Bezoeker moet zich „uit" voelen Caspar: Gevoelig en lief Eigenaar Van Praag: Bioscopen Lido 2 en 3 woensdag geopend StAD CDA in Koudekerk schoorvoetend van de grond He! CDA in Koudekerk a Rijn is in april 1976 met de grootst mogelijke meerder heid van de ledenvergade ringen van de betrokken par tijen tot stand gekomen. Tot op heden heeft zij zich ech ter nauwelijks als zodanig naar buiten gepresenteerd. Een gemeenschappelijk op treden in de raad is nog niet mogelijk doordat ARP en CHU als PCP een afspraak hebben met de SGP, een afspraak die zij uiteraard wil len nakomen. Na een voor- - zichtige aanloop begint de lijn van samenwerking zich steeds duidelijker af te teke nen. Niet alleen dat in de ledenvergaderingen geani meerde diskussies plaats vinden, ook komen er, zij het schoorvoetend, werkgroep jes tot stand die zich met de plaatselijke problemen bezig houden. Desalniettemin zouden nog veie leden met een kritische instelling ten opzichte van onze samenleving en vanuit het Evangelie mee kunnen werken aan de opstelling van een wensenpakket om daarmee te komen tot een reëel haalbaar werkprogram ma voor de volgende zit tingsperiode van de raad. Een kritische instelling bete kent volgens ons ook dat een eventuele absolute meerderheid nooit mag lei den tot een negeren van wensen van minderen. Slechts in goed overleg en na afweging van alle fakto- ren kunnen besluiten verant woord genomen worden. Tenslotte zou het CDA in Koudekerk graag willen mee werken aan een nog nauwe re samenwerking met haar buurgemeenten. Uniek theaterpark aan de Steenstraat Het trappenhuis na de verbouwing Rechts: Het fraai ogende theatercomplex aan de Steenstraat Lido/Studio in de zestiger jaren voor een vijf jaar durende verbouwing werd uitgevoerd tra geluidsisolerend materiaal met het oog op het verkeer in de Steenstraat. Perfectie Boven de kleine Lido ligt Lido 2, hier dezelfde stoelen maar dan in het geel en een wat lichtere kleur stenen aan de muur. De plaatsing ervan is zo, dat men overal een goed tot zeer goed uitzicht heeft op het witte doek. De hele entourage van de nieuwe bioscopen ademt een sfeer van het streven naar het perfecte, zoals dat ook van het interieur van de bestaande bios copen uitgaat, het resultaat van een vijf jaar timmeren en ver bouwen in de zestiger jaren zon der dat de bioscoop een dag dicht moest. „Ook de verbou wing van het oude NLC tot het nieuwe NLC is een enorme krachtsinspanning geweest", vertelt bioscoopeigenaar Van Praag. „Maar ik zie maar graag dat de mensen die bij mij naar een film komen kijken het ge voel hebben werkelijk „uit" te zijn geweest. Volgens mij be staat het „bioscoopje pakken" allang niet meer; de bioscoop is een onderdeel geworden van on ze vrije tijdsbesteding." Toch gaat het niet overal even goed in de bioscopenwereld. Van Praag erkent dat ook, maar voegt daar meteen aan toe: „Een bedrijf als dit gaat natuur lijk naar beneden als je mets doet, ja, maar als je op tijd met je tijd mee weet te gaan en eigentijds weet te denken, dan blijf je met je bedrijf ook heus wel op tijd". Dat brengt ons meteen op het grote belang van de bioscopenuitbreiding aan de Steenstraat. De mogelijkheid dat films nu langer in Leiden kunnen blijven draaien wordt er aanzienlijk door vergroot. Bo vendien kan het assortiment films dat het publiek geboden wordt ook worden verruimd. En waar het Lido-complex zaken doet met een aantal grote en belangrijke filmproducenten (Nova-Tuschinski, CFM-Fox, United Arists, CIC Universal) beloven dat ook in de in de toekomst weer de nodige be langrijke premières voor Leiden te worden. Op langere termijn worden onder meer de Soldaat van Oranje, de Peetmoeder en een nieuwe Bondfilm verwacht, maar ook het openingsprogram ma toont heel wat aantrekke lijks: ter gelegenheid van het ingebruik nemen van Lido 2 en Lido 3 zullen hier gaan draaien „Silent Movie" met Marty Feld- man en Dom Deluise in de hoof drollen en de intrigerende dub bele indentiteit van mr. Robert Klein in Parijs, 1942. Tegelijk komt dan in Studio het lang verwachte deel 2 van Novecen- Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond beschreven die in bet asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt De in de rubriek beschreven bonden zijn alle door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Om uiteenlopende redenen, vaak begrijpelijk maar soms ook volslagen onzinnig. De in .jiond zoekt huis" beschre ven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wonnkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Tegen betaling van ca. 60 gulden ten bate van zwerfdieren zijn ze af te balen. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel.: 131670. Geopend di. t/m vr. 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur. Zaterdag van 10.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. Zondag en maandag gesloten. Twee en een halve maand is het geleden dat de eigenaar van Caspar zijn hond niet meer aankon. Zijn weliswaar aanhankelijke en betrouwbare hond werd hem veel te sterk. Met pijn in het hart bracht hij Caspar naar het asiel, alwaar het dier zich aanvankelijk niet zo ere thuis voelde. Later ging het wat beter met Caspar toen hij in zijn lot berustte. Hij at weer beter en werd weer wat vrolijker. De twee jaar oude Bastaard Dalmatiër is ook van nature een levenslustige en speelse hond die zijn vrijheid bitter hard nodig heeft. Het is dan ook niet zo verwon derlijk dat het nu met Caspar bergafwaarts gaat in het asiel. Een hok is gewoon niets voor hem. Hij ligt daar maar heel stil te liggen en verroert geen vin als de schuif van zijn hok open gaat. (deze schuif dient om het buitengedeelte van het hok voor de hond open te stellen). Meestal rennen alle honden dan naar buiten om de frisse lucht op te snuiven en hun behoeften te doen. Zo niet Caspar. Hij begint zelfs hart verscheurend te janken als er geprobeerd wordt hem met zachte drang naar buiten te leiden. Sinds anderhalve week jankt Caspar ook 's nachts. Om het minste of geringste. En soms ook gewoon nergens om. Caspar is bijzonder gevoelig, en daardoor zeer afhankelijk van het humeur van zijn baas, of in het algemeen van de mensen om hem heen. Bij een prijzend woord zal het dier u diep dankbaar zijn, maar bij een bestraffing moet men elk woord afwegen. Dat klinkt misschien overdreven, maar het is echt zo. Een troe telbeest is het zeer zeker niet, dat is hij trouwens ook veel te groot voor. Wel kan men heer lijk met hem ravotten en als hij weer helemaal aangesterkt is - want vermagerd is hij wel - zal het verschijnsel ver moeidheid hem ten ene male onbekend zijn. Caspar zal ongetwijfeld erg lief voor kinderen zijn en veel kunnen verdragen als er maar rechtvaardig met hem wordt om gesprongen. Ook zijn nachtelijke klaagzan gen zullen op slag verdwijnen, zodra Caspar zich weer een beetje thuis gaat voelen. Op het ogenblik ziet Caspar er niet al te fris uit, aangezien hij zich de tijd niet meer kan heugen een bad gezien te heb ben. De witte gedeelten van zijn vacht zijn wat vergeeld maar na een goede wasbeurt zal Caspar al gauw weer het „heertje" zijn. Zijn poten ver tonen wat kleine wondjes die afkomstig zijn van de spijlen van zijn hok. Caspar is verder kerngezond en hoopt ook nog gelukkig te worden bij zijn nieuwe baas. Vlekkie Vlekkie, de hond van de vori ge week heeft een thuis ge vonden wat haar zeer bekend voorkwam. Inderdaad, haar vorige baas heeft met de hand over het hart gestreken en Vlekkie weer in zijn gezin opgenomen. BART SPIJKER A Caspar, de bastaard Dalmatiër. )van een onzer verslaggevers) LEIDEN Volgende week woensdag is het zover. Dan zal de loco-burgemeester van Leiden en wethouder van Economische Zaken, M. van Aken, twee nieuwe bioscopen in de sleutelstad officieel openen. Aan de Steenstraat gaan vandaag over een week voor het publiek de deuren open van Lido 2 en Lido 3, in het pand waar in vroeger tijden ooit nog eens de inmiddels opgeheven Nieuwe Leidse Courant werd gemaakt de Leidse bioscoopganger een nog betere en grotere selectie films worden geboden dan nu al het geval is. i f i Een kijkje in de nieuwe bioscopen die volgende week donderdag hun poorten voor de filmliefhebber openen. Met de komst (220 zitplaatsen cn Baby-I.ido 3 (80 zitplaatsen Ontstaat aan de Steenstraat eer iVaar theaterpark dat uniek is ii deze hele regio. Samen met dt bestaande grote Lidc (540 zit plaatsen) en het nostalgisch aan doende Studio (200) gaan dezt twee nieuwe bioscopen he ^Nieuwe Lido Complex" vor men, een complex met 21 werk nemers en dezelfde initialen al: (je voormalige krant. Het Ju gendstill-achtige schild dat noj aan de gloriedagen van weleei ljerinnert zal dan ook goec dienst kunnen doen onder he: witte doek van Lido 2, om daai nieuwe historie te gaan maken. Een flink aantal maanden is ei druk getimmerd in het pand aan de Steenstraat. Eigenlijk wilde de Lido BV en eigenaai L. van Praag (56) de deuren var zijn nieuwe bioscopen al mei kerst openen. Er ontstond ech ter nog al wat vertraging toen de aannemer in een juridisch conflict kwam met het achter het theatercomplex gelegen ta xibedrijf van de heer Blomk. Deze wilde niet dat de bouwer gebruik maakte van zijn dak en de rechter moest er aan te pas komen om de bouw weer die voortgang te laten krijgen die gewenst was. Al met al ontstond er twee maanden vertraging die naar verluidt de directie zo'n 1,5 ton aan inkomsten heeft gekost. „Laten we dat nou maar verge ten", is de reactie van de heer Van Praag als dit punt tijdens een wandeling door het theater complex wordt aangeroerd. Hij blijkt er niet aan te denken deze schadepost op de aannemer en uiteindelijk op het taxibedrijf te verhalen. Lido wil liever naar de toekomst kijken, en die heeft heel wat te bieden. Ook al zijn de twee kersverse bioscopen de ze week nog het domein van harde werkers die de laatste loodjes leggen en dat uiteraard niet zonder de nodige rommel kunnen doen, is toch al duide lijk te zien dat deze bioscoopuit breiding een ware aanwinst voor Leiden is. Eenheidstarief De bezoekers zullen van de be staande ingang gebruik blijven maken. De kassa van Studio gaat vanaf volgende week ook de kaartjes voor Lido 2 en Lido 3 verkopen. Het worden kaart jes van één gelijk tarief on geacht de stoel waar men op komt te zitten. De bezoeker van Lido 2 en 3 gaat na het aanschaffen van zijn plaatsbewijs rechtsaf en wandelt via de ruimte waar de krant vroeger zijn CV-kachel had staan allereerst een nieuwe aparte foyer binnen. Zo op het eerste gezicht een gezellige bar met krukken en een paar zitjes aan de muur, waar de filmgan- ger eerst nog wat kan drinken. In de toekomst mischien zelfs ook wat eten, want de heer Van Praag maakt een paar keer een toespeling op het woord .bistro" en wat het uiterlijk van de foyer betreft is daar al zichtbaar reke ning meegehouden. Of er ook meer gebruikt zal kunnen wor den dan een drankje voor de aanvang en in de pauze zal de tijd uitwijzen, in elk geval is met de mogelijkheid rekening ge houden. Op dezelfde vloer als de foyer ligt de Baby-Lido, een sfeervol en intiem bioscoopje met rode, lekker zittende stoelen en donker gevlamde steentjes aan de muur. Aan de voorzijde is de filmzaal voorzien van ex-

Leidse Courant | 1977 | | pagina 5