Nederlandse vrouw gaat minder naar de kapper dan buitenlandse Winterkost met casselerrib Van alle markten thuis WENST U PRETTIGE FEESTDAGEN VAN^IUIsfruiT j Geen bladeren afbreken van Madagascarpalm Korte bontjasjes zijn erg in trek MAANDAG 20 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 4 De Nederlandse vrouw gaat veel minder vaak naar de kapper dan de buitenlandse. In 1975 bedroeg bet percenta ge 19% van alle vrouwen (bo ven de 12 jaar), die meer dan 12 keer per jaar de haren in de kapsalon liet verzorgen. In België ligt dat percentage op 56%, in Engeland op 33%. 46% van de Nederlandse vrou wen gaat tenminste 6 maal per jaar naar de kapper; in België kapper Ko. is dat 71%, in Engeland 44%. 1 cv» i__ j„ keer per jaar de kapper; de cijfers voor België en Enge land zijn resp. 29% en 39%. In 1970 waren er nog 6390 dames- en gemengde kapsalons in ons land. In 1974 verminderde dit aantal met 9% tot 5840. In 1975 vloeide daarvan weer bijna 4% af tot een totaal van 5635. In 1976 ging de daling minder snel. Ten opzichte van 1975 sloot „slechts" 2% zijn deuren en kwam het totaal op 5220. De verwachtingen zijn dat eind 1977 er nog ca. 5400 da mes- en gemengde kapsalons over zullen zijn, wat neerkomt op een dalingspercentage over 1977 van 2%. De voornaamste oorzaak van de toenemende belangstelling voor de kapper lijkt de verandering in de haarmode, het accent op „cou pe" en de groeiende vraag naar „brushing", de nieuwe manier om een watergolf in te zetten zonder dat daar krullers aan te pas komen. Ook het gebruik van de föhn om de basiscoupe in het gewenste model te brengen lijkt een fac tor. Alle aanbiedingen geldig t/m vrijdag 24 december De Madagascarpalm, groeiend in steppen en woestijnen, heeft een bijzonder soort afweer middel. De scherpe stekels houden knabbelend gedierte, dat de stam wel lust, op een afstand. Veel planten hebben een eigensoortige be scherming. Ze vertonen een schutkleur, stin ken of prikken. Behalve de stekels blijft het verder oppassen met de Madagascarpalm, die grote bloemen kan krijgen als ze 2 m hoog is (zeer zeldzaam), want ze is giftig. Bij afbre ken van blaadjes scheidt de plant een gevaar lijk melksap af. Dieren kennen meestal de eigenschappen van planten intuïtief. Geen poes zal eten van de „Diefenbachia" een zeer giftige bladplant; kinderen hebben deze inge bouwde waakzaamheid niet Zet de plant dus op een voor hen onbereikbare plaats. Ze is een gemakkelijke huisgenoot vraagt weinig water tegen de winter als ze blad verliest, maar geef haar nooit kunstmest Gedroogde koemest werkt langzamer, dus natuurlijker in en de Madagascarpalm (van 9.50 - 25) is een bij uitstek natuurlijke plant Daarom is ze dan ook zo sterk en. mooi. Rond Mei komt er weer leven in de brouwerij, ze gaat uitlopen en verheugt de bezitter(ster) met weelderig blad. voor 2 personen. 200 gr. gekookte ham 100 gr. casselerrib 250 gr. champignons 1/21. melk 50 gr. boter of margarine 50 gr. bloem eetlepel gehakte peterselie halve citroen, zout, peper, 1/2 vlees bouillonblokje Allereerst componeren we een witte saus, zo glad als olie en zo stevig dat de lepel er met moeite doorgaat Aan dit pap je voegt men het halve vlees bouillonblokje toe. Was terwijl het mengsel 5 minuten trekt) de champignons en snijd ze in plakjes. Deze goudbruin bak ken in boter, maar wel zorgen dat ze door en door gaar zijn. Vlam iets hoger zetten, zodat ze nog meer kleur aannemen. Kruiden met zout peper en citroensap en de champignons in de saus laten glijden, plakken ham en - opgerold casselerrib (eventueel i rijen op elkaar) in een vuui vaste schotel vlijen en hiel behoedzaam de saus over heen' spreiden. Peterselie geeft hel groene vleugje. Schuif schotel in een matig waj oven en laat het kostje in t half uur tot drie kwartiei! warm worden. Opdienen met puree of rijst en kropsla. Het straatbeeld onthult dat korte bontjasjes van eenvoudige bontsoorten er erg leuk uit kunnen zien. Er zijn nogal wat combinaties van geverfd konijn, een soort lappendeken in zwart, beige, grijs, bruin. Voorts lopen er met nerst- blousons rond met tricotmouwen, boord en kraag en sportieve jacks van IJslands lam of Swakara met suède... Swakara is een geregi streerd handelsmerk en tevens een verzamel naam van het bont van Karakulschapen, die in W. Afrika worden gefokt. De regering moe digt nu een produktie aan van wit, grijs en bruin Swakara. Momenteel is dit bont toonaan gevend op de bontmarkt. De huidige produktie is 5.5 miljoen pelzen per jaar verkocht via Londense veilingen en sinds enkele jaren ook via bontveilingen in Kopenhagen. De blouson van wolf is weer sjieker en duurder, evenals de welige vossen jasjes. Bijgaande een paar trendtekeningen van Bea de Roo. Lange Swakara jas met nonchalan geknoopt ceintuur en banan van trico naast een blouson van tricot met nerts Swakara laat zich soepel verwerken. Hier ziet u er een poncho van. Russische stijl, muts, mof en jasje van roodvos. „Bouwen" en „Wonen" staat in het middelpunt van de belangstelling. Om op ac tieve wijze de huizenconsu ment te helpen bij aankoop en zelf verbouwen, opent het Bouwcentrum, Rotterdam (Weena 700) voorjaar 1977 een „Informatiecentrum Eigen Woning". Het bedrijfsleven neemt zoveel mogelijk aan de ze activiteit deel. Uitgangs punt is, dat vrijwel alle parti culieren (200.000 in de periode mei 1977 tot en met april 1978), die een hypotheek af- sluiten*of een woningverbete ringskrediet opnemen koste loos bij dit centrum kunnen informeren. Ze krijgen dan van de (bank)lnstelling, die hypotheek of krediet geeft, een exemplaar van het,,Bouw centrum Bouwkompas" met daarbij behorend boekje „Pro- duktieinformatie". Wie meer wil weten tel. 010-116181, toe stellen 2096, 2093, 2091. In samenwerking met de Schweizer Hotelier Verein heeft de Zwitserse Invaliden- bond (SIV) een hotelgids voor gehandicapten uitgegeven, waarin adressen en pensions, die alle op geschiktheid voor gehandicapten zijn gecontro leerd (aantal treden, stoepjes, deurbreedte). De brochure kan gratis worden aange vraagd bij SIV Fro burgstras- se 4, 4600 Olten. Honderdduizenden mensen in Nederland hebben de bob by super acht speelfilms te kopen om ze thuis in een ei gen „theatertje" te vertonen aan kennissen en vrienden. Momenteel zijn er in Holland 700.000 smalfilmprojectoren. Voor ben is Film-van-de- maand-club „Filmsoos" opge richt Iedereen kan lid wor den van de „Filmsoos" tegen inschrijvingsgeld van 10,-, waarvoor men documentatie ontvangt Bovendien krijgen de leden extra aanbiedingen van films waarvoor hun lid maatschapsgeld een aanbeta ling is. Bij aflevering ontvan gen zij kortingbonnen voor films die boven de 50,- kos ten (elke film beeft eigen aan tal bonnen i 1,- naar gelang kwaliteit en lengte.) Van Stan Laurel en Oliver Hardy films van 5 minuten tot 1 1/2 uur van 8.95 - 300,-. Verkorte „Sound of Music" (20 minuten draaitijd) 125,-. (Gekuiste) „Angelique" zelfde prijk Koopverplichting is er niet. Bij elke film wordt inhoud- beschrijving gegeven. Een nieuwe afdeling filmmuziek en geluid staat op stapel om dat er veel vraag is naar ori ginele soundtracks. „Filmland" Aerdenhout, teL 023-245022 (zie foto) Nieuw in ons land is de Dental Shop Nederland, een boetiek waar men sedert kort alles kan kopen voor mond- verzorging. Harde, grote, zachte borstels, met of zonder rubber tipje, verschillende soorten fluortandpasta'a Plakverklikkers en voorlich tingsmateriaal om de mond plakvrij te houden. (Sommige drogisten hebben een eigen „dental hoekje".)

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4