mogelijk ook op zondag 3-Oktoberfeest voortaan Bewoners Voldersgracht maken eigen speelterrein Hoorzitting uitbreiding tennispark Roomburg ZONDAGSRUST IN GEDING Leiden aktueel VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Van onze raadsverslaggever) LEIDEN Het moet niet uit gesloten worden geacht dat de drie oktober-feesten in de toe komst ook op zondag zullen plaatshebben. Dat blijkt uit het antwoord van het college van burgemeester en wethouders op schriftelijke vragen van het SGP/GPV-raadslid ir. M. Hout- Tot nog toe werd ten aanzien van de drie-oktoberfeesten het beleid gevoerd dat. wanneer deze feestdag in een week end viel, de zondagsrust werd~geeerbie- digd. Dat gebeurde ook dit jaar, toen 3 oktober in feite pas maandag 4 okto ber werd gevierd. Het huidig college van burgemeester en wethouders, waar in zoals bekend de christelijke partijen niet langer vertegenwoordigd zijn, schijnt met deze traditie te willen bre ken. De onderbreking van de viering op een tussenliggende zondag schept vol gens het college praktische problemen voor de standplaatshouders op de 3 oktobermarkt en de kermis. Bovendien wordt volgens b en w de tussenliggende zondag door velen ervaren als een voor de hand liggende benutting voor de feestviering. Daarnaast zou uit oogpunt van ordehandhaving een zekere mate van continuïteit in de feestviermg te prefereren zijn. Het college zegt in zijn antwoord op de vragen van de heer Houtman zich ervan bewust te zijn dat op dit punt met bedachtzaamheid zal moeten worden gehandeld. Dit gevoelen zou ook leven bij de 3 Oktobervereeniging. „Een even tuele beslissing om een gedeelte van de zondag bij de feestviering te betrekken moet daarom naar het oordeel van de „3 Oktober vereeniging" gedragen wor den door een zo breed mogelijke groep. Over een mogelijke viering op zondag zal ingevolge de gemaakte afspraken overleg plaatsvinden in de kring van deze vereniging en van de ambulante handel. Daarnaast is toegezegd dat van gemeentewege de christelijke raadsfrac ties naar hun visie zal worden ge vraagd", aldus het antwoord van b en Het college stelt overigens dat zijn beleid terzake van de zon dagsrust er op gericht is „acht te slaan op de diverse gevoelens die op dit punt leven. Voor een categorische weigering zonder meer is in deze benadering geen plaats", zo schrijven burge meester en wethouders. De heer Houtman had in zijn vragen aan het college op zo'n categori sche weigering aangedrongen. Hoewel er in de eerstkomende jaren nog geen rekening mee behoeft te worden gehouden (3 oktober valt voorlopig niet meer op een zondag), is in de toekomst de viering van Leidens ontzet wellicht niet meer voorbehouden aan een werkdag. Oplossing surprise' De oplossing van de sur prisepuzzel in de Sint Ni- colaas krant van 24 no vember luidt: 49 maal S. De eerste prijs, een cas setterecorder gaat naar: Lida Hesseling, Storm Buysingstraat 25, Leiden. De tweede prijs, een kof fer voor de doe-het-zelver is voor: C. P. Heemskerk, Irenesiraat 11, Warmond. De derde prijs, een 17- steens polshorloge gaat naar: mevrouw Hoogen- boora. Populierenstraat 24, Roelofarendsveen. De prijzen zullen zo spoe dig mogelijk naar de win naar worden gezonden. Het speelterrein in wording aan de Voldersgracht GEMEENTE TALMT TE LANG LEIDEN Een groep bewoners van de in de wijk Maredorp gelegen Voldersgracht hebben deze week het heft in eigen hand genomen. Met vereende krachten hebben ze een hoekje van de straat aan de auto's ontworsteld om en een speelterreintje voor hun kinderen in te richten. Woensdagavond werd de straat voor een deel afgepaald met stoepranden en werden er boomstammen neergelegd. Bovendien werd een witte streep op het wegdek getrokken dat een parkeerverbod moet aanduiden. Gister avond werd de speelplaats verder afge maakt en later zouden er nog struiken en heesters in worden geplant. De bewoners zijn zelf tot actie overgegaan, omdat de gemeente Leiden te lang aarzelt ten aanzien van het nemen van de allang geleden toegezegde maatregelen. Er is een plan voor het opknappen van Maredorp, de wijk waarin de Voldersgracht ligt. Daarin is het scheppen van het speelterreintje dat de bewoners nu zelf hebben gerealiseerd ook opgenomen. De herbestrating en de verkeersmaatregelen laten volgens hen veel te lang op zich wachten. Zij wijzen er op dat de invoering van het eenrichtingverkeer in de wijk ook pas na een paar maanden uitstel werd ingevoerd en dat de bewoners nooit zijn gekend in de redenen waarom dit vertraagd werd. Ook stellen zij dat het nu toch wel eens tijd wordt dat er tot actie wordt overgegaan, omdat de gemeenteraad al op 13 april groen licht gaf voor het herbestratingsplan. Met de gevoerde actie willen de bewoners druk uitoefenen op het gemeentebestuur meer vaart achter de werkzaamheden in Maredorp te zetten. Overigens heeft het wijkkomité zich van de actie gedistan tieerd. Een woordvoerder liet gisteren we ten het overleg met de gemeente niet op deze wijze te willen doorkruisen. LEIDEN De bewoners van de omgeving van het sport park Roomburg worden volgende week woensdag 8 decem ber in de gelegenheid gesteld hun mening te geven over de voorgenomen uitbreiding van het tenniscomplex van de gelijknamige tennisvereniging. Al vijftien jaar bestaan er plannen voor het aanleggen van enkele nieuwe banen bij het complex. Tot dusver konden deze echter geen genade vinden in de ogen van de omwonen den en van de gemeenteraad, voornamelijk omdat ze éen te groot beslag legden op ruimten van de noordelijke en zuidelijke speelweide. Het jongste plan probeert aan deze besvaren tegemoet te komen en voorziet in de aanleg van drie banen: één ten zuiden van het bestaande complex en twee in de hoek van de noordelijke speelweide. Om te kijken wat de bewoners van deze nieuwste versie vinden houdt de Sportstichting woensdagavond een informa tieavond annex hoorzitting in de Vredeskerk aan de Burggra- venlaan, die om 20.00 begint en waar sportwethouder Tesse- laar en Sportstichtingvoorzitter Biegstraaten aanwezig zullen zijn. Het voorstel tot uitbreiding. LEIDEN De gemeentelijke archief dienst zal spoedig worden uitgebreid, dat bleek gisteren op de commissie voor de gemeentelijke archiefdienst waar de begroting van het archief voor het jaar 1977 aan de orde kwam. Het gaat in de eerste plaats om een verplaatsing van het restauratieatelier naar een leeg staande ruimte in het pand Vliet 41, waarvoor een krediet van 69.000 gulden benodigd is en in de tweede plaats, op langere termijn om een uitbreiding van het depot aan de Boisotkade 2a. De gemeentearchivaris, mr. Downer wees op het belang van de verplaatsing van restauratieatelier (of binderij). „De oude ruimte is niet ruim genoeg voor goede restauraties", aldus de heer Downer. Hij vond de leegstaande ruimte op een beneden verdieping van het gebouw Vliet 41 zeer geschikt voor de vestiging van het restauratieatelier. De overige commissieleden spraken geen bezwaren uit tegen de verplaatsende plannen van de heer Downer. Bezwaar was er wel tegen de nog niet vast omlijnde plannen van de gemeentearchivaris om het depot aan de Boisotkade in de richting van de Bakkersteeg uit te breiden. Dit omdat het grote aanbod van archivarisch materiaal de be schikbare ruimte snel doet inkrimpen. De voorzit ter van de commissie, burgemeester dr. A. Vis wees erop dat de uitbreiding naar de Bakkersteeg ten koste gaat van de goede huizen in de Bakker steeg, die verder veel krotten telt. „Uitbreiding is noodzakelijk", stelde de burgemeester vast, „maar de richting moet nog nader bepaald worden". T entoonstellingen De heer Downer kon mededelen dat het met betrekking tot de bezoekersaantallen van de in het archief georganiseerde tentoonstellingen goed ge steld is. De tentoonstelling over Sociale Zorg begin dit jaar trok 633 bezoekers, die over de Leidse Grachten zelfs de recordhoogte van 711 bezoekers had. Vooral de wat oudere Leidenaars waren op de laatsgenoemde expositie terug te vinden. Begin 1977 zal er een expositie onder de naam „Leiden buiten de vesten" worden gehouden in het archief. Deze tentoonstelling handelt over het Leiden bui ten de wallen vanaf ongeveer 1880. Anders dan met exposities is het gesteld met de studiezaal van het gemeentearchief. Het aantal gebruikers ligt duidelijk onder dat van het vorige jaar en zal dit jaar op ongeveer 4000 komen. Rond dit getal schommelt het aantal mensen, nadat enige jaren terug alleen maar van stijging sprake was. De heer Downer beschouwde deze stilstand als een niet eens zo kwalijke ontwikkeling. „We beschikken niet over voldoende capaciteit en man kracht om veel meer mensen op te vangen", aldus de heer Downer. Rehabilitatie Noord" start in januari LEIDEN De gemeente be gint in januari met de aan leg van de centrale riolering in Leiden-Noord. Er wordt een zogenaamd stamriool in de straat gelegd. Tegelijker tijd worden de uitleggers aangebracht. Hierna wordt de straat voorzien van een nieuw wegdek. De ver nieuwing van de riolering maakt deel uit van een verbete ringsplan voor de wijk. Teneinde de bewoners nader over de zaken in te lichten wor den er voorlichtingsbijeenkom sten in de kantine van de Leidse Apparaten Fabreik gehouden. Voor de eigenaren en bewoners van de Molenstraat en de Mau- ritsstraat is er op dinsdag 7 7 december een voorlichtingsbij eenkomst en voor eigenaren en bewoners van de Prinsenstraat op donderdag 9 december. De bijeenkomsten begin om acht uur. ADVERTENTIE GÉÉN HUIS-AAN-HUIS- BEZ0RGING Wegens ziekte ben ik niet in staat om op zaterdag 4 dec. 1976 de huis-aan-huis-bezor- ging van rookartikelen in de wijk Rhynenburch voor mijn rekening te nemen. J0S BORST SIGARENMAGAZIJN Rijndijk 114, Hazerswoude. Drie medewerker* van het Va- ra-radloprogramma Z.I. zi|n de afgelopen drie dagen de gaat geweeat van het Leldae politie corps. Han* Emana, Carollen Meijer en Jan Reiff kozen het Leldae corpa voor een portret van het politiewerk van een middelgrote atad In al zijn fa cetten. Glatermorgen bezochten zij de achietbaan in Alphen aan den Rl|n, maakten zi| de dageli|kae persconferentie van hoofdin specteur Oudman mee en wa ren zij aanwezig bij een voor- lichtingebl|eenkomst In de Oranje Nassauachool. Gister middag volgden zl) de wijka gent van het Morskwartler op de voet. Vanavond rijden zij mee In de aurvelllancewagen van de Leidse politie. Het por tret van het Leidse corpa wordt zaterdag 11 december om 10.30 uur uitgezonden. Vara-radio bij Leidse politie

Leidse Courant | 1976 | | pagina 3