Voldoende toezicht politie in Oegstgeest streekmuziekschool Scherpe kritiek op Onvrede over huren De Fluit Alternatieve openbare les in agrarische school Alphen LEESWOEDE IN NOORDWUK Stijging Omzet veiling Aalsmeer naar half miljard KORTWEG MINISTER VAN AGT OP KAMERVRAGEN: BEGROTING '77 IN RAAD NOORDWIJKERHOUT PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 16 DECEMBER 19 NOORDWUKERHOUT „De streekmuziekschool is te elitair", merkte gisteravond raadslid Van Schie (EZP) op tijdens de begrotingsbehandeling voor het volgende jaar in de raadsvergade ring van Noordwijkerhout. Hij stelde voor, dat Noordwijkerhout de subsidie aan de Muziekschool Bollenstreek gaat afbouwen in vijf jaar. De daardoor beschikbaar komende financiën (38.000 gulden) zouden besteed kunnen worden aan verbetering van het muziekonderwijs op de basisscholen. Ook het CDA had kritiek op de streekmuziekschool. Raadslid Van Duijn (CDA) meent dat er te weinig propaganda voor het muziekonderwijs op de streekschool wordt gemaakt. Hij drong er bij het college op aan, dat er op de scholen meer reclame wordt gemaakt voor de muziekschool. In het volgende jaar zal de problematiek van de streekmuziekschool opnieuw aan de orde komen. In het Samenwerkingsorgaan Bollenstreek zal de beheersvorm van de regionale school aan de orde komen. De meningen van de Noordwijkerhoutse raadsleden zullen daarbij onder de aandacht gebracht worden. Bibliotheek Het raadslid Koelewijn vindt dat door het reserveren van een bedrag voor uitbreiding van de plaatselijke bibliotheek, zonder dat reeds een aanvraag voor uitbreiding is ingediend, teveel verwachtingen zijn gewekt bij het stichtingsbestuur van de plaatselijke bibliotheek. Hij stel de voor het bedrag te storten in een fonds gemeenschapsvoorzie ningen, waaruit ook de stichting van gemeenschapshuizen in De Zilk en Noordwijkerhout ge deeltelijk kunnen worden be taald. In eerste instantie hadden de vertegenwoordiger^ van de EZP nogal wat bezwaren tegen dit voorstel, o ndat zij het risico te groot achtten dat een ge meenschapshuis in De Zilk er dan nooit zou komen. Wethou der Van der Klaauw deelde tij dens de gisteravond gehouden raadsvergadering mee dat vol gens de rijksinspectrice de hui dige bibliotheek van 250 vier kante meter moet worden uitge breid tot ongeveer 750 vierkante meter. De raad sprak zich gisteravond uit voor het creëren van een schooladvies- en begeleidings dienst in de Duin- en Bollen streek. De raadsleden stemden met uitzondering van de he ren Heemskerk en Van Leeu wen toch voor het voorstel orn drie semi-permanente loka len neer te zetten naast Puyc- kendam. De heer van Leeuwen van de WD noemde het een treurige zaak dat nog eens 100 kinderen geplaatst gaan worden in de omgeving van Puycken- dam, terwijl de bejaarden van dit centrum zich tijdens een bij eenkomst over het nieuwe ver zorgingstehuis zich fel hebben uitgelaten tegen dergelijke plan nen. Voor het realiseren van de drie lokalen (voor een periode van tenminste vijf jaar) is een artikel 19 procedure nodig, om dat de toegestane bouwopper vlakte 200 meter bedraagt. De oppervlakte van drie noodloka- ••n met inbegrip van diverse voorzieningen bedraagt onge veer 300 vierkante meter. Indien tegen het principe-besluit van de raad geen bezwaren wor den ingediend, kunnen de nood- lokalen er waarschijnlijk nog voor het begin van het nieuwe schooljaar ten behoeve van de Victorschool staan. Als er echter bezwaren worden ingediend tegen de plannen, dan ligt het voor de hand dat de Victorschool nog voor tenminste een jaar elders onderdak moet zoeken voor drie klassen. Wet houder Heemskerk van de WD vond dat alle partijen (schoolbe sturen, ouders e.d.) maar eens om de tafel moeten gaan zitten om een andere oplossing te zoe ken. Het bouwen op het terrein naast Puyckendam heeft vol gens de wethouder te maken met prestige van de scholen en het eergevoel van de school hoofden. Heemskerk is er voor stander van dat de leerlingen worden ondergebracht op ande re plaatsen, zoals bijvoorbeeld op de Jozefschool, ook een kath olieke school. Oliebollen Katwijkse zeeverkenners KATWIJK De Katwijkse zeeverkenners houden zaterdag 18 december hnn jaarlijkse olie- bollenaktie. De oliebollen wor den huis-aan-huis aan de man gebracht in Katwijk, Valken burg en wellicht in Rijnsburg. De baten van de actie zijn be stemd voor aankoop en vernieu wing van bootmateriaal. In het bijzonder wordt gewerkt voor de aanschaf van een kleine sleepboot. Vorig jaar leverden de oliebollen 2300 gulden op. werkloosheid Alphense regio ALPHEN AAN DEN RIJN - De werkloosheid in de Alphense regio is de afgelopen maand fors gestegen. De werkloosheid onder de mannelijke beroepsbe volking steeg met 7%, de werk loosheid onder de vrouwen steeg maar liefst 10%. Van de ongeveer 550 mannelijke werk lozen is circa 15% jonger dan 19 jaar. Ruim 40 procent van de werkloze vrouwen in de Alphen se regio is jonger dan 23 jaar. TER AAR De liturgische commissie van de parochie van de H. Hadrianus organiseert donderdag 23 december een kerstsamenzang in de parochie kerk in Ter Aar. De muziekver eniging Arti zorgt voor de muzi kale begeleiding. Aanvang 19.30 uur. HOOGMADE De toneelgroep van de NKJB geeft zaterdag 18 december een voorstelling van het toneelstuk „Het kerstfeest van de Rooien". De voorstelling wordt gegeven in „De Schuur" en begint om kwart over acht. Langeveld AALSMEER De cooperate ve bloemenveiling VBA Aalsmeer hoopt binnen enkti dagen de dit jaar gemaakt og zet op een half miljard guldi te brengen. In het hele vori| jaar haalde deze grootste blo> menveiling van Nederland, a« het eind van de jaren zestf» ontstaan uit een fusie van tw< een omzet van 451 miljoen gg den. Nummer twee, de èooper tieve Westlandse snijbloemt veiling in Honselersdijk, haal toen 363 miljoen gulden. De VBA (Verenigde Bloemt veilingen Aalsmeer) ziet ha enorme ontwikkeling van laatste jaren als een direct volg van de fusie. In het fusi jaar 1968 hadden de tweede o de veilingen samen een omi van 144 miljoen. In 1972, to het nieuwe veilinggebouw in bruik kwam, haalde de nieu veiling vereniging 259 miljoi r en nu wordt het dan meer df1 500 miljoen. Het nieuwe vfj1 linggebouw had in 1972 een pervlakte van 90.000 meter: dat is inmiddels al breid tot 170.000 vierkante ter. LEIDERDORP Postduiven vereniging „Rijnklievers" houdt het aanstaande week einde een tentoonstelling in de Verenigde Touwfabrieken aan de Zijldijk. Er worden onge veer tweehonderdvijftig dui ven tentoongesteld. De ten toonstelling wordt zaterdag om zeven uur 's avonds geo pend. Zondag zijn de opening stijden van half elf tot half zes. De prijsuitreiking heeft ongeveer om negen uur plaats. NOORDWIJK/LEIDEN - De dames A. Dekkker uit Noordwijk en W. Paddenburg uit Leiden hebben onlangs tij dens een bijeenkomst op het ministerie van Economische Zaken een boek uitgereikt ge kregen. Beide dames slaagden voor het middenstandsexamen Algemene Handelskennis 1976 met het maxiumum aantal te behalen punten namelijk zes tig- NOORDWIJK - De door de Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noordwijk georganiseerde cursus voor natuurgids I.V.N., blijkt zich in een overrompelend grote belangstelling te mogen ver heugen. Vanuit een wijde om- geving kwamen de cursisten opdagen. Zo kon men op de eerste lesavond van de intro ductie-cursus starten met circa zestig deelnemers. Deze intro ductiecursus bestaat uit een tweetal lesavonden en twee ex cursies. Het ligt in de bedoe ling om na december met zo'n 35 deelnemers tot een defini tieve cursus te komen. Men hoopt dat daardoor de groep werkers van Natuur- en Vogel bescherming de broodnodige uitbreiding zal krijgen. LEIDSCHENDAM - Zater dag 18 december organiseren de zwemverenigingen AZL en AVZV (Voorburg), onder het motto „spieren willen welles wat" een spellenkermis in het zwembad „De Fluit" met akti- viteiten als vlotraces, schatdui- ken, luchtbedraces, autoped slalom en balkleunen. Afhan kelijk van de drukte zal groepsgewijs kunnen worden deelgenomen aan het zwem feest dat duurt van 10 uur 's morgens tot 's middags 1 uur. Voor wie niet direct aan de beurt is wordt van 10 tot 11 uur een sportinstuif gehouden in de sporthal. De kermis staat onder auspiciën van de KNZB en hoort bij de „sportreal". De entree bedraagt 1 gulden 25. Nadere inlichtingen worden verstrekt op het sportcentrum, tel. 20.93.14. ZOETERWOUDE - Op het toernooi dat door de 5 samen werkende tafeltennisverenigin gen in de zaal van „De Tref fers" in Roelofarendsveen werd georganiseerd kwamen de 14 deelnemende leden van PIT'54 uistekend voor de dag. Bij de pupillen A was de eer ste prijs voor Marijke Olst- hoorn. Teamgenote Paula de Jong legde beslag op de 2e plaats. Voor Bas Overdevest was er een derde plaats bij de pupillen B 1. De overwinning bij de pupillen B 2 ging naar Loek Noordman. Bij de pupil len B 3 eindigde Richard van Velzen als le en Gerard Har- tog als 2e. In de derde klas Junioren greep Ben de Boer de derde plaats. PIT'54-lid Sjaak den Eisen, die in de competitie voor DOC OS ui- komt en in de landelijke le klas speelt, was ongenaakbaar in zijn afdeling en zegevierde onbedreigd. NOORDWIJK Van de 27 bij de Vereniging Provinciale Bibli theekcentrales voor Zuid-Holland aangesloten bibliotheken, blij de Noordwijkse openbare bibliotheek het grootste groei-indexc fer te vertonen. Zij geven voor de badplaatsbewoners een leeswoede aan. Toen de bibliotheek in 1974 werd gesticht, 87.400 uitleningen plaats, het jaar daarop steeg dit aantal 115.300, in 1976 rekent men op 155.650 uitleningen en, op van hetzelfde groeipercentage van 32 tot 35%, wordt het uitleningen in 1977.op 210.000 geraamd. Uiteraard heeft een en ander ook consequenties voor de personee^ bezetting, want met de uitleningen nemen werkzaamht administratie, de invoering van nieuwe boeken, het onderhoud het boekenbestand, en dergelijke aktiviteiten in evenredigheid uJJ Aan de dienstverlening zou ernstig afbreuk worden gedaan, het personeelsbestand niet snel in overeenstemming zou gebracht met de groei van het werk, delen B. en W. mede op vragi p van raadsleden naar aanleiding van het begrotingsonderzoek. Het gemeentelijk aandeel in de personeelskosten bedraagt procent oftewel ruim 45.000. Als deze zaak zich op deze vo blijft ontwikkelen zal het zwembad een nog goedkopere instelüi blijken, menen de vragenstellers. Werden voor 1976 de totale personeelskosten geraamd op 132.6' voor 1977 wordt, gerekend op een personeelslast van 302.11 Ingaande 1978 zullen de personeelskosten echter geheel ten van het Rijk gaan komen. nog zonder riolering NOORDWUK Met de aanleg van een rioolstelsel in het Lan geveld wil het nog niet vlotten. Het plan om dit najaar met de uitvoering van het karwei te beginnen is door meerdere on voorziene moeilijkheden door kruist, delen B. en W. aan de gemeenteraad mede. Het colle ge streeft er naar om nu in het najaar van 1977 het werk aan te pakken. Tijdnood is de voornaamste oor zaak van het uitstel. De toezeg ging van de rijkssubsidie kwam in een zo onverwacht vroeg sta dium, dat voor de verdere plan ning de nog beschikbare tijd onverantwoord kort was. Bo vendien gaf het overleg met het Hoogheemraadschap van Rijn land over de aansluiting op het rioolnet een aanzienlijk tijdver lies. Rijnland geeft er namelijk de voorkeur de riolering aan te sluiten op de zuiveringsinstalla tie Noordwijk en dit vereiste nadere bestudering en overwe ging. Men is daar ook nu nog niet geheel rond. Van het rijk is inmiddels bericht ontvangen, dat er genoegen mee wordt genomen, dat het tijdstip van aanvang verschoven wordt naar 1 mei 1977, zodat de toege zegde subsidie nog niet direct in gevaar komt. De heer Vreijenhoef. heeft gisteren afscheid geno men als trainer van de Stompwijkse gymnastiekver eniging „Gyversto". Voor zijn leerlingetjes onder de veertien jaar had hij gistermiddag het spel „Een reis om de wereld uitgezet. De ouderen vermaakten zich gisteravond kostelijk met een door de schei dende trainer in elkaar gezet Super Star-program ma. De eerste prijs bij de jongens van 14 tot 19 jaar ging naar Frank van der Ham. Siem van Es was de beste heer in de categorie tot 35 jaar. Eerste bij de dames tot 19 jaar werd Elsa Hoogeveen. Mevrouw Van Bemmelen was de beste dame in de categorie tot 35 jaar. De heer Vreijenhoef had zoveel mogelijk gymnastische oefeningen in zijn spelen verwerkt. Na afloop werd officieel afscheid van de heer Vreijenhoef genomen. Namens het bestuur werd hem een tafelaansteker aangeboden. De heer Vreij- enhof gaat bij Jordan Boys in Gouda als trainer werken. De pasgeboren lammetjes vormen de grootste trekpleister op de tentoonstelling van de lagere agrarische school.-. ALPHEN AAN DEN RIJN - De Christelijke Agrarische Lagere school in Alphen houdt tot en met morgen een tentoonstelling. Directeur Van der Snoek stelt dat de tentoonstelling gezien moet worden als een „openbare les". „Bij gebrek aan voldoen de accommodatie kunnen wij geen openbare les houden. Daarom doen wij het in een vorm van een tentoonstel ling." De Christelijke Agrarische school zal binnen een paar jaar een nieuw onderkomen hebben. Op dit moment wordt onderzocht of het haalbaar is een nieuwe school te bouwen in Ridderveld I in de buurt van de Heymanswetering. Di recteur Van der Snoek hoopt in 1978—1979 de nieuwe school te kunnen betrekken. Het doel van de tentoonstel ling, is bekendheid te geven aan het Agrarisch Onderwijs. Veel informatie is te krijgen over de mogelijkheden tot het volgen van voortgezet onder wijs na de lagere agrarische school. Ook is het interessant te zien hoe de leerlingen een grote inbreng hebben in het studiemateriaal. De levende have is daarbij natuurlijk de grootste trek- pleister. Tentoongesteld wordt nu onder meer een schaap met twee lammetjes. Een wel erg vroege lente in de agrarische school. Op de tentoonstelling zijn ook stands ingericht van de politie, heidemij, levens middelenindustrie terwijl ook Provinciale Waterstaat is ver tegenwoordigd. Aan de laatste biologische bestrijdingsont- wikkelingen wordt visueel aandacht besteed. Zo is in een kleine ruimte de roofmijt bij de spint gezet en vertoeft de sluipwesp bij de witte vlieg. Het gevolg van deze combina tie is een verdelging van de insekten. De tentoonstelling is geopend van 15.30 tot 17.00 uur en 19.30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in de Agrarische school aan de Van Lennep- straat 20a te Alphen aan den Rijn. altijd in vele uitvoeringen en Het nieuwe bedrijfspand van handelsonderneming Beelen b.v aan de Grevelingenstraat 50 in wordt 17 december officieel in gebruik genomen. Ter gelegenheid daarvan houdt Beelen b.v. van 16.00 tot 19.00 uur open huis. De verhuizing naar het nieuwe fabriekspand had reeds plaats in mei van dit jaar. Met de bouw van het nieuwe complex is op 2 januari van dit jaar begonnen. Bouwbedrijf Groot uit Egmond aan den Hoef bouwde een 5000 vierkante meter groot pand met magazijnen en kantoorruimten. Beelen b.v. is een van de belangrijke toeleveringsbedrijven van de bloembollenhandel (verpakkingsmateria len e.d.). LEIDSCHENDAM Een ze vental zaalsportverenigingen die gebruik maken van de ac commodaties in het sportcom plex „De Fluit" hebben de Stichting Sportgemeenschap Leidschendam en de commissie van beheer van het sportcom plex een nota gestuurd waarin ontevredenheid wordt uitge sproken over de hoogte van de huren en de subsidieregeling. In de nota waarvan verwacht wordt dat de Stichting Sportge meenschap Leidschendam ad vies zal uitbrengen aan het ge meentebestuur wordt opge merkt dat onderzocht zou moe ten worden of op korte termijn maatregelen kunnen worden ge nomen die verlichting brengen in de als zwaar gevoelde huur lasten van verenigingen die „De Fluit" gebruiken. De SSL zou in samenwerking met de gemeente een moeten doen naar de tussen de kosten besteed buitensport en de Hierbij moet het gaan om loopkosten, tatiekosten, en gemiddelde kosten per heid. Uitgangspunt hierbij moeten zijn iedere sport baar te laten blijven v sportbeoefenaar. De verenigingen, waa genwoordigers een Binnensport hebben vinden dat zij als de sporthal, met alleen tie als bron van het nadeel zijn ten opz de buitensport die wel commodaties c.q. heeft. Volgens de Binnensport zou een van de SSL deze kwestie met de gemeente moeten pakken. OEGSTGEEST Minister Van Agt van Justitie meent, dat er voldoende politie toezicht is in Oegstgeest. Hij antwoordt dit op vragen van hetTweede Kamerlid Zoutendijk (WD), die onrust onder de inwoners van Oegstgeest had geconsta teerd over het toegenomen aantal inbra ken en vermeend ontbrekend toezicht van de politie. In het antwoord zegt de be windsman, dat in 1975 in Oegstgeest 54 diefstallen door middel van inbraken zijn gepleegd. In de periode januari tot en met september van dit jaar was dat aantal 47. De bewindsman merkt overigens op, dat hij op de hoogte was van de onrust onder de inwoners van Oegstgeest De regeling van het politioneel toezicht in de gemeente is volgens Van Agt redelijk. Hij merkt op, dat wanneer het plaatselijke politiebureau gesloten is maximaal een kwartier op een surveillancewagen dient te worden ge wacht. Slechts bij onverziene omstandigheden zoals mist en gladheid, kan deze tijd uitlo pen, aldus de minister. De heer Zoutendijk had zijn vragen gesteld naar aanleiding van een inbraak op 26 september aan de Pres. Kennedylaan in Oegstgeest toen de politie eerst na een half uur verscheen. De minister voert aan, dat het halve uur werd veroorzaakt door mist en doordat de surveillancewagen niet met de uiterst toelaatbare snelheid had gereden op grond van de alarmmelding, waaruit was begrepen dat de inbrekers al waren ontvlucht De minister schrijft, dat van maandag tot en met zaterdag het Oegstgeestse districts bureau geopend is van zeven uur 's mor gens tot zeven uur 's avonds. Daarna is men opgenomen in het samenwerkingsver band Bollenstreek. Tot elf uur surveilleren in het district drie wagens, daarna twee. Een van deze auto's is ingezet voor de gemeenten Rijnsburg, Valkenburg, Oegstgeest Sassenheim en Warmond. De rijtijd bij een melding 's- nachts na elf uur bedraagt onder normale omstandigheden niet meer dan vijftien mi nuten.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4