Personeel blaast nieuw leven Uitbundig feest van Hutspotten99 Bestuur faculteit der letteren afgetreden BEDRIJFSLEIDER VAN OEVEREN NEEMT LEIDING OVER ÜH^iBlWiïiTOH Caeciliacomplex snel restaureren Dekenaal team van Leiden geïnstalleerd RI MAANDAG 10 JANUARI 1977 LEIDSE COURANT PAGINA 3 Stola voor honderd-jarige UNIVERSITEITS-NIEUWS LEIDEN Het bestuur van de faculteit der letteren van de Leidse Universiteit is onverwacht afgetreden. Dat ge beurde nadat de faculteitsraad de bestuursvoorstellen met betrekking tot de herprogrammering van een aantal studie richtingen met vijftien tegen twaalf stemmen (bij één onthouding) had verworpen. Alleen de decaan, dr. R. S. P. Beekes, heeft zijn functie als dagelijks bestuurder van de faculteit aangehouden. Dr. Beekes die sinds 1 januari deze functie vervult, verklaarde dit vooral te doen om een aantal praktische redenen. Hij stelde zich overigens achter de drie afgetreden leden van het dagelijks bestuur van de faculteit. Een oplossing van het conflict tussen facul teitsraad en faculteitsbestuur lijkt op dit moment nog niet in zicht. Tijdens de vergadering van de faculteitsraad van letteren stond onder meer de herprogramme ring van een aantal studierich tingen op de agenda. Op tafel lag het voorstel van het bestuur de al eerder vastgestelde studie duur van met name Nederlands, Engels en Duits van vier jaar en drie maanden terug te brengen tot de door de staatssecretaris gevraagde vier jaar. De studie duur van Italiaans zou eveneens met drie maanden worden inge kort en wel tot viereneenhalf jaar. Eind vorig jaar had de faculteitsraad, onder protest van het bestuur, de langere cur- susduren vastgesteld. Onder druk van onder meer het college van bestuur en de overi gens al jaren levende wens van het faculteitsbestuur met een evenwichtig pakket herpro- grammeringsvoorstellen te ko men werd besloten de cursus duur voor een aantal studierich tingen weer aan de orde te stel len. In eerste instantie staakten de stemmen over het voorstel van het bestuur inzake Neder lands, Engels en Duits (veertien stemmen voor en tegen) Het da gelijks bestuur vroeg daarop een schorsing van de vergade ring aan. Bij de heropening er van verklaarde het bestuur de vertrouwenskwestie aan haar herprogrammeringsvoorstellen te verbinden. Anders dan rede lijkerwijs mocht worden ver wacht, viel de stemming nega tief uit voor het overigens vrij evenwichtig opgebouwde her- programmeringspakket van de letterenfaculteit. Een collectie soms kostbare oude prenten over Leiden en omgeving zijn van 15 tot en met 30 januari te bezichtigen in 't Weevershuis aan de Jan Vossensteeg 60. De prenten worden het publiek aangeboden doormiddel van een ver koopexpositie, die wordt gehouden ter gelegenheid van de officiële opening van 't Weevershuys. De ruim 80 prenten dateren uit de periode van 1550 tot 1850. Op 1 oktober 1976 werd de orderportefeuille van het uit 1898 daterende bedrijf van de heer Van der Voet definitief gesloten. Een zakelijke twist over 150.000 gulden met de bouwgigant Nederhorst vorm de de nekslag voor het 22 man tellende bedrijf. Het ministerie van Economische Zaken wilde het ontstane negatieve saldo in de boekhouding hangende de arbitragezaak niet opvullen. Zij achtte het bedrijf te klein om de werkgelegenheid veilig te stellen. „Het potje was vol gens de heren van het ministe rie op. En dat terwijl bedrij ven als Nederhorst en in het verleden ook Verolme met mil joenen guldens wel geholpen werden", zegt bedrijfsleider Van Oeveren. „Kleine firma's, die in moeilijke omstandighe den verkeren zijn blijkbaar niet belangrijk. Misschien als het bedrijf in het noorden van het land gevestigd was ge weest, dat we wel geholpen waren. Waarom tellen nu al leen bedrijven met honderden werknemers mee?" „Geef 150.000 gulden, dan kunnen onze mensen weer aan de gang", hebben we tegen het ministerie gezegd. Maar dat was blijkbaar teveel gevraagd. Men was helemaal niet gevoe lig voor het argument dat dan de werkgelegenheid behouden zou blijven, terwijl twintig mensen in de WW de staat veel meer geld kost", stelt de nieu we directeur I. F. W. van Oe veren. De voormalige bedrijfsleider Van Oeveren zag mogelijkhe den om het bedrijf onder een andere zakelijke leiding voort te zetten. Vanaf 1 oktober voerde hij onderhandelingen met zes geïnteresseerde bedrij ven. Uiteindelijk koos hij voor het Belgische montagebedrijf Antwerp Constructie NV. „Die firma kende ik al vrij lang. Hun zakelijke leiders had ik leren kennen als eerlijke men sen met een goed zakelijk in zicht. Daar had ik het meeste vertrouwen in en bovendien brachten zij een flink stuk werkgelegenheid mee", aldus de heer Van Oeveren. Het staalconstructiebedrijf Van der Voet BV verkeerde de laatste jaren in armlastige om standigheden. De orderporte feuille was te dun om nieuwe investeringen te doen en finan- De voormalige bedrijfsleider, thans directeur Van Oeveren ciële tegenvallers op le van gen. Het gat van 150.000 gul den ontnam de firma Van der Voet haar laatste adem. Qua werkzaamheden zal Antwerp Constructie BV weinig ver schillen van zijn failliete voor ganger. Staalconstructies blij ven voorlopig de belangrijkste producten van de nieuwe fir ma, maar directeur Van Oeve ren wil de afhankelijkheid van de bouwwereld in de toekomst duidelijk gaan doorbreken. De malaise in de bouwsector bleef ook voor Van der Voet niet zonder gevolgen. Het niet tij dig kunnen overschakelen op andere producten werd voor het bedrijf het begin van het einde. Heeft het bedrijf nu wel le vensvatbaarheid? Van Oeve ren: „Onze concurrentiepositie is nu veel beter, omdat we niet zo'n dure huishouding hebben. Omdat we niet voldoende gro te orders hadden was er geen goede verhouding tussen het aantal produktieve en inpro- B EN W VAN LEIDEN: Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Helena A dr. v. T. J. Overdijk en W. M. van den Brink, Linda dr. v. W. Barnhoorn en A M. J. Tabben, Tobias R. zn. v. C. Muilwijk en M. Dijkhuis. Erwin C. zn. v. C. Muilwijk en M. Dijkhuis. Richard P. J. zn. v. J. H. Raaphorst en Y. H. M. Vlaar, Marit dr v. R. P. Smit en M. J. G. van Leeuwen, Marc zn. v. N. Ravensbergen en C. van Egmond. Gehuwd: A. Orie en J. M. Turenhout. Overleden: J. de Wit geb. 1901 man, J. J. Nipius geb. 1910 gehuwd geweest met H. L. Bartels. Ondertrouwd: R. van Dijl en M. C. Allenda, R. H. Mak en K. van Oostenrijk, J. de Meij en C. H. Wolters. W. P. Ranselaar en E. A. L. de Lannèe de Betrancourt, R. Vree en D. E. J. van Dam, M. O. den Duik en C. J. E. van der Velden, H. M. de Groot en J. C. C. Lares, R. Hommes en M. P. Volker, R. M. J. Sahtoe en E. Glasbergen, R. P Schuurmans en A. J. Klapwijk. M. Zonnevylle en E. G. Derkzen, P. C. I. Westermann en B. M. Wieferich, C. J. M. Vredeveld en I. I. van der Klaauw. Economisch wel en wee Aan het Noordeinde 35 is „In den Zes Hoofden", kleinhandel in antiek, opgeheven. Aan de Hooigracht 15 wordt in het in verbouwing zijnde v.m. St. Elisabeth Ziekenhuis, de subfaculteit Psychologie en Geschiede nis van de Leidse Universiteit gevestigd. Op het Bevrijdingsplein 60 is in het Gezondheiscentrum de praktijk gevestigd van L. P. W. van Broekhuijzen, tandarts. Aan de Hooigracht 61 is de artsenpraktijk van J. H. Teeuwen overgenomen door P. J. Dersjant. Aan de Voszegge 15 is het schoonmaakbedrijf „Ideal" van M. C. van der Schoot gevestigd. Aan de Oude Rijn 25 is het kantoor van het aannemersbedrijf Burgy B.V. gevestigd. Aan de Morsweg 89 is het loodgietersbedrijf van S. P. Burger hout opgeheven. Aan de Haarlemmerstraat 270 is in een eerder leeggekomen winkelpand „Italcasa", winkel in Italiaanse levensmiddelen en wijnen, gevestigd. Aan de Munnikenstraat 75 is M. W. Hocks-Meijer, chiropodiste, gevestigd. Aan de Varkenmarkt 6 is pedicure mevr. M. C. Bousie-v.d. Kaay gevestigd. Percussie-workshop Slagwerk gaat een belangrijke rol in het LAK-theater spelen op vrijdag 14 januari. Op die dag wordt namelijk begonnen met een zogenaamde „Percussie-workshop", een workshop voor slagwerk. Met een groep trommelaars zal muziek ge maakt worden, muziek zonder melodische instrumenten, met vaste afspraken vooraf en een idee in elk stuk. In de stukken zal natuurlijk veel improvisatie voorkomen. Om een uitgangs punt voor de volgende keer te verkrijgen zal getracht worden iets vast te leggen, in het geheugen, op de band of op papier. De leiding van het meppende geheel zal in de handen van Fred Cohen liggen. Aanvang 20.15 uur. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij B'enno Boeters, Oude Vest 109a in Leiden. Telefoon 124317. Promoties Aan de Leidse Universiteit zullen deze maand acht promo ties plaatshebben te weten een in de faculteit der genees kunde en zeven in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen. De heer G. van der Kley promoveert op 19 januari tot doctor in de geneeskunde. Op woensdag 12 januari is de promotie van de heren E. Burgemeester en J. Schriever tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. De heer J. Reiding zal op 19 januari zijn proefschrift verdedigen. Op dezelfde dag promoveert de heer G. den Haan in dezelfde faculteit. Op 26 januari hebben de promoties van de heren F. Olnon, P. Dedijn en C. van 't Hof plaats in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen. Batikken Gelegenheid tot batikken bestaat er vanaf woensdag 12 januari in het Leidse Breehuys. Deze zeer oude Indische wijze van stofversieren zal drie woensdagavonden beoefend kunnen worden. Een inschrijflijst hangt in de hal van het Breehuys, Breestraat 19 in Leiden, (telefoon 071—130983). De kosten van de avonden zijn 4 per keer. Iedereen van 15 tot 25 jaar is van harte welkom. Stevenshot De Stevenshofjespolder staat centraal tijdens een bijeen komst die het CDA woensdag 12 januari houdt in de foyer van de Stadsgehoorzaal aan de Breestraat. Ir. N. Buijsert, lid van de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en de heer M. Ham, CDA-raadslid in Leiden zullen spreken over dit onderwerp. De bijeenkomst begint om acht uur. 91 Weevershuys (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Binnenkort zullen de machines van het Leidse staalconstructiebedrijf Van der Voet bv weer op volle toeren draaien. Bedrijfsleider I. F. W. van Oeveren en het personeel hebben besloten de failliet verklaarde firma onder een andere naam opnieuw fris leven in te blazen. Het bedrijf van de 68-jarige directeur Van der Voet is thans een dochteronderneming van het Belgische bedrijf Antwerp Constructie nv. duktieve werknemers. Daar door moesten wij een hoog uurloon berekenen. We gaan nu in een kleinere vorm star ten en hopen dan weer uit te groeien. We hadden het bedrijf een aantal jaren geleden, ei genlijk moeten saneren, maar dat gaat niet zo gemakkelijk als wanneer je een nieuw be drijf gaat opzetten. We hebben nu al een orderportefeuille van een ton, waarmee we het bedrijf kunnen starten. We hadden nog zoveel goede vaste klanten, die ons blindelings or ders gaven. Grote bedrijven willen echter officieel weten waar ze nu aan toe zijn. Dat vraagt een aanloopperiode. Daarna zullen we echter ook de kleine orders van het Belgi sche bedrijf krijgen, die in het verleden door hun werden uit besteed. Wat dat betreft is er dus een duidelijke samen werking", aldus de heer Van Oeveren. De bedrijfspanden, die eigen dom zijn van ex-directeur Van der Voet en nu gehuurd wor den door Antwerp Constructie BV, zullen geen verbouwingen ondergaan. De fabriek wordt momenteel schoongemaakt en opgeknapt. „Als het bedrijf eenmaal weer is gaan draaien, heb je geen tijd om het eens goed schoon te maken en hier en daar wat op te knappen. Daar is het nu mooi de gele genheid voor. Er zullen geen verbouwingen plaats vinden, maar we denken er wel aan om in de toekomst de gebou wen te gaan vernieuwen", al dus de heer Van Oeveren. LEIDEN B en w van Leiden hebben in een brief aan de Rijksgebouwendienst ernstig geprotesteerd tegen de uitstel van restauratie van het Caeci liacomplex. Onlangs deelde de dienst het college mee dat door vertraging van ambtelijke pro cedures de restauratie nog ze- .ker anderhalf jaar op zich zal laten wachten. Het complex, waarin onder meer de beroemde „Boerhaave- zaken" zijn ondergebracht, be hoort thans nog aan de gemeen te Leiden. Aanvankelijk was overeengekomen met het rijk dat het complex op 1 januari 1977 leeg zou worden opgele verd. Gedurende enige jaren waren in het complex kunste naars gevestigd. De rijksgebou wendienst zou het pand aanko pen en er het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen in te vesti gen. In zijn brief stelt het college niet verantwoordelijk te willen wor den gesteld voor eventuele cala miteiten gedurende de tijd dat het complex leeg zal staan. Het college wijst op de historische waarde van het complex, maar stelt tegelijkertijd dat het te ver wachten vandalisme en de dief stal desastreuze gevolgen zullen hebben. B en w zeggen in de brief het historische gebouw nog liever te willen slopen dat het nog langer in het beheer van de gemeente te willen laten. LEIDEN Ruim driehonderd vijftig „Hutspottèn" hebben za terdagavond in het Antonius- clubhuis uitbundig feest ge vierd. Tijdens het nieuwjaars- bal van de Leidse carnavalsver eniging vierde de leut hoogtij. De mini-dansmariekes gaven een nieuwe show weg, die zijn weerga niet kende en ook was er een formidabele imitatie van vader Abraham. Hoogtepunt van het nieuwjaars bal was de uitreiking van de Jaarorde 1976. Deze onderschei ding wordt jaarlijks door prins carnaval uitgereikt aan een or ganisatie of een vereniging die zich het afgelopen jaar bijzon der heeft ingezet voor de Leidse gemeenschap. Zo ontvingen ver tegenwoordigers van het UW en de Drie-Octobervereeniging voorgaande jaren de onder scheiding. Zaterdagavond over handigde prins Jan I de jaaror de aan de organisatoren van de Taptade 1976, de „Fourty Four Degrees". Hun vertegenwoordi gers, de heren Kwik, Teske, Sie- ra en Ravensbergen toonden zich bijzonder in hun schik met de onderscheiding. Tijdens het bal werden tevens de activiteiten van de carnavals vereniging de komende maan den bekend gemaakt. Er zal een feest in het psychiatrisch zie kenhuis „Endegeest" worden georganiseerd. Op 12 februari is er het kindercarnaval. De Leidse bejaardentehuizen zullen op maandag 21 februari dor Prins Jan en zijn Raad van Elf worden bezocht. De feestelijke carnavalsoptocht wordt gehou den op 19 februari. De optocht begint om twee uur. De uitreiking van de Jaarorde aan de „Fourty Four Degrees" Leiden/Zoeterwoude Haoge Rijndijk Onder grote belangstelling heeft bisschop dr. A. Simonis van Rotterdam gistermiddag in de kerk van O.L.Vrouwe Onbevlekte Ontvangenis (Meerburg) het dekenale team geïnstalleerd dat de plaats van dr. L. van Noort (die tot pastoor van de Ridderkerkse paro chie is benoemd) is gaan innemen. Zo bevestigde de bisschop deken Schlatmann en de pastores Van Vliet en Oomens in hun nieuwe functie. De benoe mingsbrief werd voorgelezen door pastoor Knibbe- Ier van de Haagse Schouwparochie (Maria Middela res), die de gezamenlijke pastoors van het dekenaat Leiden vertegenwoordigde. In de kerk bevonden zich behalve afvaardigingen van allerlei geledingen in het dekanaat ook vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Leiden. Leiderdorp, Oegst- geest, Voorschoten, Zoeterwoude en Wassenaar. Na afloop werd een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om het nieuwe „overkoepelende team" en de bisschop de hand te drukken. Mevr. Vis legt de honderd-jarige de sto/a om. Mevrouw A. Leeuwen-Zwijrs vierde gisteren in „De Staten hof" haar honderdste verjaardag. Ter gelegenheid van dit feit werd de jarige bezocht door burgenieester en mevrouw Vis. Namens de gemeente werd mevrouw Leeuwerke een wollen stola aangeboden. Het feest werd voorts gevierd met enkele kennissen en familieleden in de flat van mevrouw- Leewerke die in een ware bloemenzee was omgetoverd. De jarige verblijft sinds enige jaren met haar schoonzoon en dochter in „De Statenhof".

Leidse Courant | 1977 | | pagina 3