Drie cross- titels Leidse atleten Hazerswoudse Boys met moeite langs Valken'68 ickers-69 stuit opmars ran Weteringse Boys: 6-0 SBH Leiden heeft slaap IBIII einier Hoogkamer en Kuyvenhoven eheersen clubkampioenschappen Swift UZ FAALT BIJ EST0 f (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Zoals te verwachten was, zijn er bij de districtskam pioenschappen cross enkele eer ste plaatsen ingenomen door at leten uit de Leidse regio. Wybo Lelieveld (Bataven), Heieen Ha verkort (Bataven) en Maaike Per- soons (AAV'36) hadden weinig moeite om de eerste plaats in hun categorie te bemachtigen. De districtskampioenschappen, ge houden op Duindigt. werden in enkele klassen volledig beheerst door Leidse atleten. Maaike Per- soons en Marjan Goedhart, beiden van AAV'36, zorgden voor een dubbele overwinning bij de C-meisjes. Ook bij de A-meisjes een dubbele overwinning. Heieen Haverkort en Marian van Schie gaven de overige deelnemers geen schijn van kans. Mies Kuipers (Hol land) werd hier nog vijfde. Wybo Lelieveld (Bataven) liet op de 5 km voor A-jongens het hele veld ruim achter zich. Jos Renne (Holland) veroverde hier een fraaie derde plaats. Iets minder waren de resultaten bij de senioren. Alleen Dré de Wit en Nico Volker, beiden van Holland, kwèmen bij de eerste tien. Beter deden Corry v.d. Meer een Jeanet- te Hendriks, beiden Bataven, het bij de dames met een derde en een vierde plaats. Twee derde plaatsen waren er verder voor Ben Kerkvliet (Bataven), jongens C en Sandra Dorlas (Bataven), meisjes D. Ook Tina Buntsma (Bataven) en Sjors Hoogeboom (Bataven) kwa men met een vierde plaats goed te voorschijn bij de B-meisjes, resp. de D-jongens. Bij een proefloop in Düsseldort kwamen de Spartanen Joke van Gerwen en Piet Waaning redelijk - goed voor de dag. Joke werd zes de terwijl Piet, gehandicapt door kramp in de laatste ronde, twintig ste werd. Deze internationale wed strijd diende als training voor de internationale crosskampioen schappen in maart. PAGINA 17 Wim de Hollander (Oegstgeest) is twee Kagia-spelers te snel af. (Van onze sportredactie) LEIDEN De beide lijstaanvoerders In de eerste klasse zaterdag afdeling Lelden zijn de eerste wed strijd van de tweede helft van de competitie met winst doorgekomen. Sc. Usse herstelde zich na twee achtereenvolgende nederlagen goed en gaf op eigen terrein Woubrugge met 2—0 klop. Hazerswoudse Boys bedwong In de laatste minuten Valken'68 met 2—1. Oegstgeest houdt de race ook goed bij via een 2—0 zege op Kagia. De staartclubs verdienden ook punten. Het steeds beter draaiende Leiden zette MVKV op 3—1. Hekkesluiter WSB veroverde één punt bij GWS: 2-2. Ofschoon Sc. Usse meteen een fors offensief inzette, wist de Woubrugse verdediging de aanvalsgolven in de eerste helft goed te weerstaan. Pas na rust leverde het overwicht van de in hoog tempo spelende Lissena- ren treffers op. Enkele minuten was de tweede helft slechts oud, toen Jelte Tilma traag ingrijpen van de Woubruggenaren afstrafte en van dichtbij inschoot. Eén minuut voor tijd bracht Gerard van der Poel zijn ploeg op 2—0 door een strafschop te verzilveren. Tot vlak voor het einde leek Valken'68 een punt van Hazerswoudse Boys te gaan afsnoepen. Op dat mo ment echter bracht Kees de Gelder de meerderheid, die de Boys gedurende de tweede helft gehad hadden, in de winnende treffer tot uitdrukking. De eerste speelperiode gaf een gelijkopgaande strijd te zien. Na een kwartier opende Giel Kampman de score door van de rand van het strafschopgebied raak te schieten. Relis Bol bracht Valken op gelijke hoogte. Na rust oefende Hazerswoudse Boys wel pressie uit, waar de bezoekers de nodige gevaarlijke uitvallen tegenover stelden. Doelpunten bleven echter uit, totdat Kees de Gelder de zege veilig stelde. Lelden toonde in de ontmoeting met MVKV een hogere notering op de ranglijst waardig te zijn. Voor rust hielden de partijen elkaar in evenwicht. Jan Pret opende voor Leiden de score. Guus van Krimpen tekende voor de gelijkmaker. Een kwartier voor het einde trof Ton Boehmer de roos, waarna Fred Henzen de eindstand (3—1) op het scorebord bracht. Een gehandicapt GWS dat met vier invallers aantrad, heeft met moeite een puntendeling kunnen bewerk stelligen. Al vlak na het begin gaf Adrie Verbeek WSB de leiding. Tony Werner en Jaap van Kesteren metten de Sassenheimers weer op een voorsprong. Diep in de tweede speeltijd, waarin GWS grotendeels met 10 man had geopereerd, omdat Harrie van der Blom uit het veld was gestuurd, scoorde Jan Aagtman de tweede WSB-treffer. hetgeen de eindstand oplever de: 2-2. Een duidelijk sterker Oegstgeest ondervond toch problemen bij het maken van doelpunten. Veel kansen maakte Kagia ongedaan. Voor de thee zorgde Bart Charité na een solo voor de ruststand (1—0). Gé Perfors bepaalde uiteindelijk de uitslag op 2—0. In de tweede klasse behaalden de koplopers ruime overwinningen. Abbenes gaf VNL geen kans (4—0) en SVLV nam duidelijk afstand van LSW'70: 5—1. Stompwijkse Boys moet voorlopig afhaken. Op eigen terrein moest Bernardus een 30 zege toegestaan worden. Unitas Leiden en Kickers'69 deelden de punten: 33. Abbenes verdeelde de treffers eerlijk over beide speel- helften. Voor rust schoten Ton Hobo en John Cuvelier raak, erna waren het opnieuw Cuvelier en Wout Uythoven. die het VNL-doel doorboorden. Aanvankelijk had SVLV veel moeite met LSW70. de rust ging met 1—0 in (Ron Helder). Vervolgens werden de studenten op grote achterstand gezet door Jos Meyer, Jelle Kramers (2x) en Ron Helder. Jan van Dijk kopte in eigen doel. Vijf weken niet voetballen heeft Stompwijkse Boys geen goed gedaan. In de tweede helft liep Bernardus via goals van John Eibers, Rob Asselman en Ton Rietbergen uit tot 3—0. Heel snel kwam Unitas Leiden op 1—0 (Jan van Tongeren). Via drie treffers van Rob Spaargaren kwam Kickers'69 vervolgens op 3—1. Toch werd tien minu ten voor tijd de winst uit handen gegeven. Martin Planjer en Jan Keyser hielpen Unitas aan een punt. GOUDA In de afdeling Gouda vonden slechts drie wedstrijden doorgang. Sportief zegevierde bij Gouda met 3—1. Bergambacht klopte Zwammerdam: 2—0. Reeuwijk en Aarlanderveen deelden de punten. Aarlanderveen kwam met vier invallers binnen de lijnen van het Reeuwijkterrein. Toch werd een voor sprong genomen. Nadat in de vijftiende minuut een treffer was afgekeurd, trof Harrie Oudshoorn enkele minuten later toch doel. Deze stand bleef gehandhaafd tot de. laatste minuut, toen Reeuwijk goed gebruik maakte van geknoei in de Aarlanderveense defensie: 1—1. LEIDSE COURANT de onze sportredactie) lEN Klckers'69 heeft met onverwacht grote zege (6—0) jpmars van Weteringse Boys Iroep B van de Leids/Goudse •ling gestuit. Door deze winst het niet spelen van leider irburg, hebben de Leimuide- in samen met Esto (knappe overwinning op SJZ) de kop- lie overgenomen. Meerburg ie tevergeefs naar Bleiswljk, r het veld van Soccer Boys rifder ure door de gemeente bnlsch werd afgekeurd. WOA Ie weer eens een overwln- ten koste van Nicolaas t (1—0), terwijl Unitas en VNA oren, resp. van Floreant (0—2) RVC (1—2). De Leidse derby -ZLC eindigde in een 3—2 iwinning voor de Boshuizerka- tewoners. In Groep A werden hts drie wedstrijden gespeeld, npwijkse Boys verloor kan is bij Nieuwerkerk (0—2) en nje Groen kon het thuis niet rerken tegen Stolwijk (0—2). gambacht-Gouderak eindigde toonde zich in eigen oppermachtig tegen Wete- Boys (6—0). De Boys had een volslagen off-day en za- de aansluiting bij de mislukken. Voor rust bleef de productie van Kickers be perkt tot doelpunten van Leo van Velzen en Harrie Verhaar. Direct na de pauze werd de marge ver groot door Johan de Graaf uit een vrije trap. Het sextet werd gecom pleteerd door Leo van Velzen (bin nenkant paal), Gerrit Wit en Henk van der Zwaan. Weteringse Boys, dat zonder Loek Olijerhoek speel de (invaller was George Roos), kon nog wel wat terugdoen, maar ver der dan enkele chaotische situa ties voor het Leimuidense doel kwam het niet. Met kunst en vlieg werk werd Weteringse Boys van scoren afgehouden. SJZ heeft zich laten verrassen door een uitstekend spelend Esto (2—0). SJZ nam een te afwachten de houding aan, die kort na rust een achterstand opleverde. Na een vlakke eerste periode zette de thuisclub SJZ na de pauze op verlies door doelpunten van Aart van der Poell en Wim van der Neut. De laatste verraste verdedi ger Gerard Bos, die verzuimde om de bal op tijd door te spelen. SJZ ging daarop wel in het offensief maar verder dan enkele schoten van Gerard Lelieveld (ingevallen voor Cor van Tongeren, hersteld van een knieblessure) kwamen de Zoeterwoudenaren niet. WOA heeft een wat gelukkige ze ge geboekt op Nicolaas Boys: 1—0. De bezoekers waren meer in de aanval maar wisten niet te sco ren. Piet Roodenburg en Hans Hoogervorst misten mogelijkheden voor rust. Na de pauze nam WOA een voorsprong via Paul van der Post, die een voorzet van Sjaak van Seggelen bekroonde. Paul van der Post werd even later vervan gen door Gerard van Seggelen, die daarmee zijn rentree maakte. De routinier maakte er geen glorieuze terugkomst van. want kort voor tijd miste hij een penalty, nadat Paul van der Geest onderuit was gelo pen door doelman Theo van der Meer. De Boys-goalie had daarvoor ook een elf-meter-trap gemist, toen collega Joop Straver een Nicolaas- Boys-speler had vastgepakt. VNL, met Jan Ubink en Tonnie Luykx weer in de ploeg, heeft wat ongelukkig van ZLC verloren: 2—3. De thuisclub kwam al vlot op 1—0, toen Ted van Berkel een voorzet van Tonnie Luykx met het hoofd afrondde. Een fout van doelman Hennie de Hoogen stelde Rinus Schoonderwoerd de Bezemer in staat om de gelijkmaker te scoren. Kees van der Voort zette zijn ploeg zelfs op winst, toen hij Bert Mulder de bal wat hardhandig ontnam en door kon gaan. Na rust viel VNL sterk aan, maar de bezoekers lie pen verder uit via Rinus Schoon derwoerd de Bezemer. VNL kwam daarop niet verder dan een doel treffend afstandschot van Theo Luykx: 2—3. Unitas Leiden toonde bij RVC aan vankelijk te weinig inzet en kwam voor rust dan ook terecht achter. Jan Blom liet zich van de bal zetten door Theo Verbey: 1—0. Unitas liet na rust beter spel zien en dat leverde ook de gelijkmaker op. Jan van Rossum was de ma ker. Ger Vermont. Dammes Sierat en Gilles van der Broek verzuim den hun ploeg daarop op winst te zetten. Een ongelukkig moment in de Leidse defensie betekende vlak voor tijd een treffer van Fred No bel. die daarmee de winst voor RVC opstreek: 2—1. VNA heeft verdiend verloren van Floreant: 0—2. Floreant was meer in de aanval, maar VNA kreeg toch enkele kansjes via uitvallen van Nelis de Wit en Martien Schlag- wein. Na rust sloeg Floreant terug door wel te scoren. Kees de Jong rondde een voorzet van Clemens van der Werf af. Een kwartier voor tijd was Willem Nieuwwerf ter plaatse om te scoren, nadat Aad de Graaf een hoge bal verkeerd op zijn slof had genomen. GROEP A Nieuwerkerk wees Stompwijkse Boys terug (2—0) en klom daar door wat op de ranglijst. Nico Stuiver miste enkele mogelijkhe den in de openingsfase en Nieu werkerk zakte toen terug. Jan van der Bosch kreeg voor Stompwijkse Boys de mooiste kans. maar alleen voor de keeper schoot hij naast. Nieuwerkerk toonde zich na rust de sterkere ploeg. Joop Hazen- broek en Maarten van Erkel scoor den: 2—0. Oranje Groen heeft het slecht ge daan tegen Stolwijk, dat beter uit de voeten kwam op het zware veld: 0—2. Vooral dankzij het goe de werk van laatste man Richard Patiaton en keeper Leugering bleef de stand tot aan de rust 0—0. Na de pauze scoorde Adrie Pols uit een voorzet van Jan Noomen 0—1 en zorgde Piet Ernst met een fraaie solo voor 0—2. Oranje Groen drong in de slotfase mach teloos aan. Bergambacht—Gouderak eindigde in 1—1. Na hands benutte Sjaak Oosterom een penalty voor Goude rak. Inge Pons scoorde met een kopbal uit een vrije trap voor Ber gambacht. i Van onze hockeymedewerker leiden Op de laatste zondag voor de winterstop stond alleen l J» wedstrijd Hudlto - LMHC op inot programma. De Leldenaren w«f»n nogal bang voor de Delfte- noren, omdat Hudlto de laatste c"t wedstrijden ongeslagen was gebleven. Lelden miste de zieke Bobby Coebergh, die vervangen werd door Jan v. Beek. Leiden had het de eerste minuten erg moeilijk tegen de Delftenaren. Niemand was dan ook verrast dat Hudlto na tien minuten een 1-0 voorsprong nam. toen de Hudito- aanval kundig een dekkingsfout in de Leidse achterhoede afstrafte. Leiden kwam door dit doelpunt even uit haar te vroeg begonnen winterslaap en hgd tot aan de rust het beste van het spel. Een straf- corner van Henk v. Veen, Chris Fonteijn en Hendrik Quirijr.s bracht de verdiende 1-1 stand op het scorebord. Maar in de tweede helft liet LMHC duidelijk merken hockeymoe te zijn. Er werd veel te sloom gereageerd en het was te danken aan de achterhoede, met keeper Martijn Drijver «n aus- putzer Quirijns aan het hoofd, dat Leiden de 1-1 stand tot aan het einde kon vasthouden. Ook de wissel Paul Otten voor Paul de Regt, tien minuten voor tijd, bracht niet de benodigde inspiratie om het tij te doen keren, zodat de Leidenaren duidelijk blij mochten zijrrmet deze eindstand. grote treffen tijdens de clubkampioenschappen van Swift. Reinier Hoogkamer (links) wordt "op het wiel" gevolgd door John Kuyvenhoven. Van onze sportredactie ilDEN/WASSENAAR Junior Reinier oogkamer en John Kuyvenhoven (nieuwe- tfl) hebben gisteren de clubkampioen- gappen van het Leidse Swift beheersL a twee talentvolle veldrijders sprongen op •l zsnd-parkoers op Duinrell direct na de •at weg en konden ook door "llefheb- ,ft" Ton van der Valk en Cock van der ■tolit niet worden gevolgd. Tot een echte Confrontatie tussen het tweetal kwam het K echter niet. Twee ronden voor de finish van de junlorenkoers moest Kuyvenhoven (doordat hij In een jongere leeftijdsklasse Is Ingedeeld) afsprtnten. Gezamenlijk had den zij op dat moment al een voorsprong van twee minuten opgebouwd op de rest van het rennersveld. In de liefhebbers-klasse slaagde Van der Valk er in Cock van der Hulst voor te blijven. Voor Van der Hulst betekende dat de tweede nederlaag in veertien jaar. Vier jaar geleden was het ook Voorschotenaar Van der Valk die de Zoeterwoudse all-rounder voorbleef. Uitslagen: A-klasse: 1. Ton van der Valk; 2. Cock van der Hulst; 3. Peter Post; 4. Bert van der Hulst; 5. Jan Jansen. Junioren: 1. Reinier Hoogkamer; 2. Sjaak Aartsen; 3. Hans de Kievit. Nieuwelingen: 1. John Kuij- venhoven; 2. Aloys Goosen. Veteranen: 1. Theo Hoogkamer; 2. Maarten Zomerveld. Jeugd: 8-9 jaar: 1 Jeroen du Pau; 10-11 jaar: 1 John Eradus; 12-13 jaar: 1. Edward Wijs man; 14 jaar: 1. Jan Verstraaten. Reinier Hoogkamer en John Kuyvenhoven zijn zaterdag bij veldritten in IJhorst ook bijzonder goed voor de dag gekomen. Bei den kwamen tot een tweede plek; beiden misten ook een eerste plaats. Kuyvenhoven moest zich in de eindsprint "behelpen" met een lekke band en Hoogkamer werd door rivaal John Lammertink tijdens de laatste meters tussen de toeschouwers gewerkt. Protesten hielpen niet: de jury had niets onrechtmatigs geconstateerd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17