ÊcidóeGou/ia/nt Sneeuwstor ff# hindert hulp aan Turken Nieuwe aktie beroepsvervoer dreigt Uithof wil revanche van WK schaatsen ONZEKERHIED OVER AANTAL DODEN TREINRAMP KENIA Belgische premier T i s>>. eist van EEG-top besluiten Meisje (11) verongelukt bij intocht Sinterklaas Hazerswoude Secretaris van gemeente Haaften vermist In Iran zeker*. 25.000 politieke gevangenen twee dagen laag: WOffiQér Polofinale ZIAN op tv? Uit de hand gelopen DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND i( Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. rertenties (excl, BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 55 cent. Maandag 29 november 1976, 67e jaargang no. 20594 Aanvankelijk opklaringen Aanvankelijk opklaringen met hier en daar een bui, later van het westen uit toenemende be wolking. Aan de kust harde tot stomach tige zuidwestelijke wind. Morgen: Zon: 8.2416.33 Maan: 13.47—01.44 Schev. hoogw.: 9.5422.34 Laagw.: 5.37—18.00. Onedin-lijn Herhaling Onedin-lijn op Ned. II om 20.25 uur. Om 19.30 uur Harry zoekt werk en om 21.40 uur Volgende patiënt. Ned. I om 19.55 uur The Car penters, om 20.35 uur western „Buck and the Preacher" en om 22.35 uur Van Beroept fijnschil- (Van een onzer verslaggevers) ling treffen om de loonachterstand De vrachtwagenchauffeurs hebben ROTTERDAM De vrachtwagen- in hun sector weg te werken. De de werkgeversvoorstellen voor een chauffeurs in Zuid-Holland dreigen nieuwe cao-voorstellen van de kant nieuwe c.a.o. daarom van de hand met akties, wanneer de werkgevers van de werkgevers voorzien niet in gewezen. Daarmee dreigt opnieuw niet voor medio december een rege- het inhalen van deze achterstand. een scherp conflict zoals dat in het verleden al meermalen is opgelaaid. Komt er volgende maand geen ver gelijk, dan zullen de vrachtwagen chauffeurs in Zuid-Holland proberen een landelijke aktie te ontketenen. HAZERSWOUDE Het 11-jari- ge meisje H.PJVI. van Kalmt- hout uit Hazerswoudeis zater dagmiddag om het leven geko men bij de intocht van Sinter klaas in haar woonplaats. Het meisje kwam terecht onder de wielen van het voertuig waarop Sinterklaas zijn intocht deed Het ongeval ontstond toen de pieten pepernoten strooiden. Het meisje raakte in verdruk king tussen de enthousiast grab belende kinderen en viel voor het voertuig, een landbouwtrek ker. Het meisje werd op slag gedood. De optocht en de andere festivi teiten ter gelegenheid van de officiële aankomst van Sinter klaas in Hazerswoude-Dorp werden onmiddellijk gestaakt. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. Op het eerste gezicht Zelf noemde de 105 jaar oude Glen Post het „liefde op het eerste gezicht" toen hij de 28-ja- rige Velma Marie in Columbus in de Amerikaanse staat Ohio voor het eerst ontmoette. Zij trouwden meteen, nadat de rechter had bepaald dat in hun geval de vijf dagen verplichte wachttijd niet in acht hoefde te worden genomen, (foto links) Huwelijk in de trein Omdat het stadhuis van het Fran se plaatsje Lannemazan niet be schikbaar was. wegens een ten toonstelling van miniatuurtrein tjes, besloten Georges Denis en zijn bruid Suzanne Delias een treinrijtuig (geen miniatuur) te kiezen als plaats voor hun huwe lijkssluiting. De plechtigheid ver liep op rolletjes. (Foto rechts) HAAFTEN (ANP) Sinds vorige week maandag wordt in Haaften en omstre ken (de westelijke Betuwe) naar de 45- jarige gemeentese cretaris A. G. de Wit gezocht. Hij verliet 's middags zijn wo ning om naar het ge meentehuis te gaan, maar is daar nooit aangekomen. Die avond zou hij een vergadering bijwonen, maar ook daar is hij niet gezien. In de omgeving van de Waal hebben de rijkspolitie en waarnemend burgemeester Van Willigen zoekacties gehouden, die tot nu toe geen resultaat hebben opgeleverd. Ook de auto van de verdwenen man, een bruine Opel Kadett, kenteken 76-66-RV, is nog niet gevonden. In de vijfendertig honderd inwoners tellende gemeente wordt een ongeluk niet uitgesloten geacht. Amsterdam (ANP) In Iran zitten min stens 25.000 mensen om politieke redenen in de gevangenis, al dus weet Amnesty Iternational te mel den op grond van schattingen van bui tenlandse journalis ten in Iraanse bur gers in ballingschap De hoogste taxatie komt volgens A. I. op 100.000 politieke gevangen. Officieel zou Iran er 3.200 hebben. In een gisteren uitgegeven publikatie over Iran maakt Amnesty international melding van ernstige schendingen van de mensenrech ten, in de vorm van willekeurige arrestatie van politieke tegenstan ders of vermeente tegenstanders". Zij worden langdurig opgesloten voordat zij in staat van beschuldiging worden gesteld danwel berecht". P 20 DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN ZEIST - In dien er nog eni ge twijfel mocht bestaan of George Kno bel kandidaat is voor de functie van interim- bondscoach van het betaald voetbal, heeft de voorzitter van deze sectie, mr. Hogewoning, de ze in de algemene vergadering van za terdag totaal wegge nomen. In een ra dioprogramma was gemeld dat Knobel deze functie zou gaan bekleden. Hogewo ning: „We denken wel aan een Neder lander maar vinden dat Knobel het be slist niet moet zijn. Wat in het program ma is gezegd, is on zin." Tijdens de ver gadering van de ama teurs zei voorzitter Jo van Marle boven dien: „Binnen het bondsbestuur hebben de amateurs een zeer strak standpunt inge nomen. Hun mening is dat de terugkeer van Knobel niet ge wenst is." Grote heroine vangst De politie van Rot terdam bergt de la ding hasj. NAIROBI (AP) Grote onzekerhied be- den zijn. De Keniase spoorwegen houden De Keniase radio meldde vanmorgen dat staat er over het aantal slachtoffers van het .echter op een dode: een kind. In de zes wagons van de trein volledig onder de treinramp bij de Keniase stad Mtiti trein bevonden zich enkele afgevaardig- water zijn verdwenen. De trein ontspoorde Mdei, 250 kilometer van Mombasa. Een den naar de llnesco-conferentie in Nairo- als gevolg van het wegspoelen vun een passagierstrein ontspoorde en kwam in bi. Onder hen waren leden van de delega- stuk spoorbaan. In de afgelopen week het water terecht. Volgens de Kenias ra- ties van Nederland, België, Spanje en heeft het in geheel Kenia zwaar geregend, dio zouden er meer dan vierhonderd do- Bulgarije. GEBOORTEPLAATS SINT ONDER ZAND ANKARA (DPA) De stad Patara in Zuid-Turkije, volgens de overlevering de geboorteplaats van St. Nicolaas, dreigt onder het zand bedolven te worden. Vol gens de Turkse pers zal de stad door oprukkende zandduinen verzwolgen wor den. Patara, bij Antalya aan de Middellandse zeekust, was in de Romeinse tijd een be langrijk handelscentrum. De Romeinse res ten van de stad worden belaagd door drie tot vier meter hoge zandduinen, die wor den opgestuwd door de zeewind. DEN HAAG Jan Klok. directeur van De Uithof, wil in maart volgend jaar de revanches van de wereldkampioen schappen schaatsen ,.in huis'' halen. Het is de bedoeling dat de §thjd,~in navolging van het wielrennen waar revan- c"r- - via de VI* traditioneel zijn., wordt georganiseerd in de week na de sprintstrijd in Alkmaar. ..Het is nog een idee", aldus Jan Klok. „dat echter wel sterk leeft We hebben er geen recht op. want de KNSB moet beslissen. Ik ga me in elk geval deze week oriënteren over de mogelijkheden." De directeur wil dit seizoen al. nu de banvloek over de Haagse ijspiste is opgeheven („Officieel heb ik nog niets gehoord van de USI. maar het zij wel goed") een belangrijk evenement op de Uithof. „Als het met die revanches niet lukt. proberen we iets anders te organiseren. Het seizoen is erg vroeg afgelopen. We hebben dan nog een hele maand ijs. Daarvan moet geprofiteerd worden." Voor Knobel geen KNVB-bad- ge meer. (Van onze sportredactie) Den Haag De kans bestaat dat het Europa cupfinale- toernooi waterpolo, waarin ZIAN/Vitesse vrijdag, zaterdag en zondag uitkomt, Op televisie wordt uitgezonden. De NOS voert overleg met de Russische collega's, overigens wel met de wetenschap dat zulke besprekingen meestal zeer moeizaam verlopen. Commentator Harry Vriend maakt in elk geval de reis naar Moskou mee. In de Russische hoofdstad zal de Haagse kampioensploeg eerst moeten aantreden teven SV'05 Würzburg. Een tijding die met veel plezier werd ontvangen, want de Westduitse ploeg is op papier, te verslaan. De waterpoloërs denken al voorzichtig aan het spreekwoord „Een goed begin is het halve werk". Zater dag volgt de ontmoeting met CSKA Moskou, de gedood verfde favoriet, en zondag besluit ZIAN/Vitesse het toer nooi tegen Partizan Belgrado uit Joegoslavië. KERKRADE Wild West op het veld van de Limburgse amateurvereniging SVK uit Kerkrade Daar werd in de tweede klas A ge speeld tegen Huls berg. Na de rust liep het duel uit de hand. Triest diepte punt: een speler van Hulsberg werd zodanig aangepakt dat hij neerviel en bleef liggen. De scheidsrechter, die zich bedreigd voel de. staakte de strijd, vluchtte naar de kleedkamer en moest met een „Lijfwacht" worden weggebracht. De speler, die volgens ooggetuigen in de nek was getrapt, kon zich niet meer bewegen en werd met spoed naar het ziekenhuis ver voerd. Het bestuur van zijn vereniging. Hulsberg, diende bij de politie van Kerk rade een klacht in en de recherche heeft de zaak in on derzoek genomen. Doordat Feyenoord in de laatste minuten een 20 voorsprong liet glippen „en Ajax tegen Amsterdam op de valreep nog de volle winst boekte De doua ne van de gren spost Wernhout op de oude rijks weg Breda-Ant- werpen heeft zes tien kilo zuivere heroine gevonden in de koffers van twee Singapore- Chinezen. Dè mannen, 24 en 28 jaar oud, kwa men met een taxi ons land binnen. De douane kreeg I wantrouwen, om dat de koffers no gal zwaar waren. Bij controle ble- Jcen de vaiiezen dubbele wanden te hebben. De waarde van de handelswaar wordt op ander- halv miljoen gul den geschat. Ook de politie van Rotterdam heeft via een top dit weekeinde een goede vangst ge daan Zij heeft een partij hasj van duizend kilo, die verborgen was aan boord van een binnenschip, in beslag genomen. De 32-jarige schip per is gearres- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Belgische pre mier Leo Tindemans heeft zijn acht collega-regeringsleiders en staats hoofden van de Europese Gemeen schap gisteren per brief gedreigd met het openbaar maken van de discussies in de Europese minister raad over zijn rapport als de top die vanmiddag in Den Haag is begon nen, zijn rapport niet serieus be spreekt. In zijn in vrij scherpe bewoordingen gestelde brief aan de regeringslei ders, zegt Tindemans dat het docu ment van de ministers van buiten landse zaken van de Europese Ge meenschap over zijn rapport een aanbevelingen met betrekking tot meer coördinatie van het Europese beleid, tal van zwakheden vertoont. Tindemans eist van de Europese top conferentie in Den Haag, die hem zelf twee jaar geleden opdracht gaf het rapport samen te stellen over de Europese Unie, dat er nu, na twee jaar praten en in de ijskast stoppen van zijn studie, concrete resultaten uit de bus komen. De negen regeringsleiders zijn van middag om twaalf uur op Huis Ten Bosch door de koningin ontvangen voor een lunch. Om drie uur begon de top in de Ridderzaal. Volgens politieke waarnemers had Nederland er beter aan gedaan de top af te gelasten. De inzichten over financië le, economische en monetaire kwest ies tussen de lidstaten liggen zo ver uit elkaar, dat geen enkel hard be sluit kan worden verwacht. ANKARA (AFP-Reuter) Gierende sneeuwstormen raasden gisteren door het aardbevingsgebied van Turkije en een witte lijkwade van sneeuw bedekt de doden in de dor pen die door de zware aardbeving van afgelopen woensdag verwoest zijn. Honger, koude en sneeuw zijn nu de voornaamste vijanden van de overlevenden, die nu bij het puin van hun huizen zitten en om hun geliefde doden treuren. De sneeuwstormen van gisteren heb ben het reddingswerk zeer bemoei lijkt, en soms geheel onmogelijk ge maakt. De vrachtwagens met hulp goederen bleven, ondanks wanhopi ge inspanningen, voortdurend in de sneeuw steken. Ook de steun door de lucht, gegeven door verschillende landen werd ernstig gestagneerd.' Pas toen gistermiddag de storm af nam konden de vliegtuigen met goe deren voor de naar schatting 45.000 daklozen, opstijgen. In vele getroffen streken verblijven de overlevenden in tenten gemaakt van dekens en kleden, die uiteraard volstrekt onvoldoende beschutting bieden. Nu reeds houdt men reke ning met een dodental van rond de 6000, maar gezien de barre omstan digheden gelooft men dat dit aantal als gevolg van bevriezing hoger zal komen te liggen. Intussen is de Westduitse luchtmacht begonnen met een grootscheepse Deze 60-jarige oude moeder in het door de aardbeving getroffen hulpaktie. Vier Boeings 707 hebben rampgebied in Turkije, steekt haar vingers op om aan te tonen al 100 ton goederen naar Ankara hoeveel van haar kinderen in de ramp zijn omgekomen. overgebracht.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1