Ontvoering Johanna Berbers opgelost Ritmeter in elke^taxi verj)licht ré Onenigheid over verhuizing PTT-ers i)lieramp oor kust Imerika VOORSTEL WESTERTERP FNV wil 7% huurverhoging oom Kantoren KVP, CH en VVD beklad BERICHT ADVERTEERDERS MAANDAGEDITIES Ongewoon druk jaar brandweer fcidóe (Bomatit teöpenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. ,-! Jnties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149.15; losse nummers: 55 cent. Woensdag 22 december 1976,67e jaargang no. 20614 Toestanden Het werktheater met acht „Toe standen" op Ned. I om 20.00 uur. Om 21.20 uur Hobokwartet. Ned. II om 19.05 uur Brief van Christakis. Om 19.30 uur Ken merk met Equador. Om 22.00 uur Amerika 200 (3). Later weer regen Aanvankelijk enkele opklarin gen en op de meeste plaatsen droog weer. maar in de middag van het zuidwesten uit opnieuw regen. Tot matig of vrij krachtig toenemende, naar zuid krimpen de wind. Maxima omstreeks 6 gr Donderdag: zon: 8.46—16.31, maan 10.05-19.56 Hoogwater Scheveningen: 4.26—16.43. laag water: 0.05—12.32. de Siciliaan Pietro Michiche, nu van Belgische nationa liteit. Beide verdachten, gaven toe Johanna Berbers bewaakt te hebben. Zij waren het ook die, samen met David Hildesheim, Johanna op weg van huis naar school bedwelmden, een deken over haar heengooiden en haar in een auto meenamen naar Soignies waar Johanna een een verlaten huis werd opgesloten. Op aanwijzing' van Murielle Florent heeft de politie dat huis nu gevonden. Er bleek slechts een puinhoop over, want in de nacht van 16 op 17 december is dit huis verbrand. David Hildesheim. die in tegenstelling tot eerdere be richten geen Nederlander is maar een Belg, heeft zijn medestanders om de tuin geleid en is er alleen met het losgeld vandoor gegaan. Op de dag van de vrijlating van Johanna, 5 december was Hildesheim door de politie nog thuis ondervraagd: maar hij bleek een goedsluitende alibi te hebben. De verdenking op Hildes heim was gevallen nadat vader Berbers in de stem van één van de ontvoerders via de telefoon die van Hildes heim had herkend. Hildesheim was een zakenrelatie van de heer Berbers en goed bekend met het wel en wee van het gezin Nadat de politie David Hildesheim had ondervraagd is deze spoorloos verdwenen. Op de avond van de vrijla ting had een prostituee het nummer van zijn auto genoteerd op de plaats waar het losgeld was betaald. INTUCKET, (AP) De onder Libe- anse vlag varende olietanker Argo rchant is tijdens een zware storm or de kust van de Amerikaanse lat Massachusetts doormidden ge- oken en heeft een hoeveelheid olie rloren. De Amerikaanse kustwacht eldt echter dat de tanker tot nu toe ennelijk nog geen grote hoeveel id olie heeft verloren", tanker liep zeven dagen geleden op zandbank. Alle pogingen om het np los te trekken bleven tot dinsdag ider resultaat. In de afgelopen da- n heeft de Argo Merchant al een- fde van zijn lading, bijna 30 miljoen ware stookolie, verloren, dag en dinsdag zijn al duizenden en met olie besmeurde zeevogels de Amerikaanse kust aange- oeld. De tanker is aan de grond in een van de rijkste Ameri- visgronden. irt na het doormidden breken van tanker vroeg de staat Massachu- :ts president Gerald Ford om bui- ïgewone hulp voor het bestrijden n de olieramp. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Wes terterp (Verkeer en Water staat) is van plan om voor eike taxi een zgn. taxameter (waarop het aantal gereden kilometers en het bedrag van de ritprijs staat aangegeven) verplicht te stellen. Hij zei dit gisteren in de Tweede Kamer tijdens een kort debatje over de door de regering voorge stelde maatregelen ter verho ging van de veiligheid van taxichauffeurs. De regering wil onder meer dat in iedere taxi een alarminstallatie (sirene en lichtsignaal), een mobilofoon en een geldkluisje wordt aangebracht. Wat dat laatste betreft, verschillen de taxichauffeurs nogal van mening. Vele vinden een „safe" een overbodige lu xe. Minister Westerterp beloofde de Kamer dat hij zal nagaan of de ver plichting tot het hebben van een kluis je nog wel gehandhaafd moet worden. Hij zal daartoe onder meer overleg voeren met de chauffeursorganisaties. Een ruime meerderheid van de Twee de Kamer toonde zich tevreden over de veiligheidsmaatregelen voor de ta xichauffeurs, zoals die door de rege ring zijn voorgesteld. Er klonken wel bezwaren (met name van WD-zijde) tegen de weigering van de regering, om taxipassagiers die de ritprijs niet willen betalen strafbaar te stellen. Ook in de taxiwereld is al vele malen om strafbaarstelling gevraagd. Minis ter Van Agt (Justitie) kwam echter het regeringsstandpunt in deze kwestie nog eens gedetailleerd toelichten (strafbaarstelling is in de praktijk niet mogelijk, omdat er geen garantie is, dat chauffeur en passagier altijd de politie in de nabijheid hebben) waarna de Kamer zich bij zijn argumenten neerlegde. Nederland kocht voor 80 miljoen bomen en kaarsen (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Ondanks de sterk gestegen kerstboomprijzen (in sommi ge delen van het land meer dan 40%) heeft Nederland voor de feestdagen ongeveer 2,5 miljoen kerstbomen ge kocht. Dat is een stijging van 25% ten opzichte van vorig jaar. Voor deze bomen werd ongeveer 25 miljoen gul den neergeteld. Het merendeel van de bomen bestaat uit Belgische en Luxemburgse fijn sparren. Er zijn ongeveer 600.000 bo men van eigen bodem op de markt gebracht. De grote schaarste als ge volg van de droogte verwacht men pas over twee tot drie jaar. Ongeveer 8% van de bomen in de huiskamers zijn kunstbomen. Ook hier keek men niet op een dubbeltje Bomen van 80 gulden gingen grif over de toonbank. Nederland heeft ook gul in de beurs getast voor de aankoop van kaarsen. Utrecht (ANP) De Federatie Neder landse Vakbeweging (FNV) heeft er bij de Tweede Kamer op aangedron gen de aanstaande huurverhoging te beperken tot het strikt noodzakelijke percentage, in ieder geval niet boven de zeven procent. Een beperking van de huurverhoging zo meent de FNV, is tevens een stimu lans tot een anti-inflatiebeleid. Als de Tweede Kamer een huurverhoging toestaat die ligt boven het strikt nood zakelijke wordt het erg moeilijk aan de werknemers dit sociaal-economi sche beleid als geloofwaardig te ver kopen, aldus de FNV. daarmee inha kend op de politieke problemen tussen een deel van de Tweede Kamer en staatssecretaris Van Dam over de per centages van de huurverhoging. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De bedrijfsleiding van de PTT houdt vooralsnog vast aan haar voor nemen om volgend jaar 170 man uit de Centrale Directie over te plaatsen naar Groningen. Zij heeft dat gisteren meege deeld aan een commissie van vertegenwoor digers uit de vakorganisaties. Deze hadden de bedrijfsleiding voorgesteld om de verhuizing achterwege te laten en in plaats daarvan in Groningen 170 nieuwe functies te creëren in nieuwe of zogenaamde groeidiensten. De bedrijfsleiding acht dit plan in ieder geval op korte termijn niet haalbaar maar zal het nog nader bestude ren. De door de vakorganisaties voorgestel de nieuwe functies zouden bekleed moeten worden door vrijwilligers uit de PTT-gelede- ren in het hele land en door Groningers die een baan bij de PTT ambiëren. Volgens KABO-woordvoerder Kwakkenbos zal in maart volgend jaar bekend zijn welke voor waarden de bedrijfsleiding aan overplaat sing van Haagse PTT-ers naar Groningen stelt. Donderdagmiddag wordt in de Cept- zaal aan de Beatrixlaan in Den Haag een bijeenkomst gehouden waarop de vakorga nisaties de betrokkenen zullen informeren over het verloop van hun overleg met de- bedrijfsleiding. Zij hebben laten weten voor de te verwachten sociale onrust geen verant woordelijkheid te kunnen dragen. Met dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement, voor u een geurig boeket bloemen van de Fleurop bloemist. 9eveer 8% van de 2.5 miljoen ""en in onze huiskamers zijn tolbomen NOTEER m i v als nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite het boeket bloemen naar: naam:i adres: woonplaats Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr 349. Leiden. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Onbekenden, hebben afgelopen nacht de kan toren van de KVP, aan de Mau- ritskade, van de VVD, aan de Koninginnegracht en van de CHU, aan de Wassenaarseweg, beklad. Zij schilderden leuzen als „Van Agt moet weg" en „Hya abortus" op deuren en gevels. Dertien geestelijk gehandicapte kin deren en een leidster zijn giste ren bij Lyon in de Rhone verdronken toen hun bus in dichte mist van de weg raakte en in de rivier stortte. Kik vorsmannen wisten tien kinderen, een chauffeur en twee begeleidsters uit het ijskoude water te redden. voor onze In verband met de feestdagen is het sluitingstijdstip voor het aannemen van advertentie-opdrachten als onderstaand gewijzigd. Voorde van 27 december en 3 januari kunnen advertenties worden aangeboden op de vrij dagen 24 en 31 december tot 's morgens 10.00 uur. lx. Let in dit blad op de ad vertentie van de Gemeen tebedrijven te Katwijk op pagina over het opne men van de meterstanden van gas. water en elektri citeit in de gemeente Kat wijk. VERGROTEN en VERBREDEN van uw knellende schoenen neus omhoog - wreef om hoog knokken inzetten enz snelle aflevering. de schoenmaker sinds 1929 Korevaarstraat 9 (onder de Luifel) Tel. 071-130175. Gewonden bij Petruskerk herstel LEIDEN Een ingesigneerd gulden. schilderij uit de zeventiende Uit het kantoor werd eveneens eeuw is vannacht gestolen uit een antiek Engels klokje ont- een kantoorpand aan de Von- vreemd. De waarde hiervan be del laan. De verzekerde waarde draagt 4500 gulden, van het schilderij bedroeg 4500 LEIDEN Twee inwoners van Leiden zijn gisteren gewond ge raakt bij herstelwerkzaamhe den aan de Petruskerk aan de Lammenschansweg. Beide man nen bevonden zich op een zeven meter hoge ladder, die door een verkeerde beweging van een: van hen kantelde. Een 42-jarige handwerksman liep vermoedelijk een bekken fractuur op en zijn 40-jarige col lega kreeg kneuzingen over het gehele lichaam. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De brandweer korpsen in Nederland hebben een ongewoon druk jaar achter de rug: er moest een record aantal keren (31.200) worden uitgerukt voor blussingswerk- zaamheden. Het vorige record stond op 24.700 maal in 1973. Ongewoon groot was dit jaar ook de schade, aangericht door bos- en heidebranden. Er ging 2.218 hectare verloren, tienmaal zoveel als in 1975. In 9.800 gevallen van brand werd opgave gedaan van de di- rekte brandschade, voor een to taal bedrag van ongeveer 380 miljoen gulden. Ook dit is een record-bedrag.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1