Harde aanpak van belastingfraude Vredestein wil 160 man ontslaan Joegoslavië verliest premier bij vliegongeluk Wilde roos PvdA en PPR eisen van regering: GEEN SOCIAAL PLAN Geen verhoging van maximum-snelheid Schippersbonden dreigen met harde acties Zoon Carter uit Marine wegens roken hasj £ekbc Commit Woensdag 19 januari 1977,67 jaargang no. 2063C DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND >ft Rapenburg 2, Leiden, postbus 11. tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Ivertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4.08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39.80, |aar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Een wilde roos (3) op Ned. I om 20.00 uur. Om 20.52 uur Suri naamse vrouw in „Oten Sien". Ned. II om 19.05 uur Arno, jon gen op Curacao en om 23.05 uur Vincent van Gogh, filmportret. Kenmerk om 19.30 uur over In dianen in Ecuador. Wolkenvelden Wolkenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. Overwe gend matige wind uit oost tot zuidoost. Maximumtemperaturen om streeks plus één graad. Morgen: zon: 8.37-17.06 Maan: 8.31-18.36 Schev. Hoogw.: 3.32-15.44 Laagw.: 11.34-23.54. )e Italiaanse voetballer Lucia- io Cecconi (rechts onder) is iet slachtoffer geworden van rwf een door hem bedachte )rap. Hij wandelde met een friend bij een bevriende juwe- ier binnen' en zei:„Dit is een iverval". De juwelier, die met le rug naar hem toestond, Iraaide zich bliksemsnel om en choot Cecconi neer. Cecconi iverleed op weg naar het zie- cenhuis. :oto boven: Cecconi's weduwe vordt bijgestaan door een affi- :ial van Lazjo, de club waar oor Cecconi speelde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG PvdA en PPR hebben de regering gisteren dringend aangespoord be lastingfraude en belastingontwijking harder aan te pakken. Beide fracties deden minister Duisenberg van Financiën gisteren in de Tweede Kamer een aantal ideeën aan de hand om dit fiscaal kwaad te kunnen bestrij den. Daarnaast vroeg het socialistisch kamer lid Rienks zich af, waarom nog steeds geen belasting ingesteld is op pleziervaartuigen, caravans „en andere ruimteverslindende za ken, die de maatschappij voor grote proble men en collectieve lasten plaatsen". Minister Duisenberg heeft gisteren nog v66r de debat ten echter al laten weten, dat er voorlopig geen voorstel komt tot belastingheffing op pleziervaartuigen. Volgens PvdA-woordvoerder Rienks biedt de Nederlandse fiscale wetgeving „ongekende mogelijkheden" tot belastingontwijking, „als je de weg maar kent". De meest voorkomende vorm is volgens hem het schuiven met kapi taal van en naar het buitenland, al naar gelang de hoogte van de belastingen. Het Jansen zei, dat het Engelse eiland Jersey in het Kanaal momenteel erg in trek is voor het vestigen van beleggingsmaatschappijen. De inkomsten uit deze beleggingen zijn daar nagenoeg belastingvrij. Beide linkse fracties drongen er bij minister Duisenberg op aan meer „harde gegevens" te verzamelen over de omvang van het zwarte geldcircuit. De officiële cijfers zouden, verge leken bij schattingen van ingewijden, karika turen zijn. Jansen deed verder de suggestie om belasting inspecteurs de bevoegdheid te geven bij ban ken en institutionele beleggers inzage te eisen van de lijst van rekeninghouders en de stand van rekeningen. Volgens zijn informatie zou tien tot twintig procent van alle bij onze banken geopende rekeningen niet bij de fiscus bekend zijn. Vrijwel alle kamerfracties leverden kritiek op de vier door minister Duisenberg gelaste we tenschappelijke onderzoeken naar de achter gronden van belastingfraude en -ontwijking. Volgens CDA en WD is hier sprake van een onnodige versnippering. JARIG Prinses Margriet, terug van de wintersport, vierde vandaag in huiselijke kring haar 34e verjaardag. 2 EER DAN DRIE OEN GULDEN ijkssubsidie jr Koudekerk Sassenheim EKERK/SASSENHEIM gemeenten Koudekerk de Rijn en Sassenheim kun- op een aanzienlijke'rijks voor hun reconstruc- n rekenen. Voor de re- ïstructie van het Middenge in Koudekerk is 1.000,- toegkend. Het re- structieplan Zuidhofstraat omgeving in Sassenheim dt uitgevoerd met 132.000,- rijkssubsidie. lekerk wil de in het Mid- jebied gevestigde bedrijf- iden slopen. In het gebied dan vrijkomt kan tot 1981 igbouw worden gepleegd, iuidhofstraat en omgeving [assenheim is eveneens voor ingbouw bestemd. De ge- ite zal een plan uitwerken •bij een hoger aantal wonin- zal worden geraliseerd dan isendertig woningen die er is zijn geprojecteerd. EGeerv krant ontvangen?' Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummeri 071—122244 en per spe ciale koerier wordt de: krant alsnog gebracht^, LASTING U en poging om de begroting jQpind te krijgen... pleziervaartuigen.. (Van een onzer verslaggevers) LOOSDUINEN De nieuwe direktie van Vredestein wil 160 werknemers ont slaan. Daarbij gaat het om ontslagen in de vestigingen Loosduinen, Heveadorp, Maastricht en Doetinchem. Volgens de direktie zijn deze ontslagen in ieder geval noodzakelijk, ongeacht de te ver wachten reorganisatie binnen het rub- berbedrijf. De direktie heeft voorts laten weten dat er geen sociaal plan van toepassing kan zijn. Volgens de vakbonden is dat in strijd met eerder gemaakte afspraken.' Zij hebben besloten het overleg over de ontslagen op te schorten tot er meer duidelijkheid is verkregen over het niet van toepassing zijn van een sociaal plan. Een en ander werd duidelijk tijdens het gisteren in Loosduinen gevoerde overleg tussen de nieuwe direktie en de vakbon den. In een, na afloop van het overleg door de vakbonden en direktie gezamen lijk uitgegeven verklaring, staat, dat de direktie - ondanks de bezwaren van de bonden - heeftgemeend het collectief ontslag van de 160 werknemers bij de verschillende arbeidsbureaus te moten melden. De bonden zijn daarover zeer ontstemd. Zij willen nu op korte termijn een gesprek met het ministerie van Eco nomische Zaken en de raad van commis sarissen van Vredestein. BELGRADO (UPI/Rtr) De Joegoslavische premier Djemal Bijedic (59) is gisteren met ye- ven anderen om het leven geko men, toen het straalvliegtuigje waarin zij zaten neerstortte tij dens een zware sneeuwstorm. Het ongeluk gebeurde bij Kre- s.evo, in het bergachtige Mid- den-Joegoslavië, even westelijk van de stad Serajevo. Even te voren had de vlieger opdracht gekregen door te vliegen naar Mostar, omdat de weersomstan digheden bij Serajevo te slecht waren om te landen. Behalve Bijedic zijn omgekomen zijn vrouw, de bemanning van drie koppen en drie leden van de staf van de premier. Bijedic had op de militaire luchthaven Batajnica president Tito uitgeleide gedaan voor diens vertrek naar Libië en Egypte. Deze is direct op de hoogte gesteld van de dood van zijn premier. Het collectieve presidium van de staten van Joegoslavië zal spoedig een op volger van Bijedic kiezen. Bijedic sloot zich in de oorlog aan bij het partizanenleger van Tito om in de bergen strijd te leveren met de nazi's. Na de oorlog bekleedde hij op plaatse lijk en regionaal niveau talrijke functies binnen partij en rege ring, voor hij in 1971 voor dë eerste maal tot premier werd benoemd. Hij was mohamme daan, net als zijn vrouw Razija.- Hij stond bekend om zijn door zettingsvermogen en zijn spor tieve prestaties. Inauguratie Carter op televisie (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM De NOS-tv zal morgen in een extra aflever ing van „Panoramiek" de inauguratie van Jimmy Carter als president van de Ver. Staten rechtstreeks uitzenden. Dit programma begint om 18.00 uur op Ned. II en duurt drie kwartier. „Riviera- look" Hoewel wij nog hui verend in winterkle ren rondlopen, den ken de modeont werpers alweer aan het komende zo merseizoen. Ont werper Galitsine in Rome ontwierp de ze in bruin en gele tinten „Riviera- look". De geplooide bloes is van gele zijde. (Van (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) is niet bereid de maximum-snelheid op autosnelwegen (100 km per uur) te verhogen.Ook het verbod om op secondaire wegen harder dan 80 km per uur te rijden wil hij niet veranderen. De bewindsman heeft dit gisteren in de Eerste Kamer geantwoord op vragen van de WD-fractie. Hij meent dat een verhoging van deze twee maximum-snelheden zeker weer het aantal dodelijke ongevallen op de Nederlandse autowegen zal doen toenemen. Westerterp wees in dit verband op de situatie in België waar sinds de verhoging van de maximum snelheid op autosnelwegen tot 120 km per uur het aantal dodelijke ongevallen inderdaad beduidend is gestegen. Overi gens zal het kabinet binnenkort een aantal nieuwe maatrege len afkondigen ter verdere bevordering van de verkeersveilig heid. Die maatregelen houden onder meer in: een verbod voor automobilisten op het voeren van stad slicht een verbod op het vervoeren van kinderen beneden de twaalf jaar op de voorbank van een auto het verplicht aanbrengen van een rode reflector op het achterspatbord van een fiets. BARRE WINTER In het Zwitserse Lugano heeft de sneeuwval enkele records gebro ken. Meer dan een meter hoog ligt de sneeuw, en van deze soms gladde autoweg is alleen de bo venkant van een verkeersbord zichtbaar gebleven. I.n Turkije heeft de winter in al Zijn streng heid toegeslagen, met temperatu ren beneden 30 graden. Veel we gen van Ankara naar het zuiden zijn voor alle verkeer afgesloten, en in het oostelijk aardbevingsge-. bied zijn de omstandigheden bij zonder slecht. In Amerika heeft de gouverneur van de staat Pennsyl vania de noodtoestand voor het Zuidwesten van zijn staat afgekon digd, omdat de vraag naar gas een tekort had doen ontstaan. In Ohio moesten fabrieken worden geslo ten omdat zij niet meer voldoende konden worden verwarmd. De ri vier de Ohio is deze week voor het eerst in de geschiedenis dichtge vroren. DEN HAAG De schippersbonden dreigen met harde acties indien staatssecretaris Van Huiten (Verkeer en Waterstaat) niet vóór 1 maart hun eisen inwilligt over, verkorting van de huidige laad- en lostijden in de binnenvaart. De schippersbonden willen voorts dat de overheid een vast voorschrift maakt ten aanzien van deze laad- en lostijden. Zij verschillen hierin van mening met de verladers. Dezen zijn niet tegen een verlaging van het aantal dagen, maar zij willen, bij het aangaan van een overeenkomst, kunnen kiezen uit twee mogelijkheden: een ruim of een minder ruim aantal dagen. Dit moeten de schippers en verladers samen overeen kunnen komen. Van de overheid mag nu, aldus de verladersor ganisatie EVO, verwacht worden dat met de opvattin gen vari beide partijen rekening wordt gehouden, alvorens een besluit wordt genomen. Het zondermeer volgen van de schipperseisen onder druk van de geuite bedreiging, acht de EVO niet verantwoord. WASHINGTON (ANP) De oudste zoon van de nieuwe Amerikaanse president Jim my Carter is in 1970 ontslagen uit de Ame rikaanse marine omdat hij met vrienden marihuana had gerookt Het ontslag van Jack Carter tijdens zijn marine-opleiding is gisteren onthuld door de journalist Jack Anderson, en bevestigd door een leger- woordvoerder. De nu 29-jarige Jack Carter studeerde in 1970 aan een marine-opleidingsschool in Ida ho Falls. Hij werd met 54 andere leerlingen betrapt op het roken van marihuana. Het merendeel van de groep werd uit de marine ontslagen. Jimmy Carter heeft tijdens zijn verkiezings campagne over marihuana-gebruik gezegd dat hij het gebruik ervan uit het strafrecht wil halen, maar de straffen voor handelaren wil verzwaren. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u het „schaap met de 5 potön". Een mooi kadootje, nietwaar! NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite het schaap met de 5 poten naar: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349. Leiden.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1