doden en gewonden door Veel mist en gladheid C.D.A. wint steeds meer terrein Scholieren mishandelden bejaarde (81) UICHELS BESLIST Barre speurtocht van wethouder Vink Rolstoel Schorsing eenvoudig voorbij Meisje na betalen 3 ¥i miljoen losgeld ongedeerd vrijgelaten £eid6e 6oma/nt Maandag 6 december 1976, 67e jaargang no. 20600 DAGBLAD \/nnR ZUID-HOLLAND Kort Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 55 cent. Olympische spelen voor gehan dicapten „Omdat ik toevallig ii\ een rolstoel zit" op Ned. I om 21.50 uur. Om 20.05 uur Super stars en om 21.05 uur Mash. Ned. II om 19.30 uur Harry zoekt werk (slot), om 20.25 uur Onedin Lijn en om 22.05 uur Achter het nieuws met o.m. Spaanse socialisten. Veel bewolking Veel bewolking met regen of sneeuw, later op de dag ook enkele opklaringen. Krachtige, aan de kust tijdelijk harde wind. Maximumtemperaturen ongeveer 4 graden. Morgen: Zon: 8.3416.29 Maan: 17.31—08.45 Schev.hoogw.: 3.27-15.38 laagw.: 11.22—23.41 Feyenoord Rotterdam „Ik hoor het ze al zeg gen: dat heeft Feyenoord handig gespeeld vlak voor de wedstrijd tegen Espanol en ook nog Wim Jansen geblesseerd. Maar ik ben expres pas naar het veld ge gaan toen de keu ring was ge schied", zei direc teur Guus Brox gis teren. Consul Van der Linden keurde om acht uur 's mor gens het veld af met de uitleg: „Het was bevroren. Ik heb stadiondirecteur De Kimpe erbij gehaald en de grondtechnische dienst van de KNVB laten meebeslissen". Karei Vroon van die dienst: „Belangen van Feyenoord? Daar heb ik niets mee te maken. Het veld zou aan flarden zijn gespeeld en dat is een harde reden voor afkeuring". De Kimpe: „Op het bljveld is vrijdag getraind en het is vernield. Het hoofdveld was door de regen verzadigd en een nachtvorst maakte de bovenlaag hard. Als het in de middag zacht wordt door ontdooien, brengt elke sliding onherstelbare schade aan". BARCELONA Johan Cruijff en Johan Neeskens op 26 maart wel of niet tegen België is de vraag waarop de coach van Barcelona, de in Nederland niet onbekende Rinus Michels, het antwoord moet geven. Op die dag speelt Spanje in de voorronden van het toernooi om de wereldtitel tegen Roemenië en wordt bovendien een bekerprogramma Verwerkt. Als Ml- rV chels bes,uit da< (7V\ £^yr Mogt\ de twee Johannen V<Cv f BEATjê) niet nodig heeft, f AAN ESPAöNOlj kunnen ze met /V F V Oran|e in het be- langrijke duel met de Belgen ook I /T\ voorronden spe- De Sinterklaas surprise bestond dit jaar uit het niet doorgaan van twee wedstrijden in de eredivisie. Bij de amateurs was de schade nog veel groter Ajax profiteerde van de afkeurin gen door de leiding te nemen.. ...maar het heeft altijd nog 'n wedstrijd meer gespeeld dan Feyenoord Den Haag Hans Galjé, Bert Blijie en Cees Tempelaar mogen zich toch wel enigszins een geluksvogel noe men. Deze spelers van het C-team van FC Den Haag kre gen vorige week een schorsing van één duel wegens overtredingen in het duel tegen AZ'67. En dergelijke schorsing wordt te vens uitgesproken voor een bindende wedstrijd van het A-team. Jong FC Den Haag speelde afgelopen zaterdag niet. zodat de schorsing was vol daan doordat het A-team actief was. Caljè. Blijie en Tempelaar behoe ven zodoende geen enkel duel van hun eigen elftal te mis sen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG PvdA en PPR verliezen steeds meer terrein aan het CDA, dat zijn opmars onder de kiezers voortzet. Deze tendens spreekt uit een Nipo-pei- ling in de maand november onder dui zend kiezers, waarvan de uitkomsten, bewerkt volgens de niet onomstreden methode-De Hond, zaterdag in Vara's radiocafé „in de Rooie Haan" werden bekend gemaakt. De peiling liep tot en met 22 november. In de week ervoor werden de Kamerdebatten over de zaak- Menten gehouden. Het CDA zou, als er vorige maand ver kiezingen waren gehouden, uitkomen op 58 zetels, dat is een winst van tien zetels ten opzichte van het huidige zeteltal. De PvdA zou terugvallen van 43 op 38 zetels, de PPR van 4 op 3 zetels. Het verschil tussen de twee progressieve par tijen en het christen-democratische blok zou liefst 17 zetels bedragen. De winst van de WD zou vergeleken bij de vorige verkiezingen twaalf zetels be dragen (van 22 op 34). Een grote vooruit gang dus, maar minder spectaculair dan vorige Nipo-peilingen aangaven. "Winst is er ook voor D'66, althans ten opzichte van de tendens sinds de staten verkiezingen van 1974, die slechts 1 ka merzetel aangaf. De Democraten '66 zou den nu op 2 zetels komen. In het beeld van de overige kleine partij en is ten opzichte van de peilingen in september en oktober nauwelijks veran dering gekomen. Alleen het GPV springt eruit, met een sprong van twee naar drie Kamerzetels. (Van onze correspondent Jan Schils) BRUSSEL Drieeneenhalf miljoen gulden hebben de ouders van het dinsdag ontvoerde 13-jarige Nederlandse meisje Johanna Berbers uit de Brusselse voor- Johanna Berbers stad Sint Pieters Woluwe moeten betalen om hun dochter vrij te krijgen. In gezeten tussen haar de nacht van zaterdag op zondag kwam Johanna met een taxi thuis nadat haar ouders, vertelt over ontvoerders haar vlakbij het paleis van justitie in Brussel hadden vrijgelaten, haar ontvoering. Op Het meisje zei dat ze steeds goed was behandeld en zich geen enkel moment de achtergrond bedreigd voelde. Volgens Johanna moeten haar ontvoerders Engelsen of Amerika- twee zusters en een nen zijn geweest. Ze spraken gebrekkig Frans en Engels met een Amerikaans broer van het meis accent, aldus het meisje dat tijdens haar ontvoering steeds geboeid en geblind- je. doekt was geweest, waaraan ze nu een ontstoken oog heeft overgehouden. Bill Haley zet klok terug Bill Haley, die door El vis Presley helemaal uit de roek-gratie heet ver drongen te zijn, baarde in het weekeinde groot opzien in Londen, waar hij een concert gaf on der de titel: zet de roek-klok terug. Dui zenden fans verdron gen zich rond hem en tientallen raakten met elkaar slaags binnen en buiten de zaal. Een aantal rockers kwam in het ziekenhuis terecht, terwijl acht fans door de politie werden mee genomen. Johanna Berbers laat zien hoe zij door haar ontvoerders werd geblinddoekt. Johanna vertelde dat ze de eerste dag naar een verlaten huis was gebracht ergens aan de rand van Brussel waar geen verwarming brandde en waar ze de hele dag op een matras had gelegen, toegedekt met een paar dekens. Ze meende dat het ergens op een derde verdieping van een huis moest zijn. Een van de ontvoerders had haar toen gezegd dat ze naar een warmere plaats zou worden overgebracht, op 100 kilome ter van Brussel. „Maar daar was natuurlijk niets van waar, aldus Johanna, want toen ze mij vrijlieten had ik nauwelijks een kwartier gereden". Johanna Berbers was wel bang geweest, maar de ontvoerders hadden haar geen moment bedreigd. Twee dagen voor haar vrijlating had de familie van Johanna nog van de ontvoerders een teken van leven van het meisje geëist alvorens het losgeld te willen uitbetalen. De ouders van Johanna hadden toen informatie gevraagd over een in Roermond wonende neef, die alleen het meisje kon weten en de' ontvoerders niet. Dje informatie kwam prompt waarna werd besloten het losgeld te betalen. De ontvoerders moeten zeer goed op de hoogte zijn geweest van het doen en laten van het gezin,Berbers. Zo wisten ze zelfs de naam van de kat. De Belgische politie heeft inmiddels een viertal verdachten ondervraagd. Er zijn echter nog geen arrestaties verricht. De officier van justitie, Piret, deelde mee dat de politie het onderzoek nooit heeft opgegeven, ondanks het verzoek van de ouders daartoe en zijn mededeling van donderdag dat hij aan dat verzoek had voldaan. Integendeel, aldus de officier van justitie, de politie heeft inlichtingen verzameld die haar in staat stelde op vele plaatsen te zoeken en velen te ondervragen zodra het meisje was vrijgelaten. 'JJIIIIIilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllt: Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071—122244 en per spe ciale koerier wordt de krant alsnog gebracht. Interpol speurt naar verdachte van moord op kleuterleidster MOSKOU Piet Vink, wethouder van o.a. sportzaken in Den Haag, heeft het geweten dat hij een eenmansmissie naar Rusland heeft gemaakt. Zaterdag aangekomen op het vliegveld van Moskou heeft hij uren door de sneeuw gebaggerd op zoek naar de arena voor de finale Europa Cup waterpolo en speurend naar het legioentje van Zian/Vi- tesse. De wethouder werd van het kastje naar de muur gestuurd en moest zijn speurtocht staken. Gisterochtend om tien uur (acht uur Nederlandse tijd) meldde hij zich al bij het zwemstadion van CSKA Moskou, dat hij eindelijk had gevonden. De wedstrijden begonnen pas drie uur later. Nuchter commentaar van Vink: „Ik wilde er zeker van zijn dat ik tenminste zondag nog iets van ZIAN/Vitesse zou zien." De wethouder blijft nog een paar dagen in Moskou om sportaccommodaties te bekijken. Als hij ze tenminste kan vinden. Wethouder Vink: speurder en „baggeraar" iiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii en op zee buiten Hoek van Holland. Het K.N.M.I. houdt ook voor de komende dagen rekening met onaangename weersverwach tingen. Mist en gladheid kunnen onver wachts optreden, waarvoor opnieuw waar schuwingen uitgaan. Gisteravond liep in dichte mist de veerpont prinses Margriet op een op de rede van Vlissingen voor anker liggend Japans vrachtschip. Aan boord van de veerpont bevonden zich 350 passagiers op weg naar Breskens en ongeveer negentig auto's. De schade beperkte zich tot de laaddeuren en verschillende auto's. De pont voer door naar Breskens en zette daar de 350 passagiers ongedeerd aan wal. Op de Wester- en Oos- terschelde werden gisteren zes Belgische sportvissers vermist. Drie ervan, die op de Westerschelde visten, zijn terecht. Van de andere drie op de Oosterschelde was bij het sluiten van deze krant nog niets vernomen. „Men vergeet ons wel eens de behouden terugkeer te melden", aldus de politie in Vlissingen. Gisteren is 45 mijl zuidwestelijk van Hoek van Holland gezocht naar het in nood verke rende jacht Consella, waarvan de opvaren den in een rubberboot zouden zijn overge stapt. De reddingsboot Javazee uit Breskens heeft het vlot met opvarenden vanmorgen gevonden en naar Breskens gesleept. De Wegenwacht wordt de laatste dagen op di verse rijkswegen overstelpt met klachten over weigerende motoren door mist en glad heid. Daardoor moest het verkeer nogal eens langer wachten dan normaal. De ANWB heeft in dit verband de automobilisten opge roepen de nodige „wintervoorzieningen" te treffen. DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN AMERSFOORT Behalve de Neder landse politie speurt ook Interpol naar een 24-jarige Marokkaan, die ervan, wordt verdacht vrijdag de 28-jarige Amersfoortse kleuterleidster nanny Koopman te hebben gewurgd. Uit het onderzoek is tot nu toe gebleken dat zij vorige week haar relatie met de Marokkaan verbrak. De Marokkaan is per taxi vrijdag naar zijn werkgever gereden, ontving zijn salaris voor een reis naar Marokko en liet zich naar het sta tion vervoerea Sindsdien ontbreekt elk spoor. DEN HAAG Twee Haagse scholieren van elf en twaalf jaar zijn zaterdag door de Haagse politie aangehouden nadat zij op zondag 21 november in de Doornstraat gewapend met messen een bejaarde vrouw hadden beroofd en mishandeld. Uit verhoren is gebleken dat het tweetal op dezelfde dag in de omgeving vanhet Congresgebouw vergeefs hetzelfde geprobeerd heeft bij twee andere bejaar de vrouwen. In de Doornstraat werd een 81-jarige vrouw omringgd door vier jongens die zwaaiend met zakmessen geld van haar eisten en haar dreigden dood te stken. Toen de vrouw eerst niet op de eisen van jongens inging werd zij enkele malen in de onderbuik geschopt, waarna de bejaarde haar beurs afgaf, waarin 13 gulden zat (Van onze verslaggevers) DEN HAAG Sinds enkele dagen ligt Nederland in de greep van de naderende winter, gepaard gaande met onweer, hagel, sneeuw en soms zeer dichte mist. De daardoor op tredende gladheid, vooral in oost-, zuid- en noord-west-Nederland heeft een groot aantal verkeerson gelukken veroorzaakt. Daarbij zijn zeker twintig mensen omgekomen, terwijl een groot aantal gewonden in ziekenhuizen opgenomen moest worden. Ook te water heeft het slechte weer toegesla gen, zoals in de Ooster- en Westerschelde, Sinterklaas had het dit weekeinde om beken de redenenn nogal druk en daarom maak te hij zaterdagavond gebruik van een auto om zich snel te kunnen verplaatsen. Op het Prins bernhardviaduct in Den Haag liep dat fout af, omdat de wagen van de Sint in botsing kwam met die van een onder invloed verke rende automobilist. Niemand werd ge wond, maar de auto van de Sint was derma te beschadigd dat hij toch weer op de ande re paardekrachten moest overschakelen. De Haagse politie maakte proces verbaal op. „Ik zal eens even vragen naar zijn naam" dacht de Haagse poli tieman zeker.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1