dependances voor Leidse VWO-scholen NEL KARS KORDATE VROUW Collegium Musicum maakte furore VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING bracht bomermode SLEUTEL IN GOEDE HANDEN TJFELS ROND GEBODEN ALTERNATIEVEN AD/REGIQ LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 FEBRUARI 1977 PAGINA 3 SSfSJ 7 lEIDEN Naailustigen kon- bef en gistermiddag en 's avonds de Stadsgehoorzaal volop hart ophalen aan de modes how die het weekblad Margriet wf vijf mannequins op zijn door Nederland presen- Veel modellen van lekker itoen kon men zien; jurkjes en met roklengte over de blokkend, iets gérend of oramfcTa/r met zijsplitjes; broekpak- r'°,lt met wijde of strakke panta- 'J sPbn, vestjes, blazers en veel 'ousons. Uit één en hetzelfde troon kan men vier verschil- Votpide bikini's halen met, naar 'lang de smaak, bijpassende Tslagrokken en kimonojas- Heel handig voor een over- 111e vakantiekoffer is een bad- die aan beide zijden te dra- in is. Leuke resultaten bereikt ten eveneens met stoffen die S) Zflian beide kanten bedrukt zijn, jals een driedelige set, bestaan dee uit blouse, korte short en et ki ikkelrok. .00 werd verder „gewikkeld": oor over de bikini waren er eel wikkeljurkjes, met of zon- er ntouwtjeen bij een onver iwdé echte plensbui kan een regen «ga is van simpel huishoud-plastic, I^Bgebiesd met vrolijk rood, erg uttig zijn. Je kunt het als een S) R lein pakje meenemen. Veel 'ens. effen of gestreept, en van naar aasdoek twee schattige jurkjes iek. i een overgooier-jas van een- haa oudige wafeltjesstof. MogeUjk- s). Reden genoeg bieden de snel-ge- j aakte vestjes van losse bloem- tujn{j iotieven of met lurex-draad, de jziek elgekleurde gebreide vesten i op iet brede schouder en lage int touwinzet en een poncho, pq, 'aaronder een zwarte overall "(gj iet harembroek werd gedra- s, kle en. De a-symmetrisch gebreide )ORL verhemdjurk deed me een bee- )e aan een zuurstok denken, 1 net al die felle strepen, en dan een in de grote, maten Wrkrijgbaar. pier r leuke folkloristische model- itjes werden op passende mu- iek met een dansje besloten. en grappig geheel van „leger- toen" khaki, vormde de blouse net rechte broek en 'n ruim "allende rok erover. Een lange omeravond-japon kan men ;oed combineren met een losse élerme; het zwierige witte truidstoilet, tenslotte, werd ge completeerd met een gouden 'estje. \NNET PIETERS-v.cL STAAK Loco-burgemeester Westerbeek van Sassenheim overhandigde gis termiddag op het bordes van het gemeentehuis de stadssleutel aan carnavalprins Nelis de Eerste. De prins en zijn gevolg zullen de komende vijf dagen de vooral vrolijke scepter over het rijk der Saksen zwaaien. FIETSERS ONVEILIG STOMPWIJK Mevrouw Granneman, lid van de dorps raad, wil bij de gemeente Zoe- termeer een klacht indienen over het ontbreken van ver- keersvoorzieningen voor fiet sers uit Stompwijk. Honderd Stompwijkse kinderen rijden dagelijks op de fiets naar hun schooi in Zoetermeer. De onvei lige wegomleggingen als gevolg van de nieuwbouw in Zoeter meer baren de ouders veel zor gen. De gemeente Zoetermeer heeft nog geen klachten over dit on derwerp ontvangen. Daarom wil mevrouw Granneman een geza menlijke klacht indienen om er bij de gemeente Zoetermeer op aan te dringen. „In haar expan siedrift rekening te houden met de zwakste verkeersdeelne mers". Zij verzoekt de ouders haar te bellen of te schrijven, Meerlaan 39, Stompwijk, tele foon 1624. LEIDEN - Waarom jaat «n actem- of vier scènes van verschillende schrijvers, levenszekerheid kon Nel Kars niet over- actrice solotoneelspelen? Misschien De eerste kwam uit een stuk van Gorki tuigen functioneert zo iemand niet goed in een en was een dialoog; op zich al bijna groep. Mogelijk wordt hij of zij gefasci- onmogelijke opgaaf. Mijns inziens kan Dat deed ze veel meer in „Alles stinkt" van Frank Herzen. Daar was ze goed neerd door een bepaald karakter ol een een speler nooit de taak volbrengen twee bezidd de voiksvrouw Jemima Nicholson bepaald gegeven. Het kan zijn, dat de emoties tegelijkertijd te spelen (en na- speler of speelster in kwestie eenvoudig- tuurlijk een beetje echt te hebben). Nel die twaalf Fransen van het invasieleger van de Fransen heeft gevangen. Tegelij- weg de uitdaging wil aannemen. Nel Kars trok in de scène dat ook naar de terhid zet^ha^ dorrop zijn Kpk' Ariifv-ron mii ni»t hplronri cfprk-P wrAiii«.nfi«f..i„. KerUJQ Ze naar QOrp Op Zijn Kars' drijfveren zijn mij niet bekend, sterke vrouwenfiguur. Uit „Ik, jij, zij", haar solo-programma „Zuster Francoise", naar een interview van gisteravond in de Schouwburg, zijn van Joop van Tijn, was op haar manier die ook niet goed af te leiden. onaantastbaar. Haar geloof en levens- Wel werd duidelijk, dat zij vooral gericht vreugde deden haar opgewassen zijn te- is op het vertolken van de kordate vroi „Ik, jij, zij" bestond uit een proloog Deze geïsoleerde positie werd nu goed versterkt door de afwezigheid van de gen de jarenlange gruwel in Vietnam. In dorpelingen en de gevangenen waartegen de simpele, oprechte levensblijheid en Jemima wel sprak. Dat Nel Kars soms de dorpelingen in het publiek projecteer de, versterkte alleen maar de eenzaam heid. Hier werkte het solo-toneel. In de vierde scène, „Verveling" naar een Falk land van Heijermans, kwam die verveling niet echt goed uit de verf. Iemand die een hele avond in zijn eentje vult, moet geprezen worden voor de in spanning. Bovendien moet zij lof krijgen voor het blijvende enthousiasme, on danks de de zeer lege zaal. Desondanks kon Nel Kars mij niet overtuigen van de kracht van het solo-toneel. PAUL VAN DER PLANK PPR-wissel in Hazerswoudse raad HAZERSWOUDE PPR-ge- meenteraadslid G. H. G. M. Nieuwendijk wordt in de ge meenteraad van Hazerswoude opgevolgd door mevrouw C. A. M. van Flatten. Nieuwendijk, die sinds kort in het oosten van het land een functie bij het onder wijs heeft, maakte uit hoofde van zijn raadslidfunctie ook deel uit van de commissies alge mene zaken, milieuhygiëne en cultuur. Voorts had hij zitting in het bestuur van de Sportstich ting en de stichting Het Anker en zat hij in het college voor de verlening van bijstand. Tijdens de op donderdag 24 februari te houden openbare raadsvergade ring adviseren b. en w. om me vrouw Van F\itten de plaats van Nieuwendijk in genoemde com missies/stichtingen/college te la ten innemen. Prof. Lam gecremeerd LEIDEN In Den Haag is gis termiddag het stoffelijk over schot van prof. dr. H. J. Lam gecremeerd. De hoogleraar overleed afgelopen dinsdag op 85-jarige leeftijd in zijn woon plaats Leiden, i^am doceerde van 1933 tot 1962 systematische plantkunde aai» de Leidse uni versiteit. Tevens was hij direc teur van het tijksherbarium in deze gemeente. In het academie jaar 1958/5?* was hij rector mag nificus Gouden voetbalclub in Alphen Alphense wethouder Goedhart van sportzaken overhandigde gister avond het bestuur van de voetbalvereniging A.R.C. een klok voor het clubhuis. „Opdat de club steeds bij de tijd moge blijven", merkte de wethouder op tijdens de drukbezochte receptie die de voetbalvereniging 9af vanwege haar 50-jarig bestaan. Thans is er in Leiden een uitste kende gelegenheid om aan al uw tapijtwensen tegemoet te komen. Service-tapijten b.v. Oss Rosma len komt 2 dagen naar Leiden om u van deze unieke gelegen heid te laten profiteren. Service-tapijten b.v. wist zich te verzekeren van een grandioze hoeveelheid wollen nylontapijt van uitstekende kwaliteit in meer dan 300 dessins, welke thans tegen fabrieksprijzen aan de con sument worden aangeboden. Ondanks de zeer lage prijzen volledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het service-tapijt b.v. assorti ment nylon-vilttegels 40 x 40 cm zelfklevend 0.89 per stuk, in dozen van 50 stuks. Dikke hoogpolige tapijttegels 50 x 50 cm in 8 kleu ren, los te leggen per stuk 6.90. Harde vloerbedekking in 6 mo derne dessins makkelijk zelf los te leggen 200 cm breed 5.90 p. str. mtr. Nylonvilt o.a. nylon ta pijt in 3 modieuze tinten 4 meter breed vanaf 29.50 p.str. meter. Pr. fraai gedessineerd origineel Engels bloemtapijt, kamerbreed, vanaf 69.- per mtr. 100% wollen berber 400 cm br. v.a. 99.- p.str.m. Verder huiskamertapijten 34.90 39.90 49.90 enz. Ook wollen Berbertapijt zeer zware kwaliteit 400 cm breed 72.50 p.str. mtr. Teveel fabrieksaanbiedingen om hier te vermelden. Deze sublieme verkoop fabrieks- partij vloerbedekking vindt plaats op VRIJDAG 18 FEBRUARI van 14.00 tot 18.00 uur en ZATERDAG 19 FEBRUARI van 10.00-17.00 uur In de RONIEHAL gelegen naast de Groenoordhal. Reserveringen en levering op latere termijn is mogelijk. Beta ling geschiedt na aflevering. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit unieke aanbod. SERVICE TAPIJTEN B.V. Hoofdshowroom 1800M'. KRUISSTRAAT gem. ROSMALEN TEL. 04192-4098 OSS 's-HERTOGENBOSCH Leiden Het traditionele febmari-concert van het koor, aat pas aan het slot van de Chorfantasie Collegium Musicum is vanouds een muzikaal haar stem mocht verheffen. Bleef het stuk van evenement. Collegium Musicum heeft een talrijk Beethoven in zijn geheel wel iets waaraan geen en getrouw eigen publiek en kan daarom heel vrij eind lijkt te komen, de fantastische interactie haar programma samenstellen, waarbij de voor- tussen pianiste en orkest o.l.v. de accuraat leiden- keur meestal uitgaat naar muziek met een experi- de dirigent André Kaart maakte het het horen menteel karakter of gewoon goede muziek die je waard. niet elke dag hoort. Boeiend was de Missa Ave Regina, een a capella werk voor twee koren. Prachtige 16e-eeuwse mu- Dat experimentele muziek niet aan tijd gebonden ziek, maar in de uitvoering tussen de twee opges- is spreekt bijvoorbeeld uit de Chorfantasie Opus plitste delen van het CM-koor niet altijd even goed 80 van Ludwig van Beethoven, die in dit werk uitgebalanceerd; vooral de sopranen van het volg- zocht naar een vormgeving die hij pas in de koor klonken niet homogeen. Het Kamerkoor Negende Symfonie optimaal realiseerde, zodat dit maakte van Sweelincks Jan tu as tout seul een werk tegenwoordig nauwelijks meer gespeeld schitterende creatie, helemaal de toon van dit wordt. Het gevecht van CM tegen deze "draak" spotlied treffend, wat een bijzonder moeilijke op- werd toch een overwinning, voornamelijk op on- gaaf is. derdelen: een geweldige pianopartij van Ellen Met het slot, de cantate In Windsor Forest van Kruissink, studente aan een conservatorium, en Ralph Vaughan Williams maakten het volledige zeer verdienstelijke solo-partijtjes van zangers en koor en orkest helemaal furore. Deze muziek biedt blazers uit de eigen gelederen. De strijkers hadden in 5 liederen een rijk scala aan sfeervariaties, vaak al vanaf de eerste maten van de verrukkelijke en geënt op oude volkswijsjes en zoals een goede voortreffelijk uitgevoerde Ouverture in C van Engelse tekst betaamt ontbraken de elfjes en Franz Schubert duidelijk gemaakt hun zaakjes feetjes met Het kleine sopraanpartijtje van Lenie goed te beheersen en er de nodige esprit in te van de Heuvel was opvallend goed, maar ook hier kunnen gooien. Kortom, het hele orkest fungeerde hulde aan alle medewerkers, als zeer solide en betrouwbare achtergrond voor PAULA KONING Voorlichting over Streekplan DEN HAAG/LEIDEN De provinciale raad voor de ruimte ordening in Zuid-Holland belegt in de komende weken een aantal bijeenkomsten in de regio Leiden. Tijdens deze bijeenkomsten wordt bezoekers gelegenheid geboden zich meer te verdiepen in het concept-ontwerp streekplan voor Zuid-HolIand-oost, daartoe behoren alle gemeenten ten oosten van Warmond, Leiderdorp, Zoeterwoude, Benthuizen, Bleiswijk en Bergschenhoek, de gehele Krimpenerwaard met uitzondering van Krimpen aan den IJssel. In de volgende plaatsen worden informatieve bijeenkomsten gehou den over de ruimtelijke ordening van 't betreffende gebied: woens dag 23 februari in de Bron in Alphen aan den Rijn; donderdag 24 februari in het parochiehuis in Nieuwkoop en vrijdag 11 maart in „Het Anker" in Bodegraven. Op 23 maart wordt wederom in de Bron in Alphen aan de Rijn, het concept-streekplan-oost gepresenteerd. Alle bijeenkomsten be ginnen om 20.00 uur. Straatverlichting uitgevallen LEIDEN De straatverlichting in de gehele Leidse regio is gis teravond rond half twaalf gedu rende enkele minuten uitgeval len. De woonaansl ui tingen en de verkeerslichteninstallaties func tioneerden normaal door. De stroomstoring die zich uitstrekte over zowel Bollen- als Rijn streek, was na vijf minuten ver holpen. Het Streekenergiebe- drijf Rijnland weigerde medede lingen te doen omtrent de oor zaak van de storing. Werkmans Wilskracht 75 jaar LEIDEN Met een druk be zocht receptie vierde de Leidse Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht" gis teravond in haar gebouw aan de Boommarkt het feit dat de harmonie 75 jaar ge leden werd opgericht Talrij ke figuren uit het Leidse cul turele en politieke leven ga ven van hun belangstelling blijk. Onder hen burgemees ter en mevrouw Vis, de wet houders Van Aken en Oos terman en de voorzitter van de Leidse Culturele Raad, drs. A. Höppener. Deze be hoorde tot degenen die aan de Harmoniekapel een enve lop met inhoud kwamen overhandigen. Een financiële toezegging van 750 gulden, namens de Leidse Culturele Raad. Naast gelukwensen van tal van Leidse organisaties was er ook belangstelling van bui ten de stad. VW-directeur Verplanke kwam uit Katwijk met een fraaie tegel en een thermometer annex kalender, die nog eens de speciale band van Werkmans Wils kracht met Katwijk benadruk ten. Verplankes voorzaten be horen 75 jaar geleden tot de oprichters van deze Leidse harmonie. Werkmans Wils kracht zal haar 75-jarig jubi leum op 2 april in de Stads gehoorzaal luister bijzetten middels een concert, waaraan ook tal van andere Leidse harmoniën en fanfares zullen deelnemen. nieuwe schooljaar in de pro blemen komen." Rector Stef- fens van het Louise de Coligny stelde dan ook dat hij de situa tie voor het volgende school jaar somber inzag en vroeg zich af welke alternatieven de gemeente Leiden in handen had om de lokalennood tot een oplossing te brengen. V LEIDEN De schoolbesturen van de scholengemeenschap pen Louise de Coligny, Bona- ventura en Visser 't Hooft hebben met verbijstering ken nis genomen van de beslissing van staatssecretaris De Jong om de bouw van een depen dance van twaalf leslokalen voor het Louise de Coligny in Leiderdorp in te trekken. Die beslissing, die o.a. het school bestuur van het Bonaventura- college gistermorgen schrifte lijk bevestigd kreeg, houdt in dat voor de lokalennood van het Louise de Coligny een an dere oplossing zal moeten worden gevonden en dat de bouw van een dependance van het Bona ven tura-col lege nu ook definitief van de baan is. Zoals bekend zou elk van de drie zuilen van het VWO- onderwijs een eigen depen dance in Leiderdorp gaan bouwen. De dependance van het Visser 't Hooft was reeds in Leiderdorp gevestigd, ter wijl de eerste spade voor de bouw van een dependance van Louise de Coligny afgelo pen januari al in de grond had moeten worden gestoken. Op verzoek van staatssecretaris De Jong werd de bouw van die dependance echter opge schort. De staatssecretaris besliste ui teindelijk dat de bouw van een dependance van het Louise de Coligny geen doorgang kon vinden en dat de lokalennood van het Louise de Coligny moest worden opgevangen door de vijf lokalen van de BTS aan de Medusastraat en de invordering van zeven loka len van de protestants-christe lijke scholengemeenschap Vis ser 't Hooft. Over dat laatste maakte rector Middeldorp van het Visser 't Hooft zich bijzon der kwaad. „Het is goed rie men snijden van andermans leer", zei hij in een eerste com mentaar. „Het schrappen van de bouw van de dependance van het Louise de Coligny en de op heffing van de dependance van onze school met ingang van 1979 verbaast ons zeer. De hele situatie bevreemdt mij bijzonder, omdat Tesselaar on langs in een open brief heeft gevochten voor de bouw van een dependance van het Loui se de Coligny en nu schijnt hij ineens van mening te zijn ver anderd", aldus rector Middel dorp. Bevoorrecht Wethouder Tesselaar van on derwijs stelde, dat hij de op lossing van de staatssecretaris plausibel vond, althans vooi wat betreft de argumentatit om de bouw een dependance van het Louise de Coligny te schrappen. Die argumentatit hield in dat de afname van hel leerlingenaantal in 1980 zoda nig zou zijn, dat er in de ge meente Leiden zelf een oplos sing te vinden was en dat op die manier de bouw van eer dependance onverantwoordt financiële consequenties mei zich mee zou brengen. Omda' de wethouder van onderwijs echter wil voorkomen dat eer zuil van het VWO-onderwijs een bevoorrechte positie ir Leiderdorp gaat i ook een dependance van het Bonaventura-college niet tot de toekomstmogelijkheden be horen. De staatssecretaris stelt in zijn brief aan het schoolbe stuur van het Bonaventura- college dat tegen de tijd dat het Bonaventura de 18 lokalen op het Schuttersveld zal moe ten ontruimen er in Leiden grond beschikbaar zal zijn om plaatsvervangende huisvesting te waarborgen. Gistermiddag kon wethouder Tesselaar echter niet zeggen welke grond in Leiden-Noord of de Meren wijk met name bedoeld werd. Er zouden aller eerst besprekingen moeten plaatsvinden tussen de ge meente Leiden, het ministerie van onderwijs en het Bona ventura-college. Rector Over- eem van het Bonaventura-col lege, stelde gistermiddag dat zijn school niet zo emotioneel betrokken was bij de zaak als de Visser 't Hooft en de Louise de Coligny. „Wij zullen pas in 1979 moeten verdwijnen van het Schuttersveld, terwijl de Rector Overeem van Bonaventura: „Beter af dan de anderen' Louise de Coligny reeds in augustus van dit nieuwe schooljaar de beschikking zal moeten hebben over 12 nieuwe schoollokalen. Wij passen er echter voor om een voor on derwijs afgekeurd gebouw te betrekken", stelde rector Overeem gistermiddag, eisen een goede vervangende huisvesting en willen niet zoals in het verleden is gebeurd over acht plaatsen verspreid in de gemeente Leiden les ge ven. Wij vragen ons echter wel af, welk stuk grond er voor ons beschikbaar zou zijn, zoals Tesselaar in de brief zou sug gereren." Sinds 1970 hebben wij al pogingen in het werk gesteld, maar steeds is ons ge zegd, dat er in de gemeente Leiden geen grond beschik baar is. We vragen ons dan ook af welk stuk grond er opeens wel beschikbaar is. Voor de Louise de Coligny en Visser 't Hooft is de klap, emo tioneel veel harder aangeko men, omdat zij reeds in het

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3