itarlift gelooft in een wonder Mansveld Mrie duels Proeftijd voor Fred Debruyne Old Stars ten onder in Ahoy LOTING VOOR KANDIDATENTOERNOOI lén winnaar in lotto Commissie voor nieuw bestuur FBO STAAT DER NEDERLANDEN 8X% SO-JARIGE LENING - 1S76 3EJJDAG 17 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 bj seizdiST Aad Mansveld (FC Den Haag) is door de tuchtcommissie n de KNVB voor drie wedstrijden geschorst. Hij kreeg zondag DEften AZ'67 een gele kaart omdat hij Kristen Nygaard onderuit aide. Mansveld kreeg bovendien een boete van 300 gulden. overige straffen zijn o.a.: J. Hamming (PEC/Zwolle) twee jdstrijden onvoorwaardelijk, een boete van 150 gulden en een ■■Jende voorwaardelijke uitsluiting van één wedstrijd in stand "louden; T. Hendriks (Go Ahead Eagles) twee wedstrijden onvoor- iardelijk en 100 gulden; J. v.d. Berg (NEC) twee wedstrijden »-v Voorwaardelijk, 150 gulden en het recht om verweer te voeren Uljen het omzetten van een voorwaardelijke straf in een onvoor- ^ad Mansveld: driemaal [ardelijke. burgerpak. Van onze correspondent BRUSSEL De Belgische televisieverslaggever Fred De bruyne, jarenlang een zeer verdienstelijk beroepswielrenner en daarna bekend als verslaggever van de Tour de France, is dezer dagen bijna ontslagen omdat de BRT-bazen van mening zijn dat Debruyne te veel aan wielersport doet en de andere takken van sport verwaarloost. Fred Debruyne heeft een brief gekregen waarin staat dat hij nog een proefperiode krijgt van zes maanden om beter schap te tonen. Zo niet dan volgt per 1 juli 1977 ontslag. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Ook de tweede wedstrijd in de NCRV-minivoet- balshow hebben de Old-Stars uit Den Haag niet in winst kunnen omzetten. Er werd met 6-4 verlo ren van de Militairen. Hoewel de Hagenaars in het begin het initiatief namen, begonnen de militairen meer en meer vat op het spel te krijgen. Vooral het vrijlopen ontbrak bij de Hagenaars meesten tijds. De militairen deden dit pro fessioneler en kwamen dan ook sneller tot doelpunten. Hoewel trai ner Karei Jansen bij de stand 6-3 nog een time-out aanvroeg, die zijn vruchten afwierp, kon de winst niet meer worden behaald. Wim van Dullemen opende in de veertiende minuut de score voor de militairen. Hoewel Hans Dorjee bij de stand 0-0 een strafschop had gemist, konden de Hagenaars ge lijk komen. Theo van der Burch nam dit doelpunt voor zijn reke ning: 1-1. De ploegen bleven aan elkaar gewaagd zodat de ruststand 2-2 ontstond. Martin van Zanten scoorde voor de dienstplichtigen en Harry Heynen liet het net bollen uit een strafschop. In de tweede helft kwamen de Ha genaars achter te staan: Bouwman 3-2, maar Guus Haak 3-3. Daarna liepen de militairen uit tot 6-3 door Martin van Zanten, Bouwman en Van der Tol. Slechts Hans Dorjee kon hierin nog verandering bren gen: 6-4. -%DEN Wat Hans Krieger betreft, moet de afgang van Starlift in niid tegen de plaatselijke „Koninklijke" maar zo snel mogelijk worden jppten. De aanvaller, als een komeet omhoog geschoten sinds zijn komst ie Rijswijkse kampioensformatie, heeft zich groen en geel zitten ren. Inderdaad zitten, want Krieger (vorig jaar nog vaste kracht bij ■Jse Verzekeringen) verkeert in de weinig benijdenswaardige positie wisselspeler te boek te staan, pch is dat voor het 23-jarige talent al een omstandigheid die liever laag dan morgen opgeheven moet zijn, maar in Madrid kwam daar jxtra ergernis bij. „Het is verschrikkelijk te moeten toezien, hoe anderen en dat jij dan niet ingewisseld wordt. Coach Pierre Mathieu heeft zijn fout erkend". Zo gaat dat bij Starlift Blokkeer. Fouten worden erkend. Vooral de routiniers en dat is nauwelijks te geloven (Krieger: „Onder schatting, hè") hebben bij het Europacupduel in Madrid gefaald. Het is luidkeels beaamd door de betrokkenen. Er is deze week in de trainingszaal heel wat gebeurd. Het relaas van Hans Krieger: „Donderspeeches zijn er niet geweest. We zijn ons er wel van bewust wat er fout is gegaan. De routiniers weten dat ze gefaald hebben en ook daarom is iedereen fel op een revanche. We geloven ook nog in het wonder van kwalificatie voor de volgende ronde. De revanchegedachten waren deze week al voelbaar. Bij de training was de instelling zo, dat er een schepje bovenop werd gegooid. Iedereen was feller dan anders". Bank Hans Krieger maakt, ondanks zijn verblijf op de reservebank, deel uit van het collectief. Hij lijdt en juicht als de anderen op emotionele momenten. Maar toch... „Die plaats op de reservebank is de moeilijkste taak van het hele volleybal. Je moet erin als het minder gaat. En dan wordt er nog verwacht dat jij het team door de moeilijkheden sleept. Daar komt dan nog eens bij, dat ik vanaf mijn veertiende jaar (bij Valboval) altijd in de basis heb gestaan". Maar Hans Krieger wist, wat hem te wachten stond toen hij na het vorige seizoen vaarwel zei tegen Goudse Verzekeringen. Met zijn „ja woord" sloeg hij twee vliegen in een klap. „Ik was het niet eens met de gang van zaken bij Goudse Verzekeringen. Er werd niet hard getraind en ik heb geen zin om te lanterfanten. Starlift is een topclub, waar bovendien het Europa Cupavontuur wachtte. En daar had ik wel zin in". Voor toetreding tot de „top zes" moest Krieger keihard vechten. Tijdens de blessureperiode van Wim Thewissen werd de Woerdenaar door Pierre Mathieu welkom ge heten in de basis. Maar Thewissen kwam terug en Krieger mocht weer plaatsnemen op het door hem verafschuwde bankje. Vanaf die plaats heeft hij zich bij zijn eerste kennisma- lll!l Moment uit Starlift Blokkeer—Real Madrid in de Marimbahal tijdens het jubileumtoemooi. Toen werd de Spaanse formatie, met mindere goden dan vorige week, weggespeeld. Dat wil Starlift morgen weer presteren. I Krieger zat zich in Madrid te verbijten op ervebank. „Het is verschrikkelijk te moeten ien hoe anderen falen". king met het Europa Cuptoernooi zitten verbij ten. „Het gaat mij steeds goed af, ingezet worden en dan meteen vlammen. Ik bekijk dat falen van anderen ook heel anders. Ik denk dan: hij is slecht, ik ga me maar vast warmlo pen. Ik heb dat in Madrid eigenlijk voortdu rend gedaan. Dat was verschrikkelijk". Het is dan ook niet verwonderlijk, dat Hans Krieger een ambitie koestert die door de buitenwereld op zijn minst als uiterst fana tiek zal worden bestempeld. Hij heeft maar één wens en dat is ten koste van alles vaste man in het sterrenteam van Starlift worden. „Ik train en speel louter met de intentie om iemand uit de basis te werken. Er wordt niemand ontzien, en dat geldt ook wat betreft de anderen. Dat is een gezonde concurrentie. Ik ben vaste wisselspeler voor Wim (Thewis sen) en Loek (Willemstein) en als. ik er dan ook inkom, doe ik er altijd een extra schepje bovenop". Hans Krieger weet ook al, dat hij, als de rode kaart van Jan Warns (in Madrid uit het veld gestuurd) onverhoopt toch nog voor zaterdag bestraft mocht worden, als basisspeler in de Marimbahal zal mogen optreden. Het resultaat staat echter voorop, ook bij Hans Krieger. In belang van Starlift wil hij zijn ambities best opzij zetten. Zoveel clubman is de toekomstige leraar lichamelijke opvoeding intussen wel geworden. Misschien valt er mor gen toch al iets voor de wisselspeler bij uitstek te bewijzen. Starlift wil revanche voor de flater van Madrid. „Iedereen weet, dat morgen alles gegeven moet worden. Evengoed beseffen we allemaal, dat de klap ontzettend hard zal zijn, als we toch uitgeschakeld worden. Maar daar houdt niemand rekening mee". KEES KOOMAN Stevens voor Helvoirt in Zesdaagse MAASTRICHT - De Belg Lucien Stevens is door de organisatoren van de zes daagse van Maastricht, die vanavond begint, aange trokken als vervanger van Wil van Helvoirt. De Brabander beëindigde begin deze week zijn wie- Iercarrière omdat hij van mening is dat in de wielren nerij op onverantwoorde wijze stimulerende midde len worden gebruikt Ste vens zal rijden met Cees Priem. Er zijn nog enkele wijzigin gen in het rennersveld. Leo Duyndam, die last heeft van knieblessure, heeft zich teruggetrokken. Hij was de partner van Gerben Kar stens, die zal rijden met de Westduitser Udo Hempel. Deze was aan zijn landge noot Hans Hindelang ge koppeld. Hindelang rijdt de zesdaagse van Maastricht met de Westduitser Dieter Berkman. Titelstrijd op de weg in Beek (L) DEN HAAG Het hoofd bestuur van de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie heeft de organisatie van de strijd om de natio nale kampioenschappen op de weg voor dames, ama teurs en beroepsrenners (25 en 26 juni) toegewezen aan „Profwielerpromotion" Ne derland". Dit houdt in dat de wed strijden worden gehouden op het circuit De Adsteeg in Beek. Het vaste inschrij vingsbedrag was 115.000 gulden. Er waren drie kan didaten. Honkbalschool (Van onze sportredactie) ZWANENBURG Op 15 januari wordt een begin gemaakt met een honkbal- school in Zwanenburg. De school kent twee trainings perioden: de winter en de zomer. In de winterperiode zal de meeste aandacht worden besteed aan werpers en achtervangers. De „leerlin gen" voor de school, in ge bouw De Olm in Zwanen burg, worden ojn. aange wezen op aanbeveling van de bondscoach. Medewerking aan het le sprogramma wordt ver leend door Jan Dik Leurs, Wim Remmerswaal, Boude- wijn Maat en Cees Santi- fort, terwijl de supervisie in handen is van Cees Herke- mij. N HAAG De lotto van afgelopen zondag heeft één winnaar geleverd. Degene die de zes cijfers juist aankruiste, krijgt een Ito bedrag van 578.994,00. Orttoto nummer 50 was kennelijk niet moeilijk. Er waren 106 ste prijswinnaars. ITTO: èg: 3.482.674,-. Prijzenbedrag: 1.654.270,15. jste prijs: 1 winnaar, die bruto 578.994,- ontvangt feede prijs: 6 winnaars, die bruto elk 27.571,- ontvangen rde prijs: 267 winnaars, die elk 929,- ontvangen ^rde prijs: 10.345 winnaars, die elk ƒ31,- ontvangen Jfde prijs: 11.838 winnaars die elk 27,- ontvangen. fig: 747.594,-. Prijzenbedrag: 355.107,-. af ste prijs: 106 winnaars, die elk bruto 1.340,- ontvangen jjeede prijs: 1.943 winnaars, die elk 45,- ontvangen rde prijs: 15.206 winnaars, die elk 8,- ontvangen. limieten E.K. Rol dooratletiek iRIJS Voor de Europese loorkampioenschappen atle- Jc, die 12 en 13 maart in San Tbastian (Sp) worden gehou- K zijn de kwalificatie-eisen :endgemaakt. Ze zijn in ver- lijking met vorig jaar onge- ijzigd gebleven, p de 60 meter en 60 meter irden gelden geen minima. Elk De limieten zijn: Heren: 400 meter 48,2 sec.; 800 meter 1.50,5; 1500 meter 3.47,0; 3000 meter 8.00,0; hoogspringen 2,16 meter; polsstokhoogsprin gen 5,20 meter; verspringen 7,70 meter; hinkstapspringen 16,10 meter; kogelstoten 18,80 meter. Dames: 400 meter 54,8 sec.; 800 meter 2.08,0; 1500 meter 4.21,0; hoogspringen 1,82 meter; ver springen 6,25 meter; kogelstoten 17,00 meter. na— ARTAGENA - Het Neder- »dse honkbalnegental heeft sferen in Cartagena na acht htereenvolgende nederlagen in eerste overwinning be- uld. - i inama, werd met 8-5 versla- n. De overwinning kwam pas de negende innings tot stand. n| a acht innings was het nog 4-4. Honkbalzege In de laatste slagbeurt scoorde de Nederlandse ploeg vier keer, terwijl de Panamezen daar slechts een run tegenover kon den stellen. Voor Nederland stond Beidschat bp de heuvel. «VitesseFC Den Haag iea. (Van onze sportredactie) ie HAAG Voor het betaalde voetbal ligt de competitie drie ie ")fag.en stil. Alleen in de eredivisie worden twee achterstallige wedstrijden gespeeld: Feyenoord—FC VW en AZ'67—PSV. FC en Haag speelt een oefenwedstrijd tegen Vitesse, dat momenteel e eerste plaats bezet van de eerste divisie. Zondag wordt in "Them om half drie begonnen. Jong Den Haag oefent morgen '■40 uur in Leiden tegen de amateur eerste klasser Roodenburg. Vier bridgeparen in de finale CANNES Het Nederlands koppel Rebattu-Rebattu is de finaleronde van het toernooi om het Europees kampioen schap bridge in Cannes goed begonnen. Met een score van 550 uit een maximum van 952 in de eerste 28 spellen bezet het duo de vijf de plaats. Kaiser-Kokkes en Bisht-Van Oppen deden het in de eerste zitting minder goed. Zij staan na de eerste zitting resp. op de 26e en 27e plaats, achter De Jongh-Schippers. Stand na de eerste zitting: 1. Rohan- Strafner (Oos) 607 punten (62,7); 2. Axelson-Nielsen (Zwe) 598; 3. Ber- nascoru-Ortiz Patino (Zwi) 570; 5. Rebattu-Rebattu (Ned) 550; 25. De Jongh-Schippers 448; 26. Kaiser- Kokkes 447; 27. Bisht-Van Oppen 444. ARNHEM De Federatie van Betaald voetbal Organisaties (FBO) heeft gisterenavond in een vergadering te Arnhem besloten een formatiecommissie in te stellen, die op zeer korte termijn een nieuw FBO-bestuur moet kiezen, in de plaats van de onlangs afgetreden leiding. Deze commissie bestaat uit de heren Aarsen (Sparta), Choufoer (FC Den Haag), Gloudemans (Heracles) en Passchier (F.C. Dord recht). Een van de afgetreden bestuursleden van de FBO, Gerard Bouwer, verklaarde hierover: „Ik vind dit een goede zaak. De situatie, zoals die nu bestond, was niet meer voort te zetten, zeker gezien de enorme verschillen, die er waren tussen het sectiebestuur van de KNVB en het afgetreden bestuur van de FBO". ROOSENDAAL Indien Cathy van der Mije erin zou slagen de schaaktweekamp tegen de Bulgaarse Tatjana Lematsjko te winnen, komt de Nederlandse in de kwartfinales van het kandida tentoernooi uit tegen Elena Asjmilovskaja dit Rusland. Cathy van der Mije versloeg deze Russin in de laatste ronde van het interzonale toernooi in Roo sendaal. De loting voor de kwartfinales van het kandidatentoernooi, waarvoor de beste drie speel sters van de interzonale toernooien in Tiflis en Roosendaal zich hebben geplaatst met de groot meesters uit Rusland, Alexandria en Levitina, heeft het volgende resultaat gehad: 1. Alexandria (Rus>—Tsjiboerdanidsje (Kus) 2. Levitina (Rus)—Koesjnir (Isr) 3. Fatalibekova (Rus>—Koslovskaja (Rus) 4. Asjmilovskaja (Rus)—Van der Mije (Ned) of Lematsjko (Bul) Mocht Cathy van der Mije erin slagen door te dringen tot de halve finales, dan komt zij uit tegen de winnares van het duel tussen Alexandria en de pas vijftienjarige Tsjiboerdanidsje. Het toer nooi wordt in 1977 gespeeld. De winnares verkrijgt het recht wereldkampioene Nona Gaprinsdasjvüi uit te dagen. Aanval op records in winterzwemwedstrijd LEIDEN De winterclubkam- pioenschappen zwemmen voor dames en heren worden dit jaar gehouden in het nieuwe bad De Zijl te Leiden. Aan deze wed strijden, georganiseerd door het Leidse De Zijl/LGB, zullen de sterkste vijftien verenigingen van Nederland met in totaal verwacht dat de strijd om de driehonderd zwemmers en nationale clubtitels snelle tijden zwemsters deelnemen. te zien zal geven. Recordpogin- Het sportprogramma dat uitslui- gen kunnen worden verwacht tend uit estafettes bestaat, geeft op de 4 x 100 meter wisselslag een beeld van de sterkte in de en 10 x 100 meter vrije slag, breedte van de deelnemende zowel voor de dames als voor verenigingen en er kan worden de heren. Driebanders zorgen voor sensatie HEESWIJK Sensatie rondom het middernachtelijk uur in de biljartstrijd driebanden in Heeswijk. Rini van Bracht, ge doodverfd als groot kansheb ber, verloor van Piet de Jongt Van Bracht kwam op 56 volko men vast te zitten, De Jong greep zijn kans en versloeg Van Bracht met drie caramboles. Te voren had titelverdediger Po- peyus een nederlaag geleden te-* gen De Wilde en bond Brosens de sterke Doggen aan zijn zege kar. Uitslagen: De Ruyter 60 - Bro sens 51 (71 brt). Van Bracht 60 - De Wilde (46 (61), Popeyus 60 - De Jong 59 (69), Doggen 60 - Sundquest 54 (50), De Wilde 60 - Popeyus 56 (73), De Ruyter 60 - Sundquest 52 (74), De Jong 60 - Van Bracht 57 (62), Brosens 60 - Doggen 49 (53). bedrag open bedrag koers de koers wordt na de inschrijving vastgesteld aan de hand van de koersen en bedragen waarvoor is ingeschreven (tendersysteem) rente jaarlijks op 15 januari aflossing in 20 jaarlijkse termijnen van 15 januari 1978 af vervroegde aflossing is van 15 januari 1987 af mogelijk tot 15 januari 1992 tegen de koers van 103%, daarna tegen 102% schuldbewijzen nominaal f 1.000 (CF of K) schuldregisterinschrijvingen van tenminste f 100.000 inschrijving 22 december 1976 van 9 tot 15 uur door tussenkomst van bank of commissionair in effecten, onder opgave van het bedrag en van de koers waartegen men wil deelnemen l storting op 18 januari 1977 met bijbetaling van 3 dagen lopende rente toewijzing uitsluitend aan inschrijvers die hebben ingeschreven tegen de vastgestelde koers (gereduceerde toewijzing mogelijk) of tegen een hogere koers (toewijzing ten volle) afrekening vindt plaats tegen de vastgestelde koers prospectus kosteloos bij banken en commissionairs

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15