oorschoten wil energie niet meer van Leiden betrekken Bezwaren G.S. tegen uitbreiding ,,'t Hok" Noméro kwam goed voor de dag 'ompen )mver ereden Waddinxveenv0rhinderen dat het vuur overs,oe^naar be,endendei Tweede prijs voor Tintara Valido F. de Boer opnieuw raadslid L'dam K. Beckers uit raad ^MAANDAG 13 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN De gemeenteraad zal vrijdagavond het voorstel van b. en w. moeten goedkeuren tot opzegging van de stroomleveringsovereenkomst met de ge meente Leiden. Wanneer de raad dit be sluit neemt, dan betekent dit dat over drie jaar de overeenkomst beëindigd kan wor den beschouwd en Voorschoten energie kan betrekken bij een andere gemeente. In januari 1959 ging de gemeente Voor schoten een leveringsovereenkomst aan met de gemeente Leiden. Deze overeen komst had een looptijd van 19 jaar en wordt steeds met vijf jaar verlengd, opzeg ging moet drie jaar voor de afloop van de levering plaats hebben. Voorschoten is ontevreden over de voor waarden en heeft met de overige engros- gemeenten (Alphen, Waddinxveen, Bos koop, Katwijk, Noordwijk, Wassenaar en het electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse Sas- senheim) en de gemeente Leiden bespre kingen gevoerd omtrent een andere vorm van levering. In overleg met de gemeente Leiden is een ambtelijke werkgroep inge steld in 1972. De werkzaamheden van deze werkgroep hebben geleid tot een rapport met daarbij behorende ontwerpen voor een nieuwe overeenkomst. Alle engros-gemeen- ten en bedrijven hebben inmiddels laten weten dat zij zich met het ontwerp kunnen verenigen. De gemeente Leiden heeft echter medege deeld dat zij, gezien de consequenties niet in staat was voor de gestelde termijn (1 november 1975) tot een afgeronde besluit vorming te komen. Omdat het inmiddels ruim een jaar verder in de tijd is, geven b. en w. van Voorschoten op advies van de commissie fin'anciën en bedrijven het gemeentebestuur van Leiden te kennen dat er spoed gezet moet worden achter de afwerking van de nieuwe leveringsovereen komst. B. en W. van Voorschoten verwach ten dat Leiden thans wel zal gaan reageren te meer daar de kans bestaat dat meerdere engros-gemeenten wel eens een andere le verancier voor electriciteit kunnen gaan opzoeken. Welke gemeente dat kan zijn, laten b. en w. buiten beschouwing omdat er nog drie jaar levering vanuit Leiden plaatsvindt. LPHEN AAN DEN RIJN - ijdens het afgelopen week- werden twee benzine-' lompen van het garagebedrijf an de Willem de Zwijger- uit de grond gedrukt, loordat er een auto met een :lap tegen belandde. )e bestuurder van de auto, de 4-jarige J. M. uit Alphen, had voornemen benzine te gaan tanken. Daardoor moest hij ter plaatse linksaf slaan. Een file die wachtte op een rood-staand- rerkeerslicht belette hem dat mgszins. Aan „een gaatje" had e automobilist voldoende om ussen de auto's, door te ma- oeuvreren. Aan de rechterzijde an de stilstaande auto's nader- e een andere auto, bestuurd oor de 31-jarige Boskoopse W. M. F., die in het rechtsvoor- orterende vak reed en „tege- ïüetkomend verkeer" voor de llphense automobilist was. Een lotsing volgde met het boven- ermelde resultaat. De gealar meerde brandweer legde uit voorzorg onder de auto van M. een schuimbad aan omdat er nogal wat bezine in de buurt- van de auto vrij was gekomen. De materiële schade was aan zienlijk. - Een 36-jarige Alphenaar ram de met zijn auto een personen auto en een aanhangwagen die geparkeerd stonden in de Hooft- straat. De onder invloed van sterke drank verkerende man werd door de politie aan een Jbloedproef en een blaaspijpje (onderworpen. Ook hier was de materiële schade aanziénlijk. Schamele opkomst bij brass-concert OEGSTGEEST Het optreden van Brass United o.l.v. Freddy Grin in de aula van het Rijn lands Lyceum moet voor K. en 0. in Oegstgeest een teleurstel ling zijn geweest Het publiek liet het afweten.Ongeveer tachtig bezoekers hadden slechts de weg naar de aula kunnen vinden. Zij beleefden echter een geslaagde middag. De vijf musici van het ensemble bespelen elk trompet en trombo ne op een virtuoze wijze. Het eerste gedeelte Classics in Brass met werkjes van Des Pres, Haydn, e.a. kon velen het meest bekoren. Tèmeer daar men frank en vrij het werk speelde. Later werd een bandrecorder met daarop een ritmegroep in geschakeld, waardoor de moge lijkheid tot improvisatie werd uitgesloten. En juist het impro viseren maakt een brass-session tot een unieke belevenis. Toch was er voor de Brass United een dankbaar en welverdiend ap plaus. ANTOON KOCH Rr3nd in De Produktiehal van de groenteveiling in Waddinxveen uiuiim jS zonCjagmorgen door onbekende oorzaak totaal uitge- VPlIina brand. De politie en brandwer spreken over miljoenen VCIIIIiy schade. De brandwwerkorpsen uit de omgeving konden „ZOEK NAAR ANDERE SITUERING" De terrier Tintara Valido won dit weekeinde in Bos koop een tweede prijs tijdens een groot Airedale-terrier- concours in Boskoop ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van de in Boskoop gevestigde terriervereniging. Tintara Valido is eigendom van mevr. M. Schoorl—War- tenberg uit Zevenhoven. VOORHOUT „Gedeputeerde Staten zullen vooralsnog geen medewerking verlenen aan een uitbreiding van het jeugdgebouw ,,'t Hok". Zij achten, mede gelet op de ingekomen bezwaren, de situering van het gebouw niet gelukkig. Daar dit gebouw aan uitbreiding c.q. vernieuwing toe is, geven zij dringend in overweging, na te gaan of een andere, geschiktere situering in de gemeen te mogelijk is." Deze letterlijke tekst stond in een schrijven dat de omwonenden van het Hok, dezer dagen in de brievenbus kregen, waaraan was toegevoegd dat „gelet op deze ontwikkeling wij de gevraagde bouwvergunning hebben moeten weige?/,". De brief was afkomstig van het gemeentebestuur. De afwijzing van G.S. is een domper op de plannen van het bestuur van het jongerencentrum. Het gebouwtje, een oorspronkelijke houten bouwkeet, destijds door wethouder Huigsloot in den lande „ontdekt", heeft eer het was opgezet, reeds het lieve sommetje van een ton gekost. Nu de gebre ken duidelijke vorm gaan aannemen, was de idee ontstaan om het gedeelte waar de Jeugdsociëteit „Kontakt" gebruik van maakt in een wat bestendi ger materiaal uit te breiden en te vernieuwen. Waren de plannen goedgekeurd dan zou daarop volgend een fikse subsidie aan de gemeente moe ten worden gevraagd om het geheel te financiëren. Toen echter het bouwplan ter inzage lag zijn vele bezwaren door de omwonenden op papier gezet. Groot bezwaar werd gemaakt niet alleen tegen de overlast, maar ook tegen de eventueel te verlenen subsidie waarin enige tienduizenden guldens van de gemeenschapsgelden zouden worden opgesou peerd door een slechts kleine groep Voorhouters terwijl in deze gemeente zaken op het prioriteiten lijstje staan waar vele honderden mee gediend zouden zijn. Hiermee werd gewezen op het ontbre ken van elke mogelijkheid in eigen gemeente zwemmen, en onderkomens voor de Volksuniversi teit, de Peuterspeelgroep en een Openbare Biblio theek nog ontbreken. Deze weliswaar niet planolo gische bezwaren werden als een appèl aan de raad toegevoegd. Naar aanleiding van een en ander werd maandag 30 augustus een hoorzitting gehou den in het gemeentehuis. Hier kwam duidelijk naar voren dat men geen bezwaar maakte tegen een gelegenheid voor de jeugd om zich te verpo zen, maar wel tegen het feit dat dit ten koste ging van de nachtrust en gemoedsrust van velen. Drenkeling niet gevonden DEN HAAG/KATWIJK De 58-jarige schipper Cees van den Oever van het Katwijkse vissersschip Jo hanna Helena, de Katwijk 106 is nog niet gevonden. De man sloeg zaterdagmor gen overboord op de Noordzee ten westen van Den Helder. Zoekacties zijn tot op he den vergeefs geweest. De speuractie met een Neptu ne door de Marine is zater dagmiddag gestaakt. Vol gens een woordvoerder van het marinevliegkamp Val kenburg heeft de watertem- peratuur en de tijd dat de man in het water heeft ge legen, vrijwel zeker tot ge volg gehad, dat de man is overleden. Het schip van de wacht, de onderzeebootja ger „Groningen" zet de zoe kactie nog voort. LEIDSCHENDAM De 28-jarige F. O. P. de Boer zal maandag 10 januari als CDA—raadslid de opvolger worden van de vorige week overleden heer H. J. Bunnik. De heer De Boer, wiens geloofs brieven zullen worden onder zocht tijdens de vanavond te houden begrotingsvergadering, is enkele jaren bejaardenconsu lent geweest van de Stichting Bejaardenwerk Leidschendam en is nu werkzaam bij het mi nisterie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk. Volgens de kandidatenlijst van het CDA bij de gemeenteraads verkiezingen van 1974 was de CHU-^khndidaat A. C. Dullaart eerstaangewezene maar vanwe ge afspraken in het samenwerk ingsverband van de vier groepe ringen (KVP—Leidschendam. KVP—Stompwijk, CHU en AR) wordt een openvallende plaats toegewezen aan een kandidaat van dezelfde groepering. In dit geval was dit mevrouw Molij- n—Haring van KVP—Leid schendam die echter om per soonlijke redenen van de raads- zetel heeft afgezien. Overigens zijn er voor de Kieswet formeel zes afwijzingen nodig geweest om de heer De Boer aan zijn raadszetel te helpen: 3 KV- Pers (waarvan 2 uit Stomp wijk), 2 leden van de CHU— en 1 van de AR—kiesvereniging. De vervulling van de wethou dersvacatures (sport— en jeugd zaken, cultuur, bedrijven en personeelszaken) komt, na de beëdiging van de heer De Boer, eveneens op de agenda/van de gemeenteraad van 10 januari De CDA—fractie heeft al over de kandidatuur beslist. Fractie voorzitter C. H. de Ruijter deel de ons mee dat hierover deze week overleg wordt gepleegd met de voorzitters van de drie overige fracties: WD, Progres sieven Leidschendam en Groep Nieuw Leidschendam. De fraktie-voorzitter van de gecombineerde fraktie, Karei Beckers (PPR), heeft in een brief aan de voorzitter van de Oegstgeestse gemeenteraad te kennen gegeven dat hij op de kortst mogelijke termijn zijn werk in de raad zal beëindigen. Toen op 12 november zijn vrouw Ria Beckers-de Bruijn door het landelijk kongres tot PPR-lijsttrekker voor de Twee de Kamer-verkiezingen werd ge kozen in mei 1977, hield dit con sequenties in voor zijn werk zaamheden. Zijn stafdocent schap aan de sociale akademie te Den Haag kan hij voorlopig niet wijzigen. Als voorzitter van een van vier landelijke thema- groepen in de PPR (welzijn) werd hij ook dringend gevraagd te blijven, gezien de komende welzijnskongressen (april en dec. *77). Aangezien hij toch op korte termijn zijn werk moest verminderen, heeft hij in over leg met bestuur en aktiecentrum van de PPR besloten op 1 ja nuari zijn lidmaatschap van de Raad over te dragen. Berend Verloren, eerste opvol ger op de kandidatenlijst, had reeds in een eerder stadium aan het bestuur laten weten niet voor een eventuele opvolging in aanmerking te willen komen. De eerste volgende PPR-kandidaat, Pieter Dirk Wolthaus, is bereid het raadslidmaatschap te aan vaarden. Hij wil voorlopig af zien van het fraktie-voorzitter- schap, wat volgens de overeen-' komst met de PvdA aan de PPR toekomt Over ✓deze opvolging is overleg gevoerd met het bestuur van de PvdA en met de fraktie, hetgeen heeft geleid tot de volgende af spraken: Ton Kohlbeck zal het fraktie- voorzitterschap overnemen tot de zomervakantie van 1977, waarna er opnieuw overleg zal zijn over het fraktievoorzitter- schap. I Pieter Dirk Wolthaus zal zit ting nemen in de kommissie on derwijs en maatschappelijke aangelegenheden; de kommissie verkeer; en hij zal tevens als sekretaris van de fraktie funk- tioneren. De nieuwe verdeling van de fraktieleden over diverse ge meentelijke kommissies blijft verder gehandhaafd tot het einde van de zittingsperiode van de raad. Alcoholtest in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - In het kader van een landelijke alcoholactie heeft de Alphense politie het afgelopen weekend op de Willem de Zwijgerlaan 168 voertuigen gecontroleerd. Twee automobilisten werden be keurd omdat ze onder invloed verkeerden. Een andere ging op de bon omdat hij weigerde me de te werken aan een af te nemen bloedproef. Aan drie au tomobilisten werd een tijdelijk rijverbod opgelegd. Bij dezè ac tie waren acht politiemensen be trokken. Kerstklanken klinken vrijdag 17 december in de Oude Kerk te Voorburg. Medewerkenden zijn Krijnie Poot sopraan, het koor Met Hart en Mond uit Monster, zangklassen van de Geref. Scholen te Rijswijk en Voorburg, het Geref. Koper En semble o.l.v. Aad Stevens, Hans den Duik koorbegeleiding en Jan Baas orgel en koordirectie. In het Bouwcentrum te Rotter dam wordt van 16 december t/m 15 januari een verkooptentoon stelling gehouden onder de titel „Boekenmaand in het Bouwcen trum". Ze geeft een overzicht van Nederlandse boeken op het gebied van bouwen en wonen. Jaap Oostermann onderscheiden Jaap Oostermann ontving dit weekeinde de zilveren eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau uit handen van burgemees ter Van der Kroft in Leimui- den. De heer Oostermann ontving de onderscheiding ter gelegenheid van zijn 40- jarig jubileum als organist van het orgel van de gere formeerde kerk in Leimui- den. De uitreiking van de onderscheiding vond plaats tijdens een concert te zijner ere op het vernieuwde or- RUNSBURG De heer van Zandwijk, direkteur van de Chr. Mavo in Rijnsburg, her dacht het feit dat hij 40 jaar bij het onderwijs was. De leer lingen hadden hem 's morgens een waar festijn bereid. Er werden allerlei leuke aktivitei- ten georganiseerd, zoals bezoe ken aan een pottenbakkerij, een simultaanwedstrijd, met Rijnsburgs jeugdkampioen dammen, Gert Cederhout enz. 's middags was er een rij spre kers in het Centrum. Daar sprak o.a. burgemeester de Roos en de voorzitter van het schoolbestuur C. de Mooy. Om 17.00 u. begon er een grandio ze receptie, die door veel men sen werd bezocht. Honderden boden de heer en mevrouw van Zandwijk hun gelukwen sen en geschenken aan. Veel oud-collega's waren gekomen rit allerlei delen van het land, net zoals veel oud-leerlingen. Voor de familie van Zandwijk een onvergetelijke Aap NIEUWVEEN De vereni ging ,,'t Sijsje" in Nieuwveen hield dit weekeinde een uiter mate- geslaagde vogelshow in de Mettenburcht Meer dan 300 vogels waren ingezonden ter keuring door vijf keur meesters. Winnaars werden H. Groenendijk, M. Spekman, L. Mesman, H. van Roon, J. C. van den Berg, F. van Veen, A. Lenting en J. G. de Rooij. Marcel van Oostwaard werd voor de tweede maal jeugd kampioen. LISSE De Gehandicapten Organisatie Nederland hield in hotel Flora in Hillegom dit weekeinde een geslaagde bij eenkomst. Toneelgroep Pan kras uit Sassenheim voerde een geslaagd spel op. LISSE-HILLEGOM - Zater dag en zondag» werd in het jeugdhuis te Hillegom de 24e show gehouden van de vogel vereniging Zang en Kleur, een vereniging waarvan de leden uit o.a. Lisse en Hillegom zich beijveren in het houden van de diverse vogels. Op de ten toonstelling waren heel wat schitterende exemplaren te zien. In de diverse kooien ston den maar liefst 450 vogels van allerlei pluimage. Op deze geslaagde show wer den ook weer vele ere-prijzen toegekend. Een eerste prijs met Bonds medaille was voor de Waterslager vaj. de heer A. Gort uit Lisse. De *'aterslager van de Heer Verbeek uit Hille gom werd uitgeroepen tot Meesterzanger. Bij de/'water slagers leverde de heer Gort ook het beste stel, met 2 2e prijzen. Bij de Waterslagers Enkele Eigen Kweek was de eerste prijs voor de vogel van de heer W. Warmerdam. Bij de Waterslagers OK (Open Klas se, met overjarigen en gekoch- ten) ging opnieuw een eerste prijs naar-de Heer Gort Bij de kleurkanaries ging de Sto- gels van de heer L. C. v.d. Eist met de hoogste eer strijken in de kategorie OK. De eerste prijs van de Eigen Kweek (E.K.) was voor een Rosivoor Int van de heer L. Hulsebo sch. Bij de gepigmenteerden met een Roodfaktor was de eerste prijs voor de Eiken Kweek voor de Or. Rood Isa bel van P. Hoogkamer. Bij de O.K. ging deze prijs eveneens naar Hoogkamer. C. J. Dekker haalde een eerste prijs met de Goud Sgaat en W. v.d. Wolf met een Goud Isabel. Verder e prijzen gingen naar N. v.d. Voort, L. Hulsebosch (nog 2 x) A. van Dijk, N. H. Frisé, J. H. P. de Haas (met Bondskruis) C. Schipper, M. v.d. Wolf (Jeugdkampioen) W. Elder- broek, H. van Dijk, P. Haring, H. van Diest en C. J. Dekkers. Sassenheim Afgelopen weekend waren er in de bol lenstreek volop duivenexposi- ties en wel te Heemstede, Voorhout, Noordwijkerhout, waar de kampioenen para deerden, en ook te Sassen heim. Hierbij was het aantal inzendingen, met 310 van onze plaatsgenoten de grootste. Vrijdabavond werden de deu- De 4000-ste woning van de gemeente Boskoop werd vorige week opgeleverd. Het echtpaar C. Groenendijk mocht de woning betrekken. Wethouder mevr. Stelling werf was daarvan getuige nadat zij de sleutel van het pand aan het Waterlelie 26 aan de heer Groenendijk had overhandigd. ren voor dit traditioneel evene ment, om 7 uur geopend, waarvoor direkt al goede be langstelling bestond. Vooraf was er een keuring geweest door de keurmeesters G. Mat- ser en P. J. Vermeulen. Deze stelden vast dat de mooiste collectie C. Wolvers, eerste was; L. de Ridder tweede; A. de Goeij derde en D. Witteman vierde. De mooiste van de ge- he show was een doffer van de Gebroeders Kruik, die te vens de mooiste oude doffer hadden. De mooiste oude dui- vin was van'H. Hoogenboom.- De mooiste jongex doffer was van ere-voorzitter Drost en de mooiste jonge duivin van N. v.d. Poel. Zaterdagmiddag in het bijzonder was het een ge zellige drukte, met tot slot trekking van de kerstloterij waarvan de prijzen bestonden uit huishoudelijke apparatuur, textielpakketten, planten, taar ten etc. HAZERSWOUDE Egbo, Boers en Hateha, drie bedrij ven van de Hazerswoudse Rijndijk, beschikken sedert gisteren over modern geouti- leerde kantoor- en bedrijfs ruimten. Burgemeester J. ten Heuvelhof verrichtte vrijdag middag de officiële opening van het gebouw. Egbo B.V. en aannemingsbedrijf J. Boers zijn elk een begrip in de bouw wereld, in zowel als buiten Ha- zerswoude. Hateha BV is een onderneming, die zich speciali seert in elektrotechnische arti kelen. Tijdens de receptie werd de direktie van Egbo een wandversiering aangeboden. Burgemeester J. ten Heuvel hof had daarvoor de deur van de representatieve bedrijven geopend. SASSENHEIM De traditio nele kerstsamenzang wordt 17 december weer gehouden in de Sint Pancratiuskerk De sa menzang begint om half acht 's avonds. Medewerking verle nen de Christelijke Harmonie kapel „Crescendo" en me vrouw HAL Scheffer, fluitiste. V RIJP WE TE RING Voor een goed met publiek gevulde zaal van het dorpshuis heeft het tamboer- en trompetterkorps „Noméro" zaterdagavond een suksesvolle muziekuitvoering gegeven. In zijn welkomstwoord mocht voorzitter B. Bouwmeester ook burgemeester Bolten verwelko men, terwijl hij zich tevens mocht verheugen op vele be langstellenden uit Oud-Ade. Be halve „Noméro" werkte aan het uitgebreide programma ook de muziekver. „De Heerlijkheid" uit Woubrugge mee. Beide mu ziekgezelschappen stonden on der de voortreffelijke leiding van instrukteur dirigent J. J. Klein uit Alphen a.d. Rijn, en kregen voor de perfekte uitvoe ring veel waardering en applaus uit de zaaL Na afloop zorgde de bóeren- blaaskapel „De Pulpzakken", eveneens uit Woubrugge, nog geruime tijd voor wat gezellige dansmuziek, terwijl de heer Roel van Blijswijk dit met zijn diskotheek deed voor de jeugd op deze avond. Met deze ge slaagde muziekavond heeft „No méro" weer een goed stuk pro paganda voor haar vereniging gemaakt SASSENHEIM Door de plaatselijke Hervormde ge meente werd in de vacature- ds. Westra, een beroep uitge bracht op dr. H Geurs, Ned. Herv. predikant te Broek op Langedijk, aan welke gemeen te hij sedert november '72 ver bonden is. Daarvoor was hij leraar en deed in '72 zijn kan didaats theologie aan de Rijks universiteit te A'dam. Hij is 45 jaar gehuwd, en men heeft 3 kinderen. Het echtpaar Geurs hoopt op maandag 20 dec. een bezoek aan Sassenheim te brengen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5