Sterk moreel houdt v. d. Smissen in race Henk Nooren acht zich professional SPARTA WIL BEKERREPLAY LVB zegt vertrouwen in bondsbestuur KNVB op Managers van betaald i voetbal vrezen aftreden bestuur FBO DKS Intiem en Noordwijk in zaalvoetbalstrijd VEEL WEGBLIJVERS OP JUMPING Bajevic mogelijk contract bij PSV j! /RIJDAG 26 NOVEMBER 1976 LE1DSE COURANT/ PAGINA 15 ten 50ITROP Het is de vraag of Christ van der Smissen een dreigende vormcrisis kan afwenden. Tot ireler verrassing was er enige weken geleden in "ilniersfoort (ek vijfkamp landenteams) sprake van ten enorm vormverlies van de Nederlandse en Euro pees kampioen bandstoten. In het Westduitse Bottrop tal Van der Smissen moeten bewijzen dat die inzin king tijdelijk is geweest. In de eerste ronde van het I toernooi om de Europese titel bandstoten heeft de Brabander echter nog geen einde aan alle scepcis kunnen maken. <e) Het begin van zijn partij tegen Günther Siebert, een zeer mid delmatige biljarter, deed zelfs geloven dat er bij Van der Smis sen zo waar sprake was van een complete terugval. Niets lukte en een volkomen op zich zelf staand serietje van 26 was' voor de Nederlander het hoogst be reikbare. Na ruim twee uur zwoegen begon het erop te lij ken dat Van der Smissen zijn Belgische tegenpool Ludo Dielis achterna ging. De Belg was ja ren achtereen onaantastbaar, kreeg in even zovele Europese kampioenschappen twee neder lagen achtereen te incasseren tegen Van der Smissen en stort te ineen. In het Belgisch kam pioenschap werd hij dit jaar slechts vierde en hij is dan ook afwezig in het mistroostige Duit se plaatsje. Maar Van der Smissen heeft altijd nog een achterdeurtje dat naar zijn onovertroffen mentali teit leidt. Ondanks alle tegen slag wist hij zichzelf zodanig te concentreren dat het begin van de titelstrijd niet desastreus be hoefde te zijn. Hij zag Siebert steeds een beetje uitlopen, maar kreeg precies op tijd het juiste gevoel weer in de vingers terug. Van der Smissen zette de loop van de ballen op de snelle tafel ineens weer ouderwets naar zijn hand. Het resultaat was ernaar. Hij maakte de partij met een reeks van 45 in 26 beurten uit De Willebrorder had zelf te ken nen gegeven graag zo snel mo gelijk weer aan de tafel te gaan staan. En omdat hij na een ron de niet bij de beste twee stond, moest hij al direct de eerste avondpartij spelen. Daarin liep alles zo gesmeerd als in Van der Smissens beste dagen. Hij pakte de draad aan het einde van de eerste partij op en ging soepel in slechts acht beurten langs Dufetelle. En passant met for midabele serie van 80 bij elkaar tikkend en tevens met zijn ge middelde van 25 een nieuw na tionaal record partijgemiddelde aan zijn conduitestaat toevoe gend. Uitslagen eerste ronde Muller (Wd- 1)—Dufetelle (Fra) 200-179/23; Waf- flard (Bel)—Scherz (Oos) 182-200/26; Siebert (Wdl)—v.d. Smissen (Ned) 182-200/26; Kusters (Bel)—Ceule- mans (Bel) 60-200/12; tweede ronde v.d. Smissen—Dufetelle 20(1—65/8; Siebert—Scherz 119—200/21; Ceule- mans—Wafflard 200—114/132; Kust ers—Muller 194—200/33. De stand na twee ronden is: Ceulemans 4 132 21.05 V.d. Smissen 4 80 11.76 Scherz 4 40 8.0Q Muller 1 4 59 7.40 Wafflard 0 43 8.66 Dufetelle 0 46 7.87 Siebert 0 39 6.40 Kusters 0 33 5.90. Christ van der Smissen startte zwak, maar hervond zich in de eerste ronde. In de tweede ronde bewees hij de keu weer stevig in handen te hebben. ROTTERDAM Sparta zal de sectie betaald voetbal voorstellen om bekerwedstrijden die ook na verlenging nog niet zijn beslist r6I) over te sPelen- Óe Rotterdamse club zal vragen dat te doen op 11 de woensdagavond na de betrokken bekerontmoeting op het veld van de bezoekende vereniging. AZ'67 heeft aangekondigd dit plan van Sparta te zullen steunen. VLAARDINGEN De 20-jarige spitsspeler Peter Groen, die onder ediii contract staat van Haarlem, zal voor de eerste divisieclub Vlaardin- gen gaan spelen. Groen, afkomstig van de amateurvereniging VUC uit Den Haag, heeft een contract voor een jaar gekregen. DERBY De Engelse eerste divisieclub Derby County heeft manager Dave Mackay ontslagen. De 41-jarige gewezen Schotse international die voor Tottenham Hotspur en Derby County uit- I kwam, was drie jaar in dienst van de club. ZWOLLE Herman Heskamp, die als spits bij PEC en FC t jj Groningen speelde en in het begin van dit seizoen naar Frankrijk 3WJ afreisde om bij de eerste divisieclub Avignon zijn geluk te beproe- oi ven* 's a's een teleur6esteld man in Nederland teruggekeerd. In J de eerste wedstrijd die hij voor zijn nieuwe club speelde, kreeg r jj hij last van een meniscus. Hij liet zich opereren en kreeg daarna et j een brief van het bestuur van de Franse club, waarin hem werd medegedeeld dat zijn contract werd geannuleerd. Avignon had inmiddels een derde buitenlander aangetrokken. Volgens de regle menten van de Franse voetbalbond was dat nu een te veel. Heskamp, die transfervrij is heeft zich tot nu toe de Utrechtse chirurg dr. Strikwerda gewend. De voormalige topscorer van de eerste divisie is van mening dat Avignon hem volledig moet betalen. Hij heeft een tweejarig contract met deze club afgesloten. Heskamp heeft zich nu tot een Nederlandse advocaat gewend die zijn belangen zal behartigen. (Van onze sportredactie) DEVENTER In een gistermiddag in Nijmegen gehouden verga dering van managers in het betaalde voetbal, is het dreigende conflict tussen het sectiebestuur betaald voetbal en de belangen groeperingen onderwerp van gesprek geweest. Het periodiek ma nagersberaad, dat op initiatief van de vijf Oostelijke managers tot stand is gekomen, heeft de brief van het FBO-bestuur, waarin de zorgelijke situatie rond het overleg met de sectie betaald voetbal wordt toegelicht, behandeld. De managers delen het standpunt van de FBO en adviseren de clubs morgen tijdens de vergadering van de sectie deze brief in behandeling te nemen. Het managersberaad vreest, dat het FBO-be stuur zal aftreden, waardoor de overige belangengroepen waaron der de WCS en de WON geen medewerking zullen verlenen aan het huidige sectiebestuur. De definitieve breuk, die dan zal ont staan, kan tot gevolg hebben dat de overheidssteun op korte termijn niet te verwachten zal zijn. Gezien de zorgelijke situatie in'het betaalde voetbal wil het managersberaad over veertien dagen nogmaals bijeenkomen. Deze managersvergadering, waarvoor alle managers in Nederland zullen worden uitgenodigd, zal in Utrecht worden gehouden. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Op negen december start in het Rotterdamse Ahoy een uniek zaalvoetbaltoernooi. Twaalf teams, waaronder elf veldvoetbalverenigingen die uitkomen in de hoogste amateurafde lingen, zullen in dit toernooi gaan strijden om de (officieuze) zaalvoetbaltitel van Zuid-Holland. De, vijf afdelings-zaalvoetbalcommissies van District West II Den Haag, Rotterdam, Gouda, Dordrecht en Leiden hebben de volgende verenigingen bereid gevonden deel te nemen aan het door de Afdeling Rotterdam, op initiatief van „Ahoy" te organiseren toernooi. De amateurs van Sparta en Feyenoord, Noordwijk, RCL, Hellevoetsluis, Zwart Wit '28, Gouda, Olympia, De Musschen, Neptunus en Xerxes. Als enige niet veldvoetbalvereniging (de spelers van genoemde clubs komen verdeeld overigens wel in de zaalvoetbalcompetitie uit) zal veelvuldig Haags kampioen DKS—In tiem het twaalftal completeren. De teams zullen op twaalf avonden in Sportpaleis Ahoy hun wedstrijden spelen. Op 9, 10, 14 en 15 december; 5 en 6 januari; 8, 9, 23 en 24 februari. Op 3 en 4 maart zullen de finales worden gehouden. Het toernooi waarvoor initiatiefnemer „Ahoy" de financiële verantwoordelijkheid draagt, zal onder de zaalvoetbal-reglementen van de KNVB worden gespeeld. De mogelijkheid dat op een van deze data ook de eerste officiële zaalvoetbal-Interland (tegen België) zal worden gespeeld, is aanwe- Henk Nooren kwam beladen met prijzen van een toernee door Canada en Amerika naar Am sterdam. Hij voelt zich geen amateur meer. AMSTERDAM De 19-jarige Belg Stany van Paesschen heeft een dag voor het begin van Jumping Amster dam een van zijn beste paarden, Nelson, ver loren. Het paard, dat aan de andere kant van de oceaan gere geld in de prijzen had gereden, was ziek uit Canada overgekomen. Toen er woensdag avond in de stallen van de RAI een diere narts bij werd gehaald kon slechts de dood worden geconstateerd. AMSTERDAM Het eerste concours hippique, waarop alle tevoren aangekondigde vedetten ook metterdaad verschijnen, moet nog worden uitge vonden. Ook de 19e editie van Jumping Amster dam, die gisteren in de RAI van start ging, heeft weer te kampen met een aantal onvoorziene afmel dingen en coryfeeën, die het zich kunnen veroorlo ven zonder meer verstek te laten gaan. Bijzonder teleurstellend is het ontbreken van Olympisch kampioen Alwin Schockemöhle. De kleine West duitser heeft nog maar zelden ontbroken in Am sterdam en had al tijdens de spelen in Beaumont aan organisator Ben Arts toevertrouwd ook nu zeker weer van de partij te zullen zijn. „Maar Schockemöhle heeft weer last van zijn oude rug blessure gekregen", aldus een wat geplaagd kij kende Arts. „Hij heeft onlangs in Berlijn ook niet meegereden en moet enkele weken rust houden. We verwachten nog wel dat hij komt kijken". Maar daar heeft het publiek weinig aan, ook andere groten ontbraken op de eerste dag. Zo liet wereld kampioen Hart wig Steenken weten pas vandaag te zullen starten en was de Amerikaanse amazone Kathy Kusner - in gezelschap van de Australiër Kevin Bachon - nog niet gearriveerd. „We hopen dat ze boven water komen", aldus Arts, „want de reis is al betaald". Al eerder hadden de Oostenrij kers afgezien van startmogelijkheden in de RAI. Prij: zen Wie wel naar Amsterdam kwam was Henk Noo ren. De 22-jarige Zwollenaar had er pas een toernee van acht weken door de Verenigde Staten en Canada opzitten. „Ik heb daar behoorlijk in de prijzen gereden", aldus de oud-Nederlands kampioen, die drie paarden (Pluco, Funest en Jagermeester) had meegenomen. „In Toronto heb ik - zij het met wat geluk - de hoogste geldprijs veroverd". Onmiddellijk dringt de vraag op of een 22-jarige ruiter, die gedurende twee maanden met drie paarden tijdens een derge lijke toernee op geldprijzen jaagt, nog als amateur kan worden beschouwd. Nooren, die in Montreal tot de deelnemers behoorde, moet toegeven: „Als het NOC me op de man af zou vragen of ik nog amateur ben, kan ik daar inderdaad niet meer bevestigend op antwoorden". Wel heeft hij uit de Verenigde Staten de uitnodiging mee genomen om volgend jaar met een complete Nederlandse ploeg over te komen. Het openingsonderdeel van Jumping Amsterdam leverde een overwinning op voor oud-wereldkam pioen David Broome. De 36-jarige Engelsman, die al enkele jaren professional is, kwam in de barra ge met 24 combinaties als laatste in actie en reed F met Bally Will Well onberispelijk in de beste tijd: 37,00 seconden. Dat was 0,6 seconde sneller dan de Belg Eric Wauters met Windekind. De beste Nederlander was Johan Heins, die tegenwoordig weer voor stal Zangersheide van Leon Melchior rijdt. Met Severn Valleys kwam Heins foutloos in 40,3 seconde rond. Later won Broome ook het tweede onderdeel. Antoon Ebben was de beste Nederlander. Uitslag eerste onderdeel luidt (lengte 670 meter, max. tijd 107 seconden, 12 hindemissen, 15 spron gen, max. hoogte 1.40 meter. In barrage: lengte 375 meter, max. tijd 60 seconden, 6 hindemissen. Sprongen, max. hoogte 1.50: 1. David Broome (Gr.-Br.) Bally Will Well 0 punten, 37 seconden. 2. Ene Wauters (Bel) Windekind 0 - 37.6, 3. Nelson Pessoa (Bra) Moet Et Chandon 0 - 38,0. 4. Harvey Smith (G-Br.) Olympic Star 0 - 40,3, 5. Johan Heins (Ned) Severn Valleys 0 - 4.3. 6. Raimondo d'lnzeo (Ita) Talky 0 - 42,8, 7. Henk Nooren (Ned) Pluco 0 - 45,1, 8. Rob Eras (Ned) Jumping Amsterdam 0 - 48.0, 9. Hendrik Snoek (WDL) As ten* 3 - 54,3,10. Eddy Machen (Ier) Boys 3 - 58,8. Tweede onderdeel (650 meter, 104 seconden, 12 David Broome drukte gisteren op de eerste dag van Jumping Amsterdam zijn stempel op het gebeuren. De Britse prof zegevierde tweemaal. hindemissen, 16 sprongen, maximale hoogte 1.40): 83,5, 6. Anton Ebben (Ned) Jumbo Design 0 - 85,8 7 T-* t „y-. Willibert Mehlkopf (Wdl) Cyrano 0 - 86,2, 8. Dick Wieken 1. David Broome (G-Br.) Jaegermeister 0 fouten, 763 (Ned) Sultan 0.90.0, 9, Paddy MacMahon (G-Br.) Red Sisel seconden. 2. Debbie Jolmsey (G-Br.) Speculator 979,1. 3. Pent 3 1)4 - 104,4, 10. Nelson Pessoa (Bra) Monsieur Moet (Van onze sportredactie) LEIDEN/ZEIST De KNVB, afdeling Leiden, heeft in een aan het be stuur van de KNVB ge zonden motie het ver trouwen opgezegd in het bondsbestuur. Re den van deze moetie van wantrouwen is de wijze waarop de secre taris-penningmeester van de KNVB, Henk Burgwal, van zijn func tie is ontheven. Een ont heffing die samenging met een „gouden hand druk" van 815.000 gul den. In de motie worden door de KNVB-afdeling Leiden vijf overwegin gen genoemd die ui teindelijk leidden tot het voorstel aan de bondsvergadering „het vertrouwen in dit bondsbestuur op te zeg gen". Na gesteld te hebben „kennis genomen te hebben van het uittreksel van het rapport Kas- termans", vervolgt Leiden, „dat op grond van de via dit uitreksel verstrekte informatie, geen redenen worden gezien akkoord te gaan met de wijze waarop de heer H. Burgwal werd ontheven van zijn func tie, alsmede met de financiële afwikkeling van dit ontslag." In de motie werd het bondsbe stuur verweten dat het „te lichtvaardig" het besluit tot ontslag heeft genomen en de financiële konsekwenties daar van voor alle bij de KNVB aangesloten verenigingen niet voldoende heeft onderkend. „Er waren alle redenen tot het aanspannen van een normale ontslagprocedure wegens wei gering opdrachten van het bondsbestuur uit te voeren, c.q. het tegenwerken van de uitvoering van door dit be stuur genomen besluiten." Het bondsbestuur kan zich, vol gens „Leiden", in deze ook niet beroepen op artikel 71 lid 3 van het algemeen reglement, omdat het hier geen normale ontslagprocedure betreft. Te vens wordt het bondsbestuur verweten dat het niet alt hans niet vóór het besluit werd genomen het advies van de financiële commissie heeft ingewonnen. Onbegrijpelijk Ook stellen de Leids£ vereni gingen dat het „onbegrijpe lijk" is dat het bondsbestuur, kennis genomen hebbende van de reacties op dit besluit in de algemene vergadering van de twintig afdelingen van de KNVB (twaalf afdelingen spraken in diverse moties hun afkeuring en onbehagen uit over de gang van zaken) niet zelf het besluit nam om af te treden. Deze motie van wantrouwen is overigens een logisch gevolg op hetgeen de Leidse vereni gingen tijdens de op 15 novem ber gehouden algemene verga dering van de KNVB afdeling Leiden al besloten. Toen al drongen de clubs aan op het „niet goedkeuren" van de KNVB-begroting in verband met deze zaak-Burgwal. Een motie in die strekking werd toen (op 17 november) overge stuurd naar Zeist, dit in af wachting van het uittreksel van het rapport Kastermans, Henk Burgwal blijft de gemoede ren in de voetbalwereld'bezig houden. dat op 18 november in de KNVB-er is verschenen. Die „nieuwe" informatie leverde naar de mening van de Leidse verenigingen evenwel geen nieuwe gezichtspunten op. Afdelingsvoorzitter Ad Dusee van Leiden zal nu a.s. zaterdag tijdens de algemene vergade ring secties (de twintig afdelin gen komen dan bijeen) een nadere toelichting geven op de voor de bondsvergadering, op 11 december ingediende, en naar het amateur bestuur en negentien afdelingen gezonden Op diezelfde dag bestaat voor Dusee de mogelijkheid de Leidsè motie tijdens de alge mene vergadering amateur voetbal toe te lichten. Op 11 december zal de motie dan „echt" worden behandeld tij dens de bondsvergadering. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN PSV, in een periode vol kommer naarstig op zoek naar een nieuwe vedette, die als grote leider in het veld moet gaan fungeren, heeft grote interesse in Dusan Bajevic, de 28-jarige aanvalsleider van Velez Mostar. Hoewel de Eindhovense club zichzelf over aankopen altijd in stilzwijgen pleegt te hullen - manager Ben van Gelder desgevraagd; „We maken nooit namen bekend voor we rond zijn" - houdt de Joegoslavische voetbalwe reld er rekening mee dat het de man, die de leeftijd heeft bereikt waarop hij zijn land mag verlaten, op korte termijn aan de Nederlandse landskampioen kwijtraakt. LOTTO EN TOTO DEN HAAG De uitkomsten van de lotto en de toto van week 47 zijn; Lotto In deze lotto vielen 89.809 prijzen; Inleg: 3.490.549,; Prijzenbedrag: 1.754.843,31; le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s., het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs; 2e prijs: 4 winnaars, die elk bruto f175.307,- ontvangen; 3e prijs: 167 winnaars, die elk bruto fl. 2.300,- ontvangen; 4e prijs: 8.372 winnaars, die elk fl. 55 ontvangen; 5e prijs: 11.266 winnaars, die elk fl. 41,- ontvangen; jackpot voor de lotto van week 48 van zondag 28 november a.s. fl. 135.427,26 Toto In deze toto vielen 1.807 prijzen; Inleg: fl. 725.734; Prijzenbedrag: fl. 344.723,65; le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 48 van zondag 28 november a.s., het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs; 2e prijs: 51 winnaars, die elk bruto fl. 2.591,- ontvangen 3e prijs: 1.756 winnaars, die elk fl. 94,- ontvangen; jackpot voor toto 48 van zondag 28 november a.s. fl. 45.963,16

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15