaats van het vertier voor jongeren - boekte vorig jaar ongeveer 1 miljoen overnach tingen. Chris Verplancke be strijdt dat het toerisme in Katwijk - meer de badplaats van rust voor oudere perso nen - afneemt. Dat wordt met De camping „Piet Florisdal" in Noordwijk blijft dit jaar nog voor campinggasten geopend. Enige tijd geleden was er sprake van dat deze camping gesloten zou worden. Staatsbosbeheer, eigenaar van de grond, heeft plannen om van de camping een recreatiegebied te maken. Of de camping volgend jaar nog toegankelijk is voor kampeerders is onzeker. zoveel woorden gezegd in de toelichting van de gemeente begroting voor dit jaar. „Ik snap dat niet. Het VW dat hier voor de toeristen zit en alles met toeristen te maken heeft, wordt nergens naar ge vraagd. Waar weten ze nou beter hoe het met het toerisme in Katwijk gesteld is dan bij het VW. Uit mijn gegevens blijkt geen enkele terugloop in het toerisme, maar juist van een toename", aldus Chris Verplancke. De plannen van een aantal Katwijkers om een man van public relations aan te stellen bij de gemeente voor de promoting, komen de WV- directeur helemaal vreemd voor. „Het VW-Katwijk heeft een netwerk over de hele we reld, wat moet zo'n man in hemelsnaam doen als er al een instituut is dat honderden in ternationale contacten op deze aardbodem heeft. Katwijk kan natuurlijk nog meer aantrekkelijk worden ge maakt door reclames in het buitenland, maar dan via de bestaande kanalen", aldus Chris Verplancke. Activiteiten georganiseerd. In Katwijk wordt van 11 tot en met 15 februari het Tulip Time Festi val gehouden, een evenement dat jaarlijks duizenden bezoe kers trekt. Jeugd uit de hele wereld komt in Katwijk samen om vier da gen muziek te maken. Zowel in Noordwijk als in Katwijk wordt het bloemencorso ge houden. Vooral in Noordwijk wordt daarvan een groot fes- tein gemaakt Verder: lampio noptochten, muziekgroepen en parades. HENK VAN DER POST (Van een onzer verslag gevers) KATWIJK/NOORD- WIJK De Noordzee badplaatsen maken zich langzamerhand weer op voor het komende sei zoen om straks een stroom van tienduizen den toeristen te verwer ken. Uit het aantal aan vragen lijkt het deze zo mer net zo druk te wor den ais in het afgelopen jaar. Met name met Pa sen zullen de badplaat sen weer veranderen in een complete chaos van toeristen, die VVV-di- recteuren smeken om een klein kamertje waarin ze kunnen sla pen. Die directeuren proberen hun badplaats overigens op een zo goed mogelijk manier en voor zo weinig mogelijk geld over de hele wereld te promoten. In Noordwijk is onlangs een rijk geïllustreerde en in kleur uit gevoerde brochure verschenen van zo'n 70 pagina's, waarin alle mogelijkheden van de badplaats zijn opgenomen. Een aantrekkelijk en in de toe ristenwereld uniek boekwerk je dat tot stand is gekomen in samenwerking met de plaatse lijke horeca. Het VW in Noordwijk heeft relatief ge zien meer financiële mogelijk heden dan het VW in Kat wijk. Directeur Chris Ver- CDA- Alkemade op de bres voor de burger Het CDA is in Aikemade al veie jaren een bekend begrip. Al jaren voordat werd besloten dat KVP, CHU en ARP in landelijk verband één partij zou den vormen, bestond er in Alkemade al een nau we samenwerking tussen de drie partijen. Dat de ontwikkeling In Alkemade sneller Is gegaan dan op landelijk niveau wordt ongetwijfeld veroorzaakt door het feit, dat de doelstellingen van de KVP en de ARP/CHU- combinatle In Alkemade Anderhalve maand gele den werd Floris door zijn eigenaar aan het dierenasiel afgestaan. De reden was dat Floris veel te druk was. En dat bleek beslist geen smoesje te zijn, want al gauw bleek dat Floris binnenshuis beslist geen doetje is. Hij vernielt weliswaar niets maar vraagt voortdurend aandacht. Men zou hun nen zeggen dat deze viervoeter constant in een dolenthousiaste bui is. Van 's morgens vroeg tot 's avonds laat. En dat kan natuurlijk enige problemen opleveren. Het leek er even op dat het verblijf in het asiel voor Floris maar van korte duur zou zijn. Iwant na veertien dagen al meldde zich een nieuwe baas. Toch heeft de nieuwe eigenaar van Floris zich waarschijnlijk op zijn huisdier verkeken. Want al na een week kon Flo ris het hem inmiddels bekende hok in het asiel weer opzoe ken. Het bekende euvel: te druk. Het enige wat van Floris een redelijk rustige en aanhanke lijke hond kan maken is vrij heid. Veel vrijheid. Dat hoeft beslist niet te betekenen dat men honderd keer per dag met hem uit moet. Ook alleen kan hij zich best vermaken. Maar dan moet er om Floris zijn toekomstige woning wel Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in bet asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan.tenzij bet dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek beschreven honden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopen de redenen, vaak begrijpelijk maar soms ook volslagen onzinnig. De in „houd zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te balen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00—12.00 en 14.00—16.00 uur. Zondag en maandag gesloten. een (ommuurde) tuin of een erf zijn. Dat is de oplossing voor het „energie" probleem bij Floris. Ook met het verstrijken van de jaren zal onze eenjarige bastaard-keeshond wel rusti ger worden, want zijn leeftijd speelt nauurlijk een grote rol in zijn onstuimige gedragspa troon. Overigens kan Floris bijzonder goed met kinderen overweg. Over het algemeen zal hij meer geduld met de kinderen hebben dan de kin deren met hem. Ook vreemde mensen zullen door Floris slechts met een vrolijk geblaf en met kwispelende staart be groet worden. Een echte alle mansvriend dus waar geen grein kwaad bij zit Floris is, net zoals alle andere honden, in het asiel af te halen bij de heer Tiele, die sinds enkele maanden het asiel be heert De eer Tiele zal met plezier ook de andere honden laten zien die op het ogenblik in het asiel verblijven, en net zoals Floris een nieuwe baas zoeken. Joris De dove herdershond van vo rige week, Joris, heeft naar alle waarschijnlijkheid een goed tehuis gevonden. Dit „naar alle waarschijnlijk heid" beeft betrekking op de andere bond die reeds aanwe zig was in het gezin waar Joris afgelopen dinsdag aan toegevoegd werd. Zo'n con frontatie tussen twee bonden loopt natuurlijk nooit hele maal gladjes, vooral als de ene hond al langer in buis Is. Negen van de tien keer loopt zoiets echter goed af en aan Joris zal het echt niet liggen als het onverhoopt toch niet zo goed mocht gaan. BART SPIJKER. zo parallel liepen. Belde partijen kozen en kiezen voor het behartigen van de problemen van de burger, die in conflict dreigt te raken met de gemeentelijke overheid. Het feit, dat in Alkemade onze fractieleden veel vuldig worden benaderd met de vraag „Hoe zit dat nu eigenlijk?, „Kun je dat niet eens op het gemeentehuis uitzoe ken?" en „Kan de ge meenteraad hier nu niets aan doen?", bewijst de belangrijke taak die het CDA in Alkemade met zijn elf raadszetels ver vult. De afstand kiezer- gekozenen is bij ons klein en we doen er ai- les aan om dat zo te houden. Hoewel onze kiezers heel vaak hun stem uitbrengen op dat CDA-raadslid dat ze kennen en vertrouwen Is ook het programma een we zenlijk onderdeel van het CDA en voor de standpunt bepaling in de raad. Dat programma is gericht op het behartigen van het welzijn van onze inwoners. Woning bouw Is daarbij nog een van onze grootste zorgen. Er zijn nog veel woningzoe kenden, want door provin ciale tegenwerking mag er niet voldoende worden ge bouwd. Vooral in de kleine kernen, Rijpwetering, Oud Ade en Nieuwe Wetering is de situatie moeilijk. Onlangs is een interne CDA-commfs- sle „Kleine Kernen" opge richt om daar oplossingen voor proberen te vinden. Het CDA vindt de opvoeding van de jeugd een belangrij ke taak en deze zittingspe riode heeft het CDA zich met zijn wethouders inge spannen voor een enorme schoien-nleuwbouw. De be schoeiing in Oude Wetering is dankzij drie „jaargangen" CDA-raadsleden tot stand gekomen en ook andere welzljnsobjecten als een zwembad, bejaardenwonin gen, sportvelden zijn al tot stand gekomen of staan nog op het programma. Het CDA In Alkemade spant zich ook erg in om de tuinders in de gemeente, die in moeilijke omstandigheden het hoofd boven water pro beren te houden, te helpen. Onlangs vond nog een ge sprek plaats tussen enkele CDA-raadsleden, veilingbe- stuur, b en w en LTB over mogelijkheden voor vervan gende tulnbouwgrond. Het CDA werkt voor de Al- kemadenaars voor en ach ter de schermen. Tegen standers verwijten ons wel eens dat het CDA niet ge- hoeg aan de weg timmert, maar dat komt omdat we niet de publiciteit zoeken zoals één partij In Alkema de en ook niet de fatsoen snormen willen overtreden zoals weer een andere par tij. Het CDA wil zijn taak naar eer en geweten uitvoe ren. Paul van der Meer fractievoorzitter CDA Aikemade Joris, de bastaard keeshond met asielbeheerder Tiele. j

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5