Nog steeds geen eigen grond voor Stompwijks Blesse Ruiters RIJDEN ONDER INVLOED IN KATWIJK IN '76 BIJNA VERDRIEVOUDIGD CDA-meeting in Rijnsburg Reconstructie Leidseweg kost 3 miljoen CARNAVAL IN KATWIJK n DORPSRAAD BLIJ MET HANDBAL VELD/TENNISBAAN Volkstuinen in Rooversbroekpolder KORTWEG ,,De Columbiaan" moet de contributie met 15 procent verhogen REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 FEBRUARI 1977 PAGINA 4'Al STOMPWIJK Tijdens de vergadering van de Dorpsraad Stomp- wijk, gisteravond voor het eerst onder voorzitterschap van wet houder J. J. Meijer, heeft penningmeester P. Koeling, van de 50 leden tellende ponyclub „De Blesse Ruiters", opnieuw gepleit voor het beschikbaar stellen van een stuk grond, waarop de ponyclub een binnen- en een buitenmanège zou kunnen bouwen. De ponyclub is inmiddels al vier jaar bezig om zich van zo'n strook grond te verzekeren; vo rig jaar leek een perceel aan de Huysitterweg gevonden, maar toen puntje bij paaltje kwam, kreeg deze grond een andere bestemming. Onlangs viel het oog van de ponyclub op een ander, geschikt lijkend perceel, nabij het gasregelstation aan de Huysitterweg, waar wellicht van het bestaande uitpad gebruik kon worden gemaakt Achteraf blijkt deze grond in bezit te zijn geweest van Rijnland b.v., die het weer aan een nieuwe eige naar overdeed. Dorpsraadslid v.d. Bosch heeft wethouder Meijer, om de pony club uit de impasse te helpen, voorgesteld de mogelijkheid van een grondruil te onderzoeken. Parkeren Over het herhaaldelijk 's nachts aan beide zijden van de Meer- laan parkeren van vrachtwagen combinaties, werd geklaagd door mevrouw Granneman. Zij wilde een einde zien gemaakt aan deze gevaarlijke situatie - er is reeds een ongeluk gebeurd - door een parkeerverbod voor één zijde van de weg. De heer Soppe, chef algemene zaken, er kende dat ook de Leidschen- damse politie de situatie op de Meerlaan gevaarlijk vindt, maar hij nam aan dat daaraan een einde kwam, zodra er bij een van de plaatselijke expediteurs een parkeerterrein is ingericht, waarvan de eigenaars van ande re combinaties verplicht ge bruik moeten maken. Overigens voelde de Dorpsraad er niets voor om de bestaande voorrangsregeling in de Meer laan op te heffen en ook de voetgangersoversteekplaats moest volgens de leden gehand haafd blijven. Een suggestie af komstig van het provinciaal be stuur, waarmee ook de ambtelij ke verkeerscommissie het eer der niet eens was. Abri De motivering van de busmaat schappij „West-Nederland" om geen wachthuisje te plaatsen Oosteinde niet aan dit aantal komen, omdat de meeste passa giers er niets voor voelen daar onbeschut in regen en wind te wachten en daarom naar de Meerlaan doorlopen, waar wel een beschutte halte is. Riolering De ponyclub „De Blesse Ruiters" op „geleende" grond. aan het Oosteinde, werd door de busmaatschappij hanteert een Dorpsraad zwak genoemd. De maatstaf van tenminste 40 pas- De moeilijkheden met de aange legde riolering aan de Dr. van Noortstraat en de Meerlaan zijn praktisch opgelost. Een commis sie van drie heeft met de diverse bewoners - op enkele detail kwesties na - overeenstemming bereikt. Zodat binnenkort „fase 3", doortrekking van de riole ring in de richting van de r.k. kerk, in werking kan worden gesteld. Handbalveld Tenslotte kon de Dorpsraad al leen maar positief reageren op het voorstel om een verhard handbalveld aan te leggen waar op ook twee tennisbanen kun nen worden uitgezet. Alleen de kosten - ruim een ton - vond men wel wat hoog, hetgeen me de veroorzaakt wordt door het noodzakelijk hekwerk. Enkele leden vreesden dat het voor HVS wellicht te duur zou wor den. VOORSCHOTEN Bij de reconstruktie van Leidseweg- Noord (tussen De Zilverfabriek en Ter Wadding) wordt uitgegaan van een scheiding tussen langzaam en snelver keer. De commissie voor openbare werken kreeg gisteravond de eerste plannen te zien, welke tot stand zijn gekomen in samenspraak met de Leidsewegbewoners. De kosten voor de reconstruktie worden geraamd op 3 miljoen. De nieuwe Leidseweg-Noord krijgt aan beide zijden een apart voet- en een fietspad. De rijbaan voor het autoverkeer krijgt een breedte van 6,80 meter. Op enige plaatsen zullen de huidige parkeermogelijkheden vervallen. Langs de Leidse- weg-Noord staan 262 woningen, er is een parkeermogelijk- heid voor 310, terwijl het huidige aanbod 120 tot 125 be draagt. Op uitritten en in garages staan 111 auto's. Bij het huidige reconstruktie-ontwerp wordt het aantal parkeerplaat sen langs de weg teruggebracht tot 165, dat betekent inclusief uitritten en garages totaal 315 plaatsen oftewel 1,2 auto per woning. Het wordt een gigantische reconstruktie te meer omdat in de grond zoveel moet gebeuren. Verwacht wordt dat de riolering vrijwel geheel vervangen zal moeten worden. Het knelpunt in de reconstruktie blijft de driesprong Leidseweg- Piet Heinlaan. Mr. Begeer (WD) deed de suggestie om te overwegen de huizen aldaar aan de Korte Vlietzijde naar achteren te plaatsen. De commissieleden namen het voorstel van de wethouder aan om door middel van een hoorzitting alle bewoners hun visie te laten geven, maar voordat deze hoorzitting kan plaats vinden zal eerst onderzocht worden door middel van tellingen het aantal voetgangers en fietsers dat van deze weg gebruik maakt. In februari 1975 maakten 9200 auto's gebruik van dit stuk Leidseweg, vorig jaar waren dat er nog maar 7100, de oorzaak is te vinden in de openstelling van de Admiraal de Ruytersingel. Punt van bespreking was ook weer de Schoolstraat. Er komen nogal wat aanrijdingen voor tussen wandelaars en fietsers. Mr. Begeer stelde onder gelach voor maar een proef te nemen met het afsluiten van deze wandelstraat voor alle voetgangers. Minder te spreken was de commissie over het gevraagde krediet van 74.500,— voor uitbreiding van de c.v.-installatie in het scholencomplex Noord-Hofland. De commissieleden meenden dat dit opgegeven had moeten worden bij de laatste verbouwingen in het scholencomplex. KATWUK Het alcoholgebruik in het verkeer in Katwijk is in het afgelopen jaar bijna verdrievoudigd. Uit het overzicht van de gemeente Katwijk blijkt, dat in '76 in totaal 76 maal weggebruikers werden be^ trapt op alcoholgebruik. In 1975 was dit aantal slechts 26. Ook het aantal misdrijven in Katwijk nam in het afgelopen jaar sterk toe. Van 448 in '75 naar 556. In totaal werden er 3782 verkeersovertredingen ge signaleerd. In het afgelopen jaar gebeurden er 456 verkeersongevallen, vijf hiervan ken den een dodelijke afloop. Uit een voorlopig overzicht van de loop der bevolking, dat verstrekt is door de gemeente Katwijk, blijkt dat er in 1976 op allerlei gebied weer wijzigingen zijn ingetreden. Wat uit de cijfers in de eerste plaats valt te constateren is, dat het aantal kinderen dat in Katwijk geboren is de laatste jaren steeds kleiner wordt: in 1971 waren dat er nog 797, in 1975 591 en vorig jaar 560. Overigens gaat het inwonertal wel gestadig omhoog, door dat er jaarlijks meestal meer geboorten dan sterfgevallen zijn en er zich bovendien meer mensen in de gemeente vestigen dan eruit vertrekken. Per 1 januari 1977 waren er dan ook 37.437 inwoners tegen 36.914 vijf jaar terug. Bouwvergunningen werden in 208 gevallen verleend, terwijl er 209 aanvragen waren; daarbij is het wel intrigerend waarom die eenling „achter het net heeft gevist"... Het aantal woningen dat gebouwd is bedraagt in totaal 206 en er zijn 32 huizen gesloopt. Bij de grote projecten die gereed kwamen worden diverse bedrijfsruimten genoemd, alsmede de sportzaal Rijnsoever, het was- en toiletgebouw op de camping in de noord duinen, het doe-het-zelfcentrum in de Van Houtenstraat, „Tripodia" en het pompsta tion en filtergebouw van de Leidse Duinwa ter Mij. De gemeentebedrijven noteerden op alle fronten een stijging: de gasinkoop was 6,7% hoger dan in 1975, de waterinkoop 3,6% en de elektriciteitsinkoop 6,5%. Op de centrale antenne-installatie hebben zich in Katwijk 10.112 personen geabonneerd en in Valken burg 561. Voor deze abonnees is van belang dat sinds enige weken wordt "geexperimen- teerd op kanaal 2 en 11, resp. met Duitsland 3 en 2. De brandweer rukte 39 keer uit voor brand, 13 maal voor hulpverlening bij storm en 6 maal voor andere vormen van hulpverle? ning. En tenslotte: de Katwijkse reinigingsdienst heeft in 1976 wéér meer huis- en bedrijfsvuil opgehaald, namelijk 10.273 ton tegen 9.934 ton in 1975. LISSE De Vereniging van volkstuinders in Lisse krijgt, wanneer de raad daar 9 februa ri mee instemt, de beschikking over een stuk grond van 2.25.80 ha. in de Rooversbroekpolder. De huurprijs is 14.450,- per jaar. B. en w van Lisse vragen de gemeenteraad 62.000 be schikbaar te stellen voor de inrichting van het volkstuinen complex. Op het terrein kunnen zesenne gentig tuinen worden uitgezet Bij de ingang aan de Midden weg is rekening gehouden met de aanleg van een parkeerter rein dat plaats biedt aan vieren twintig auto's. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Abri's aan Oosteinde Warmond WARMOND De commissie financiën vergaderde gisteren in ijltempo. In ruim een half uur werd de hele agenda afgewerkt Ten behoeve van de wachtenden op het openbaar vervoer zullen abri's worden geplaatst aan het Oosteinde en de Sweilandstraat Het zal in de toekomst gemakkelijker worden het gemeentehuis telefonisch te bereiken. Voor een bedrag van 32.000 zal er een nieuwe telefooncentrale worden geïnstalleerd waarop 20 toestellen meer kunnen worden aangesloten dan nu het geval is. Bovendien zal er een direkte telefoonverbinding worden gemaakt met het kantoor gemeentewerken. ARBEIDSONGESCHIKTHEIDSWET ONZORGVULDIG VOORBEREID" LISSE/SASSENHEIM „De Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (AAW) is vrij onzorg vuldig voorbereid", meende de heer Jongerius, medewerker van het werkverband van Ver enigingen van ouders van Rond Internaten deze week tijdens een ledenavond van de ouder verenigingen Philadelphia en VOGG. De avond vond plaats in het gebouw van Cees en Ine ke in Sassenheim, waar de AAW, met name de toepassing voor gehandicapten, aan de or- Op de goed bezochte avond stel de de heer Jongerius dat de AAW, een Volksverzekering gel dend voor alle Nederlanders voorlopig nog niet soepel ver loopt. Ook ging hij in op de financiële consequenties van de wet, die geen vetpot bleek te zijn, onder meer als gevolg van wegvallende kinderbijslag. Van uit de zaal kwamen veel reacties op het aangeroerde, en de heer Jongerius verwees voor verdere problemen naar zijn adres, post bus 103, Maarssen. Mevr. T. Gardeniers-Berendsen RIJNSBURG De CDA-verkiezingswerkgroep Rijnsburg houdt maandag 7 februari een politieke bijeenkomst in de Immanuelkerk aan de Kerkstraat. Het is de eerste CDA-bij- eenkomst in de geschiedenis van politiek Rijnsburg. Als spreekster treedt mevrouw T. Gardemers-Berendsen op, Twwede-Kamer Kamerlid voor de KVP en kandidaat op de CDA-lijst. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is open baar. De CDA-meeting wordt gehouden in het kader van de plaatselijke verkiezingscampagne die de werkgroep orga niseert Mevrouw Gardeniers zal in Rijnsburg spreken over het CDA-program (met als thema „Niet bij brood alleen") en over het CDA tijdens en na de verkiezingen. Er is gelegen heid met haar te discussiëren. KATWIJK De carnavalsacti viteiten in Katwijk branden morgen 5 februari los met een bejaardenmiddag in de zaal van' sporthal Cleyn Duin. Prins Leo de Eerste, zijn prinses en zijn raad zullen, evenals het show peloton „De Caravella's", het feest opluisteren. Deze bijeen komst is bestemd voor alle ou deren die zin hebben in een leuke middag en wordt georga niseerd door de stichting Kat wijkse Carnavalsviering. Op 22 februari gaat deze vereniging op bezoek bij het personeel van De Wilbert. De wijkvereniging „Hoornes" geeft voor de jeugd van 14 tot 18 jaar een disco-carnavals avond, waar de leukst verklede bezoekers een prijs kunnen win nen. De grote carnavalsbijeen komst voor volwassenen wordt op 18 februari gehouden en de dag daarna komen de kleintjes aan bod. Er gaat dan een grote kinderoptocht door de wijk, die gevolgd wordt door een kinder middag. Alle activiteiten vinden plaats in „Tripodia". Traditiegetrouw zal de carna valsvereniging van het Marine tens tichi Vliegkamp Valkenburg ook dit iang( jaar een feestavond verzorgen 'ond voor het Rotterdamsch Zeehos- pitium, deze avond wordt ge- houden op 22 februari. In Kat wijk aan den Rijn wordt cama- "C'r val gevierd op 19 februari, ter- - wijl de kinderen op de 13e hun hart kunnen ophalen in aanwe zigheid van prins Mat met zijn raad van elf en een boerenka- pel. SASSENHEIM Dinsdag 8 fe bruari houdt de Vereniging van Postzegelverzamelaars in „Ont moeting", een grote veiling. Aangeboden worden hoofdzake lijk Nederlandse zegels vanaf 1852 tot heden, waaronder zeld zame series en losse zegels. Om 19.00 uur is de zaal open om te kijken, de veiling begint om 8 uur. Kavellijsten verkrijgbaar aan de zaal, en bij het secreta riaat Teylingerlaan 43. Sassenheim - Volgende week vrijdag, de 11e februari ontvan gen de kinderen van de 6e klas sen van de lagere scholen het vormselsacrament, dat door de bisschoppen Simonis en Jansen zal worden toegediend. Mgr. Jansen, de emeritus-bisschop van R'dam wil hiermee zijn be trokkenheid met zijn voormalig bisdom tot uitdrukking brengen. Katwijk - De ijsclub Voor waarts organiseert woensdag 9 februari een schaatsavond in de Leidse ijsbaan. Toegangskaar ten kosten twee gulden. Busver voer van en naar de schaats baan is mogelijk. Deelnemers kunnen informatie inwinnen en zich inschrijven bij schoenhan- del Kleijne aan de Katwijkse Van Egmondstraat 3 en sigaren- handel v.d. Eijkel aan de Sluis- weg in Katwijk aan Zee. Katwijk - Op vrijdag 11 februa ri wordt er door de wijkvereni- gingen „Hoornes", „Cleyn Duin" en „Molenwijk" een avond geor ganiseerd waarvan de baten zijn bestemd voor de zustervereni ging „Koestal-Overduin". Deze laatste vereniging is onlangs ge dupeerd doordat haar onderko men afbrandde. De bingo-dansant-loterij wordt gehouden in de grote zaal van „Tripodia" en begint om 20.00 uur. Burgemeester Bos en zijn vrouw hebben toegezegd leiding te geven bij de bingo, waarbij fraaie prijzen te winnen zijn: •drie portable tv-toestellen, een vierdaagse reis naar Londen/Pa rijs, een fiets, keukenmeubilair etc. Muzikale medewerking ver lenen „De Daltons". Katwijk - Op het programma van 't Mallegat staat voor woensdag 9 februari een teken filmavond waarop eerst een in structieve film wordt vertoond over de techniek van dit soort rolprenten en vervolgens wor den er diverse tekenfilms ge draaid (o.a. Woody the Wood pecker). Aanvang 20.15 uur. Voorts komt op vrijdag de 11e Huub Oosterhuis - schrijver, dichter, pastor - in het centrum om te praten en te discussiëren over „Christenen en het socialis me". Aanvang 20.15 uur. VOORHOUT Het bestuur van de Voorhoutse Zwemvereniging „De Columbiaan" was er niet bepaald gelukkig mee, om gister avond tijdens de jaarlijkse ledenvergadering een contributieverho ging van 15 procent te moeten voorstellen. Het is dan ook bittere noodzaak die verhoging van 100 tot 115 gulden per jaar, en ookp£^ één van de adviezen van het gemeentebestuur om niet nog dieperjn in de schuld te raken. Er is reeds een klein tekort ontstaan in,em( 1976 en wanneer men de begroting voor 1977 bekijkt moet er weLen een overmaatse mouw aan gepast worden om de zaak draaiendetsen te kunnen houden. Het gemeentebestuur wil wel praten over eene eventuele subsidie-verhoging maar heeft nog niets definitiefs toegezegd. ang per uur moeten worden betaald. con, Huren De begroting van „De Colum biaan" liegt er niet om. Een zeer groot stuk van het budget zal verslonden worden door de enorme bedragen die aan hum- van andere baden moeten wor den betaald nu voor de Voor- houters sinds 1975 het Colum- biabad gesloten is en naar het zich laat aanzien voorlopig ook zal blijven. Er wordt voor een deel gebruik gemaakt van het zijn prestaties in de afgelopen* „Kokkerbad" in Noordwijker- jaren. Wisselbeker erm e de De door de Bondsspaarbank be- een schikbaar gestelde wisselbekere m voor die zwemmer of zwemster,-pia£ die de beste prestaties in hetde lopende jaar leverde ging voorje r 1976 naar Ton Suikerland. Ton^oe onttroonde hiermee André van»in j Linden, die nu een kleine blij-ceije vende herinneringsbeker meeso huis mocht nemen voorjt n hout maar voor het leeuwedeel wordt gebruik gemaakt van „De Lis" in Lisse. Daar werd een huurprijs betaald van 80 gulden per zwemuur, maar per 1 sep tember 1976 is dat bedrag met 50 procent verhoogd zodat van af die datum 120 gulden per uur moet worden betaald. In Lisse heeft men zelfs alweer een vol gende verhoging in het vooruit zicht gesteld. Per 1 september 1977 zou dan' maar liefst 180 Bij de overige wedstrijdzwem->nco mers en zwemsters sneuvelden» a] ook een fors aantal persoonlijke en clubrecords, waar, volgens kla. voorzitter J. van Leeuwen, dewer nieuwe trainer Theo van Diesttten het zijne wel aan heeft bijgedra-ldee: gen. Door 83 mensen werdenwer diploma's gehaald in het afgelo-e nc pen jaar. De aftredende pen- me ningmeester Bert van der Lub-k m be wordt opgevolgd door dag vi heer S. Does. e^n

Leidse Courant | 1977 | | pagina 4