,De goede Herder' wil aankoop Massale huldiging pastoor v. d. Bosch Duizenden naar vieringen in de St.-Jozefkerk Herhaling onderzoek vrouwen Warmond DIEFSTALLEN IN ALPHEN P. A. de Jong onderscheiden Kind bijna gestikt in stuiver Nu al drukte voor corso '77 De ge- cente wil overgaan tot de nkoop van het complex „De »ede Herder" aan de Hoge Jndijk dat eigendom is van gelijknamige Stichting in oemendaal. Er is in de afge ven jaren, nadat de gebou- tn door de Zusters waren rlaten, veel te doen geweest i het complex. Het geraakte el in verval omdat er veel sloopt werd en zaken van tarde verdwenen. Afwisse grotere en kleinere groe- n krakers namen er bezit id en het geheel kwam in jionder kwade reuk te staan idat er een meisje dood was vonden en er ook een keer - and was ontstaan, t eigenaresse is door het ge- eentebestuur meermalen ge nen op de onhoudbare toe- ind en gezegd werd dat de bouwen dienden te worden gebroken. Het bleek alras dit voor de eigenaresse onhaalbaar was. onlangs heeft de paro- van De Meerburg in een schrijven van gelij- strekking tot de Orde ge- jneinde uit de impasse te iraken heeft het college zich t de minister van Volkshuis- isting en Ruimtelijke Orde- ng gewend om bij gemeente- Jee aankoop van het complex aanmerking te komen voor bijdrage op grond van het bijdragen reconstruc- Het deels vernielde en gevaarlijke complex De Goede Herder aan de Hoge Rijndijk. tie en saneringsplannen. Op grond hiervan kan namelijk aan een gemeente een uitke ring van 80 procent van de kosten worden verstrekt t.b.v. de uitvoering van reconstruc tieplannen, die naar het oor deel van de betreffende Minis ter daarvoor in aanmerking komen. Resultaten zijn thans binnen bestuurlijk handbe reik. Overleg met vertegen- i De toneelgroep van de NKJB in Hoogmade werd zaterdagavond beloond met jen gul applaus na de opvoering van het spel „Het kerstfeest van de Rooie" in Cultureel Centrum. Opvallend was het acteertalent en de rolvastheid van de ZOETERWOUDE Gerard van Velzen is winnaar gewor den van het jaarlijkse Kal- koentoernooi van de Zoeter- woude tafeltennis vereniging Pit '54. Bij de junioren was de eerste prijs voor Sjaak den Eisen. KORTWEG AARLANDERVEEN De plaatselijke Kath. Plattelands Jongeren, houdt morgen 21 de cember in de zaal van Jos Vergeer, haar traditionele Kerstkaartavond. Voor dit jaarlijkse gebeuren, zijn uitgenodigd, de leden van de L.T.V., L.T.B. en de K.P.J. De kaartavond begint om 20.00 uur, het inschrijfgeld be draagt 3,50. NIEUWKOOP - J. Eijs, Jac. .Eijs en G. Kuyf werden vrij dagavond herkozen in het be stuur van de Nieuwkoopse Vereniging „Ijsvermaak Zuid- fcinde". De bestuursverkiezin gen vonden plaats tijdens de ledenvergadering HOOGMADE- De Hoogma-. dese voetbalvereniging MMO houdt woensdagavond 22 de' cember in café v.d. Eng een kerstboutenverloting. De ba ten komen ten goede aan de clubkas. Verloot worden o.m. kippen, konijnen, kalkoenen en een half varken. De verlo ting begint om acht uur. HAZERSWOUDE Tafelten nisvereniging Avanti organi seert morgen 21 december in het clubhuis aan de Sport parklaan de vierde ronde van het klaverjastoernooi. Vanaf 20.00 uur worden de kaarten geschud. HAZERSWOUDE - De Ha- zerswoudse gymnastiekvereni ging Hou Vast toonde zaterdag een staaltje van haar kunnen in de Landvliethal. Alle groe pen van de bekende vereni ging kwamen aan bod; na afloop werd gesproken van een geslaagde demonstratie. KATWIJK In het parochie huis aan de Kerkstraat in Kat wijk aan den Rijn wordt mor genmiddag 21 december vanaf 15.00 uur een kerstmiddag ge houden voor de leden van so ciëteit „Katrijn". Op het pro gramma staat onder meer zang. Na afloop wordt een broodmaaltijd gehouden. LISSE De Harddraverijver eniging Lisse kende een suc cesvol jaar. Dit bleek vrijdag avond tijdens de algemene le denvergadering in 't Trefpunt. Het batig saldo bedroeg tien mille en zal worden toege voegd aan de reserves. De be stuursverkiezingen leverden geen mutaties op; ook de con tributies blijven gehandhaafd. LISSE In het Taveerne werd vrijdagavond de sjoel vereniging Lisse opgericht. De club telt sinds dit weekeinde al 39 leden die eenmaal per veertien dagen de schijven zul len doen glijden in vereni gingsverband. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de adressen Handelstraat 6 en Kanaalstraat 242. VOORHOUT Gisteravond werd een bijzonder sfeervol concert gegeven door de Voor- houtse Harmonie „St. Cecilia", onder leiding van dirigent de' heer H. Bakker, en het „Voor- houts Gemengd Koor" onder leiding van de heer T. Kranen burg. Het gemengd koor bracht een prachtig Hymne van Bellesma dat in het Kerk gebouw bijzonder goed tot zijn recht kwam. St. Cecilia had op haar programma het van Tre vor J. Ford, „Four Contrasts for Wind" en een heerlijk „Fryske Fantasie" een fanta sie over Friese Volksliedjes van de Hollandse toondichter Cees Vlak. SASSENHEIM - De Sassen- heimse afdeling van de Zonne bloem hield vrijdag in Huize de Bernardus een kerstviering voor alleenstaanden, chro nisch zieken en gehandicap ten. De viering werd luister bijgezet met een optreden van kleuters, de „zusjes van Lier" en leerlingen van de St. Anna- school aemond In samenwerk- met de gemeente, de plaat- Mjke huisartsen, de UW en f Vereniging voor Gezoud- hdszorg Warmond, zal in fe- fuari 1977 het Leidsch Clytho- fKisch Laboratorium het her- ïlingsonderzoek op baarmoe- frhalskanker uitvoeren. 'e zeer grote opkomst in 1975 het kennelijke belang dat de [armondse vrouwen aan dit on- Eïoek hechten, geven de orga- atoren de zekerheid, dat ook 't onderzoek weer een succes zal worden. Toch willen de or ganisatoren vooral degenen die vorige keer om diverse redenen (vakantie, onbekendheid met het onderzoek of niet geïnteres seerd) niet aan het onderzoek hebben deelgenomen, wijzen op het preventieve belang van het onderzoek, dat vroegtijdige ont dekking van afwijkingen vrijwel 100 procent genezingskans Alle Warmondse vrouwen tus sen 25 en 65 jaar ontvangen vanaf medio januari 1977 een woordigers van het ministerie heeft tot resultaat gehad dat indien voor 1 januari tot aan koop door de gemeenteraad wordt besloten de voormelde rijksbijdrage zal worden toe gekend. De totale verwervingskosten ad. 2.130.000 exclusief rente en 2.611.806 inclusief rente kunnen dus gekort worden met 80%. Volgens het in 1961 goedgekeurde bestemmings plan „Hoge Rijndijk" heeft het gebied de bestemming „bijzon dere bebouwing". Dit houdt in dat daar uitsluitend gebouwen voor de publieke dienst of daarmee door B. en W. gelijk te stellen inrichtingen als een kerk, een school, een vereni gingsgebouw e.d. elk met ten hoogste één daarbij behorende dienstwoning. Bij het gevoerde overleg is medegedeeld dat het college de realisering van een geheel nieuw bestemmings plan voor ogen staat. Aankoop met rijkssteun biedt een reële mogelijkheid om een woningplan te realiseren dat uit planologisch oogpunt in de woongemeenschap Hoge Rijn dijk zal passen. Het kan wor den beschouwd als het sluit stuk van de woningbouw in dit deel van de gemeente. Naast het nuttig effect in de vorm van het verhoogde woning- voorzieningenpeil zal in dit ge val zeker sprake zijn van een belangrijke verfraaiing. Mgr. Simonis tijdens de eucharistievieringen NOORDWIJKERHOUT - De Sint-Jozefkerk trok zaterdagavond en zondagmorgen een ongekend grote hoeveelheid bezoekers. Zowel zaterdagavond als zondagmorgen werd een eucharistieviering ge houden met de bisschop van Rotterdam, dr. A. J. Simonis als voorganger. Zaterdagavond werd de bisschop geassisteerd door de deken van de Bollenstreek de heer J. Schoonebeek en de pastoor van de Jozefkerk de heer Th. van Steekelenburg. Zondagmorgen werd de bisschop wederom geas sisteerd door de heer Van Steekelenburg en door diens voorganger emeritus-pastoor F. Holthuizen, die nog steeds in Noordwijkerhout woont. Onge veer 1900 mensen brachten een bezoek aan de beide eucharistievieringen, die werden begeleid door diverse koren van binnen en buiten de parochie. Vanaf 9 december wordt in de Jozefparochie feest gevierd ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. De festiviteiten beleefden het afgelopen weekeinde het hoogtepunt. De tentoonstelling in de kerk en de sacristie van oude gebruiksvoorwerpen en fo to's trok weer enige honderden bezoekers. In het jeugdhuis werd een jeugdkermis gehouden, die druk werd bezocht. Gisteravond werd in de recrea tiezaal van de Sint Bavo een grote feestavond gegeven, die evenals vorige week zo'n 600 bezoe kers trok. Diverse muziek- en drumverenigingen, zang- en toneelvereniging gaven daar een uitvoe ring. De avond werd besloten met een groot bal. HAZERSWOUDE Zaterdagmorgen is de uitbreiding van de O.L.V. van Banneux school in de Hazerswoudse wijk Rhynen- burch officieel in gebruik genomen. Door het lot daartoe aangewezen verrichtte de leerkracht J. A. Peil de openingshandeling: hij gaf water aan de cactussen in het tuintje binnen de muren van de nieuwe aula. De leerlingen van de negenklassige school (de prognose is dat dat een achtklas- sige wordt) wacht na de Kerstvakantie nog een festijn ter gelegenheid van de ingebrui kneming van de nieuwe ruimten die hen ter beschikking staan: een aula, een lokaal ten behoeve van het vak handwerken en lokaliteiten voor leraren en de leider van deze basisschool. Het werk werd door aan nemingsbedrijf Boers uitgevoerd naar een ontwerp van architect P. Roelands; de ge meente stak 400.000,- in het project De voorzitter van de stichting R.K. scholen Hazerswoude-Rijndijk/Koudekerk aan den Rijn, drs. F. v.d. Meer, benadrukte dat voor de realisering van de plannen een goed contact tussen schoolbestuur en b. en w. had bestaan. Onderwijszakenwethouder P. v.d. Werf onderstreepte deze woorden, vooral omdat aanvankelijk de vraag rees of het plan niet al te ambitieus was. De inspecteur lager onderwijs J. Fonhof prees Hazerswou- de gelukkig nu de problematiek betreffende de scholenbouw langzaam maar zeker is opgelost. De voorzitter van het oudercomité, It van Mil, overhandigde enkele geschenken en verzocht het lerarenteam om een lijstje van nog levende verlangens. Het hoofd van de school J. F. de Bakker prees zich geluk kig dat in de hal van het schoolgebouw een kunstwerk van Rolf de Brouwer zal worden geplaatst Architect P. Roelands stelde een wandkleed in het vooruitzicht. Aannemer K. Boers op zijn beurt deed de school de waterput cadeau. Aan het slot van de bijeenkomst herinnerde voorzitter v.d. Meer eraan dat ook de proble men rond de Pius X-school (eveneens ressor terend onder het beheer van het stichtings bestuur) aandacht vragen. Hoe deze moeten worden opgelost, staat hem en zijn collega bestuursleden echter nog niet duidelijk voor de geest. NOORDWIJK De Noordwijkse gemeenschap bracht zaterdagmiddag in het „Hof van Holland" een massaal huldebetoon aan pastoor P. A. van den Bosch, die het feit herdacht, dat hij veertig jaar geleden in de kapel Theologicum te War mond tot priester werd gewijd. Zijn receptie groeide uit tot een manifestatie van waardering en sympathie, waarbij de jubilaris honderden en nog eens honderden gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Onder de schier einde loze rij receptiegangers, die door de perfect leiden de ceremoniemeester Van Leeuwen herhaaldelijk moest worden onderbroken, bevonden zich tal van prominenten uit kerk en wereld, zoals het gemeen tebestuur van Noordwijk onder aanvoering van burgemeester mr. J. M. Bonnike, deken Schoon- derbeek, predikanten van de andere plaatselijke kerken, tegenwoordige en vroegere collega's en medewerkers van de pastoor, vertegenwoordigers van talrijke organisaties en een schare parochia nen. Talloze geschenken en bloemen waren even zovele stoffelijke blijken van hulde en waardering. Het parochieel dames- en herenkoor onder leiding van dirigent C. Borger zong de jubilaris toe, het Fanfarekorps „Excelsior" bracht hem een serena de, en tenslotte gaf ook de carnavalsvereniging „De Noortukkers", compleet met Prins Vfibo de Eerste en Prinses Rosalinde, acte de présence. Men bood pastoor Van den Bosch de hoogste onder scheiding-van de vereniging aan: het erelidmaat schap en de benoeming tot Groot-Noortukker 1977. De jubilaris kreeg hiervan de oorkonde en boven dien werd hem door de vereniging een fraaie ets van het oude Lindenplein aangeboden. Illllllllillllllll ALPHEN AAN DEN RIJN - In een meubelzaak aan de Hooft- straat, is tijdens het afgelopen weekend, een kassa leeggeroofd. De diefstal werd gepleegd door 3 jongens en 1 meisje, vermoe delijk tussen 16 en 22 jaar oud. De jongelui, gekleed in korte zwart lederen jasjes, wisten te ontkomen met 650,—. Door een ruit in te trappen van een service-station aan de Prin ses Irenelaan, wisten onbeken den tijdens het afgelopen week end binnen te komen. Uit een van de geparkeerde auto's werd een elektronische zakrekenma- chine met een waarde van 600,— ontvreemd. oproepkaart, waarop datum en tijdstip van het onderzoek ver meld staan. Ook degenen die jonger zijn dan 25 jaar of ouder dan 65 jaar kunnen desgewenst deelnemen. De onderzoeken zul len weer plaatsvinden in het Wijkgebouw, Herenweg 77, op zeven achtereenvolgende woens dagen, te beginnen woensdag 2 februari. Met het onderzoek zijn maximaal 15 minuten gemoeid en de wachttijden zullen weer minimaal zijn. De dames kun nen desgewenst kleine kinderen even meenemen. President-directeur van de Koninklijke Sanders Fabrie- van Vlijmen, de gemeente waar het 125-jarig bestaan ken, P. A. de Jong is benoemd tot ridder in de orde van deze Leidse fabrikant van onder meer zeep en van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem cosmetica werd gevierd, uitaereikt door buraemeester mr. L. M. N. Schwetzers SASSENHEIM - Kordaat ingrijpen van de Sassen- heimse politie heeft gister middag vermoedelijk het leven gered van een 4-jarig jongetje, dat dreigde te stikken in een ingeslikte stuiver. De politie werd gealar meerd toen het zoontje van een van de serveersters-van het Chinese restaurant aan de Hoofdstraat in ernstige ademhalingsmoeilijkheden verkeerde. Een van de agenten hield het kind on dersteboven en klopte het ferm op de rug. Hierdoor lukte het de stuiver uit de slokdarm te verwijderen. Samenzang in Nieuwkoop NIEUWKOOP - Vanavond wordt in de Gereformeerde Kerk in Nieuwkoop een kerst- samenzang gehouden met mede werking van diverse koren. De aanvang is 8 uur. De organisa tie is in handen van het Beraad van Kerken te Nieuwkoop. De Interkerkelijke Diakonale werkgroep binnen dit Beraad organiseert tevens op de Eerste Kerstdag een Kerst-In in de Pie- ter de Graafschool aan de La- rixstraat. Vanaf 's morgens 11 uur tot 's avonds 10 uur staan de deuren open voor iedereen, die een ander wil ontmoeten en bezig wil zijn in het teken van het Kerstfeest, het feest van de verbroedering. Om 2 uur is er een demonstratie volksdansen, om half drie in de R.K. Kerk het z.g. „Kindje wiegen". Het R.K. Jongerenkoor geeft 's middags om half 4 een zanguit voering met samenzang van be kende kerstliederen. Tussen 5 uur en 8 uur is er open Huis met wat muziek, wat eten en wat drinken en ruimte voor dis cussie. Tussen 8 uur en tien uur film, muziek enz. De „Kerst-in" wordt besloten om 10 uur 's avonds met een samenzang rond de vijver van het bejaardencentrum Aar en Amstel. De gehele dag is er verder ruim te voor creatief, voor crèche, spelen en er worden diverse kin derfilms vertoond. Het is dit jaar de eerste keer dat een „Kerst-in" in Nieuwkoop wordt georganiseerd. Brutale inbraken in Sassenheim I SASSENHEIM - Vier brutale I inbraken werden vrijdag op j klaarlichte dag gepleegd in Sas- senheim. .Woningen aan de I Heemstrastraat, Zandslootkade j en tweemaal de Irenestraat I werden bezocht. Bij elke wo- I ning werd een achterdeur ge forceerd. De inbraken zijn vermoedelijk gepleegd door twee jongens van ongeveer 13 tot 16 jaar. Het tweetal werd op diverse plaat sen door omwonenden gesigna leerd toen zij aanbelden. Waar het tweetal geen gehoor kreeg werd waarschijnlijk ingebroken. Getuigen worden verzocht zich te melden bij het Sassenheimse politiebureau, tel. 19029. LISSE De V.V.V.'s in de bollenstreek, die bemiddelen bij het onderbrengen van toeristen bij particulieren, hebben nu al gemeld dat ze geen bedden meer hebben voor het weekend van het bloembollencorso op 23 april. Men heeft reeds een aantal aanvragen doorverwezen naar andere plaatsen in Noord- en Zuid-Holland. V.V.V. Lisse vermoedt dat het weekend van 1 mei ook bijzonder veel drukte zal geven, want ook daarvoor boekten de Duitse reisbureaus veel meer dan in de voorgaande jaren. BANDAG 20 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PACINA 5

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5