ntrekkelijk spel Mercasol met Belgische ploeg Blitz-kersttoernooi Philidor onttroont LSG HSMSB JAN FASE BLIJFT KOPLOPER TAEKWONDO-DEMONSTRATIE IN RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE LKV De Spartaan stapt 1977 ongeslagen binnen 103-94 VERLIES BIJ PIONEER: erteam It BIJVERDIENSTE GEZOCHT? Basketbal Dammen Van onze schaakmedewerker LEIDEN Het jaarlijkse zestallensnelschaakkamploenschap van de LSB Is dit jaar bijzonder gemakkelijk gewonnen door Philidor. ZIJ doorbraken hiermee de hegemonie van LSG dat al drie maal achtereen gewonnen had. Het succes van Philidor werd compleet gemaakt door De Graaff die met 14 uit 14 topscorer werd In de hoofdklasse. Philidor is van meet af aan onbe reikbaar geweest. Elke ronde weer werd de voorsprong op LSG met één of meer bordpunten vergroot. Hoogtepunt was de 12—0 overwin ning op het tweede team. Ook LSG behaalde één keer de maximale score en wel tegen het veel te zwakke Leiderdorp. Hierbij moet wel rekening gehouden worden met het feit dat Leiderdorp een eerste en LSG een hoofdklasse- ploeg is. (Beide ploegen waren in één poule ondergebracht). De slot wedstrijd tussen Philidor en LSG bracht niet hetgebruikelijke beeld. LSG. dat Henk Smout en Wichers duidelijk miste werd eenvoudig van het bord af geveegd. Met 9—3 maakte Philidor duidelijk wie de sterkste was. Het kampioensteam bestond uit Piet Bakker, Joop Pi ket. John v.d. Wiel. Ad v.d. Berg. De Graaff (14 uit 14) en Peter Gelpke. Net zo oppermachtig als Philidoi in de hoofdklasse was Lisse in de eerste klasse. Dit team presteerde het zelfs twee hoofdklasseploegen. LSG II en Philidor II, achter zich te laten. LSG II werd zelfs versla gen. Vooral eerste bord speler Rob v.d. Aardweg viel op met een 10 uit 14 score. Hiermee was hij de 'beste speler in de eerste klasse. In het team zaten verder: Lommer- se. Kamps. John van Dijk, Guus van Dijk en Van Hal. De eindstand in de eerste poule is: 1, Philidor 75 (uit 84); 2. LSG 60 1/2; 3. Lisse 43 1/2; 4. LSG II 43; 5. Philidor II 41; 6. Noordwijk Schaken 29 1/2; 7. Philidor III 27 1/2: 8. Leiderdorp 16. Heel wat spannender ging het toe in de tweede klasse. Drie teams. Katwijk, Lisse II en Philidor IV bleken van gelijkwaardige sterkte te zijn. Zo won Lisse II met 8 1/2—3 1/2 van Katwijk, won Phili dor IV met 7 1/24 1/2 van Lisse II terwijl Katwijk op zijn beurt weer won van Philidor IV. De uitslagen tegen de overige vier ploegen moesten daarom de beslissing bre- gen. Hierbij bleek Katwijk het mak kelijkst te scoren. De eindstand is: 1. Katwijk 54; 2. Lisse II 53; 3. Philidor IV 51 1/2; 4. Rijnsburg 46; 5. Koudekerk 46; 6. LSG III 44; 7. Sassenheim 41 1/2. Philidor trok zich terug terwijl Van Ingen Sche- nau (Philidor IV) topscorer was met 13 uit 14. Ook in de derde klasse was weer een team duidelijk te sterk voor de rest. Leithen dat in de gewone competitie niet helemaal aan de favorietenrol voldoet was hier wel op dreef. Met niet minder dan 12 punten voorsprong op Leiderdorp II werd de eerste plaats bemach tigd. Hierna volgden Katwijk II 53; Leithen II 48. Noordwijk Jl 47. Val kenburg 37 1/2. Voor de organise rende vereniging Rijnsburg was het jammer dat o.a. Alphen en Voorschoten maar ook de vice- voorzitter van de LSB op deze bijna traditionele „rëunie"ontbra- ken. Gewichtheffen eens anders geweest. Weken achtereen za gen de trouwe supporters met afgrijzen aan, hoe weer een wedstrijd uit handen werd gegeven. Weer een winnend lijkende voor sprong werd verknald. Maar het is al eens eerder gememoreerd: Mercasol speelt het beste, wanneer het te gen een achterstand aankijkt. Dan is de durf er, die zo vaak ontbreekt. Zo was het ook zaterdag. Vooral een peter Kop (17 punten) toonde lef en het geldt zeker ook voor Peter Paulides, die zich in een half jaar tijd heeft ontwikkeld tot een volwaardig eredivisiespe ler en zich er niets van aantrekt, of er nu een derde keus of een Jan Sikking, een Billy Taylor tegenover hem staat. Hij kreeg dan ook van Hennie Blom geen moment rust en was daarmee met Kop de enige. Vanaf de eerste minuten werd er veel ges coord, 18-18 na even vijf minuten zegt voldoende. Toen verloor Mercasol echter even het zicht op de situatie. Een foute pass van Kop, één van Paulides en een interceptie van Taylor zorgden voor 24-18. Op dat moment leek de wedstrijd beslist. Pioneer liep langzaam uit naar een voorsprong, die bij rust elf punten bedroeg: 54-43. Kort na de hervatting ging het verschil zelfs snel naar de 18 punten en dachten beide coaches dat het bekeken was. Jan Bruin zette zijn tweede keus in het veld en Hennie Blom haalde eerst Bell en later Bartolome naar de bank. De spelverdelers Hoeksema en Paulides hadden hun nieuwe tegenstanders (respectievelijk Sideris en Rijks) echter in de zak en konden scoren. Zij brachten Mercasol terug in de wedstrijd (87-80). Bruin viel snel terug op zijn routiniers Woudstra en Sikking, maar de spanning bleef. Vrijwel elke Merca- sol-aanval was raak, maar omdat ook Pio neer niet faalde bleef het verschil rond de tien punten hangen, om uiteindelijk op ne gen te worden bepaald: 103-94. Scores Mercasol: Bell 30 (8 rebounds), Bartolome 27 (15), Kop 17 (10), Hoeksema 10, Paulides 8 en Ruysenaars 2. schotper centage: 54%. Topscorers Pioneer: Taylor 33, Woudstra 24 en Rogers 16. Schotpercentage: 48%. LEIDEN In het kader van de huidige Korea-tentoonstelling in het Rijksmu seum voor Volkenkunde werden gisteren twee demonstraties gegeven van de uit dit land afkomstige vechtsport Taekwon do. Instructeur Hur Heung Taek, zesde dan en viermaal kampioen van Korea, toonde voor het hevig geïnteresseerde publiek basistechnieken, opeenvolgingen van aanvals- en verdedigingstechnieken, geformaliseerd sparren, verdediging te gen een gewapende aanval en breektes- ten (zie foto). Van onze krachtsportmedewerker LEIDEN Ds gswlchtheffsrs vsn LKV Ds Spartaan hebben 1976 succesvol sfgesloten. Ondanks het ontbreken van John ten Brin- ke (knieblessure) en Arte Swa ge r» (ziekte), die vervangen wer den door respectievelijk Sam Holswilder en Bart Zwart, zetten zij ook de laatste competitiewed strijd van dit Jaar In winst om. Het sterk opkomende Simpson KDO uit Den Haag bood zaterdag middag in het Leidse krachtsport centrum aan de Kaarsemakers- steeg verrassend veel tegenstand en de Hagenaars bleven uiteinde lijk slechts achttien kilogram ach ter bij hun opponenten. LKV De Spartaan verwerkte in totaal 790 kilogram (netto), terwijl voor Simp son KDO 772 kilogram genoteerd kon worden. Door een ongunstige factorrekening begon LKV De Spartaan de wedstrijd met een achterstand van ruim honderd kilo gram. Voor de veel lichtere Haagse ploeg was de factorrekening 0,776 en voor LKV De Spartaan 0.715. Die handicap hadden de Leidse gewichtheffers echter snel over wonnen. Reeds na het onderdeel trekken was de achterstand omge bogen in een voorsprong van 6 kilogram. Wat betreft het aantal fouten beurten hielden beide ploe gen elkaar redelijk in evenwicht. Voor de leden van LKV De Spar taan werden drie pogingen ongel dig verklaard, terwijl de atleten van Simpson KDO vijf maal vergeefs het plankier bestegen. Pweoonilke uitslagen: LKV De Spar taan. Fred Marijt: trekken 77,5 kilogram - stoten 97.5 kilogram; Ban Zwart 90 - 115; Sam Holswilder 100 - 130; Herman Filippo 110 140; Dirk van 't Riet 106 -140. Slmpeon KDO: F. Hage 70 - 95; A Kiess 90 - 82,5; F. Hertogs 90 - 115; J. Kommers 90 - 110; N. van Mens 112.5-150. PA.GINA 21 basketbalmedewerker Het was alsof ze allemaal de hoog wilden houden. Want het allemaal een beetje bl| Ploneer-Mercasol. Die hoge (103-94), de weinige persoonlijke het zondermeer aanvaarden van van do heren John Barrett Dat „lief zijn voor me- gelukkig wel in een bas- die het aankl|ken meer dan en de bijna duizend toeschou- Delfts® Butthofhal bleven dan tot het laatste fluitsignaal. tijken meer dan waa'rd. Ook van ant. En dat is de laatste tijd wel „RAG" de Graaf; topscorer van Philidor. (Van onze dammedewerker) LEIDEN In de finale van het damkampioenschap van Leiden blijft Samen Sterkspeler Jan Ta- se de ranglijst aanvoeren. Paaa moet die eerste plaats welis waar delen met zijn clubgenoot Albert Hulsman en de Ri|nsbur- ger Gert Cederhout maar Fase heeft óén wedstrijd minder ge- apeeld. Gert Cederhout had da leiderspositie van Fata ovar kunnen nemen, maar da haar sonde kampioen strandde op LDG-apeler André van der Kwar tel, die hij een remise moest toestaan. Albert Hulaman her stelde zich van aan zwakka start In deze flnalegroep en ra kende op gedegen wijze af mat de Katwi|ker Arend van Beelen, die nu puntloos onderaan blijft staan. Nationale hoofdklasse- speler Jan Paaschler vergiste zich In de kracht van Joop Bur- gertiout en moest de Rl|nsbur- ger de volle winst laten. Stand na drie ronden: Jan Fase 2—4, Gert Cederhout 3—4, Albert Huisman 34, Joop Burgerhout 3—3, Jan Passchier 2—2, André van der Kwartel 3—1, Arend van Beelen 2—0. LEIDSE COURANT teem bij onze zuiderburen speelt Rimelago vanaf nu in de tweede afdeling (van acht ploegen) en een plaats bij de eerste vier is dan voldoende om volgend jaar te mo gen meedoen met de grote jon gens (Maes Pils, IJsboerke, enz.). Dat Rimelago naar Nederland komt, heeft Blitz te danken (of te wijten) aan het zeer- late afzeggen van Buitoni, dat een Zweeds toer nooi verkiest boven dat van Blitz. Nu is dat wel logisch, omdat men in Voorschoten allemaal bekende tegenstanders (er komen vier ere divisieclubs) zou ontmoeten, maar een club met zoveel ervaring met het eigen Nieuwjaarstoernooi zou moeten weten, hoe vervelend het is als één ploeg kort voor het toernooi afzegt. Denk alleen maar aan de huis-aan-huis-folder en de raambiljetten die al kant en klaar zijn. Het staat echter als een paal boven water, dat het achtste Blitz Kerst toernooi nauwelijks verzwakt zal zijn door het weg blijven van de Haarlemse ploeg. De andere deel nemers staan garant voor een dag je topsport op 26 december in „De Vliethorst". Bekerhouder Pioneer/Punch) komt met de volledige ploeg. Dus met de Amerikanen Taylor en Rogers. En de Nederlandse stopspelers Woudstra, Van Helfteren en Sik king. Dan is er ook Arl» Reizen, dat het debuut zal vieren van zijn nieuw aangetrokken Nederlandse Ameri kaan Ketty Huetink en vooral voor spektakel kan zorgen via Ameri kaan Jim Moore. Mercasol/Lelden komt ook al met een nieuwkomer. Roy Leysner zal zijn eerste wedstrijden voor de Blom-ploeg spelen. Naast natuur lijk de Amerikanen Bell en Bartolo me. Het debuut bij Delta Uoyt vindt plaats op de bank, waar vanaf tweede Kerstdag niet langer Steve Powel, maar ex-bondscoach Egon Steuer zal zitten. Ook de Amster dammers komen met de volledige ploeg. De Belgen uit Aarachot komen ook met twee Amerikanen: Cole man en Cashman. Op de bank zit de oud-coach van Maes Pils Ro bert Marchand. Blitz kon in dit gezelschap niet achterblijven en heeft zich ver sterkt met oud-spelers en in elk geval één Amerikaan. Tim Parker van ASVU komt naar Voorschoten en mogelijk ook Mike Rowland, de oud-Fiat Starsspeler. Al met al een toernooi op hoog niveau, waarvoor evenals verleden jaar heel wat belangstelling zal bestaan Het programma ia: 11.00 uur: Pionaar Blitz, 11.45 uur: Delta Uoyd Mercasol, 12.30 uur: Arks 'Blitz, 19.15 uur: Marca- aol Rimelago, 14.00 uur: Pionaar Art», 14.45 uur: Delta Uoyd Rimelago. 15.40 uur: om da vijfde plaats, 16.25 uur: om da derde plaats an 17J0 uur: finale. onze sportredactie) Het "Sfeerteam" is dit als sterkste uit de bus in het Kerst-bowlingtoer- Holiday Inn. Marco Hum- van Soest en Helen van naar een score van en bleven met dat de overige vierentwintig voor. Tweede eind- drie "New Avengers" en finishte het team van Bowlers. De (officieu- van de persoonlijke H. Ie Fèbre 1798; lier 1444 pnt; jon- ne 1687 pnt; meis- 1336 pnt; junioren: Bowllngbond ien bijverdienste is wel fijn. maar waar vind je werk, lat niet geestdodend is en waarbij je ook nog zelf lan bepalen op welke uren van de dag je aan de ■lag gaat? Ien dergelijke mogelijkheid bestaat wel met name linnen ons produktie-team, dat belast is met de •erving van abonnementen. Dankbaar werk. omdat het om een goed verkoopbaar Produkt gaat en omdat de resultaten van eigen activiteit onmiddellijk zichtbaar worden in een duide lijk stijgend inkomen. Voor enkele dames en heren in uw woonplaats is ar een mogelijkheid om in dit team te worden opgenomen. ren kans die het inwinnen van nadere informatie •aard is. 'Schrijf ons, graag met vermelding van uw telefoon nummer, onder nummer 37060 van dit blad en u hoort er meer van. AU Black-B.C. De 4-0, Wegrestaurant De Ui- Raaphorst 4-0, Sa- Inn 3-1, Mind-Pizzeria Costa 2ilSa3-1. J: In the Mood ll-Sjaak 3 er Brilmode 0-4, B.C. In the I-Sigarenmagazijn De Vries House Whisky-B.C. The 3-1. zo'n ploeg Ie op kleinere toer nooien nauwell|ks serieus te ne men. Nu echter komt het Belgi sche Rimelago naar Voorschoten, een ploeg, die dan wel nlot In de hoogste afdeling speelt, maar wel als men tenminste da Belgi sche kranten mag geloven een ploeg van de toekomst is. In het (vreemde) competitiesys- Het winnende 'Sfeerteam' sfeervol op de foto. Het echtpaar. Van Wageningen flankeert de eerste prijswinnaars Stand na 16 wedstrijden 1e klasse A: 1. Samantha's Bow lers 49 1/2-14 1/2. 2. B.C. All Black 39-25. 3. Holiday Inn 38 1/2- 25 1/2, 4. Bakkerij Raaphorst 32- 32. 5. B.C. Never Mind 27 1/2- 36 1/2, 6. Pizzeria Costa Smeralda 27-37, 7. Wegrestaurant De Uiver 24 1/2-39 1/2, 8. B.C. De Krakers 18-46. Ie klasse B: 1. Sjaak Scheffer Brilmode 45-19, 2. Inver House Whisky 41-23. 3. B.C. In the Mood II 34-30. 4. B.C. In the Mood I 26-38, 5. Sigarenmagazijn De Vries 25-39, 6. B.C. The Pincrunchers 22-42. n ongeluk kunnen het echtste Kerst- de Voorschotense Blitz dit jasr een karakter heeft ge- Goed, In voorgaande |a- •■ren er dan wel eens de ikinen van McGregor, maar

Leidse Courant | 1976 | | pagina 21