mededelingen gemeentebestuur leiden 6tm10dec.'76 DE SPECIALIST IN BONT j Familieberichten administratieve kracht, ad sanctos de koning 1 ZOEKT U WERK BONTHUIS J. VAN EGMOND LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 Na een verdienstelijk en arbeidzaam leven, over leed heden in het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Leider dorp, voorzien van het H. Sacrament der zieken ANNIE EPSKAMP in de leeftijd van 69 jaar. Fam. Epskamp Fam. van Velsen Roelofarendsveen, 2 december 1976 Huize Jacobus De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van Huize Jacobus. Zondagmorgen 12.15 uur wordt de Heilige Eucharistie viering voor haar gehouden in de parochiekerk van Sint Petrus Banden, Noordeinde. De gezongen Heilige Mis van Requiem zal worden op gedragen maandagmorgen 10.00 uur in bovenge noemde kerk, waarna de begrafenis op het kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de Heilige Mis. Corr.adres:,J. A. A, Epskamp Mariotteplein 27, Amsterdam. Voor het medeleven, betoond na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder HORTENCIA VINCENTIA VAN DEVENTER-VAN DEN BERG betuigen wij onze oprechte en welgemeende dank. Leiden, december 1976. Voor uw aanwezigheid in de kerk, voor de mondelin- ge en schriftelijke belangstelling, voor de vele bloe men, als de laatste eer aan mijn onvergetelijke man, onze vader en opa GERHARDUS HENDRIKUS •BOUHUIS bewezen, onze welgemeende dank. LEIDSE ANTIEKBEURS Elke zaterdag van 9.00-17.00 uur in de Pieterskerk Kloksteeg - Leiden Gevraagd per 1-2-1977 een mannelijke Schrama Veevoeders bv Na een geduldig ge dragen lijden ging var ons heen, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze lieve zorg zame moeder, oma en overgrootmoeder, onze zusteren tante CATHARINA PETRONELLA VAN DER BURG SMITS weduwe van Wilhelmus Josephus van der Burg op de leeftijd van 77 jaar. Leiden: P. van der Burg H. J.van der Burg- Verhoog Oude Wetering: A. van der Meer- van der Burg G. A. L. van der Meer Klein-en Achterkleinkinderen Leiden, 2 december 1976 Prins Frederikstraat 7. Corr.-adres: Prins Frederikstraat 7a. De overledene is opge baard in de aula van „Ad Sanctos", Lange Mare 69. Gebedsdienst aldaar zon dag 5 december om 17.00 uur met gelegenheid tot condoleren tot 17.30 u. De plechtige H. Mis van Requiem voor haar ziele- rust wordt opgedragen op maandag 6 december om 10.00 uur in de paro chiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en St. Joseph, Herensingel 3, waarna de begrafenis plaatsvindt op het R.K. gedeelte van de begraaf plaats „Rhijnhof" nabij het Haagse Schouw. Telef. 071-131710 Korevaarstraat 33 ^Leiden mabu begrafenissen crematies kantoor en aula lange mare 69 leiden 071-126618 I Huwelijk Weduwnaar zoekt serieuze VRIENDIN, niet ouder dan 40 jaar. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder nr. 9965 a/h bur. v/d blad. Leer uw kinderen bidden r a I UITZENDBUREAU TAFELKLEDEN modern HANDWEEF TAFELKLEED diverse kleuren Z1.90 MACHINAAL SMYR NA TAFELKLEED 184.- 158,- 119. KANTEN KLEDEN in rond, langwerpig, vierkant in alle maten vanaf Z« ECHTE PERZISCHE KLEDEN Beloutch - Hamadan Shiraz in vanaf de GROOTSTE collec tie *de BESTE kwaliteit •de LAAGSTE prijs Woninginrichting VAN KLARENB0SCH Haarlemmerstraat 51-53 Leiden Tel. 124958 Gfroenen& LEIDEN EEN TELEFOONTJE HELPT! Binnen enkele uren gereed Bereikbaar alleen met bus 40-15 (071)~892777 zaterdagtot 14.00 uur GEEN FILIAAL Vronkenlaan 23. LEIDERDORP Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 6 december a.s. van 16 uur tot 18.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering wordt om 19.30 uur voortgezet. Agenda: O Benoeming van leden van de algemene raad en college van beheer van het Energiebedrijf Rijnland. 0 Aanvullend krediet voor de aanleg van een sierbestrating in de Haarlemmer straat. 0 Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de uitbreiding van het clubhuis op de speeltuin Westerkwartier. 0 Wijziging van de gemeentebegroting en van de begroting van de dienst Beheer Schoolgebouwen voor het dienstjaar 1976. 0 Gemeentelijk verkeers- en vervoersbeleid, zoals omschreven in de nota „Doelstellingen en uitgangspunten en verkeerscirculatieplan Leiden" en het beschikbaar stellen van gelden voor het ontwerpen van een verkeerscircula tieplan inclusief een parkeer- en stallingsplan door het Ingenieursbureau Dwars Heederik en Verhey B.V. te Amersfoort. 0 Herstel van de walmuren en de aanleg van riolering op de marktroute einden 1977/1978, het benutten van de nog beschikbare periode voor het nemen van een proef met het weren van doorgaand verkeer in het gedeelte van de Breestraat tussen de Koornbrugsteeg en het Gangetje, de aanleg van een riolering aldaar en een aangepast wegdek, alsmede het treffen van voorzieningen op de binnenstadsroute (city-ring). 0 Spreektijdregeling bij begrotingsbehandeling. Verdere behandeling van het voorstel inzake het verlenen van een rekening courant-krediet aan de Stichting Mast. 0 Preadvies op de motie van de heer Meijer e.a. inzake uitbreiding van het kiesrecht voor het Hoogheemraadschap van Rijnland. 0 Wijziging van de Huurautoverordening. 0 Instelling van een fonds voor bovenwijkse voorzieningen en het vaststellen van het bedrag van de toeslagen op de uitgifteprijs van gronden ter storting in dat fonds, alsmede aanpassing van de verordeningen op het beheer van het grondbedrijf en op het beheer van het saneringsbedrijf. 0 Besteding van gelden uit het „Fonds voor bovenwijkse voorzieningen". 0 Vaststellen van de exploitatiekostenvergoeding, waarop de besturen van de bijzondere kleuterscholen over het jaar 1975 aanspraak hebben. 0 Vaststellen van de exploitatiekostenvergoeding, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over het jaar 1975 aan- spraak hebben. 0 Vaststellen van de exploitatiekostenvergoeding, waarop de besturen van de bijzondere scholen voor buitengewoon onderwijs over het jaar 1975 aan spraak hebben. 0 Plaatsing op de ontwerp-lijst van beschermde archeologische monumenten van enige percelen in Roomburg in verband met de aanwezigheid in de bodem van de resten van het Romeinse Castellum Matilone en het klooster Roomburg. 0 Vestigen van het recht van overbouwing ten behoeve van het dakoverstek van het winkelcentrum De Kopermolen in de Merenwijk. 0 Correctie op de uit het grondbedrijf genomen oppervlakte ten behoeve van de school voor woonwagenkinderen aan de Gabriël Metzustraat. 0 Terugkoop van een perceel grond in de Merenwijk. 0 Aankoop van het bedrijfspand Rembrandtstraat 12 t/m 16 (even). 0 Bouw van 223 woningwetwoningen in het gebied Herengracht-Zijlsingel ten behoeve van de Leidse Woningstichting. 0 Aangaan van kasgeldleningen gedurende het jaar 1977. 0 Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het plaatsen van ver keerslichteninstallaties op de kruispunten Hooigracht/Nieuwe Rijn en St. Jorissteeg/Hogewoerd, alsmede voor het aanschaffen van een verkeerslichte nautomaat ten behoeve van de verkeerslichteninstallaties op genoemde kruispunten en op de kruispunten Levendaal/St. Jorissteeg en Korevaar- straat/Levendaal 0 Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van voorzieningen voor voetgan gers en (brom)fietsers. Commissie voor interne organisatie en beheer. Dinsdag 7 december a.s. om 16.30 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: 0 Begroting 1977. 0 Wijziging van de gemeentebegroting en van de begroting van de Dienst Gemeentewerken over het dienstjaar 1977. 0 Brief van de Stichting Leidse Jeugd Actie over de bevoorschotting 1976 (mededeling). Commissie voor de volkshuisvesting. Dinsdag 7 december a.s. om 20.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: 0 Voorstel inzake het algemeen beleid migrantenhuisvesting. 0 Opdrachtverlening aan de Nationale Woningraad en Geoproject B.V. ten behoeve van het voorbereiden van bestemmingsplannen voor gebieden in Noorderkwartier en de Kooi. 0 Periodiek overzicht voortgang van werken per 1 juni 1976. 0 Jaarrekening 1974/1975 van de Protestants-Christelijke Woningbouwver. Commissie voor economische aangelegenheden. Dinsdag 7 december a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: 0 Bespreking rapport „Maredorp in de steigers" (tweede gespreksronde). 0 Verslag van de bevindingen van de heer Bleijie inzake contacten met bedrijven. 0 Brief Commissie S.M.A.C.. inzake het evenementsfonds Groenoordhal. 0 Rapport van de werkgroep Kiosken betreffende standplaatsuitgifte in de stad. 0 Mededelingen o.a.: 1. distributie-planologisch onderzoek, 2. winkelsluitingswet, 3. advies commissie E.A. inzake heetwatertoestellen S.L.F. 4. verkeersmaatregelen in de wijk „De Oude Morsch". Commissie voor onderwijs, recreatie, sport en samenlevingsopbouw. Donderdag 9 december a.s. 's avonds om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: 0 Niet openbare aanbesteding van een werk. (Dit punt wordt behandeld in een besloten vergadering). 0 Mutaties onderwijzend personeel openbaar lager- en voortgezet onderwijs. 0 Brief van de lerarenraad v.d. Rembrandtscholengemeenschap 5-11-1976. 0 Vergoeding ex.art. 127 der kleuter onderwijs wet over het jaar 1976. 0 Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. 0 Aanvullend krediet inrichting b.l.o.-school Gabriël Metzustraat 4. 0 Kredieten voor de verbouwing van gebouwen t.b.v. p.c. en r.k./l.o.m-onder- 0 Heropvoering restant krediet voor subsidie over de jaren 1974 en 1975 t.b.v. godsdienstonderwijs op de openbare scholen. 0 Instandhouding openbare g.l.o.-school Drie Oktoberstraat. Commissievergaderingen 0 Instandhouding openbare kleuterschool „De Boterbloem", Rijnsburgersingel. 0 Ter kennisneming: Brief v.d. Karei Doormanschool met bezwaren tegen de gang van zaken rond de schoolsociografiséh kaart. 0 Instelling van een Fonds start Tour de France 1978. 0 Verlenen van een extra subsidie aan de Sportvereniging Docos voor een te bouwen kantine. Commissie ruimtelijke ordening en openbare werken. Donderdag 9 december a.s. om 20.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: 0 Bespreking van evt. moties en voorstellen m.b.t. de begrotingsbehandeling. 0 Problematiek m.b.t. het tracé van de nieuwe Rijksweg 11. 0 Verzoeken om een ontheffing van de verplichting tot het aanbrengen van een alarminstallatie in taxi's. 0 Verlenen van een opdracht aan de Nationale Woningraad en Geoproject tot het voorbereiden van een bestemmingsplan voor het Noorderkwartier en De Kooi. 0 Bouwrijpmaken van gronden in het gebied de Coebel t.b.v. de nieuwbouw van de Rembrandt Scholengemeenschap. 0 Plannen van de Stichting Groenhoven voor de bebouwing van het gebied tussen de Zuidsingel en de Oosterkerkstraat. 0 Verkavelingsplan voor het bouwblok Havenkade-Minnebroersgracht-Zuidsin- gel-Binnenoostsingel. 0 Overneming van stroken grond aan de Breestraat en de Boommarkt van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Bovenstaande vergaderingen zijn alle openbaar. Wie meer wil weten over de te behandelen agendapunten, kan daarover informatie vragen bij Buro Voor lichting in de hal van het stadhuis, dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Hinderwet Burgemeester en wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: 1. de directeur van de Rijksgebouwendienst in de directie Zuid-Holland en Zeeland te Voorburg. Oprichten van door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het Rijksinstituut voor geneesmiddelen onderzoek in het perceel Willem Barendtszstraat 7. Iedereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, stadhuis, Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisgeving, te weten: 3 december 1976 1. 21 december 1976 om 14.30 uur in kamer 210 van het stadhuis. 330. De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is open baar gemaakt. Diversen Dinsdag 7 december a.s. om 16.00 uur in kamer 215 van het stadhuis. Agenda: 0 Uittreden van de Stichting Kabelnet Merenwijk en de Federatie van in Leiden en omstreken gevestigde woningbouwverenigingen. Vrijstelling bestemmingsplan De Burgemeester maakt bekend, dat B. en W. van plan zijn om aan mevrouw S. A. Bremmer, Maredijk 94 (achterzijde) in Leiden (Postbus 11, Oegstgeest) vergunning te verlenen tot het plaatsen en voor een tijdvak van maximaal twee jaren handhaven van een houten runderstal op het achterterrein van de bberderij aan de Maredijk 94, met vrijstelling ingevolge artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van het geldende bestemmingsplan Leiden- 1933. Rechthebbenden op aangrenzende en nabijgelegen percelen kunnen gedurende veertien dagen bij Burgemeester en Wethouders schriftelijk bezwa ren indienen. De bouw- en situatietekening ligt tijdens deze termijn voor iedereen ter inzage bij de afdeling volkshuisvesting en openbare werken op kamer 319 van het stadhuis. Commissie voor de beroepschriften De Commissie voor de beroepschriften der gemeente Leiden zal in een openbare vergadering van de eerste afdeling der commissie op donderdag 9 december a.s. om 15.55 uur in kamer 125 van het stadhuis, uitspraak doen op het beroep van de Algemene Reclasseringsvereniging, tegen het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 8 september j.l., houdende weigering van een vergunning tot het in gebruiknemen van het pand Rijnsburgerweg 167 als kantoorruimte. Informatie-avond uitbreiding tenniscomplex Roomburg. Woensdag 8 december a.s. 's avonds om 20.00 uur organiseert de Sportstichting in de Vredeskerk aan de Burggravenlaan een informatieavond over het plan tot uitbreiding van het tenniscomplex Roomburg met 3 banen. Belangstellenden kunnen daar over dit plan van gedachten wisselen met deskundigen van de gemeente en van de Sportstichting. Sluiting gemeentelijke musea Op zondag 5 december a.s. sluiten de gemeentelijke musea „De Lakenhal" en „De Valk" een uur eerder dan normaal voor het publiek, n.l. om 16.00 uur in plaats van 17.00 uur. Proef met wijkmarkt in Zuid-West B. en W. willen de gemeenteraad binnenkort voorstellen om voor de duur van één jaar een proef te nemen met een wijkmarkt in Leiden Zuid-West. Deze markt zou dan elke dinsdag van 9.00 tot 14.00 uur gehouden worden op het parkeerterrein vóór de winkels aan het Vijf Meiplein. Op deze markt zouden o.a. verhandeld worden: voedings- en genotmiddelen, textiel, kleding en schoeisel en bloemen en planten. Iedereen die op dit voornemen van B. en W. wenst te reageren, kan dat schriftelijk doen tot uiterlijk vrijdag 24 december a.s. De brieven kunnen gencht worden tot: Burgemeester en Wethouders van Leiden, stadhuis, Leiden. NIEUWE RIJN 54 - LEIDEN - 071-123308.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 8