Koning Bolo: duidelijk TROS- ki nderamusement Clifton Webb als superieure babysitter ÏWWI' EQSED is leuk komen" Bonnie St. Claire: „Het voor een festival uit te Gefilmd verslag van Rally van Monte Carlo televisie vanavoni a televisie zaterdag radio vanavond Radio zaterdag terugblik PAGINA 2 LEIDSE COURANT/" VRIJDAG 28 JANUARI 1;VR1 1 NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 TELEAC 18.15 Engels voor beginners NOS 18.45 De Bereboot 18.55 Journaal KRO 19.05 Bi] ons...in Beckum 19.55 Meneer de gouvernante 21.15 Stuff NOS 21.35 Journaal 21.50 Het spel en de knikkers 22.20 Julien Clerc 23.00 Interview met de minister- 18.05 Een geval voor Ma-I Acht na middernacht 18.40 Julia von Mogador 1 19.45 Kwart voor acht: Bombp Ballmann 20.00 Journaal 20.15 Manipulation J 22.00 Het zevende zintuig 22.05 Actualiteiten uit Bonn a 22.30 Journaal 22.45 Le départ 00.15 Journaal president IKON 23.10 Ambon door de eeuwen heen NOS 23.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Informatie voor Spanjaar den 18.55 Journaal TROS 19.05 Callmero 19.18 Koning Bolo 19.48 The will to win NOS 20.00 Journaal TROS 20.25 Baretta 21.15 De Jordaches 22.00 Aktua TV 22.50 O moeder, wat is het heet (14) 23.20 Tros Sport NOS 23.40 Journaal 18.20 Laurel en Hardy 19.00 Journaal 19.30 Buitenlandjoumaal 20.15 Aktenzeichen: XY...Ungi| 21.15 Journaal 21.30 Dit is uw leven 23.00 Aktenzeichen: XY...Ung(| 23.10 Der Knopf/Knoten schentuch 23.50 Journaal 9mm m BELGIE NEDERLAND 18.00 Beertje Colargol 18.15 Open School f— 18.45 Dag aan dag 19.10 K.T.R.C. 19.40 Mededelingen tEID 19.45 Journaal 20.15 Allemaal beestjes aad 20.40 De prinses en de zeerovan i 22.10 Inspraak '77 H»sch 23.00 Journaal Ï3.10 E.K. schaats Ie te Itichl 12.20 Actualiteiten van t 12.50 Persoverzicht straal 13.00 Journaal geme' 10.'3Ö"""inlëidlng tot de ontwlkke- Journaal jedee lingsproblematlek P.e vuur,odc speelmoblelHet t NEDERLAND AVRO 15.32 De Holle Bolle Boom 16.10 Weet je wel 16.30 Stuif es in 17.30 Gitaar spelenderwijs NEDERLAND li 17.30 Studio Sport-extra DUITSLAND I 15.00 Kent u de film? tie to 15.45 Foontijd huur< 16.30 ARD-adviseur: school/Stich roep Mere: 17.15 Liefde voor een heel lafceslis (7) bewe 14.00 Doe mee 14.30 Een lied werd geboren 16.30 Open School HILVERSUM I PP: 18.10 CPN. KRO: 18.30 Nws. 18.41 Marktberichten i.s.m. KNBTB. 18.44 (S) Filmklapper. Nieuws uit de bioscoop- en tilmwereld. 19.30 (S) Edwin, praten HILVERSUM II VARA 7 00 Nws. 7.02 (S) Z.O.. het zaterdagochtendprog voor iedereen. (7.30 Nws. 7.41 Dingen van de dag. 8 30 Nws 8.36 Gymn. voor de huisvrouw.) 10.30 Nws. 10.33 (S) Z.l. Een prog. dat voor zichzelf spreekt. 12.26 Meded. t.b v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 (S) In de Rooie Haan Extra Hitwerk en aktual. (15.30 Nws.) 16.00 (S) Lichte gram. muz. 16.30 (S) Orkest Malando en zangsolisten. 17.00 (S) Zing zomaar simpel een melodie. 17.30 Nws. 17.32 Dingen van de dag. HILVERSUM II TROS 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 Rustig bijkomen. 8.00 Nws. 8.11 Aktua. 8.45 Kom er maar eens bij. gesprek en klass. muz. :9.35 Waterstan den). 10.00 Tien om kindershow. 10.30 Aktua-Sportcafé. (11.00 Nws.) 11.30 Hartje Ede: gevar. muz. prog. OVERH. VOORLO.: 12.49 Vast en zeker. Uitz. van Sociale Zaken en het .Voorl centrum Rotterdams Filharm. Orkest. (21 OL kleintje kuituur.) 22.15 NOS-Ci "Generacion de 27". 23.00 (S) M oog op morgen met om 23.05 4den overz. 23.20 Den Haag vandaag zoals 23.52 ontspannen voor het slapen m yoga. 23.55 Nws. rer^ arts, HILVERSUM III NOS 18.03 De vakaturebanx. tw OI NOS-maal. VERONICA: 19.02 Verc Nederlandstalige-top-40. VPRO: dat (S) VPRO-vrijdag-op-drie. 23.02 cent Vrij Belgie. 24.02 (S) Amigos de AVRO: 1.02 (S) Radio Pandora. 2 uPë* 'n Nachtje AVRO. voor in zoal: Leid Ook teeri het Soc. Verz. TROS: 13.00 Nws. t tra Aktua. 13.30 Familie-snipperdag, I 14.30 Met een knipoog naar het th' 15.30 Happy music door het i Freddy Golden. 16.00 Nws. 16.0! Europarade. (Vanaf 17.00 Stereo.) I' Meded. NCRV: 702 (S) Pop Station. 803 Happy Sound. 8 54 Eerlijk gezegd,; ditatie. 9.03 (S) In. 10.03 (S) Muzid (V: de koffie. 12.03 (S) Los Vast. 14.0! LEI Bi| Barend. 16.03 (S) Sportshow. sjed ]g»l Inog HILVERSUM IV AVRO: 7.00 Nws. 7.02 (S) Reveille Nws. 9.02 (S) Nieuw Hongaars 5 kwartet. 9.40 AVRO-thema. 10.00 eternal hour: opname uit het Metart ruig Festival, Berlijn 1974. 10.52 (S) S] nisch concert. 12.00 (S) Postacha var. muz. prog. (14.00 Nws.) 14 3 Omroeporkest 16.00 In de wetens dat. 16.20 (S) Koorwerken van H~ Schutz (Gr.pl.) 16.40 AVRO's „Pleisterkade 17" werd gister avond verrast met het bezoek van Enny de Leeuwe. Het kwam voor de familie, zo op het eerste gezicht, wat ongelegen, maar voor ons, kijkers, was dat be paald een aangename verras sing. Het feuilleton kreeg er die injectie door, die wij, geloof ik, net nodig hadden. En het leek wel of de blijde dagen van „De familie Doorsnee", waarin An nie M. G. Schmidt ons zoveel ongecompliceerd plezier bezorg de, waren weergekeerd. En er viel tenminste weer eens wat te lachen. Natuurlijk ook wel dege lijk dank zij het jolige optreden van Nell Koppen, Jan Blaaser en Trudy Labij. „Brandpunt" was in Madrid om ons van de onrustbarendwoelige toestanden aldaar op de hoogte te houden. Ton Schuurman had er een goede, actuele reportage gemaakt. Ook het congres van de PvdA was de actualiteiten rubriek natuurlijk niet ontgaan. De politici Terlouw, Andriessen en Ria Beckers werd gevraagd naar hun mening over verschil lende besluiten die daar nu al waren genomen en Charl Sch- wietert legde die dan weer ter plekke voor aan Ien van den Heuvel, voorzitster van de Partij van de Arbeid. Men kreeg zo doende een goed overzicht van de stand van zaken tot nu toe. De Evangelische Omroep had een interview overgenomen van de BBC, waarin Michael Charl ton de Russische schrijver Ale xander Solzjenitsyn interview de. Gedeeltes daarvan hadden wij al in maart van het jaar op ons scherm gehad, complete herhaling had nati lijk toch wel zin, want het ongetwijfeld een belangv kend vraaggesprek, waar uiteraard nog steeds gelde problematiek aan de kwam. De EO zij dus gepr en er verder op attent geme dat de BBC (en niet alleen buitenlandse omroep) nog eens meer informatieve gramma's vertoont, die wel voor overname zeer gesc HERMAN HOFHUIi zijn. Kunst en kunstenaars Het Residentie Vocaal En! ble oJ.v. Wim van der Pi geeft op zaterdag 29 januari eerste concert in de Oude 1 aaq de Herenstraat te Voorb Op het programma staan mi galen van Engelse componi uit de 17de eeuw, werken Haydn, Fauré en Södermani hedendaagse werken van t rikaanse componisten. Wim Panne speelt orgelwerken Bach', Handel, Franck en 1 nikendam. In de Oude Kerk te Voort wordt zondag 30 januari een cantatedienst gehouden sidentie Vocaal Ensemble W. v.d. Panne voert met kin koor en solisten de cantate su meine Freude" van Buxti de uit. HOU HET SCHERM IN HET OOG Geen groei in beluistering Hilversum 4 (Van onze radio- en tv-redac- tie) HILVERSUM De luister dichtheid van het klassieke muziekprogramma op de ra diozender Hilversum 4 blijft met 0,8 procent (ruim 86.000 luisteraars boven 12 jaar) constant. Dit blijkt uit een onderzoek naar het bereik van Hilversum 4, uitgevoerd door de afdeling tijd- en luisteronderzoek van de NOS. Uit het rapport blijkt op nieuw, dat Hilversum 4 in het middaguur de meeste luisteraars trekt (1,1 procent) en de minste tijdens de uren gesproken woord (0,5). er wordt 's avonds wat meer geluisterd naar klassieke mu ziek op de zenders 1 en 2 dan op 4. In de loop van de week luistert 21 procent van het Nederlandse volk wel eens naar Hilversum 4, echter 90 procent naar Hilversum 3. In totaal luistert 97 procent van het volk in de loop van een week wel eens naar de radio in het algemeen. Naar Hil versum 4 luisteren weinig jongeren. De belangstelling stijgt met de leeftijd. De grootste luisterdichtheid komt van boven 65-jarigen (31 procent van het totaal aantal). De belangstelling voor opleidingniveaus. het Nederlandse werpen. „Ik ben gelukkig zonder jou", die „cover" van het liedje waar mee Connie van den Bos ooit veel succes had, haalde het net niet. Dat is jammer, ik had er meer van verwacht Maar goed, je bent toch weer even op de hitparade ge weest. En dat is aan het aantal aanvragen voor optredens duidelijk te merken". Bonnie St. Claire is op dit moment druk met de voorbereidingen van het Nationale Songfestival, waarvoor de NOS haar vroeg. „Het is natuurlijk leuk om voor een derge lijk evenement gevraagd te worden, maar je moet afwachten hoe het uitpakt Voor hetzelfde geld val je tijdens de nationale finale verschrikkelijk door de mand. Er hangt veel af van het liedje dat je brengt. Wat dat betreft heb ik tot nog toe veel geluk gehad. Peter Koelewijn heeft een nummer voor me geschreven. Hij heeft er op zitten zweten. Heeft zich een volle week teruggetrokken in de bossen van Zeist. Vol gens mij is het een verschrikkelijk commer cieel nummer. „Stop me" heet het, of had ik dat niet mogen zeggen?" Clifton Webb als kinderverzorger. De serie films rond de in 1966 overleden acteur De regie was in handen van Walter Lang, een Clifton Webb had geen betere start kunnen heb- competent maar onopvallend regisseur, die Webb ben dan met „Meneer de gouverqante" (Sitting zijn gang liet gaan, die met een perfecte „timing" pretty) uit 1947, die men vanavond te zien krijgt, van ieder gebaar en iedere gelaatsuitdrukking Als de in ieder opzicht geniale Lynn Belvedere meteen alle registers opentrok. een feit waarvan hij zich terdege bewust is In „Sitting pretty" besluit Belvedere de functie van kreeg Webb een rol die hem op het lijf gouvernante aan te nemen bij een echtpaar met geschreven was en die hij dan ook nog tweemaal drié Amerikaans-onhandelbare kinderen, die hij op het witte doek zou herhalen. door zijn superieur optreden op zeer originele Hoewel Chflun Webb reeds in 1920 voor de filmca- wijze weet te temmen. Het echtpaar wordt ge- mera stond, zou het tot 1944 duren eer hij als speeld door Robert Young en Maureen 0"Hara, vijftigjarige een carrière in de studio zou maken, die door Webb met een achteloos gebaar naar het Dat was als de arrogante kunstliefhebber Waldo tweede plan worden gedrongen. De enige concur- Lydecker in de thriller „Laura". De figuur „Mr. rentie die Webb in deze „one man"show onder- Belvedere" betekende een nieuwe mijlpaal want vindt komt van de met een nasaal stemgeluid een onbenullig romannetje over een „wonder- uitgeruste Richard Haydn als Mr. Appleton. mens" werd dank zij zijn vertolking van de hoof- Ned. 1,19.55 uur. drol in de verfilming een kostelijke komedie. Otto Milo Na een niet meer te becijferen aantal avontu ren van Pipo de Clown heeft schrijver Wim Meuldijk voor een nieuw kinderfenooieen ge zorgd: Koning Bolo, waarvan de TROS voorlo pig twaalf uitzendingen in het jeugdpakket heeft opgenomen. De eerste aflevering wordt vanavond op Ned. II om 19.18 uur uitgezonden. Alle afleveringen duren een half uur. Koning Bolo, gespeeld door Wim van den Heuvel, wordt elk avontuur omringd door vijf vaste acteurs en een steeds wisselende gast. De regie berustte bij Kitty Knappert en Hank Onrust Koning Bolo is een vriendelijke, niet overdre ven slimme heerser over het rijk Minisolo, waar van alles en iedereen maar één exemplaar bestaat Zo is er één bakker, een tuinman, een restaurant houder en wanneer een van de- personen ziek wordt, aldus wil een oude wet, dan moet de koning als eerste reserve zijn plaats innemen. Dat dit tot komische situaties moet leiden, wordt de eerste aflevering al dui delijk. Onder het kopje "De wet" moet Koning Bolo de zieke bakker vervangen, daarbij ge steund door Eric van Ingen als lakei Ieps. Dat de lakei het meeste werk verzet ontgaat Koning Bolo en wanneer het kneed- en bakwerk ui teindelijk zo hard uitpakt dat er een geweldige broodzaag aan te pas moet komen, voelt de koning niet als een bezwaar: "Goed voor het gebit". Wanneer de bakker de volgende ochtend 'verklaart beter te zijn, knikt koning Bolo vor stelijk: "Zie je wel, zo gezond is mijn brood". De grote ervaring van Wim Meuldijk als schrij ver van korte stukken, staat onmiskenbaar garant voor degelijk werk waarmee de acteurs vlot uit de voeten kunnen. Ingeborg Elzevier speelt de heksachtige Petemoei. De eerste afle veringen heeft zij niet veel te doen, maar wat zij doet, is afwisselend innemend en schel. Janine van Wely (vroeger het zusje van Pipo, Plom) is prinses Rozelle, die erg eigentijds voor de hippe noot in het verhaal zorgt. Wanneer haar vader in een wankele koets wordt ver plaatst, spoedt zij zich op een milieu-onvriende lijke motorfiets door het kleine Minisolo. Lakei Ieps achterop, met het gezicht van iemand die graag acteert, maar liever met beide benen op de grond. Kasteel Zuylen Alle opnamen zijn gemaakt in en rond het kasteel Zuylen in Oud-Zuylen bij Utrecht, maar de sfeer van de avonturen rond Koning Bolo is niet uitgesproken oud of ouderwets. Hoewel Piet Romer, onherkenbaar als een weifelende schildwacht Homaar een midde leeuwse indruk lijkt te wekken, is zijn rol dermate clownesk, dat iets van de Pipo-sfeer over de avonturen hangt. Lou Steenbergen treedt op als Kok Drabbel en ook zijn rol leunt tegen grol en grap aan, zonder al te jolig te worden. Wim Meuldijk heeft zijn figuren bekwaam in de hand gehou den en geen karakter valt op door overdrijving. Dat er regelmatig een verteller aan het woord komt, valt evenmin op. Resultaat is dan ook geworden een vriendelijke kindervertoning, waarvan alleen de eerste beelden wat traag aandoen. Maar dat is weer goed voor de her kenning van acteurs en hun omgeving. Van een avonturenserie is nauwelijks sprake, daarvoor zijn de bedenksels van Meuldijk te lief en te speels. Wel heeft hij spanning in de afleveringen verwerkt, omgeven door woord spelingen en woorden van eigen maaksel, die het handelsmerk van Meuldijk zijn. Wanneer in deel twee Koning Bolo het eten in een restaurant moet klaarmaken, voorspelt Prinses Rozelle, dat er in die glimmende restaurantkeu ken met krasvrije pannen weinig goeds zal worden gebakken. Daarvoor is de "aangekoek te kliekjeskeuken" in het paleis beter geschikt Men hoort het Pipo al zeggen. Deze keer is het in "Koning Bolo'het eerste drama dat de TROS voor de jeugd heeft ge maakt. Ook met acteur Henk Molenberg, die als Graaf Aksansierkonflex met zijn valse dob belsteen in een valse partij ganzebord een smulpartij van Koning Bolo loskrijgt. Dat de man later in een echte put wordt gedreven door een echte gans, is weer een grapje van Wim Meuldijk, die met zijn nieuwe serie opnieuw bewijst dat hij bijzonder geschikt is voor korte kinderspelen, waarvan te weinig op het scherm komt: vriendelijk, speels en onderhoudend. Vier februari komt de volgende aflevering al, de derde op 11 februari en daarna maandelijks. F J. BROMBERG V Ze woont riant in Ophemert, beneden Tiel. In een patio-bungalow met eigen zwembad, overgehouden aan tien jaar artiestenarbeid en aan de activiteiten van haar vriend Al- bert Hol, voor bekenden „Muis", vroeger lid van Unit Gloria. Tien jaar artiestenbestaan, het is haar nauwelijks aan te zien. Ze is nog even jong als toen bij het debuut van „Tame me tiger", een rauwe rock-song die het net niet haalde. Ze heeft door de jaren heen ervaren, dat je vaker een „misser" moet accepteren dan een „voltreffer". Toch heeft ze die gehad, die voltreffers. „I won't stand between them", bijvoorbeeld en „Clap your hands and stamp your feet". En niet te vergeten haar eerste Nederlandstalige opna me „Dokter Bernhard". Met dat liedje sloeg ze een nieuwe richting in haar carrière in, een definitieve breuk met Unit Gloria - haar begeleidingsgroep van de laatste jaren - was het gevolg. „Het was niet te combineren", zegt ze. De groep wilde pop blijven doen, het publiek verlangde „Dokter Bernhard" - achtig reper toire. Uiteindelijk hebben Muis en ik er een punt achter gezet. We gaan ons helemaal op Vandaag eindigt de 45ste Rally van Monte Carlo. In TROS- sport van vanavond is een ge filmd verslag van het rally-ver loop te zien, samengesteld door Paul Steenbergen- Beelden van de training in de Franse Alp hen, van de start in Parijs en van het spectaculaire 24-uurs traject zijn in dit verslag sa mengebracht. Extra aandacht voor de drie Nederlandse equi pes Carlsson/De Jong, Slotema- ker/Jetten en Bergstein/Van Tunen. Ned. II, 23.20 uur. Ambon Gekroonde Wim van den Heuvel als Koning Bolo, met links Janine van Wely als Prinses Rozelle en geheel rechts Henk Molenberg als Graaf Aksansierkonflex. Bonnie St. Claire: „We Nederlands werpen". gaan ons helemaal op het Ze is nog nauwelijks van de schrik beko men. Het zal je ook maar gebeuren. Zit je met wat familieleden oudjaar te vieren; staat er ineens een man of veertig luid- schreeuwend voor je bungalow. Het dooit net, ze hebben dus smerige schoenen. Je bent bang voor je nieuwe vloerbedekking, Iaat ze derhalve voor de deur staan. De volgende morgen vind je op de houten wand van het portaal huizenhoge letters van namaak-sneeuw, die je naam vormen. Weer een dag later lees je in de plaatselijke krant, dat je kapsones hebt, omdat je buurt bewoners tijdens de jaarwisseling geen bor rel aanbiedt. Het is Bonnie St. Claire overkomen. Als nieuw ingezetene van het buurtschap Ophe mert was ze onbekend met de jaarwisseling - gebruiken van het dorp. Wist ze niet, dat het daar de gewoonte is van huis tot huis te gaan om een biertje te krijgen. „Ik heb later in de plaatselijke krant een en ander uitgelegd en de mensen gevraagd alsnog langs te komen. Dezelfde avond stonden ze al voor de deur. Het was een gekkenhuis, maar wel gezellig. Stuff De KRO besteedt vanavond in een kort programma aandacht aan de groep Stuff. De groep bestaat uit befaamde studiomu zikanten, die in dit programma hun muziek spelen: Funky, Rock en Easy-listening. De op namen die vanavond worden uitgezonden zijn gemaakt tij dens het deze zomer gehouden jazz-festival in Montreux. Ned. I, 21.15 uur. Alexander Jacob Patty In „Ambon door de eeuwen". De IKON-serie „Ambon door de eeuwen" behandelt vanavond het Indonesische nationalisme. In tegenstelling tot de algemene indruk waren er nogal wat Am bonezen betrokken bij het Indo nesisch nationalisme. De oud- journalist E. U. Pupella, oprich-. ter van de nationalistische orga nisatie Serikat Ambon, vertelt van het optreden op Ambon van de nationalist Alexander Jacob Patty, die evenals andere leiders in gevangenschap in Boven-Di- goel belandde. In deze uitzen ding kan men volgen in welke krisis Ambonese jongeren te rechtkwamen gedurende de Tweede Wereldoorlog en daar na. Ned. I. 23.10 uur.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 2