Hijgende lijn 'oreholte afgebroken „Split-killers" doen weer van zich spreken BC MERENWIEK KAMPIOEN SPORTUITSLAGEN voor v Strijd om jeugdtitel nog open 3PORTTRIBUNE IMO HOUDT KANSEN IN EIGEN HAND LEIDSE COURANT VAGINA 19 onze handbalmede werker) IDEN Plantenhoek/- eholte heeft de stijgen- lijn van de laatste we- in het duel tegen de serves van landskam- Idem/Hellas niet inen voortzetten. In de >germolen in Voorburg iven de Haagse dames liend met 9-7 in de Eerderheid. begin leek, na het ope- igsdoelpunt van Leny van >k, nog zo hoopvol voor Voorhoutse ploeg. Ide- fHellas trok echter al (uw het spel naar zich i. Met gevarieerd aanvals- >1 werd „Foreholte voor )te problemen gesteld. In lats van de Haagse ploeg dwingen uit de tweede te opereren, maakte Fo- lolte de fout te statistisch verdedigen en op die mier de snelle Hellas- ivalsters de gelegenheid geven vanaf de zesmeter- n te schieten. Idem/Hellas me?P vrij gemakkelijk naar 1 voordat Foreholte in de sten kreeg waar de fout ■^t. Hannie Boskamp en nnemiek de Bruyn brach- in Foreholte nog op een idelijke ruststand 5-3. het begin van de tweede helft kren de rollen wat omgedraaid, u dicteerde de Voorhoutse for- atie het spel. Idem/Hellas had jt in deze fase van de wedstrijd ipaald moeilijk. Verdiend kwam >reholte via Marian Mens en Jet Irdegaal na zo'n tien minuten Jelen op gelijke hoogte 5-5. Toen R7p!rn ,ater Foreholte een strafworP zpHeeg toegewezen (Karin Zonne- ^pfyd werd bij een doelpoging hard- eers]jndig afgestopt) leek de Haagse n^ayeg te wankelen. De anders zo )osit|f2ekere Hannie Boskamp, die overigens door de uitblinkende Rie :wem1om bekwaam aan banden werd severjelegd, zag echter haar te zacht 1 ^bgeschoten bal door de Haagse '™eepster gestopt. In plaats van 5-6 v^erd het door een bijzonder goed ;or^itgevoerde break-out nu 6-5 voor :m9fellas. Foreholte was wat aange- n blagen. De Haagse ploeg kon zelfs litlopen naar 8-5. Het zou ook nog 1-5 zijn geworden, indien Lia van lesteren niet op grandioze wijze te aan Hellas toegekende straf- tegworp uit haar doel had gewerkt, orereny van Beek bracht Foreholte i Katog op 8-6, maar Hellas liet zich vooiet verrassen. In de laatste minu- LEIDEN De Haagse afdeling steams (dames en heren t/m 21 |r.) komen aanstaande woensdag 2 februari In de sporthal „De Vllethorst" te Voorschoten uit te gen het afdellngsteam van Zeel and In de voorronden om het kampioenschap van Nederland. De wedstrijden beginnen om res pectievelijk 20.00 en 21.15 uur. De toegang Is gratis. Van het Haagse damesteam ma ken ook de „Leldse" speelsters Lydia van der Poel (Jong-Ade), en Ank en Leny van der Bosch (HVS) deel uit. ten voegden beide ploegen nog één doelpunt aar/ hun totaal toe Voor Plantenhoek/Foreholte scoorden: Leny van Beek 3x, Ma rian Mens. Hannie Boskamp. Anne- miek de Bruyn en Jet Verdegaal. In de landelijke tweede klasse won Northa het belangrijke duel tegen mededegradatiekandidate Velo uit Wateringen: 9-10. In de eerste helft leek er voor Northa geen vuiltje aan de lucht. Met beweeglijk aan- valsspel werd de Wateringse ploeg op ruime achterstand gezet (rust stand 3-6). In het begin van de tweede helft liep het echter alle maal wat anders. Velo kwam. ge steund door het talrijke Wateringse publiek, sterk terug. Binnen vijftien minuten was de 3-6 ruststand om gebogen in een 8-6 voorsprong. Northa hield echter het hoofd koel. Velo werd weer onder druk gezet. Via 8-8 en 8-9 werd het één minuut voor tijd 9-9. Northa bleek toen de langste adem te hebben. In de laatste halve minuut werd het ui teindelijk 9-10. Bij de Noordwijker- houtse dames waren vooral Leidy Vink en Thea ter Heide verant woordelijk voor de score. HVS heeft het Schiedamse UVG met ruim verschil teruggewezen 9-14. De Stompwijkse ploeg draai de, na de teleurstellende resultaten van de laatste weken, weer als- vanouds. En dat ondervond het beslist niet zwakke UVG. De over winning van de HVS-dames is geen moment in gevaar geweest, daarvoor was het team van trainer Jan Mackaay gewoon de betere ploeg. Bij rust hadden de Stomp wijkse dames reeds een 4-7 voor sprong. *Ook in de tweede helft dicteerde HVS het spel. Vooral Ank van der Bosch, die met zes treffers een belangrijk aandeel had in de HVS-score, stichtte de nodige ver warring in de UVG-defensie. Via de .tussenstanden 5-8, 6-12 en 7-13 werd de eindstand bepaald op 9-14. De HVS-doelpunten kwamen op naam van Ank van der Bosch 6x, Cobia Goemans 3x, Ria van der Krogt 2x, Leny van der Bosch 2x en Marijke Luiten. Het Hoogmadese MMO heeft het streekduel tegen het tweede team van Plantenhoek/Foreholte na een sportieve en gelijkopgaande wed strijd met 6-4 in haar voordeel beslist. Gezien het vertoonde spel toch wel een verdiende overwin ning voor de ploeg van trainer Karei Caron. Als MMO zo blijft spelen moet een tweede plaats in de eindrangschikking en daardoor wellicht promotie naar de landelij ke derde klasse mogelijk zijn. MMO. dat moest aantreden zonder topscoorster Margrè Volwater, had in de eerste helft het beste van het spel. Foreholte kon door het agressieve spel van de Hoogma dese dames niet „los" komen. De ruststand (4-2 voor MMO) was dan ook een juiste afspiegeling van het spel. In het begin van de tweede helft heeft MMO het nog even moeilijk gehad Foreholte kwam namelijk gevaarlijk terug Het was na zo'n 10 minuten spelen zelfs 4-4. MMO trok tijdig het spel weer naar zich toe en in de slotfase maakte Adrie van Leyden met twee mooie doelpunten aan alle onze kerheid een einde. Adrie van Leyden 3x, José Eist- geest. Nicolien van Leeuwen en Gerda van der Berg namen de MMO-doelpunten voor hun reke ning. De heren van MMO deden het een stuk slechter. Met niet minder dan 9-23 moest de zege aan het Was- senaarse Olympia worden gelaten. In de eerste helft kon MMO, dat slechts met zeven spelers kon aan- José Elstgeest van MMO breekt door de verdediging van Foreholte en scoort het eerste doelpunt voor haar ploeg. De reserves van Plantenhoek/Foreholte leden een 6-4 nederlaag. treden (4 spelers waren op winter sport) de schade nog enigszins beperken: 6-12. In de tweede helft echter was het gemis aan wissel spelers duidelijk te merken. De negen MMO-doelpunten werden bijeengeschoten door Gerard Eist- geest 4x, Gerard Goemans 3x en Cor Hogeboom 2x. In dezelfde klasse leed koploper HVV'70 een vrij verrassende neder laag tegen Warmunda 14-9. Het was een verdiende overwinning voor de goed spelende Warmond- se ploeg. Bij Warmunda nam Wal ter Görtz het merendeel van de doelpunten voor zijn rekening. Door dit verlies van HVV'70 moet de eerste plaats in de afdelings derde klasse nu gedeeld worden met Olympia. Warmunda, nu der de, is echter ook nog niet kansloos in de strijd om het kampioen schap. De dames van Olympia behaalden een duidelijke 9-2 overwinning op Warmunda. Zowel in aanvallend als verdedigend opzicht waren de Wassenaarse dames hun tegen standsters de baas. Van onze bowlingmedewerker LEIDEN Afgelopen week viel wederom een tamelijk sensationeel competitieverloop, gelardeerd met diverse prima individuele prestaties waar te nemen. In de 2e klasse werden alle kersverse records- de vorige week door cafe „Tettero" gevestigd- alweer omvergekegeld door „the Split-killers" onder aanvoering van team-captain Jan van de Blom; Sletske van Wagenlngen voor diezelfde ploeg spelend vestigde twee nieuwe league-records aller tijden, door een puntgave game van 226 en een dito serie van 577 plns op de baan te leggen. In de 1e kl.B. deed Peter van Wagenlngen van Antiekahndel „de Netsuke" hier weinig voor onder, door met een game van 232 de 1e plaats In die klasse voor zich op te eisen. JJITSLAGEN: 1e kl. A: Pizzeria „Costa Smeralda" B.C. „de Krakers" 2-2; Wegrestau rant „de Uiver" „Samantha's Bowlers": 1-3; Bakkerij „Raaphorst" „Holiday Inn" I: 3-1; B.C. ..Never Mind" B.C. ..All Black" I: 0-4. 1e kl. B.: Sigarenmagazijn ..de Vries" Antiekhandel „de Netsuke": 1-3; Sjaak Scheffer Brilmode I B.C. „In the Mood" I: 2-2; B.C. „the Pincrunchers" B.C. „In the Mood" II: 0-4. 2e kl.: Sjaak Scheffer Brilmode III Brilcentrum „Erado" I: 6-2; „Holiday Inn" II B.C. Tri-jootje" I: 3-5; Brilcentrum „Erado" II „Holiday Inn" III: 2-6; B.C. „All Black" II B.C. „the Split-killers": 0-8; Café „Tettero" Sj. Scheffer Brilmode II: 0-8. STANDEN: 1e klasse A: 1. „Samatha's Bowlers" 68 1/2-19 1/2 2 „holiday Inn" 1 50 1/2-37 1/2 3. B.C. „All Black" 1 50 -38 4. Bakkerij „Raaphorst" 48 -40 5. B.C. „Never Mind" 37 1/2-50 1/2 6. Wegrestaurant „de Uiver" 36 1/2-51 1/2 7. Pizzeria „Costa Smeralda" 36 -52 8. B.C. „de Krakers" 25 -63 1e klasse B: v 1. Sjaak Scheffer Brilmode I 63-25 2. Antiekhandel „de Netsuke" 56-32 3. B.C. „In the Mood" II 49-39 4. B.C. „In the Mood" I 42-46 5. Sigarenmagazijn „de Vries" 33-55 6. B.C. „the Pincrunchers" 22-66 2e klasse: 1. Sjaak Scheffer Brilmode II 26- 6 2. Brilcentrum „Erado" I 24- 8 3. „Holiday Inn" III 20-12 4. Sjaak Scheffer Brilmode III 18-14 5. B.C. „the Split-killers" 16-16 6. Brilcentrum „Erado" II 16-16 7. B.C „Tri-jootje" I 15-17 8. Café „Tettero" 14-18 9. „Holiday Inn" II 13-19 10. B.C. ..All Black" II 2-30. LEIDEN De Badminton Club Merenwiek heeft haar eenjarig bestaan opgeluisterd met een kampioenschap van het eerste team. De beslissende ontmoeting met Te Werve (de winnaar zou kampioen worden) werd in een 5—3 zege omgezet. Een 2—0 achterstand, na verlies van de beide herenenkelspelen, werd via winst van de dames en de gemengddubbelspelen in een 42 voorsprong omgezet. De damesdubbel bracht de beslissing. BC Merenwiek mag het het volgend seizoen in de tweede klasse proberen. Ook de Leiderdorpse Spotvogels mochten een kampioen be groeten. Het tweede team toonde zich het sterkste in hun afdeling. De trotse kampioenen. Het eerste team van BC Meren wiek heeft zich de sterkste getoond. Van links naar rechts: Jan Linders, Betty Schoenmakers, Ton Bos, Alice Rekkers en Jan Kruizinga. ?ogj i (Van onze schaakmedewerker) |ag .EIDEN De strijd rond de .eidse jeugdtitel is nog altijd ge- heheel open. De belangrijke partij t 6-:ussen Peter Bosch en John v.d. 1 hWiel werd In gelijke stand afge- 1 Dtroken. Door een overwinning btrijtleven Menno Okkes en Rlnl Kuiff gentij hen in de buurt, n te)e partij Peter Bosch (LSG) - John LGK v.d. Wiel (Philidor) verliep lange tijd ten gunste van de witspeler. Hij kwam een kwaliteit voor maar door actief stukkenspel van V. d. Wiel en een iets mindere midden spelbehandeling van Bosch wist v.d. Wiel zijn pion compensatie om te zetten in twee pionnen. De afge broken stelling ziet er remiseachtig uit. Rini Kuiff (Philidor) zal nu Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 poten". Een mooi kadootje, nietwaarl adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: naam: adres woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr 349. Leiden. vrijwel zeker mede koploper wor den. Hij won met zwart eenvoudig van Wim Heemskerk. Ook Menno Okkes heeft nog titel- kansen. Deze verrassende Philidor- speler zette Roel Piket (Leider dorp) zeer hardhandig van het bord. Jan Bakker (Noordwijk), vo rig jaar nog tweede, speelt dit jaar duidelijk beneden zijn kunnen. Te gen Jeroen Selier (Leiderdorp) bracht hij een verkeerd stukoffer Desondanks lijkt hij nog een veili ge remise te bereiken. De afgebro ken partij wordt evenals de uitge stelde partij Martin Voorne (Phili dor) - Hans de Goede (Leiderdorp) en de afgebroken partij Bosch - V. d. Wiel maandagavond uitge speeld. Gert Jan Goedhart (Leider dorp) boekte zijn eerste overwin ning tegen Dick v.d. Berg (Noord- wijk). Hij trok bijzonder veel profijt van een doorlopende vrijpion. De afgebroken partij tussen Hans de Goede en Wim Heemskerk uit de voorgaande ronde werd snel ge wonnen door Heemskerk. Handballers Warmunda voetballen met succes WARMOND Handbalvereniging Warmunda is het afgelopen week einde succesvol geweest in het zaalvoetbaltoernooi, dat voor de derde maal georganiseerd werd door tafeltennis- en badminton vereniging Steeds Vooruit BIJ de heren werd het team van War munda winnaar, terwijl bij de da mes het tweede team na straf schoppen het sterkst bleek. Aan het toernooi van Steeds Voor uit namen in totaal veertien teams deel, samengesteld uit spelers van binnensportverenigingen uit War mond. In de heren-finale won'War- munda met 4—2 van zowel 't Kur- kie als vah KTS Voorhout. Bij de dames bleek het tweede handbal team van Warmunda te sterk te zijn voor het eerste team van die vereniging en voor het eerste team van Steeds Vooruit. Betaald Voetbal Amateurs Zondag Amateurs Zaterdag Afdeling

Leidse Courant | 1977 | | pagina 19