mededelingen gemeentebestuur leiden 21tm25feb.77 GROTE CARNAVALS OPTOCHT OVER ORGELS GESPROKEN! W. BARNING EEN MONTEUR MORGEN ZATERDAG enthousiaste leidster r twee verpleegkundigen Het Motorhuis heeft een gezicht Het Motorhuis heeft vele gezichten Het Motorhuis HK VRIJDAG 18 FEBRUARI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA ld 19FEBR. AANVANG 13.M uur MET MEDEWERKING VAN 6 muziekkorpsen 8 me|orettenkorpsen 6 praalwagens 700 personen Route Rembrandstraat Noordelnde Breestraat Korevaarstraat Levendaal SL Jorl38teeg Hooigracht Haarlemmerstr. Prln8e8senkade K. Rapenburg Noordeinde Rembrandstraat Peuterspeelzaal ,,'t Peuterparadijs" te Stompwijk vraagt een voor 4 5 ochtenden per week. Oiploma vereist. Schriftelijke sollicitaties te richten aan: Mevr. B. Luiten, Stompwijkseweg 63, Stompwijk. Voor inlichtingen kunt u bellen: 070-27.27.18. Zijn taak zal bestaan uit het repareren van fietsen, bromfietsen en het rijklaarmaken van nieuwe fietsen. Meer inlichtingen over deze baan geven wij graag in een nader sollicitatiegesprek. J. VAN DIJK Schenkelweg 7 Zoetermeer Tel. 079-16.30.36. psychiatrisch ziekenhuis Endegeest In ons ziekenhuis, gelegen in Oegstgeest, kunnen worden geplaatst voor de funktie van avondhootd (werktijden van 17.00-22.00 uur). Kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma ziekenverpleging A en B of B. Voor nadere informatie omtrent funktie-inhoud, rooster e.d. kan men zich wenden tot de adjunct-directrice, Zr. A. Notenboom. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Personeelszaken. ENDEGEEST OEGSTGEEST Endegeesterstraatweg 5 tel. (071) 15 18 40* GEMEENTE KATWIJK Burgemeester en wet houders van Katwijk ma ken bekend dat zij voor nemens zijn krachtens artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: 1. het bestemmingsplan „Katwijk aan Zee Centrum"; 2. het bestemmingsplan „Hoornespolder"; 3. het bestemmingsplan „Schutterswei"; en in samenhang met artikel 50, lid 8 der Wo ningwet vergunning te verlenen voor: 1a. de bouw van een vergaderruimte bij het kerkgebouw der gereformeerde ge meenten in Neder land aan de Louwe straat 16, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie A, nrs. 14741 en 14812; 1b. het verbouwen en gedeeltelijk vergro ten van het pand Sluisweg 14a, kada straal bekend ge meente Katwijk, sectie A, nr. 7367; 2. de bouw van een dakkapel op het pand Parsstraat 13. kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie C, nr. 622; 3. de bouw van een sorteerloods op een perceel gelegen achter het pand Noordwijkerweg 36 kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie D, nr. 339. De tekeningen behoren de bij de bouwplan(nen) liggen met ingang van maandag 21 februari 1977 op de gemeentese cretarie (kamer 108-109) gedurende veertien da gen voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld eventuele bezwaren te gen het verlenen van de gevraagde vrijstelling(en) schriftelijk bij hen in te dienen. Katwijk, 17 februari 1977. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN KATWIJK de secretaris, G. FEENSTRA de burgemeester, C. A. BOS SUPP HOSE STEUNKOUSEN STEUNPANTY'S STEUNGEVENDE PANTY'S 12.95 Batar ondergoed? OVERDUIN HOOIGRACHT 62 Bereikbaar met bus 13-14-60. Waarom wordt Het Motorhuis door zoveel mensen, die ook maar iets met een auto te maken hebben, beschouwd als een prettige autowinkel? Waarschijnlijk omdat Het Motorhuis voor velen betekent het bekende en (bijna altijd) vriendelijke gezicht van de man of vrouw met wie men te maken heeft. Want dat is vreselijk belangrijk voor de automobilist die informatie wil hebben over een nieuw model, de periodieke onder houdsbeurt wil laten verrichten of onverhoopt een mankement aan de auto constateert. Dan betekent zo'n bekend gezicht vertrouwen, een persoonlijke benadering, een vriendelijke behandeling! Eén van die gezichten is dat van Harry Telgen chef groepsinspectie een zeer bezige man. vrolijk ogend, al 16 jaar met plezier werkend bij Het Motorhuis, nu verantwoordelijk voor de 'groepsinspectie' van uw auto. wat zoveel wil zeggen dat een groep monteurs volgens uitgekiend schema de onderhoudsbeurt.uitvoert. Hij houdt daarbij een wakend oogje in het zeil, wat goed aansluit op één van z'n vele hobbies, de watersport, waaraan hij, zeilend op de Wijde Aa of op het Braasemer meer, veel tijd besteedt, evenals aan vissen Is een liefhebber van voetballen, voetbalde zelf vele jaren en is een enthousiast supporter van R.C.L. Maar het is nog altijd zo, dat dit gezicht past bij dat van vele anderen bij Het Motorhuis. Want het Motorhuis-gezicht wordt bepaald door véle gezichten (bij elkaar wel zo'n twee honderd) die u een goed stuk vakmanschap, betrouwbaarheid, service en informatie garanderen. Zo is chef groepsinspectie Telgen de bindende en stimulerende factor in een team van monteurs, dat graag klaar staat met optimale service. Evenals de verkoop! en wat 'n bof dat Het Motorhuis zulke goede auto's verkoopt (Opel is niet voor niets de meest gekochte auto van Nederland: al acht jaar!). Kom morgen als u iets wilt weten of veel wilt zien even binnen in de grootste en rijkst gesorteerde showroom van Leiden U zult er zich op uw gemak voelen, al is het alleen maar om de tevreden gezichten van mensen die goed geinformeerd zijn óf naar volle tevredenheid kochten. En iedereen gaat 's zaterdags met een bos bloemen naar huis! in de gezelligste autowinkel van Leiden is het ook morgen weer een gezellige drukte (open van negen tot zes) uw Opel èn Vauxhall dealer met een gezicht Vondellaan 80 hoek Plesmanlaan/Leiden. Telefoon 071/769313 U wilt een orgel van de beste kwaliteit? YAMAHA vanaf 1875. Een orgel met veel speelhulpen? FARFISA vanaf 3245. Een orgel met theater-klanken? CONN vanaf 13.595. Alle orgels één Jaar volledige garantie en dus ook geen voorrij kosten Wilt U ook het allerbeste? Kom dan even met ons praten: Leidse Piano- Orgelhandel sinds 1921 Stationsweg 11-17 Natuurlijk bij: Telefoon 071-122858 Commissievergaderingen Agenda: Procedure over het voeren van verweer tegen beroepschriften A.R.O.B. bij Raad van State over beschikkingen commissie voor de beroepschriften. Brief van het raadslid mevr. A. v.d. Zande aan de raad, met het verzoek om adhesiebetuiging met de aktie t.b.v. Berufsverbot voor Klaus Stein in Krefeld. Motie betreffende vermelding in beslissingen van de commissie voor de beroepschriften van stemverhouding en eventuele afwijkende mening over de beslissing of motivering. Overeenkomst van dading met scheepswerf Boot b.v. Behandeling van zaken m.b.t. het milieubeheer door de commissie Volkshuis vesting. Collecte-vergunning aan Medisch Commitee Palestina. Ontwerp-brandpreventieverordening. 9 Presentiegelden voor leden en plaatsvervangende leden van stemburo's. Ontwerp-lozingsverordening. Commissie interne organisatie en beheer. Dinsdag 22 februari sls. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering worden voorstellen besproken, die onlangs in diverse commissies aan de orde zijn gesteld en waarvan na in de hoofdzaak de financiële aspecten worden bezien, verder komen de volgende punten aan de orde; Postie van de afd. E.S.S. Nota „Perpectief coördinatoren". Systeem tb.v. visualisering van de organisatorische opbouw, formatie en vacatures. Rapport van de Dienst Sociale Werkvoorziening over de vordering buitenge meenten. Afboeking gemaakte voorbereidingskosten door gemeentewerken. Personeelsvoorstel Brandweer/G.G. en G.D. Commissie voor sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheids zorg en cultuur. Extra vergadering op dinsdag 22 februari a.s. om 19.00 uur in kamer 125 van het stadhuis. Agenda: Bouw bibliotheek Merenwijk. Commissie voor het stedelijk museum De Lakenhal en de commissie voor Molenmuseum De Valk. Woensdag 23 februari a.s. om 15.30 uur in het administratiegebouw van de Lakenhal, Oude Singel 28. Agenda: 9 Bespreking Nota van de Werkgroep verhouding gemeente/paragemeentelijke instelling over de organisatie culturele sector. Commissie voor sociale zorg, maatschappelijke aangelegenheden, gezondheids zorg en cultuur. Donderdag 24 februari a^. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Toewijzingsbeleid Stichting Zomerland. Garantie geldlening t.b.v. het bejaardencentrum 't Hoflants Huys te Voor schoten. Aanbrengen van een spuiterijruimte in het gebouw Toeleveringsbedrijven De Waard. Aanschaffing van goederen en machines tb.v. Gem. Dienst Sociale Werk voorziening tot een bedrag van 12.270.—. le werkkrediet '77 tb.v. Gem. Dienst Sociale Werkvoorziening. Aanvullend krediet van 11.300.— i.v.m. een gedeeltelijke verbouwing van het G.G. en G.D. gebouw t.b.v. de afd. bedrijfsgeneeskunde. Struktuurplan Endegeest. Diversen Hondenbelasting Burgemeester en Wethouders vestigen er de aandacht op dat ingevolgde de bepalingen van de verordening hondenbelasting ieder, die onder welke titel 09k een hond bezit ter verzorging of onder zijn toezicht heeft, verplicht is binnen 14 dagen nadat men houder van een hond is geworden dan wel binnen 14 dagen na vestiging in de gemeente verplicht is een aangifte-biljet aan te vragen en dit binnen één maand duidelijk en zonder voorbehoud ingevuld en ondertekend weer in te leveren bij de gemeente. Houders van één of meer honden die zich nog niet als belastingplichtige hebben aangemeld worden alsnog in de gelegenheid gesteld binnen 14 dagen na datum van deze bekendmaking aan hun verplichting te voldoen. Aangiftebiljetten zijn verkrijgbaar in het stadhuis, afd. belastingen, eerste verdieping aan het loket van kamer 117. Het niet, of niet behoorlijk nakomen van deze verplichting is strafbaar. Wanneer men ophoudt houder van een hond te zijn, dient men deze af te melden. In sommige gevallen kan dit aanleiding geven de aanslag te verminde ren. Informatieve avonden Leiden Oost De gemeente organiseert volgende week twee informatieve avonden over de toekomstige ontwikkeling van Leiden Oost. Dit gebied omvat de wijken Meerburg, Roomburg, Waardeiland, Rijndijkbuurt, Prófessorenwijk en Burge- meesterswiik. Op deze bijeenkomsten zal de „planologische verkenning" wor den besproken, die onlangs door de werkgroep Meerburg is uitgebracht. Daarin staan gegevens over woningbouw, industrie, rekreatie, scholen, winkels en wijkcentra. De nota schetst de mogelijkheden, die er zijn om de verschillende wijken verder in te richten. Het gaat dan om vragen als, hoeveel huizen moeten er gebouwd worden, hoeveel grond komt voor industrie beschikbaar, welke gronden krijgen een groenbestemming en moeten er bruggen over het Rijn- Schiekanaal komen? Bewoners en belanghebbende organisaties krijgen de gelegenheid om hun mening hierover te geven. Daarna zal de gemeenteraad een uitspraak doen over de nota en de ideeën van de betrokken bewoners en organisaties. Vervolgens stelt de gemeente in overleg met betrokkenen een struktuurschets op, waarin de toekomstige ontwikkeling van het oostelijk stadsdeel wordt Op woensdag 23 februari a.s. i$ er een bijeenkomst voor bewoners en organisaties in de Professorenwijk, de Burgemeesterswijk en de Rijndijkbuurt in de Vredeskerk (Van Vollenhovekade 21). Op donderdag 24 februari a.s. is er een informatieve avond voor de bewoners en organisaties in Roomburg, Meerburg en Waardeiland in het Wijkcentrum Meerburg, Zaanstraat 126a. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. De planologische verkenning is tegen betaling van 2,50 verkrijgbaar bij het stadhuis aan de informatiebalie. Dage] donderdagavond van 17.30 tot 21.00 uur. Richtlijnen bij het onttrekken van woonruimte De gemeenteraad heeft enkele maanden geleden richtlijnen vastgesteld voor het onttrekken van woonruimte aan de (woon)bestemming. Daarmee wil de femeente voorkomen, dat goede en goedkope huizen lichtvaardig voor andere oeleinden worden gebruikt. Alleen in zeer dringende gevallen zullen B. en W. toestemming verlenen voor het onttrekken van woonruimte. Bijvoorbeeld als door een weigering ernstige schade wordt toegebracht aan algemene, ekonomische of maatschappelijke belangen. Het algemeen belang kan soms gediend zijn met het opofferen van woonruimte voor renovatieplannen of verkeersmaatregelen. Bij ekonomische belangen moet men denken aan de sluiting van winkels of bedrijven door gebrek aan uitbreidingsmogelijkheden. Maatschappelijke belangen kunnen in het geding komen, wanneer bijv. voor de noodzakelijke vestiging een wijk- of gezondheids centrum alleen een woonpand beschikbaar is. Er zijn nog vele andere voorbeel den denkbaar. B. en W. zullen van geval tot geval de aanvragen beoordelen en daarbij steeds de verschillende belangen tegen de bestaande woningnood afwegen. Voor het veranderen van woonruimte in bijv. bedrijfsruimte verlangen B. en W. voortaan, dat de aanvrager vervangende woonruimte beschikbaar stelt. Is deze daartoe niet in staat dan moet een financiële bijdrage gestort worden. Meer informatie over dit onderwerp is te vinden in een folder van het Buro Voorlichting Stadhuis. Exemplaren kunnen gratis worden afgehaald bij de informatiebalie in de hal van het stadhuis (ingang Vismarkt).

Leidse Courant | 1977 | | pagina 16