Idem/Hellas wil revanche Selectie Zwartkruis is vlees noch vis Pfrommer ziet mogelijkheden Enith niet aan start Sportwereld Van Leeuwen maakt rentree SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 4 FEBRUARI 1977 MARJA NOLDUS: „BEETJE TROTS DAT IK ER BU HOOR" RIJSWIJK Marja Noldus vindt het eigenlijk maar een enge geschiedenis, zo'n interview. Het idee dat iemand allerlei vragen komt stellen waar zij dan, als was het een quiz, het juiste antwoord op moet geven, boezemt haar in eerste instantie iets van vrees in. „Wat wil je? Ik weet helemaal niet of ik wel de goede dingen zeg. Ik flap er meestal maar uit wat mij voor de mond komt. Zo ben ik nu eenmaal. Als ik precies moet overwegen wat ik allemaal moet gaan zeggen. Brrr.. Niets voor mij, dat kan ik niet. Dan ben ik helemaal mezelf niet meer". Zo'n ogenblik van toch welover wogen nadenken doet zich in het drie uur durende gesprek precies één keer voor. Dat is het moment als de speelster van het eerste damesteam van Idem/- Hellas wordt gevraagd wat zij nu precies denkt over de zondag te spelen return wedstrijd tegen II Vestar Oslo in de kwartfinale van de Europacup zaalhandbal. Een fiks aantal seconden is het stil. Dan klinkt het: „Gek hè, ik wist dat die vraag zou komen en ik loop nu al de hele dag te denken wat ik zal antwoorden. Dan zeg ik tegen mezelf „als dit en als dat enzovoort" Ik weet het nu nog niet. Ik denk dat we winnen, maar of het genoeg zal zijn betwijfel ik. Je moet ten slotte vier punten achterstand overbruggen". En dan onmiddellijk weer terug vallend in haar aanstekelijke spontaniteit, de armen met een fel gebaar in de lucht stekend: „Maar man, los van het hele resultaat, zoiets is toch einde loos. Als je jezelf realiseert dat de mensen er al zo lang van tevoren over praten, dat er zon dag zoveel mensen langs de kant naar die wedstrijd zitten te kijken, dat is toch hééerlijk! Dan denk ik „dat ik zoiets nog mee mag maken". Ik voel me toch een beetje trots dat ik erbij hoor. Ik leef dan ook helemaal naar die wedstrijd toe. Zenu wen, nee hoor. Althans nu nog niet. Ik heb er alleen verschrik kelijk veel zin in. Dit zijn dingen waar ik plezier in heb. En genie ten van het leven is het mooiste wat er is". EERZUCHT Onder die plezierige dingen valt voor Marja Noldus zeker het hoofdstuk handbal te rang schikken. Geruggesteund door iets dat misschien het best te omschrijven is als een gezonde dosis eerzucht is zij in de loop der jaren via het eerste van Idem/Hellas opgeklommen tot het nationale team. „Het is voor mij wel een vereiste dat ik hoog speel. Op dit mo ment, ik weet niet hoe ik daar over een paar jaar over denk, zou ik voor geen prijs in een tweede team willen spelen. Be grijp me goed; niet omdat ik me nu zo verschrikkelijk goed voel. Maar wel omdat ik zoveel tijd en energie in het handbal steek dat ik vind dat daar iets tegen over moet staan. En voor mij zijn dat de leuke dingen zoals het behalen van een Nederlands kampioenschap, de Europacup met Idem/Hellas en ook de reis jes met het nationale team. Ik durf met een gerust hart te stel len dat ik speel voor de presta ties. Daarom ben ik er ook zo fel op om weer kam-ioen te worden. We moeten bewijzen dat die ene keer geen „vergis sing" was, dat wij nog steeds aan de top staan. Op zo'n mo ment heb ik mij echt in mijn hoofd gezet „dat wil ik hebben". En daar wil ik dan ook bewust naar toe werken. Met zijn al len". FEL Uitspraken die onderstreept worden door felle armgebaren. Overeind verend, met schitte rende ogen: „Het zou mooi zijn als we een keer alle zeven tege lijkertijd een topwedstrijd speelden. Dan zouden de men sen eens wat zien". Is tegelijkertijd realist genoeg om te beseffen dat het een mooie wens is, maar dat het daar waarschijnlijk wel bij zal blijven. „En dan zeg ik, als je maar de kracht hebt om elkaar op te vangen. Het geeft niet wie de ballen er in gooit, als die doelpunten maar vallen. Als je maar met zijn allen over dat dode punt heenkomt. Neem nu (Van onze sportredactie) DEN HAAG - Het feit dat mevrouw Monyé zondagavond de hand balwedstrijd Idem/Hel las-If Vestar Oslo zal bijwonen, zal maar bij zonder weinig mensen iets zeggen. Wordt er echter gezegd dat „tante Toosop de tribune zit dan zal een oplichtend begrijpen van de ogen waarschijnlijk het ge volg zijn. Want tante Toos is al zo'n vijftien jaar een niet meer wet te denken bestanddeel van het verenigingsleven van Idem/- Hellas, beter gesteld: tante Toos is Idem/Hellas. Al die tijd bezoekt zij als meest trou we supporter van het dames team alle wedstrijden die ge speeld worden. Of het nu in De Vliegermolen. Amsterdam, Roermond, Zwitserland of Noorwegen is, tante Toos is present. Zo mogelijk nog ner veuzer dan de speelsters zelf 'is zij al geruime tijd van tevo ren in de sporthal te vinden. Een laatste bemoedigend woord tot haar „heldinnen", pas dan kan het plaatsje opge zocht worden. Dat zij zich van af de kant luid laat horen is een vanzelfsprekende zaak. Dat af en toe enkele notabelen naast haar op de eretribune plaats hebben genomen, is na tuurlijk geen reden om je mond te houden. Integendeel. En wordt er verloren, dan breekt ook voor tante Toos een triest moment aan. Als teken van rouw drinkt zij, de Tante Toos ...aanmoedi gingen... schaarse uitzonderingen daar gelaten, na afloop dan nog slechts zwarte koffie. Zijn de twee punten echter binnen, dan is dat reden een extra glas sherry te nemen. Zo is er naar aanleiding van een tegenval lende uitslag in het verleden ook nog wel eens een week alleen zuurkool gegeten. Tante Toos: TsjaHellas is nu een maal mijn leven. De meisjes rekenen er ook allemaal op dat ik kom. Je hoort er bij. Ze vragen ook altijd of ik meega. Niemand weet meer beter. Laat mij mijn geld maar hier aan uitgeven. Een reis met Hellas is leuker dan een va kantie. En eigenlijk ben ik ook een beetje een mascotte van de ploeg. Ik ben een beetje bijgelovig. Ik heb het idee dat als ik ze niet aanmoedig, het best eens minder zou kunnen gaan. Wat die wedstrijd tegen die Noren betreft? Daar is maar een antwoord op moge lijk: We pakken ze!" die eerste wedstrijd in Noorwe gen. We hebben er nog steeds geen verklaring voor waar die black-out vandaan kwam. Iede reen praat nu een tikkeltje ge heimzinnig over „de inzinking". Je moet tegen elkaar kunnen zeggen „niet zeuren, verder gaan. Als je er dan in gelooft, gaat het". „Oh, ik weet het ook wel. Ik speel ook nog altijd niet zoals ik zou willen. Ik zou beter uit de hoek willen komen, ik zou beter willen vallen. Ik wil ge woon beter, Ja, dat wil ik! Als ik de videobeelden van de eerste wedstrijd zie dan denk ik ook bij mezelf „hoe heb ik daar in kunnen stinken". Dan neem je je voor dat dat je niet meer zal overkomen. Daar bijt je je dan in vast, en je hoopt er maar het beste van. Je leert nog altijd, ook al draai je dan al een tijdje aan de top mee". BUURMEISJE „Dat tijdje" is inmiddels dan al Genieten van het is het mooiste dat weer zo'n zeven jaar. Op haar tiende jaar kwam Marja Noldus via bemiddelingen van het o zo bekende buurmeisje terecht bij Hellas. „Ach, je kent dat weL Aspiran- tjes, je juniorentijd (toen liet ik in de break-out altijd de bal vallen) op de bank bij het eerste en dan uiteindelijk in de basis. Min of meer tot mijn verrassing is daar later dan nog het Neder lands team bijgekomen. Dat is eigenlijk het enige waar ik nooit zo hard voor heb gevochten. Ik had altijd het idee dat dat nooit voor mij. weggelegd zou zijn". „En nu, je zit in dat handbalwe reldje en het ziet er niet naar uit dat ik daar voorlopig uit kom, beter gezegd uit wil. Ik denk wel dat ik over een jaar of drie/vier stop. Je kunt niet altijd in hetzelfde straatje door blijven gaan. Er zijn naast het handbal nog zoveel dingen die ik wil doen. Een stille wens: toneelspelen, lekker gek doen. Iets leren, een studie volgen. Dansen, bijvoorbeeld jazzgym- nastiek om in beweging te blij ven. Ik geloof wel dat het stop pen een beslissing is die je niet gemakkelijk neemt. Als je stopt, geef je ook erg veel op. Wij hebben een grandioos team, maar buiten het handbal zien we elkaar betrekkelijk weinig. Ik denk dat je op de een of andere manier toch compensa tie zoekt. Het leven bestaat niet uit sport alleen". Met het treffen tegen II Vestar voor de boeg staat het echter wel centraal. „Zo erg is dat ook weer niet. Alleen niet al te lang. Maar man, moet je bedenken. Dan zitten straks die tribunes hardstikke vol. Al die mensen die met dassen aan het zwaaien zijn. Het mooiste vind ik nog het idee dat al die kleine pupilletjes al weken bezig zijn met het maken van spandoeken. Voor zoiets past maar één woord. Eindeloos!" PAUL HOVIUS Marja Noldus scoort voor Idem/Hellas: „Ik zou zo graag nog beter willen' AMERSFOORT Enith Brigit- ha zal niet uitkomen in de in ternationale zwemwedstrijden, de Speedo meet, in Amersfoort. Woensdag was zij nog wel met de zwembond (KNZB) tot over- - eenstemming gekomen over de te dragen badkleding, maar Enith Brigitha achtte het ver standiger niet deel te nemen na al de spanningen die rond haar persoon zijn opgetreden. De KNZB heeft daarvoor begrip getoond. Drie wedstrijden voor Ray Clarke ZEIST Ray Clarke, spits van Sparta, is door de tucht commis- sie van de KNVB voor drie bindende wedstrijden geschor st. Clarke kreeg deze straf voor de kopstoot die hij Huub Ste vens van PSV gaf. C. J. Kerkhof (Telstar): een wedstrijd onvoorwaardelijk, een wedstrijd voorwaardelijk plus 100 gulden boete. C. van Kooten (Go Ahead Eag les): een wedstrijd onvoorwaar delijk plus 150 gulden boete. J. Oude Wesselink (Go Ahead Eagles): een wedstrijd .voor waardelijk met een proeftijd van een jaar plus een boete van 150 gulden. Verrassingen in damstrijd blijven uit DEN HAAG De vijfde voor ronde in de strijd om de Haagse damtitel kende weinig verras singen doordat de leiders zich veelal beperkten tot het conso lideren van hun positie. De be slissing over de bezetting van de twee finaleplaatsen per groep bleven echter uit. HOOFDKLASSE groep I: Slagter De Hardt 1—1; Swamipersad Grouwstra 1—1; Vroom—Stoker 1—1; Beers-Vorselman 0—2; groep II: Lindemans—Van Belle uitgest; Veenstra—Karamat Ali 0—2; Mond t—Bom 0—2; Maissan—Vrolijk 0—2; groep III: Lagas—Te Lindert 2—0; Van de Lem-Caffa 20; Hoogland- Dhoen 1—1Molhoek—Ates 0—2. EERSTE KLASSE groep I: Van As—Pronk 2—0; Ras—Edens 1—1; Mokiem—Van Setten Colpa 2—0: Van den Dungen—Wisman 1—1; groep II: Ros—Van Eeden 2—0; To- taram—Gehrke 1—1; Keus—Verbeek TWEEDE KLASSE: Van de Bel- O'Brian 0—2; Jansen—Ghisa 2—0; Van Os—Kettmann 1—1; Pronk Meershoek 0—2. Leen Pfrommer en Hans van Helden hopen door de verbeterde weersomstandigheden tot betere pres taties te komen dan in Larvik. )Van onze speciale verslaggever) DA VOS Hans van Helden was erg optimistisch. „Als het weer zo goed blijft dan hebben we een kans om de Noren te pakken. Met dit ijs voel ik me een stuk gelukkiger dan in Larvik". De stemming is opgewekter in de Nederlandse ploeg. De rijders van trainer Leen Pfrommer zien weer kansen om het verloren prestige terug te winnen. Ook Leen Pfrommer is een ander mens geworden. De schaatscoach, die in de voorgaande dagen minder spraak zaam was, zei: „Dit ijs is werkelijk in ons voordeel. Ik zeg niet dat we de Noren zullen verslaan, maar het is wel duidelijk, dat we nu in het voordeel zijn ten opzichte van het Europese schaatskampioenschap. De verschillen op de langere afstanden zijn technisch zeer groot. Op dit ijs hebben we een goede kans om de sprint te verbeteren. De techniek zal hier een woordje meespreken. Bovendien zullen de Noren moeite hebben met het hoogteverschil. Josh Tenmann heeft in Inzeil een trainingskamp gehouden. Dat is een verschil van duizend meter. Aan voorspellingen waag ik me niet, maar het is wel zeker dat Nederland er weer dicht bij kan zijn", aldus bondscoach Pfrommer. Piet Kleine kunkert in deze donkere dagen naar anonimiteit. Hij kan zich nergens vertonen of hij moet handtekeningen uitdelen. De Wereldtitel is een te zware belasting voor de eenvoudige Drent. Hij heeft daar het afgelopen jaar meer last dan gemak van gehad. Hij zegt daarover: „Vorig jaar kon ik me in alle rust voorbereiden op een titeltoernooi. Nu drukt het favoriet zijn teveel op mijn schouders. Het klinkt misschien vreemd, maar je moet leren een echte Wereldkam pioen te zijn". Zijn grote tegenstander, de Europese kampioen Jan Egil Storholt, heeft dat zelfvertrouwen en die mentaliteit wel. Direkt na aankomst in Davos, zei Jan Egil Storholt: „In Larvik heb ik bewezen dat ik een groot kampioen kan zijn. Hier in Davos zal ik alles op alles zetten om de Wereldtitel van Piet Kleine over te nemen. Ik voel me sterk genoeg''. Een heel ander geluid uit het Noorse kamp. Het zelfvertrouwen is bij de Noren wel aanwezig, maar de conditie, behalve die van Europees kampioen Jan Egil Stor holt, heeft sinds Larvik ingeboet Dus toch een kleine kans voor de twee eliterijders uit de school van Leen Pfrommer Hans van Helden en Piet Kleine. Klaas Vriend, de derde Oranjerijder, beschouwt zich niet als een tweederangsrijder,-maar ziet toch geen reële kansen om een gevaar voor Piet Kleine te zijn. „Ik ben beslist geen rijder die tevreden is met de tweede keus. Volgend jaar zal ik proberen een doorbraak naar de internationale top te force ren WIL VAN DER PLAS Kim en Andrianov niet op tumgala ROTTERDAM - Nelly Kim en Nikolai Andrianov zullen niet in actie komen tijdens het We- reldturntopgala in sportpaleis Ahoy'. De turnbond van Rusland meld de gisteren dat de twee Olympi sche kampioenen geveld zijn door griep. Bij de Tsjechen ont breekt Drahomira Smolikova, die eveneens ziek is. De Bulgaar Andrej Keranov kan niet in ac tie komen, omdat hij met een knieblessure sukkelt. Als ver vanger voor Keranov komt Tonsjo Todorov. Bij de dames is Connie Zwarthoed van St. Mauritius toegevoegd. Geen winnaars toto en lotto DEN HAAG - Bij de 24.877 prijzen in de lotto en de 422 prijzen in de toto van afgelopen week (nummer 5) waren geen hoofdprijzen. Zowel in lotto als toto werden de prijzen in de andere rubrieken daardoor ver hoogd, bovendien bleef in beide gevallen een bedrag over als jackpot voor de sportprijsvra- gen van dit weekeinde. De cijfers van tot 5 zijn: inleg 748.000 gulden, totaal prijzenbe- drag 416.720,13. Eerste prijs: geen winnaar, een derde deel vai\ 203.540,=/ naar jackpot 6, twee derde naar de tweede en derde prijs. Tweede prijs: 27 winnaars, die ieder bruto 5.802 ontvangen. Derde prijs: 395 winnaars, die ieder 486 ontvangen. Lotto 5: Inleg 3.656.486 gulden, be schikbaar voor de prijzen 1.736.83: gulden. Eerste prijs, geen winnaar, een-vijfde van 607.890,80 naar jackpot lotto 6, het resterende ge deelte wordt gellijkelijk verdeeld over de vier andere prijzen. Tweede prijs: 9 winnaars, uitbetaling bruto 32.806. Derde prijs: 179 win naars, uitbetaling bruto 2.134. Vierde prijs: 8.839 winnaars, uitbeta- DEN HAAG Bondscoach Bert Schoofs van de Nederland se tafeltennisbond heeft vier he ren aangewezen voor de wereld kampioenschappen, die van 26 maart tot 4 april in Brimingham worden gehouden. De ploeg be staat uit Bert van der Helm, René Hijne, Hans Lingen en Ni co van Slobbe. DEN HAAG De Nederlandse rijwiel- en toerunie en de Ko ninklijke Nederlandse Wielren- unie zijn na een korte periode van samenwerking uit elkaar gegaan. ZEIST Jan Zwart kruis, de grote twijfe laar. De man die in zijn kortstondig bewind als interim-bondscoach liefst geen brokken wil maken. Zwartkruis be weegt zich door het pro fessionele voetballen als iemand die zich in een porceleinkast waant. Zwartkruis heeft inmid dels na (te) lang wikken en wegen toch zijn selec tie publiekelijk gemaakt voor de komende inter land tegen Engeland. Vlees noch vis, is zijn uiteindelijke keus ge worden. Typisch Zwart kruis, doorlopend hin kend op twee gedachten, en als het puntje bij paaltje komt een beetje van het een en een bee tje van het ander samen voegend. Toegegeven, het valt met mee om tussen het financiële ge krakeel van Cruyff en Nees- kens, het onvolwassen gemor van de PSV-ers en de clubbe langen van Ajax en Feyenoord heen te laveren. Voor een inte rim-bondscoach zoals Zwart kruis moet het echter een koud kunstje zijn zich niet te laten meeslepen door andere belangen dan de zijne. En die zijn kort en krachtig: winnen van België, waarbij het ko mende duel tegen Engeland een goede test kan zijn. Zwartkruis, de schipperaar, heeft het in elk geval voor elkaar. Iedereen is tevreden na zijn selectie, ook de PSV-ers. De ellende begint echter maandag of dinsdag, wanneer Zwartkruis vijf van de zestien spelers naar de reservebank moet verwijzen. Neem alleen het middenveld maar eens. Willy van de Kerk hof en Johan Neeskens staan vast. Evenals de assistentie die Johan Cruyff in de wedstrijd zelf op het middenveld zal ver lenen, alhoewel hij ongetwij feld het opstellingenbriefje in het front vermeld zal staan. Blijft over de laatste plaats in het middenrif. Jantje Peters of Willy van der Kuylen. Laatst genoemde was helemaal uit de gratie, na zijn inderdaad voor treffelijke optreden tegen Ajax, echter weer snel door Zwartkruis de selectie binnen geloodst. Onzinnig Van der Kuylen op de reser vebank zetten is onzinnig. Jantje Peters andermaal niet een volwaardige kans geven zo mogelijk nog onzinniger. Voeg daarbij de uitspraak van Jan Zwartkruis woensdag avond dat hij straks tegen Bel gië zonodig toch een beroep, zal doen op Wim van Haneeem indien de AZ-speler tot eind maart zijn sterke vorm vast houdt en het wordt duidelijk dat Zwartkruis ronduit onlo gisch heeft gehandeld. Hij had of moeten kiezen voor België en dan Van Hanegem moeten nemen, of voor een werkelijke testwedstrijd, dan met Jan Pe ters en in plaats van Van der Kuylen en een man als Peter Arntz op de reservebank. Over de selectie van Johnny Rep en ook van Wim Suurbier, vermoedelijk nog allebei zeker van een plaats ook, behoeft helemaal geen woord vuil ge maakt te worden. Kortzichtig heid is het enige begrip dat voor die keuze op zijn plaats is. Wanneer bij Zwartkruis nu nog niet bekend is dat dit tweetal met geen tien paarden meer vooruit te branden valt, dan moet zo langzamerhand ernstig getwijfeld worden aan de vakbekwaamheid van de interim-bomdscoach. Slechts in de defensie, met uitzondering dan van de keuze Jan van Beveren en Piet Schrijvers, heeft Zwartkruis gekozen voor duidelijkheid. Krol ausputzer en Hovekamp linksback, dat alles ten koste van de PSV-er Adri van Kraay, wiens uitmuntende wedstrijd tegen Ajax de inte rim-bondscoach terecht niet vermurwde. Ook de keuze van de Ajacied Dusbaba, naast Hovekamp de tweede debu tant, is correct. Desondanks speelt Nederland volgende week op Wembley met twee gezichten. De ene wang wordt gevormd door de spelers die straks in Antwer pen Nederland naar Argenti nië moeten loodsen, de andere wang door spelers die even tueel volgend jaar bij de WK voldoende gerijpt zijn om het vaandel van Oranje daar in Argentinië hoog te houden. Typisch Zwartkruis ROB HARTOG Van onze sportredactie) DEN HAAG !n de eredivisie zijn zondag alle ogen gericht op FC Den Haag, want de Zuiderparkers gaan leider Ajax in eigen huis bestrijden. Een gelukkige omstandigheid is dat Henk van Leeuwen weer van de partij kan zijn, evenals de van zijn griep herstelde Joop Korevaar. De opstelling wordt echter pas za terdag bekend gemaakt Door de recente nederlaag van 3—1 tegen PSV komt Ajax waarschijnlijk geladen binnen de lijnen. Coach Tomislav Ivic zal zijn zegje wel gedaan hebben waarbij hij ook ongetwijfeld het woord richtte tot Tscheu La Ling. Het is twijfel achtig of deze meespeelt. De kans zit erin dat Ivic de voorkeur geeft aan Simon Tahamata of Johan Zuidema. Hoe dan ook, gevaarlijk zal het voor FC Den Haag altijd zijn. Dat beseft Anton Malatinsky ook terdege. Waarschijnlijk zal Roger Albertsen de opdracht krijgen Ruud Geels uit te schakelen, waarmee natuurlijk nog niet al het gevaar is geweken. Ook uit de tweede lijn kan doelman Hans Galjé het nodige verwachten. Het betaalde jeugdteam van FC Den Haag speelt morgen in het Zuiderpark tegen Volen- dam. Beide partijen huizen in de middenmoot en strijden niet zozeer om een hogere rang schikking als wel om de overwinningspremie. Aanvang van dit duel is om half drie. Idem/Hellas 2 zal niet spelen (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het tweede da mesteam van Idem/Hellas, uit komende in de landelijke eerste klasse, zal weigeren zondag uit te komen in de uitwedstrijd tegen Fortuna Geleen. Het duel was aanvankelijk be paald op zondagmiddag drie uur. Door Europa-Cup verplich tingen van het eerste team dien de Idem/Hellas het verzoek in deze wedstrijd te vervroegen. Na hier aanvankelijk op in te zijn gegaan, kwam het Handbal- verbond later op haar beslissing terug en zette de wedstrijd op tien over drie. Daarmee was voor het bestuur van Idem/Hel las de maat vol en besloot men niet af te reizen, alle consequen ties van dien aanvaardend. Transfer V.d. Lem voorlopig van de baan )van onze sportredactie) ROTTERDAM De transfer van Gerard van der Lem van Roda JC naar Feyenoord is voorlopig van de baan. De besprekingen zijn gestrand op de weigering van Jan Ver- heijen om als „ruilobject" naast het transferbedrag dat te genwoordig vergoedingssom heet naar Limburg te gaan. De opzet was dat Verheijern voor vier maanden, tot het eind van het seizoen, de Oimburgers zou gaan dienen. Verheijern wenste echter een contract voor anderhalf jaar. Het gerucht dat ook Martin Vreijzen in aanmerking zou ko men als „extra" boven het transferbedrag zijn volkomen uit de lucht gegrepen. Er 'is nooit sprake van geweest dat Vreijzen de Rotterdamse forma tie zou verlaten. Berben verliest kort geding DEN HAAG - De 22-jarige vol leybalspeler Harry Berben uit Schaesberg heeft zijn tegen de Nederlandse volleybalbond aangespannen kort geding ver loren. Dit betekent, dat Harry Berben pas weer per 1 juli 77 speelge rechtigd wordt verklaard. Vanaf die datum mag hij uitkomen voor zijn nieuwe club, de vereni ging VC Maastricht.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 11