onder solarium kunt u et al niet meer stellen Oud-Internationals moeizaam langs BC Faase Donar versterkt leiderspositie nme ïakers Sskoop f appen uit een ander vaatje ISCHAUFFEUR JAN LEK BAKT ZE BRUIN OOK ROUTINIERS FEYENOORD NAAR DERDE RONDE NORTHGO-CUP J DOOR TON PIETERS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. ijERDAG 23 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT ka 1 iij)EN De derde b is in de tweede 1 Je zonder verrassin- Jjverlopen. De meest sjnbarende uitslag illde 9 1/2—1/2 over- ruing van Boskoop op ;rdor VII. Verder "Jxe Alphen III zijn plagen status kwijt h Sassenheim. en Katwijk blijven de uitdelen in de tweede A. Beide teams wonnen de derde ronde zeer tkelijk. LSG rekende 1/2—3 1/2 af met het in latienood verkerende VI. Als Ellerbroek, in en Spoor hun duide- onnen stellingen beter benut was hef zelfs ?n monsterzege gewor- itwijk scoorde zelfs 7 it tegen het ook al niet staande Voorhout. Kat- it over een vrij jeugdige beschikt overheerste gehele linie. Het duel laatste ronde tussen Kat- LSG zal wel de beslis- 1 moeten gaan brengen, was in het duel Alphen III aanzienlijk op dreef. Voorlopig heeft ïheim 6 1/2 bordpunt ;ehaald hetgeen genoeg ir de beide matchpunten. "ïeim nam hiermee de plaats over van Alphen in de tweede klasse B leen belangrijke verschui- !n waar te nemen. Phili- Alphen II en Boskoop nog altijd de kop- Boskoop dat één wed- minder heeft gespeeld Philidor VII niet meer een half punt. Heel wat ijker hadden Philidor V Iphen II het tegen resp. en Voorschoten II. Maar teams bereikten nog tijdcontrole de winst- van 5 1/2 punt Tussen trie koplopers en de rest het veld, waarvan Bode- 'n deze ronde vrij was, is [al een kloof van drie JphDunten gevormd. an Lek uit Roelofarendsveen („24, nee 25, oh t even, ik ben 26 geloof ik; ja 26") op de bus het stuur zit, denkt-ie steevast: „Ik ben blij, k deze eeuw ben geboren, want we hebben ier maar goed, in Nederland". En dan ziet Jan een hele zonnige wereld voor hem opengaan, ■iums ik durf zelfs zeggen: solaria hebben zijn bestaan sinds kort een nieuwe dimensie i/en. Sauna's ook trouwens want dat hoort ïaal bij het gezondheidspakket, dat Jan als met begeleidende uitgebreide voorlichting en ise service, tussen Haarlem, Amsterdam en jrdam op de markt aan het brengen is. Jan krijgt het bijna benauwd tussen de solariums: imorgen ben ik in de gang er zelfs over ftiikeld. Ik zit midden in een stroom bestellin- die zowat niet meer te verwerken is..." Jan Lek is het anders gewend geweest. „Wat je allemaal niet kunt meemaken: zes jaar ben ik vertegenwoordiger geweest, in textiel en later in elektri sche apparaten. Daarna ben ik buschauffeur geworden bij Centraal Nederland. Dat ben ik nog steeds. Ik werk er in ploegendienst en houd daar door veel vrije tijd over. Ik wilde ernaast iets in de handel gaan doen". Jan liep tegen een solariumfabrikant op en raak te aan de praat. Zijn Leidse accountant zei evenwel: „Jan, dat gaat fout zo, met illegaal geknoei en zo". Jan wilde recht door zee en daarom liet hij zich inschrijven bij de Ka mer van Koophandel en het belastingkantoor schonk hem Nieuw Cronestein (sinds 1919), landelijk 'Jen aan Europaweg en Vliet en graag n ontmoetingspunt vooral van heren verte- oordigers en andere reizigers, heeft zich' n in het nieuw laten steken. Ik mag wel -n, dat het café er frivoler op is geworden, •naar Piet Overdevest, die tien jaar geleden bedrijf van zijn vader overnam, is erg met gedaanteverandering die er JAn liegt. De ruimte is thans voorzien van Ipische „hang-bar", een gezellig drank-ei- J waaromheen stereo-klanken de gasten aangenaam bezighouden. Het onmisbare biljart kreeg een lichtend groen plafond erboven. De verandering kwam in een week tot stand. „Dit hebben we hier nog niet eerder beleefd", vertel de me Piet, met een nieuwe toekomst in het verschiet, ten gerieve van de vaste klandizie. Het oude bruin is toch bruin gebleven en wie zich hier thuis voelde, zal zich in het „nieuwe" Nieuw Cronestein niet bedrogen voelen. Piet kan nu ook een „diepvriesborrel" serveren: 14 graden onder nul. „Maar wel in een klein glaasje, anders word je lazarus. een BTW-nummer. Met een veilig gevoel begon Jan Lek op 1 oktober met solariums te rommelen, contacten leggen, beurzen te bezoeken. „De eer ste paar maanden was het bij na niets, maar zeg begin de cember kwam er plotseling schot in en gingen de sola riums lopen". Nu valt Jan.er zelfs over, maar met blijd schap in het hart en een ge zonde blos aangewakkerd door het privé solarium op de wangen hanteert hij binnen zijn bedrijfje „Fitness" z'n slagzin: „ge-zon-d bruin en fit met een solarium; fitness is een nieuwe na&m voor ge-zon- dheid". Het solarium is een nieuw mo deverschijnsel aan het wor den, helemaal geschikt als sta tussymbool, nadat de koelkast, de kleurenteevee, de tweede auto, de open haard alweer hun ogen uitstekende kracht hebben verloren. Het blijft nog even hameren op de gezins sauna (als je die zelf timmert, scheelt het een paar duizend jes) en nu is het solarium de luxe gezondheidszorg binnen gemarcheerd. Als je vandaag bij kennissen op bezoek kómt, kun je worden uitgenodigd even „in natura" het solarium te beproeven. De eerste keer niet langer dan 3 minuten aan elke kant, maar allengs mag het langer duren, bij die ken nissen of als je het niet langer kunt houden van af gunst bij jezelf thuis. Jan Lek: „Het solarium is een vertrouwenskwestie, er wordt veel in geknoeid. Alles draait bij mij (en een winkelbedrijf' kan nooit zover gaan)- om een zo goed mogelijke voorlichting en, omdat het een luxe pro- dukt is, ook om een luxe servi ce. Het gaat om dat brok voor lichting. Ik doe niets telefo nisch af, maar ga zelf met de mensen de mogelijkheden be praten en stuur ze daarna naar de huisarts; zonder fiat van de dokter wordt geen sola rium door mij geleverd. Het moet volkomen safe zijn met die enorm sterke hoogtezon". Het solarium levert niet alleen allerhande vitaminen en kleurt de huid bij, het solarium kan de zaak ook té bruin bakken. Zonder voorlichting en gewe tensvol releksen „verbrand je levendig" en dat wil Jan te allen tijde voorkomen. Je kunt al „solariën" voor 360 gulden (bouwpakket, dat enigszins technisch inzicht vergt van de aspirant zonneba der), maar je kunt in perfectie en esthetische vormgeving een eind verder, zo tot ruim 4000 gulden. Maar dan zit er b.v. een muntautomaat bij, erg ge schikt voor professioneel ge bruik in een schoonheidssalon. „In ieder geval moet alles au tomatisch afslaan, anders kan niemand instaan voor de even- tuele gevolgen". En dan de sauna, hè. De pu blieke sauna's schieten nog steeds als dampende padden stoelen uit de grond, zomaar ergens in huis of in de tuin. Want de mensen hebben te genwoordig meer geld, minder kinderen en daardoor een sur plus aan ruimte. Zelf bouwen ook na door Jan Lek te zijn voorgelicht komt op bijna 3000 gulden, inclusief berke takje. Maar een feit is, dat sauna en solarium niet meer te stuiten zijn. Jan Lek geeft ze nog een extra zetje en met een geruststellend gevoel, want hij wil zelfs via de Con sumentenbond te werk gaan. In dit rayon zet Jan zich hele maal in voor uw fitness. We worden voorgelicht en al steeds gezonder. Of niet soms? Splinter, Jos van der Berg en Hans Schiphorst faalden, sloe gen de internationals wel koel bloedig toe. Jan Vilerius. Leen van der Lugt, Daan Schrijvers en Piet de Vries bepaalden de score op 4—0. Nadat Schip horst nog een strafschop had gemist was het toch de beurt aan Faase om via Van der Berg te scoren (41), een tref fer die nog voor rust door Schrijvers werd beantwoord; 5—1. Halverwege de tweede helft (Jan Vink en De Vries hadden inmiddels een 6—2 stand op het bord geschoten) begon Faase toch nog aan een knappe achtervolging. Ge steund door enige man-meer- situaties liep BC Faase door doelpunten van Schiphorst, Van der Berg en Splinter de achterstand tot op een doel punt in: 6—5. Daar bleef het echter bij... Zwaanvogels en Glasbergen de Best maakten van hun duel een boeiend spektakel. Het completere Rijnsburgse team (met Will Groenendijk, John Manuputty en Piet Haasnoot als smaakmakers) werd in dit, ook door scheidsrechterlijke fouten beïnvloede treffen eerst nog wel op achterstand gezet (door Jan van Duyn), maar bouwde die achterstand regel matig om in een 1—3 voor sprong. Piet Haasnoot, Groe nendijk en opnieuw Haasnoot scoorden. Een doeltreffende solo van Jan van Duyn (3—2) bracht de spanning nog even terug. Cas Zwaan en Haasnoot haalden die er weer volledig uit: 52. Ook Pim van der Meer doelpuntte - kort voor tijd - nog eenmaal. Na een doelpuntloos tijdperk van vijfentwintig minuten (in de eerste helft werd met ges coord) sloeg de vlam in de pan bij de wedstrijd tussen Swift 't Winkeltje en Roily Gold Stippie. In tien minuten werd vijfmaal gescoord. Het leverde Swift dat voor rust door het houtwerk voor een achter stand bewaard was gebleven, een 3—2 voorsprong op die in de resterende tijd werd uitge bouwd naar een 5—2 zege. Koos van Egmond was met drie treffers de grote man bij Swift; Piet Gubler en Jan van der Reyden completeerden het totaal. Voor de Noordwijkers was het Jos Alders die als enige (tweemaal) raak schoot (Van onze volleybalmedewerker) Donar heeft z'n leiderspositie in de pro motie klasse heren versterkt, doordat het als tweede geklasseerde Leython een punt aan Tornado moest laten, terwijl Donar zelf moeiteloos Zovoc de baas bleef. Donar, dat Kasper Brussée moest missen, kwam bijzonder moeizaam op gang, maar toen de Leidse ploeg z'n opponent via een scherpe service onder druk ging zetten had het geen kind meer aan het zwak passende Zovoc. Via de setstanden 1416, 6—15 en 11—15 verzekerde Donar zich van de volle winst Een duidelijk niet in vorm verkerend Leython had het aanzienlijk moeilijker in de thuiswedstrijd tegen het Delftse Tor nado. Leython startte sterk. Nadat de eerste set met 158 was binnengesleept, werd Tornado in de tweede set op een 11—4 achterstand gezet. Toen was het echter gedaan met de Leidse inspiratie. Tornado profiteerde knap en haalde de set alsnog met 12—15 binnen waarna het eveneens de volgende set met 12—15 op z'n naam schreef. Leython wist echter tijdig het tij te keren. Onder aanvoering van uitblinker Peter Franke werd de ploeg uit Delft alsnog via de setstanden 15—10 en 15—3 naar een 3—2 nederlaag gespeeld. De succesvolle trip naar Polen lijkt de ploeg van LUSV goed te hebben gedaan. Een gemotiveerd spelend LUSV kende geen pardon met gastheer Sigma, dat alleen de derde set in z'n voordeel wist te beslissen. In de overige spelperiodes was het LUSV dat aan het langste eind trok en dat door deze overwinning weer op de goede weg lijkt te zijn (setstanden: 15-17, 8-15, 15-12 en 9-15). De dames van Leython-3 profiteerden knap van het feit dat het hooggeklasseerde DÓS in hun wedstrijd tegen de Leidse ploeg vier speelsters moest missen. Leython, dat in de service z'n sterkste wapen had wist via de setstanden 1511, 15—9, 12—15 en 15—12 uiteindelijk een 3—1 overwinning te bewerkstelligen. De dames van Haak Novo hebben het niet kunnen bolwerken in hun duel tegen koploper AV '40 uit Delft Slechts één set moest de ongeslagen ploeg van AV '40 uit handen geven. (Van onze sportredactie) NOORDWIJK De sterke „publiektrekkers" van het tweede toernooi om de Northgo-Cup, Oud-Feyenoord en de ook al oude internationals, hebben gisteravond in de druk bezette Northgo-hal ook de tweede ronde over leefd. Oud-Feyenoord zonder zichtbare spanning (8—2 winst op Siemerink) en de Oud-Internationals via een moeizaam bevochten, maar verdiende 65 op BC Faase. Kampioen Zwaanvogels daarentegen werd uitgescha keld. Glasbergen de Best klopte Van Duyn c.s. met 5—3. Leids koploper Swift 't Winkeltje tenslotte, bleef wel overeind in het sfeervolle Noordwijk. Rolly Golf 't Stippie werd met 5—2 teruggewezen. Ook gisteravond werd in de Northgo-hal weer duidelijk dat routiniers het in de zaal goed doen. Balvastheid, techniek en algemene vaardigheid; zowel Oud- Feyenoord als het team van de Internationals toonden opnieuw aan dat die onderde len van het zaalvoetbalspel knap verzorgd zijn. Alleen op tempo lijken beide achttallen te kloppen, jammer dat tegen standers Siemerink en Bow ling Faase dat gisteravond niet (of te laat) begrepen... Siemerink met name werd door de Rotterdammers volle dig zoek gespeeld. Met Jan Hordijk als meest gevaarlijke man. Fransje Bouwmeester als „onvergankelijke" spelma ker en Beertje Kreyermaat als topscorer maakte Oud-Feye noord al spoedig een show van wat een wedstrijd had moeten worden. Bouwmeester, Kreyermaat, Jerry Kruyt en weer Kreyermaat passeerden de zwak optredende doelman Jan de Ridder voor rust vier maal. Na de hervatting scoor den Kruyt en Kreyermaat (3x) de resterende Feyenoord- goals. Wim Siemerink doel puntte tweemaal tegen. Oud-Intemationals liep tegen Bowling Faase al snel uit naar een onoverbrugbaar ogende 4—0 voorsprong. Waar Douwe Siemerink-doelman Jan de Ridder voorkomt een treffer van Beertje Kreyermaat De Ridder zou overigens tegen Oud-Feyenoord wel achtmaal naar het net moeten.. 4

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5