Maar Het] Bollenstreek in ban van carnaval PAROCHIE MARIA TER ZEE KRIJGT TWEE JAAR OM BESTAANSRECHT TE BEWIJZEN brieven uan lezers Wonen, werken en recreatie botsen in plan „Natuurgebieden" Verkeersplan Oegstgeest nog niet openbaar Nog maar enkele dagen... BOUWSTAKINGEN DUREN VOORT QePwioplu S mwmk. REGIO LEIDSE COURANT PAGINA I (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT Nog maar enkele dagen en Noordwij- kerhout wordt weer omgetoverd een van de aantrekkelijkste carnavalsoorden boven de Moerdijk. Duizenden Noordwijker- houters worden dan gemobiliseerd om het carnaval een ge slaagd festijn te maken. Vorig jaar werden de diverse feesten bezocht door ongeveer 10.000 mensen. De organisato ren schatten dat 70% van dat aantal Noordwijkerhouter is; ongeveer de helft van het to taal aantal inwoners van deze gemeente. Carnavalsvereniging „De Ka- ninefaaten" organiseren dit jaar voor de zeventiende keer het feest. De raad van elf, onder leiding van Jaap II en diens vrouw Minus, hebben al iets kunnen proeven van het carnaval in Nijmegen tijdens het afgelopen weekeinde. De carnavalsvereniging was toen ook aanwezig in Lisse op het carnaval voor gehandicapten. Dat was mogelijk omdat ei genlijk 28 personen ingeschre ven zijn als lid van de raad van elf. Bij toerbeurt treden zij op in de raad, en kunnen eventueel twee raden forme- De optocht lijkt volgens de organisatoren dit jaar nog im posanter en grootser te zijn gezien het aantal binnengeko men brieven dan het vorig jaar. De Noordwijkerhoutse carnavalsoptocht trekt jaar lijks enige duizenden Bollen streekbewoners naar Noord- wijkerhout, terwijl de helft van Noordwijkerhouters hun medewerking verlenen bij het totstandkomen van de optocht. Carnavalsvereniging „De Ka- ninefaaten" biedt ook dit jaar weer een programma dat in de wijde omgeving door geen enkele plaats wordt overtrof fen: Zaterdag 12 februari: Boe- renbal in de residentie (hotel Van der Geest), aanvang 21.00 uur. Boerenkleding verplicht voor alle bezoekers. Vrijdag 18 februari: Kleu tercarnaval. Prins Jaap de Tweede van de Kaninefaaten en Prins Theo van de Baby- faaten brengen een bezoek aan verschillende kleuterscho len. Zaterdag 19 februari: Kin deroptocht. Speciaal voor kin deren die de grote optocht te lang vinden. Aanvang 11.30 uur op de Brink. Prijsuitrei king op het bordes van het gemeentehuis. Omstreeks 13.00 uur heeft op datzelfde bordes de „sleuteloverdracht" plaats. Om 14.00 uur begint de grote optocht, eveneens vanaf de Brink, 's Avonds narrenbal in congrescentrum Leeuwen horst en carnavalsbal in de residentie. Aanvang 20.00 uur. Zondag 20 februari: kinder carnaval voor de jeugd van 6 tot en met 11 jaar in congres centrum Leeuwenhorst. Aan vang 14.00 uur, tevens uitrei king van prijzen van kleur- wedstrijd. Jeugdcarnaval voor jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar. Aanvang 19.30 uur. Medewerking verleent disco „Silver Machine". In de residentie vanaf 20.00 uur het „Jaap en Minus-bal". Maandag 21 februari: Ge kostumeerde markt rond het witte kerkje. Aanvang 11.00 uur. 's Middags in congrescen trum Leeuwenhorst 65 plus carnaval. Aanvang 14.00 uur. Bejaarden worden gehaald en gebracht. Medewerking ver leent John Woodhouse. De Boerenbruiloft begint om streeks 14.30 uur in de residen tie. Vandaar gaat het via de Zeestraat, Dorpsstraat, Via- ductweg, Hoogstraat en Ha venstraat naar het gemeente huis, alwaar het boerenhuwe- lijk wordt voltrokken. Het ka tersbal heeft 's avonds om 8 uur plaats in de residentie en in congrescentrum Leeuwen horst. Dinsdag 22 februari: Om precies 11.11 uur begint de traditionele kroegentocht De carnavalvierders trekken dan langs de kroegen. Op de Zee straat is een leegstaand win kelpand ingericht als bar-dan- cing. Einde kroegentocht om streeks 17.00 uur. Even een slapie doen om vervolgens om 20.00 uur weer een borrel te drinken in de residentie tij dens het slotcarnaval. Om 23.11 uur heeft op de Brink de konijnverbranding plaats. En kele uren later is het veertig dagen vasten geblazen. Voorhout Vanavond zal in café „Welge legen" aan de Jacoba van Beierenweg te Voorhout de fi nale van het zesballentoernooi van de carnavalsvereniging „De Bokken" worden ge speeld. Om daaraan een fees telijk tintje te geven zal de avond worden opgevrolijkt door Prins Pim de Eerste en Prinses Elly. Ook de Raaü van Elf, de boerenblaaskapel de „Dwarsdrijvers" zullen de fi nalisten aanmoedigen. Tot nu toe hebben zich 25 mensen voor de finale geplaatst! Lisse De Recreatiecommissie van het gemeenschapscentrum „De Poel" organiseert in de komende weken een aantal carnavalsactiviteiten in ,,'t Poelhuys" aan de Ruishorlaan. De activiteiten worden gehou den in samenwerking met car navalsvereniging „De Rampa- stampers" uit Lisserbroek. Vrijdag 11 februari wordt car naval gevierd voor kinderen tot 12 jaar. Medewerking ver leent disc-jockey Willem. Aan vang 19.00 uur. Zaterdag 12 februari: carnaval voor vol wassenen. De muziek wordt verzorgd door Boerenblaaska pel „De Rommelaars". Aan vang 20.30 uur. Zondag 13 fe bruari is het de beurt aan de kinderen tot 7 jaar om carna val te vieren. Aanvang 14.00 uur. Voor alle festiviteiten geldt dat carnavalskleren op prijs worden gesteld. De Lissese carnavalsvereni ging De Gaapstokken laten hun festiviteiten eerst zaterdag 19 februari losbarsten. Op die dag is er 's middags een op tocht door Lisse en 's avonds vanaf acht uur in het Trefpunt het Gaapstokkenbal. Zondag 20 februari bezoekt prins Hen drik I een discomiddag in het Poelhuys. De grote Pinten- tocht begint zondag om vijf uur. Tijdens de tocht worden de horeca-etablissementen van Lisse bezocht. Maandag 21 fe bruari bezoeken de Gaapstok ken het centrum Eikenhorst, en de zieken in Berkhout Dinsdag 22 februari wordt het carnavalsfestijn afgesloten in de gemeentelijke sporthal. Om twee uur treedt daar het kin dercircus Atleto op. Het slot- bal vindt plaats in het Tref punt. De carnavalsvereniging „De Deylknotsen" uit Wassenaar organiseert in de komende we ken verschillende activiteiten. Woensdag 16 februari wordt in de Wassenaarse sporthal jeugdcarnaval gevierd. Mede werking verlenen Ad Roland en Guy van Antwerpen. Aan vang 20.00 uur Donderdag 17 februari heeft in de sporthal in Wassenaar het bejaardencarnaval plaats met medewerking van het dansorkest „The Freewheel- ers" en verder onder andere John Woodhouse. Aanvang eveneens 20.00 uur. Vrijdag avond 18 februari wordt in de sporthal een carnavaleske avond gehouden, een zoge naamde zittingsavond. Mede werkenden: „Jolige Mina's", „Tunnelklossers", „de Ooien Pieren", „de Kaninefaaten", „De Blauwkousen", Ciska Pe ters, de twee Pinten, enzo voort. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 19 februari staat de hele dag in het teken van het carnaval. Om 13.00 uur ont vangt Prins Theo II van de burgemeester de „dorpssleu tel". Een en ander heeft plaats op het bordes van het raad huis. De kinderen trekken ver volgens in optocht naar de sporthal om carnaval te vieren met medewerking van het Pretfestival. Om 20.00 uur heeft in de sporthal het „Groot Balmasque" plaats. Voorschoten De Voorschotense carnavals vereniging „De Forse Caters" heeft voor deze maand weer diverse activiteiten op het pro gramma staan. Zaterdag 12 fe bruari wordt in het Cultureel C entrum carnaval gevierd met de jeugd. Het feest begint om 14.00 uur en is toegankelijk voor kinderen van 4 tot en met 16 jaar. De kinderen worden verzocht om 13.30 uur bij de dorp spomp in de Voorstraat aan wezig te zijn. In optocht trek ken zij dan naar de feestzaal. Zaterdagmiddag 19 februari organiseert de carnavalsver eniging de „Knotse Katers Koers", een puzzelrit voor jong en oud. Het voertuig waarmee men deelneemt is on belangrijk, als het maar geen vrachtwagens zijn. De start heeft plaats bij de sporthal „De Vliethorst" omstreeks 14.00 uur. De finish is bij res taurant „De Gouden Leeuw", alwaar omstreeks 17.30 de prijsuitreiking - plaatsheeft. Voorinschrijving mogelijk door overmaking van 7,50 (le den) of 10 (niet-leden) gulden op gironummer 3659255, tn.v. penningmeester Forse Caters. Zaterdagavond 19 februari houdt de Voorschotense car navalsvereniging het slotfes- tein van dit seizoen. Het feest wordt gehouden in „De Gou den Leeuw", en begint om 21.30 uur. Enkele organisatoren en medewerkers van het Noord- wijkerhoutse carnavalsfeest. Op de palen Minus met haar gemaal prins Jaap 11; onder: Vic van Denzen, Jan H. Lut, Herman Leenderts en L. Koelewijn met op schoot Nel Knapp. NOORDWIJK Bisschop Si- monis heeft pastoor J. Straa thof (42) uit Vlaardingen be noemd tot opvolger van pastoor Riep, die vorige maand de paro chie Maria ter Zee om gezond heidsredenen heeft verlaten. De nieuwe pastoor zal echter niet de pastorie aan de Nieuwe Zee weg betrekken, maar zich vesti gen in een huurwoning elders in het dorp. Het ligt namelijk in de bedoeling om de pastorie naast de kerk te verhuren, het geen een bedrag van zo'n 10.000.- per jaar kan opleve ren. De financiële positie van de parochie noopt daartoe. Deken Schoonebeek maakte zelf de benoeming van de nieuwe pastoor aan de parochianen be kend en hij ging daarbij uitge- onder te brengen bij de paro- jaar> Daardoor liepen ook de chie van Noordwijk-Binnen. inkomsten terug en wel in die Hiertegen reeds verzet van de mate, dat er, ondanks alle in- zij de van het kerkbestuur en na spanningen van het kerkbe- een langdurig en herhaald over- stuur, aan pastoor Riep gedu- 5 - - eg w^r. uiteindelijk besloten de rende de eerste maanden van breid in op de ernstige proble- parochie een kans te geven haar ajn verblijf in Noordwijk aan Zee geen salaris kon worden x x _- uitbetaald. Het dekenaat ver zijn van dien daard, dat het De oorzaak van alle ellende is strekte toen een renteloze le- bisdom en het dekenaat er over de voortdurend afnemende be- ning, maar niettemin liepen de hebben gedacht de zelfstandig- trokkenheid van de parochianen financiële tekorten weer zo hoog heid van de parochie Maria ter bij hun parochie en het kerke- 0p dat het kerkbestuur aan Ze? maar op te heffen en haar werk in de laatste vijf tien haar verplichtingen tot het beta len van salarissen en rekenin gen van leveranciers niet meer kon voldoen. Opnieuw sprong het dekenaat bij, maar toen was de maat vol, want een bodemlo ze put valt nu eenmaal niet te dempen. Geld is niet het belangrijkste in een parochie deken Schoone beek legde daarop de nadruk in zijn toespraak maar de finan ciële bijdragen zijn wel de graadmeter wat het medeleven van de parochianen betreft. Op pastoor Straathof rust thans d taak dit medeleven aan te wak keren en de velen, die uit teleur stelling of verbittering de paro chie de rug toekeerden, weer ii de kerkelijke gemeenschap te rug te leiden. Maria ter Zei krijgt twee jaar de tijd om haai bestaansrecht te bewijzen. Deken Schoonebeek deed ten slotte een dringend beroep op de parochianen ook zelf in aktie te komen om hun parochie tot nieuw leven te brengen. Onrustbarende daling aantal leerlingen Wassenaarse scholen WASSENAAR De commissie Onderwijs uit de Wassenaarse gemeenteraad heeft zich in haar vergadering onder voorzit terschap van mr. G. C. van Dijk onder meer beziggehouden met de onrustbarende daling van het aantal leerlingen op de Wassenaarse basisscholen, een daling die tot gevolg zal hebben dat er in de komende jaren steeds meer schoollokalen leeg zullen komen te staan. Wethouder Van Dijk deelde mee, dat er bij het bijzonder onderwijs een grote bereidheid is over dit vraagstuk overleg te plegen. Sluiting of samenvoe ging van scholen zal onvermij delijk blijken. Daarbij kan dan ook bezien worden in hoeverre vrijkomende ruimten in scholen voor andere doeleinden ge bruikt kunnen worden. Er zijn al fusiebesprekingen gaande tussen de r.-k. Pius X-school en de chr. school Bloemcamplaan. Vanuit de commissie werd aan gedrongen op een spoedig over leg over deze kwestie. Uit de prognoses blijkt, dat in 3 jaar tijd de schoolbevolking van de lagere scholen met 300 zal terug lopen. Dat betekent, aldus de heer J. C. M. Greep, dat er twee hele scholen zullen verdwijnen. Besloten werd, dat er met het oog op dit probleem een soort draaiboek zal worden opgesteld, waarbij gebruik gemaakt zal worden van de adviezen van onderwijskundigen. 3rieven graag kort en duidelijk geschreven. De edactie behoudt zich iet recht voor ingezon- ien stukken te bekorten. De bouwplaats van de aannemingsmaatschappij Volker in de Leidse Merenwijk waar 100 bouwvakkers sinds dinsdag in staking zijn. Volker bouwt aan de IJsselmeerlaan E terraswoningen en eengezinshuizen. LEIDEN Ondanks de conces sies van de kant van de werkge- vers in het arbeidsconflict met de vakbonden werd er ook van- I daag nog in de Merenwijk en in Leiderdorp gestaakt. Zoals i bekend hebben 160 bouwvak kers op 2 projecten hier sinds dinsdagmiddag het werk stilge legd. Een woordvoerder van de federatie van bouwbonden bin nen het FNV deelde vanoch tend mee nog steeds een uit breiding van de acties in voor bereiding te hebben. Ook de Leidse regio staat voor volgen de week nog op het actielijstje van de bouwbonden, maar om welke projecten het precies gaat wilde men vandaag nog niet zeggen: „dat moet een ver rassing blijven". De bouwbonden hebben goede hoop op een voortgang van de positieve wending die het con flict gisteravond nam, maar zeg gen aan de andere kant voor wat de bouwsector betreft nogal sceptisch te zijn over een spoe dig en voldoende resultaat. „Er zal in deze bedrijfstak ongetwij feld nog behoorlijk hard onder handeld moeten worden met de werkgevers, om tot concrete af spraken met ons te komen. We hebben onze actielijst nog niet afgehandeld. De uitgeroepen stakingen duren in elk geval voorlopig nog voort", aldus een woordvoerder van de bouwbon- VOORSCHOTEN Het ont- werpbestemmingsplan „Bui tengebied en Natuurgebieden" gaat uit van het gegeven dat het landschappelijke en na tuurwetenschappelijke in dat gebied zoveel mogelijk be waard moet blijven. De ge meente Voorschoten heeft veel bezwaarschriften ontvan gen. De indieners zijn te ver delen in twee groepen: bewo ners, die vrezen in de toe komst hun bedrijf niet meer te kunnen uitoefenen en be woners die menen dat de ge meente Voorschoten te soepel is zodra het de natuurbescher ming betreft. Gisteravond werden door de commissie voor openbare wer ken negen indieners van be zwaarschriften gehoord./ Zij kwamen uit het gebied dat grenst aan Leidschendam. Vrijwel allemaal agrariërs, die bang zijn om door het vastleg- Duidelijk werd gisteravond gen van thans bebouwd is en dat wonen, werken en recrea- wat voor soort bedrijf er ge- tie botsen. Wethouder Eve- vestigd is, geen kans meer te leens vertelde de aanwezigen krijgen om zich aan te passen dat de Voorschotenaren met bij de economische ontwikke- hun 22.000-en moeten wonen üngen. op maar 1200 ha. Half miljoen voor herbouw 't Trefpunt KATWIJK De raadscommis sie voor onderwijs en vrije tijds besteding in Katwijk heeft inge stemd met het plan om voor de herbouw van 't Trefpunt 405.000 gulden ter beschikking te stel len. Bij de bespreking van het voorstel werd uitgebreid inge gaan op het functioneren van de Stichting Sociaal Kultureèl Werk in Katwijk (SSKK). Wethouder H. Haasnoot meen de, dat de activiteiten van SSKK in Katwijk niet erg aan slaan. Het werk van de wijkver- enigingen bloeit daarentegen juist op. Een nieuw beleidsplan van SSKK zou dit kunnen ver anderen. KLEURIGE KAART MET VERKEERSSTROMEN WEL TER INZAGE OEGSTGEEST De nota verkeerscirculatieplan Oegstgeesti wordt voorlopig nog niet openbaar. Tijdens een gisteravondi gehouden vergadering van de commissie verkeer en vervoer werd alleen een plattegrond van de gemeente onthuld, waarop een aantal verkeercirculerende wegen naar rato van cerkeersdichtheid. in verschillende kleuren zijn aangegeven. Daarbij wordt onderscheid ge maakt tussen routes voor door gaand verkeer, invalswegen met minder doorstroomfunctie hoofdwegen, wegen voor lokaal verkeer en wijkverbindingen. Uit bijgevoegde tellingen blijkt dat vanaf ïüjnsburg wekelijks 63.000 auto's naar Oegstgeest komen waarvan er 13.000 voor het viaduct afslaan naar Leiden. De Rhijngeesterstraatweg en Dorpsstraat verwerken weke lijks 58.000 auto's in twee rich tingen, de Kennedylaan 20- 25.000 en de Terweegweg 21.000 auto's. Wekelijks rijden er 45.000 automobilisten vanaf de Abtspoelweg naar het winkel- centnun. Juist met het oog op de Terwee- weg worden de nodige verkeers maatregelen gevraagd. De teke ningen met de verkeersstromen zijn te bezichtigen in het raad huis. Na bespreking in fractie- verband zal nog wel het nodige gediskussieerd gaan worden over de inspraakprocedure, de doelstellingen voor het te voeren beleid en het probleem van het sluipverkeer. Wil de bevolking kunnen meepraten dan zal ech ter eerst ook de nota openbaar gemaakt moeten worden, want de diskussie ging gisteren gro tendeels over de hoofden van het publiek heen dat het moest stellen met de cijfers en de plat tegrond. LEIDSE SPAARBANK De Leidse School voor Detail-pi handel is in 1968 van de grondoi gekomen met alleen een lagerejr afdeling en een leerlingenaantal^ van 38. Nu is de school uitge-E breid met een middelbare afde-Et ling. Het aantal leerlingen is ge-ei stegen tot 386, een enorme groei.zi Nu na jaren knokken voor den nieuwe school, die gedeeltelijkj] klaar is, maar nog lang niet aanv alle eisen voldoet, komt als eenid klap op de vuurpijl dat belang-g rijke stuk grond dat de school d heel hard nodig heeft (LC 7-2, L red.). Vooral omdat het aantal I leerlingen sterk is toegenomen. 1 Hierbij valt te bedenken, dat t ook de Analistenschool het nieu- 1 we gebouw in gebruik gaat ne i men. Waarbij kan worden uitge i gaan van 370 leerlingen en 5fti leraren. En nu: waarom die tegenwerk-' ing van de gemeente Leider dorp? Wij hebben maar de wens, dat het gezond verstand zal zegevieren. En dat wij zo snel mogelijk de koppelunits j daar neer kunnen zetten en er i ook ruimte wordt gecreëerd i voor bromfietsen en auto's. Het gaat hier om de jeugd en dat is de toekomst Ze hebben al jaren moeten zwerven. Het wordt thans tijd, dat de school1 zich in een rustige omgeving kan gaan ontplooien. Daarvoor is volgens onze visie het stuk grond absoluut noodzakelijk! Namens alle ouders Mevr. C. J. v. Mil-Peltenburg secretaris Oudercommissie Leiderdorp. (Van redactiewege ingekort) SASSENHEIM In de Storm bal wordt morgen 12 februari een bijeenkomst belegd die in het teken staat van de Wadden zee. Twee bestuursleden van de „Landelijk Vereniging tot be-1* houd van de Waddenzee" praten !t dan over de problematiek rond L het behoud van deze zee. Verder I wordt een documentaire film j gedraaid. Aanvang 20.30 uur. j KATWIJK - In 't MaUegat wordt op zaterdag 12 februari een discoavond gehouden, waar voor de entreeprijs ƒ1,- be draagt. Aanvang 20.00 uur. Op woensdag 16 februari zal, beginnend om 20.15 uur, „The London Rock and Roll Show" worden vertoond, een 80 minu ten durende kleurenfilm met Bo Diddley, Jerry Lee Lewis, Bill Haley en Chuck Berry. Eentree lr. VOORHOUT Zaterdagmid dag 12 februari om 4 uur zal j door Piet Warmerdam, voorzit ter van de voetbalvereniging „Foreholte", de nieuwe kleedge legenheid officieel worden geo pend. Ter gelegenheid van deze ope ning, de bekroning van een groot stuk zelfwerkzaamheid, zal een receptie worden gehou den in het clubgebouw van 16.30 tot 17.30 uur. in het jeugdhonk aan de Bee klaan een film gedraaid, waar over op dinsdag 14 december gediscussieerd wordt. In datzelf de jeugdhonk wordt vrijdag 18 februari carnaval gevierd met de jeugd van 13 tot en met 15 jaar. Maandag 21 februari wordt carnaval gevierd voor personen boven de vijftien jaar in de sportkantine van Van Nis pen.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4