{Allen Weerbaar te sterk voo r De Danaiden: 11-7 Geslaagd vierkampen- toernooi in Alphen Joke van Gerven weer ongenaakbaar LIDAY INN CCESV0L Jeugdsecretaris Noordman lid van verdienste KNVB lERKWARTIER NU VIER PUNTEN VOOR Record aantal deelnemers Keukenhofloop to vanfarfbalmedewerker zullen <egon Allen Weerbaar estop vnlge hoofdklasser In balcompetitie, De Da- een 11liet in geslaagd een jenstan^erkstelligen. In de hade ifen de Amsterdam- y-7 uit. De Danaiden e de eerste competl- n Ettinfekkesluiter af. in de nas Gee klopte Zulderkwar- ekende VES met 10-8 hjnet een comfortabele reekdeivan vier punten op kats. Fides Pacta ver- Rohda en kwam niet i een 7-7 gelijkspel, bed een 10-6 neder- Menschaar, stond .et laatrbaar - De parjd 7 de'11 Jj"i kenden tegen Allen h hoopvol begin. Aad laf de Leidse ploeg ing. Spoedig echter J toevalstreffer te zijn. eei ZV (4-' Allen Weerbaar tot irs van Christiaanse de Meel gaven de i) een dragelijker aan- inaïden startten de tijd met een stevig een uiterste poging n punt te pakken. Dit te hebben. Opnieuw ^rop, Christiaanse en e Meel brachten de g op gelijke hoogte Sterdammers: 6-6. De en zich echter op tijd via 10-6 met 11-7. Aad nam de laatste treffer ening. Ita - Rohda 7-7 en Rohda waren de ktrijd geheel tegen el- kassen. Fides Pacta ste helft met een voor- (4-3) via treffers van lel, Tiny de Roode en water (2x). Direkt na Rohda een 6-4 voor- belke fase Brakel twee miste. De thuispioeg ;de gehele tweede helft thterstand aan, die pas te fase in een gelijke lomgezet. Dick Onder- |de Roode en tenslotte phs scoorden voor Fides Albert de Groot (Zuiderkwartier) VES De Algemene -BEP10-12 Vooral in de eerste helft van deze wedstrijd moest de Algemene haar meerdere erkennen in BEP. Tij dens deze periode werd de Leidse formatie geconfronteerd met een 8-3 achterstand. Na rust kon deze forse achterstand goed worden weggewerkt, maar in de beslissen de fase bleek BEP toch over de langste adem te beschikken. Hen- nie Rusman was met drie treffers de grote man bij de Algemene. De resterende Leidse doelpunten kwa men voor rekening van Ruud van Vliet (2x), Wim van Vliet (2x), Jan- ny van Iterson, Sanny Rusman en Aad Rusman. Zuiderkwartier - Ves 10-8 Zuiderkwartier lijkt nu toch wel degelijk op weg naar een kam pioenschap. Men staat nu reeds met vier punten voorsprong aan kop en als er komend weekeinde gewonnen gaat worden, is er in het geheel geen vuiltje meer aan de lucht. Ves werd het afgelopèn weekeinde met 10-8 geklopt na een 5-4 ruststand in Leids voor deel. De Zuiderkwartierscore werd geproduceerd door Joke Zirkzee (2x), Els Lardee, Ineke de Hertog, Albert de Groot, Dirk Jan de Kreek, Dick Derksen en Joep van Dam (2x). WI0N TOP 9-7 Top heeft het tegen WION niet kunnen redden. In de eerste helft was WION de betere ploeg en wist dan ook een verdiende voorsprong te nemén om deze na rust niet meer af te staan. Rob Meijer was met'drie treffers de grote animator van de Sassenheimse ploeg. Voor de andere doelpunten tekenden Annemiek Keuning^ Kees Zuur mond, Dirk Meijer en Wilma Kühn. Vriendenschaar - Crescendo 10-6 Crescendo had in de wedstrijd tegen Vriendenschaar een volko men off-day. De ploeg speelde bij zonder slécht en verdiende dan ook geen overwinning. Leny Kok (2x), Wilfred Cornelisen, Piet l'Ami en Louis Kok zorgden voor de treffers. Valto - Fluks 9-6 Fluks heeft voor de tweede maal in dit seizoen aan het kortste eind moeten trekken. Nu was Valto de meerdere van de Noordwijkse ploeg, dat de kampioensaspiraties nu wel definitief kan vergeten. De Noordwijkse punten kwamen voor rekening van Peter van der Berg, Riet van Bdhemen, Kees Imthorn, Tineke Verloop en Corrie van Hoek. VE0 - KNS 7-5 In de eerste helft had KNS eigen lijk weinig moeite met VEO, maar in de tweede helft zakt6 KNS ver weg, waardoor een 4-2 voorsprong uit handen gegeven moest worden en men met een 7-5 nederlaag geconfronteerd werd. Ruud Stei ger (2x), Marry Zirkzee, Liesbeth la Lau en Peter Zikman zorgden voor de treffers. In de eerste groep van het vier'kampentoernooi van de Alphense schaakclub kwam Hagendijk als winnaar uit de bus. Ook de partij tegen Jerry Bey links, werd in winst omgezet. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Het vierkampentoer- nooi van de Alphense schaakclub is voor de organisatoren en de spelers bijzonder goed geslaagd. Niet alleen de kwantiteit, er wa ren 100 deelnemers, maar ook de kwaliteit was beter dan de voor gaande jaren. De eerste drie groepen werden door bekende spelers zoals Hagendijk (Charloi- s/Europoort), Rob v.d. Aardweg en Ad Lommerse (beiden iLlsse) gewonnen. De strijd- in de eerste groep was bijzonder spannend. De factor tijd, de spelers kregen één uur bedenk tijd per partij, was soms zeer be langrijk. Hagendijk trok hier aan het langste eind. De eerste twee partijen won hij regelmatig maar tegen Guus van Dijk (Lisse) had hij enig geluk nodig om tot remise te komen. Jerry Bey werd tweede nadat hij tegen Jan de Wit (Alp-, hen) de partij in verloren stelling cadeau kreeg. Na een onderlinge remise werd Guus van Dijk met 1 punt d^rde voor Jan de Wit met 1/2 purlt. Schaken Rob v.d. Aardweg (Lisse) won de tweede groep met de overtuigende score van 3 uit 3. De overige spelers, allen uit Alphen, deden niet veel voor elkaar onder. Lam- booij werd tweede, toen Nanlohy te veel tijd gebruikte in een volle- Ad Lommerse (Lisse) en Kuiff (Boskoop) behaalden in de derde groep hetzelfde puntenaantal: 2 1/2. Na een onderlinge remise haalden ze beiden fors uit tegen Borst en De Kleijnen. Ook in de vierde groep had de winnaar Roos (Schiebroek), een half verliespunt. De tweede plaats werd gedeeld door Piet de Jong (Alphen) en v.d. Wijngaard (Philidor). De belangrijkste óverige uitslagen zijn: groep V: v.d. Fliert (Utrecht) 2 1/2, Markus (Rotterdam) 2; VI: Doornheim (Rotterdam) 2 1/2, Oord (Rotterdam) 2; VII: Ooster man (Alphen) 2 1/2, Rutting (Alp hen) 2; VIII: Brunt (Alphen) 2; Ofwegen (Boskoop) 3; IX: v.d. Laar (AJphen) 3, Moon (Alphen) 2; X: Jacobs (Driebergen) 3. Hoyer (Alp hen) 2; XI: WAgenaar (Alphenaar) 21/2;XII: Den Heijer (Schevenin- gen) 3; XIII: Verbiest (Leithen) 3; XIV: Planjer (Leithen) 2 1/2; XV: Jan Bey (Leithen) 2 1/2. Leids Jeugdkampioenschap De tweede ronde heeft een gewel dige verrassing opgeleverd. De kampioen van vorig jaar, John v.d. Wiel, moest na een lange partij een half punt gfstaan aan Rini Kuiff. Ook de overwinning van Menno Okkes op Jan Bakker mag. mede gezien het spelverloop, ver rassend genoemd worden. John v.d. Wiel (Philidor) koos te gen Rini Kuiff (Philidor) een vrije, rustige opening. Na een gelijkop- gaand middenspel kwam er een twee toreneindspel op het bord waarin nog maar weinig winstkan sen aanwezig waren. Geen van beide spelers maakte in tijdnood een fout waarna maar tot remise werd besloten. Van deze remise profiteerde vooral Peter Bosch (LSG). Hij won gemakkelijk van Hans de Goede (Leiderdorp), die een openingsfout maakte. Hij zal de volgende ronde met zwart te gen Menno Okkes spelen. Okkes had het geluk dat Jan Bakker (Noordwijk) het in gewonnen stel ling allemaal niet meer zo duidelijk zag. Wim Heemskerk herstelde zich toen goed tegen Dick v.d. Berg (Noordwijk). Hij rondde' de partij af met een goede offeraan- val. Martin Voorn (Philidor) had weinig moeite met Gert Jan Goed hart (Leiderdorp). Roel Piket (Lei derdorp) en Jeroen Selier (Leider dorp) kwamen in het vergevorder de middenspel remise overeen. (Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Zowel De Spartaan als A V Holland organiseerde dit weekeinde een prestatieloop. Meer dan duizend jonge en oude atleten en trimmers toonden daar bij aan, dat het met hun conditie nog niet zo slecht gesteld Is. Een record aantal deelnemers, 1200, trad in Lisse aan waar zon dag om twaalf uur precies het startschot gelost werd. Er kon ge kozen worden tussen 4,8 en 12 kilometer. Hierbij kozen vooral de junioren voor de kortste afstand. Drie Spartaantjes kwamen als eer ste meisjes binnen. Pauline v.d. Voorn. Annelies Deutekom en Mar leen v.d. Meer hadden alle drie ongeveer dertien minuten nodig. Atletiek Als eersten kwamen Boot, Heems kerk en Rob Brouwer binnen. De 8 kilometer werd bij de dames geheel overheerst door dezelfs in ternationaal bekende Joke van Gerven (Spartaan). Zij had ruim 25 minuten nodig. Drie minuten later kwam Henny Grimbergen (Spar taan) binnen. Bij de heren kwam dejunior John Duivenvoorde (Spartaan) na precies 23 minuten als eerste over de streep. Hij werd gevolgd door Stefan v.d. Haaren en Arnold Duivenvoorde (Bataven). Ook op de 12 kilometer was er bij de dames iemand die overheerste. Hier was het Leny v.d. Poel (Spar taan), die met 39.20 ruim acht minuten voorbleef op Henny Re verse en Anita v.d. Berg, die geza menlijk over de eindstreep gingen. De heren Jim Coster (AV '47), Ed van Tilborg (Spartaan) en Henk van Leeuwen(Bataven) deden niet veel voor elkaar onder. Van de prestatieloop van AV Hol land, ongeveer 150 deelnemers, werd geen officiële eindstand op gemaakt. Wel was duidelijk dat bij zowel de pupillen, die 1 1/2 kilo meter liepen, als de senioren, die konden kiezen uit 5 of 7 1/2 kilo meter, de clubatleten overheer sten. LEIDSE COURANT PAGINA 17 IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM i vier weken op de I onwaardig geachte [hebben vertoefd, is het i de Holiday Inn er de 2e plaats in I.A. te lp B.C. „AN Black" I. |nge jacht vond zijn p de rechtstreekse con- t hun opponenten, die iximale puntenwinst in li wisten te beslissen, kt Scheffer Brilmode 5 op een onbedreigd Ihap af te stevenen, al de Antiekhandel „de pelende ploeg nog niet Hoos worden geacht. 2e klasse ziet het er letters (II) tamelijk roos- doch mogen de beide Us van Holiday Inn Jt de favorieten worden heeèkkerij Raaphorst B.C. en 3~1. Wegrestaurant De ii (eria Costa Smeralda 1—3, J - B.C. All Black I 4—0, p v|owlers B.C. Do Krakers D« Netsuke iNiiiiiiiiiiiii B.C. In the Mood I 1—3, B.C. In the Mood II Sigarenmagazijn De Vries 4—0, Sjaak Scheffer Brilmode I B.C. The Pincrunchors 40. 2e kl.: Brilcentrum Erado II Brilcen- trum Erado I 08. Tettero Holiday Inn III 0—6, B.C. The Split-killers Holiday Inn II 0—8, Sjaak Scheffer Bril mode II B.C. All Black II 8—0, Sjaak Scheffer Brilmode III B.C. Tri-jootje I 4—4. STANDEN: 1e klasse A: 1. Samantha's Bowlers 61 1/2 18 1/2, 2. Holiday Inn I 48 1/2 31 1/2, 3. B.C. All Black I 46 34 4. Bakkerij Raaphorst 41 39. 5. B C Never Mind 34 1/2 45 1/2, 6. Pizzeria Costa Smeralda 34 46, 7. Wegrestau rant De Ui ver 31 1/2 48 1/2, 8. B C De Krakers 23 57. 1e klasse B: 1. Sjaak Scheffer Brilmode I 57 23, 2. Antiekhandel De Netsuke 49 31. 3. B.C. In the Mood 45 35. 4. B.C. In the Mood I 36 44, 5. Sigarenmagazijn De Vries 32 48, 6. B-C. The Pincrunchers 22 58. 2e klasse: 1. Sjaak Scheffer Brilmode II 16 0, 2. Holiday Inn III 14 2, 3. Brilcentrum Erado I 14 2. 4 Holiday Inn II 10 6, 5. B.C. Tri-jootje I 6 10. 6. Tettero 6 10. 7. Brilcentrum Erado II 6 10. 8. J (Van onze sportredactie LEIDEN Tijden» een drukbezochte receptie In het clubgebouw van DOCOS aan de Haagse Schouwweg is de scheldende jeugdsecretaris van de Leidse derdeklasser de heer G. Noordman door de afdelings voorzitter Dusée benoemd tot lid van verdienste van de KNVB. De heer Noordman kreeg deze onderscheiding voor het 26 jaar lang vervullen van het secretariaat van de Jeugdafdeling van DOCOS. De heer Biegstraten, sprekend namens de landelijke NKS en de Leidse Sportstichting, speldde de heer Noordman de gouden speld van de NKS op. Namens het bestuur van DOCOS overhandigde voorzitter Reizevoort de scheidende jeugdsecretaris een gravure. In zijn openingsspeech memoreerde DOCOS-jeugdvoorzitter Broeders de grote bezieling waarmee de heer Noordman zich voor het jeugdwerk van DOCOS inzette. Hij stelde dat de clubliefde van de heer Noordman het beste getypeerd kon worden met de opmerking: „Overdag werkte Gerard Noordman voor DOCOS en in zijn vrije tijd voor de firma Noordman". Van een echt afscheid van de heer Noordman wilde geen enkele spreker horen. Zij toonden zich op deze voor DOCOS toch enigszins sombere dag verheugd „dat de heer Noordman niet op alle fronten voor DOCOS verloren is. Het bloed kruipt tenslotte waar het DOCOS-voorzitter Reizevoort overhandigt de scheidende jeugdsecretaris Noordman namens het bestuur een gravure niet gaan kan". In de door AV Holland georganiseerde prestatieloop.

Leidse Courant | 1977 | | pagina 17