LOU GEELS WIL NIET JUREREN EN OOK NIET GOUD JUBILEREN Kostbare zege Godyla op Zwaan vogels: 4-3 DONAR BLIJFT WINNEN Kampioen Ad van de Berg lang in moeilijkheden LEIDSE COURANT DONDERDAG 10 FEBRUARI 1977 PAGINA 5 „Pappie's lieve meid" is belangrijker Op mijn omwegen door stad enjwd kom ik graag ménsen tegen/Elke mor^Pr tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Als het allemaal goed was, zou morgen de voorronde van de Miss Alkemadeverkiezingen gehouden moeten worden. Het schijnt niet helemaal goed te zijn, want die openings-happe ning is een week verschoven, naar vrijdag 18 februari. Ik heb dit gehoord via via. Nie mand die er iets zinnigs over kan zeggen. Daarom begaf ik me gistermiddag naar de voor zitter van de jury, die Miss Alkemade in het leven moet roepen. Die voorzitter is ome Lou Geels, alias Bromsnor, die het in Alkemade - met name in Roelofarendsveen - best naar de zin heeft. Maar kom niet meer bij hem aan met Miss Alkemade-verkiezingen. „Ik weet nergens van, jonge man. Die Miss Kaag-verkiezin gen zijn me ook gaan vervelen destijds. Daar ben ik toen mee opgehouden. Als je het mij- vraagt (maar je vraagt het me niet, zo te horen) is het met die Alkemadese verkiezing een gekkentroep. Ik distantieer me er van." Pierre Louis Antonie Geels strijkt de snorpunten op en schenkt een borrel. Hij is er nog steeds kapot van. Een paar weken geleden heeft hij zijn beste vriend, Frans van der Meer van de Stad Rome in Warmond, begraven. „Ik zit al veertien dagen binnen, die auto staat buiten te roesten, is die tijd niet zijn plaats ge weest. Ik ben nog knockout maar ik moet nu toch weer gaan beginnen." We zitten een beetje heen en weer te praten over de niet geheel sluitende Miss-organisatie, maar daar komt „Bromsnor" tussen, met zijn snavel. „Bromsnor" is een grijze papegaai - ik loop de Lou Geels bij zijn Bromsnor, „zijn lieverdje, zijn grote kind, zijn schoonheid". laatste tijd nogal eens tegen spraakzame praatvogels op - van een jaar of zeven, met rode staart. Hij geeft in zijn kooi een one-bird-show weg en klautert knorrig langs de tra lies. „Kom maar, lekker", is een geliefkoosde uitdrukking van „Bromsnor" en hij imiteert met een ingeblikt geluidje het radio-tijdsein. Mevrouw Geels: „Hij kletst alles, doet een lek ker bekkie open. Als u straks weggaat zegt-ie „daaag". Ome Lou: „Als je erg lang praat zegt-ie OH.Dat schiint-ie van mij te hebben." „Geveder de Bromsnor trekt zich niets van het geroddel aan en roept „hallo" en „stout"; „kusje kus je" en „nog een stukkie". Hij moet een ontstellend groot vo cabularium tot zijn beschik king hebben en draagt nu en dan in samenzang met de vrouw een top-tune voor. Om dat er geen aspirant-miss te fotograferen valt, moet „Bromsnor" op de kiek. Vreemde vogel, want opeens blijkt „hij" vrouwelijk te zijn Ome Lou Geels leidt het pose ren ui: „Kom maar bij pappie, lieverdje. Kom maar, grote kind van me, schoonheid En „Bromsnor" geeft pappie een kusje tussen de spijltjes door. „Pappie z'n mooie meid. hè?" „Schoonheid" eet, zo' hoor ik, hemden op en vreet knopen als pappie Geels naar de teevee zit te kijken. Vanmiddag heeft grijze „Bromsnor" er alleen maar de pee in. Op het moment dat de fotograaf transpirerend aan legt, vliegt het dier op en flad dert vlak over mijn hoofd te rug naar de kooi, de engel beroert daarbij zelfs mijn kruin. „Zoete meid", probeert mevrouw Geels. Lieve meid, die Bromsnor heet. „Lekker koekie krijgt-ie (opeens weer mannelijk) van me." De lok-ce remonie herhaalt zich enkele malen. De vogel zit gewoon te beven van de zenuwen, want op vreemden heeft ze het hele maal niet. Uiteindelijk lukt het Bromsnor-de-schoonheid bij pappie op de foto te krijgen. Terug naar de kooi, in vogel vlucht. Pappie: „Ze is doods bang van toestellen, een ge baartje met een stofzuiger brengt haar al uit d'r doen." Koekie uit de mond van pap pie. „Je bent een rare," vindt mevrouw. „Nee, ze is geen ra re," werpt ome Lou haar te gen. Oponthoud in de Veen, waar niemand wakker ligt van de Miss-verkiezingen. Overigens is Lou Geels dit jaar, in maart al, aan 50 jaar toneelspelen toe. Een gouden jubileum, waar ome Lou lak aan heeft. Hij wil het dan ook met vieren. Mr. Hans Keuls heeft volgens Geels' zeggen een stuk voor hem geschreven: „Con Amore" (met liefde, en voor enig honorarium, denk ik). Lou Geels vindt het een „enorm stuk". „Daar ga ik over een dag of tien voor naar België, daar wordt in Kruis- houte bij Kortrijk een try-out gegeven. Ik moet dat stuk, dat ik een keer of drie heb gele zen, nu eens zien. Ik geloof er sterk in. Keuls schreef ook destijds Stadhuis op stelten, weet je wel, daar was ik toen bode Bulthuis in. Het liep vier jaar. „Con Amore" gaat over een meisje van het boerenland dat naar de stad trekt en daar dingen meemaakt die haar va der niet begrijpt Komisch stuk, met grote waarheid wat betreft het verlaten van het huisgezin door jonge mensen. Mijn aandeel zal de vader zijn." Leuk, best en aardig, maar Lou Geels wil niet jubileren. Over zijn Boeddha-buik heeft hij een geel hemd, dat nog niet door lieve meid is aangevre ten. Al een week of wat loopt hij op pantoffels, maar hij zal nu toch de stoute schoenen moeten aantrekken om weer aan de arbeid te gaan. „Maar geen jubileumtournee met 120 voorstellingen. Alleen het werk voor de gehandicapte kinderen wil ik nog. Ik ben gek op kinderen en op dieren. Èr loopt hier al maanden een wilde kip rond. Daar kopen we vreten voor. 's Nachts slaapt ze in de achtertuin in een ,3ruidssluier", buiten be reik van de katten. Gehandi capte kindern horen ook in mijn hart. Dat heb ik nog nooit zo laten uitkomen, vrees ik. Maar een jubileumtoer? Nee, nee. Die heb ik niet no dig. Ik heb toch wel m'n zalen vol. Stomweg (Van onze volleybalmedewer ker) LEIDEN Donar heeft zich gehandhaafd aan de kop van de promotieklasse heren. De Leidenaars startten zwak in hun duel tegen het bezoeken de GVC uit 's-Gravenzande. Maar nadat Donar de eerste set cadeau had gedaan aan de gasten maakten Ron Groen c.s. geen fout meer. GVC werd in volgende sets weggespeeld. Donar behaalde een gemakke lijke 3-1 overwinning, waar door het z'n zes punten voor sprong op nummer twee Ley thon behoudt. Leython zelf maakte ook geen fout. In Zoetermeer werd een moeizame 1-3 overwinning be haald op Zovoc. Nadat Ley thon de eerste twee sets op z'n naam had geschreven, daalde de concentratie bij de Leidse ploeg aanzienlijk. Zovoc wist de achterstand terug te bren gen tot 1-2. maar Leython wist net op tijd het tij te keren en en alsnog via 12-15 winst in de vierde set de 1-3 zege veilig te stellen. LUSV kreeg middenmotor DVC op bezoek. De Leidse studenten speelden niet sterk, maar hadden zo'n surplus aan kwaliteit, dat toch een 3-1 overwinning werd behaald. LUSV beschikt duidelijk over de beste aanval en wist dan ook gemakkelijk via de set standen 15-3 en 15-11 een 2-0 voorsprong te nemen. LUSV nam wat gas terug, waarop DVC attent wist te reageren (16-18). LUSV nam echter weer het initiatief over en sloot via 15-8 in de vierde set de wedstrijd winnend af. Bij de dames moest LUSV op bezoek bij Haak Novo-2. LUSV, dat na de winterpauze niet meer tot winst was geko men, slaagde erin om een zwaarbevochten 2-3 overwin ning te behalen. Beide ploegen hielden elkaar uitstekend in evenwicht, maar in de beslis sende vijfde set bleek een sterk gehandicapt LUSV ui teindelijk over het sterkste eindschot te beschikken. De Leidse studentes sleepten de set met 12-15 binnen en verze kerden zich daarmee van de 2-3 overwinning. Leyton-2 behaalde in Zeven huizen een knappe 0-3 over winning op hekkesluiter Ze- vevklappers de service en de smash z'n sterkste wapens. Ze venklappers had Zevenklap pers. Leython, dat het ditmaal zonder coach moest stellen, had in afdoend antwoord op het gevarieerde spel van de Leidse dames en werd dan ook verdiend via de setstan den 8—15, 11—15 en 14—16 naar een 0—3 nederlaag ge speeld. Leython-3 had geen enkele moeite met het laaggeplaatste Dosko uit Schoonhoven. Ley thon, dat twee basisspeelsters moest missen, startte zwak. Maar nadat de Leidse ploeg de eerste set uit handen had moe ten geven, werden de volgende drie spelperiodes met groot ge mak binnengesleept. EERSTE KLASSE In de eerste klasse heren moest koploper Gemini-3 op nieuw een punt afstaan. Dit maal was het DAC dat Gemini op een 2-2 gelijkspel hield. Het als tweede geklasseerde DVO uit Leiderdorp handhaafde zich in de kop van de ranglijst door een 3-1 zege op Leski. WVC behaalde een ruime 3-0 overwinning op het laagge plaatste Leython-3. Bij de da mes behaalde koploper Gemi- ni-3 een 3-0 overwinning op Liusna. Leython-5 ging met 1-3 tenonder tegen DAC, terwijl Oegstgeest en Haak Novo-3 de punten deelden. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Ondanks het voet bal begon gisteravond een re delijk aantal schakers aan het Leids kampioenschap. Gedu rende zeven ronden zullen zij strijd leveren in de kantine van Clos Leembruggen. On der de deelnemers bevinden zich titelhouder Ad v.d. Berg en de kampioen van de BSB Charles Kuijpers. Al in de eerste ronde kampte Ad v.d. Berg (Philidor) met grote moeilijkheden. Tegen Rudolf Dobbelaar (LSG) stond hij lange tijd minder. In tijd nood gaf Dobbelaar behalve zijn pluspion ook zijn betere stelling weg. Ook Charles Kuijpers (LSG) moest alle re gisters opentrekken. Tegen de totaal onbekende Oei (Phili dor) stond hij weliswaar nooit minder maar hij had wel de volle vier uur en ruim veertig zetten nodig om hem op de kniën te krijgen. Lambooij (Alphen) en Wiebes (LSG), bei de voorzitter van hun vereni ging, speelden een bijzonder aardige. agressieve partij waarin Lambooij aan het lang ste eind trok. Pols (Philidor) en Lommerse (Lisse) hadden totaal geen moeite met hun tegenstanders resp. Kopper- s(VTL) en Osnabrugge (Lei derdorp). Joop Bakker (LSGJ maakte goed gebruik van zijn vrij pion tegen Piet Zwetsloot (Leiderdorp). Rini Kuijff trac- teerde Rob v.d. Aardweg (Lis- se) op een mataanval met zwa re stukken. Uitslagen van de overige partijen in de eerste klasse zijn: Kamps—Bey 1/2t1/2j Barendse—Verburg 1/2—1/2; Poelstra—Heemskerk uitg.; J. v. Dijk—G. v. Dijk afg.; Moon—Ofwegen 1/2—1/2; Geertsma—T. Piket uitg.; Haasnoot vrij. De loting in de tweede klasse viel vaak ongunstig uit. Een groot aantal bekenden moest tegen elkaar spelen. Zo vielen er enkele snelle remises. De enige opvallende uitslag was de nederlaag van Koet (Lei- then) tegen Verkuijl (Leithen). Toen Koet een toren voor stond gaf hij een volle dame weg. De uitslagen hier zijn: T. H. v.d Berg—Geyer 1/2—1/2; Kuiper—Laven 1—0; Oostero- m—Bey jr. uitg.; V. Es—Revet 1/2—1/2; V.d. Poel—Borst 1/21/2; DaanenVerbiest 01; Oudshoorn—Newton 1-0. Excelsior" organiseert titelstrijd (van onze sportredactie) LEIDEN Ter gelegenheid van het 75jarig bestaan is aan de Leidse (heren) turnver eniging Excelsior de organisa tie van de provinciale kam pioenschappen van ZuidHol land toegewezen. Deze titel strijd van het KNGV vindt zaterdag a.s. plaats in sporthal „Op Dreef' in Leiderdorp. Aanvang van de jeugdwed strijden 10.00 uur; junioren en turners komen vanaf twee uur 's middags in actie. Harry van der Zwet van Godyla United (gisteravond Zwaanvogel Pim van der Meer komt te laat. goed voor twee treffers) haalt vervaarlijk uit. (Van onze sportredactie) LISSE/LEIDEN Godyla United mag zich na gister avond de grootste kandidaat voor de Leidse zaalvoètbalti- tel noemen. De Lisser-acht boekte in eigen huis een kost bare 43 zege op titelverdedi ger Zwaanvogels, dat nu op een achterstand van vier (ver- lies)punten is gezet. Swift 't Winkeltje blijft overigens de eerste plaats in de hoofdklas se bezetten. Het team van Wim van Duivenbode won met 61 van De Tegelhandel. LDWS, vijfvoudig kampioen van Leiden, werd door debu tant Oegstgeest verder in de (degradatie) zorgen gewerkt Oegstgeest versloeg de Vliet* bewoners met 20. Godyla United en Zwaanvo gels maakten gisteravond in een bijna lege THB-Hal hun hoge posities op de ranglijst volledig waar. Vijftig minuten lang zochten beide teams, vaak origineel de aanval. Zorgden zij voor spektakel, voor goed zaalvoetbal ook. Het duurde echter tot in de 43ste minuut voordat Zwaanvogels kans zag de uitblinkende doel man van Godyla, Wim van Harskamp, te passeren. Op dat moment had de wél sco rende Lisser-acht evenwel al een 4—0 voorsprong genomen op de regerende titelhouder. Een voorsprong die te groot bleek voor het bewonderens waardig doorvechtende Zwaanvogels. Direct na rust viel eigenlijk de beslissing in het topduel. Een half mislukt schot van Harry van der Zwet betekende al in de eerste mi nuut na de hervatting een 2—0 voorsprong voor Godyla, dat voor rust, ook al via Harry van der Zwet op 1—0 was gekomen. Een kopbal van Fred Arrachart en een treffer van Jan van Slooten zetten Zwaanvogels, met nog een kwartier te spelen op een 4—0 achterstand. De blauwbroekèn van Cees Zwaan bleven echter door gaan. En kenden, zes minuten voor tijd eindelijk het geluk van een treffer. Pim van der Meer, aangespeeld door de weer teruggekeerdd Paul Wetselaar doelpuntte. Diezelf de Van der Meer scoorde twee minuten later 4—2 (Van der Zwet was wegens blokkeren twee minuten naar de kant gestuurd) en tien seconden voor tijd nam Jan van Duyn doelpuntnummer-drie voor zijn rekening. De tijd was ech ter te kort om er nog een puntendeling uit te slepen. Zwaanvogel Sjaak Matters la ter: „Bij ons lukte niets, bij Godyla alles. Elk schot van ons werd geblokkeerd, bij die jongens ging die bal er ge woon in".... Een gegeven dat in ieder geval niet te wijten was aan invaller-doelman Jan van Dijk (Cees van der Stee zat met twee gebroken vingers aan de kant) die een meer dan betrouwbare partij keepte. De strijd tussen Swift 't Win keltje en „De Tegelhandel ging lange tijd gelijk op. Pas in de tweede helft toonde Swift zich duidelijk slagvaar diger dan het traag spelende Tegelhandel, dat ook nog eens (bij de stand 2—1 voor Swift) een treffer van Bob Logger om onduidelijke redenen zag afgekeurd. Na een eerste doel punt van Piet Glubler, kwam Tegelhandel via Ben Boers op aangeven van Siem van der Linden nog even op gelijkte hoogte. Wim de Roo voor rust en Koos van Egmond (straf schop), Jan Pijnackker, John Janssen en weer De Roo na de doelwisseling bezorgden Swift vervolgens toch de ruime over winning: 6—1. Na een zwakke start in deze competitie lijkt Oegstgeest hard op weg zich naar een zekere positie op de ranglijst te spelen. Gisteravond werd „lotgenoot" LDWS met 2—0 teruggewezen. Dat gebeurde overigens in een matige partij zaalvoetbal, waarin slechts voor Oegstgeest-doelverdedi- ger Piet Paauw een hoofdrol was weggelegd. Na de eerste goal van Gé Perfors slaagde Paauw er in zijn doel ondanks verwoede pogingen van Geor ge Moesman en Piet Ouwe hand schoon te houden. Ver in de tweede helft viel de beslis sing. Topscorer Perfors pas seerde doelman Wim Visser voor de tweede maal: 2—0. Uitslagen/stand hoofdklasse: Oegstgeest LDWS 2-0; Tegel handel Swift 't Winkeltje 1—0; Godyla United Zwaanvogels 43. 1 Swift't Winkeltje 11 16 34—24 2 Godyla United 9 14 44—22 3 Zwaanvogels 10 12 39—22 4 Van Gerven de J. 11 12 3*^—05 NI Discussie aan Leidse universiteit Mag een student zijn docent mede benoemen? /an een onzer verslaggevers) LEIDEN „Is een student een deskundige, een politieke en gerd of, een melkboer?" was de vraag waaromheen de farma ceutische studentengroep „Re- farma" gisteravond een kon- frontatie organiseerde tussen voor- en tegenstanders van stu dent-leden in benoemingscom missies van kandidaat hooglera ren. Tegenstander van de stu dent-leden was onder andere dr. A. H. Touber, hoogleraar Duits in Amsterdam, die onlangs boos is weggelopen uit een commissie omdat er studenten in zaten. „Ik hou me aan de wet" zo verkon digde de geleerde, „ook die be trekking hebben op de universi teit". Dr. Touber doelde hiermee op de Wet Universitaire Be- stuurshervormingen (WUB) die voorschrijft dat naast de gewo ne leden van de commissie hoogleraren en wetenschappelij ke staf ook „andere deskun digen" aangetrokken mogen worden. „Ik acht studenten ten enen male niet deskundig om over toekomstige hoogleraren te oordelen", oordeelde dr. Tou ber. Uit de zaal kwam hierp de vraag of studenten niet deskun dig kunnen zijn op het gebied van de onderwijskwaliteit van de kandidaat. „Daar hebben wij speciale deskundigen voor", re pliceerde de Amsterdamse hoogleraar. Dr. J. G. Kooy, hoogleraar Ne derlands te Leiden, bleek'voor stander te zijn van student-le den in de benoemingsngscom- missie. „Ik vind het nuttig, zin vol en mogelijk", zo sprak de Leidse hoogleraar. „En heus, ik ben geen revolutionair", voegde hij er aan toe. De Leidse hoogleraar K. W. Ger- ritsma, die als docent Pharma- cie het meest bij de zaak betrok ken is, bleek geen heil te zien in het toelaten van studemten in de commissie. „Studenten kun nen op dit gebied nooit deskun dig genoeg zijn", was zijn stel ling, hetgeen uit de zaal krach tig werd tegengesproken door de studenten. Als woordvoerdster van studen ten zat mevrouw C. van Gelde- ren-Seifert achter de tafel, zélf lid van een benoemingscommis sie aan een andere, meer gede mocratiseerde, fakulteit. „Stu denten hebben het recht hun eigen docenten te beoordelen", hield ze de zaal voor. Studenten zijn hierin meer dan anderen als deskundig aan te merken". Ondanks langdurig geharrewar tussen de vóór- en tegenstan ders bleek aan het eind van de avond geen compromis tot stand te kunnen komen, waarop voorzitster Corrie Snelders de discussie afsloot. Economisch wel en wee in Leiden Aan de Hogewoerd 60 is de banketbakkerij van G. A. Mas tenbroek opgeheven. Aan de Verdamstraat 6 is het automobielbedrijf van Van IJl den (D.A.F. dealer) opgeheven. Aan de Hogerbeetsstraat 8 is Joost van Breukelen Televisie en Radio Producties B.V., ad viesbureau op het gebied van radio, tv. en film producties, gevestigd. Aan de Beethovenlaan 155 is „Leiden Catering Services", be reiden van en de groot- en klein handel in snacks, gevestigd. Aan de Vrouwenkerkkoor- straat 17 is het Techn Handels- en Adviesbureau Swart Leiden B.V., verplaatst naar het indus trieter rien in Zoeterwoude. Aan het P.G. Speckhof 5 is „Jiba", het vervaardigen en in stalleren van alarminstallaties en besturingsapparatuur, geves tigd. Aan de Hyacinthenstraat 8 is per l-l-'77 de autorijschool van Piet Bakker sr. opgeheven. Aan de Lange Morsweg 44 is W. P. Heemskerk, amb. handel in bloemen en planten, geves tigd. Aan de Fagelstraat 7 is „Sa- lim Perzische Tapijten", groot handel in perz. tapijten en klein handel vanuit een gesloten huis, gevestigd. Aan de Decimastraat 5 is G. P. L. de Bock. amb. handel in textiel (marktkoopman) ver plaatst naar Alphen a/d Rijn. Aan de Zoeterwoudseweg 54 is het timmer- en aannemersbe drijf van P. Barendse opgehe ven. Burgerlijke stand LEIOEN Overleden: J Vernet. A. W M Rassers, C Schoolenaar. G ven Wincoop. C. Horsman. T. B Knek. C. W Plaizier. C. M. Tuinhol-de Moed Geboren: Johan Nicolaas zn v H. van de Stok en A. van Eijk. Huig G. W. zn v W. H. van der Plas en J. W de Jong. Johannes T M zn v. P L. Hodea en «M L. P. de Bruijn, Ingnd, dr v. J. Sjardijn en E. Willemse. Ane J. zn v. A Bruin en J. Bam hoorn, Mark H. zn v. F. A. J. van der Pluijm en W. Hona- beek, WillerrxJ zn v. brn E. F. van Ittersum en E. C. Le Poole. Corrie K. dr v A Houwaard en H. C van Duijverv bode. Jolanda L. C. dr v C. P. H van Dijke en L. J. Roozemond. Barry J. zn v A. J. Spaargaren en 0 de Lange. Joost, zn v. S L. Vink en L Moerkerk, Martijn zn v. H. L M. van Roermund en I. G. J. Hofman. Nathalie dr v. H E. W Gentenaar en A. Doof. Berend J. v. J. W. Wiefooroch en Z. Hartevefd. Margaretha S. dr. v. T Oomburg en C M. M de Kooter Gehuwd: N G M. Zandvliet en Y. M M. C. van Gent. R. R. Wagemane en A Schaap

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5