Hazerswoudse tenor valt door de mand IJscarnaval belooft uitzonderlijk evenement te worden Refarma praat over benoeming hoogleraren ^pconomisch A/el en wee NOOIT IN LONDEN GEZONGEN Libelle trekt voorbereid het zonne-seizoen tegemoet HAARDEN EN BAARDEN VERDWIJNEN VOOR DE GEHANDICAPTE SPORTERS „Atlantis" stopte Noordwijkse jeugd vol Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122è44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. LilHM Aan het Diamantplein 6 is in en leegstaande winkelruimte raarin eerder een wasserette ras gevestigd, de Kaashal, eig. r. van Poelgeest, gevestigd. Aan de Geregracht 4 houdt e handel in tropische siervis- _en „Jeanette" de opheffingsuit verkoop. A Aan de Sumatrastraat 39 is et Landelijk Informatiekan- >or Teerink, eig. C. van der iierat, gevestigd. I Aan de Hugo de Grootstraat 15 is het Instituut voor Relatie- ntwikkeling, het verzorgen van londeling en schriftelijk onder- rijs op het gebied van toegepas- e psychologie, eig. F. P. M. >iepenbrock, gevestigd, Aan de Havikshorst 27 is de di^eidse Kokosmatten Centrale, en groothandel in kokos- tefoatten, eig. J. M. v.d. Zee, ge estigd. Aan de Apollolaan mv<2 is handelsonderneming van achtossenberg, import van en dt. ;roothandel in Hi-Fi appara- ïaauur, gevestigd. va% Aan de Ravenhorst 42 is het 'legchoonmaakbedrijf van de gevestigd. Aan de Langebrug 59 is in en leegst, v.m. horecaruimte, .Chambre d'Antiques Le Ca- :hot" eig. P. A;P.E. Kattenberg, deinhandel in 'kunst, antiek en luriosa, gevestigd. Aan de Haarl. straat 144 rordt per 15-2-'77 het assuran- iekantoor W. H. v.d. Plas ver- ilaatst naar Katwijk. Tevens zordt op dit adres de tabaks- landel „De Toekomst" eig. v.d. 'las-Verstraaten, opgeheven. 3tto van gNeyenhoff "Overleden dd. jidJen maand nadat hij uit han den van wethouder Vink een j^oninklijke onderscheiding had jiitvangen is in zijn woning in op 78-jarige leef- j Jjd overleden de cineast Otto an Neyenhoff. Van Neyenhoff, iie de laatste anderhalf jaar H^dlegerig was, was een der lioniers uit de Nederlandse e^lmwereld. gfeboren op 8 augustus in 1898 Q0Ê Amsterdam kwam hij in 1921 daar Den Haag, waar hij aan- uankelijk als fotograaf werk- was maar al spoedig ca- werd bij Willy Mul- cl^ns. In 1926 vestigde hij zich als (jelfstandig producent en werkte pee aan honderden documen- :on^res- bedrijfsfilms en met issfrans ter Gast aan een silhouet- jijpnfilm „De moord van Raams- sijjonk". ééi^a de tweede wereldoorlog kon Tan Neyenhoff door zijn weige- ing om voor de Duitse bezetter werken opnieuw beginnen. Hoofdkeurmeester voor Slachthuis LEIDEN Het Openbaar Slachthuis mag voor een half jaar een hoofdkeurmeester op declaratiebasis in dienst ne men. De raadscommissie voor economische aangelegenheden is met dit besluit van b. en w. akkoord gegaan op voorwaarde dat er binnen het komend half jaar meer duidelijkheid over het financieel beheer in het slachthuis wordt gegeven. De hoofdkeurmeester moet wor den aangetrokken in verband met de vestiging van de vlees- conservenfabriek Van den Berg in Leiden. Bovendien blijkt er vooral op de marktdagen een onderbézetting van personeel te zijn. Deze onderbezetting zou er, volgens de heer J. van Zijp (CDA) en de heer Mentzij (Pv dA) de oorzaak van zijn dat regelmatig ongekeurd vlees de deur van het slachthuis uitgaat. In hoeverre deze beschuldiging aan het adres van de direkteur van het slachthuis, de heer Cre- mers, terecht is, zal in een van de eerstvolgende vergaderingen van de raadscommissie aan de orde worden gebracht De di rekteur zal bij die vergadering aanwezig zijn. BMW Van der Plas klopt Van Gerven (Van onze sportredaktie) KATWIJK BMW Van der Plas, d« Katwijkse hekkesluiter van de Leidse zaalvoetbal hoofdklasse, heeft gisteravond in'de eigen Cleyn Duinhal ver rassend uitgehaald tegen het Lisser Van Gerven de Jong. De Katwijkers wonnen overtui gend en verdiend met 5—2. Van Gerven de Jong heeft tegen BMW Van der Plas het loon van de angst moeten incasseren. Zoals zo vaak dit seizoen tracht te de Lisser-acht vanuit de ver dediging tot winst te komen. Een opzet die ditmaal duidelijk mislukte. Niet alleen nam Van der Plas al spoedig afstand, maar ook zat de blauwwitte de fensie gisteravond uitstekend in elkaar, waardoor de counters van Van Gerven lange tijd geen doeltreffend resultaat kenden. Pas drie minuten voor tijd scoorde Van Gerven via Hennie van Eeuwijk de eerste tegengoal (51) in de laatste minuut ge volgd door een tweede, eerred- dende treffer van André van der Klauw. Doelpunten die Van der Plas niet meer konden verontrusten. Lourens Mouter (na een een/t wee met Martin Hecrikhuisen), Jan van der Plas, Wilbert Witte- man, weer Mouter en Gert Zwaan hadden in de voorgaan de periode immers al een win nende 5—0 score op het bord gebracht LEIDSE COURANT DINSDAG 8 FEBRUARI 1977 PAGINA 5 LEIDEN „Refarma", een groep kritische farma- ciestudenten uit Leiden houdt morgen 9 februari een forumdiscussie in ,,'t Parlement", Nieuwe Rijn 52. De bijeenkomst begint om acht uur. zde De heeft als onderwerp het al dan niet plaat sen van studenten in commissies ter benoeming van hoogleraren. Volgens „Refarma" voelen veel hoogleraren zich bedreigd wanneer studenten ook een woordje mogen meespreken. Deze hoogleraren achten de studenten niet deskundig genoeg om over een benoeming te oordelen. Aanhangers van deze theorie zijn dr. A. Touber, hoogleraar Duits in Amsterdam en prof. K. Gerritsma, hoogleraar farmacie in Leiden. Zij zullen discussiëren met dr. J. Kooy, hoogleraar Nederlands in Leiden en mevrouw C. van Gelderen, studente Duits in Am sterdam, die menen dat studenten wel degelijk een stem in het kapittel moeten hebben bij benoeming van een hoogleraar. Libelle showt in Stadsgehoorzaal. Sportrecreatie voor alle ge handicapten, de gehandicpa- ten vereniging De Sleutels in Leiden. Daar gaat het komen de vrijdagavond 11 februari om. Nog nooit werd deze men sen zo'n kans geboden als met dit Carnaval op ijs in Ton Menkens IJshal. Het belooft een uitzonderlijk evenement te gaan worden. Sportpromotor John v.d. Bom, in het dage lijks leven herenkapper, is be hoorlijk enthousiast. Dat kan ook bijna niet anders, want de prijzen en premies komen aan de lopende band binnen. Net zo goed als de artistieke en sportieve prominenten, die de carnavaleske marathon op ijs gaan opluisteren met hun in breng en persoonlijke inzet. Dat wil niet alleen zeggen, dat wethouder Dick Tesselaar van CRM z'n baard in de ijswind komt opsteken, maar ook Wil lem van Hanegem, de ex-Feije- noorder maar nog volkomen „kromme" aanvaller bij AZ'67 en André Haassens (muzikaal wedrenner op de Top Tien) komen hun neus om de hoek steken. Wellicht ook nog Nico Janssen, die aardig wat van voetballen afweet. Maar daar was bovendien Ca- miel Dings, van de scholenge meenschap Zuid-West, die be sloot om tot actie over te gaan om de gehandicapte sport vrienden op zijn eigen manier te helpen. Hij daagde enige van zijn klasgenoten uit tot een weddenschap. Haha, ze zouden Camiel wel even krij- gen....Zaterdag stapte Camiel bij ene kapper Bosma aan de Churchilllaan de salon binnen en bepaalde: „Alles moet eraf..." Verbaasde kapper (te vens comitélicl John v.d. Bom, en misschien niet eens zo erg verbaasd) informeerde voor de zekerheid toch even bij vader Dings of dat allemaal wel kon. Maar vaders hebben tegen woordig niet zo erg veel in de melk te brokken bij hun zoons. Dat betekende dat gis teren Camiel als een soort Leidse Kojak de klas binen- stapte en de weddenschap van 25 gulden won. Nog veel meer activiteit: comi télid Theo Huigsloot, in het bezit van een jaren oude Rus sische dissidentenbaard, kreeg een aanbod van 100 gulden, als zijn baard zou verdwijnen. Maar Huigsloot koestert zijn ringbaard als zijn oogappel en daarom stelde hij, dat er een sport-rolstoel tegenover moest staan. „Die baard is mij dier baar", zo stelde Theo Huig sloot, enigszins huiverig; „er lopen mensen rond die zo'n rolstoel willen geven. Laten ze maar opkomen, dan kan ten slotte mijn baard er ook nog wel af." Een autorijschool die veilig zegt te lessen bood haar geluidswagen ter be schikking van het comité aan om de carnavalsavond met muziek en mededelingen op te luisteren. Er werd verder een vouwfiets in het vooruitzicht gesteld en nog een andere fiets die beide tijdens de Ameri kaanse loterij tijdens het ijs- carnaval van eigenaar zullen veranderen, de prijzen lopen op, er komen steeds meer lie den die hun huid zo duur mo gelijk willen verkopen en des noods moet „al het haar eraf". Zuid-West-organisator Hennie Kwik verzorgt namens de ver eniging van zelfstandige majo- rettengroepen gratis en voor niets een sprankelende show met de pelotons Pauline, De Toekomst, Actief, Ons Buiten. The Golden Green Stars en The Kooigirls. Verdere acties zijn uiteraard van harte wel kom, want zo'n doelgericht ijs- carnaval komt niet zo gauw weerom. Dat wordt een lande lijke toestand. Het gaat wat worden, in die ijshal aan de Vondellaan, tot minstens 2 uur 's nachts. Entreebewijzen (ook voor het restaurant) verkrijg baar bij de voorverkoopadres sen (voor 10 gulden per stuk): kapsalon Bosman, Churchill laan 3, Les Veilig Van Rooden, Herenstraat 46, (ook Drift- straat), salon Minnee, Van Die pingenlaan 21, Leiderdorp en de IJshal Ton Menken, Von dellaan te Leiden. HAZERSWOUDE - Cees Gel derblom, de achtendertigjarige lasser uit Hazerswoude die het zingen van opera- en opertteme- lodieën als zijn grootste hobby beschouwt, is door de mand gevallen. De man die maanden lang heeft volgehouden dat hij op zaterdag 14 augustus 1976 in Londens Royal Albert Hall „O sole mio" en „Ik hou van Hol land" zou hebben gezongen, met begeleiding van het Londens Philharmonisch Orkest, geeft nu, enkele maanden later toe dat hij heeft „gebluft". Begin augustus vertelde de amateur-tenor, die als Tony Costa door het artiestenleven gaat, dat hij door de Federatie van Nederlandse Amateur-zan gers en -zangeressen was uitge nodigd voor een gastoptreden in de Londense muziektempel. De Hazerswoudenaar, getrouwd en vader van vier kinderen, zei toen letterlijk: „Ik zit financieel moeilijk, ik heb momenteel niet de contanten om me deze trip te kunnen veroorloven." En dat, terwijl genoemde Federatie de reis en verblijf in Londen voor Cees zou bekostigen, zoals hij in begin augustus vertelde. Maar ja, de belasting zat Gelderblom dwars. En dat bedrag, beschik baar gesteld door de Federatie, zou volgens Gelderbolm door de deurwaarder van de belastingen zijn geïnd(zei hij!). Vandaar Cees' uitlating toentertijd: „Ik Cees Gelderblom, de door de mand gevallen amateur-tenor. heb het geld op dit moment niet." Langspeelplaat Berichten in diverse regionale dagbladen brachten „redding". Een woninginrichter uit Alphen aan de Rijn, Ed Streur, las van de tegenvaller voor Gelderblom en bezorgde de man vijfhonderd gulden. Cees dus tóch naar Lon den. Om, zoals hij meedeelde, te gaan zingen in de Albert Hall en om eventueel materiaal te verzamelen voor zijn collectie van Mario Lanza (zijn grote zangvoorbeeld) - grammofoon platen („plus een nieuw versche nen biografie"). Hazerswoudse Cees kwam, zag en overwon, naar zijn zeggen, in de Royal Albert Hall. Het pu bliek zou hem hebben toege juicht Bovendien zou hij in con tact zijn getreden met een ma nager (volgens Cees een oud-di rigent van een militaire kapel). Deze zou voor Gelderblom op tredens in Engeland organise ren. En in oktober zou Cees naar Londen reizen, om er een langspeler met opera- en operet temuziek vol te zingen. Rome Een maand of wat geleden pro beerde Gelderblom opnieuw een .Jeans van zijn leven" te versie ren. Dit keer liet hij in een interview weten dat hij graag in Rome bij het graf van Mario Lanza, de Italiaans/Amerikaan se zanger, zou willen zingen. En wéér deelde „artiest" Tony Cos ta mee dat hem het geld ont brak om de reis te gaan maken. Reacties op deze oproep bleven ditmaal uit LEIDEN Als eerste van de ongeveer 30 steden die Libelle's zelf-maak-modeshow op, haar Nederlandse toernee aandoet, viel aan Leiden de eer te beurt. Dat was gisteren drie keer, in de Stadsgehoorzaal. De eerste voorjaars- en zomermodellen, 75 stuks, werden gepresenteerd door vijf mannequins, uitgaan de van de gedachte om uit zo weinig mogelijk patronen zoveel mogelijk exemplaren te kunnen halen. De opening was met vijf modellen van één en hetzelfde patroon en maar liefst negen maten, waarbij het gebloemde zonnejurkje veel grappige mo gelijkheden bood, door de sjaal op verschillende manieren te draperen. Ook de shorts, even boven de knie, zijn weer terug. We zagen er één in het zwart, gecombineerd met blouse met biesgarnering. Iets anders was het zogenaamde schortjurkje van ecru-zijde jersey, bestaande uit twee rokken, waarvan de onderste van achteren en de bovenlaag van voren sloot, goed afstekend met donkerbruin band. Uit hetzelfde patroon van de blauwwit gestreepte overall, kan men er ook één maken met afgeknipte pijpen en dan bij voorbeeld van makkelijke spij- kerstof. Van beige jeans zagen we een mooi broekpak, waaron der het jasje met lange mouw ook een rok gedragen kan wor den. Iets grappigs kreeg een mouwloos gestreept zomerjurk je met effen pasje door de rok, die in een punt viel. Overigens veel schouderbandjes, niet al leen bij de jurkjes, maar ook bij de deux-pièces, tunnel ceintuur tjes, iets onder de taille; ro- Idengte even over de knie en bijna alle tinten (o.a. khaki) wer den gezien. Heel eenvoudig kan men van twee badlakens een fleurige cyclaam-kleurige han sop maken, geaccentueerd met witte koorden. Dat men zich ook heel goed in een mantel kan tonen bewees de gestreepte lin nen jas met afneembare capu chon. Opvallend leuk was ook het zwarte Spaanse jurkje, waarvan de aan beide kanten te dragen overrok in losse panden viel. Ook de Harembroek ontbreekt in het komende modebeeld niet: voor overdag de gestreepte met banden-hesje en voor 's avonds in sjiek-wit met franje hesje. Helemaal volgens de laatste Pa- rijse mode was de luchtige a-sy- metrische jurk met lange afge ronde zijsplitten en bij de bruid, in lang wit romantisch broderie, steekt men niet al te veel af in een feestelijke avondjapon, ge maakt van fraaie zwarte rand- stof. De patronen waren, zoals gewoonlijk, aan de zaal ver krijgbaar en de gebruikte stof fen bij Gronheid, Botermarkt, Leiden. ANNET PIETERS—V.D. STAAK Het Palace Hotel in Noordwijk aan Zee heeft er sinds zaterdag een nieuwe loot bij. Het is de snackbar „Atlantis", die met veel jeugdig vertoon van stapel liep. Drie uur lang mochten de Noord wijkse jongens en meisjes zich laten volstoppen en ze hoefden er geen cent voor te betalen. Welnu: het liep storm en de directie zat een ogenblik met de handen in het haar; met de uitdrukking in de ogen van „waar zijn we in hemelsnaam aan begonnen?" Het was raak, om niet te zeggen „erg druk". Ruim 500 kinderen bestormden de nieuwe snackbar en werden met de grootste moeite binnen het gareel gehouden. De eet- en drinklust was bijzonder groot, want het jeugdig volkje verorberde maar liefst 380 kilogram pommes frites (ofwel patat, alias friet), zo'n 2000 ijsjes (die gaan er bij elk jaargetijde in), enkele duizenden bekertjes „suderans", rond de 1500 bekertjes warme chocolademelk en minstens 500 milkshakes, en die zijn nog gezond ook. Tot ongeveer 15 jaar geleden was de ruimte ook ingericht als snackbar, daarna kwam er een bistro in en weer later een café. Al die zaken voldeden niet zozeer. Daarom werd de zaak weer omgebouwd tot snackbar, de oorspron kelijke bestemming. De heer Gerard v.d. Berg voert er de bedrijf sleiding. Het is nog maar een begin, want tegen september van dit jaar moet „Atlantis" uitgebreid zijn tot een zelfbedieningsrestau rant met circa 200 zitplaatsen. Het is een stukje „zo bouwt Noordwijk aan Zee aan zijn toekomst". De Noordwijkse jeugd liet zich volstoppen met allerhande snacks Wat helpt al jaren dij hoest? Camiel Dings (na het mes) bij comitèlid John v.d. Born, ettelijke malen gereflecteerd in de spiegel. Theo Huigsloot feliciteert hem met een reductiebon. Niet knap, maar wel effectief.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5