Kangeroes landt zijn Waterloo MERCASOL NIET FATAAL VOOR lerde seizoenzege tegen Disco Danser John Kuyvenhoven mist titel op 40 seconden ege van tart ALOIS GOOSSEN „RUSTIG" NAAR BRONZEN PLAK te ^"o™ke SS «ndlS: a %TA LLOYD W STERK sOOR CYLLA-DAMES Basketbal Volleybal Van onze wielermedewerker APELDOORN Swlft-nleuweling John Kuyvenhoven is er gisteren niet in geslaagd het Nederlands kampioenschap veldrijden te ver overen. Op het bijzonder zware parkoers Berg en Bosch in Apel doorn finishte Kuyvenhoven op veertig seconden van sterke win naar Willy van der Heyden als tweede. Alois Goossen, de twee de nieuweling van Swtft die het veldrijden slechts voor de condi tie beoefent, eindigde op een op merkelijk knappe derde plek. Bij de veteranen wel een winnaar uit de Leidse regio. Herman Zuid erduin uit Lisse bleef streekgenoot Nico Slingerlandt voor. De junio ren-koers bracht Swift-renner Rei- nier Hoogkamer slechts een tiende plaats. Hoogkamer kwam zes mi nuten na de ongenaakbare Jos Lammertink over de meet. De lief hebbers die overigens geen offi cieel kampioenschap reden za gen Bokma uit Baarn als eerste finishen. Ton van der Valk uit Voorschotèq werd tweede, Jan Jansen zesde. John Kuyvenhoven startte goed. Ging als tweede achter Jan Ha- Wielrennen rings het bos in, maar moest al snel Van der Heyden voorrang ver lenen. Harings (gebroken sleutel been) en Nico Verhoeven vielen al spoedig weg uit de kopgroep, maar Kuyvenhoven zwaar draaiend wist zich wel te hand haven. De achterstand op Van der Heyden was echter te groot om nog een eerste plaats te kunnen veroveren. Alois Goossen reed achter de twee koplopers een be keken wedstrijd en koerste „rus tig" naar zijn zo verrassende bron zen plak. Aart de Jong van Swift Is gisteren zijn Nederlandse titel op de baan (klassementwedstrijd over 20 kilo meter) kwijtgeraakt De Jong maakte nog wel een achterstand van een ronde goed en won de eindsprint maar in punten kwam hij toch tekort op de uiteindelijke winnaar Ad WIJnands uit Geleen. Achter Hans Plugers uit Eindho ven legde De Jong beslag op de derde plaats. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats Stuur als dank voor de moeite de 4-kleuren balpen naar: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leiden. LEIDSE COURANT PAGINA 15 an c )leet hield die voorsprong oom vtot in de sensationele slotfase vast..... De twee winstpunten hebben Mer casol van de laatste plaats op de ranglijst getild. De komende drie wedstrijden (Delta Lloyd, Arke Rei zen en Buitoni) zullen moeten gaan uitwijzen of Mercasol nog hoger kan komen. De dames van Mercasol kwamen na een paar weken van stilstand ook weer in actie. In de uitwed strijd tegen Jugglers in Enschede hadden de Leidse dames weinig moeite. Via een ruststand van 20- 29 werd het uiteindelijk 49-65. Bij vlagen werd er erg goéd gespeeld en kon men het zich zelfs permit teren wat experimenten te doen. Marlies Bosman (16) en Mardette van Gennip (15) waren de beste schutters. Deze matstalen 4-kleurenbalpen is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement. In 2c verloor BV Lisse de wedstrijd tegen Hoofddorp met 54-46. Het verschil was kleiner dan aanvanke lijk mocht worden verwacht. Dat was na een ruststand van 32-25 en het uitvallen van Simon Kooyman met een zware dijbeenblessure ^vooral te danken aan een sterke slotfase. De achterstand was ech ter te groot om Hoofddorp nog te kunnen bedreigen. In de tweede divisie D werd de wedstrijd tussen Van der Bosch Eagles en VAK/LIsc na zeven mi nuten in de tweede helft gestaakt, omdat de korfballers de zaal in moesten. De wedstrijd, die een half uur te laat begon, omdat de wed strijden ervoor uitliepen, kende op dat moment een stand van 48-58 in het voordeel van VAK. Vermoe delijk zal dat de eindstand wel worden, maar dat is ter beoorde ling van de wedstrijdcommissie van de NBB. Luba speelde tegen ROS/Forcial een bar slechte wedstrijd. Zonder Chistiaan Uhlenbeck, die door stu die niet kon. keek de ploeg van coach Ton Kallenberg de hele wedstrijd tegen een achterstand aan. Bij de rust van de ontmoeting, waarin 63 keer voor een persoon lijke fout werd gefloten, was de stand 33-41 en ROS zegevierde tenslotte met 68-84. Ook voor BVO viel er geen over winning te noteren. Tegen Red Stars waren er wel degelijk kansen op winst, al leverde de man-to-man van de Soester-ploeg de nodige problemen op voor de Alphense aanval. Een wisselend beeld in de eerste helft (afgesloten op 47-37) was het gevolg. BVO kwam na zeven minuten voor (56-61), maar moest in de slotfase de eer toch aan Red Stars laten. Topscorers: Eric Ross (31), Wim Verschuren (24) en Ben Ponsioen (10). 18 '°Deh 1Yan onze sportredactie) Onifo dames van Avanti hebben da '0900 Taneka, met Jlerlse o-f a. af9e8,oten- De dames van het #rih» yl,a koncJen niet op tegen de over- ,^rlaagn U°yd: 1,01 "rerd °en 2-8 Mne Wi^Lkeóo"'^ ene rerlies' dd' t U?Ster van de L'mburg. ieed tegen Tanaka-speelster Addv Snii tónlnakart» m°?hl "an geluk sPreke". I ranaka de geroutineerde Marjan Wage- Bettine Vriesekoop: verrassende nederlaag tegen Addy Snijders. makers ontbrak, omdat zij onder haar huidige coach niet meer wil spelen. Haar plaats werd ingenomen door Lisette Vaesen, die bij haar debuut niet tot winst kon komen: zowel Anne- mieke Smits als Bettine Vriesekoop en Brigitte Kooter versloegen haar. Voor Annemieke was die partij de enige winst, terwijl Bettine nog winst boekte tegen Jolanda Noordam en Brigitte tegen Addy Snijders. Het dubbel, Bettine Vriese- koop/Brigitte Kooter contra Jolanda Noorda- m/Addy Snijders leverde weer winst op voor de Hazerswoudse dames, zodat de winst toch niet in gevaar kwam. Bij Scylla kon alleen Sandra de Kruyff voor punten zorgen in het duel tegen Delta Lloyd. De Leidse speelster wist haar singles tegen Annemieke en Connie van Moorst in winst om te zetten, maar tegen de ongenaakbare Judy Williams was ook zij niet opgewassen. De twee andere Scylla-speelsters. Marjan Zoetemelk en Liesbeth van Winsen, verloren al hun partijen. Het dubbelspel tussen Sandra de Kruyff-Marjan Zoetemelk en Judy Williams-Annemieke van Moorst leverde het Leidse team eveneens geen succes op. 15-12. De dames van Haak Novo hebben een 2-3 nederlaag moeten incasse ren tegen het als derde geplaatste Di Raeckse. Haak Novo wist na een 0-2 achterstand nog knap te rug te komen, maar het kwam in de beslissende vijfde set duidelijk adem te kort om Di Raeckse van de ovenwinning af te houden. SU ang an onze o ze volleybal medewerker) •IDEN Gemini Kange- es heeft na een lange eks van overwinningen pdelijk z'n Waterloo ge- danden. Gemini moest in refn Bosch aantreden voor i topper tegen WC Ex- fcllent en het had de pech, 11 de Bosschenaren uit brekend afgelopen zater- »g tot hun beste prestatie in dit seizoen kwamen, ccellent beschikte over an ijzersterke pass, waar- >or het z'n aanvalsmoge- kheden maximaal kon tbuiten. Gemini had in de irste set nauwelijks ver- aer tegen het snelle en :6tvarieerde spel van.de n °incurrentie en werd der- w$llve met 15-8 wegge- •jteld. Ide volgende sets wist Gemini Tuhzienlijk beter tegenstand te bie- 'sP|i. Onder leiding van Lambert en Gert de Jong hervond M.taini zichzelf en wist het gelijke er: d te houden met Excellent. Het .groten getale opgekomen pu- fek kreeg een attractieve wed- ijd voorgeschoteld, waarin ui- rfdelijk de thuisploeg aan het gste eind trok. Hef was wel 5^5»lijk voor de Voorschotenaren, 36 d enkele, door Gemini fel bekriti- [Jrde scheidsrechterlijke beslis- loo^gen de balans op de beslissen- i («momenten deden doorslaan in 9f H 173 Armixtos werd met 3-0 verslagen. Ook tegen deze aanval LEIDEN Mercasol heeft "eindelijk" weer eens de vreugde van een overwinning mogen proeven. In een uitbundige Vijf-Meihal werd gisteravond het op de vijfde plaats genoteerd staande Disco Danser RZ met 90-83 geklopt. Een zege die overigens pas vier minuten voor tijd gestalte kreeg. Juist in die voor Mercasol zo vaak fatale slotfase, hielden de Leidenaars nu wel het hoofd koel. Greg Beil benutte zowaar twee vrije worpen, miste daarna een lay-up, maar Peter Kop faalde niet: 80-79. Nog eenmaal zou Disco Danser vervolgens een voor sprong nemen (Loorbach scoorde) maar toen was het toch gebeurd met de Rotterdamse tegenstand. Peter Kop, Vic Bartolome, Greg Bell, weer Kop en Roy Leysner schoten Mercasol naar 90-81. "Eindelijk" had Mercasol weer ge wonnen.... Een winst van Mercasol die terug te voeren was op het sterke spel van de Nederlandse spelers. Uit blinkers Peter Kop (24 punten met een percentage van 61%), Roy Leysner (12-70%), Paul Hoeksema (14 - 88%) steunden Amerikanen Bartolome (20) en Bell (18) meer dan uitstekend. Het leverde Merca sol ook direct een voorsprong op. Via 3-0, 25-16 en 41-37 bleven de Leidenaars aan de winnende hand. De vierde "p" van Bell (zestiende minuut van de eerste helft) bracht echter een terugslag. Disco Danser profiteerde, nam de leiding over en Van onze basketbalmedewerker tennie Blom: "Eindelijk".. het voordeel van Excellent. Toch was 'coach Jóhan Kwestro de eer ste om toe te geven dat de over winning terecht naar Excelllent was gegaan. De 3-0 nederlaag van Gemini kwam tot stand via de setstanden 15-8 15-13 en 16-14. Bij het reserve-herenteam van Ge- mini was precies het tegenoverge stelde het geval. Na een groot aantal nederlagen kwamen de Voorschotenaren het afgelopen weekeinde eindelijk weer eens tot winst. Dit was echter nauwelijks de verdienste van Gemini zelf. Hoewel tegenstander Thor gesteund werd door een groot en luidruchtig pu bliek. kon het toch niet z'n gebrek aan kwaliteit verbergen. Gemini speelde in de eerste set geconcen treerd en won zoals het wilde (3-15). In de volgende spelperiodes zakte de Voorschotense ploeg weg naar een bedenkelijk niveau. Het was echter tekenend voor de zwakte van Thor, dat Gemi/ii on danks slecht spel, door kon druk ken naar een ruime 0-3 overwin ning (overige setstanden: 14-16 en 12-15). De dames van Gemini Kangeroes hebben hun toppositie in de twee de divisie gehandhaafd via een ruime 3-0 zege op de nummer vier van de ranglijst Armixtos. Dit ge beurde overigens in een treffen, dat nauwelijks het aanzien waard was. Gemini speelde rommelig en leek zich al te richten op het komende belangrijke treffen tegen koploper Molenwiek. Gemini maakte een nerveuze indruk maar slaagde er ondanks alles toch in om via de setstanden 15-10, 16-14 en 15-13 door te drukken naar een 3-0 overwinning. De dames van Leython zijn er in Enkhuizen niet in geslaagd om een 0-2 voorsprong tegen Madjoe vast te houden. Leython startte furieus. Via een'snelle aanval en een goed blok werd de thuisclub op een 0-2 achterstand gezet (4-15, 13-15). Toen was het echter gedaan met de inspiratie bij de Leidse dames. Madjoe profiteerde knap van de Leidse terugval en wist ervoor te zorgen, dat Leython er niet meer aan te pas kwam. Via de setstan den 15-6 en tweemaal 15-7 werd Leython naar een 3-2 nederlaag gespeeld. Hoewel de dailies van Leskl een uitstekende wedstrijd speelden, slaagden ze er toch niet in om tegenstander Roswell een neder laag toe te brengen. Leski toonde zich gelijkwaardig aan Roswell maar het kon toch niet voorkomen dat Roswell met de eer en de punten ging strijken. De setstan den in het met 3-1 verloren duel waren: 19-17, 15-7. 8-15 en 16-14. Het reservedamesteam damesteam van Gemini Kangeroes heeft wei nig moeite gehad met het laagge plaatste Advendo-2. Alleen de der de set moest door de Voorscho tense dames uit handen worden gegeven. In de overige spelperio des was het Gemini dat domineer- De dames van Gemini Kangeroes handhaafden zich in de top van de tweede divisie, vap Gemini is het blok van Armixtos niet opgewassen. de "en dat uiteindelijk via de set standen 15-8, 15-4, 5-15 en 15-11 de 3-1 overwinning veilig stelde. De heren van Haak Novo hebben een bijzonder ongelukkige 3-1 ne derlaag geleden in de uitwedstrijd tegen Zevenklappers. Maar liefst drie Noordwijkse spelers moesten in de eerste twee sets geblesseerd het veld verlaten. Doordat Haak Novo toen geen vuist meer kon maken moesten de Noordwijkers genoegen nemen met een 3-1 ne derlaag die tot stand kwam via de setstanden 15-7, 9-15, en tweemaal

Leidse Courant | 1977 | | pagina 15