Strijd in Bundesliga tegen agressie publiek Budo bond mist 23 mille Mansveld gevaarlijkste aanvaller FC Den Onderzoek naar loon voetbalprofs Meuleman lichtte minister in FC Amsterdam treedt uit FBO Excelsior wil geen lening Verlies Argus Handbalploeg in wk Campbell terug Afgelastingen op de radio KWESTIE MANSVELD UIT DE WEG GERUIMD Twee winnaars lotto 3 1/2 ton Cathy van der Mije telt nog volop mee TRAINER POLAK (DE GRAAFSCHAP): AMATEURVOETBALLERS FORS GESTRAFT VRIJDAG 3 DECEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 11 DEN HAAG Het vermiste geldbedrag bij de Budo Bond Nederland (BBN) bedraagt geen half miljoen, zoals aanvan kelijk is gesuggereerd, maar slechts 23.000 gulden. Het grootste deel van dat bedrag is een kastekort, dat bij de boekhouder werd geconstateerd. Het gaat om ongeveer 15.000 gulden, aan de boekhouder afgedragen na ontvangst in de zomerkampen. In het overzicht van de wedstrijdor ganisatie-commissie ont breekt een bedrag van 3500 gulden. Verder heeft de bondspenningmeester in 1976 vier cheques aan toonder af gegeven met een gezamenlij ke waarde van ongeveer 4400 gulden, die niet in de finan ciële administratie zijn terug te vinden. Via Slavenburgs Bank, die fotocopieën heeft gemaakt van de cheques, is inmiddels bekend aan wie deze zijn uitbetaald. Doordat de BBN in korte tijd diverse boekhouders heeft gehad, is men zich ervan be wust, dat de financiële admi nistratie een ingewikkelde zaak is. De bondsadministra- teur heeft overigens geen ge hoor gegeven aan het ver zoek van het hoofdbestuur uitleg van zaken te geven. Het bestuur van de BBN heeft ook nog moeilijkheden met een affaire omtrent ka rate- en tae kwondokampen. Er was besloten aan kampen deel te nemen, maar de hoofdpenningmeester heeft dit besluit volkomen naast zich neergelegd. Daarom moesten de kampen op het laatste moment worden geannuleerd, wat een schade post opleverde van 15.000 gulden. Het bestuur heeft van de af gevaardigden naar de jaar vergadering het vertrouwen gekregen en zal vóór 1 mei 1977 zorgen dat de financiële administratie in orde is. Men heeft inmiddels maatregelen genomen, die moeten leiden tot een „goed functionerende administratie". Men ver wacht dat door het aantrek ken van de heer Van der Graaf als boekhouder het be leid zodanig kan worden ver anderd dat in mei van het volgend jaar de zaak in orde Amsterdam De ere-divisie- vereniging FC Amsterdam heeft vandaag zijn lidmaat schap opgezegd van de FBO. de belangevereniging van de clubs in het betaalde voetbal. - De Amsterdamse club vmat aat het bestuur van de FBO aan vaardbaar en ongenuanceerd is opgetreden gedurende de laatste maanden. In dat verband wordt gewezen op het demonstratieve vertrek uit de algemene verga dering van het betaalde voetbal vorige week zaterdag. Als be zwaar wordt o m. ook genoemd het bij herhaling optreden uit naam van de clubs zonder daar toe door die clubs te zijn ge machtigd. Zoals bekend' is D. Stoop voorzitter van FC Am sterdam en lid van het sectiebe- stuur betaald voetbal van de KNVB. Zoals alle andere belan genverenigingen heeft ook de FBO deze week alle banden met dit sectie-bestuur verbroken, omdat het een ondemocratisch beleid wou voeren. FC Amsterdam wil nu met an dere clubs komen tot de oprich ting van een organisatie die meer duidelijkheid in de ver houdingen tussen werknemers i werkgevers schept. fm- y «ICHIUN De boliden die over de circuits jagen, beginnen langzamerhand een angst wekkend uiterlijk te krij gen. Dit is de nieuwe Re nault - wat niet onder Racemonster stoelen of banken wordt gestoken - Alpine V6 Tur bo, die werd getest op de autobaan Chambery-Gre- noble waar de omstandig heden hetzelfde zijn als op het circuit van Le Mans waar de fabriek dit race monster wil inzetten bij de befaamde 24-uursrace. DEN HAAG Tijdens de behandeling van de begroting van Sociale Zaken in de Tweede Kamer heeft het PvdA-lid Jaap van der Doef minister Boersma gevraagd een onderzoek bij het beroepsvoetbal in te stellen naar de toepassing van het minimumloon en overige wetten. „Uit die sector bereikten ons aanwijzingen dat het er wat betreft de loon- en andere arbeidsvoorwaarden allerminst goed voor staat en dat het onderzoek zinvol zou zijn", zo zei hij. „Bij zo'n onderzoek zouden ook de "handel" in voetballers en de buitensporig hoge inkomens van enkele sportbeoefenaars moeten worden betrokken", zo meende hij. Zijn opvattingen over inkomensbeleid en gewenste inkomensverhoudingen heb ben ook betrekking op topsporters en andere artiesten. Kamerlid Van der Doef: "Het zit niet goed". ROTTERDAM De eerste divisieclub Excelsior zal geen lening bij de gemeen te Rotterdam aangaan. Voorzitter Henk Zon had daarom aanvankelijk ge vraagd, maar het bestuur van Excelsior vindt dat het gemeentebestuur te veel voorwaarden aan de lening verbindt. Sparta, dat in april een miljoen gulden leende, heeft moeten belo ven mee te werken aan een sanering van het betaalde voetbal in Rotterdam. Düsseldorf In Saarbrücken staan para chutisten gereed, bij Schalke '04 speuren telelenzen naar de „misdadigers" en ih Dus- seldorf worden morgen vijftienduizend stencils uitgedeeld, dit alles om het West- duitse voetbalpubliek tot bezinning te bren gen. Het staken van de wedstrijd FC Kaiserslau- tern Fortuna Düsseldorf, afgelopen zater dag, heeft tot gevolg gehad dat enkele Bun- desligaclubs extra maatregelen hebben ge troffen om de negentig minuten voetbal zonder incidenten te doen verlopen. Via pers, radio en televisie, clubbladen en de stadionluidsprekers - wat al bij vele clubs gebruikelijk was - wordt de bezoekers ge vraagd verstandig te zijn. Alcohol, veelal de oorzaak van alle problemen, zou voor altijd uit de stadions verbannen moeten worden. In ieder geval moeten de alcoholische dran ken, die voor veel bezoekers de slechtste wedstrijd nog aantrekkelijk maken, uitslui tend in karton verpakt verkocht worden, omdat flessen of blikken schade kunnen aanrichten. In Saarbrücken, Gelsenkirchen en Düssel dorf zijn de veiligheidsmaatregelen uitge breid. De overige verenigingen geloven, zoals de manager van Hamburger SV, Peter Krohn, zegt: „al het mogelijk gedaan te hebben om excessen te voorkomen". In de Olympische arena's van Berlijn en München heeft men het daarmee betrekkelijk eenvou dig. „De toeschouwers zitten zo ver van het veld, dat er nauwelijks iets kan gebeuren", verduidelijkt Rudi Gutendorf, de trainer van Tennis Borussia uit Berlijn. Schijntheater In Hamburg, waar het publiek in het Volk spark-stadion redelijk ver van het speelveld zit, is men volgens manager Peter Krohn niet volledig van problemen gevrijwaard. „Er zijn geen maatregelen te treffen, die excessen volledig uitsluiten, want dan zou den we hemelhoge hekken en pantserglas nodig hebben, en er er zou gefouilleerd moeten worden. Onder de 50.000 toeschou wers kan zich er altijd één bevinden, die met bierflessen gooit". Krohn gelooft in een maatschappelijke oor zaak van de ongeregeldheden rondom de velden. Hij erkent nauwelijks de heilzame werking van bestraffende woorden. „Van de toeschouwers zal 99 zich door de waarschuwingen via de luidsprekers niet aangesproken voelen. Dan neemt dit soort maatregelen de vorm aan van schijntheater. Peter Krohn gelooft ook in toenemende emoties van de voetbalsupporters. „Men heeft al bierflessen naar mijn hoofd gegooid, alleen omdat er over Krohn in de kranten zoveel slechte dingen hebben gestaan". Voor deze uitingen, die Krohn ziet als een alge meen maatschappelijk verschijnsel, heeft hij dan ook geen oplossing. „Onder de bezoe kers van een voetbalwedstrijd zijn er altijd wel enkelen, bij wie de overgang naar de criminaliteit gemakkelijk plaatsvindt. Dan kan men slechts hopen dat er niets gebeurt". AMSTERDAM De Haagse eerste divisie basketball vereni ging Argus heeft het gister avond in Amsterdam tegen AS- VU niet kunnen bolwerken. De spelers van coach Jim Woud stra verloren met 93—64. In de eerste helft ging de wedstrijd gelijk op. In de tweede helft was ASVU veel sterker. Bij de rust was de stand 42—36. Uiblinker bij Argus was Ron Clenn met 23 punten. De Haag se basketbalformatie heeft slechts vier punten op de ran glijst. le prijs: 2 winnaars, die elk 360,230,— bruto ontvangen 2e prijs: 10 winnaars, die elk bruto 16.715,— ontvangen 3e prijs: 353 winnaars, die elk 710,— ontvangen 4e prijs: 10.129 winnaars, die elk 33,— ontvangen 5e prijs: 14.008 winnaars, die elk 23,— ontvangen Toto no 48: In deze toto vielen 1.295 prijzen; inleg: 718,457,—; prijzenbedrag: 417.155,24; le prijs: geen winnaar, Van het bedrag van le prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van de toto van zondag 5 december a.s. no 49, het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en 3e prijs. 2e prijs: 42 winnaars, die elk bruto 3.752,— ontvangen 3e prijs: 1253 winnaars, die elk 155,— ontvangen Jackpot voor toto 49 van zondag 5 dec. 64.813,33. Amsterdam De Nederlandse handbalploeg, die zich in Portu gal geplaatst heeft voor de b-groep van het toernooi om het wereldkampioenschap, zal daar in uitkomen tegen Spanje en Noorwegen. Het toernooi van de b-groep wordt van 25 februari tot 6 maart 1977 in Oostenrijk gehouden. DELFT De Amerikaanse bas ketballspeler van Pioneer Pun ch, Jesse Campbell, is door zijn vereniging ontslagen en zal maandag terug keren naar Amerika. Zoals bekend wilde de Ameri kaan dinsdag voor de sleutel wedstrijd van Pioneer Punch te gen Sperry Remington meer sa laris ontvangen van de Delftse club. Campbell vond daar de tijd rijp voor, omdat hij zater dag daarvoor tegen Buitoni een uitstekende wedstrijd had ge speeld. Gisteren kon het bestuur van Pioneer Punch het niet eens worden met de center en besloot daarna hem te ontslaan. (Van onze sportredactie) DEN HAAG In verband met het huidige en nog te verwach ten slechte weer en de daarop volgende mogelijke afkeuringen volgen de tijden van bekendma kingen via de radio van afgelas tingen: Zaterdag- 8.00 uur Hilversum 2 en 3 8.30 uur Hilversum 1 9.00 ur Hilversum 3 12.30 uur Hilver sum 1 13.00 uur Hilversum 1 18.00 uur Hilversum 2 en 3 18.30 uur Hilversum 1 Zondag- 8.00 uur Hilversum 1 en 2 9.00 uur Hilversum 2 en 3 9.00 uur Hilversum 1 11.02 uur Hilversum *3. DEN HAAG De lotto van het afgelopen weekeinde (no 48) heeft twee winnaars van de eer ste prijs opgeleverd. Ieder ont vangt bruto 360.230 gulden. Er was geen winnaar van de eerste prijs in toto 48. De 42 winnaars van de tweede prijs ontvangen elk 3752 gulden. De cijfers van lotto en toto zijn: lotto nr. 48: In de lotto vielen 24.502 prijzen; inleg: 3.519.004,—; prijzenbedrag: 1.806.954,56; DEN HAAG— De moeilijkheden die Aad Mansveld veroorzaakte door uitspraken over trainer Malatinsky na de wedstrijd tegen Roda JC, zijn opgelost Na een gesprek met de technische leiding en manager Van Hal van FC Den Haag werd hem een voorwaarde lijke boete opgelegd. „Ik ben wat te emotioneel ge weest", aldus Mansveld, „met te zeggen dat de trainingsmethode van Malatinsky slecht zijn. Het is meer een kwestie van niet prettig werken. Daarover is ge sproken en er zullen meer zaken op papier worden gezet zodat we weten waar we aan toe zijn." Mansveld bleef bij zijn besluit geen aanvoerder meer te willen zijn. In die functie achtte hij het zijn taak te protesteren bij scheidsrechters indien naar zijn mening verkeerde beslissingen werden genomen. Daarvoor werd hij enige keren beboet. Mansveld: „Die boete moest ik wel zelf' betalen. Na de winter stop wil ik nog eens bekijken of ik nog aanvoerder zal zijn. De spelers willen het wel. Drie spelers van FC Den Haag- C kwamen er bij de tuchtcom- missie van de KNVB minder af. Ron van Baaren, die tijdens het duel met AZ '67 uit het veld werd gezonden en niet meer dan een geldboete van 125,- kreeg. Bert Blijie werd een wedstrijd geschorst, kreeg een duel voor waardelijk en een boete van 150. Hans Galjé werd bestraft met een wedstrijd en 100,- en Cees Tempelaar met een wed strijd en 75. Andere straffen o.a. Quaars (NAC) 250,-; Schrijnemakers (MW) twee wedstrijden en 150,-; J. Peters (NEC) 300,-. Boekingen o.a. voor Dick Schneider (Feye- noord). (Van onze sportredactie) DEN HAAG In de eredivisie blijft het spannend. De strijd tussen Feyenoord en Ajax duurt voort. De duels Feyenoord-FC VVV en Roda JC-Ajax staan dus in de belangstelling. Ook onderaan wordt een aardig robbertje „gevochten" om de twee degradatieplaatsen te ontlopen. Momenteel staat FC Amsterdam onderaan. Telstar, NEC en De Graafschap delen met een punt voorsprong de voorlaatste plaats. Bij De Graafschap moet een ge schonden FC Den Haag op bezoek. Henk van Leeuwen, Leo Schoenmaker en Leo de Caluwé zijn nog niet speelklaar, terwijl Aad Kila zijn laatste schorsingsdag moet uitzit ten. Daarentegen is Martin Jol weer hersteld van een griepaanval. De Zuiderparkers krijgen het tegen deze degradatiekandidaat beslist moeilijk, mede omdat het publiek pal achter zijn club staat. Momenteel is Ben Polak trainer. Hij moet Evert Teunissen opvolgen. De KNVB gaf hem slechts een licentie tot 15 december omdat hij niet in het bezit is van het A-bre vet. Ben Polak: „Het is nog steeds een onduidelijke zaak of de afgegeven licentie alsnog zal worden verlengd en of ik tot de A-cursus zal worden toegelaten. Tot zo lang blijf ik in het onzekere". Bewezen is inmiddels dat De Graafschap met deze interimtrainer al goede resultaten heeft behaald. Vorige week zaterdag werd het 1-1 in de uitwedstrijd tegen PSV. Vporal de teruggekeerde doelman Nico van Zoghei (33) was een sta-in-de-weg, terwijl Gerdo Hazelhekke zich wederom als schutter mani festeerde. Bewaken Helaas moet ik nog drie spelers missen. Centrumverdediger Theo van Londen kampt met de naweeën van een gebroken teen, terwijl verdediger Gerard Mintjes en spits Carry Steinvoort een liesoperatie nog moeten verwerken. Maar ik blijf optimist, vooral nu we tegen FC Den Haag moeten aantreden. Ik besef terdege dat FC Den Haag zijn gevaarlijkste aanvaller heeft in Aad Mansveld. Logisch dat ik deze oude rot niet zonder meer vrijuit zal laten spelen. Ik zal hem permanent laten bewaken, want trek je deze angel eruit dan heb je al veel gewonnen". Anton Malatinsky weet dus welke taktiek zijn collega zal volgen. Aan de andere kant kent de Zuiderpark-équipe het gevaar dat van spelbepaler Guus Hiddink uitgaat Cees Storm (vroeger FC Den Haag) zal vrijwel zeker niet in de basis staan bij de gastheren. Het betaalde jeugdelftal van FC Den Haag speelt morgen uit tegen Feyenoord, dat met Sparta de eerste plaats deelt. RIJSWIJK Minister Van Doorn van CRM heeft zich gisteren laten voorlichten door de voorzitter van de KNVB, Wim Meuleman. "Het was", zei de heer Meuleman, "een oriënterend gesprek dat enkele uren duurde en waarin ik de minister bepaalde inlichtin gen over de KNVB heb gegeven". De heer Van Doorn zal zijn gesprekken over het betaalde voetbal voortzetten met een bestuurslid van de sectie betaald voetbal (mr. G.W. Kernkamp) en met vertegenwoordigers van de belangenorganisaties. Va nochtend zouden vertegenwoordigers van de WCS (spelers) en WON (trainers) door de minister worden gehoord. De WCS ontving gisteren een solidariteitsbetuiging van de Italiaanse spelersbond, die steun toezegt inzake de wensen en verlangens van de spelersvakbond. Een teken dat zeker in Italië wordt meegeleefd met de perikelen in het Nederlandse betaalde voetbal. Wim Meuleman (links) zal ook denken "beter de vlam in de sigaar dan in de pan" als hij een vuurtje krijgt van jhr. Feith, voorzitter van de NSF, die bij het gesprek met minister Van Doorn aanwezig was. Roosendaal De grote verrassing in de vijfde ronde van het interzonale schaaktoernooi voor dames in Roosendaal was het verlies van koploopster Tatjana Lematsjko (Bulgarije) tegen de Russin Jelena Asjmilowskaja. De Bulgaarse raakte daardoor de eerste plaats kwijt. De strijd aan de top is er alleen maar interessanter 'op geworden en het is daarbij verheugend voor Nederland dat Cathy van der Mije nog volop meetelt. Zij versloeg de Italiaanse Rita Gramignani en lijkt haar ziekte weer geheel te boven. Uitslagen vijfde ronde: Christina Borges d'Oliveira (Bra)-Zsuzska Veröci (Hon.) 0-1, Ilse de Caro (9o0lJ~R"ih Inez Orton (VS) 1—0, Alia Koesjnir (Isr.)Jana Hartson (GB) 1/2—1/2, Cathy van der Mije (Ned.)—Rita Gramignani (Ita) 1—0, Tatjana Fomina (RusL)—Milunka Lazarevic (Joeg.) 0—1, Jelena Asjmilowskaja (Rus- 1) Tatjana Lematsjko (Bul.) 10, Ljoedmilla Belawenetsj (Rusl.)Corrie Vreeken (Ned.) afg. Stand na de vijfde ronde: 1. Jana Hartston, Alla Koesjnir, Jelena Asjmilowskaja, Zsuzsa Veröci en Milunke Lazarevic 3 1/2 punt; 6. Tatjana Lematsjko 3 (vier partijen), 7. Cathy van der Mije 2 1/2 (vier partijen), 8. Tatjana Fomina en Ilse de Caro 2, 10. Ruth Inez Orton 11/2+ 1 afg11. Ljoedmilla Belawenetsj en Corrie Vreeken 1 1 afg., 13. Christina Borges d'Oliveira 1, 14. Rita Gramignani 1/2 1 afg. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De strafcommis- sie van de KNVB heeft strenge straffen geveld over een aantal amateurvoetballers. Bij RVC werd Peter Jeup voor drie wedstrijden aan de kant gezet en Maarten Rog moet een duel (uit tegen UVS) afhaken. In de uitwedstrijd tegen Olympia moet Wilhelmus afzien van Rei- nier van der Vaart en Frans Mulders. Van de strafcommissie van de KNVB kregen zij drie wedstrijden non-actief. Voor eenzelfde aantal wedstrijden werd de RKAWer Wim van der Pijlen buitenspel gezet. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor Cathy van der Mije liep de vijfde ronde goed af.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11