j£eidóe Qowumt FNV: Spoedig akties - deze week nog niet I Inbraak -stickers Ridderkerkse flat in angst om coma's Bonn en Parijs weten geen raad met Aboe Daoed GEEN ARBITRAGE Geen snelrecht supporters Piraten in randstad storen radioverkeer Feyenoord loot Huisdealer Paard" veroordeeld Boekovski 16 januari in Leiden RWD Molenbeek )rt Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ^vertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 39,80, jaar ƒ147,70, losse nummers: 55 cent. Dinsdag 11 januari 1977,67e jaargang no. 20629 Voorwaarts Arbeidersbeweging in „Voor waarts en niet vergeten" op Ned. I om 19.20 uur. Om 20.40 uur Georges Moustaki en om 21.50 uur De kommissaris (slot). Ned. II om 20.25 uur Moskou's Staatscircus, om 21.25 uur Gebrs. Hammond en om 22.15 uur Televizier met pornofilms. Plaatselijk buien Vrij veel bewolking met plaatse lijk enkele sneeuw- of regen buien. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak uit zuidelijke rich tingen. Maximumtemperaturen rond plus 2 graden. Morgen: zon: 8.44-16.53. Maan: 00.17-11.26. 7.25-19.49. (Van een onzer verslaggevers) Al RIDDERKERK Angst en onzekerheid vl houden de bewoners van een flat aan de Ridderkerkse Spuistraat in hun ban sinds n bekend is geworden dat daar in de nacht, l(je van zondag op maandag twee buren om 4 onnaspeurlijke redenen in een coma zijn dg, geraakt. De slachtoffers, de 59-jarige heer D. de Groot en de 16-jarige jongen M.. Grandia zijn opgenomen in het Rotter- n d damse Dijkzigt-ziekenhuis en verkeren („nog immer buiten bewustzijn. Hun toe stand is kritiek. Onderzoekingen van de politie, de inspec tie voor de volksgezondheid, de keurings dienst van waren gemeentewerken en de gemeentelijke nutsbedrijven naar de oor zaak van de bedwelming hadden bij het ter perse gaan van deze editie zelfs nog geen aanwijzingen opgeleverd in welke richting gezocht moet worden. Voor alle zekerheid is de bewoners wel geadviseerd om geen kraanwater te drinken. Buiten de flat is een tappunt aangebracht. De heer De Groot en de jongen Grandia wonen pal onder elkaar in het 12 verdiepingen tellen de gebouw. Zij werden maandagmorgen door hun familie-leden bewusteloos in bed aangetroffen. De gealarmeerde huisarts liet hen onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoeren. De artsen daar zijn er nog steeds niet in geslaagd een diagnose te stellen. Hoewel de flat is voorzien van elektrische boilers en centrale verwarming, dacht de politie toch in eerste instantie aan kool- monoxyde-vergiftiging. Metingen hebben evenwel uitgewezen dat dit uitgesloten is. Voedselvergiftiging achten de artsen ook onmogelijk. Het onderzoek naar de water kwaliteit was vanmorgen nog niet afgeslo ten. Een inventarisatie van klachten bij de overige bewoners van de flat heeft geen bijzonderheden opgeleverd. „Natuurlijk waren er mensen met hoofdpijn en klach ten over misselijkheid", aldus hoofdinspec teur C. van Nieuwkoop van de Ridderkerk se politie, „maar niet meer dan in welk •ander flatgebouw dan ook". Gisteravond is in het gebouw huis aan huis een pamflet bezorgd met daarin het advies voorlopig geen kraanwater te drinken. Tevens werd de bewoners daarin aangeraden voor'een goede ventilatie van de woning zorg te dragen en geen werkzaamheden te verrich ten waar vluchtige chemische stoffen aan te pas komen. „Uit voorzorg", aldus Van Nieuwkoop. „Of het zin heeft weten we niet". Paniek is er volgens de'hoofdinspec teur niet ontstaan. „Heel wat moeders zul len de afgelopen nacht wakend hebben doorgebracht maar van een grote uittocht is geen sprake". Zijl- (Van onze parlementaire redak- tie) UTRECHT De Federatie Ne derlandse Vakbeweging ziet niets in een hervatting van een gesprek met de centrale werkge versorganisaties en de regering om uit de loonproblemen van 1977 te komen en evenmin in het instellen van een arbitrage-com missie. Zij gaat dan ook naar stig door met het voorbereiden van akties om de werkgevers onder druk te zetten. Gisteren heeft de federatieraad er zich reeds mee bezig gehouden en komende maandag zal de laatste hand aan het eerste aktieplan worden gelegd. Deze week zul len er waarschijnlijk nog geen akties worden ontketend. FNV-voorzitter W. Kok zei giste renavond, na afloop van de ver gadering van de federatieraad, dat werkstaking de meest ver gaande vorm van aktie zal zijn. Andere aktievormen zijn onder meer demonstratieve werkonder brekingen, demonstratieve bij eenkomsten en een praatuurtje tijdens van de werknemers werktijd. Er zijn deze week nog geen ak ties te verwachten omdat ze vol gens de heer Kok zorgvuldig moeten worden voorbereid en omdat men eerst nog wat nader inzicht wil hebben in het verloop der onderhandelingken in enkele belangrijke bedrijfstakken. Zo is het gesprek over de bouw-cao formeel nog niet afgesprongen. Eind deze week zal het eerste beeld duidelijker zijn, zo wordt verwacht. Bij de FNV zal de gecoördineer de aanpak zo worden, dat de bonden voorstellen doen ove» plaats, tijdstip en aard van een aktie en dat de FNV, gehoord een speciale adviesraad, beslist wat er in FNV-verband kan ge beuren. Het CNV stelt zich minder on verbiddelijk op. De christelijke vakcentrale vindt, dat er in dit stadium van de ontwikkelingen (verschillende bonden zijn nog aan het onderhandelen) nog geen aanl iding is voor bepaalde stap pen. FNV-vice-voorzitter Spit liet van morgen weten, dat hij niet zo zwaar tilt aan de waarschuwing van minister Boers ma vorige week, dat stakingen ernstige ge volgen zullen hebben voor de werkgelegenheid. ADVERTENTIE ggiterdag plaatsten wij nog een Hfflvertentie in deze kfant, waarbij Pfij toezegden dat ieder die een jpjjn Menken IJsbaan Sticker op- allend in het openbaar toont, fiarvoor op de meest onver- f 'achte momenten een gratis en treebewijs zou krijgen. Stickers te halen gedurende de opeT lljngstijden. i de nacht van zondag op s^aandag is er ingebroken en wat lissen wij, ja u raadt het al, o'n enthousiasme hadden wij ok weer niet verwacht, maar leven voor de goede orde ook oor deze onverwachte bezoe- Mae West op pad Mae West. met haar 84 jaar nog slechts een herinnering aan de woelige tijd vol „gewaagde" films, is weer op liefdes pad. In een nieuwe film om precies te zijn, die de titel „Sextette" krijgt. Mae West vertolkt er in de rol van een beroemde vrouw, die voor de zesde keer trouwt in Lon den. terwijl daar een internationale conferentie ter be vordering van de, wereldvrede wordt' gehouden. De ge lukkige zesde echt genoot wordt ge speeld door de Brit se acteur Timothy Dalton. Mini televisie in handel Een Brits electro- nisch bedrijf heeft een televisietoestel letje in de handel gebracht dat zo klein is dat het in een jaszak kan wor den meegedragen. Het toestelletje is geschikt om overal ter wereld gebruikt te worden, behalve in Oost-Europa. Mi- crovision, zoals de mini-t.v. heet, heeft een schermpje van vijf centimeter, meet 10x15x3.7 cm en weegt 750 gram. De prijs bedraagt ruim 650 gulden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Op de 74 FC Den Haag-supporters die afgelopen zondag werden aangehouden in verband met vernielingen in de trein van Haarlem naar Den Haag zal geen snelrecht worden toegepast. De Haagse officier van justitie mr. A. Dek, die de 74 via snelrecht wilde "berechten heeft niet voldoende bewijzen kunnen verzame len om tot versnelde vervolging over te kunnen gaan. Een en ander bete kent dat de relschoppers waarschijn lijk pas over een half jaar zullen worden berecht in plaats van binnen veertien dagen. „Ik wilde snelrecht toepassen om op die manier de gewone supporters ge rust te stellen. Als men volgende week in de krant had gelezen dat de 74 al waren berecht was dat voor velen een geruststellend gevoel geweest," aldus mr. Dek. Overtredingen als het bezit van wurgstokjes kunnen echter niet met snelrecht worden afgedaan. De vijf supporters die vanmorgen nog vast zaten werden in de loop van de dag vrijgelaten. Naar aanleiding van het gedrag van de FC Den Haag-supporters zullen burgemeester Schols en wethouder Vink van Jeugd, Sport en Recreatie komende donderdag een gesprek heb ben met enkele vertegenwoordigers van FC Den Haag. De bedoeling van het overleg is dat men maatregelen vindt om de problemen die een aantal vernielzuchtige en agressieve suppor ters oplevert op te lossen. Het gesprek vindt plaats op initiatief van het ge meentebestuur. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Radiocontrole dienst van de PTT heeft in 1976 een groot aantal klachten binnengekre gen van Zuid-holland vlieghavens over storingen, die etherpiraten met muziekstations veroorzaken in het luchtverkeer. Vanuit de z.g. kritische gebieden met een straal van 5 kilo meter rond de vliegvelden Ypenburg, Zestienhoven en Valkenburg is vol-: gens de RCD vorig jaar'sinds februa ri 153 maal geklaagd. De RCD zegt. dat in dat verband vorig jaar enkele tientallen illegale zenders uit de lucht zijn gehaald. Omdat het aantal etherpiraten de laatste jaren sterk is toegenomen is1 de controledienst dit jaar uitgebreid tot tien bemande wagens. Vorig jaar waren dat er nog acht Volgens de RCD ldaagt ook de afdeling Bescher ming Burger bevolking dat er vaak misbruik wordt gemaakt van hun sta tions door etherpiraten. PARIJS (AP) Over de Palestijnse extremist Aboe Daoed is een internationa le ruzie ontstaan waarbij West-Duitsland en Fran krijk beweren dat het an dere land aangespoord heeft tot de arrestatie van Daoed in Parijs. Waarne mers menen dat deze arres tatie bijzonder pijnlijk voor Frankrijk kan zijn. Arabische ambassadeurs zijn naar het Franse minis terie van buitenlandse za ken getogen om te proteste ren tegen deze onvriendelij ke actie van Frankrijk door een lid van de officiële de legatie van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie te arresteren. De Franse rege ring getroostte zich veel moeite om uit te leggen dat de arrestatie een politieke beslissing was naar aanlei ding van een internationaal arrestatiebevel. Andere Franse autoriteiten wezen ook op de mogelijk internationale ruzie ont staan waarbij West-Duits land en Frankrijk beweren dat het andere land aange spoord heeft tot de arresta tie van Daoed in Parijs. Waarnemers menen dat de ze arrestatie bijzonder pijn lijk voor Frankrijk kan zijn. Arabische ambassadeurs zijn naar het Franse minis terie van buitenlandse za ken getogen om te proteste ren tegen deze „onvriende lijke actie" van Frankrijk door een lid van de officie- Ie delegatie van de Pales tijnse bevrijdingsorganisa tie te arresteren. De Franse regering getroostts zich ZURICH. In Zu- rich is vanmor gen de loting ge houden voor de kwartfinales van de Europe se voetbalbe-, kers. Feyenoord UEFA Cup) was de enige Neder landse vertegen woordiger. De Israëlische miljonair Shamuel Flatto, die in Frankrijk beschuldigd is van fraude en belastingontduiking, heeft aange boden naar Parijs te gaan en zich beschikbaar te stellen voor de Franse justitie indien Aboe Daoed wordt vrijgelaten. Op de foto Shamuel Flatto met zijn echtgenote in de tuin van hun woning in Tel Aviv. veel moeite om uit te leg gen dat de arrestatie een politieke beslissing was naar aanleiding van een in ternationaal arrestatiebe vel. Andere franse autoriteiten wezen ook op de mogelijk heid dat de daden die tegen Aboe Daoed ingebracht worden in de uitlevering sprocedure mogelijk als po litieke daden zullen worden aangeduid waardoor Daoed niet voor uitlevering in aan merking komt. De waak zaamheid tegen represaille- acties op de belangrijkste franse vliegvelden is opge voerd. Israël en de Westduitse deelstaat Beieren, de plaats waar de slachtpartij tijdens de Olympische Spelen in 1972 plaats vond en waar van Daoed als leider be schouwd wordt, hebben de Franse regering gevraagd hem te blijven vasthouden in een Parijse gevangenis opdat de mogelijkheden voor uitlevering kunnen worden bestudeerd. Maar in Bonn kon een woordvoerder van het mi nisterie van justitie niet uit leggen waarom de Franse contra-geheime dienst Aboe Daoed arresteerde. Hij verklaarde dat geen en kele Duitse autoriteit een arrestatiebevel had uitge vaardigd tegen de man die gezien wordt als de oprich ter van de terroristengroe^ pering Zwarte September. Hij zei dat de autoriteiten van Beieren pas een arres tatiebevel hebben uitge vaardigd nadat zij ervan op de hoogte waren gebracht dat hij door de Fransen gepakt was. Den Haag De Hoge Raad heeft in de hasjzaak De veroordeling heeft te maken met de handel in tegen de coördinator van het Haags jongerencen- hasj, die in september 1957 in het Paard van Troje trum Paard van Troje vanmorgen het cassatiebe- was gesignaleerd. Inmiddels heeft Officier van roep verworpen. De coördinator was door het Justitie alweer een nieuwe vervolging ingesteld Hags Gerechtshof veroordeeld tot twaalf weken tegen de coördinator omdat hij opnieuw, ditmaal gevangenisstraf. De procureur-generaal van de in september 1976, bij de handel in hasj betrokken Hoge Raad had bevestiging van dat vonnis ge- 20u zijn geweest vraagd. LEIDEN Vladimir Boekovski, die in ruil voor de vrijlating van de Chileense communistische' leider Carvalan is vrijgelaten uit Russische gevangenschap, komt op 16 januari naar Leiden om ,de mogelijkheden voor de voort zetting van zijn biologie-studiè te bespreken. Boekovski ver-' blijft momenteel in Engeland bij' iTienden. Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „half-automatische „herenparaplu. Een mooi kadootje. als nieuw kwartaalabonnee van de adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar: naam:.... adres: woonplaats:

Leidse Courant | 1977 | | pagina 1