Warmond buigt zich over uitbreiding gemeente Meer vrijheid wenselijk voon veranderingen aan woningen L NOG MINSTENS TIEN JAAR IN EIGEN WONINGBEHOEFTE VOORZIEN P. Maritzstraat wordt eerste woonerf ,,Iets steekt me in het ondemocratisch gedrag PPR' Met gestolen auto aan de boemel iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii De t.v.-masl voor de Leidse regio nadert voltooiing Oegstgeest maakt haast met plan Ha Nieuwe discussie over plaats hockeyvelden i Noordwijkse Visclub nog steeds dakloos Tijden weekmarkt voorlopig niet gewijzigd lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll COMMISSIE LEIDERDORP Brand in sloopwoningen Zoeterwoude i iEGIO LEIDSE COURANT WARMOND De gemeenteraad van Warmond buigt zich vanavond over de mogelijkheden tot uitbreiding van de gemeente. Na voltooiing van „Endepoel II in 1978, moet Warmond, volgens het college van burgemeester en wethou ders, nog tenminste tien jaar binnen de gemeentelijke grenzen in de eigen wo ningbehoefte voorzien, alvorens voorzie ningen worden getroffen op regionaal niveau. Warmond heeft per jaar zo'n dertig wo ningen nodig. Dat betekent dat in War mond na voltooiing van het plan Ende poel II nog circa driehonderd wonin gen gebouwd moeten worden. In principe komen drie lokaties in aanmerking voor deze uitbreiding: het gebied tussen Ende poel II en de Herenweg, aansluitend op Endepoel II; het gebied aan de Heren weg, tegenover de Beatrixlaan en het gebied tussen de Oranje Nassaulaan, de Poel en de spoorlijn. Vorig jaar in okto ber sprak de commissie ruimtelijke orde ning zich in meerderheid uit voor het plegen van woningbouw in het gebied aan de Herenweg, tegenover de Oranje Nassaulaan. Later wijzigde de commissie haar standpunt en was van mening dat juist gebouwd moest worden in het ge bied tussen de Oranje Nassaulaan, de Poel en de spoorlijn. Aan de wijziging lagen vooral landschappelijke overwegin gen ten grondslag. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat zowel lokatie 2 als lokatie 3 in aanmerking komen als uitbreidingsge bied van Warmond. De capaciteit van de eerste lokatie (Herenweg), bedraagt in beperkte vorm ongeveer 150 woningen. Indien woningbouw in dit gebied moet worden gerealiseerd kan worden vol staan, aldus menen b en w van Warmond, met bebouwing tot aan de westelijke grens van het bos van Leemans. De capaciteit van lokatie drie (Oranje Nas saulaan) bedraagt circa 60 woningen. In dien lokatie 1 (Endepoel) nog beschik baar zou komen voor woningbouw, is daar ruimte voor ongeveer 90 woningen. In dit gebied zijn een aantal kassenbe- drijven gevestigd. Een van de bedrijven had zich in principe bereid verklaard te verhuizen, maar omdat het bedrijf geen rijkssubsidie krijgt voor bedrijfsverplaat- sing, is het vrijwel uitgesloten dat in dit gebied woningbouw gepleegd kan wor den. Burgemeester en wethouders verlan gen van de raad een uitspraak welke van de bouwlokaties 2 en 3 als eerste moet worden gerealiseerd en stellen de raad voor de genoemde drie lokaties als bouw lokaties aan te wijzen. Bezoekers van de raadsvergadering kunnen vanaf de pu blieke tribune een woordje meespreken over de bouwlokaties. WASSENAAR - In het kader van de plannen voor de verbe tering van het woonmilieu in de buurtschap Oostdorp hebben burgemeester en wethouders een plan op laten stellen voor j een reconstructie van de Pieter I Maritzstraat in deze buurt- i schap. Deze straat zal het ka- I rakter krijgen van een „woon erf", een begrip, dat intussen I een wettelijke status heeft ge- kregen en waarvoor een spe- ciaal verkeersbord is ontwor- I pen. 1 De Pieter Maritzstraat zal de eerste straat worden, die de sta tus van „woonerf" krijgt. Burge meester en wethouders willen de vraag of er tot de aanleg van woonerven in Wassenaar moet worden overgegaan bespreken in het Verkeers- en Welzijnscon- tact. Behalve de Pieter Maritz straat komen voor woonerf in aanmerking: de Poolshof met naaste omgeving, de Leliestraat het het gedeelte van de Serin genlaan tussen Twickelstraat en Ter Weerlaan. Deze drie gebie den zijn al heel geschikt voor deze bestemming, zodat nog slechts parkeeraanduidingen en „woonerf'-borden geplaatst be hoeven te worden. DINSDAG 8 FEBRUARI 1977 PAGINA.. Mevr. T. Gardeniers in Rijnsburg- KORTWEG DE ZILK De sportvereniging Van Nispen is begonnen met volksdansen in De Zilk. Onder leiding van Louis Grobben wordt gedanst in de grote gym zaal aan de Beukenlaan van ze ven tot acht uur. Ter kennisma king kan de cursus deze maand gratis worden bijgewoond. OEGSTGEEST Het onlangs geopende gebouw Irene van het psychiatrisch ziekenhuis Ende geest houdt vandaag „open huis". Bezoekers zijn welkom vanaf 17.00 tot 20.00 uur. Er is tevens een expositie ingericht van tijdens de therapie vervaar digde artikelen. In de koffieka mer van het ontspanningsge bouw kan men de historie van Endegeest bewonderen. SASSENHEIM De Katholie ke Jeugdraad houdt zondag 13 februari in het Veldhuys aan de Parklaan een filmvoorstelling. De voorstelling begint om kwart voor twee en vier uur. Vertoond wordt de film „Meneer Hobs gaat met vakantie". SASSENHEIM - De A.R.-kies- vereniging houdt morgenavond om acht uur in de catechesatie- kamer van de Geref. Kerk aan de Julianalaan in Sassenheim een ledenvergadering. Centraal staat de plaatselijke ontwikke ling van het CDA. NOORDWIJK Een 22-jarige loonploeger uit Noordwijker- hout ontvreemde in het week einde van het Palaceplein een daar geparkeerde personenauto van een inwoner van Voorscho ten. Vervolgens haalde hij in z'n woonplaats een vriendje op en samen ging het duo in de residentie aan de boemel. Het tweetal werd door de Haag se politie aangehouden. Toen de loonploeger aan de tand werd gevoeld omtrent de herkomst van de wagen, zakte hij al gauw door de mand. Bestuurder en passagier werden daarop inge sloten en aan de Noordwijkse recherche overgedragen. De ei genaar heeft de gestolen Fiat inmiddels teruggekregen. De recherche kreeg nog een melding van autodiefstal. Deze wagen, eveneens een Fiat, werd van de Maarten Kruytstraat weggehaald. Tot heden ont breekt van het voertuig elk RIJNSBURG - „Iets steekt me in het ondemocratisch gedrag van de PPR. Het PvdA-program is hetzelfde als dat van de PPR. Geen wonder dat er op dat drie daagse congres niets is uitgeko men". Dit'zei gisteravond het CDA-Tweede Kamerlid mevr. T. Gardeniers-Berendsen tijdens de eerste bijeenkomst van de CDA-werkgroep in Rijnsburg. De werkgroep is verleden jaar opgericht en zal na de verkiezin gen weer worden ontbonden. Mevr. Gardeniers hield gister avond een boeiend betoog voor de talrijke aanwezigen. Zij sprak onder meer over de keuze over de regeringspartners na de komende verkiezingen. „De kie zer die PvdA stemt, weet niet wat hij kiest. Regeren of opposi tie. Ik kan niet voor de verkie zingen al zeggen met wie wij zullen gaan regeren. Een voort zetting van de huidige samen werking zou goed zijn, al uit ik met deze uitspraak zeker geen liefdesverklaring", aldus mevr. Gardeniers. Voorts sprak zij over defensie, dat door het ka- RAADSLID KEUNING IN DE SLAG MET WETHOUDER OEGSTGEEST Oegstgeest zet haast achter het uitbreidingsplan Haaswijk. Aanvankelijk was bet de bedoeling het bouwplan in maart in de ge meenteraad te behandelen. Gisteravond tijdens de vergadering van de commissie van openbare werken bleek, dat het uitbreidingsplan al in de eerstkomende vergadering aan de orde komt De commissieleden bepraken vooral de bezwaar schriften die tegen het plan Haaswijk waren inge diend. Onder de bewaarschriften bleek er een te zijn afkomstig van de werkgroep milieuzorg Oegst geest waarin o.m. wordt gesproken over de ver keerstoename over Irislaan en Kennedylaan als het plan eenmaal gerealiseerd is. Men vreest een verkeerschaos. „Wij streven naar verbreding van de Haarlemmertrekvaart" aldus wethouder Thorn, „daardoor zou SW-6 kunnen vervallen" (een secun daire weg die Haaswijk omzoomt;. Of de Irislaan wordt doorgetrokken. In ieder geval wil de ge meente een uitweg hebben naar de kust Mr. Boesjes: „Het verkeersprobleem zit niet primair in Noordelijke, maar in Zuidelijke en Oostelijke richting". Wethouder Thorn zag de wegenaanleg zodanig dat er wel een bijzonder grote toename in het verkeer moet komen voor het eventueel vast loopt. Zeker weten doet men echter niets en PvdA'er Boesjes ziet liever, dat het „een gok" is. Voorts was er een bezwaarschrift van het bestuur van het serviceflat Haaswijk met betrekking tot de bouw van de brug over het kanaal. „Er is in een contract vastgelegd dat de gemeente bij bouw van de brug over het kanaal werken op het het terrein van het serviceflat Haeswijck mag uitvoe ren.", aldus wethouder Thorn. NOORDWIJK De plaats waar het hockeyveldencomplex moet komen, blijkt weèr een geheel open zaak te zijn. In de raadscommissie voor sport- en jeugdzaken werd gisteravond over deze locatie uitvoerig van gedachten gewisseld. Daarbij sprak de grootst mogelijke meerderheid zich uit voor vesti ging van het complex aan de Schiestraat of in het Middenge bied-Noord. Een paar jaar geleden besloot de gemeenteraad de hockeyvel den aan de Hogeweg te situeren. Met deze keuze was de Noord wijkse Hockey Club bepaald niet gelukkig. Men had bezwa ren tegen de excentrische lig ging, ver van het overige sport gebeuren in de gemeente. Ande re bedenkingen betroffen de smalle toegangswegen, de slech te bereikbaarheid vanaf de bus- NOORDWLTKSE COMMISSIE VOOR t VESTIGING AAN SCHIESTRAAT halten en het ontbreken van vol- vestigingsplaats van het hockey- - nabij de Jhr. Geversijs)J doende parkeergelegenheid. veldencomplex te heropenen. in het Middengebied-Zu Het stelde echter overleg met de ten noorden van de Gras commissie op prijs om een be- zag men niet zo zitten. Voor de NHC is dit aanleiding paalde richting aangewezen te Een situering in het Midd* geweest om een rapport samen krijgen. bied-Noord kreeg in het b< te stellen, waarin een aantal al- Van de alternatieven in het rap- van de commissie een duid(en ternatieven werden aangedra- port van de NHC kregen die tweede plaats, hoewel uil n gen. Wethouder Ted Jansen, die voor een vestigingsplaats aan de betoog van wethouder Ja als voorzitter van de raadscom- Schiestraat, eventueel die in het met nadruk naar voren kr^ missie fungeerde, deelde mede, Middengebied-Noord verreweg dat vestiging van het coriVj dat het college van b en w de meeste bijval. Andere alter- in dit gebied op planologan bereid is de discussie over de natieven als die aan de Gooweg bezwaren stuit.- NOORDWIJK De snel groeiende Noordwijkse Vis club kampt neg steeds met accommodatie-problemen, zo bleek gisteravond uit de toe lichting van wethouder Ted Jansen in de raadscommissie voor sport- en jeugdzaken. De leden van de club beoefenen hun sport ook in de winter maanden en de huisvesting is daarbij een „bottle-oeek". al dus de wethouder. Zeker twee jaar geleden heeft men reeds een verzoek inge- diend voor een permanent ge- sprekken gevoerd tussen de bouw. Hiervoor heeft de club Visclub, het gemeentebestuur echter toestemming nodig van en Rijnland, maar deze had- het Hoogheemraadschap van den niet tot een gunstige be- Rijnland. Inmiddels zijn er ge- slissing geleid. Nog altijd moet de Visclub het doen met eej1" gebouwtje dat uit elkaar g^ haald en weer opgezet mof 1 worden. Thans zit men met d33 situatie, dat het niet meer u311 elkaar te halen en op te zette33' valt, zo gammel is het gehe^ei De Noordwijkse ViscliÊ^ tracht, terecht, haar zaak in publieke belangstelling brengen. Het schaarse coiP11" mentaar in de raadscommissf1"3 maakte echter wel duidelijP™ dat men ook daar de oplossiir)n van het probleem niet zo éé.*a twee, drie zag zitten. (ar merlid werd bestempeld als onderdeel van het welzijn: leid („het veilig voelen is onderdeel van het welzijn"). VOORSCHOTEN De VVD-wethouder N. Oosterbaan dreigde gisteravond tijdens de commissievergadering van financiën het WD-raadslid E. de Keuning buiten de vergadering te plaatsen, indien hij door zou gaan met het maken van „geintjes. Wat door de wethouder als een geintje werd gezien, was volledige ernst bij De Keuning en ook bij de overige commissieleden De wethouder stelde voor om de weekmarkttijden te gaan veran deren. De vrijdagse markt zou dan om 9 uur in de morgen open gaan en sluiten om 5 uur 's-middags. Alle commissieleden waren niet gelukkig met deze verandering en op de vraag of de consument geraadpleegd was, gaf de wethouder ten ant woord: „We zitten hier niet voor de consument". Dat vondde heer De Keuning een volkomen misplaatste opmerking. Hij wil de cijfers over het bezoekers aantal en tevens over die stand houders die eerder vertrokken, waardoor de markt thans al om vijf uur aan het doodbloeden is. De heer Iestra (PCC) wees de wethouder erop dat de gemeen te veel geld moet toeleggen op het instandhouden van de markt en dat daarom dit ge meenschapsgeld ten dienste moet staan van iedereen en niet alleen van een paar handelaren. De heer Visser (PPV) en Mr. Esselaar (CDA) steunden de zienswijze dat eerst de consu ment geraadpleegd moet wor den. Wethouder Oosterbaan herhaal de nogmaals dat de consument niets in te brengen heeft, de standhouders kunnen het best beoordelen welke tijden moeten worden aangehouden. Na nog maals een woedeuitval van de wethouder werd het voorstel door hem teruggenomen. Ook bij het voorstel tot het ver lenen van een extra krediet voor de aanpassing van de c.v.-instal-. latie in het scholencomplex brak de heer De Keuning de LEIDERDORP De commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken besprak gis teravond de vraag welk gewicht in het alge meen moet worden toegekend aan adviezen van de Welstandscommissie. De heer J. Hek- kelman (CDA) vond dat het gemeentebe stuur in deze zaken niet al te zeer regelend moest optreden. Een beetje meer vrijheid voor de bewoners om bepaalde dingen aan hun woning te veranderen vond hij wel gewenst. Ook het college van B W wilde raadslid Hekkelman de nodige ruimte geven: „Ik wil het aan de wijsheid van het college overla ten ongewenste ontwikkelingen binnen de perken te houden", zo stelde hij. Wethouder E. Drenth (PvdA), kon zich met de visie van de heer Hekkelman verenigen. De commis sie adviserde B W tegenover kleinere zaken, zoals raamstijlen, rietmatten en kleu ren van schilderwerk, een soepele houding aan te nemen en pas voor meer ingrijpende verbouwingen het advies van de welstands commissie in te roepen. De commissie bepleitte ook de spoedige aanleg v,an een parkeerterrein voor grote vrachtwagens op de zogenaamde „Kleine zandput". Dit punt is thans zeeractueel, >ie omdat het gemeentebestuur spoedig einde wil maken aan de overlast di^i bewoners in het „Oude Dorp" ondervindnj De commmissie Bestuurszaken die tefoa kertijd vergaderde kon zich verenigen es een wijziging van de parkeerexcessenv<2 dening die het parkeren van grote vrachto: gens in de bebouwde kom verbiedt. ;ro gemeentebestuur streeft er thans naauu afwachting van de totstandkoming vaf nodige parkeervoorzieningen, in overlegch de chauffeurs en de directies van transgn. bedrijven, de overlast voor de bewonei| veel mogelijk te beperken. en ,C1 Mevr. Gardeniers-Berei sen spits af. Hij wilde weten waar om dit bedrag van 74.500,— niet opgegeven is bij het voor stel tot het multifunktioneel ma ken van het scholencomplex met aula in Noord-Hofland. Na dringende vragen van de andere commissieleden moest de wet houder toegeven dat dit verge ten was. Mr. Goosens (PPV) stel de daarna dat de PPV-fractie alleen akkoord kan gaan indien er in het voorstel komt te staan dat het inderdaad „vergeten" is. Mr. Esselaar (CDA) constateer de dat het chronisch gaat wor den om extra kredieten te vra gen. Wethouder Oosterbaan ver trouwde dat met de invoering van de reorganisatieplannen de samenspraak tussen de diverse technische afdelingen beter gaat worden. Voor het micropolisprojekt van de Stevingroep (de kleine stad in de uitbreidingswijk Bijdorp) is thans een coördinator bij de gemeente gekomen. Het is de heer De Groot, de nieuw be noemde direkteur Welzijn. De antennemast voor de vangst van kabeltelevisie ii Leidse regio is bijna gereed, het parkeerterrein van zwembad Poelmeer in Oi geest wordt momenteel de 1 ste hand gelegd aan het sar stellen van de 115 meter 1 antennemast, die straks ver ven de bebouwing zal uitt nen op het terrein aan de Ki klaan. De verschillende delen vai mast, elk met een lengte circa vijftien meter zullen deze maand naar de vrijwel tooide fundering worden voerd. In elk geval zal de i voor 1 april kant en klaar nen te zijn, want dat is, tijdstip waarop de eerste s^ len zullen moeten kunnen ZOETERWOUDE/LEIDEN - De Leidse brand weer moest gisteren rond het middaguur uitruk ken naar Zoeterwoude waar in enkele sloopwonin gen aan de Laan van de Goede Herder, vlakbij de Hoge Rijndijk brand was ontstaan. De slopers hadden daar een stapel sloophout in brand gesto ken en waren vervolgens gaan schaften. Intussen was er een flinke rookontwikkeling ontstaan waar het op de Hoge Rijndijk rijdende verkeer nogal wat hinder van ondervond. Om het rookgordijn op te heffen waren de waterstralen van de Leidse brandweer nodig. Of daarmee het euvel verholpen is, blijft overiges twijfelachtig, want sloopbranden zijn m Zoeterwoude in tegenstelling tot in Leiden niet aan een brandvergunning gebonden. I

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4